PDA

Zobacz pełną wersję : Gra BARDZO wolno dziala


Misia
07.11.2004, 14:49
kupilam TS2 i nie da sie w to grac. Instalacja przeszla bez najmniejszych problemow. Ale jak wlaczylam najpierw bardzo dlugo sie wsyztsko ladowalo, okolica itp. w tworzeniu rodziny to samo, w meblowaniu bylam juz wsciekla, ale jak wlaczylam gre i byo jeszcze gorzej... one zeby wykonac jeden ruch potrzebuja conajmniej pol minuty! w to sie nie da grac! poza tym czy to normalne, ze jak chce wprowadzic rodzine do domu to na ekranie pojawia sie obraz 'Rodzina: jakas tam' i czekam wtedy 20 minut? chyba nie ;/ dlaczego tak sie dzieje?

chudson5
07.11.2004, 14:58
Nie podalas parametrow twojego kompa...

Misia
07.11.2004, 15:09
a mozesz mi powiedziec co to sa parametry? ;p

Jesli chodzi o to to mam Windowsa XP :|

Moonia
07.11.2004, 15:12
Sharon, napisz ile masz pamięci ram i jaką kartę graficzną, bo pewnie przez to Simsy Ci tak wolno działają.

Lillian
07.11.2004, 15:13
tu chodzi o procesor,kartę,ile masz ramu. itd.I to że ci się ładuje 15min i te inne rzeczy to normal.U mnie rodzina kowali ładowała się 15 minut.

Misia
07.11.2004, 15:20
ale mozesz normalnie tworzyc rodzine i Ci normalnie chodza w trybie zycia?

niestety nie mam pojecia jaka mam karte graficzna ani ile mam RAM... jak mam to sprawdzic? :|

Moonia
07.11.2004, 15:30
Wejdź we właściwości Mojego Komputera. Tam jest napisane jaki masz procesor i ile masz pamięci. Jeśli chodzi o kartę graficzną, wejdź w zakładkę "Sprzęt", a następnie w "Menadżer urządzeń" i tam masz wszystko ładnie podane :D

Lillian
07.11.2004, 15:45
Tną mi jak ch*l***.Nie mam odbicia w lustrze.Przy tworzeniu rodzinki też mie tnie.Gdy zbliżam się do dekoltu, ciuch na brzegu dostaje pikselozy.Jak żyję to najlepiej mi się gra na 2 prędkości.Mniej tnie.Przesuwanie ekranu to katorga.Jak zmienia się noc z dniem,przyjeżdża samochód,ktoś wchodzi na parcelę,gra zwaaalniaaaa.Pomiędzy planszami nie jest aż tak źle.Trochę gorzej jest z rodzinkami.Ogólnie grać się da.Jednak trzeba mieć cierpliwość.

Misia
07.11.2004, 15:45
Komputer:
AMD Duron(tm) procesor
952 MHz
128 MB RAM

karta: NIVIDA RIDA TNT2 Model 64

o to chodzi? :|

EDIT: ale ja nie mam cierpliwosci. I nie po to wydalam 150 zl na gre, zeby zamiast przyjemosci mnie denerwowala.

Moonia
07.11.2004, 16:00
Nie martw się, na Twoim miejscu delikatnie mówiąc szlag by mnie trafił. Masz za mało pamięci. Autorzy gry zalecają 256 MB ramu, a i wtedy gra nie chodzi jak w bajce, a Ty masz dwa razy mniej. Musisz sobie dokupić kostkę przynajmniej 128 MB ramu.

Misia
07.11.2004, 16:02
a bedzie o mialo wplyw jak pousuwam z kompa niektore rzeczy? a jesli nie to gdzie mam to kupic i ile to kosztuje?

Halo
07.11.2004, 17:00
Zestaw doskonały - płynne działanie gier:
Procesor:
Pentium 4 HT 3,2 GHz FSB 800-1330zł
Płyta głowna:
Intel 875P, gniazdo Socket 478, DDR 400, SATA-700zł
Pamięć Ram:
DDR 1024mb /400-900zł
Dysk twardy:
160 GB 7200 obrotów,SATA-520zł
Karta graficzna:
GeForce 6800 mx ultra extreme z 256mb-3000zł
Karta dzwiękowa:
Hercules XP Game Theater 7.1-570zł
Monitor:
19-calowy-1090zł
Głośniki:
zestaw 5.1-350zł
Napęd CD/DVD:
COMBO DVD/RW 16x/52x-210zł
Mysz:
PS/2 wysokiej jakości z pokrętłem-80zł
Obódowa:
ATX midi tower cicha-300zł
Stałe elementy:
Klawiatura Windows PS/2-20zł
Stacja dyskietek 3,5 cala-30zł
Wentylator (typ odpowiedni do procesora)-50zł
Windows XP profesional-700zł
Cena zestwau:
8130zł.
Naturalnie jak robić upagarde kompa to lepiej zrobić całość!!!
O dalsze informacje proszę pisać na GG albo PM.
Taki mój komp!!
Simsy chodzą nawet do 80klatek na 1 s.
Przy ustawieniach takich:
Antialising 10x
ultra high
roździelczość 1024 na 768 32bit.

Misia
07.11.2004, 17:07
Zestaw doskonały - płynne działanie gier:
Procesor:
Pentium 4 HT 3,2 GHz FSB 800-1330zł
Płyta głowna:
Intel 875P, gniazdo Socket 478, DDR 400, SATA-700zł
Pamięć Ram:
DDR 1024mb /400-900zł
Dysk twardy:
160 GB 7200 obrotów,SATA-520zł
Karta graficzna:
GeForce 6800 mx ultra extreme z 256mb-3000zł
Karta dzwiękowa:
Hercules XP Game Theater 7.1-570zł
Monitor:
19-calowy-1090zł
Głośniki:
zestaw 5.1-350zł
Napęd CD/DVD:
COMBO DVD/RW 16x/52x-210zł
Mysz:
PS/2 wysokiej jakości z pokrętłem-80zł
Obódowa:
ATX midi tower cicha-300zł
Stałe elementy:
Klawiatura Windows PS/2-20zł
Stacja dyskietek 3,5 cala-30zł
Wentylator (typ odpowiedni do procesora)-50zł
Windows XP profesional-700zł
Cena zestwau:
8130zł.
Naturalnie jak robić upagarde kompa to lepiej zrobić całość!!!
O dalsze informacje proszę pisać na GG albo PM.
czy ty naprawde myslisz ze ja cos z tego zrozumialam? ;/

Halo
07.11.2004, 17:26
A nie? :|
Szkoda!!!
Poproś Mame albo Tate na pewno ci to wytłuamaczą!!!

AeroSpeed
07.11.2004, 17:43
Sharon mam dla Ciebie złą wiadomość.

(z pliku readme)

Do nieobsługiwanych kart graficznych należą:

ATI Rage Fury
Matrox Millennium G400
Matrox Millennium G550
NVIDIA Riva TNT2
Matrox Parhelia
ST Micro KYRO
S3 DeltaChrome S8
SiS 315
Trident Blade XP
SiS Xabre 400
XGI Volari

Jak sama widzisz twoja karta nie jest obslugiwana przez TS2 tak więc chyba bez jej wymiany sobie nie pograsz - przykro mi

Myszaqu
07.11.2004, 19:02
Tu nie ma co tłumaczyć - komputer ma parametry sprzed 5 lat ... Dziwię żę XP wogóle działa jakoś na 128 MB .... Do normalnego grania w TS 2 powinno wystarczyć jakieś amd 2000XP/celeron 2GHz, karta graf. rzędu GF FX5600/ Radeon 9600 i PRZYNAJMNIEJ 512 MB ramu ... W gruncie rzeczy można popykać na kompie sprzed 2 lat (1.2 GHz, jakiś radeon 9000 - byle nie GF4MX :P ), o ile włoży się 756/1024 MB ramu .....

Misia
07.11.2004, 19:12
Sharon mam dla Ciebie złą wiadomość.

(z pliku readme)

Do nieobsługiwanych kart graficznych należą:

ATI Rage Fury
Matrox Millennium G400
Matrox Millennium G550
NVIDIA Riva TNT2
Matrox Parhelia
ST Micro KYRO
S3 DeltaChrome S8
SiS 315
Trident Blade XP
SiS Xabre 400
XGI Volari

Jak sama widzisz twoja karta nie jest obslugiwana przez TS2 tak więc chyba bez jej wymiany sobie nie pograsz - przykro mi
ale mi ta gra sie zainstalowala i dziala, ale bardzo wolno!

Myszaqu po tym jak mi to 'wytlumaczyles' rozumiem jeszcze mniej niz rozumialam... :|

Halo
07.11.2004, 19:24
Po prostu muszisz zrobić upagare kompa!!!
Od to!!

-KaThe-
07.11.2004, 19:51
Po prostu muszisz zrobić upagare kompa!!!
Od to!!

Teraz ja coś napiszę:) I Cię pocieszę: od karty to nie zależy, bo na tej karcie można grać. Pisze, że nieobsługiwana, ale jakoś chodzi!!!! Zrób format dysku i win 98, bo jest mniejsze wymaganie na RAM. Ustaw najmniej detali w grze, wyłącz muzyke. Jakoś pójdzie, ale musisz być cierpliwa....powodzenia:)

marza4
07.11.2004, 20:03
dziwie sie że ci komp ci chodzi jak masz tyle ram i to jeszcze xp! dołuż więcej ram troche to kosztuje i zmień procesor jak już to mogłas kupić nowy komp wiem że jest drogi ale mogłas oszczędzać przeciesz nowe gry wchodzą teraz prawie kazda nowa gra ma minimalne wymagania 265ram niedługo nie bedziesz miała w co grać bo nic ci neibedzie chodzić:P

Myszaqu
07.11.2004, 20:10
Kaśka15 .. nie rób dziewczynie nadziei ... przy Rivie to nawet Sims 1 wyglądały i chodziły nieciekawie .... Po prostu szkoda czasu i nerwów ... Miałem wątpliwą przyjemność ujrzeć w działaniu TS2 na duronie 1.2 w połączeniu z GF2MX i 256 RAM ... o ile ładowanie można przeboleć, o tyle animacji rzędu 5-10 klatek na sekundę (wszystko na low) wybaczyć się nie da. :\

MonioXa
07.11.2004, 20:16
Zestaw doskonały - płynne działanie gier:
Procesor:
Pentium 4 HT 3,2 GHz FSB 800-1330zł
Płyta głowna:
Intel 875P, gniazdo Socket 478, DDR 400, SATA-700zł
Pamięć Ram:
DDR 1024mb /400-900zł
Dysk twardy:
160 GB 7200 obrotów,SATA-520zł
Karta graficzna:
GeForce 6800 mx ultra extreme z 256mb-3000zł
Karta dzwiękowa:
Hercules XP Game Theater 7.1-570zł
Monitor:
19-calowy-1090zł
Głośniki:
zestaw 5.1-350zł
Napęd CD/DVD:
COMBO DVD/RW 16x/52x-210zł
Mysz:
PS/2 wysokiej jakości z pokrętłem-80zł
Obódowa:
ATX midi tower cicha-300zł
Stałe elementy:
Klawiatura Windows PS/2-20zł
Stacja dyskietek 3,5 cala-30zł
Wentylator (typ odpowiedni do procesora)-50zł
Windows XP profesional-700zł
Cena zestwau:
8130zł.
Naturalnie jak robić upagarde kompa to lepiej zrobić całość!!!
O dalsze informacje proszę pisać na GG albo PM.

