PDA

Zobacz pełną wersję : Dźwięk + znikająca okolica


Wampirencja
07.12.2004, 18:45
1. Jakie pliki powinny się znajdować w folderze z np.muzyką techno? Wydaje mi się, że nie jest to tylko plik "settings"... Nie ma dźwięku, tak nagle! Wczoraj było ok.

2. Okolica mi zniknęła. *ta gdzie kręcę fotstory...chlip!* Jest folder okolicy, są w środku wszystkie potrzebne rzeczy, alenie wyświetla się w grze. NIe ma w ogóle ikonki.

O co proszę...?


P O M O C Y ;(

35C4R00N
07.12.2004, 18:56
P O M O C Y ;(1) zrób kopię całego folderu, najlepiej na inny dysk (partycję)
2) Nie ściągałaś ostatnio jakiegoś przedmiotu / domu / sima? Jeśli tak, to usuń

Prawdopodobnie da się uratować okolicę, ale to może być dość trudne (zależy który plik *.package ma błędy). I NIE twórz na razie żadnej nowej okolicy, bo będzie jeszcze gorzej - zmienią się wpisy w pliku NeighborhoodManager.package, a to naprawdę trudno będzie "odkręcić" (zrób od razu kopię tego pliku).

Wampirencja
07.12.2004, 19:11
So, jeżeli mam już zrobioną kopię to co dalej? (ekhm, może by.ć wwalone na dysk D?)

35C4R00N
07.12.2004, 19:33
Może być na D:/
Która to była/jest "okolica? Twoja własna, czy któraś z "firmowych"?

Widzisz, problem polega na tym że "zniknięcie" okolicy jest spowodowne błędem jednego z plików *.package. A dokładniej - błąd pliku powoduje zablokowanie dostępu do planszy przy ponownym uruchomieniu gry. Dlatego od jakiegoś czasu codziennie (albo i częściej) robię kopie tych na których mi zależy.
Ja już parę razy "ratowałem" takie zablokowane plansze, ale przyznam się że z 50% skutecznością. Może poczekaj aż zjawi się MarekS, on zdaje się ma w tym lepsze wyniki.
Wiesz, "na szybko" to można jeszcze więcej zepsuć niż jest teraz namieszane.
Masz widowsXP? A możesz utworzyć jeszcze jednego użytkownika? Będzie łatwiej sprawdzać, bez obawy że coś namieszasz w plikach które są teraz używane przez grę.

Wampirencja
07.12.2004, 20:05
MAm windowsa XP, chociaż wolę korzystać z 98. NO i... to moja własna okolica. Poza trzema rodzinami i paecelą publiczną nie byłotam nic. Nawet drzewek, bo nie chciałam aby za długo się otwierało. Huh.

Primek111
07.12.2004, 20:55
.jak ja czytam teraz te wasze problemy to mi się tak nigdy nie zrobiło. U mojego kolei nie można wczytywać Werony.... ale znaczek jest . sam nie wiem co myśleć...........

MarekS
08.12.2004, 18:57
Prawie na pewno błąd "usadowił się" w pliku NeighborhoodManager.package, ale zawsze moge się mylić. Szczerze powiem, że nie mam pojęcia dlaczego takie coś mogło się zdarzyć. Sądząc po ilości tematów gra ma mnóstwo błędów(?) tylko, że ja jak do tej pory nie spotkałem się u siebie z żadnym z nich a trudno jest rozwiązać problem znany tylko z teorii.
Ponieważ wszystko wskazuje na to, że okolica zaginęła na dobre to można zaryzykować. Po zrobieniu kopii folderu N004 usuń go (chodzi o to, żeby zostały trzy podstawowe okolice i tutorial). Po odpaleniu gry utwórz nową okolicę, najlepiej taką samą jak ta, którą miałaś i wyjdź z gry. Przekopiuj przeniesiony wcześniej folder N004 z powrotem do gry (potwierdzając zamianę plików) i spróbuj odpalić znowu grę. Teoretycznie wszystko powinno wrócić do normy, ale za efekt nie ręczę.