PDA

Zobacz pełną wersję : Karta Graficzna


Aleksandria
21.11.2004, 19:42
Chciałabym się dowiedzieć jaka karta graficzna byłaby odpowiednia dla gry the sims?
Proszę o szybką odp. ;(
Ola

mariq
21.11.2004, 23:09
taka najlepsza :D:D

a tak z powagą to ja mim geforce 2 32 MB i mi jakos łazi :) ale w przyszłym roku planuje rekultywację mojego kompa :)

apes666
22.11.2004, 07:24
Ja mam TNT2 czy jakoś tak i gra mi nie chodzi, ale to również wynik, że właśnie do windows 2000 potrzeba więcej RAMU - zamiast 256, 384.. ale tata kupił jakąś tam kartę, ponoć dobra jest Geforce, więc chyba będzie działało :]

A sims2 spoczywają w szufladzie oczekując na przyszłe użytkowanie :]

bandito
22.11.2004, 20:42
ja mam radeona 9200 super edition series i jakoś gram na max detalach a co do Rivy się nie dziwie jest nieobsługiwana ram mam 256 i się nie zacina xP ale na laptopie zaczęsto grać nie moge :1smutny: bo mój ojciec do pracy zabiera a ma na dodatek 8razy lepszego laptopa niż mój komp

35C4R00N
22.11.2004, 21:15
ja mam radeona 9200 super edition series i jakoś gram na max detalach [....]
Jesteś mi winien 0,25 PLN za czyszczenie monitora. Dawno się tak nie uśmiałem!
Radeon 9200SE (niektórzy tłumaczą ten skrót "Slow Editoin" - poszukaj w słowniku)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Faktycznie jest to "Special Edition", z tym że jej "specjalność" polega na tym że ... ma mniejszą wydajność!!! Zazwyczaj szyna danych "obcięta" do 64bit (normalnie 128bit) i zmniejszone taktowania core/memory - co w sumie daje kartę nadającą się głównie do takich wymagających gier jak pasjans czy saper. Może trochę przesadziłem, ale naprawdę niewiele.
Nie wiem co to dla ciebie "max detale", ale zapewniam cię że sprawdzałem jak zachowuje się karta R9200SE w grze "The Sims 2" i wyniki były ... nieciekawe. Grać się da, w 1024x768 można ustawić "średni" poziom detali (ale nie oświetlenia i odbicia - to powoduje że gra chodzi w tempie 2-3FPS).
Podobnie (a nawet trochę gorzej, albo mi się zdawało...) zachowują się karty GF FX5200 , GF4MX (wszystkie), Radeon7000/9000, ....
Do grania na "full detalach" i z włączonymi wszystkimi opcjami grafiki trzeba mieć naprawdę mocnego kompa (coś w stylu P4 3GHz / GF FX5900 (pełny!!) / 512 MB ), a i tak gra będzie się "doczytywać" wieki przy starcie :( (dysk też musi być szybki, a poza tym w grze jest kilka błędów).

Do normalnego grania (bez "zacięć" i wyłączania obić/świateł) potrzebny jest przynajmniej R9550 / 256 MB RAM / 2GHz procesor. Jeśli wystarczy nam rozdzielczośc 800x600, to da się grać na kartach GF4MX/R9200SE/FX5200 i procesorze poniżej 1,5GHz (pod warunkiem zmniejszenia szczegułów grafiki i wyłączenia odbić).
---
AT

PS. Jak chcesz sprawdzić wydajność systemu w grze Sims2 naciśnij jednocześnie ALT+Shift+S (w czasie gry). Pokaże się konsola z podanymi FPS i paroma innymi parametrami. Zamykanie tą samą kombinacją klawiszy.

Shavonda
22.11.2004, 21:20
No ja to mam GeForce 4 Mx440 :D .Ram mam 256:P aha i mam Windows Xp a GHz 1.60.I gra tez mi sie nie zacina, ale planuje wiecej ram kupić. Ha wtedy to będzie fajnie mi kąp chodził:D :D :D :shifty:

35C4R00N
22.11.2004, 21:25
Ha wtedy to będzie fajnie mi kąp chodził:D :D :D :shifty:Komputer - tak, gra - nie.
GF4MX nie ma sprzętowej akceleracji DX9, i dlatego nie będzie można włączyć nic więcej niż teraz masz włączone. Trochę szybciej będzie chodziło przewijanie (kamera itp.), trochę mniej czasu będzie zajmowało przechodzenie z domu do otoczenia (wyjazd na zakupy) - ale to wszystko.