Heh chciałabym mieć takiego kompa XD Tylko mam pytanko, jeśli chodzi o RAM. Moze sie orientujesz ile kosztuje 1024mb ale nie DDR (bo niby mój komp jej nie obsługuje - tak mówi mamcia :P) Bo planuje rozbudowe pamieci ram, no i ile mam kupić żeby mi ts2 dobrze w miare chodziły. Oto moje parametry kompa (mi ts2 chodzi dosyć sprawnie, tylko w miłowie i weronie się strasznie tnie)
Procesor:
Duron 850 MHz
Płyta głowna:
eee nie pamiętam, też jakaś stara :lol:
Pamięć Ram:
128 MB RAM
Karta graficzna:
GeForce 2 100/200 (czy cosik takiego)

Heh nie śmiać się, bo ten komp ma 4 lata XD

AeroSpeed
08.11.2004, 15:58
Myszaqu ma rację. Nie lubie się powtarzać ale jak mus to mus:

Jeśli masz kartę graficzną nieobsługiwaną przez grę, The Sims 2 uruchomi się w trybie renderowania programowego. Ten tryb pracy charakteryzuje się wolniejszym działaniem gry i obniżoną jakością grafiki.

No chyba nie musze tłumaczyć powyższego....nie widzę innej możliwości jak zmiana karty graficznej, ale niestety nie tylko - przydaloby sie jeszcze troche ramu i lepszy procek :(

-KaThe-
08.11.2004, 16:16
Myszaqu!!! No to Cię zaskoczę: Ja mam Rive tnt2, a moja kumpela ma Geforca. Jak miałysmy TS1 to u mnie chodziło płynniej!!! Szybciej się zapisywało itp. wiem, że riva jest bardzo słabą kartą, a geforce jest dużo lepsza. po prostu to chyba zależało od systemu (ja miałam win98) od RAMu itp. W każdym razie chcę powiedzieć, że na rivie tnt2 można grać w TS2. Ja też zainstalowalam TS2 i grałam przez jakiś dzień. Nawet grało się względnie;) późnie się pojawiło to "aplikacja zostanie zamknięta (...)"!!! więc Sharon: jakoś pójdzie z tą grą. będzie wolno, ale ważne że będzie!!! Ja już grałam na rivie więc wiem:P

Halo
08.11.2004, 16:19
Heh chciałabym mieć takiego kompa XD Tylko mam pytanko, jeśli chodzi o RAM. Moze sie orientujesz ile kosztuje 1024mb ale nie DDR (bo niby mój komp jej nie obsługuje - tak mówi mamcia :P) Bo planuje rozbudowe pamieci ram, no i ile mam kupić żeby mi ts2 dobrze w miare chodziły. Oto moje parametry kompa (mi ts2 chodzi dosyć sprawnie, tylko w miłowie i weronie się strasznie tnie)
Procesor:
Duron 850 MHz
Płyta głowna:
eee nie pamiętam, też jakaś stara :lol:
Pamięć Ram:
128 MB RAM
Karta graficzna:
GeForce 2 100/200 (czy cosik takiego)

Heh nie śmiać się, bo ten komp ma 4 lata XD

heh.....
Co prawda na moim konfigu smsy działają ze wszytkim na maxa i jest ok!!!
Teraz nie mam możliwości rozbódowy kompa poniewarz lepszego nie ma!!!
Przynajmniej na ten windows przy 2000mb windows wariuje!!!
Powidz na jakiej płycie głownej chodzi ram!!
Bo od p.3 da się wbudować (w zależności ile masz slotów.)
Bo ja mam 4 sloty w każdym po 256 i tak mam 1024mb tyle możesz załadować do kompa to kosztuje coś około 500-800zł

Misia
08.11.2004, 16:28
marza ale to nie jest temat o procesorze mojego kompa i wymianie kompa xP mialam kiedys 98 i przeformatowalam na XP wiec.. xP


Myszaqu nie rob ze mnie idiotki. Gdyby mi nie dzialaly Simsy jedynka to bym nie wydawala 150 zl na Simsy 2. Tylko ze Simsy jeden dzialaja mi swietnie ;p


czy moze mi ktos NORMALNIE wytlumaczyc, biorac pod uwage ze sie na tym kompletnie nie znam co mam wymienic, ile to bedzie kosztowalo i gdzie mam to zrobic?

Shady
08.11.2004, 16:28
kupilam TS2 i nie da sie w to grac. Instalacja przeszla bez najmniejszych problemow. Ale jak wlaczylam najpierw bardzo dlugo sie wsyztsko ladowalo, okolica itp. w tworzeniu rodziny to samo, w meblowaniu bylam juz wsciekla, ale jak wlaczylam gre i byo jeszcze gorzej... one zeby wykonac jeden ruch potrzebuja conajmniej pol minuty! w to sie nie da grac! poza tym czy to normalne, ze jak chce wprowadzic rodzine do domu to na ekranie pojawia sie obraz 'Rodzina: jakas tam' i czekam wtedy 20 minut? chyba nie ;/ dlaczego tak sie dzieje?
stawiam na to ze masz slabego procesora z 300,400 a karta wporzo bo ci chodzi wiec..moze ram?jak juz

-KaThe-
08.11.2004, 16:40
stawiam na to ze masz slabego procesora z 300,400 a karta wporzo bo ci chodzi wiec..moze ram?jak juz
tak, tak.... karta graficzna jeszcze przeżyje:/ ale Ramu masz za mało. Na win 98 jest mniejsze wymaganie RAM, ale 128 to za mało:/

Fizzly
08.11.2004, 16:48
Heh chciałabym mieć takiego kompa XD Tylko mam pytanko, jeśli chodzi o RAM. Moze sie orientujesz ile kosztuje 1024mb ale nie DDR (bo niby mój komp jej nie obsługuje - tak mówi mamcia :P) Bo planuje rozbudowe pamieci ram, no i ile mam kupić żeby mi ts2 dobrze w miare chodziły. Oto moje parametry kompa (mi ts2 chodzi dosyć sprawnie, tylko w miłowie i weronie się strasznie tnie)
Procesor:
Duron 850 MHz
Płyta głowna:
eee nie pamiętam, też jakaś stara :lol:
Pamięć Ram:
128 MB RAM
Karta graficzna:
GeForce 2 100/200 (czy cosik takiego)

Heh nie śmiać się, bo ten komp ma 4 lata XD

Wnioskuję, że masz jeszcze starą płytę... Wiesz co, nie warto kupoac już SDRAM'u według mnie. Lepiej zmienić płytę i wraz z tym masz DDR'y, które sa bardziej wydajne! :D Kość 128DDRAM kosztuje ~170zł.

Shady
08.11.2004, 16:55
a poco zmieniac czesci od razu nowego kompa strzelic mi sary komp jeszcze popruje ale nie dlugo kupuje nowego

mrowa
09.11.2004, 08:48
hehe ja nie mam tego problemu :D mam 512MB ramu i jest GIT!!! Na bank masz za malo Ramu!!!! na bank! ;-) ;)

Guralka
09.11.2004, 08:59
Sharon, to że ci płynnie działa jedynka, to nie znaczy, że druga część będzie ci działała tak samo. To są w końcu dwie różne gry. Mają całkiem różne wymagania. Nie da się ukryć, że do płynnej gry to on się nie nadaje. Najlepiej byłoby go całkiem wymienić, bo teraz modernizacja, to się średnio opłaca, ale gddzieś w komisie możesz dostać tańsze używane części. Taką sprzedaż prowadzi też część sklepów komputerowych. Ostatecznie można poszukać w ogłoszeniach. Myślę, że procek, ramy i grafa, to podstawa. Na Rivie nie będą ci działały tak płynnie jak przy innych kartach. W instrukcji jest napisane, że do takiej karty to potrzebny byłby procek 2,5 (do w miarę dobrego grania a nie do uruchomienia). Nie oszukujmy się można grać na słabszym sprzęcie, ale co to za przyjemność, kiedy sim robi kilka ruchów na minutę a rodzina wczytuje się ponad 10 minut.

m-double-u
09.11.2004, 11:56
kupilam TS2 i nie da sie w to grac. Instalacja przeszla bez najmniejszych problemow. Ale jak wlaczylam najpierw bardzo dlugo sie wsyztsko ladowalo, okolica itp. w tworzeniu rodziny to samo, w meblowaniu bylam juz wsciekla, ale jak wlaczylam gre i byo jeszcze gorzej... one zeby wykonac jeden ruch potrzebuja conajmniej pol minuty! w to sie nie da grac! poza tym czy to normalne, ze jak chce wprowadzic rodzine do domu to na ekranie pojawia sie obraz 'Rodzina: jakas tam' i czekam wtedy 20 minut? chyba nie ;/ dlaczego tak sie dzieje?

oraz

Komputer:
AMD Duron(tm) procesor
952 MHz
128 MB RAM

karta: NIVIDA RIDA TNT2 Model 64


masz po prostu stary komputer, ot co :) wypadałoby w nim zmienić przede wszystkim kartę graficzną i RAM-ówkę. Na wymianę procesora jeszcze przyjdzie czas.
ja mam swój od ponad 2 lat i Simy też nie będą na nim płynnie chodzić, póki nie dokupię jakiejś dobrej pamięci DDRAM (a marzy mi się 512MB, które często kosztuje - w zależności od marki - od 320 do 400zł za kość). natomiast reszta się zgadza. poproś rodziców, aby przygotowali się na wydatek rzędu 90-150zł (mniej więcej tyle kosztuje 128MB RAM-u), a trochę więcej na kartę graficzną.

i jeszcze jedno:

Procesor:
Duron 850 MHz
Płyta głowna:
eee nie pamiętam, też jakaś stara :lol:
Pamięć Ram:
128 MB RAM
Karta graficzna:
GeForce 2 100/200 (czy cosik takiego)

Heh nie śmiać się, bo ten komp ma 4 lata XD

nie ma z czego łacha drzeć. czasem nawet i Commodore spełniają rolę serwerów :)

Michelle
09.11.2004, 12:24
mi też bardzo wolno chodzą simy ....no możę nie tak wolno....tylko przy zmienianiu okolicy po prostu prz ładowaniu a tak normalnie to gra się spoko bo mi nie zacina nic i wgole.omp ma co trochę coś nowego także nie jest stary ...ma mało Ramu i dlatego jak dokupie 512 to gra bedzie śmigała.Procesor tez wypadało by mieć ponad 1000 będzie sie grało lepiej :D
pozdrawiam

Pingwin
09.11.2004, 17:27
heh ja na moim do neta mam 128mb ram (win xp) i komp sie wiesza(siedze na operze, gg plus winamp, w tle antyvir, antyszpieg i firewall)
ram musiałabys do 512 mb zwiększyć (tę 128 sprzedja i kup 2x 256mb = 300-350zł) procek może być , a karte to min na radeon 9550 128mb&128bit(300zł, a porządna wersja z GeCube kosztuje 395zł)

a najlepiej weź go opchnij i zmień na cosik nowszego :)

a jeżeli kupiłaś orginalkę bez sprawdzenia wymagań to.....

gtx
09.11.2004, 18:35
zrób ta jak ja ! ja mam pentium 2 700 mhz 128 mb ram i 32 mb karte graficzną i działa dość płynnie ( ale to jeszcze tylko dwa tygodnie i nowy komp :) ). Ściągnij bądź znajdź program PowerStrip służy on do podkręcania komputera ,!!!! ALE OSTROŻNIE Z TYM !!!! ponieważ bardzo go podkręcisz a ci sie może spalić kompuiter . bedziesz miał takie dwa suwaki tam i skalę nie wolno ci wnikać na skale czerwoną bo wtedy komputer bedzie śmierdział spalenizną i bedziesz musiał miec nowego. Przesuń oby dwa suwaki na poziom no powiedzmy pomaranczowy. Zaakceptuj ,zresetuje kompa i sprawdź jak bedzie działał. POWODZENIE




