PDA

Zobacz pełną wersję : Poradnik młodego fotografa, czyli jak robić dobre zdjęcia


ssparrow
12.12.2004, 15:20
Na podstawie pomysłu autorstwa wildstar24tws (http://thesims2.ea.com/mysimpage/mysimpage.php?user_id=20906) został umieszczony w dziale Stories na oficjalnej stronie The Sims 2, ale zamieszczam to również tu, dla osób które nie znają angielskiego lub jeszcze nie widziały poradnika. Jest to tylko najważniejszy fragment, reszta zamieszczona jest tu (http://thesims2.ea.com/exchange/story_detail.php?asset_id=5951&search=1&asset_type=story&key=photos&order=RATING+desc&nrows=5&storyCat=&locality=&country=&view=).
Poradnik zawiera:

A. Podstawowe zasady robienia zdjęć
1. Zbliżenie
2. Dopracuj ujęcie
3. Zwróć uwagę na szczegóły


A. Podstawowe zasady robienia zdjęć
1. Zbliżenie
http://thesims2.ea.com/sims2_exchange/story/51/5951/snapshot_6e58670d_0e9b64f5.jpg
Zbliż kamerę do obiektu.
Pierwszym błędem fotografów amatorów jest zbyt duża odległość od fotografowanego obiektu. Zbliżenie nie tylko określa temat zdjęcia ale działa też na ciekawość i empatię oglądającego. Sprawia, że scena staje się bardziej realna.
Jeśli chcesz sprawić wrażenie oddzielenia to powinieneś oddalić kamerę od tematu zdjęcia, jeśli jednak chcesz, aby widz poczuł się tak, jakby znajdował się w scenie, zrób zbliżenie.
Możesz naprawdę PRZYBLIŻYĆ kamerę, jeśli użyjesz trybu Cameraman (włączasz go naciskając klawisz TAB ).
Jeśli nie używałeś do tej pory tej możliwości, spróbuj. Jest warty czasu aby się z nim zapoznać, gdyż dzięki niemu można robić lepsze zdjęcia i filmy. Nie tylko możesz bardzo przybliżyć kamerę. Cameraman pozwala Ci na spoglądanie na okolicę z perspektywy sima - wszystkie obiekty są widoczne, ściany są wysokie i można poruszać kamerą do góry i do dołu.

2. Dopracuj ujęcie.
Na samym początku bądź pewny, że możesz zapauzować grę w momencie, w którym chcesz zrobić zdjęcie.
Zatrzymanie gry to najlepsza okazja by dopracować ujęcie. Oznacza to zrobienie kilku zdjęć tej samej sceny z kilku pozycji kamery. Oczywiste jest, że widok, którego używasz w trakcie gry może nie być najlepszą pozycją kamery dla Twojego zdjęcia. Dzięki zrobieniu kilku zdjęć możesz je później porównać i wybrać najlepsze z nich.

3. Zwróć uwagę na szczegóły.
http://thesims2.ea.com/sims2_exchange/story/51/5951/snapshot_6e58670d_8e9b69fb.jpg
Nic tak bardzo nie denerwuje, jak zrobienie zdjęcia w właściwym momencie i późniejsze uświadomienie sobie, że widać na nim także te śmieci, które Twój sim zostawił dzisiaj na podłodze.
Poświęć trochę czasu przed pstryknięciem zdjęcia aby naprawdę rozejrzeć się po okolicy. Stare pudełko po pizzy niezbyt ładnie się będzie prezentowało na zdjęciu i trzeba je usunąć na czas fotografowania, chyba, że ma jakieś znaczenie dla sceny. A co z meblami, które niekiedy przenikają przez ściany i wystają po drugiej stronie? Możesz ich nie zauważyć ale na zdjęciu nie będą wyglądały ciekawie. Pamiętaj także o wysokich ścianach, które wyglądają o niebo lepiej od niskich, odsłaniających inne pokoje (jest to błąd wielu forumowiczów niestety :()

To tylko podstawowe zasady. Jeśli chcecie dowiedzieć się o kompozycji i o efektach specjanych w grze zajrzyjcie na stronę autora.
Mam nadzieję, że komuś się to przyda w życiu :)

Primek111
12.12.2004, 16:28
Dzięki ssparrow, że napisałas ten post. Super rady są w tym poradniku

Ps. Jeśli zrobilem błąd w twoim nicju to z góry przepraszam....

