PDA

Zobacz pełną wersję : Pojadą...ale niegdy nie dotrą do celu.


=>kl@udiaa<=
28.11.2004, 14:47
Jadąc moimi Simami do miasta, wybieram parcelę i pojawia się to niebieskie tło, taksówka i wczytuje się, ALE... w tym momencie się zawiesza, nigdy nie dojadą na tą cholerną parcelę!
Co jest grane?
Po pierwsze dzieje mi się tak tylko w tej jednej rodzinie, po drugie mam orginal.

bandito
28.11.2004, 15:29
tylko w jednej może jakis błąd gry bo przez chwile pomyślałem,że masz wolny procek i dlatego a moze ta rodzina jest duza i dlatego tak sie wiesza :O powiedz ile masz osób w rodzinie jak 8 to się nie dziwie

=>kl@udiaa<=
28.11.2004, 17:33
Jednak się myliłam... :1smutny: Grałam teraz inną rodzinką i dzieje się to samo!!! Nie mogę jechać do miasta :(
Wsadzam do taxi tylko jedną osobę, także ilośc członków rodziny chyba nie ma wpływu na czas zapisywania. Ale w pierwszej rodzince są tylko 2 osoby (babka w ciąży), a w drugiej 6.
Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, bo wczesniej było OK. Zapisywalo się jakieś 5 min maksymalnie i normalnie wszystko działało.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, że kończy mi się miejsce na dysku, chociaż zostalo mi jeszcze 515MB, na zapis gry powinno w zupełności wystarczyć.
POMÓŻCIE :ohmy:

DarkSlide
28.11.2004, 17:39
Ja mialem podobnie jak gralem.A wymagania moj komp spelnia.Po prostu zainstalowałem simsy jeszcze raz i pomogło.Ale wtedy tracisz rodzinki i cala reszte :O

ashley_olsen
28.11.2004, 17:55
mi sie za to pol godziny miasto wlancza. PS> w kotrym miescie i sklepie są ubrania do kupienia?

MarekS
28.11.2004, 18:06
Jednak się myliłam... :1smutny: Grałam teraz inną rodzinką i dzieje się to samo!!! Nie mogę jechać do miasta :(
Wsadzam do taxi tylko jedną osobę, także ilośc członków rodziny chyba nie ma wpływu na czas zapisywania. Ale w pierwszej rodzince są tylko 2 osoby (babka w ciąży), a w drugiej 6.
Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, bo wczesniej było OK. Zapisywalo się jakieś 5 min maksymalnie i normalnie wszystko działało.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, że kończy mi się miejsce na dysku, chociaż zostalo mi jeszcze 515MB, na zapis gry powinno w zupełności wystarczyć.
POMÓŻCIE :ohmy:
5 min czas zapisu i to jest normalne?! :)
W trakcie przejazdu do innej parceli gra potrzebuje na gwałt :D sporo miejsca w pamięci wirtualnej, czyli na dysku. Skłaniałbym się bardziej w stronę opcji, że jednak jest za mało miejsca na dysku. To, że wcześniej było OK o niczym nie świadczy. W miarę upływu czasu stopień rozbudowania się gry zwiększa się - może nie pod względem wymaganego miejsca na zapis stanu gry ale pod względem ilości przetwarzanych danych.

=>kl@udiaa<=
28.11.2004, 18:16
Dzieki, sprobuje odinstalować pare gier i pongrawać filmy bo mam tege naprawde full ;) Może rzeczywiście to jest to. Jak zadziała to zaraz napisze, będzie rozwiązaniem dla następnych hehehe

35C4R00N
28.11.2004, 18:32
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, że kończy mi się miejsce na dysku, chociaż zostalo mi jeszcze 515MB, na zapis gry powinno w zupełności wystarczyć.Nie wystarczy. Zależy jakiego systemu używasz (po ludzku mówiąc: którego windowsa), ale ogólnie to musisz mieć na dysku C:/ od 850MB do 1,6 GB wolnego miejsca żeby gra działała w miarę normalnie.

=>kl@udiaa<=
29.11.2004, 14:26
NIESTETY, to nie wina braku miejsca. :( Wyczyściłam dysk do 2,5GB wolnego, ale dalej nie mogą dotrzeć do centrum. Co jeszcze mogłoby być przyczyną?