ZA WSZELKIE SZKODY NIE PONOSZE KONSEKWENCJI !

gtx
09.11.2004, 18:36
pamiętaj żeby wyłaczyć wszystkie programy z paska (to taki małe ikonki na dole w prawym rogu ekranu)

nika1990
09.11.2004, 18:38
może masz za mało pamięci itp.?mi też strasznie wolno działa,ale da się przeżyć:)gtx ten program chyba nie jest za bardzo bezpieczny co?!ja wolę nie ryzykować:\

Pingwin
09.11.2004, 18:39
to jej dużo nie pomoże(wcale)
jak ma xp i 128 mbram to nigdy gra jej nie pójdzie płynnie

ajatakarozczochrana
09.11.2004, 20:11
U mnie czasami sie szybko ładuje (ok. 2 min.) A czasami (najczesciej jak juz dosyc długo gram i wychodze na okolice) to chyba z 10 min. Ale to ogolnie mi dobrze chodza tylko czasem troche sie przycina. i tu powiem to co wszyscy. Masz za malo pamieci!!!

bandito
09.11.2004, 20:18
A Ja MÓwie Tak Ram Ci Prawie Nic Nieda Ładowalo By Sie Z 7sek Krucej Za To PrzydaŁ By Sie Dysk JakiŚ Maxtor I MaŁy Tuning Kompa I ByŁo By Exstra

Ps:ramy Nikomu Extra Nie PomogoŁ Chyba Że Masz 8ram :p

Misia
09.11.2004, 22:14
Kuśwa, kazdy mowi inaczej! Mam Wielka prosbe niech mi ktos wytlumaczy normalnie, czy mam wymienic procesor, karte, dokupic ram, wsyztsko naraz, czy w ogole wymienic calego kompa? -____- bo wsyztskie te rzeczy tu padaly....

najmadrzej mi powiedziala Guralka... moj komp ma 4 lata. I wiem ze prawdopodobienstwo nie jest pewne ze jak mi jedynka dziala to dwojka tez bedzie, ale myszaqu powiedzial ze mi na kompie jedynka tez napewno nie dziala, a przeciez jakby mi nie dzialala to bym nie byla taka inteligentna by kupowac dwojke... wiec jeszcze raz: co mam wymienic? wystarczy dokupic ten Ram?

PS. na 98 NAPEWNO nie zmienie.

AeroSpeed
09.11.2004, 22:46
Ja ci powiem tak...
co do TNT2 to nie wiem bo na takiej nie probowalem sims2 odpalic (moze jakims cudem pojdzie ale do tego potrzeba naprawde potezny procek, no bo skoro dla katr bez T&L potrzeba 2GHz - to dla karty, ktora nawet nie jest obslugiwana przez gre moze to byc problem). Poza tym tak jak mowia 128 MB RAM'u to naprawde za malo zeby gra chodzila na Win XP (po raz 3 mowie poczytaj sobie plik readme - dla XP 256 MB MINIMUM).

A tak prosto mowiac- wymian kompa :P

Ps. Moze jestem sarkastyczny ale coz. Bez urazy B)

MarekS
09.11.2004, 22:52
Kuśwa, kazdy mowi inaczej! Mam Wielka prosbe niech mi ktos wytlumaczy normalnie, czy mam wymienic procesor, karte, dokupic ram, wsyztsko naraz, czy w ogole wymienic calego kompa? -____- bo wsyztskie te rzeczy tu padaly....

najmadrzej mi powiedziala Guralka... moj komp ma 4 lata. I wiem ze prawdopodobienstwo nie jest pewne ze jak mi jedynka dziala to dwojka tez bedzie, ale myszaqu powiedzial ze mi na kompie jedynka tez napewno nie dziala, a przeciez jakby mi nie dzialala to bym nie byla taka inteligentna by kupowac dwojke... wiec jeszcze raz: co mam wymienic? wystarczy dokupic ten Ram?

PS. na 98 NAPEWNO nie zmienie.

Dokupienie RAM jest niezbędne - w tej chwili jesteś na poziomie zalecanym dla samego Win XP. Dokupienie przynajmniej 256 MB (najlepiej 512MB ) ułatwi Ci Zycie z grą, a i w pracy samego kompa zauważysz poprawę. Dla Windows 2000/XP zalecana minimalna wielkość RAM wynosi 384 MB.
Problem z kartą graficzną. Dla Twojej karty musiałabyś dysponować procesorem min 2Ghz. Zalecane karty masz w instrukcji.
Mój młodszy gra w TS2 na kompie Celeron 1GHz, 256MB RAM i karcie GeForce 2MX 64 MB, to wszystko na Win XP i jedno co mogę powiedzieć to fakt, że muszę dokupić mu (niestety) RAM. Od momentu, jak przeniosłem mu plik wymiany na drugi twardy dysk gra chodzi zupełnie dobrze, tylko defragmentację dysku muszę teraz robić przynajmniej co drugi dzień. O swoim kompie nie będę się wypowiadał, bo jest prawie trzy razy lepszy więc nie ma porównania.
Jeżeli nie wykorzystujesz komputera do bardzo wymagających graficznie gier (TS2 wbrew pozorom nie jest pod tym względem bardzo wymagająca), np. pięknych graficznie zręcznościówek i mordobić to nie ma sensu inwestować w super kartę, bo potem okaże się, że następną inwestycją będzie zasilacz.

bandito
10.11.2004, 12:00
boshe gdy masz szybszy dysk to wszystko bedzie szybciej do plyty glownej dochodzilo wy tylko o tych ramach

Guralka
10.11.2004, 13:14
boshe gdy masz szybszy dysk to wszystko bedzie szybciej do plyty glownej dochodzilo wy tylko o tych ramach


Bo Sharon nic nie powiedziała o tym jaki ma dysk. Ile obrotów (teraz to minimum 7200) ani ile pamięci wewnetrznej (standardem są już ósemki)

Fool
10.11.2004, 13:51
ty, bys tylko dysku mowil, ty masz jakas obsesje. sprzet potrzebny jest taki zeby fajnei sobie pograc
-512 ramu(384 tez starczy)
-GF 5600 MX <-- najlepiej z tych tanszych ale ja mam FX 5200 i tez ladnie idzie.
-procesor 1,5 athlon zalozmy.
i to tyle.. troche to niestety kosztuje. a co do tego ze jej sprzet jest za slaby do xp to pomylka. ja na swoim starym kompie mialem 96ramu, karte graf. zintegrowana, 3gb dysku i smigalo

MarekS
10.11.2004, 13:58
boshe gdy masz szybszy dysk to wszystko bedzie szybciej do plyty glownej dochodzilo wy tylko o tych ramach

Nawet gdy będzie miała najszybszy dysk to przy stosunkowo wolnym procesorze (~ 1GHz) i małej pojemności RAM nic to jej nie da. Sam Win XP (łącznie z oprogramowaniem zintegrowanym z nim) do prawidłowej pracy potrzebuje min 128 RAM, TS2 - 256MB, a przy nieobsługiwanej karcie grafiki 384MB plus szybszy procesor. W praktyce oznaczałoby to zafundowanie sobie nowego komputera. Nie każdego stać na wydatek rzędu 2500 - 3000 zł.
Szybszy twardziel ma znaczenie przy korzystaniu z dużej ilości niedużych plików przy małoobciążonym procesorze. W trakcie korzystania z gry (procesor zajęty praktycznie na maksa) szybszy dysk nie ma większego znaczenia, ponieważ jest ograniczony szybkością i dostępnością procesora, który przez większość czasu zajęty jest przesyłaniem danych między RAM a plikiem wymiany. Zwiększenie pojemności RAM powoduje to, że mniej danych musi być przenoszone na twardziela i w związku z tym program działa szybciej. Każda operacja procesora wykonywana jest z RAM-u i tam zapisywany jest wynik tej operacji, więc konieczność zwiększenia pojemności RAM - zwłaszcza w przypadku Sharon - jest oczywista. Zmiana karty graficznej też jest oczywista z uwagi na to, że ta którą posiada jest nieobsługiwana przez grę. Do zrekompensowania tego faktu musiałaby zafundować sobie przynajmniej dwa razy szybszy procesor, który musiałby przejąć część obowiązków karty a to z kolei wymusiłoby zmianę płyty głównej. Na koniec zaś okazałoby się, że stary zasilacz jest po prostu za słaby i w wyniku tego (zakładając, że nie uszkodziłaby płyty głownej lub procesora) zafundowałaby sobie nowego kompa. Sama wymiana karty, nawet na poczciwego GeForce 2 z np 128MB RAM daje jej efekt znacznego przyspieszenia za śmieszne pienądze i bez ryzyka dalszych komplikacji. W sumie kosztowałoby ją maks 600zł, a nie 2500. Jest chyba niewielka różnica?

Najprościej jest powiedzieć dziewczynie: Kup sobie nowy komputer! Ciekawe, czy sami stosujecie tę samą metodę w stosunku do siebie.

Pingwin
10.11.2004, 14:16
dobrze napisałeś MarekS :D
temat do zamknięcia

BTW.
Zmień kompa :)
z tym to co najwyżej do internetu zostań.
Granie na nim w gry jak TS2(nowe i wymagające) to głupota.

Proszę o zamknięcie (wszystko już zostało napisane)

alisia_15
10.11.2004, 14:37
Chyba nie ma innej mozliwosci od zmieny katry graficznej. Przydałoby się jescze troszeczkę ram'u i lepszy procesor...


PS.
Jestem tu nowa więc witam wszystkich!!!!

MarekS
10.11.2004, 14:38
dobrze napisałeś MarekS :D
temat do zamknięcia

BTW.
Zmień kompa :)
z tym to co najwyżej do internetu zostań.
Granie na nim w gry jak TS2(nowe i wymagające) to głupota.

Proszę o zamknięcie (wszystko już zostało napisane)

Właśnie nie masz racji! Musi tylko wykonać stosunkowo niedużą modernizację. Na moim drugim kompie (parametry bardzo zbliżone) gra chodzi na zupełnie dobrym poziomie.

A co do tematu. Wydaje mi się, że nie Ty go zakładałeś więc nie wiem skąd wiesz, że osoba która go założyła wie to, czego chciała się dowiedzieć. Ale to nie moja sprawa :\

bandito
10.11.2004, 14:55
dobra dobra ram też może być bo kupiłem ram i prawie mi nic nie pomogło jak kupiłem nowy dysk zaczeło śmigać albo kup nowa płyte głowną i procesor 3.8Ghz :P

Fool
10.11.2004, 15:57
bandito nie rob z siebie idioty. procesor do simow lekko styka 1,5-2,0 ale JEDNA RZECZ NIE NAPRAWI SŁABEGO KOMPA. jak ulepszac to juz wsyzstko to, a co do pingwina to tez zgadzam sie z markiemS jesli temat bedzie wedlug moderatow juz roztrzygniety to sami go zamkna..

bandito
10.11.2004, 16:13
bo ja wiem mam tylko 1.7Ghz i gdy jade do miasta to czekam 5min ale mam nowy dysk i zobacze czy pomoże jak pomoże to was wszystkich przepraszam za to że się sprzeczałem

MarekS
10.11.2004, 17:02
bo ja wiem mam tylko 1.7Ghz i gdy jade do miasta to czekam 5min ale mam nowy dysk i zobacze czy pomoże jak pomoże to was wszystkich przepraszam za to że się sprzeczałem
Przerzuć sobie plik wymiany na ten drugi, stary dysk - będzie lepiej. :)

Misia
11.11.2004, 14:05
ha! bede miala nowego kompa :P no to chyba juz mozna zamknac ten temat ;d

Pingwin
11.11.2004, 17:05
teraz min do gier to procek 2ghz (celeron D, sempron AMD, pentium4, athlon XP & 64), 512mb ddram i karta z dx9 128mb i szyną 128bit
a optymlany to procek powyżej 2 ghz(też te wyżej wymienione). 768-1024mb ddram, porządna karta z dx. 9.0 i 128mb&bit (min cosik na poziomie 9600XT)
czyli min koło 2 tys zł, do tego dobra obudowa, porządny markowy zasilacz plus reszta czyli 2500 zł :|

Ehh, czemu to wszystko nie jest ciut tańsze...