Shavonda
23.11.2004, 07:34
Komputer - tak, gra - nie.
GF4MX nie ma sprzętowej akceleracji DX9, i dlatego nie będzie można włączyć nic więcej niż teraz masz włączone. Trochę szybciej będzie chodziło przewijanie (kamera itp.), trochę mniej czasu będzie zajmowało przechodzenie z domu do otoczenia (wyjazd na zakupy) - ale to wszystko.
Hahahahaha mam akcelarator wirtualny wszystko ma spox:P A DX9 mi samo instalowałao gdy innstalowałam simsy 2 , i nic sie nie dzieje.No ale masz racje jak np: przechodze z osiedla na mój dom to troszek sie zacina, ale potem to wszystko gładko chodzi!!!:D .Dlatego planuje wiecej ram kupić

35C4R00N
23.11.2004, 08:40
Hahahahaha mam akcelarator wirtualny wszystko ma spox:P A DX9 mi samo instalowałao gdy innstalowałam simsy 2 , i nic sie nie dzieje.Nie pisz takich głupot, dzieci czytają i potem chcą to kupować w sklepie.
"Akcelerator wirtualny" :D:D:D:D:D
... pewnie nawet nie wiesz co to znaczy, dlatego nie będę się "znęcał" i tłumaczył jaka to bzdura.
Nie włączysz wszystkich opcji graficznych na "full" (z kartą GF4MX) , bo zamiast gry będziesz miała pokaz slajdów.
Ale ogólnie da się grać z taką kartą graficzną w kompie, przy detalach ustawionych na minimum i wyłączonych odbiciach nawet w miarę płynnie (rozdzielczość 800x600).

MarekS
23.11.2004, 14:00
Przesadzacie z tymi kartami graficznymi, przynajmniej jeżeli chodzi o TS2. Z tego co zdołałem się zorientować to jestem szczęśliwym posiadaczem najsłabszej karty GeForce 2MX400 z 64MB RAM. Gra ustawiła mi wszystkie parametry na średni. Powłączałem wszystkie detale na full z wyjątkiem tekstur otoczenia, które zostawiłem na "średni", bo faktycznie obrót kamery nie był zbyt płynny, a różnica na ekranie (1024x768) różnice nie były zbyt widoczne. Na takich ustawieniach gra chodzi na dwóch komputerach: 1GHz i 2,8GHz. Różnica między nimi jest, owszem, ale przy przechodzeniu z menu do widoku okolicy, z widoku okolicy do rodzinki, przy ładowaniu dodatków przy tworzeniu rodzinki lub przy zakupach ciuchów - czyli tam, gdzie komp musi załadować dodatkowe elementy. W samej grze, przy kierowaniu Simami różnic w płynności gry praktycznie nie widać. Słabszy komputer ma 256MB RAM, mocniejszy 512MB. Stosując na słabszym dodatkowe zarządzanie RAMem dwa razy doszło do totalnego zawieszenia kompa (tylko reset "na twardo"), po wywaleniu menedżera RAMu gra elegancko działa.
Jeszcze raz podkreślam, że TS2 nie stawia jakiś specjalnych ekstra wymagań karcie graficznej. Problemy z kartą wynikają z nowego silnika gry i trybu obsługi grafiki (karty Riva) i konieczności aktualizacji sterowników. Chociaż ja na superstarych sterownikach też nie miałem żadnych problemów. Musiałem je zaktualizować przez Bajeczkę i jej problem z szarą i przeźroczystą wodą (badania trwają! :) ) i nie widzę żadnej różnicy między jednymi a drugimi. Na słabszym kompie ciągle są stare.

35C4R00N
23.11.2004, 15:07
Faktycznie, przesadziłem.
Gra działa, chodzi w miarę płynnie ... ale wygląda zupełnie innaczej niż na kartach z DX9. Dowcip polega na tym, że gra nie włączy niektórych funkcji jeśli nie ma wspomagania sprzętowego (starsza wersja DX9 na to pozwalała, ale efektem był ... slideshow - oczywiście na słabych kartach).
To prawda że da się grać na prawie każdej karcie graficznej, byle komputer wytrzymał obciążenie przetwarzaniem tekstur. Problemy widać dopiero powyżej pewnej ilości obiektów na planszy (szczególnie jeśli rodzina liczy 8 osób ;) ).
W zasadzie minimalne wygania podane na pudełku są w miarę realistyczne, z tym że na najsłabszym możliwym sprzęcie granie jest trochę męczące. Poniżej 256MB RAM (szczególnie jeśli mamy winXP) prawie nie da się grać, ale z kolei 1GB też nie daje jakieś dużego "kopa". Gra ma głupi zwyczaj czytania wszystkiego z dysku, nawet jeśli plik był już w użyciu. Praktycznie 512MB RAM i karta zgodna z DX9 (ale nie GF FX5200!) zapewniają w miarę komfortową grę (z włączonymi wszystkimi opcjami grafiki, w rozdzielczości 1024x768).