Aquila_Ardens
12.12.2004, 22:25
Wielkie dzięki! Przyda mi się na pewno... (nawiasem, nie próbowałam tego trybu!)

*dumando*
12.12.2004, 22:27
Wielkie dzięki! Przyda mi się na pewno... (nawiasem, nie próbowałam tego trybu!)
heh.. u mnie ten tryb widać prawie na każdym zdjęciu ;) jestem uzależniony :)

apes666
09.04.2005, 18:21
Zdjęcia to prawie to samo, co obrazy malowane przez simów, a chyba nie ma porzeby tworzenia poradnika dotyczacego obrazów, więc pozwolę sobie dopisać coś na temat obrazów ;] .. bardzo ważne przy malowaniu obrazów jest oświetlenie - bez odpowiedniego obraz wychodzi zamglony i nieczytelny ;)

Asiunia_10
11.04.2005, 22:41
Ja też dzięki ;)

_Elisha_
12.04.2005, 16:44
extra ten poradnik :D tez nigdy nie probowalam tego trybu :) ale to sie zmieni :P :) :mbounce:

rosex
13.04.2005, 15:13
Poradnik... myślę, że mi jest on nie potrzebny... nie, żebym robiła ładne zdjęcia czy coś w tym stylu, ale każdy powinien się uczyć na błędach i powoli dążyć do doskonałości... :O

Reiko
04.05.2005, 16:02
ssparrow zablysnela hehe.. fajny poradnik :*

unforgiven
01.08.2007, 11:11
Wiem że te pytania był już zadawane ale nie pamietam na jakiej stronie można umieścić zdjęcia zeby potem weszły na forum :1smutny: :shy:

imageshack.net
photobucket.com
************
tinypic.pl
fotosik.pl

....

__________________

http://img239.imageshack.us/img239/7047/komunizmnaszoe4.jpg

psujka
01.08.2007, 18:57
Chce napisac Fs ale nie ma moich zdjęć w storyliving czy jakoś tak , a jak są to tylko dwa z pancelari pomórzcie !!! :1smutny: ;( :no:

olliss
01.08.2007, 19:03
Moje Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Neighborhoods\N00X\Storytelling

W miejsce X wybieramy numer otoczenia -
N001 - Miłowo
N002 - Dziwnowo
N003 - Werona
N004 i wyżej - otoczenie własne

Mam nadzieję, że Ci pomogłam, psujko :)

Justa95
02.08.2007, 10:49
G001 - Kwitnące Wzgórza

psujka
02.08.2007, 12:18
Pomyliłam foldey Dięki za pomoc

Majka96
12.09.2007, 14:35
Ciekawe... Myślę, że skorzystam.

Affectia
12.10.2007, 09:58
Dziękuje za poradnik! A z faktu, że jestem uzależniona od postów na kilka linijek muszę coś dopowiedzieć. Zdjęcia, które zaczynają się od "thumbnail" są małe i mają bardzo niską jakość. Nie radzę stosować przy tworzeniu FS. Jeśli chcemy zachwycić naszych czytelników dużymi fotkami wysokiej jakości... wybierajmy zdjęcia z początkiem "tsnapshot". Pewnie wszyscy już to wiedzą... ale jak ktoś nie pamiętał to niech ma :D
Pozdrowienia gorące jak komputer :p
Affectia

martusia_re2
13.11.2007, 06:54
Dzięki na pewno mi się przyda....:)) Ponieważ mam zamiar opracpować fotostory.:))

Nataliii
04.12.2007, 16:46
Cool dzieki i na pewno baaardzo mi sie przyda :*

Oll-Jull
07.12.2007, 14:44
akurat ja dopiero zaczynam robić photostory .
Jestem w trakcie robienia pierwsszego . ;P
i jakimś cudem od razu robiłam "wysokie ściany" . ;]]
ale niektóre rzeczy mi się przydadzą .
Pozdrawiam . ;*

