PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego SImsy2 działają mi za wolno? CO muszę zmienić?


Nessa
13.01.2005, 13:55
Pomóżcie! Nie wiem co mam wymienić w kompie aby Simsy2 działały mi szybciej... Pożyczyłam od koleżanki bo miałam dostać pod choinkę, ale działały tak wolno że nie dało się grać więc oddałam je. Oczywiście dostałam inny prezent pod choinkę bo mama stwierdziła że nie ma sensu ich kupować skoro prawie nie da się grać :1smutny:

Pingwin
13.01.2005, 14:02
napisz co narazie masz (procesor, pamięc ram, karta graficzną, system, kiedy ostatnio format był robiony, kiedy defragmentacja ostatnio)
a dopiero będzie można napisać co możesz zmienić :)

Shady
13.01.2005, 14:30
do szybkosci to raczej prock (procesor)

Korinthiana
13.01.2005, 14:59
Napisz jaki masz komp... Skad mamy wiedziec jak ci pomoc skoro nie wiemy co masz starego (do wymiany) A tak przy okazji to tych temacikow to bylo troche...

Nessa
13.01.2005, 15:36
Nio mam kartę graficzna, procesor, miałam formata ostatnio w tamtym tygodniu... Wiecie ja sie zbytnio nie znam :\ a windowsa mam XP

Incognito
13.01.2005, 16:07
Musisz podać jaką masz kartę ,ram i procek............

Pingwin
13.01.2005, 16:15
to zapytaj się np. tatę żeby ci powiedział dokładnie procesor(model), ram(ilość) i nazwe karty graficznej :) i podaj na forum :0

ciocolata
13.01.2005, 17:38
mam podobny problem, simsy sa tak wolne, ze nie mam nerwow grac, jena minuta u simow, to dwie normalnie :/
z tym ze na poczatku wszystko bylo ok. Mam full miejsca wolnego na dysku, karte nvidie mx400, durona850<chyba taki numer nie jestem pewna>, 256 ram i nie rozumiem co sie stalo. wirusow raczej nie ma.

Shèène
13.01.2005, 20:49
Może to wina jakiegos przedmiotu z 'niespodzianką"?

awusia
14.01.2005, 09:57
A masz może simsy pirackie???
No, bo wiesz, jak coś to to może być ich wina, ale najbardziej wiarygodne byłoby to, że masz może zasłabą kartę graficzną, bo do Simsów 2 jest trochę wymagająca... ;)

tinka
14.01.2005, 12:50
A masz może simsy pirackie???
No, bo wiesz, jak coś to to może być ich wina, ale najbardziej wiarygodne byłoby to, że masz może zasłabą kartę graficzną, bo do Simsów 2 jest trochę wymagająca... ;)
Wydaje mi się, że do tego nic nie ma pirat. Jak się mylę, niech mnie ktoś oświeci.

Korinthiana
14.01.2005, 18:04
sprzeciku to ty nie masz "genialnego" ale to moze zalezec od zapisywania.... (nie wiem czy wiesz o co mi chodzi ale mam tak samo) :| Albo masz za duzo osob, albo w ustawieniach cos nie tak

Fizzly
14.01.2005, 18:10
Nio mam kartę graficzna, procesor, miałam formata ostatnio w tamtym tygodniu... Wiecie ja sie zbytnio nie znam :\ a windowsa mam XP
Jej... :\ No dziwne, żebyś nie miała kart graficznej i procesora!? :O Musisz podać - JAKI. Jeśli jesteś zielona poproś o szczegóły tatę albo mamę. Na 100% jest to wina Twojego komputera, jest zbyt słaby na S2.

===>AsIuNiA<===
14.01.2005, 19:25
Ja taki sam mam problem ale od początku wiedziałam że bedą mi wolno chodziły mam za słaby procesor wszystkie inne rzeczy mam wymienione tylko nie tego felernego procesorka:/:/ Może i ty też masz go za słabego i dlatego wolno chodzą;);)

ciocolata
15.01.2005, 12:41
simsy mam oryginalne. :)))

no dobra gralam rodzinką 6 osobową, ale chcialam aby to bylo z poolenia na pokolenie w jednym domu i jakos kiedy jedno z wnuków stało się nastolatkiem wszystko się popsuło. zdenerwowałam sie i zrobilam nową rodzinę i teraz będę grać na takich samych zasadach tyle, ze mam nadzieje ze nie urodzą mi sie blizniaki jak poprzednio. ale dzieki.