MarekS
29.11.2004, 16:13
NIESTETY, to nie wina braku miejsca. :( Wyczyściłam dysk do 2,5GB wolnego, ale dalej nie mogą dotrzeć do centrum. Co jeszcze mogłoby być przyczyną?
Jak masz ustawioną pamięć wirtualną?
Mój Komputer - Właściwości - Wydajność - pamięć wirtualna.
Chociaż to niekoniecznie musi być to. :\ U mnie przy takiej właśnie zmianie parceli zwiększa się od 180MB do 700MB, przy 512MB RAM.

35C4R00N
29.11.2004, 19:14
A ja bym się chciał dowiedzieć jakiego właściwie używasz windowsa ...
MarekS ma rację, ale żeby udzielić jakiejś dokładniejszej porady trzeba wiedzieć która to wersja systemu.

Oprócz samego komputera (pamięci, dysku) może być jeszcze kilka przyczyn takiego zachowania gry. U mnie np. od czasu do czasu jakiś obiekt (świeżo zainstalowany) typu dom / przedmiot / sim powoduje tego typu "atrakcje". Możesz bez problemu wchodzić do dowolnej parceli z otoczenia??? (np. w trybie budowy)

=>kl@udiaa<=
29.11.2004, 22:19
Nie sprawdzałam czy mogę wchodzić na parcele publiczną w trybie budowania.
Co do oprogramowania to używam Win XP. Do gry jak na razie wgrałam przedmioty z http://thesims2.ea.com/ i dość sporo skinów.

=>kl@udiaa<=
30.11.2004, 15:31
Pokazuje mi się komunikat, że mam za mało pamięci wirtualnej. Mam 2 dyski: na C zostało mi tylko 60MB, ale Simy mam na D, a tam jest 2GB wolnego. Miejsce na C jest mi do czegoś w tej materii potrzebne?

35C4R00N
30.11.2004, 17:02
Mam 2 dyski: na C zostało mi tylko 60MB, ale Simy mam na D, a tam jest 2GB wolnego. Miejsce na C jest mi do czegoś w tej materii potrzebne?Tobie - nie; systemowi - tak.
Gra Sims2 niezależnie od tego gdzie została zainstalowana zapisuje pliki tymczasowe i stan gry na dysku C: - nic z tym nie zrobisz (zmina miejsca w którym gra "trzyma"swoje pliki jest możliwa, ale wymaga naprawdę niezłej znajomości systemu windows).
Na dysku C: ma być ponad 1GB wolnego miejsca (dla windowsXP), albo trzeba przełączyć system na używnie innego dysku dla "pliku stronicowania pamięci" (pliku wymiany).
Mój komputer -> właściwości -> Zaawansowane -> Opcje wydajności -> // Pamięć wirtualna
Ogólnie to masz mało miejsca (nieważne na którym dysku), do spokojnego grania w Sims2 potrzeba jakieś 3GB.

=>kl@udiaa<=
30.11.2004, 19:03
Heh no to może to być przyczyną. teraz muszę kombinowac co zrobić z tym szajsem...zarypane mam 120 GB :\
Dzięki Sim0maniak :grin:

=>kl@udiaa<=
01.12.2004, 13:53
Pudło. To nie to!:\ Wyszyściłam C, mam na nim ponad 4 GB, a na D 2GB. Simy nadal nie docierają do centrum!
Nie znam się na ustawieniach w systemie, ale we właściowościach mam napisane: "całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszytskich dysków 384MB". Pisaliscie, żebym to zmieniła, więc na ile mam zmienić?

35C4R00N
01.12.2004, 18:20
Pisaliscie, żebym to zmieniła, więc na ile mam zmienić?Masz tam taką opcję "Pozwól systemowi określić wielkość" albo "Automatycznie dopasuj" ??? Powinno być, jeśli plik wymiany jest w trybie "Auto", to przy jego za małym rozmiarze wyświetla się co najwyżej komunikat "System Windows zwiększył pojemność pamięci wirtualnej". Sorry jeśli teksty będą nieco inne (piszę "z pamięci"), ale sens powinien być +/- taki jak napisałem.

MarekS
01.12.2004, 20:12
Pudło. To nie to!:\ Wyszyściłam C, mam na nim ponad 4 GB, a na D 2GB. Simy nadal nie docierają do centrum!
Nie znam się na ustawieniach w systemie, ale we właściowościach mam napisane: "całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszytskich dysków 384MB". Pisaliscie, żebym to zmieniła, więc na ile mam zmienić?
Ustaw na powiedzmy 700 - 750MB. Wartość minimalną i maksymalną ustaw taką samą.