Ten dowcip z wodą to ja już widziałem, ale na Radeonie 7500. Karty które obsługują sprzętowo T&L mogą się różnić w wyświetlaniu tego samego elementu, to się zdarza nie tylko w tej grze. Oczywiście może to też być wina sterowników (nie zawsze najnowsze są najlepsze, ale przeważnie tak jest) albo uszkodzonego pliku gry. To drugie (uszkodzony plik) zdarza się czasmi przy imporcie przedmiotów - ja ostatnio ściągnąłem domek który "rozwalił" wyświetlanie dachów (dołączona tekstura miała zły rozmiar, a gra oczywiście wszystko "przerobiła" tak żeby było zgodne z ostanio dołożonym przdmiotem).

bandito
23.11.2004, 15:45
slow edition cię pogieło,a ty masz złom edition !!i ty jaką masz radeon 1200ze (czytaj:złom edition) każdy ma karte taką jaką ma mi ta wystarczy i gram na max detalach i wiesz u miesz dopiec umiesz tylko że wy macie słabe a ja mam mega wiesz jak się zarejestrowałeś myślałem że jesteś ale się pomyliłem i przeprasz ale strasznie się wkurzyłem

35C4R00N
23.11.2004, 18:28
Dzieci się obraziły?

Nie mamy o czym dykutować, dokładnie znam wszystkie karty graficzne jakie są na rynku (te poniżej 1000PLN, testowanie droższych nie ma sensu - i tak mało kogo na to stać). Większość z nich testowałem w grach (The Sim2 również), i nie muszę się pytać "jak to chodzi".
Karty serii GF4MX to typowy sprzęt "low end", czyli przeznaczony do komputerów hipermarketowych. Nie moja wina że tak jest, nie ja je produkuję.
Owszem, daje się włączyć wszystkie opcje w grze na "max". Tylko że nic z tego nie wynika - gra "wie" jaka karta graficzna jest zamontowana w kompie i dopasuje wyświetlanie do jej możliwości.
Jedno proste pytanie: Macie w "Opcjach grafiki" aktywne pola "Wygładzanie krawędzi"? Nie macie ... a jest jeszcze kilka ukrytych opcji które zostają wyłączone w przypadku karty nie będącej akceleratorem DX9. Wiadomo że gra musi chodzić na słabym sprzęcie, bo EA GAmes chce tego sprzedać co najmniej tyle ile "Sims1". A przecież nie dołączyli do gry karty graficznej :D no to trzeba było programowo dopasować parametry wyświetlania.
Chyba dlatego wyłączono w grze efekt deszczu (pliki są na dysku, ale nie są używane) który powoduje "zacięcia" nawet na mocnym sprzęcie.



slow edition cię pogieło,a ty masz złom edition !!i ty jaką masz radeon 1200ze (czytaj:złom edition) bandito ja ciebie nie obrażam, a to co TY napisałeś był obraźliwe. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz coś o moim sprzęcie (miałeś wizje? zmień dealera!), ale naprawdę grubo się mylisz. W każdym razie nie jest to Radeon, i nie "złom edition".Weź sie tak pożadnie palnij wiesz jakie ty głupoty piszesz ,asz mi stolec wychodzi.Bajeczka - mam nadzieję że zdążyłaś do łazienki. Z porady nie skorzystam, jak już to wolę kogoś "palnąć".
Nie muszę jechać do ciebie żeby sprawdzić jak działa dowolna karta graficzna, praktycznie każdą mogę mieć do testów na kilka dni.

bandito
23.11.2004, 19:45
ja nie mam nic na szro i cie pogieło !! xP mam nawet 128bit nie wiem nawet jak nie wierzysz to przyjeź zobaczyć chyba umiem sprawdzić!!głupi nie jest

##NEGRA##
23.11.2004, 20:21
Nie włączysz wszystkich opcji graficznych na "full" (z kartą GF4MX) , bo zamiast gry będziesz miała pokaz slajdów.
Ale ogólnie da się grać z taką kartą graficzną w kompie, przy detalach ustawionych na minimum i wyłączonych odbiciach nawet w miarę płynnie (rozdzielczość 800x600).
eno nie przeginajcie! ja mam GF4MX, Duron 1,4, 384 DDRam i mi smiga jak nic! nie powiem zeby byla rewelka bo nie raz jest gorzej nieraz lepiej, ale nie narzekam. no i nie mam pokazu slajdow! ustawienia mam na poziom sredni a napewno nie najnizszy!xP

Angeo
28.11.2004, 09:50
Hmmm, zamieszczam wam test gry i jej działanie na poszczególnych sprzętach:

Pentium ||| 660, 128MB, TNT2 : działanie: niegrywalne (nie działa) ,ocena: 1

-------------------------------

AMD Duron 800, 256MB, GeForce2 MX200 : działenie: skokowe, ocena: 3

-------------------------------

AMD Athlon 900, 256MB, GeForce2 GTS : działanie: skokowe, ocena: 3

-------------------------------

AMD Athlon 1700, 256 MB, GeForce2 : działanie: chwilami skokowe, ocena: 4

-------------------------------

Pentium 2 3 GHz, 1GB, ATI Radeon 9800: działanie: płynne, ocena: 5+

No to by było na tyle :D Jeśli chodzi o mnie to mam nieco wymieszane sprzęty ;d;d

Meginia
28.11.2004, 11:59
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?