Anita_
15.01.2005, 13:58
Mam ten sam problem... Simsy2 chodzą tak wolno że wykasowałam.... a oto dane komputera :) :

Karta graficzna: NIVIDIA GeForce2 MX 100/200
System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002
Procesor: AMD Duron(tm) Processor
Pamięć ram: 128 MB RAM
MHz: 902

Napiszcie czego jest za mało albo co jest złe.
Z góry dziękuje.

35C4R00N
15.01.2005, 14:46
Karta graficzna: NIVIDIA GeForce2 MX 100/200
System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002
Procesor: AMD Duron(tm) Processor
Pamięć ram: 128 MB RAM
MHz: 902

Napiszcie czego jest za mało albo co jest złe.
Z góry dziękuje.

Karta graficzna: NIVIDIA GeForce2 MX 100/200
- minimum, ale to najsłabsza karta na jakiej gra działa w miare poprawnie (wyświetla prawie wszystko co trzeba)
System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002
- ??? na tak słabym kompie? lekka przesada (do takich konfiguracji zalecane jest raczej windows98)
Procesor: AMD Duron(tm) 900 MHz
- poniżej wymagań gry, ale jeszcze da się (wymgane 1GHz i więcej, szczególnie przy słabych kartach graficznych). Zmień rozdzielczość w grze na 640x480 i wyłącz wszystkie efekty
Pamięć ram: 128 MB RAM
- poniżej wymagań. Gra potrzebuje co najmniej 256MB (pod winXP), a naprawdę płynnie działa dopiero przy 512MB . Przy malej ilości pamięci wszystko jest co chwilę odczytywane z dysku, co powoduje że trzeba czekać na obrót obrazu czy pojawienie się jakiegoś komunikatu (nawet ponad minutę!).

na tym sprzęcie co masz da się grać 2-osobową rodziną (+1 gośc) w najniższej możliwej rozdzielczości i bez efektów grafocznych. Zmieniać nie bardzo jest co, bo sądząc z opisu sprzęt jest sprzed 2-3 lat i raczej niewiele da się w nim zmienić bez dużych wydatków. Ewentualnie dokupić 256MB RAM (2x256? to będzie trochę kosztować, zależy jaki typ pamięci obsługuje płyta).)

mw00
15.01.2005, 15:06
ekhm ja mam słabszy komputer ale sa róznice
amd duron 700 mhz
GeForce 4 32 mb
128 mb ram
windows ME

simsy2 działaja całkiem płynnie garfike mam lepsza od kolegi który ma ge forca fx i 1000mhz. Nie wiem jakim cudem mi działa ta gra ale chyba to dzieki karcie graficznej.

Kama2002
15.01.2005, 15:20
Gra potrzebuje co najmniej 256MB (pod winXP), a naprawdę płynnie działa dopiero przy 512MB . Przy malej ilości pamięci wszystko jest co chwilę odczytywane z dysku, co powoduje że trzeba czekać na obrót obrazu czy pojawienie się jakiegoś komunikatu (nawet ponad minutę!).

Mi przy 512MB na XP się tnie (i długo ładuje)... To co będzie z DOOM3?! :P

mugzemet
15.01.2005, 15:23
A możesz podac jakie jest to...wszystko...e...innne ? (:))

35C4R00N
15.01.2005, 15:36
Mi przy 512MB na XP się tnie (i długo ładuje)... To co będzie z DOOM3?! :P
Masz bałagan w systemie i na dysku, albo cała reszta (procesor, karta gaficzna) nie spełnia wymagań gry. Albo masz zainstalowany jakiś pakiet antywirusowy (Norton, Panda) który znacznie obciąża system.

Na kompie:
Duron 1400MHz
512MB RAM
GF FX5200
WindowsXP SP2

gra działa normalnie w rozdzielczości 800x600, a przy mniejszych parcelach (i mniejszej ilości Simów na parceli - do 5) nawet w 1024x768.

Anita_
15.01.2005, 16:20
Acha dziękuje wam wszystkim!!!
Czyli już się szykuje do zmiany komputera :) .
Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam!