Korinthiana
12.11.2004, 10:05
Mi tez sie strasznie tną! A mam dosc dobry komp ale karta graficzna do niczego! Wiecie moze na jakiej karcie graficznej chodzily by dobrze? (tylko nie za droga!) Ja sie w tym nie orjentuje wiec nie wiem a mam juz kase na krte grafi...

Fool
12.11.2004, 10:58
GF FX 5600 sobie kup... tylko co to znaczy dobry komputer? podaj ile masz pamieci.

Anasha
12.11.2004, 11:01
Powiem wam jakie TS2 potrzebuja miejsca i w ogóle żeby chodzć ladnie, okropnie itp.

Pentium III 660, 128 MB TNT2 - Będą chodzic okropnie wolno
AMD Duron 800, 256 MB - Będą się zawieszać ale nie bądą znów chodzć okropnie
AMD Athlon 900, 256 MB GeForce2 GTS - To samo co porzy tym powyrzej
AMD Athlon 1700, 256 MB GeForce4 MX 440 - Chodzą ładnie i się czasami zawieszają
Pentium 4 3 GHz, 1 GB ATI Radeon 9800 - Chodzą pięknie

Ja obecnie mam AMD Athlon 1700, 256 MB GeForce MX 440 i bedę mieć TS2 w niedzielę chyba będą mi ładnie chodzć?Tak napisali w specjalnym wydaniu o TS2.

Źródło: Komputer świat Gry (wydanie specjalne)

Fool
12.11.2004, 11:18
jakie glupie zestawienie anasha. po co komu pentium 3gh? 1gb pamieci-rozumiem chociaz 512 starcza. i dlaczego taki wybor. moze nei lubie radeonow i co? ehh.. nie robcie takich zestawien bo ***** dawają

Anasha
12.11.2004, 11:22
Miałam prawo to napisac a do tego Fool spisałam to z gazety tak dla wiadomości wszystkich więc to nie moja wina że TS2 ma takie wymagania i w ogóle!

Korinthiana
12.11.2004, 12:01
Celeron CPU 2.01 GHz
256 MB RAM
no i z***a... karte graficzną ;( ;( ;( RIVE (do niczego) gdybym miala lepsza karte graficzna to by mi nawet dobrze chodzilo ale ja sie nie znam na kartach graficznych! :1smutny: ;( Ogolnie sprzet nie jest taki zly ale nie jest najlepzy zwlaszcza ta debilna karta!

Fool
12.11.2004, 12:35
wszystko ok tylko a)karta
b)pamiec

ja tez mam athlona 2,4
gf 5200 FX
256ramu
i sobie musze rama dokupic, bo nie chodza.. "genialnie"

Pingwin
12.11.2004, 18:05
Procek : Athlon XP & 64, Pentium IV i Celeron D min 2 ghz
Ram: 512mb ddram
Grafa: Coś na poziomie ATI Radeon 9600pro(128mb i 128 bit z obsługą dx 9) albo gecube ati r9550 XT (to samo co 9600pro ale inna nazwa, standardowo ma taktowania podobne do 9600pro)
(Nvidia to tylko seria 6 bo FX nie są udane(chyba że 5950)
na tym na win 98se gra musi chodzić płynnie na full detalach na 1024x768x32bity :)
w przypadku XP przydałoby się 768mb do pełnego komfortu ale 512mb starcza

do AAA
dołóż ram (drugie 256mb) i poszukaj tę kartę co powyżej napisałem (Radeon 9550 XT od gecube(gigacube)) jest to jedyny godny polecenia model dla tych którzy nie chcą modyfikować karty, kosztuje koło 400zł

Anasha
nie patrz na tabelke KŚ gier, bo wszstko zależy jak dbasz o kompa
jak masz pełno śmieci, nie porządkujesze dysku, nie sprawdzas antyszpiegami, nie masz firewall i antyvira(na czas grasnia odłączasz połączenie i wyłączasz te progsy) to gra ci może się ciąć :]

Korinthiana
13.11.2004, 15:29
Jest moze mozliwosc zepsucia sie karty graficznej? :shifty: Moze mozna ja samemu zepsuc? Jwsli ktos wie to niech napisze! Blllllllllllllagggggggggammm!!!!! No wiecie gdyby tak sie zepsula to rodzice by kupili! Ale jak narazie gdybym chciala to sama musze kupić!

MarekS
13.11.2004, 15:36
Jest moze mozliwosc zepsucia sie karty graficznej? :shifty: Moze mozna ja samemu zepsuc? Jwsli ktos wie to niech napisze! Blllllllllllllagggggggggammm!!!!! No wiecie gdyby tak sie zepsula to rodzice by kupili! Ale jak narazie gdybym chciala to sama musze kupić!

Przy odrobinie samozaparcia wszystko jest możliwe! Wystarczy jak wmówisz jej, że jest inną kartą. Więcej pisac nie będę - żal mi Twoich rodziców. :)

Korinthiana
13.11.2004, 17:48
Przy odrobinie samozaparcia wszystko jest możliwe! Wystarczy jak wmówisz jej, że jest inną kartą. Więcej pisac nie będę - żal mi Twoich rodziców. :)

Moi rodzice nie maja ze mna zadnych problemow :smart: :evil: :bomb: Dobrze sie ucze, nie obrazam nikogo (staram sie byc grzeczna dziewczynka). Ale mam siostre dwa lata starsza ode mnie. Rodzice kupuja jej dogie sukienki do tanca towarzyskiego... A ja musze tanczyc w jej starych (ktore wisza na mnie jak worek!!!) ;( Owszem nie narzekam ale mi nowa karta groficzna jest bardzo potrzebna! Ta mam jakies trzy moze cztery lata!

simsed
13.11.2004, 18:21
pieprzycie 3 po 3 ... jest taka sprawa ja mam durona 1,0 ghz 256 ram geforce 2 mx400/400 mam wylaczony antyaliasing inne programi w tle , filoztropowanie wylaczone i na low mi chodza bardzo dobrze na medium mi chodzi plynnie laduje sie szybko nawet bardzo szybko ... wiec przestancie pieprzyc o bardzo dobrych kompach :/ szkoda mi was ...

Rilla
13.11.2004, 18:47
kupilam TS2 i nie da sie w to grac. Instalacja przeszla bez najmniejszych problemow. Ale jak wlaczylam najpierw bardzo dlugo sie wsyztsko ladowalo, okolica itp. w tworzeniu rodziny to samo, w meblowaniu bylam juz wsciekla, ale jak wlaczylam gre i byo jeszcze gorzej... one zeby wykonac jeden ruch potrzebuja conajmniej pol minuty! w to sie nie da grac! poza tym czy to normalne, ze jak chce wprowadzic rodzine do domu to na ekranie pojawia sie obraz 'Rodzina: jakas tam' i czekam wtedy 20 minut? chyba nie ;/ dlaczego tak sie dzieje?

Sharonciu trzeba było do mnie napisać na gie gie ;p Widocznie masz za słabego kompa. I dlatego tak powoli chodzi :]

Korinthiana
13.11.2004, 19:54
pieprzycie 3 po 3 ... jest taka sprawa ja mam durona 1,0 ghz 256 ram geforce 2 mx400/400 mam wylaczony antyaliasing inne programi w tle , filoztropowanie wylaczone i na low mi chodza bardzo dobrze na medium mi chodzi plynnie laduje sie szybko nawet bardzo szybko ... wiec przestancie pieprzyc o bardzo dobrych kompach :/ szkoda mi was ...

Tobie tak a mi nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;( A wiec jesli sie cos nie podoba to nogi za pas i wypir... ( no cio biore z ciebie przyklad ) Innym simy chodza tragicznie a jak tobie chodza dobrze to sie ciesz

Paddie
13.11.2004, 19:59
Tobie tak a mi nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;( A wiec jesli sie cos nie podoba to nogi za pas i wypir... ( no cio biore z ciebie przyklad ) Innym simy chodza tragicznie a jak tobie chodza dobrze to sie ciesz

Wiem, że jesteś strrrasznie zły/a, ale (jako miłośniczka czystej polszczyzny) prosiłabym o powstrzymanie się od slangu. A poza tym, to "cio" to nawet moja pięcioletnia kuzynka już tak nie mówi.
Przepraszam za to, że jestem wredna i że to był offtopic.
Dziękuję.

Fool
13.11.2004, 20:01
u mnie "cio: gada moja babka z polaka jak jej powiem "per pani" ;p

Paddie
13.11.2004, 20:04
u mnie "cio: gada moja babka z polaka jak jej powiem "per pani" ;p

To słodkie. Najwidoczniej kiedyś była przedszkolanką.
Albo nie ma paru zębów w sztucznej szczęce.
Chyba, że jest młoda - w takim wypadku, pewnie ma kompleksy.

Fool
13.11.2004, 21:13
stara baba, nazwisko Ząbek wiec moze cos z zebami ma. legenda szkoly. pelno o niej opowiastek i tym podobnym. taka sobie ząbkula ;p

Ira
13.11.2004, 21:18
Głupie kompy z małą ilością pamięci(mój drogi kompie to do ciebie). Ja jakoś sobie radzę, jak juz mi wreszcie weszł to rodzinki sie ładują długo,, no i jak simów jest powyżej 4 to się tni gra. Ale namówie rodzicieli na parę ramów.

MarekS
13.11.2004, 21:39
Oryginalnie dodany przez simsed
pieprzycie 3 po 3 ... jest taka sprawa ja mam durona 1,0 ghz 256 ram geforce 2 mx400/400 mam wylaczony antyaliasing inne programi w tle , filoztropowanie wylaczone i na low mi chodza bardzo dobrze na medium mi chodzi plynnie laduje sie szybko nawet bardzo szybko ... wiec przestancie pieprzyc o bardzo dobrych kompach :/ szkoda mi was ...

Jak by Ci udało się przełączyć jeszcze w tryb 256 kolorów to śmigałoby jak na formule 1 :D

Tobie tak a mi nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;( A wiec jesli sie cos nie podoba to nogi za pas i wypir... ( no cio biore z ciebie przyklad ) Innym simy chodza tragicznie a jak tobie chodza dobrze to sie ciesz
Nie ma co się denerwować. :)
Z powodu karty graficznej rzeczywiste parametry masz mniej więcej takie:
Celeron 800MHz~1GHz, RAM 100~140MB. Oczywiście dotyczy to tylko TS2, większość innych gier i programów będzie chodzić zupełnie dobrze. Z nową kartą nie przesadzaj, albo skonsultuj się z jakimś znajomym obeznanym w temacie żeby określił ile może wytrzymać zasilacz. Z reguły zasilacze dobierane są do tego co jest w środku, a nowa bardzo dobra karta ma dosyć duży apetyt na prąd. Efekty słabego zasilacza mogą być jeszcze bardziej przykre niż to co masz teraz.
Simsed w jednej sprawie ma rację: karta graficzna do TS2 wcale nie musi byc "wypasiona" i nawet stary poczciwy GeForce 2 spowoduje zdecydowaną poprawę. Tak więc korzystniejsze będzie kupno karty GeForce 5200 (ok. 250zł) i RAM 256MB (niecałe 200zł). Po tym będziesz mogła mówić wszystkim tak, jak przytoczony na początku simdam z jedą różnicą - nie będziesz musiała aż tak ograniczać jakości grafiki.

