PDA

Zobacz pełną wersję : Czmy gra resetuje kompa? =(


darcy
19.12.2004, 18:34
;( Mam radeon 9000 i myślę ze reszta wymagań ok. Nie jest to rewelacja, ale podstawowe wymagania spełniam. Czasem gra zawiesza mi się, resetując komputer. Wcześniej zawiesząło mi się w trakcie gry, teraz nie mogę stworzyć żadnej postaci, bo podczas zapisywania nagle się resetuje. Co mam zrobić?

Fizzly
19.12.2004, 18:49
Pobrałeś nowe sterowniki do karty graficznej? Jeśli nie zalecam. JEśli problem się bedzie powtarzał spróbój reinstalować grę, a jeśli to nie pomaga chyba pora na formata. ;)

darcy
19.12.2004, 19:53
a skąd? Patrzyłam na stronie ... nie pamiętam, 3 literki w nazwie ;) i było od Radeona 9100...skąd mam to wziąść? A gdybym chciała przeinstalować simy to mogę sobie skopiowac rodzinki i później wlepić jeszcze raz, prawda? :)

Fayy
19.12.2004, 19:58
A gdybym chciała przeinstalować simy to mogę sobie skopiowac rodzinki i później wlepić jeszcze raz, prawda? :)


Raczej tak.Ale ja nie wiem jak to zrobić.

35C4R00N
19.12.2004, 20:09
Ile masz miejsca na dysku C: ???

Akurat w przypadku kart Radeon 9000/9000PRo/9100 gra Sims2 chodzi nawet na pierwszej wersji sterowników, ale najlepsze będą te:
http://www.ati.com/support/driver.html

Wybierasz:
System (taki jakiego używasz) -> Graphic Driver -> Radeon Family
wybierz wersję 6.14.10.6497 bo nowsze nie są wcale lepsze dla tych kart.
Czasem po zainstalowaniu sterowników ATI konieczne jest przeinstalowanie sterowników chipsetu (płyty głównej) - nie zawsze, ale w razie problemów zalecane.

MarekS
20.12.2004, 00:05
Z doświadczenia i praktyki mogę powiedzieć, że olbrzymia większość błędów tego typu wynika z niedostosowania kompa do wymogów gry, o których producent nie informuje (może nie zdaje sobie z tego sprawy, albo zakłada "klasyczną konfigurację kompa). To musi byc błąd w samym formacie plików "packege", lub towarzyszących im plików XML i wynika to bardziej z mechanizmu gry niż z winy sprzętu. Zanim zaczniecie grac należy upewnić się, że pamięć wirtualna kompa jest przynajmniej 2 razy większa niż rzeczywista pamięć RAM (najlepiej ok 1GB) ). Niestety ustawienie dające systemowi w zarządzanie wielkość tej pamięci zawodzi bardzo często - szczególnie przy dłuższym graniu bez resetowania gry. Nie jestem w stanie tego udokumentować - jest to tylko wynik moich obserwacji. Pojawienie się błedu aplikacji lub zawieszenie się gry podczas np. przechodzenia z jednej okolicy do drugiej z reguły skutkuje błędem w zapisie pliku i przynajmniej jeden z plików (domek lub rodzinka) staje się przeszkodą nie do pokonania. Można - ale wcale niekoniecznie - odzyskac jeden z nich ale tylko w początkowym okresie występowania błędu. Potem niestety nic nie pomoże.
Przy tego typu błędach sterowniki karty graficznej nie mają praktycznie żadnego znaczenia, nie są bezpośrednim powodem powstawania takich błędów, ale nie znaczy to, że nie mają żadnego wpływu na nie. Ja po prostu czegoś takiego nie stwierdziłem. Pomijając oczywiste błedy w samej grze, szukałbym problemów w posługiwaniu się elementami "shackowanymi", a nawet w nadużywaniu w samej grze kodów. Kod ingeruje w teoretycznie nieustawialna strefę gry i może (chyba tak niestety jest) doprowadzić do uszkodzenia zapisu. Najgorsze jest to, że wcale nie musi sie to objawić natychmiast lecz dopiero po powstaniu pewnej określonej syruacji. Dlatego po każdym użyciu kodów radzłbym zapisać stan gry i odpalić ją jeszcze raz.
Nie twierdzę, że tak jest - to są tylko moje przypuszczenia po obserwcji modyfikowanych plików.
SimPe jest tylko jednym z edytorów, ale pamiętajcie o tym, że autorzy nie gwarantują poprawności jego działania.

darcy
20.12.2004, 19:04
Hmm, przeinstalowałam simsy i dalej. Zaiwesiło mi się już przy wybieraniu ciuchów :-(. To chyban ie wina gry, bo przy warsztacie też mi się wiesza... jejku, miał ktoś tak?

35C4R00N
20.12.2004, 20:42
Ja rozumiem że MarekS napisał za dużo, ale postaraj się to przeczytać i zastosować.