AsiA150
16.01.2005, 10:14
Jutro mi powinna przyjść paczka z Thesims2 oryginalne zamówiłam se z Neta :D Mam pytanie na jakich detalach teksturach i jakiej rozdzielczości proponujecie grąc na takiej konfigurnacji:

-PROCEK Intel Celeron 1,7 Ghz

-Grafika Nvida GeForce 2 mx400 64mb

-256 DDR ram

-System Microsoft Windows XP

Niepamiętam już jaką to mam płyte główną wiem tylko że chyba dobrą. Ona już obsługuje Pentiumy 4 z technologią Hiper Theading więc chyba dobra z firmy MSI.

Angeo
16.01.2005, 10:52
nie jestem pewna ale chyba do kazdej plyty jest inny :\ A ja tez mam pytanie bo simy mi chodza dobrze ale tak co np 30 simowych minut przycinaja sie troszke na dwie sekundy tak jak chodza strasznie przerywają. Gram na najnizszych teksturach a mam new karte i w ogóle to moje dane :D :
Windows XP
512 RAM
Karta: Radeon 9250
Procek: (AMD) Athlon
Całkowita pojemność dysku: 40 007 729 152 bajtów
Wolnego miejsca: 20,9 GB
I jeszcze cos takiego ze jak gram dluzej niz dwie godziny to sie scinaja tak na maksa jak np jezdze myszka itd. :( Na szczęście dostane niebawem nowego komputera :) (do dwóch tydni, nie nowego tylko drugiego :D Tata kupuje mi newsa bo jest chaja o komputer :P)

Kama2002
16.01.2005, 11:17
Masz bałagan w systemie i na dysku, albo cała reszta (procesor, karta gaficzna) nie spełnia wymagań gry. Albo masz zainstalowany jakiś pakiet antywirusowy (Norton, Panda) który znacznie obciąża system.

Na kompie:
Duron 1400MHz
512MB RAM
GF FX5200
WindowsXP SP2

gra działa normalnie w rozdzielczości 800x600, a przy mniejszych parcelach (i mniejszej ilości Simów na parceli - do 5) nawet w 1024x768.
Czyli Twoim zdaniem co powinno pomóc? Defragmentacja wystarczy czy może jakiś formacik?

Anita_
16.01.2005, 11:25
A no to trudno ;( ide przeżucić dom do góry nogami może znajde, jak ktoś będzię wiedział może coś wieęcej to prosze o odpowiedź teraz poszukam tej książeczki.
P.S: DZIĘKUJE!

35C4R00N
16.01.2005, 13:02
Mam pytanie na jakich detalach teksturach i jakiej rozdzielczości proponujecie grąc na takiej konfiguracji:
- Intel Celeron 1,7 Ghz
- GeForce 2 mx400 64mb
- 256 DDR ram
- Windows XP
Niepamiętam już jaką to mam płyte główną wiem tylko że chyba dobrą. Mało pamięci. Im wyższy dasz poziom detali (tekstury, oświetlenie itp.) tym częściej gra będzie doczytywała dane z dysku. Powiedzmy że 800x600 i średni poziom wszystkiego będzie chyba optymalnym ustawieniem. Jeśli mogę coś podpowiedzieć:
- wydajność twojego kompa wzrośnie o 25-30%(!) po dołożeniu jeszcze jednej pamięci 256MB (nie 512 w jednym kawałku, tylko właśnie 2x256 - płyty pod Intela mają przeważnie dobrą obsługę "Dual Channel" dla pamięci)
- przy 256MB RAM dobrze by było wyłączyć ten "śliczny" interfejs LUNA (piękne, kolorowe menusy itd) -> Gadu_Gadu też używa strasznie dużo pamięci (do 150MB)
[...] simy mi chodza dobrze ale tak co np 30 simowych minut przycinaja sie troszke na dwie sekundy tak jak chodza strasznie przerywają. Gram na najnizszych teksturach a mam new karte i w ogóle to moje dane :
Windows XP
512 RAM
Karta: Radeon 9250
Procek: (AMD) Athlon
Całkowita pojemność dysku: 40 007 729 152 bajtów
Wolnego miejsca: 20,9 GB
I jeszcze cos takiego ze jak gram dluzej niz dwie godziny to sie scinaja tak na maksa jak np jezdze myszka itd. Ustawienia systemu, w tym pierwszym przypadku pewnie "Indeksowanie plików", a to drugie (po dwóch godzinach) to już wina gry -> nie "wyładowuje" z pamięci nieużywanych tekstur i animacji.
Na podobnym kompie (A1700+ / 512MB RAM / Radeon 9000PRO) zdarza mi się grać (... no powiedzmy ... gra w każdym razie jest włączona) nawet kilkanaście godzin w 1024x768 i przy ustawieniach "max" detali, a żadnego spowolnienia nie widzę. Tyle że system jest windows2000, dość dobrze utrzymany :)