apes666
28.11.2004, 13:24
Mój tata za nowa zapłacił 400 zł, ale on ma zniżkę.. tak to by było chyba 6 baniek.. simsy są cholernie wymagające :]

35C4R00N
28.11.2004, 13:44
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?Zależy jaki masz procesor.
Jeśli w miarę "współczesny" (1GHz i więcej) to wystarczy Radeon9600PRO (wbrew pozorom to uboższa wersja Radeona9600) za około 290PLN. Albo GF FX5600 (tylko NIE wersja "SE") nieco droższy od Radeona. Obie karty w wersjach przynajmniej 128MB/ 128bit (wersje 64bitowe są beznadziejne, naprawdę).
Jeśli masz procesor >3GHz , to wystarczy GF FX 5200 SE albo Radeon9250.
Jest jedno "ale" - przy mniej niż 256MB RAM i starym (wolnym) dysku gra i tak będzie się strasznie długo "doładowywać" (na początku i przy każdej zmianie planszy - np. wyjazd do miasta).

Zresztą wszystko zależy od tego co to jest dla ciebie "płynnie" .... znam takich którzy grają na sprzęcie który wyświetla 3-7 FPS i twierdzą że "chodzi świetnie, bez zacięć". Dla mnie minimum to 25-30 FPS (więcej oko ludzkie i tak nie jest w stanie zarejestrować), ale na dowolnej planszy i z co najmniej 10 simami w użyciu.

MarekS
28.11.2004, 13:45
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?
Karta graficzna nie musi być jakaś super wymyślna - wystarczy, żeby była obsługiwana przez grę i najlepiej, żeby miała 128MB pamięci. W TS2 większe znaczenie ma RAM i procesor.

35C4R00N
28.11.2004, 14:02
Pentium 2 3 GHz, 1GB, ATI Radeon 9800: działanie: płynne, ocena: 5+
Miało być "Pentium 4 "
:D
Ja tylko dodam że GF4 MX440SE(64bit) = GeForce2 MX400 (GF2 MX 200 jest słabszą kartą)
a GF4 MX440SE(128bit) = GeForce2 Ultra ("Ultra" jest szybsza od "Pro")
Gra bardzo ładnie chodzi na kartach GeForce4 Ti 4x00, ale one są praktycznie nie do kupienia w tej chwili (a jak już, to cena zabija).

Shavonda
28.11.2004, 15:27
Miało być "Pentium 4 "
:D
Ja tylko dodam że GF4 MX440SE(64bit) = GeForce2 MX400 (GF2 MX 200 jest słabszą kartą)
a GF4 MX440SE(128bit) = GeForce2 Ultra ("Ultra" jest szybsza od "Pro")
Gra bardzo ładnie chodzi na kartach GeForce4 Ti 4x00, ale one są praktycznie nie do kupienia w tej chwili (a jak już, to cena zabija).
To mówisz że Nivida GeForce4 Mx 440 jest najgorszą kartą:1smutny: .Wątpie ja myśle że jest bardzo dobra kartą:) A simsy 2 mi dobrze chodzą i wymagania graficzne mam na ful oprucz wygładzania krawędzi.

bandito
28.11.2004, 15:42
ja mam ultre ale na laptopie :\ jak chcesz to mi nie wierz że mam 128bit ale mam serio jaką karte polecacie powiedzmy do gry co ma gigantyczne wymagania np:doom 3
ps:ale to radeon ma 128

35C4R00N
28.11.2004, 16:29
[...] jaką karte polecacie powiedzmy do gry co ma gigantyczne wymagania np:doom 3Zdziwisz się, ale wymagania obu gier wcale tak mocno się nie różnią. Gorzej jest np. z grą "Far Cry" ( http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wybieramy_karte_do_FarCry/strona-1.html --- żeby nie było że sam to wymyśliłem, ale sprawdzałem)
Według ID Software (autorzy Doom3) wystarczy :
procesor Pentium 4 1.5 GHz lub Athlon XP 1500+,
384 MB RAM i
karta graficzną Radeon 9000
lub GeForce 4 MX
Wymagania Sims2 masz tam:
http://thesims2.ea.com/help/detail.php?help_id=21
Mowa o wymaganiach minimalnych - to nie znaczy że na takim sprzęcie da się grać przy ustawieniach "high" wszystkich opcji graficznych. Praktycznie różnica pomiędzy Sims2 a Doom3 polega na tym, że gra Doom3 wymaga duużo więcej niż 20FPS żeby dało się w nią grać. A Sims2 sprawiają wrażenie płynnej animacji już przy 20-25FPS (w "strzelance" przy takim wyświetlaniu giniesz zanim zobaczysz przeciwnika).
Obie gry były (+/-) tworzone pod te same wymagania sprzętowe, a różnice w wynikają raczej z samego charakteru (typu) gry niż z wymagań "silnika" graficznego.