Gogol_13
14.11.2004, 20:00
[QUOTE=gtx]zrób ta jak ja ! ja mam pentium 2 700 mhz 128 mb ram i 32 mb karte graficzną i działa dość płynnie ( ale to jeszcze tylko dwa tygodnie i nowy komp :) ). Ściągnij bądź znajdź program PowerStrip służy on do podkręcania komputera ,!!!! ALE OSTROŻNIE Z TYM !!!! ponieważ bardzo go podkręcisz a ci sie może spalić kompuiter . bedziesz miał takie dwa suwaki tam i skalę nie wolno ci wnikać na skale czerwoną bo wtedy komputer bedzie śmierdział spalenizną i bedziesz musiał miec nowego. Przesuń oby dwa suwaki na poziom no powiedzmy pomaranczowy. Zaakceptuj ,zresetuje kompa i sprawdź jak bedzie działał. POWODZENIE


Ja mam identyczny komputer jak sharon ale nic mi nie dal ten program wzielam nawet na czerwone i nic (nie spalil sie) po prostu NIC ja tesh jestem sharon w rozpaczy. Nie moge tak samo grac!! Jest mi bardzo przykro ale i ja potrzebuje troche wspolczucia wiec nie jestes sama!! naprawde pozdrófka dla wszystkich

Fool
14.11.2004, 20:07
Oryginalnie dodany przez simsed
pieprzycie 3 po 3 ... jest taka sprawa ja mam durona 1,0 ghz 256 ram geforce 2 mx400/400 mam wylaczony antyaliasing inne programi w tle , filoztropowanie wylaczone i na low mi chodza bardzo dobrze na medium mi chodzi plynnie laduje sie szybko nawet bardzo szybko ... wiec przestancie pieprzyc o bardzo dobrych kompach :/ szkoda mi was ...

Jak by Ci udało się przełączyć jeszcze w tryb 256 kolorów to śmigałoby jak na formule 1 :D


Nie ma co się denerwować. :)
Z powodu karty graficznej rzeczywiste parametry masz mniej więcej takie:
Celeron 800MHz~1GHz, RAM 100~140MB. Oczywiście dotyczy to tylko TS2, większość innych gier i programów będzie chodzić zupełnie dobrze. Z nową kartą nie przesadzaj, albo skonsultuj się z jakimś znajomym obeznanym w temacie żeby określił ile może wytrzymać zasilacz. Z reguły zasilacze dobierane są do tego co jest w środku, a nowa bardzo dobra karta ma dosyć duży apetyt na prąd. Efekty słabego zasilacza mogą być jeszcze bardziej przykre niż to co masz teraz.
Simsed w jednej sprawie ma rację: karta graficzna do TS2 wcale nie musi byc "wypasiona" i nawet stary poczciwy GeForce 2 spowoduje zdecydowaną poprawę. Tak więc korzystniejsze będzie kupno karty GeForce 5200 (ok. 250zł) i RAM 256MB (niecałe 200zł). Po tym będziesz mogła mówić wszystkim tak, jak przytoczony na początku simdam z jedą różnicą - nie będziesz musiała aż tak ograniczać jakości grafiki.
to w koncu simsed, czy simdam

Gogol_13
15.11.2004, 11:33
eee mam pytanie bo jush sie pogubilam:
wiec ile kosztuje (ok)
karta graficzna: geforce 3 lub 4 - ??
i ja mam 128 ram a chce miec 256 - ??
a czy procesor 950 mHz Amd Duron (jeslo nie to ile kosztuje taki jaki potzrebny jest do the sims 2 zeby sie nie tnelo w ogole i ile kosztuje - ??


Bo chce dokupic se sprzet!! NIE CHCE WYMIENIAC KOMPA NA TO SIE RODZICE SIE NIE ZGODZILI MUSZE KUPIC ZA SWOJA FORSE A NOWEGO MI NIE STARCZY! HEH PROSZE O POMOC!!

MarekS
15.11.2004, 12:44
eee mam pytanie bo jush sie pogubilam:
wiec ile kosztuje (ok)
karta graficzna: geforce 3 lub 4 - ??
i ja mam 128 ram a chce miec 256 - ??
a czy procesor 950 mHz Amd Duron (jeslo nie to ile kosztuje taki jaki potzrebny jest do the sims 2 zeby sie nie tnelo w ogole i ile kosztuje - ??


Bo chce dokupic se sprzet!! NIE CHCE WYMIENIAC KOMPA NA TO SIE RODZICE SIE NIE ZGODZILI MUSZE KUPIC ZA SWOJA FORSE A NOWEGO MI NIE STARCZY! HEH PROSZE O POMOC!!

GeForce Fx 5200 128MB ok 230zł
RAM 128MB ok 120zł
RAM 256MB ok 180zł (raczej ta jest potrzebna do WinXP)
Procesor? zależy od płyty głównej i od tego, czy zasilacz to wytrzyma.

Na Duronie 950MHz nie oczekuj cudów, ale karta i pamięć RAM (razem ok. 400-500zł) pozwoli Ci na w miarę normalne granie. Korzystny byłby też drugi twardy dysk, niewielki (ok. 1GB - mógłby być z demobilu) na plik wymiany. :)

simsed
15.11.2004, 21:35
ej nie kupujcie GeForce'ów bo to są szajsy nalepiej kupywac to Radeony 128mb/128bit i to nie wcale drogie bo to 300zl to kupicie wypasione karty nie dosc ze geforce sa drogie i slabie to gry gorzej na nich chulaja niz na radeonach polecalbym gecube radeon 9550 i te karte mozna podkrecic wtedy jeszcze lepiej chodzi za 250zl znajdziecie taka :)

Fool
15.11.2004, 21:41
wszystko zalezy od gry. gdybys popatrzyl na testy zobaczylbys ze na unreal tournament gf ciacha radeona o glowe. w ogole radeon. co to za z***ana firma
gf rzadzi ;]

MarekS
15.11.2004, 22:09
ej nie kupujcie GeForce'ów bo to są szajsy nalepiej kupywac to Radeony 128mb/128bit i to nie wcale drogie bo to 300zl to kupicie wypasione karty nie dosc ze geforce sa drogie i slabie to gry gorzej na nich chulaja niz na radeonach polecalbym gecube radeon 9550 i te karte mozna podkrecic wtedy jeszcze lepiej chodzi za 250zl znajdziecie taka :)

Każda rybka własną płetwę chali! :D Widać, że jesteś miłośnikiem podkręcania :)

GeForce mimo wszystko są bardziej stabilne - moim zdaniem oczywiście. Przepuściłem przez swoje ręce mnóstwo różniastych gier i powiem szczerze, że nie pamiętam żeby w którejś były jakieś zastrzeżenia odnośnie nich, czego nie mogę powiedzieć o Radeonie. Żeby było ciekawiej wszystkie traktowałem poczciwym, starym GeForce 2MX 64MB :D bez żadnych ekstra sterowników - tylko te, które ma Windows XP. TS2 też traktuję tą kartą, nie uaktualniałem sterowników i gra chodzi lepiej niż dobrze.
Żeby nie ciągnąć miłej ale mimo wszystko jałowej dyskusji przejrzyj sobie przyklejony temat o problemach z grą - tą konkretną grą - i oceń, która seria kart stwarza więcej problemów.
Ja nie zakładam, że dziewczyna zaraz rzuci się na komputer i zacznie go tunningować - mało tego - jestem na 99,99% pewien, że ani ona, ani jej rodzice tego też nie będą robili. Nie każdy ma odpowiednią wiedzę i talent do takich rzeczy. Staram sie wybierać możliwie najlepsze, najtańsze i najprostsze sposoby rozwiązania problemu.
Testy kart dają tylko część wiedzy o jej parametrach użytkowych i z reguły są robione na sprzęcie znacznie lepszym niż ten który posiadają "zwykli" użytkownicy.

Gogol_13
16.11.2004, 13:24
Wiec ja to wszystko najlepiej podsumuje!!
OK wiec ... nie wiem jak to napisac!?
Ok kupe karte Geforce 3 lub 4 ( a czy 3 wystarczy na ts2?) i ile kosztuje?
I 256 ram (tez ile kosztuje bo mam 128 RAM) A chce 256?
A mam prosecor 950 MhZ Durona.
Wiec jezeli bede miala taki sprzet to ts2 bedzie dobrze dzialac?

<Procsor 950 MhZ Duron
256 RAM
Karta graficzna Geforce 3>


PROSZE O SZYBKO ODPOWIEDZ BO CHCE TO WSZYSTKO PODSUMOWAC!

Fool
16.11.2004, 14:34
nei bedzie dobrze dzialac.
gf by musialbyc titanum.
procesor troszke za slaby.
a pamiec 256 to zadna rewelacja (w dobrym sklepie za 256ramu zaplacisz 170zl.)

Gogol_13
16.11.2004, 16:43
nei bedzie dobrze dzialac.
gf by musialbyc titanum.
procesor troszke za slaby.
a pamiec 256 to zadna rewelacja (w dobrym sklepie za 256ramu zaplacisz 170zl.)

Heh ja wlasnie wrocilam ze sklepu i facet powiedzialm mi ze na karcie gf 4 kosztuje 160 zł, a 256 ram ok 100 zł, powiedzialam mu jaki mam procesor i powiedzial ze na gf 4 i 256 ram bedzie mi odpali i bedzie dalo sie grac ale nie powiedzial jak! i jak?! :P

P.S To ja juz nie wiem co mam robic bo ja nie mam tyle kasy :( Help me

Fool
16.11.2004, 16:52
256ramu za 100zł???? do chyba sd...
powiem tak
moj brat ma procesro 1,2 duron
384 ddram
gf 2
i mu chodza ladnie, na medium mu smigaja ladnie.
ale to jednak 384 !DD! ram... i procesor 1,2

Gogol_13
16.11.2004, 16:58
256ramu za 100zł???? do chyba sd...
powiem tak
moj brat ma procesro 1,2 duron
384 ddram
gf 2
i mu chodza ladnie, na medium mu smigaja ladnie.
ale to jednak 384 !DD! ram... i procesor 1,2

Aha!!
Wszyscy mowia ze 512 ram do bedzie gra chodzic git!!!? Heh to cikawe ile kosztuje te 512 ram wiecie? to wtedy kupie 512 ram a jak bym karty graficznej nie kupila i miala to Nvidie rivia Tnt2 m. 64 to by mi ladnie chodzilo? czy bym musiala dokupic jeszcze karte jakas lepsza? JA NIE MAM TYLE FOSRY!!

MarekS
16.11.2004, 17:14
Aha!!
Wszyscy mowia ze 512 ram do bedzie gra chodzic git!!!? Heh to cikawe ile kosztuje te 512 ram wiecie? to wtedy kupie 512 ram a jak bym karty graficznej nie kupila i miala to Nvidie rivia Tnt2 m. 64 to by mi ladnie chodzilo? czy bym musiala dokupic jeszcze karte jakas lepsza? JA NIE MAM TYLE FOSRY!!

W pierwszej kolejności zmień kartę, ona Ci przeszkadza najbardziej. Potem zorientujesz się na jakiego RAMa Cię stać. Jak do tych posiadanych 128MB dorzucisz np.256 to już będzie wyraźna poprawa. Musisz pamiętać, że procesor masz, można powiedzieć "na styku", więc nie oczekuj, że nagle zrobi się z niego supermaszyna. Gra będzie płynna (przy ustawieniach jakości grafiki w okolicach średnich), może tylko troszkę dłużej się ładować i wyłączać. Sredni poziom grafiki w zupełności wystarcza - różnice są naprawdę znikome.