Czyli Twoim zdaniem co powinno pomóc? Defragmentacja wystarczy czy może jakiś formacik?Defragmentacja nie zaszkodzi, ale przydala by się też optymalizacja systemu.
- wyłączenie zbędnych "bajerów"
- zmiana Gadu-Gadu na coś co nie zjada 100MB pamięci
- ... a poczytajcie sobie tam:
http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=56399
Tylko nie wszytko naraz!!! I myśleć co się robi, bo niektóre sztuczki opisane w poradniku są wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników kompa!!!

Anita_
16.01.2005, 13:29
a jak bym zmienila karte graficzną i dołożyła pamięci (kostkę) do komputera? Dałoby to coś i ile by to mnie kosztuwało forsy?

35C4R00N
16.01.2005, 15:19
a jak bym zmienila karte graficzną i dołożyła pamięci (kostkę) do komputera? [...]Nie warto. Efekt będzie dużo mniejszy niż myślisz.
Trzeba by dołożyć przynajmniej 256MB i karte graficzną średniej klasy ... razem 500-700 PLN.

Anita_
17.01.2005, 15:50
Acha czyli skuteczniej kupić nowy komputer? Ok postaram się o to jak najszybciej!
Dziękuje za pomoc!

Lea
18.01.2005, 23:24
Szczerze mówiąc mam już dość. Wszystko działało pięknie po powiększeniu pamięci i zmianie karty graficznej aż w rodzince urodziło mi się 4 pokolenie. W tej chwili tą rodzinką już w zasadzie nie da się grać. Czas simowy leci niemal w trybie rzeczywistym. Cholery można dostać. A wydawałoby się że mój sprzęt nie jest taki najgorszy. Mam procesor Pentium Celeron 2GHz
2x256 DDRAM
Ati radeon 9550
Wielki zadbany zdefragmentowany i niemal kompletnie pusty dysk twardy
wyłączona ochrona Nortona na folderach TS2
Gdy gram w simsy nie mam włączonych ŻADNYCH innych programów
Mam dobrze utrzymane windows XP pro i wszystko legalne
A w szczycie zajmowało mi 1 GB pamięci wirtualnej

Ja się pytam czy mam powiększyć pamięć RAM do 1 GB czy zainwestować w procek pentium 4 HT? Czego oni używają w maxisie że im chodzi?????? Może nigdy nie grali przez 4 pokolenia?

35C4R00N
18.01.2005, 23:35
Ja się pytam czy mam powiększyć pamięć RAM do 1 GB czy zainwestować w procek pentium 4 HT? Czego oni używają w maxisie że im chodzi?????? Może nigdy nie grali przez 4 pokolenia?Osobiście stawiam na to ostatnie (że nie testowali).
Nawet 1GB niewiele zmieni, gra "zdechnie" przy nastepnym pokoleniu - albo po przeprowadzce do większego domu. Sprawdzałem, niestety.

Pomaga tylko ograniczanie ilości NPC (ściągają się z rodzinami, przy imporcie do gry zamieszkałych domów) i drastyczne ograniczenie objętości folderu "Downloads". Ale to też nie na długo, w końcu nawet przy pustym "Downloads" i 10 NPC grać się nie da - gra wywala się z powodu za dużej objętości pamięci Simów. Niby to poprawiali, ale efektu nie zauważyłem.