=>kl@udiaa<=
02.12.2004, 13:45
Kolejnie zaskoczenie - zmienienie pamięci wirtulanej również nie pomogło.
Najlpsze jest to, że gra mi się zapisuje! Jadą, jadą w końcu nie mam już cierpliwości i resetuje kompa, ale gdy włączam tą rodzinę, to stan gry jest zapisany. Przyjeżdzają taksówką do domu, co z tego, że nigdzie nie byli - heh przejechali się bo niebieskim tle ;)

Ma kotś jeszcze jakiś pomysł dlaczego mi to nie działa?

MarekS
02.12.2004, 13:48
A czy ta parcela publiczna jest w ogóle dostępna? To znaczy, czy możesz wejść do niej w trybie budowy?

Liar
02.12.2004, 15:39
mi sie za to pol godziny miasto wlancza. PS> w kotrym miescie i sklepie są ubrania do kupienia?
Nie wiem cy ci juz odpowiedzieli czy nie ale wiem ze w Milowie w butiku jak sama nazwa wskazuje. Takie cos najbrzydsze... :P

=>kl@udiaa<=
02.12.2004, 15:50
Tak, wszytskie parcele są dostępne w trybie budowania.
Zawsze gram w Miłowie, ale dzisiaj weszłam do Dziwnowa, żeby sprawdzić czy tak też tak jest. Ale NIE! Technik Zapylacz #9 swobodnie dotarł na publiczny basen! :O A więc, tylko w Miłowie nie wczytują mi się parcele :(

Artusek
02.12.2004, 21:52
moze popros kogos zeby ci przeslal milowo mailem?
katalog "neighborhood 001" przesylac po pare pliczków rar'owych i wsio:cool:.

MarekS
02.12.2004, 23:07
Przesyłanie całego Miłowa mija się z celem, bo jeżeli =>kl@udiaa<= chce grać tymi rodzinkami to i tak będzie musiała przekopiować wszystko.
Żeby już wszystko było jasne, to sprawdź czy nie możesz jeździć tylko do jednej parceli publicznej czy do wszystkich. Niewykluczone że jest ona w jakiś sposób zrypana, tj. przepraszam - uszkodzona i może wystarczy ją podmienić. Jeżeli jakieś parcele okażą się sprawne - tzn możesz tam pojechać - to trzeba będzie podmienić konkretne parcele publiczne.
Nic mądrzejszego na razie nie przychodzi mi do głowy. :\

=>kl@udiaa<=
03.12.2004, 17:35
Wpadłam już wcześniej na taki pomysł, ale też zawiódł-niestety :( Naprawde nie wiem co można jeszcze zrobić. Zostaje mi chyba wyinstalowanie i powtórne zainstalowanie :\

Liar
03.12.2004, 19:19
Zostaje mi chyba wyinstalowanie i powtórne zainstalowanie :\
Witaj w klubie... :/ Eh ja dzisiaj tez musialam odinstalowac i na nowo bo mi ise wieszalo... Okropne to... :|

MarekS
03.12.2004, 19:30
Wpadłam już wcześniej na taki pomysł, ale też zawiódł-niestety :( Naprawde nie wiem co można jeszcze zrobić. Zostaje mi chyba wyinstalowanie i powtórne zainstalowanie :\
Ale nie możesz pojechać tylko do tej jednej parceli czy do wszystkich? Jeżeli nie działają tylko niektóre to można je zlokalizować. :)

=>kl@udiaa<=
04.12.2004, 13:07
Już wcześniej pisałam, że nie mogę pojechać do żadnej parceli publicznej w Miłowie, za to sprawdzałam w Dziwnowie i tam jest OK. Simy docierają do miasta bez problemu. Nie byłam w Weronie ale tam pewnie też wszytsko dobrze (tymi dwiema okolicami w ogóle nie gram).

MarekS
04.12.2004, 15:10
Już wcześniej pisałam, że nie mogę pojechać do żadnej parceli publicznej w Miłowie, za to sprawdzałam w Dziwnowie i tam jest OK. Simy docierają do miasta bez problemu. Nie byłam w Weronie ale tam pewnie też wszytsko dobrze (tymi dwiema okolicami w ogóle nie gram).
Zlokalizuję te pliki, sprawdzę co się modyfikuję i przęślę Ci je. Nie wiem, czy zdążę dzisiaj o jakiejś przyzwoitej porze, ale jutro rano powinno być gotowe. Dam znać na PW.