Shavonda
16.11.2004, 17:15
no to ja dam mój sprzęt::D
Karta graficzna:Nvida GeForce 4 MX440
procesor: Amd Athlon (tm)Xp processor

niewiem co to ale tak tam pisało 1900+
GHz 1.60
256 MB Ram

Czy dobry mam sprzęt???? Aha moglibyscie mi dać sterownik do karty graficznej bo chce miec wode niebieską a mam taka szarą prosze :1smutny: ;( :1smutny:

bandito
16.11.2004, 17:24
www.nvidia.com tam są sterowniki ;)

MarekS
16.11.2004, 17:26
no to ja dam mój sprzęt::D
Karta graficzna:Nvida GeForce 4 MX440
procesor: Amd Athlon (tm)Xp processor

niewiem co to ale tak tam pisało 1900+
GHz 1.60
256 MB Ram

Czy dobry mam sprzęt???? Aha moglibyscie mi dać sterownik do karty graficznej bo chce miec wode niebieską a mam taka szarą prosze :1smutny: ;( :1smutny:

Wystarczy! :) Chociaż jak zwykle stara śpiewka: jakbyś zwiększyła RAM to chociłaby trochę płynniej. Zresztą chyba wiesz jak gra sprawuje się na - w końcu - Twoim komputerze. :)
Sterowniki do karty pobierz z tej strony:

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

Wybierz Graphic Drivers, ptem GeForce, potem system i kliknij Go!.
W nowym oknie, w ramce "International", wybierz Primary Download Site. Wyskoczy Ci okienko, w którym na samym dole zgadzasz się na warunki producenta i zapisujesz plik. Potem uruchamiasz go jak normalny program.

Fool
16.11.2004, 17:26
W pierwszej kolejności zmień kartę, ona Ci przeszkadza najbardziej. Potem zorientujesz się na jakiego RAMa Cię stać. Jak do tych posiadanych 128MB dorzucisz np.256 to już będzie wyraźna poprawa. Musisz pamiętać, że procesor masz, można powiedzieć "na styku", więc nie oczekuj, że nagle zrobi się z niego supermaszyna. Gra będzie płynna (przy ustawieniach jakości grafiki w okolicach średnich), może tylko troszkę dłużej się ładować i wyłączać. Sredni poziom grafiki w zupełności wystarcza - różnice są naprawdę znikome.
tylko ze wygladzanie krawedzi tez bedzie musiec zmienjszyc. a wtedy to troche wyglada jak by te meble byly sztuczne i byly 2wymiarowe... tak jakby 'wstawione' w tlo

MarekS
16.11.2004, 17:29
tylko ze wygladzanie krawedzi tez bedzie musiec zmienjszyc. a wtedy to troche wyglada jak by te meble byly sztuczne i byly 2wymiarowe... tak jakby 'wstawione' w tlo

Jeżeli ja na podobnym sprzęcie, 256MB RAM i na GeForce2MX nie muszę wyłączać, to ona też nie powinna musieć. :)

Shavonda
16.11.2004, 17:36
Gra mi płynnie chodzi i nic sie nie zacina.No moze jak cie włancza parcela ale to odrazu zaczyna dobrze chodzic :D .A czy na pewno adziała sterownik że bedzie woda niebieska????????

MarekS
16.11.2004, 17:39
Gra mi płynnie chodzi i nic sie nie zacina.No moze jak cie włancza parcela ale to odrazu zaczyna dobrze chodzic :D .A czy na pewno adziała sterownik że bedzie woda niebieska????????

Tak tłumaczyli producenci gry (EA Games i Maxis). Ja nie wiem, nie sprawdzałem bo u mnie nie było żadnych problemów z grą.

Shavonda
16.11.2004, 18:08
Woda nadal jest szara ;( ;( :1smutny: :1smutny: .A kolega bandito dał mi linka na scią gnięcie tego stera:http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_66.93 (http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_66.93) czy to dobry link

Fool
16.11.2004, 18:23
jesli strona glowna tego linak jest nvdia.com a tak wlasnoei jest to mozesz byc pewna ze to 'dobry' link

simdam
16.11.2004, 18:52
to jest dobry link ponieważ sam z niego korzystałem :) http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp



SIMS 2 THE BEST !!!!! :D :D :D :D

MarekS
16.11.2004, 18:54
Woda nadal jest szara ;( ;( :1smutny: :1smutny: .A kolega bandito dał mi linka na scią gnięcie tego stera:http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_66.93 (http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_66.93) czy to dobry link

Kolega bandito wybrał Ci już ustawienia i nacisnął Go!.
Niebieska (niebieskawa) woda jest wtedy, gdy jest dosyć głęboka. Normalnie jest właśnie szarawa.

Gogol_13
17.11.2004, 20:22
eee a ja mam 950 mhz i jak bym chciala miec 1,5 to ile to by ok kosztowalo?

MarekS
17.11.2004, 20:50
eee a ja mam 950 mhz i jak bym chciala miec 1,5 to ile to by ok kosztowalo?

To zależy od tego, jaką masz płytę główną (czy w ogóle przyjmie taki procesor) i od zasilacza (czy ma odpowiedni zapas mocy). Pamiętaj o jednym: dużo lepsza karta graficzna+szybszy procesor=większy pobór mocy (prądu) z zasilacza. Jeżeli obecny zasilacz nie wydoli to grozi to uszkodzeniem i karty i procesora.
Poza tym w Twoim przypadku zmiana procesora (tak przypuszczam) = zmiana płyty głównej. Dodając do tego pozostałe konieczne zmiany = praktycznie nowy sprzęt co z kolei = sporo wydanych pieniędzy.

Gogol_13
18.11.2004, 12:59
To zależy od tego, jaką masz płytę główną (czy w ogóle przyjmie taki procesor) i od zasilacza (czy ma odpowiedni zapas mocy). Pamiętaj o jednym: dużo lepsza karta graficzna+szybszy procesor=większy pobór mocy (prądu) z zasilacza. Jeżeli obecny zasilacz nie wydoli to grozi to uszkodzeniem i karty i procesora.
Poza tym w Twoim przypadku zmiana procesora (tak przypuszczam) = zmiana płyty głównej. Dodając do tego pozostałe konieczne zmiany = praktycznie nowy sprzęt co z kolei = sporo wydanych pieniędzy.

Moja płyta główna: ESC K7S5A
[.S tam gdzie jest S5 (to nie wiem moze tam byc 55 ZAMIAST S5) nie moglam sie rozczytac ;)

Marta MeM
18.11.2004, 13:48
ja mam 758 ram i 3.6 ghz i nie mam problemu z szybkosca.koniecznie musisz to dokupic.Normalnie powinno sie przygotowac komp do takiej gierki.Zawsze mozna sprawdzic w internecie jakie jest min. do gry i pomalu przygotowac wszystko.Ja od tego zaczelam.No ale to nie jest tanie.Zycze powodzenia :tu:

Shavonda
18.11.2004, 13:55
A co do jeziorka, to ja robie wode bardzo głęmboką i nadal jest szara.Woda u mnie jest w tedy niebieska kiedy jest z lotu ptaka:\ ;( :1smutny:

Tu macie zdjęcie

http://republika.pl/kamilka4/snapshot_ae7b04d8_2e8a9ade.jpg

Gogol_13
18.11.2004, 14:07
A co do jeziorka, to ja robie wode bardzo głęmboką i nadal jest szara.Woda u mnie jest w tedy niebieska kiedy jest z lotu ptaka:\ ;( :1smutny:

Tu macie zdjęcie

http://republika.pl/kamilka4/snapshot_ae7b04d8_2e8a9ade.jpg

Wiesz moze to byc przyczyna karty graficznej (za słaba) ale ciesz sie ze przynajmniej mozesz normalnie grac!
POZDRAWIAM

Shavonda
18.11.2004, 14:11
Wiesz moze to byc przyczyna karty graficznej (za słaba) ale ciesz sie ze przynajmniej mozesz normalnie grac!
POZDRAWIAM
Raczej to nie problem kart graficznej bo karte mam bardzo dobrą NVIDIA GeForce 4Mx 440(jest bardzo dobra).tu raczej problem jest ze sterownikami bo jak widzisz na zdjeciu jest niebieska z lotu ptaka:P ;( Piszcie jeszcze cos o tym problemie!!!

Gogol_13
18.11.2004, 14:41
Raczej to nie problem kart graficznej bo karte mam bardzo dobrą NVIDIA GeForce 4Mx 440(jest bardzo dobra).tu raczej problem jest ze sterownikami bo jak widzisz na zdjeciu jest niebieska z lotu ptaka:P ;( Piszcie jeszcze cos o tym problemie!!!
FAKT karta jest bardzo dobra! To sciagnij soebie sterowniki. Chyba ze juz sciagnelas to moze to blad w grze po prostu! :)

Shavonda
18.11.2004, 14:43
FAKT karta jest bardzo dobra! To sciagnij soebie sterowniki. Chyba ze juz sciagnelas to moze to blad w grze po prostu! :)No raczej błat musi być w grze ,bo w czoraj sterowniki sciągłam ale to jest bardzo dziwne:)

MarekS
18.11.2004, 15:54
Moja płyta główna: ESC K7S5A
[.S tam gdzie jest S5 (to nie wiem moze tam byc 55 ZAMIAST S5) nie moglam sie rozczytac ;)

Do tej płyty głównej możesz dodać procesor AMD do 1,4 GHz. Nie wiem czy jest to opłacalne. Ja swojego załatwiłem sobie za 1200zł (obudowa, płyta główna, procesor, RAM) Napędy i dyski, kartę graficzną przerzuciłem ze starego kompa. Na Twoim miejscu skupiłbym się najpierw na karcie i pamięci, a pieniążki zaczął odkładać na nowego kompa. Rozwiń też swoje kontakty, może ktoś ze znajomych zna się na tym na tyle dobrze, że złoży Ci kompa - wychodzi znacznie taniej i - jak gościu jest w tym naprawdę dobry - to otrzymujesz lepszego kompa.

Bajeczka woda w TS2 nie jest idealnie błękitna i nie będzie. Z góry masz kolor idealny, więc nic już nie zmienisz. Widziałem TS2 na różnych komputerach / kartach graficznych i wszędzie efekt był ten sam.

Gogol_13
18.11.2004, 17:29
Do tej płyty głównej możesz dodać procesor AMD do 1,4 GHz. Nie wiem czy jest to opłacalne. Ja swojego załatwiłem sobie za 1200zł (obudowa, płyta główna, procesor, RAM) Napędy i dyski, kartę graficzną przerzuciłem ze starego kompa. Na Twoim miejscu skupiłbym się najpierw na karcie i pamięci, a pieniążki zaczął odkładać na nowego kompa. Rozwiń też swoje kontakty, może ktoś ze znajomych zna się na tym na tyle dobrze, że złoży Ci kompa - wychodzi znacznie taniej i - jak gościu jest w tym naprawdę dobry - to otrzymujesz lepszego kompa.

Bajeczka woda w TS2 nie jest idealnie błękitna i nie będzie. Z góry masz kolor idealny, więc nic już nie zmienisz. Widziałem TS2 na różnych komputerach / kartach graficznych i wszędzie efekt był ten sam.

