PDA

Zobacz pełną wersję : problem z DirectX :(


MoNiCzKa71
14.11.2004, 18:55
Simsy mi sie niechcą włączyć :( wyskakuje mi okienko:
http://republika.pl/blog_ht_78418/253052/tr/afa.jpg
prubowałam juz instalowac na nowo i simsy i directx i wogle co tylko sie da zreszta nie tylko ja probowalam :( ale mam takie pytanko czy komus z was tez sie tak robilo? :(:(

Fizzly
14.11.2004, 19:00
Tak. :) Jak nie miałem Direct'a 9c. ;) Usuń go, wyczyść rejestr za pomocą EasyCleaner'a i spróbuj zainstalować go raz jeszcze.

bandito
14.11.2004, 19:08
hey mi się tak robiło ale to też zależy bo jak masz wersie dvd to tam nie ma directa na płycie a gdy instalujesz na 4cd to powinno być coś takiego

MarekS
14.11.2004, 19:27
Simsy mi sie niechcą włączyć :( wyskakuje mi okienko:
http://republika.pl/blog_ht_78418/253052/tr/afa.jpg
prubowałam juz instalowac na nowo i simsy i directx i wogle co tylko sie da zreszta nie tylko ja probowalam :( ale mam takie pytanko czy komus z was tez sie tak robilo? :(:(
Zrób tak: Start -> Ustawienia -> Panel sterowania
Wybierz "Dodaj i usuń programy". Zobacz, czy na wyświetlonej liście jest jakiś program, który w nazwie ma DirectX. Jeżeli jest to kliknij na "Usuń" i zrestartuj komputer po zakończeniu. Potem zrób to samo i wyszukaj "The Sims 2" i również usuń i zrestartuj komputer.
Potem zrób tak: Start -> Programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu
Zaznacz opcję "Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu" i kliknij "dalej". W kalendarzu pogrubioną czcionką zaznaczone są dni w którym był robiony punkt przywracania systemu. Znajdź punkt przywracania utworzony w czasie pierwszej instalacji DirectX i TS2 (w danym dniu zwróć uwagę na czas). Wcześniejszy powinien być DirectX, ale mogę się mylić. Zaznacz go i kliknij "dalej" i w następnym oknie znowu "Dalej". Komputer sam zrestartuje się i ponownie uruchomi. Trochę to potrwa, ale bądź cierpliwa. Po ponownym uruchomieniu i wyświetleniu komunikatu o przywróceniu systemu zainstaluj najpierw DirectX z płytki, zrestartuj komputer (program sam powinien to narzucić) i instaluj TS2. Powinno zadziałać.

Guralka
15.11.2004, 09:26
Tylko niech wcześniej zrobi punkt przywracania.

MarekS
15.11.2004, 11:06
Tylko niech wcześniej zrobi punkt przywracania.

Punkt przywracania tworzy się automatycznie chyba, że ta opcja została wyłączona przez użytkownika.

Guralka
15.11.2004, 12:01
Hehe, to ja chyba mam wyłączoną. I musiałam na nowo system stawiać :D

MarekS
15.11.2004, 12:22
Hehe, to ja chyba mam wyłączoną. I musiałam na nowo system stawiać :D
Jakby co, to: Mój komputer -> Właściwości i zakładka Przywracanie systemu. Okienko musi być "odfajkowane", a w ustawieniach suwak na maksa (chyba, że ktoś ma mało miejsca na dysku). Poza tym, jeżeli jesteśmy pewni, że system działa prawidłowo, to zawsze można zrobić sobie stały punkt przywracania. Czasami się przydaje, nawet przy kłopotach z normalnym uruchomieniem Windowsa (przywracanie z trybu awaryjnego). :)

MoNiCzKa71
15.11.2004, 20:00
probawalam tak ale mi nadal nie dziala :( wydaje mi sie za najleprzym rozwiazaniem tu bedzie na nowo windowsa zrobic bo zawsze mi dzialaly simsy tylko teraz jakos dziwnie :(

thesims2nastudiach
13.05.2005, 19:30
mam taki sam problem tylko ja mam windows 98 :( i nic tu nie ma na ten temat :(

Guralka
14.05.2005, 06:20
Jak nie ma? Potzrebujesz wersji DirectX 9c. Jest ona na płycie z ORYGINALNĄ grą i wystarczy go po prostu zainstalować. Jeśli ściągałeś simsy z neta, to się nie dziw, że nie działają. A zresztą tego Directa łatwo znaleźć w internecie.

viper_88
14.05.2005, 18:58
mam taki sam problem tylko ja mam windows 98 :( i nic tu nie ma na ten temat :(
Bo "Kreator przywracania systemu" jest dostępny tylko w Windows XP