Lea
19.01.2005, 00:48
Pomaga tylko ograniczanie ilości NPC (ściągają się z rodzinami, przy imporcie do gry zamieszkałych domów) i drastyczne ograniczenie objętości folderu "Downloads". Ale to też nie na długo, w końcu nawet przy pustym "Downloads" i 10 NPC grać się nie da - gra wywala się z powodu za dużej objętości pamięci Simów. Niby to poprawiali, ale efektu nie zauważyłem.

No to d... A tak w ramach żarciku: znajomy wyliczył że zadanie symulacyjne pt. TS2 wymaga mocy obliczeniowej w kwadracie liczby wszystkich simów uczestniczących kiedykolwiek w rodzince. Innymi słowy powyżej pewnego pokolenia nie istnieje komputer klasy PC który mógłby rozwiązać takie zadanie. :P

A i jeszcze jedno... Nigdy nie ściagałam zamieszkałych ani niezamieszkałych domków. Wykorzystuje albo te które były w skrzyni domów albo buduję własne ale jak widac to też mi za wiele nie pomogło :\

35C4R00N
19.01.2005, 01:11
No to d... A tak w ramach żarciku: znajomy wyliczył że zadanie symulacyjne pt. TS2 wymaga mocy obliczeniowej w kwadracie liczby wszystkich simów uczestniczących kiedykolwiek w rodzince. Innymi słowy powyżej pewnego pokolenia nie istnieje komputer klasy PC który mógłby rozwiązać takie zadanie. :P
Twojemu znajomemu pewnie nie zajęło to obliczenie więcej niż jeden dzień, a Maxis przez trzy lata (podobno tyle trwały prace nad grą) na to nie wpadł ...

To prawda, gra jest niedopracowana - takie rzeczy można sprawdzić na wczesnym etapie projektowania. Żebyś wiedziała co się dzieje z dużymi domami ... ludzie piszą że niektóre dają się używać tylko w trybie budowania (te publiczne). Próba wejścia na nie w grze (wyjazd na parcele publiczną) potrafi zająć całkiem mocnemu komputerowi (P4 3,2GHz / 1GB RAM / Radeon9800 ) ponad 12 godzin!!! ... ktoś tu się przeliczył z możliwościami sprzętu, albo cała gra jest tylko konwersją z konsoli (w takim przypadku byłby to "normalny" objaw - konsolowe wersje mają ograniczony tryb budowania)
Teraz doszedł jeszcze jeden - poważny - problem. Wszystkie obiekty projektowane w programie "Majster+" jakie gracz ma na dysku są dołaczane do każdego domu wysyłanego na serwer EA Games ... mam nadzieje że jak im serwer padnie to zauważą że "coś nie teges" (na pierwsze informacje zareagowali tekstem "... no problem"). Teraz typowy "upload" ma minimum 30MB, a trafiają się takie po 200 i więcej ... ale będzie jazda ...

Pingwin
19.01.2005, 07:27
to prawda ts2 powinno mieć bardziej dopracowany engine gry(przykładem może być hl 2), tak samo jak polska gra Xpand Rally. Gostek posiadający Athlona 64 3000+, 1024mb ddram i GeForce 6800 ultra w tej grze ma (nie zależnie od detali) max 20-30 fps :|
U mnie jak był pusta parcela i 3 simy gra chodzi płynnie na max detalach(mam p4 2ghz, 512mb ram i gf3ti(zmieniam na 9550 XT), a wjade do parceli publicznej to .... :|

Owszem gra może na kompach typu P4 3.6ghz HT 2048mb ddram2 i 2x 6800ultra(w trybie SLI)chodzi dobrze i płynnie (taki zestwik w alienware kosztuje koło 8-10 tys $ :] )

Do Lei:
Jakiego masz radka 9550? bo jak wersje za max 300zł (spahire, gigabyte, asus) to jest to słaby wybór(i to bardzo) zwykła wersja nie nadaje się zbytnio do dzisiejszych gier, jedynie wersj 9550XT z GeCube za ok 400zł jest przystępnym rozwiązaniem (cena/jakość)