Heh wiesz masz racje o wszystko jest bezsensu kupie se nowego kompa i bede miala spokoj nie bede wymyslac....kupie takiego zeby mi simsy dzialaly i oczywiscie taniego :) I bede se zbierac kase (zaloze se konto w banku)

Shavonda
18.11.2004, 17:44
Bajeczka woda w TS2 nie jest idealnie błękitna i nie będzie. Z góry masz kolor idealny, więc nic już nie zmienisz. Widziałem TS2 na różnych komputerach / kartach graficznych i wszędzie efekt był ten sam.
No ale czemu inni maja np: tu na forum w fotostorach wode z bliska taka niebieską, i czemu ja akurat mam szarą;(

MarekS
18.11.2004, 17:55
No ale czemu inni maja np: tu na forum w fotostorach wode z bliska taka niebieską, i czemu ja akurat mam szarą;(

Nie mam zdrowia i cierpliwości szukać - podaj jakiegoś linka do takich obrazków :)

MarekS
18.11.2004, 17:57
Heh wiesz masz racje o wszystko jest bezsensu kupie se nowego kompa i bede miala spokoj nie bede wymyslac....kupie takiego zeby mi simsy dzialaly i oczywiscie taniego :) I bede se zbierac kase (zaloze se konto w banku)
Kartę graficzną możesz zmienić juz teraz, bo przez nia masz największe problemy - ona się nia zmarnuje.

Shavonda
19.11.2004, 11:22
Markes ja niewiem czemu taką mam szara wode. ;( :1smutny: To jest fotka z jednego fotostory, ona ma niebieska wode.:1smutny: a karte graficzna mam taką: NVIDA GeForce 4 MX 440
POMÓŻCIE

http://republika.pl/butterfly_project/foto/10.jpg

elaja2
19.11.2004, 11:36
Kuśwa, kazdy mowi inaczej! Mam Wielka prosbe niech mi ktos wytlumaczy normalnie, czy mam wymienic procesor, karte, dokupic ram, wsyztsko naraz, czy w ogole wymienic calego kompa? -____- bo wsyztskie te rzeczy tu padaly....

najmadrzej mi powiedziala Guralka... moj komp ma 4 lata. I wiem ze prawdopodobienstwo nie jest pewne ze jak mi jedynka dziala to dwojka tez bedzie, ale myszaqu powiedzial ze mi na kompie jedynka tez napewno nie dziala, a przeciez jakby mi nie dzialala to bym nie byla taka inteligentna by kupowac dwojke... wiec jeszcze raz: co mam wymienic? wystarczy dokupic ten Ram?

PS. na 98 NAPEWNO nie zmienie.jeśli nie chcesz zmienić systemu to niestety jesteś zmuszona dokupić ram ,win 98 nie jest taki zły,po 2000,milenium i xp powróciłam do kochanego bezproblemowego 98

MarekS
19.11.2004, 11:49
Markes ja niewiem czemu taką mam szara wode. ;( :1smutny: To jest fotka z jednego fotostory, ona ma niebieska wode.:1smutny: a karte graficzna mam taką: NVIDA GeForce 4 MX 440
POMÓŻCIE


Na razie jestem poza domem i nie mam jak i gdzie przeanalizować problem. Wieczorkiem postaram się odpowiedzieć.

Iggga
20.11.2004, 12:25
Mam podobny problem tyle, ze gra najpierw sie bardzo dlugo laduje a potem jak klikam np. okolice to sie niby laduje i zawiesza... Komputer spelnia wyszyskie wymogi, gra powinna plynac wrecz... Zastanawiam sie czy to nie wina CD. Nie jest oryginalna.

Lillian
20.11.2004, 12:53
Markes ja niewiem czemu taką mam szara wode. ;( :1smutny: To jest fotka z jednego fotostory, ona ma niebieska wode.:1smutny: a karte graficzna mam taką: NVIDA GeForce 4 MX 440
POMÓŻCIE

http://republika.pl/butterfly_project/foto/10.jpg

Ta woda jest i tak idealna!!Ja mam czerwoną.Hehe,rzeki pełne krwi.

bandito
20.11.2004, 22:03
przyszedł mi do głowy pomysł związany z tuningiem ram i systemu przez co komp będzie wydajniejszy należy ściągną Tweak-XP Pro am sorry nie wiem skąd możecie go wziąść ja ma od kolegi następnie gdy będziecie grać w jaką kolwiek gre włączajcie tweaka i optymalizujcie ram przez co będzie więcej miejsca gdy to dla tych co mają 256ram a ci co ma ją 512 chyba nie mają tego problemu jęsli macie czyli za mało wolnej pamięci jeśli macie wolnego miejsca 80mb to gdy zoptymalizujecie zwloni wam się od 140-210 wdety wszystko chodzi płynnie i możecie grać na maksymalnych detalach rozdzielczośc polecam 1024 na 768pikseli ja już to zrobiłem i przetestowałem to na procesorze 1600mhz i 256ram wypróbowałem to najpierw na unreal tournament 2004 grałem na highest czyli na najlepszych detalach i gra chodzi idealnie więc polecam i usuwajcie niepotrzebne programy które spowalniają kompa typu gamespy arcade życze miłego grania :)

##NEGRA##
20.11.2004, 23:49
jezeli chodzi o sprzet:
GF4MX440
Duron 1400
384 MB DDram
to wystarczy-plyta nie ma nic z tym wspolnego (chyba ze chcesz rozbudowac to musisz miec taka plyte gdzie mozna jeszcze cos dodac)

jesli chodzo o wode: po co ci lepszy kolor- inni maja gorsze problemy

jezeli chcesz zwiekszyc pamiec wystarczy w panelu steowania wybrac>system>zawansowanw>wydajnosc>ustawienia>zawansowane>pamiec wirtualna>zmien> (w zaleznosci ile masz ram zawsze wybierz 2x wieksza) rozmiar poczatkowy i maksymalny.....
(pod winXP)

Fool
21.11.2004, 08:15
jezeli chodzi o sprzet:
GF4MX440
Duron 1400
384 MB DDram
to wystarczy-plyta nie ma nic z tym wspolnego (chyba ze chcesz rozbudowac to musisz miec taka plyte gdzie mozna jeszcze cos dodac)

jesli chodzo o wode: po co ci lepszy kolor- inni maja gorsze problemy

jezeli chcesz zwiekszyc pamiec wystarczy w panelu steowania wybrac>system>zawansowanw>wydajnosc>ustawienia>zawansowane>pamiec wirtualna>zmien> (w zaleznosci ile masz ram zawsze wybierz 2x wieksza) rozmiar poczatkowy i maksymalny.....
(pod winXP)
sprzet jest moze i dobry na detale troche ponad medium
ale plyta glowna jest bardzo wazna. bez dobrej plyty wsyzstko nie chodzi tak wydajnie jakby moglo i komputer jest malo stabilny.

MarekS
21.11.2004, 09:52
przyszedł mi do głowy pomysł związany z tuningiem ram i systemu przez co komp będzie wydajniejszy należy ściągną Tweak-XP Pro am sorry nie wiem skąd możecie go wziąść ja ma od kolegi następnie gdy będziecie grać w jaką kolwiek gre włączajcie tweaka i optymalizujcie ram przez co będzie więcej miejsca gdy to dla tych co mają 256ram a ci co ma ją 512 chyba nie mają tego problemu jęsli macie czyli za mało wolnej pamięci jeśli macie wolnego miejsca 80mb to gdy zoptymalizujecie zwloni wam się od 140-210 wdety wszystko chodzi płynnie i możecie grać na maksymalnych detalach rozdzielczośc polecam 1024 na 768pikseli ja już to zrobiłem i przetestowałem to na procesorze 1600mhz i 256ram wypróbowałem to najpierw na unreal tournament 2004 grałem na highest czyli na najlepszych detalach i gra chodzi idealnie więc polecam i usuwajcie niepotrzebne programy które spowalniają kompa typu gamespy arcade życze miłego grania :)

Tweak XP nie jest programem do optymalizacji pamięci! Owszem ma taką opcję ale niezaspecjalnie nadaje się do działania w tle. Jest to program pozwalający zmienić pewne ustawienia Windowsa bez konieczności grzebania w rejestrze systemu. Do samego działania w tle potrzebuje 25-30MB pamięci, więc nienajlepiej nadaje się do takich celów. Są programy do zarządzania pamięcią, np. tutaj (ostatnia pozycja jest darmowa i w trakcie pracy zajmuje mniej niż 1MB RAMu):
http://www.tweaknow.com/download.html
ale ich przydatność do gier jest co najmniej dyskusyjna. W chwili gdy taki program zaczyna czyszczenie RAMu usuwa z pamięci wszystko to, co w danej chwili nie jest używane - gra jest wtedy programem drugorzędnym, działającym w tle w związku z tym zostaną usunięte dane nieużywane w danej chwili przez nią. Efekt będzie taki, że po oczyszczeniu RAMu gra musi ponownie wczytać te dane. Nie jestem pewien, czy to przyspieszy jej działanie :\ . Wszelkie tego typu programy mają zastosowanie głównie przy pracy z pakietami biurowymi i programami graficznymi, które bardzo lubią zaśmiecać RAM.
TS2 nie stawia dużych wymagań karcie graficznej ale komputerowi (przede wszystkim pamięci, w mniejszym stopniu procesorowi) dlatego sztuczne wymuszanie czyszczenia RAM nie poprawi - jeżeli nie pogorszy - działania gry. :\
Umówmy się odnośnie jednego: Jeżeli jesteśmy pechowymi właścicielami Trabanta (taki plastikowy samochód z dawnego NRD) to nigdy nie zrobimy z niego Mercedesa chyba, że wymienimy w nim wszystko łącznie z nadwoziem i zawieszeniem - ale wtedy nie będzie to Trabant. :)

bandito
21.11.2004, 11:55
ale to naprawde pomaga tak jak pisałem optymalizuje ram ale początek jest troche dziwny :\ ponieważ gra musi się rozruszać wtedy zacznie chodzić płynnie

MarekS
21.11.2004, 13:54
ale to naprawde pomaga tak jak pisałem optymalizuje ram ale początek jest troche dziwny :\ ponieważ gra musi się rozruszać wtedy zacznie chodzić płynnie

Zacznie chodzić płynnie jak znowu załaduje sobie potrzebne jej pliki! :)
Żadna gra nie przechowuje w pamięci niepotrzebnych plików, są one na bieżąco podmieniane. Problem tkwi w tym, że gra potrzebuje dużo plików praktycznie w tej samej chwili. Im więcej RAM - tym więcej może ich zmieścić i działa płynnie. Jeżeli jej się nie mieści to przerzuca je do pliku wymiany - ale to niestety trwa. Jeżeli plik wymiany jest na tym samym dysku co sama gra to zapisując do pliku wymiany nie może jednocześnie odczytywać nowych danych i w efekcie następują zacięcia.
Trzeba pamiętać jeszcze jedną, podstawową rzecz: żadna optymalizacja pamięci nie usunie z RAMu danych systemu, więc to zwalnianie miejsca jest po prostu usuwaniem z pamięci danych gry.

bandito
21.11.2004, 14:03
kurde co mi informatycy chrzanią że ram g.wno daje??nie wiem czy dokupić czy nie MarekS mam 256 ram ile radził byś mi kupić cena wachca się między 170/250zł

MarekS
21.11.2004, 14:16
kurde co mi informatycy chrzanią że ram g.wno daje??nie wiem czy dokupić czy nie MarekS mam 256 ram ile radził byś mi kupić cena wachca się między 170/250zł

Im więcej tym lepiej. Problem może pojawić się, gdybyś chciał wsadzić jedną kość 1024MB - nie wiadomo, czy płyta głowna by odczytała. Ale to w tym zakresie się nie mieści.
A co do informatyków: inaczej trzeba skonfigurować kompa pod kątem gier a inaczej pod kątem np. biura. Gra to nie jest MS Office. :D

A poza tym nie należy szaleć z ustawieniami grafiki. Ustawienie ich wszystkich na maksa jest dla kompa dużym utrudnieniem, a dla oka bardzo często nie ma żadnej różnicy.

bandito
21.11.2004, 14:21
hej a kość256ram ile kosztuje a ile 512ram?