Cocaine
20.12.2004, 21:38
ja ci radzę:
"przebadaj pamięć"
w moim przypadku to pomogło :):)

darcy
21.12.2004, 13:55
- Przeczytałam, ale nie wiem jak się do tego zastosować. Z To chyban ie może chodziś o kody, bo przecież mówię, że przeinstalowałam cąłą grę, więc poprzednie błędy powinny chyba zniknąć...

- Jak "przebadać pamięć"? :). Piszcie do mnie jak do 'zwykłego dzieciaka" (hehe, fajan katerogia ;) )

Parobek
24.12.2004, 22:46
A może to przez procesor???;]......Może sie przegrzewa i restartuje...;/.
Sprawdź temperature i przy ilu stopniach się wyłacza w biosie.

darcy
25.12.2004, 11:54
ojć, ja Wam wszystkim bardzo dziękuję za rady, ale proszę was: piszcie przy nich jak to wszystko zrobic. Jesli chodzi o komputery ze strony technicznej to jestem bardzien niż zielona. Jak sprawdzić tą temperaturkę?. Myslę własnie że to chodzi o procesor, bo pamięc już zwiększyłam (chyba). Naszukałam się (cięzko było wbrew pozorą) ale zrobiłam to. Po wgraniu nowych sterowników szybciej działają tylko filmy, a to Ram nic nie dało

karolcia636
26.12.2004, 09:29
ja tez tak mam ale ja mam procesor 1.1 ?? czy jakos tak :)

MarekS
26.12.2004, 10:47
Hmm, przeinstalowałam simsy i dalej. Zaiwesiło mi się już przy wybieraniu ciuchów :-(. To chyban ie wina gry, bo przy warsztacie też mi się wiesza... jejku, miał ktoś tak?
To, że gra się wiesza i warsztat też nie chce działać bardziej wygląda mi na błąd plików package. Spróbuj ponownie zainstalować grę, ale wywal wszystkie ściągnięte dodatki (po odinstalowaniu ręcznie usuń folder EA Games w Moich dokumentach) - zagraj na czystej grze i zobacz jak będzie działało.

darcy
26.12.2004, 18:46
Już to zrobiłam. Zainstalowałam to nawet na innym dysku, skasowałam wszystko co stare i dalej nic. Na początku też się kilka razu zawiesiło, potem przerwa, a teraz zawiesza się : w trybie tworzenia postaci kiedy wybierze się jakiś przedmiot (nie ten sam, losowo. W tym miejscu nie zawiesza się jednak często), przy zapisywaniu stowrzonej postaci (w 9 na 10 przypadków), bardzo rzadko w grze i czasem kiedy coś się robi przy lustrze (zmienai fryzurkę czy coś). A czy, MarkuS i inni, sądzicie że może to być wina karty tv? Bo gdzieś coś takiego wychwyciłam. Mam kartę wsadzoną ale nie jest zainstalowana... kurde, nie wiem :-/

35C4R00N
26.12.2004, 19:02
A czy, MarkuS i inni, sądzicie że może to być wina karty tv? Bo gdzieś coś takiego wychwyciłam. Mam kartę wsadzoną ale nie jest zainstalowana... kurde, nie wiem :-/To może być wszystko, brak sterowników katry TV też.
Możesz ją po prostu wymontować z kompa?

1) Jaki masz system (wersja i dodatki typu SP )
2) czy są zainstalowane najnowsze wersje sterowników płyty głownej / karty graficznej / dźwięku ... wszystkiego ...
2 1/2) Co ty właściwie masz w kompie?

Do testowania pamięci można użyć programu Memtest86 http://www.memtest86.com/
albo GoldMemory http://www.goldmemory.cz/
Oba tworzą dyskietkę startową (sa też w wersji CD - obrazy płyty do wypalenia), uruchamiamy z niej komputer i po kilku godzinach (jeśli nie ma błędów) wiemy że pamięć jest OK. Jesli wcześniej pojawi się błąd (napis na ekranie i dźwięk - to drugie nie na każdym kompie), to pamięć jest uszkodzona i można darować sobie sprawdzanie reszty sprzętu.

Natomiast problemy z resztą sprzętu (oprogramowaniem, sterownikami ...) nie są już tak łatwe do zdiagnozowania. Za mały plik wymiany to też może być przyczyna, ale MarekS opisał jak sobie z tym poradzić.
Napisz co masz w kompie (sprzęt i oprogramowanie), to łatwiej będzie coś wymyślić.

darcy
26.12.2004, 21:09
System mam xp professinal (bez tych wszystkich updatów), sterowniki to najnowsze mam tylko do karty graficznej, a w kompie co mam? Nie wiem :D, wszystko. No dobra, po kolei, mam tak:
-procesor: AMD Athlon XP, 1545 MHz
-256 ram
-graficzna: Radeon 9000 (RV250)
video Hightech EXCALIBUR RADEON 9000 -secondary 128 MB
heh, co jeszcze... 3 partycje
kurde, nie wiem co jeszcze. mam też 2 systemy (jeden na C, 2-gi na E, w czym jednego nie uzywam :P)