PDA

Zobacz pełną wersję : po formacie...


kasiaw4
23.12.2004, 11:28
Przeczytajcie uważnie... :)

Mam dwa dyski podzielone na partycje od C do H... Na dysku C, gdzie miałam windowsa 98 miałam wirusa jakiegoś złośliwego (jak go usuwałam to pojawiał sie od nowa ;( )więc zrobiłam formatowanie partycji C. No i teraz najważniejsze... Na partycji F miałam zainstalowane THE SIMS 2, BODYSHOPA i HOMECRAFTERA PLUS. No i teraz nie mogę uruchomić HOMECRAFTERA ani BODYSHOPA ani ich odinstalować bo nie wie windows w jakim programie otworzyć te pliki... A gdy próbuję zainstalować jeszcze raz w innym katalogu HOMECRAFTERA to pokazuje że na tym komputerze nie ma jeszcze THE SIMS 2 i nie można zainstalować... Co mogę zrobić - tylko żeby nie odinstalowywać simsów? Zobacze jeszcze czy da sie simsy otworzyć...


SIMSÓW 2 teżn nie mogę uruchomić... ;(

35C4R00N
23.12.2004, 13:33
Co mogę zrobić - tylko żeby nie odinstalowywać simsów?
Takie pytanie należało zadać przed formatowaniem dysku. W tej chwili jest tak jakbyś odinstalowała grę, windows jej "nie widzi" i "nie wie" co zrobić z plikami
Wszystkie zapisane stany gry (... Simy /,domki ) były w folderze"C:/ Moje Dokumenty / EA GAmes / The Sims 2/ ....."

kasiaw4
23.12.2004, 20:13
Takie pytanie należało zadać przed formatowaniem dysku. W tej chwili jest tak jakbyś odinstalowała grę, windows jej "nie widzi" i "nie wie" co zrobić z plikami
Wszystkie zapisane stany gry (... Simy /,domki ) były w folderze"C:/ Moje Dokumenty / EA GAmes / The Sims 2/ ....."

Ten folder skopiowałam sobie na inny dysk, a później spowrotem przeniosłam do moich dokumentów... a pytania nie mogłam wcześniej zadać boo miałam tego wirusa i sie nie spodziewałam formatowania... tylko skopiowałam sobie ten folder i nic wiecej nie zdążyłam zrobić...

Mesmerize
28.12.2004, 14:37
ehhh. wiec tak. jak sformatujesz dysk C to duzo programow i gier nie bedzie dzialac bo wrzucaja pliki do katalogow systemowych, i formatujac dysk usuwasz je. skopiuj sobie jeszcze raz katalog z Moich Dokumentow. wywal simsy, bodyshopa i homecraftera normalnie poprzez 'delete' (bo po formacie nie ma prawa ich byc w 'dodaj/usun'. i zainstaluj od nowa. pozniej sobie dograsz ten katalog do Moich Dokumentow. koniec, inaczej sie nie da.

kasiaw4
08.01.2005, 10:15
Tzn. Simy Ci nie działają? A wcześniej działały? Może za sąłby komputer?

Działały wcześniej mimo ze spełniam tylko wymagania procka i miejsca na dysku... ale działały bez zarzutu... nie ma ich po prostu w rejestrze(system uważa ze nie są zainstalowane...)

No i nie moge ich usunąć

35C4R00N
08.01.2005, 10:20
No i nie moge ich usunąćJuż nie wiem jak wytłumaczyć ci że w tej chwili (po "Format C:") gra NIE JEST zainstalowana na twoim kompie. Oczywiście że da się usunąć, po prostu trzeba skasować pliki gry (tam gdzie są: na dysku D;E;F;G;H czy gdzie je umieściłaś).

Guralka
08.01.2005, 10:41
Dziewczyno zainstaluj simsy!!! To że save'y wrzuciłaś do Moich Dokunmentów, nie znaczy, że masz już grę! Czy ty wogóle próbowałaś ją odpalić? Nie działa? Bo jej nie ma!!!! Nie am simsów w systemie. Save'y nic ci nie dadzą jak nie masz zainstalowanej gry!!!

patenka
08.01.2005, 16:21
Ja też kilka razy miałam wirusa i kilka razy musiałam robić formata dysku C, ale przd tym zawsze odinstalowałam simy (tylko tak że pliki moich rodzin zostały) a folder EA Games (jes on w moje dokumenty) dawałam na dysk C. Po formacie spowrotem dałam folder Ea Games na swoje miejsce instalowałam simy i mi działał. A ty zrób tak że normalnie usuń simy z dysku D i zainstaluj je ponownie. :)

kasiaw4
08.01.2005, 19:23
Dziewczyno zainstaluj simsy!!! To że save'y wrzuciłaś do Moich Dokunmentów, nie znaczy, że masz już grę! Czy ty wogóle próbowałaś ją odpalić? Nie działa? Bo jej nie ma!!!! Nie am simsów w systemie. Save'y nic ci nie dadzą jak nie masz zainstalowanej gry!!!

Nie powiedziałam wcale ze jak skopiowałam sobie ten i ten folder to że gra mi powinna działać, po prostu odpowiedziałam simsomaniakowi ze jakbyco to wszystkie savy mam...


Ja też kilka razy miałam wirusa i kilka razy musiałam robić formata dysku C, ale przd tym zawsze odinstalowałam simy (tylko tak że pliki moich rodzin zostały) a folder EA Games (jes on w moje dokumenty) dawałam na dysk C. Po formacie spowrotem dałam folder Ea Games na swoje miejsce instalowałam simy i mi działał. A ty zrób tak że normalnie usuń simy z dysku D i zainstaluj je ponownie. :)

No chyba zaryzykuję i zrobię tak jak mówisz, czyli usunę simsy 'ręcznie', chociaż mam przykre doświadczenia związane z 'ręcznym' usuwaniem gier... Bo jak simsy1 tak odinstalowywałam, bo nie dało się inaczej, i chciałam reinstalke zrobić, to mi sie jakieś głupoty pokazywały i musiałam formatowanie dysku robić...

Pingwin
08.01.2005, 19:36
Mając grę na innej partycji niż system, foramtując partycje systwemową kasujesz wsie dane systemu o grze(łącznie z wpisami w rejestrze systemowym).
Jeżeli wykasujesz resztki (foldery itd.) to nic nie będzie się działo bo system jest "świeży" i nie wie że ta gra jest na dysku po prostu shift+del i po sprawie.