=>kl@udiaa<=
04.12.2004, 18:32
Dziękuję MarekS! :flowers: Byłabym bardzo wdzięczna.

=>kl@udiaa<=
07.12.2004, 00:01
Czy ktoś jeszcze ma taki sam problem czy to tylko na mnie trafiło?
Nic nie pomaga...ech... :1smutny:

Primek111
07.12.2004, 21:18
Mam sporo znajomych, którzy mają TS2, ale żadnemu takie cos się nie przytrafiło i mi zresztą też, masz orginalne czy piraty? Jeżeli masz orginał to pozostaje przeinstalować i wszystko... Tye..... Mam nadzieję że odpowiesz mi czy masz orginalne czy purata a jeżeli nie chcesz tu to możesz na prywatnej wiadomości
narazie!!!

MarekS
08.12.2004, 00:14
Mam sporo znajomych, którzy mają TS2, ale żadnemu takie cos się nie przytrafiło i mi zresztą też, masz orginalne czy piraty? Jeżeli masz orginał to pozostaje przeinstalować i wszystko... Tye..... Mam nadzieję że odpowiesz mi czy masz orginalne czy purata a jeżeli nie chcesz tu to możesz na prywatnej wiadomości
narazie!!!
Tutaj akurat nie ma najmniejszego znaczenia. czy jest to oryginal czy nie. =>kl@udiaa<= zgłosiła problem najprawdopodobniej wtedy, gdy było juz "po ptokach" - czyli gdy błąd już sie utrwalił.

=>kl@udiaa<=
08.12.2004, 20:15
Nie wiem dlaczego tak zależy Ci, Primek111, żebym powiedziała Ci czy mam orginal czy pirata...? Ale loosss mam orginał i co z tego! Zastanawiam się czy warto dawać za to tyle kasy jak non stop jakies problemy. To jest moj 1 powaniejszy problem z TS2 (no... pomijając, że gra mi się tnie jak szalona na jednaj rodzince, musiałam ją wyprowadzić z domku i ponownie wprowadzić, zeby było OK). Z TS1 też miałam wieczne problemy, chociaż również wszystko orginalne. POza tym kompa mam nowego (jest z sierpnia) no wiec sprzet tez nowiutki niczego sobie, a tnie mi się strasznie!

MarekS
08.12.2004, 21:51
=>kl@udiaa<= Wydaje mi się, że Twój problem ma źródło w chyba nienajszczęśliwszej konfiguracji dysków, co zaowocowało brakiem miejsca. Przejżałem Twoje posty i nie znalazłem informacji o tych dyskach, poza tym, że razem masz 120GB - może niedokładnie szukałem. Domyślam się, że jest to jeden dysk podzielony na dwie części. Nie wiem co tam magazynujesz :) i jak jest on podzielony, ale powinnaś z większą uwagą kontrolować ilość wolnego miejsca. Pamięć wirtualną radziłbym przenieść na dysk D i ustalić jej stałą wartość na 700 - 1000MB. Tymczasowe pliki internetowe też polecałbym przenieść na dysk D i zmniejszyć rozmiar folderu do ok. 200MB. Nie zaszkodziłoby zrobić to samo z folderami poczty. Ma to dwie zalety: Stała wielkość pamięci wirtualnej i zmniejszona wielkość tymczasowych plików internetowych zmniejsza fragmentację dysku, a przeniesienie ich na dysk pozasystemowy zmniejsza fragmentację systemu i - w przypadku poczty zapewnia bezpieczeństwo plików poczty na wypadek awarii systemu. Partycję systemową - dysk C - zrobiłbym dużą i tam instalowałbym wszystkie używane programy. Najlepiej byłoby, gdybyś miała drugi fizyczny dysk (niewielki - ok 2GB) i tam przerzuciła te elementy.
Zdaję sobie sprawę, że to może być nierealne ale taka konfiguracja wydaje się byc najbezpieczniejsza. Jeżeli masz nagrywarkę, to mimo wszystko większość plików (np. filmy czy muzyka) trzymałbym na płytach, a nieużywane programy usuwał.