Elros
09.12.2007, 18:00
Bardzo fajne i przydatne :) Szczególnie przydało by się to pewnej osobie :D

Monitkowa
22.02.2008, 18:34
Przyda się, jasne ; )
Nie wpadłabym na taki poradnik :)
Dobra robota

ZuuZaa
28.02.2008, 17:57
Według mnie to trochę nie pożyteczne niom, ale komuś się przyda pewnie :P

Koornela
03.03.2008, 16:10
Według mnie to trochę nie pożyteczne niom, ale komuś się przyda pewnie :P
Niby dlaczego??? Mnie się przydał ten poradnik

zahisz
22.03.2008, 12:45
W sumie to napiszę to tu, żeby nie zakładać nowego tematu.
Więc jak brzmi, wspomniany w poradniku, kod na brak kryształków? Nie brak dymków, tylko kryształków (na dymki jest łatwo znalezc w sieci). No, ale te kryształki? Coś nie mogę tego znaleźć w wyszukiwarce...albo strony mi nie działają...

Caesum
22.03.2008, 12:50
Skoro trudno go w sieci znaleźć, to zapewne takowy nie istnieje.
W Sims1 po włączeniu move_objects on można było kryształek usunąć, spróbuj ;)
A jak nie to zawsze można przełączyć przecież na innego sima, który akurat nie będzie ukazywany na obrazku :| (Zawsze możesz zrobić nowego sima po to)

zahisz
24.03.2008, 11:42
No i jak zwykle szukana rzesz jest koło twojego nosa a ty jej nie widzisz...
Plumbbobtoggle on/off - to kod na brak kryształków, oczywiście znaleziony tu na forum...

Master of Disaster
02.07.2008, 19:46
To może jeszcze jedna, mała, malutka rada. Znalazłam kiedyś pewien bardzo przydatny mod na MTS2 - powoduje on, że z ust Simów nie wydobywa się to charakterystyczne "Zzzz". Myślę, że przyda się to, kiedy w FS miałby się pojawić jakiś trup, chociaż pewnie już parę osób z tego korzysta. Dla tych, którzy jeszcze nie korzystają podaję link: http://sumomo.modthesims2.com/showthread.php?t=227410
Oczywiście chyba nie muszę mówić, że trzeba się zalogować...

EDIT: Proponuję, by - jeśli ktoś wie, gdzie ściągnąć tego rodzaju hacki/mody - napisał w tym temacie. Innym (w tym również mnie :D), na pweno przyda sie taka wiedza :) Taki mój poSTUlat :D

Madzia123
07.11.2008, 19:27
super ten poradnik

Invidia Semper
12.12.2008, 18:41
a co zrobić, żeby te zdjęcia byly większe?? ja za każde jedno zdjęcie w folderze mam dwa: jedno Screenshot a drugie Snapshot i oba małe i niewyraźne;/ i jeszcze jak dodać zdjęcia do posta? bo nie wiem może mi się coś podziało z forum albo taka tępa jestem:D ale nie mogę dodać buźki zmienić koloru i dodać rysunku ani nic takiego... po prostu mam obrazek ale jak klikam to sie nic nie dzieje...pomóżcie!!:)

karasss
20.02.2009, 14:35
A jak się kilka C w simach i otwieram je w tym storeling (czy jakoś tak), a one są małe i nie wyraźne !

co zrobić ?
Czy wy używacie print screen ?

karasss
22.02.2009, 19:22
Nie musiałeś, tak się trudzić.
Przepraszam że Ci zawracałem tym głowę ;)

[P.S. tematy mi się pomyliły]

DZIĘKI :)

mirowiro161
27.05.2009, 17:33
dzięki za poradnik

Sherlock
27.08.2009, 16:56
No, bardzo dobry poradnik ;)

Fatamorgana
25.09.2009, 21:47
Fajny poradnik. :)

A gdzie w Trójce są ustawienia dotyczące kamery i aparatu?

Tenebris
13.07.2014, 08:16
Świetny poradnik. Chyba się dzisiaj pobawię w takiego fotografa.