Lea
19.01.2005, 11:40
To prawda, gra jest niedopracowana - takie rzeczy można sprawdzić na wczesnym etapie projektowania. Żebyś wiedziała co się dzieje z dużymi domami ... ludzie piszą że niektóre dają się używać tylko w trybie budowania (te publiczne). Próba wejścia na nie w grze (wyjazd na parcele publiczną) potrafi zająć całkiem mocnemu komputerowi (P4 3,2GHz / 1GB RAM / Radeon9800 ) ponad 12 godzin!!! ... ktoś tu się przeliczył z możliwościami sprzętu, albo cała gra jest tylko konwersją z konsoli (w takim przypadku byłby to "normalny" objaw - konsolowe wersje mają ograniczony tryb budowania)

No cóż, taka jest mentalność wszystkich ale to dosłownie wszystkich firm produkujacych programy symulacyjne - niekoniecznie służące do gier. W programie daje sie ogromne teoretycznie możliwości symulacyjne a demonstruje sie to albo na małych zadaniach albo robi się "ściemę" w postaci pięknych prezentacji w PowerPoincie :) Sądzę że musimy żyć z TS2 takimi jakie są i co najwyżej szukać rozwiązań polegających na -- jak poradziłeś -- nie ściąganiu NPC z innymi domami. Pewnie się znajdą inne pomysły, bo jak widać możliwości przyspieszania komputerów opartych o krzem sie powoli kończą...

Teraz doszedł jeszcze jeden - poważny - problem. Wszystkie obiekty projektowane w programie "Majster+" jakie gracz ma na dysku są dołaczane do każdego domu wysyłanego na serwer EA Games ... mam nadzieje że jak im serwer padnie to zauważą że "coś nie teges" (na pierwsze informacje zareagowali tekstem "... no problem"). Teraz typowy "upload" ma minimum 30MB, a trafiają się takie po 200 i więcej ... ale będzie jazda ...

Hihihihihihi :-))))))))))))))))))))

Jakiego masz radka 9550? bo jak wersje za max 300zł (spahire, gigabyte, asus) to jest to słaby wybór(i to bardzo) zwykła wersja nie nadaje się zbytnio do dzisiejszych gier, jedynie wersj 9550XT z GeCube za ok 400zł jest przystępnym rozwiązaniem (cena/jakość)
Mam Saphire i jestem zadowolona z grafiki :) Problemem jest wydajność systemu (pamięć, procek, dysk). Spróbowałam uruchomić tę samą rodzinkę na bardzo dobrym notebooku HP/Compaq nx9010 z procesorem P4 3 GHz i prawie nic sie nie poprawilo...
Powiedz, czy ja sie mylę? Karty Radeon XT to te z tunerem TV, prawda? Hmm, juz mam realny telewizor klasy "zamożny Sim" i chyba nie potrzebuje kolejnego w kompie :D

Guralka
19.01.2005, 11:51
Osobiście stawiam na to ostatnie (że nie testowali).
Nawet 1GB niewiele zmieni, gra "zdechnie" przy nastepnym pokoleniu - albo po przeprowadzce do większego domu. Sprawdzałem, niestety.

Pomaga tylko ograniczanie ilości NPC (ściągają się z rodzinami, przy imporcie do gry zamieszkałych domów) i drastyczne ograniczenie objętości folderu "Downloads". Ale to też nie na długo, w końcu nawet przy pustym "Downloads" i 10 NPC grać się nie da - gra wywala się z powodu za dużej objętości pamięci Simów. Niby to poprawiali, ale efektu nie zauważyłem.
a czy może pomóc wykasowanie zmarłego sima w folderze Characters? Albo tych skasowanych, bo pomimo, że są skasowani, to tak na prawdę dalej siedzą w grze?

35C4R00N
19.01.2005, 12:51
Powiedz, czy ja sie mylę? Karty Radeon XT to te z tunerem TV, prawda? Mylisz się, ale to bez znaczenia. Każda karta graficzna która "wyciąga' w benchmarku 3dmark2003 ponad 2000pkt jest aż za wydajna dla Sims2, a Twoja przeważnie ma ~3000pkt.
Problemem nie jest wydajność grafiki, tylko całej reszty. Ja ta grę testowałem na naprawdę szybkich kompach - każdy w końcu "wymiękał".