Shavonda
21.11.2004, 15:08
A więc chodzi o płyte główną tak??. Ja mam płyte o nazwie Merkury niemam pojacia co to za płyta, ale miałam wymienianą na tą, bo tanta się spaliła (piorun czasnął mi gdzieś w blok ,i sie wtedy komp zepsuł i musiałam wszystko wtedy wymieniać);(

MarekS
21.11.2004, 23:11
hej a kość256ram ile kosztuje a ile 512ram?

512MB można kupic za 300~340zł. W podanym przez Ciebie zakresie cen 256MB kupisz spokojnie i jeszcze Ci zostanie trochę kasy. Ceny mogą być różne pomijając już typ i producenta inaczej sobie liczą normalne sklepy, inaczej giełda i inaczej sklepy internetowe. Ale wszystko mieści się w tych granicach.

xniver
09.12.2004, 11:56
Ja mam
AMD Duron 1100Mhz
Ram 384
GeForce 4 MX 440
I łazi cool

Robert
26.12.2004, 08:22
Ludzi nie chcę zakładać nowego tematu więć:

Mój komp to:
384 DDR Ram (128+256)
AMD Athlon XP 1800+
GF4 MX 440

System to XP pro

Chciałbym go ulepszyć bo zdobyłem trochi kasiory. Nie wiem tylko w co zainwestować... Doradźcie mi

edit:

Ej no POMOCY!!!!!!!!!

MarekS
26.12.2004, 09:57
Ludzi nie chcę zakładać nowego tematu więć:

Mój komp to:
384 DDR Ram (128+256)
AMD Athlon XP 1800+
GF4 MX 440

System to XP pro

Chciałbym go ulepszyć bo zdobyłem trochi kasiory. Nie wiem tylko w co zainwestować... Doradźcie mi

edit:

Ej no POMOCY!!!!!!!!!
Wszystko zależy od tego, w jakie gry grasz na codzień. Do większości gier ten sprzęt na teraz w zupełności wystarczy. Jeżeli już tak bardzo cierpisz z powodu nadmiaru gotówki :) to możesz zainwestować w kartę graficzną lub twarde dyski - o tym nic nie piszesz, a to jest też ważne.

Robert
26.12.2004, 10:12
Dobra myśl z tym dyskiem...

Ja mam teraz jakiegoś Maxtor 2F030J0
Jest przymały ma 30 Giga. To mnie wnerwia bo kumple mają po 60-120 giga
Mam go podzielonego na 2 partycje (po 14,8 giga). Nie mam go zapchanego, ale jest (chyba on?) trochę wolny. Jak np. klikam na Panel szybkiego dostępu w WMP 10 to słychać tak jakby się "rozkręcał". Potrzeba mi trochę więcej pamięci (dla szpanu;)) tak gdzieś 40giga (będe miał 70G). Ile kosztowałby taki dysk i czy można mątować 2 w kompie (nie wiem czy mam na to miejsce...)? A może lepiej kupić zewnętrzny (ile muszę za niego zabulić???)?



P.S. Jakby ktoś mógł napisać jak sprawić by dysk znów miał 1 partycję to niech napiszę przyda mi się gdy będe miał 2 dyski


Z góry THX

MarekS
26.12.2004, 10:40
Dobra myśl z tym dyskiem...
Ja mam teraz jakiegoś Maxtor 2F030J0
Jest przymały ma 30 Giga. To mnie wnerwia bo kumple mają po 60-120 giga
Mam go podzielonego na 2 partycje (po 14,8 giga). Nie mam go zapchanego, ale jest (chyba on?) trochę wolny. Jak np. klikam na Panel szybkiego dostępu w WMP 10 to słychać tak jakby się "rozkręcał". Potrzeba mi trochę więcej pamięci (dla szpanu;)) tak gdzieś 40giga (będe miał 70G). Ile kosztowałby taki dysk i czy można mątować 2 w kompie (nie wiem czy mam na to miejsce...)? A może lepiej kupić zewnętrzny (ile muszę za niego zabulić???)?
P.S. Jakby ktoś mógł napisać jak sprawić by dysk znów miał 1 partycję to niech napiszę przyda mi się gdy będe miał 2 dyski
Z góry THX
Dysk o wielkości rzędu 80GB kupisz za ok. 250 - 300 zł. Zdecydowanie polecam raczej wewnętrzny - dwa dyski zamontujesz bez problemu. Musisz tylko sprawdzić, czy taśma łącząca z płytą główną ma dwa gniazda do podłączenia dysków.
Win XP Pro ma multum procesów nieprzydatnych w zwykłym, domowym kompie, ale wyłączanie ich zależy od konfiguracji kompa - trzeba uważać, bo można sobie zaszkodzić. Jeżeli masz karty sieciowe a nie są używane trzeba je wyłączyć. Nie zapominaj o defragmentacji. To są podstawy, o szczegółach można porozmawiać gdy będziesz miał skompletowanego kompa. Połączenie partycji systemowej z tą drugą można zrobić programem Partition Magic, ale też wymaga to pewnej wprawy. Najbezpieczniej jest przeinstalować Windowsa ale wiąże się to z formatem obydwu partycji i utratą danych.
Jak skompletujesz wszystko daj znać, najlepiej na PW.

Robert
26.12.2004, 11:35
Ja powyłączałem niektóre z nieprzydatnych procesów...

Komp chodzi jak należy, formatuję go co jakiś czas. Nie chcę go formatować. Robiłem to ostatnio kilka razy i mam tego po *****.
Poszukam gdzieś jakiegoś poradnika do tego programu (Partition Magic).
Może sobię poradzę... Właśnie odkryłem, że jednak mam miejsce na nowy dysk ;)
O co chodzi Ci z tym skompletowaniem [(?)dokup dysku<?>], ale namotałem tymi nawiasami...



OKI dzieź za pomoc

Fizzly
26.12.2004, 11:43
Kup dysk 160GB za jakieś 360zł są również. Ja też niedawno kupiłem i simy śmigają 2 razy szybciej.

MarekS
26.12.2004, 12:00
Ja powyłączałem niektóre z nieprzydatnych procesów...

Komp chodzi jak należy, formatuję go co jakiś czas. Nie chcę go formatować. Robiłem to ostatnio kilka razy i mam tego po *****.
Poszukam gdzieś jakiegoś poradnika do tego programu (Partition Magic).
Może sobię poradzę... Właśnie odkryłem, że jednak mam miejsce na nowy dysk ;)
O co chodzi Ci z tym skompletowaniem [(?)dokup dysku<?>], ale namotałem tymi nawiasami...
OKI dzieź za pomoc
Win XP umieszcza pliki systemowe na wszystkich dyskach i partycjach, więc całkowite zlikwidowanie jednej partycji przy użyciu Partition Magic może być niemożliwe, ewentualnie może skutkować błędami w poźniejszym działaniu kompa. Poza tym lepiej jest zainstalować system na dysku szybszym, czyli tym, którego kupisz i na głównej (aktywnej) partycji, więc format starego dysku jest jak najbardziej wskazany. Poza tym nowa instalacja Windowsa i tak nie będzie widziała starych, zainstalowanych programów a korzystne byłoby również wydzielenie oddzielnej partycji (najlepiej w FAT 16) pod plik wymiany. Za dużo i za bardzo nie na temat trzeba napisać, żeby kontynuować to w tym topiku.

kawaii
26.12.2004, 15:59
ja mam koszmar:

180 RAM :D
i jakaś stara karta graficzna ;)

TS2 działa koszmarnie... zacina się, a jedna minuta w TS2 przypada na jakieś 40 sekund w rzeczywistym świecie... Ble, ble, ble...

Ile kosztuje:

180 RAM
256 RAM

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zazdroszczę wszystkim, którym The Sims2 normalnie działa! Cieszcie się!

Robert
26.12.2004, 16:03
Cos mi się forum wali.... Zgroza...
Czemu FAT16? NTFS nie będzie lepszy? Poradż mi bo nie wiem...
Teraz to się zastanawiam nad tym kupnem, tyle z tym roboty...
:\

35C4R00N
26.12.2004, 17:57
Czemu FAT16? NTFS nie będzie lepszy? Poradż mi bo nie wiem...
Teraz to się zastanawiam nad tym kupnem, tyle z tym roboty...
:\Jeśli przeznaczasz całą partycję na "plik wymiany", to FAT16 będzie nieco szybszy. Warunek - stała wielkość "swap" i rozmiar >2GB
FAT16 jest bardzo podatny na fragmentację , ale jeśli "swap" (-> plik wymiany/stronicowania) jest tworzony tylko raz (czyli ma stałą wielkość - to tak w uproszczeniu) nie będzie problemu.

ja mam koszmarOpis tego "koszmaru" zawiera jak dla mnie za mało danych. Sama pamięć nie zawsze jest "najsłabszym ogniwem" komputera, szczególnie jeśli masz procesor poniżej 1GHz i kartę graficzną bez akceleracji DX9. Zresztą równie ważny jest dysk (jego prędkość) i jeszcze parę elementów kompa ...

Na forum był podawany link do programu EVEREST, ściągnij - zainstaluj - napisz co tak naprawdę masz w kompie (tylko nie wklejaj całego raportu, tego nawet ja nie przeczytam). Podstawowe rzeczy:
system (który windows)
procesor
płyta główna
pamięć (ile i jaka)
karta graficzna (typ, ilość pamięci na karcie)
dysk(-i) - model, ilość wolnego miejsca

kawaii
26.12.2004, 20:02
Opis tego "koszmaru" zawiera jak dla mnie za mało danych. Sama pamięć nie zawsze jest "najsłabszym ogniwem" komputera, szczególnie jeśli masz procesor poniżej 1GHz i kartę graficzną bez akceleracji DX9. Zresztą równie ważny jest dysk (jego prędkość) i jeszcze parę elementów kompa ...

Na forum był podawany link do programu EVEREST, ściągnij - zainstaluj - napisz co tak naprawdę masz w kompie (tylko nie wklejaj całego raportu, tego nawet ja nie przeczytam). Podstawowe rzeczy:
system (który windows)
procesor
płyta główna
pamięć (ile i jaka)
karta graficzna (typ, ilość pamięci na karcie)
dysk(-i) - model, ilość wolnego miejsca

Skasowałam mojego wczesniejszego idiotycznego posta... Więc mam ten program i mam konkrety... I się chyba uśmiejesz... No tak, moja młodsza siostra dostała go na komunię, a teraz jest w 1 klasie gim. więc...
Podaję dane (nie chichotać ;)):

system: Windows ME
procesor: Intel Celeron-A, 500 MHz (7.5 x 67) :laugh: :laugh: :laugh:
płyta główna: Amptron PII-3100B (3 ISA, 4 PCI, 1 AGP, 3 DIMM) (nazwa), Intel 82440BX (mikroukład)
pamięć (fizyczna): 128 MB (SDRAM)
karta graficzna: nie mogłam znaleźć (ależ jestem inteligentna) jeszcze to dodam.

No i po co ci to było? I tak wiadomo, że muszę wymienić cały komp ;)...

Robert
28.12.2004, 09:04
Mam jeszcze jedo pytanie. Otóż zmienie też sobie (tak przy okazji) kartę graficzną bo mi w simach nie działają takie opcje jak: Wygładzanie krawędzi i Podgląd wydarzeń specjalnych (ught). Chce kupić lepszy (mam GF4 MX 440) model, tylko nie wiem który. Napiszcie jakie są dobre (ale tylko z NVIDIA).




Zlitujcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!