Poczytaj:
http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/wybieramy_karte_do_Doom3/strona-4.html

bandito
28.11.2004, 18:46
moze i nie uwierzysz ale żeby doom 3 chodził płynnie na maksymalnych detalach potrzeba:3400mhz,768ram,i karte GeForce ultra
ale nie wiem jak będzie na laptopie chyba lepiej o to jego konfiguracja:3600mhz,1024ram GeForce ultra:D

35C4R00N
28.11.2004, 19:48
ja mam radeona 9200 super edition series
ja mam ultre ale na laptopie
moze i nie uwierzysz ale żeby doom 3 chodził płynnie na maksymalnych detalach potrzeba:3400mhz,768ram,i karte GeForce ultra
ale nie wiem jak będzie na laptopie chyba lepiej o to jego konfiguracja:3600mhz,1024ram GeForce ultra:DPrzeczytałeś mojego poprzedniego posta? Do końca?? ... zób to jeszcze raz.
Nie tylko ja, ale chyba NIKT nie uwierzy że masz więcej niż 5 FPS na karcie Radeon9200 "Speeed edition"
Nie istnieje karta "GeForce ultra", przynajmniej ja takiej w życiu na oczy nie widziałem. A właściwie źle mówię, istnieja karty GF z "ultra" w nazwie, ale każda ma jeszcze jakieś numerki - bez tych cyferek to co piszesz kompletnie nie ma znaczenia/sensu.
Spis układów graficznych masz tam:
http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawienie_GPU_2/skala_wydajnosci.html
A tam masz (orientacyjne) zestawienie ułozone pod kątem wydajności:
http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawienie_GPU_2/zestawienie_empiryczne.htm
Jest w tym zestawieniu parę błędów (m.in. brak Radeona9200SE - ale jest w poprzedniej tabeli, z podaną wydajnością liczoną w MT/s), ale ogólni sprawdza się dla większości gier.
Nie wiem skąd bierzesz te "rewelacje" o P4 3400MHz (+RAM + grafika), ale zapewniam cię że gra Doom3 chodzi płynnie (czyli ponad 30 FPS w dowolnym momencie gry) na sprzęcie typu AthlonXP 2500+ / 512MB RAM/ Radeon 9600XT - oczywiście z ustawieniami grafiki "high" i włączonymi cieniami (1024x768).

Jak dla mnie EOT,
bo robi się z tego nieco surrealistyczna dyskusja o grze Doom3 i nieistniejącym sprzęcie.

bandito
28.11.2004, 20:01
chodziło mi o karte GeForce (chyba 6800 sam nie wiem)ultra ale nie wiem czemu mam 128mb może jakaś karta odmieniec nie mam pojęcia

silverfox
28.11.2004, 20:33
GeForce FX 5500 wystarczy na simsy

GeForce FX 5500 to tańsza odmiana kart graficznych serii FX 5600, wyposażonych w procesor NV31, oparty na technologii NV30 i dysponujący zaawansowanym silnikiem graficznym CineFX. Silnik ten dysponuje potężnymi jednostkami Vertex Shader 2.0+ i Pixel Shader 2.0+, dzięki którym karta w pełni wspiera najnowsze standardy: DirectX 9 i OpenGL 1.4.

Procesor graficzny umieszczony na karcie posiada czteropotokową architekturę oraz czętotliwość taktowania 275-300 MHz. 128 MB pamięci DDR pracuje z częstotliwością do 400MHz-500MHz, dając karcie przepustowość rzędu 6.5 GB/sekundę.
FX 5500 korzysta z nowych technologii renderingu jak: Lightspeed Memory Architecture III, Z-Compression, Color Compression, Z-Culling i Fast Z-clear.

producent chipsetu nVidia
model chipsetu GeForceFX 5500
wielkość pamięci 256 MB
typ zastosowanej pamięci DDR (128bit)
taktowanie rdzenia 275 MHz
taktowanie pamięci 400 MHz
RAMDAC 350 MHz
typ złącza AGP 8x
rodzaj wyjść/wejść wyjście video [tv-out]
wyjście DVI
wyjście D-Sub
typ chłodzenia wentylator
obsługiwane standardy penGL 1.3
DirectX 9
zaawansowane technologie nView Multi-display Technology
LMA III (Lightspeed Memory Architecture III)
128-bit High-Precision Graphics
Intellisample
silnik CineFX 2.0

Pingwin
29.11.2004, 16:08
z najtańszych kart na rynku, z dx9 i pixel&vertex 2 to Radeon 9550, od gigabyte z pamięciami 4ns 128mb 128bit, kosztuje 300zł, jakościowo lepsza od 5500FX gf.
po podkręceniu jeszcze lepsza
chyba ze wersja gecube za 400zł, która praktycznie jest modelem 0 100zł droższym(9600pro)
9550 to 9600 z obniżonymi mhz pamięci i core

Lea
29.11.2004, 17:30
z najtańszych kart na rynku, z dx9 i pixel&vertex 2 to Radeon 9550, od gigabyte z pamięciami 4ns 128mb 128bit, kosztuje 300zł, jakościowo lepsza od 5500FX gf.
po podkręceniu jeszcze lepsza
chyba ze wersja gecube za 400zł, która praktycznie jest modelem 0 100zł droższym(9600pro)
9550 to 9600 z obniżonymi mhz pamięci i core
Heh Wiesz, ja właśnie taką sobie nabyłam i po założeniu do kompa okazało się że to 9600 :D :D :D Gra całkiem ładnie chodzi. Mam filmiki, wygładzanie krawędzi i zasadniczo mogę grać na większej rozdzielczości tylko jak tą opcję włączam to... po jakimś czasie grania wyskakuje mi: "Program wykonał nieprawidłową operację. Aplikacja zostanie zamknięta" czy jakoś tak.

