PDA

Zobacz pełną wersję : Oryginalne SIMSY 2 i woła o włożenie płytki


alexwa
06.12.2004, 07:32
Dlaczego nawet w oryginalnym systemie XP z SP2 oryginalne SIMSY 2 po poprawnej instalacji wołają o płytkę nr 1 - a ona siedzi w napędzie. Czy jest na to sposób?

Lea
06.12.2004, 08:08
Witaj na forum
Mieliśmy już takie tematy. Poszukaj -> trzecia opcja od prawej tuż nad tym niebieskim paskiem

alexwa
06.12.2004, 08:51
Szukanie oczywiście było. Wszystkie posty na ten temat traktują o piratach, a ja mam problem z oryginałem i nie potrzebuję informacji o tym jak wgrać craka!

Lea
06.12.2004, 10:25
W takim razie możesz mieć problem z napędem właśnie, albo sprzedali Ci uszkodzoną gre. Sprawdz czy na innym PCie gra się poprawnie instaluje, jeśli tak to zmień, lub przeczyść czytnik w stacji kompaktów, jeśli na innym komputerze też woła o płytkę nr 1 to reklamuj w sklepie lub gdzie tam kupiłeś. Oczywiście będziesz musiał mieć paragon

Reksio
06.12.2004, 10:41
jak masz zwykły cd-rom i nagrywarke to spróbuj włożyć do nagrywarki a potem do cd-romu a jak nie pujdzie to idź do sklepu tam gdzie kupiłeś gre i ją reklamuj. :P

Kash
06.12.2004, 14:05
Reksiu:
To samo post wcześniej 16 min temu wyjasniła nam Lea.

alexwa
06.12.2004, 22:53
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że nikt na tym forum nie ma pojęcia o technice komputerowej. Samo czcze gadanie typu: Idź do sklepu i wymień płytkę, wyczyść CD-ROM.
Dopiero pomoc techniczna firmy MAXIS fachowo udzieliła odpowiedzi. Potrzebna była najnowsza wersja safedisc do Win XP.

35C4R00N
06.12.2004, 23:26
Dopiero pomoc techniczna firmy MAXIS fachowo udzieliła odpowiedzi. Potrzebna była najnowsza wersja safedisc do Win XP.Obraziłem się
xP

Dobra, tylko na chwilę.
Ponieważ na kompach z którymi mam do czynienia problem nie występował, to nie bardzo miałem jak sprawdzić na czym polega. Na odpowiedź Maxis jeszcze czekam, ale nawet bez tego moge podać link do pliku rozwiązującego problemy posiadaczy legalnej wersji gry z instalacją (a właściwie startem).
W przypadku problemów takich jak opisany w pierwszy poscie należy pobrać i zainstalować plik "safedisc.exe"
http://www.macrovision.com/products/safedisc/downloads.shtml
To jest "samowypakowujące" archiwum, trzeba na nie kliknąc i pozwolić mu rozpakowac się do jakiegoś folderu. Potem znajdujemy w tym folderze plik "setup.exe" i znów klikamy ... reszta robi się sama.
Acha, to wszystko tylko dla windowsXp /windows2000 - system windows98 nie sprawia tego typu problemów, wystarczy plik kontrolny instalowany przez grę.
Pozdr
AT

Eveline
07.12.2004, 16:03
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że nikt na tym forum nie ma pojęcia o technice komputerowej. Samo czcze gadanie typu: Idź do sklepu i wymień płytkę, wyczyść CD-ROM.
Dopiero pomoc techniczna firmy MAXIS fachowo udzieliła odpowiedzi. Potrzebna była najnowsza wersja safedisc do Win XP.
No to gratuluję szczęścia. Ja wysłałam do Maxisa z 10 maili i od września jeszcze się nie doczekałam odpowiedzi (którą już dawno znalazłam na forum).

MarekS
08.12.2004, 00:32
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że nikt na tym forum nie ma pojęcia o technice komputerowej. Samo czcze gadanie typu: Idź do sklepu i wymień płytkę, wyczyść CD-ROM.
Dopiero pomoc techniczna firmy MAXIS fachowo udzieliła odpowiedzi. Potrzebna była najnowsza wersja safedisc do Win XP.
To skoro tyle już się naumiałaś to spróbuj mi wytłumaczyć dlaczego ja czegoś takiego nie potrzebowałem? Mi wystarcza zwyky WinXP+SP2. Działa wszystko doskonale i nie mam najmniejszych problemów.
Ja wiedziałem wczesniej, że mój komputer boi się mnie, ale że aż do tego stopnia, że działa bez niezbędnych mu rzeczy? :wacko:
Chyba będę musiał odpuścić swojej kochanej skrzyneczce! :D