=>kl@udiaa<=
09.12.2004, 16:44
Heh...a po polsku? Żartuje, ale naprawde niewiele znam się na systemie, w ogóle informatyce i to co mi napisaleś prawie do mnie nie przemawia. :huh:
Żeby tego było mało mam 2 systemy: 98 i XP (nie wiem po co mi to zrobili ale zrobili, nie znam się, więc bazowałam na kumplu, który takie coś zalecił). Także przy staracie wybieram sobie system, przy czym zawsze jest to XP, na 98 nie mam nic! Mam dwa dyski: C (40GB ) i D (też 40GB ). Dla XP jest D. Mam jeszcze dysk przenośny (też coś ok.40 GB ), który bardzo by mi się teraz przydał, ale pożyczyłam komuś i on mi jeszcze nie oddał!!! Tyle razy się upominałam i już mnie to wkurza potęrznie!
Dobrze, załużmy, ze w przyszłości skorzystam z Twoich rad ale chodzi najbardziej o to, że teraz już nic się nie zrobi z Simami! Po tych nieudanych próbach, stworzyłam nową okolicę, potem skopiowałam pliki z MIłowa, pozmieniałam nazwy i wpakowałam do tej nowej okolicy (profesjonalne zagranie ;) ). W rezultacie otrzymałam drugie MIłowo, tyle, że bez domków i rodzin. Zostały tylko te rodziny, które czekały w zakładce na domek. Ale cóż, błąd siedzi w folderze Miłowa, bo w tej nowej okolicy też nie mogłam pojechac Simem na parcelę publiczną. Czyli nawet jeśli wyinstaluje i ponowenie zainstaluje, nie zatrzymam moich rodzin, bo jesli zamienie Miłowo nowe na stare, bład nadal będzie tkwił!
Można to tereaz załatwić tylko pakowaniem do plików, ale jak na privie Ci pisałam , przy pakowaniu do plików drzewa genealogiczne i kontakty znikają, wszelkie powiązanie rodzinne też. No i nawet nieżlubne dzieci.A np. we wspomnieniach jest ~Subject nauczył mnie chodzić, ~Subject i ja całujemy się gorąco. Oczywiście wszystko można potem naprwic SimPe ale ile to zajmuje czasu i roboty!?

=>kl@udiaa<=
09.12.2004, 20:24
Cudoweni!!! Żeby jeszcze tego było mało, w tej nowej okolicy gdzie wgrałam popakowane domki i rodziny NIE MOGĘ WEJŚC DO DOMKÓW!!!:evilmad::evilmad: :evilmad:ZARAZ CHYBA ZWARIUJE Z TA *%&)*(%*^^(^ GRĄ!!!!!!!!!!!!!! Klikam na wejscie do domu, wgrywa się, wgrywa...i dalej wgrywa, a po 10 lub więcej minutach pojawia się komunikat, że aplikacja zostanie zamknięta, bo jakiś tam błąd!!!! Niech te Simy szlag trafi!!! :bomb:

Karo
10.12.2004, 13:17
Cudoweni!!! Żeby jeszcze tego było mało, w tej nowej okolicy gdzie wgrałam popakowane domki i rodziny NIE MOGĘ WEJŚC DO DOMKÓW!!!:evilmad::evilmad: :evilmad:ZARAZ CHYBA ZWARIUJE Z TA *%&)*(%*^^(^ GRĄ!!!!!!!!!!!!!! Klikam na wejscie do domu, wgrywa się, wgrywa...i dalej wgrywa, a po 10 lub więcej minutach pojawia się komunikat, że aplikacja zostanie zamknięta, bo jakiś tam błąd!!!! Niech te Simy szlag trafi!!! :bomb:


A próbowałaś najprostszego sposobu tzn. w orginalnym Miłowie wyprowadzić jakąś rodzinkę i wprowadzić do innego nieużywanego wcześniej domu, a potem spróbować nią pojechać na parcelę publiczną?
A może zainstaluj patcha. Twoja gra jest już zrypana, więc jeśli nie pomoże to chyba bardziej już nie zaszkodzi.

=>kl@udiaa<=
11.12.2004, 14:40
Jasne, że próbowałam z tą rodzinką! Patch nie chce mi się zainstalować, nie wiem dlaczego? Ale to już jest nieważne, bo zaistalowałam jeszcze raz. Jeszcze nie zdążyłam sprawdzić czy wszytsko działa jak należy ale chyba powinno, bo nie kopiowałam tylko wprowadziłam rodziny ze spakowanych plików.

Meginia
11.12.2004, 19:39
Wydaje mi się, że masz prawie napewno jakiś błąd w grze. Albo masz jakiś program, który zakłóca działanie TS2. Pewnie masz jakiś program zakłócający.