Halo
29.11.2004, 18:39
Nie chce zaśmiecać forum i pisać nowych wotków!!!!
Więc mam taki problem:
Mam karte graficzną GeForce 6800 mx ultra z 256mb i mam bugi graficzne!!
Takie jak nie ma domów w weronie albo brak kturejś nogi simsów!!!!
Nie wiem co mam robić!!!
Mój konfig:
Pentium 4 HT (Haapy Tredy)
Procesor 3500mhz
Pamięć RAM 1792mb (nie dawno kupiona)
Karta graficzna GeForce 6800mx ultra z 256mb
Diretix 9.0c
Sterowniki najnowsze!!!
Mam orginalne The sims 2!!!

35C4R00N
29.11.2004, 19:05
z najtańszych kart na rynku, z dx9 i pixel&vertex 2 to Radeon 9550, od gigabyte z pamięciami 4ns 128mb 128bit, kosztuje 300zł, jakościowo lepsza od 5500FX gf.Dokładnie tak, z tym że na karty Radeon 9550/9600 PRO trzeba uważać przy zakupie. Widziałem ostatnio R9600 PRO (noname?) z pamięciami 5ns w cenie poniżej 300 zł, i tyle powinny kosztować (wydajnościowo są odpowiednikiem R9550). Ale to w jednym sklepie i hurtowni, wszystkie pozostałe sklepy miały na te same karty cenę 100-150 PLN wyższą. Aż tyle to one nie są warte. Heh Wiesz, ja właśnie taką sobie nabyłam i po założeniu do kompa okazało się że to 9600 :D :D :D Gra całkiem ładnie chodzi. Mam filmiki, wygładzanie krawędzi i zasadniczo mogę grać na większej rozdzielczości tylko jak tą opcję włączam to... po jakimś czasie grania wyskakuje mi: "Program wykonał nieprawidłową operację. Aplikacja zostanie zamknięta" czy jakoś tak.Problem ze sterownikami, prawdopodobnie nie odinstalowałaś poprzednich (od starej karty graficznej).
Generalnie wszystkie R9550 zgłaszają się jako "Radeon 9600", zdaje się że po prostu jest do nich używany ten sam "firmware". Tylko dwa razy widziałem napis "Radeon 9550", a testowałem tego typu kart sporo (różnych producentów). [...]Więc mam taki problem. Mam karte graficzną GeForce 6800 mx ultra z 256mb i mam bugi graficzne!! Takie jak nie ma domów w weronie albo brak kturejś nogi simsów!!!! Nie wiem co mam robić!!!
Mój konfig:
Pentium 4 HT (Haapy Tredy)
Procesor 3500mhz
Pamięć RAM 1792mb (nie dawno kupiona)
Karta graficzna GeForce 6800mx ultra z 256mb
Diretix 9.0c
Sterowniki najnowsze!!!
Mam orginalne The sims 2!!!Jak napiszesz co naprawdę masz w kompie, to może ktoś wymyśli jakieś rozwiązanie problemu. Polecam program Everest (link na forum, poszukaj).

sims_rules
29.11.2004, 22:42
procesor haapy tredy rules haha no i oczywiscie 3,5 Ghz dobre dobre :D:D. a reszta juz nie jest smieszna tylko tragiczna :). slonce, powiedz jaki masz naprawde komp bo to nie jest tak ze zaimponujesz ze masz super kompa, tylko raczej hm... no dobra wiesz o co chodzi :D.

no a teraz moje pytanko :)
przeczytalam caly temat itd. ale dalej nie znalazlam konkretnej odpowiedzi na pytanie ktore chce zadac.

wiem ze 'dobre' to pojecie wzgledne, ale na jakim systemie beda najlepiej chodzi c gry. chcialabym zeby simsy mi ladnie smigaly na max detalach i dobrej rozdzilczosci. i prosze o konkrety, moja wiedza komputerowa ogranicza sie do tyego ze nie ma procesora haapy tredy :P.

i jeszcze jedna prosba: doceniam SimsOmaniak Twoja wiedze na temat kompow, ale ja nie dokonca rozumiem twoje slownictwo, wiec jakbys mogl wyrazac sie tak, zeby tez ci mniej kumaci cos zrozumieli :).