a czy może pomóc wykasowanie zmarłego sima w folderze Characters? Albo tych skasowanych, bo pomimo, że są skasowani, to tak na prawdę dalej siedzą w grze?Żeby to było takie proste ... niestety, usunięcie z gry któregokolwiek Sima wymaga grzebania w kilkunastu plikach *.package. Co gorsza, bardzo często kończy się do uszkodzeniem gry (jednej okolicy, albo i wszystkich). Sim jako plik to tylko część problemu, gorsze jest przeładowanie tzw. Neighborhood Memory (czyli pamięci simów, wszystkich w danej okolicy). Jak plik "pamięci" robi się za duży, to grać się już nie da ... kazda czynność zajmuje wieki, bo komputer "myśli" (przelicza zalezności i wykonuje odczyt/zapis do tego pliku). Dlatego często gra "wywala się" w takich momentach jak urodzenie dziecka / ślub / awans . Po prostu wtedy muszą byc uzupełnione "wspomnienia", a komputer nie daje rady.

Pingwin
19.01.2005, 14:14
Do Lei:
karty z serii XT, to karty które mają są szybsze, mają lepsze pamiatki zamontowane, pozatym r9550 XT ma rdzeń rv360(9600xt) i lepsze seryjne chłodzenie
wydajnościowo Twej karcie do r9550XT wiele brakuje (9550Xt jest wydajnościowo pomiędzy 9600 a 9600pro(bardziej na pro) a saphire ma wydajność ciut gorszą niż zwykły 9600.
pozatym karty xt są najmocniejszymi wersjami kart 9550, 9600,9800 i X8xx :)

Nie porównój laptopa do desktopowego pc, laptop nie jest nastawiony na gry, a na aplikacje biurowe, więc poównanie nie ma sensu(są owszem laptopy której bardzo dobrze radzą są w dzisiejszych grach, lecz są raczej z wyższej półki cenowej)

35C4R00N
19.01.2005, 15:14
karty z serii XT, to karty które mają są szybsze, mają lepsze pamiatki zamontowane, pozatym r9550 XT ma rdzeń rv360(9600xt) i lepsze seryjne chłodzenie
wydajnościowo Twej karcie do r9550XT wiele brakuje (9550Xt jest wydajnościowo pomiędzy 9600 a 9600pro(bardziej na pro) a saphire ma wydajność ciut gorszą niż zwykły 9600.
pozatym karty xt są najmocniejszymi wersjami kart 9550, 9600,9800 i X8xx :) Nie szalej, Sims2 to jednak nie jest gra równie wymagajacą jak Q3
:D
Przy ~10FPS da się w nią spokojnie grać, a R9600 pozwala na włączenie wszystkich efektów graficznych (sprzętowo). Pewnie że są karty dużo wydajniejsze, ale róznice są naprawdę mało zauważalne w grach. Co najwyżej trzeba zmniejszyć poziom detali żeby grać w miarę komfortowo na "słabszej" karcie. Cenowo w zasadzie tylko GeCube wypda dobrze z tych XT, pozostałe zdecydowanie nie są warte swojej ceny. To już lepiej kupić najsłabszego klona R9600 (za ~230PLN), i tak będzie o klasę lepszy od GF4MX czy GF FX5200.

A tak przy okazji: Jak grasz w Sims2 , to weź włącz w czasie gry konsolę "graphic debug" kombinacją klawiszy CTRL + Shift + S i poobserwuj co pokazują liczniki. Pierwszy po lewej będzie FPS, a pozostałe to pokazują średnie i jakieś dane shaderów. Zamykanie okienka - ta sama kombinacja klawiszy, okno jest zawsze na wierzchu.

mugzemet
19.01.2005, 18:52
Hmmmmm...Mam pytanko, czy jeśli będe miała na kompie program antywirusowy 'Panda' to czy na moim komputerze też będzie gra wolniej działa ?

Procesor pentium 4 , 3.00 GHz
512 pamięci Ram
RADEON 9800 PRO
Windows XP

Zapomniałam czegu ?

35C4R00N
19.01.2005, 18:57
Hmmmmm...Mam pytanko, czy jeśli będe miała na kompie program antywirusowy 'Panda' to czy na moim komputerze też będzie gra wolniej działa ?
Tak, ale tragedii nie będzie - przynajmniej do czasu aż dochowasz się czwartego pokolenia Simów w danej okolicy.
Co prawda antywirus "Panda" powoduje czasem problemy z systemem, ale to zdarza się praktycznie z każdym oprogramowaniem antywirusowym.

mugzemet
19.01.2005, 19:01
A jeśli mam (aktualnie) dysk woooolniutki (prawie 80 giga) ? To coś zmienia ??