35C4R00N
29.11.2004, 23:50
wiem ze 'dobre' to pojecie wzgledne, ale na jakim systemie beda najlepiej chodzi c gry. chcialabym zeby simsy mi ladnie smigaly na max detalach i dobrej rozdzilczosci. i prosze o konkrety, [...]To nie jest problem konfiguracji do tej jednej gry, tylko ogólnie kupowania takich a nie innych podzespołów do kompa. Sims2 nie jest jakims ewenementem jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, ale też "lubi" mieć dobry sprzęt żeby pokazać co potrafi. Ze względu na specyfikę tego gatunku gier nie jest wymagane 50-60 FPS w dowolnym momencie (przy "full" detalach), ale sprzęt którzy spełnia wymagania gry "na styk" jest po prostu ... nieekonomiczny. Za parę złtych więcej można mieć coś , co wystarczy do grania przez co najmniej rok. Jaka to różnica przekonali się ci którym udało sie kupić GF3 - do dziś te karty spokojnie pozwalają grać w rózne "hiciory", pomimo że brakuje im obsługi DX9. Tyle że były droższe niż Gf4/MX , przeważnie o 100-150 zł.

Konkrety? Karta ze sprzętową akcelaracją DirectX 9 / 512MB RAM / dowolny współczesny procesor ++ naprawdę szybki dysk .... To tyle z praktyki, ale ze szczegółami będzie ciężko. To wszystko jest ze sobą powiązane: szybki procesor do pewnego stopnia "nadrobi" to czego nie może wykonać słaba karta graficzna (... ale kosztem jakości wyświetlanego obrazu, o to "zadba" silnik graficzny gry), brak pamięci zostanie "wyrównany" zwiększoną pracą dysku (i tak przy zmianie planszy jest ładowane duuużo MB )... tak to wygląda. W zasadzie dość komfortowo gra się na czymś takim:
dowolny P4 powyżej 2,5GHz
(AMD Athlon powyżej 2500+, Sempron w zasadzie też daje radę)
grafika - ??? niektórzy twierdzą że już na GF2MX mają płynne wyświetlanie o dobrej jakości, widocznie ja mam pecha. Wszystko powyżej Radeona 9000 i GF FX 5200 powinno zapewnić poprawne działanie gry, pod warunkiem że nie jest to jakaś wersja "Slow Edition" (czyli pełne wersje, żadne "64bit" i co najmniej 128MB pamięci na karcie). Jest jeden problem - wyższy numerek w oznaczeniu karty nie oznacza że karta jest szybsza. Producenci celowo wprowadzają takie zamieszanie, a klient nie mający dobrego rozeznania łatwo pada ofiarą "uczciwych innaczej" sprzedawców. W koncu ktoś musi kupić kiepskie karty graficzne, nie wszystko da się upchnąć w hipermarketach.

Mnie się podoba(-ło) działanie gry na Radeonach 9550/9600 , ale to już lekka przesada (... za to jakie odbicia ... cienie ... płynny zoom ...) no i GF 5700 / 5900 (też przesada, za drogie do takiej gry).
Jedna uwaga: mam na dysku takie parcele, przy których Raden9600 / P4 2,6GHz / 1GB RAM z lekka wymiękają ... Ta gra pozwala na tworzenie obiektów wyrażnie przekraczających możliwości typowego kompa. (da się grać na takiej parceli, ale momentami gra wyświetla z prędkością 2-3 klatki na sekundę). Jak ktoś nie wierzy, to proponuję włączenie panela kontroli grafiki (CTRL+Shift+S w czasie gry, wyłączenie ta sama kombinacja klawiszy) przy załadowanej parceli z kwiatkami / drzewkami / ~20 NPC / i 4-poziomowym budynkiem w pełni umeblowanym i udekorowanym czym się dało ... przy 1Gb RAM po około 5 minutach dysk się "uspokoił", tak że potem dało się grać prawie normalnie (nie licząc przejść z poziomu na poziom w budynku).

i jeszcze jedna prosba: doceniam SimsOmaniak Twoja wiedze na temat kompow, ale ja nie dokonca rozumiem twoje slownictwo, wiec jakbys mogl wyrazac sie tak, zeby tez ci mniej kumaci cos zrozumieli :).
:D
Staram się ... ale są drobne problemy z dopasowaniem . Postaram sie pisać jak dla ludzi mających zerowe pojęcie o kompach, ale uwierz że po kilku godzinach czytania/pisania ... gdzie indziej / w innych językach / mam z tym problem. Ale będę grzeczny, obiecuję :P

Tomekb90
01.12.2004, 11:06
Mam problem ;( jak wchodze w dzielnice the sims2 to drzewa są choćby pokryte gazetami. Wszyscy tak mają na mojej płytce ale dowiedziałem sie ze mój kumpel coś ściągnoł jakiegos patcha czy cos takiego i wszytko było ok. Pomużcie mi plis pozdro Tomek. :)

apes666
01.12.2004, 14:04
Moja karta graficzna to GeForce FX oparta na nVIDII, ale gra nie działa, działa tylko warsztat. Podejrzewam ze płyta jest zepsuta (taką mi sprzedali), ale poczekam, bo jutro koleżanka przyniesie mi swoje sims2 i wtedy spróbuję zainstalować jej płytki, przez co dowiem się, co nie gra. Bo wątpie, żeby nowiutka karta z wszystkimi sterownikami szwankowała.. ale warsztat to działał śpiewająco.. tylko sama gra zawieszała się przy tym "EA Games - Challenged everything".

Maru
01.12.2004, 16:35
Mam karte graficzna 32MB GeForce ,620 MB ramu i chodzi mi okropnie źle co jest? ludzie :D pomocy ,najlepiej jakby w pomocy mi brali udzial tylko znawcy ktorzy wiedza jak ten problem rozwiazac :( acha jeszcze do tego mam ustawione detale na niskie heh a co najciekawsze to nic nie daje gram 1 dzien przez 1 lub 2 ;/
help
pozdroooo

Mr. Michałek
01.12.2004, 22:56
Ja bym proponował GF 4 TYTANIUM ale to nie wszystko żeby gra sie nie ścinała musisz mieć też troszke ram!!! Wink

Ula1992
02.12.2004, 15:43
Nie wiem czy ktoś miał już taki problem, ale szukałam i nic nie znalazłam (ale jak jest to sorry).
Wcześniej gdy miałam windows milenium grafika działała mi bez zarzutu (w the sims2). Teraz mam xp i niektóre obiekty są białe. Nagrywałam już 2 razy simsy 2 i jest nadal tak samo.
A i wszystkie rzeczy w kompie mam takie same, nic nie zmieniałam (chodzi o części komputerowe).
Czego to wina? Proszę o szybką pomoc.

Szynszyl
02.12.2004, 16:27
to z pewnoscia wina sterownikow :) powiedz jaka masz karte graf. to ci podam bezposredniego linka do nowych sterow :D

Ula1992
02.12.2004, 16:44
Mam nvidia. I sobie jakieś ściągnęłam. Na tamtym kompie też ściągnęłam i było wszystko oki. Ale podaj, może jakieś złe...

35C4R00N
02.12.2004, 16:55
Nie wiem czy ktoś miał już taki problem, ale szukałam i nic nie znalazłam (ale jak jest to sorry).
Wcześniej gdy miałam windows milenium grafika działała mi bez zarzutu (w the sims2). Teraz mam xp i niektóre obiekty są białe. Nagrywałam już 2 razy simsy 2 i jest nadal tak samo.
A i wszystkie rzeczy w kompie mam takie same, nic nie zmieniałam (chodzi o części komputerowe).
Czego to wina? Proszę o szybką pomoc.Mam nvidia. I sobie jakieś ściągnęłam. Na tamtym kompie też ściągnęłam i było wszystko oki. Ale podaj, może jakieś złe...Najnowsze sterowniki powinny załatwić sprawę. Jeśli NIE, to ściągnij program EVEREST (dawałem link na forum) i sprawdż co dokładnie masz w kompie. Chodzi mi o płytę główną oraz kartę graficzną i zainstalowane sterowniki do nich (albo i nie zainstalowane).

Szynszyl
02.12.2004, 16:59
tylko jeszcze powiedz dokladniej jaka masz karte :) bo sama nVidia nie wiele mówi
jak to sprawdzić? click prawym na Moj Komputer i Właściwości, poźniej zakladka Sprzęt, następnie Menedzer urządzen :D tam 2-click na karty graficzne i juz wszystko wiesz ;)

Ula1992
02.12.2004, 17:52
karta graficzna-NVIDIA GeForce 2 Ti, sterowniki ściągnięte ze strony www.nvidia.pl i sterowniki już dane do tej karty.

Płyta główna- ECS k7vza, sterowinki od tej płyty, już dane (czyli nie z neta)

A gdzie mam znaleźć ten link do tego programu Everest??

35C4R00N
02.12.2004, 18:19
karta graficzna-NVIDIA GeForce 2 Ti, sterowniki ściągnięte ze strony www.nvidia.pl i sterowniki już dane do tej karty.

Płyta główna- ECS k7vza, sterowinki od tej płyty, już dane (czyli nie z neta)

A gdzie mam znaleźć ten link do tego programu Everest??EVEREST już nie będzie potrzebny, na przyszlość używaj "szukaj" (taki napis u góry ekranu widoczny po wejściu na forum) albo www.google.pl (link był akurat drugi w wynikach http://www.lavalys.com/products/overview.php?pid=1&lang=en )

Sprawdź czy ponowna instalacja sterowników ViA 4-in-1 (teraz nazywają się ViA Hyperion) nie pomoże. Link:
http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2&Type=1
(najnowsza wersja 4.55vp1)
Po ich zainstalowaniu sterowników plyty głównej musisz ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej, ale może się okazać że te "uniwersalne" (ze strony nVidia) nie pasują do twojej karty. GeForce 2Ti miały często problemy z "typowymi" sterownikami, trzeba zobaczyć jak się zachowa na jakichś innych (nie najnowszych).