EDIT:// Do 4 pokolenia, czyli, że dużo osób w domu ?

Pingwin
19.01.2005, 20:38
desha :
czyli, np masz małżeństwo i z niego wyjdą 3 pokolenia (czyli w domu będzie min 8 osób)

do Sims0maniak'a:
ok sprawdze to co napisałeś na 1 stronie jeszcze, ale to dopiero będzie jutro najwcześniej, bo mam od nowa system (świeżutki XP pro z SP1), a że jutro odbieram Radka 9550XT to nie chce syfić kompa sterami pod geforce'a :)
a co shaderó, są to jednostki cieniowania, odpowiedzialne za efekty specjalne, np gf 4mx ich nie posiada przez co grafa nie nadaje się do niektórych gier
obecnie są w wersji 3.0(czyli geforce 6xxx, pełna obsługa dx 9.0c, żadna gra nie wykorzystuje tego), dzisiejsze gry korzystają z wersji 2.0(czyli dx 9.0a i 9.0b) 2.0 wersje ma większość kart (radeon wszystkie(nowe) no i fx od nvidii.

Co do wersji XT- warto dozbierać $ do nich :)
różnica między 9600(nie mówię o SE) a 9600XT jest ogromna(lepsze pamięci, sybszy rdzeń i lepsza płytka drukowana).

mugzemet
20.01.2005, 15:54
A 1 częśc pytania ? A tak wogóle to dzięki za odpowiedzenia na 2 cz.

Pingwin
20.01.2005, 22:30
pojemność nie nic do rzeczy :)
musiałabyć podać model dysku twardego (dokładnie) a bym Ci napisał
jeżeli masz 7200 rpm i cache 8mb i jest to porządny twardziel(nie jakiś econo line) to jest on szybki :)

bandito
21.01.2005, 22:05
ja nie wiem i tak mi sie odczasu ścina:\mój ojciec przywiósł nowego kompa z Ameryki i tak sie odczasu do czasu zatnie:\moze dlatego że pi**at nawet przy moim kij macie moją mega konfiguracje i tak sie odczasu do czasu zatnie:/

Procek: P4 3.60GHz jak ktoś nie wierzy ze taki procek istnieje dam dowód
Karta graficzna: GeForce 6800 Ultra
Ram:2048 dwie kości po 1024

no i qrde sie zacina nie wiem czemu karta graficzna :O ja jestem za tym ze pi**at oj dobra ale to nie ważne i tak jush w to przestałem grać

nia
22.01.2005, 09:13
MI też simsy działały bardzo................ wolno ale obniżyłam im w opcajch grafiki (w thesims2) różne czynniki na niskie i teraz mniej więcej jest wszystko oki czasami jak przewijam to się lekko zacina na minutkę ale potem już jest dobrze ;)

Phoenix_PX
25.01.2005, 11:59
Cze. A ja mam pytanie, czy THE SIMS 2 wejdzie mi na mojego kompa, proszę o odpowiedź...

Procesor: Duron 1200 mhz
Pamięć RAM: 128 MB
Karta Graficzna: Riva TNT 32 MB
Dysk twardy: 40 GB

Proszę o szybką odpowiedź !!

bandito
25.01.2005, 13:12
wejść wejdzie ale będzie sie ciąć :( jak ustawisz na małe detale to sobie pograsz :)

kasica_kasia
25.01.2005, 13:31
Pomóżcie! Nie wiem co mam wymienić w kompie aby Simsy2 działały mi szybciej... Pożyczyłam od koleżanki bo miałam dostać pod choinkę, ale działały tak wolno że nie dało się grać więc oddałam je. Oczywiście dostałam inny prezent pod choinkę bo mama stwierdziła że nie ma sensu ich kupować skoro prawie nie da się grać :1smutny:


Mi tez tak chodzily ale kupilam nowa karte graficzna i jest juz ok.

bandito
25.01.2005, 13:34
Bo jest takie coś jak setrowniki lalala.Jak masz Radeona zainstaluj catalyst 4.4 najlepsza wydajność :D