PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły na imiona i nazwiska Simów


Strony : 1 [2]

caalam
20.06.2010, 16:29
na razie mi coś takiego do łebka przyszło:

żeńskie: Abby, April, Amanda, Amber, Ellie, Samanta, Lacey, Lucy, Ashley, Monica, Emily, Hayley (:>), Katherine, Alexandra, Tiffany, Tamara, Amelia, Mary, Sara, Alison, Laura, Melanie, Meredith, Victoria
męskie: Jared, Bobby, Alex, Nathan, Paul, Richard, Josh, Taylor, Mark, Damon, Peter, Alan, David, Dave, Jesse, Arthur, Michael

Bacardi
20.06.2010, 17:52
Mi tam przychodzą nagle. Mam rodzinkę (3 kobiety i mężczyzna). To ich imiona:
Sheena(samo mi przyszło do głowy. Fajne?)
Camelia (z Jupika)
Caroline (ostatnio moja siostra szaleje z powodu tego imienia)
Nadine (z książki Jaqueline Wilson)
Cyryl jest miastowy i to nie ja go nazwałam ale zamierzam go przemianować na Christopher (od Paolliniego) lub krócej - Chris.

granat00
05.07.2010, 14:32
dla chłopaków: Damian,Marek,Joe

dla dziewczyn: Jeniffer,Megan,Sylwia

Gold_Chocolate
05.07.2010, 15:14
Hmmm. Melinda, Alisson , Kate,Marta, Anastazja,Emilly, Ben, Sandra,Sara, Lewis, Sonia, Zachariasz (nie mogłam się powstrzymać :D) , Tom, Chris,Darek.... na razie tyle ;]

Sherlock
05.07.2010, 16:03
Ostatnio mam manię tworzenia rodzin o nazwisku Kamień :D

blablabla
07.07.2010, 21:59
Ja ostatnio stworzyłam rodzinę Malkocuch (pisałam kiedyś na gg Malkovich i wyszło Malkocuch, jakoś mi się spodobało :D). Głową rodziny jest najstarsza Dziadumiła, jej syn jest dorosły i ma imię Przezprzem, a jego żona to Pężyrka :D. Coś mnie wzięło na słowiańskie imiona :D.

Miałam kiedyś Simkę - Ludmiłę Krzesełko ;).

Mycia
03.08.2010, 15:28
Dla Kobiety: Amanda,Nelly,Katherine,Eugenia,Ernestyna,Lola,Mira nda,Stefania,Iwona,Iwolda,Izabela,Liliana,Patrycja ,Katarzyna,Gertruda,Barbara.

Dżogurt
24.08.2010, 18:40
To ja wypiszę imiona i nazwiska z moich bardziej lubianych rodzin.
Daisy i Rose Krwiak (to siostry)
David i jego córka Aviel Mruk
Tamara Dzwonko (nazwisko po mężu wampirze)
Rita Ramires

Jak widać niezbyt często stosuję polskie imiona

Nessyy
25.08.2010, 14:27
Widzę że już sporo postów ale i ja coś dodam:
Melisa
Annie
Whitney
Yvonne
Susannah
Lidia
Messie
Jane
Francesca
Lissa
Jessica
Destiny

Pciocha
05.12.2010, 21:06
Carmen, Ande, Olivia, Marya, Stu( od Steve), itp...najlepsze są ze slownika ang-pol

Avantys Impremia
17.12.2010, 14:28
Alien, Katherine, Lilith, Amy, Eve, Yashey, Sarie, Oliss, Liv, Sash, Justina,

firebolt
28.02.2011, 17:18
Moja ukochana rodzinka, która gram juz od czterech pokolen, ma na nazwisko Marchewka.
Nie przepadam za obcojęzycznymi imionami, ale też nie chce mieć zbyt pospolitych. Tak więc w rodzie Marchewka s m.in.: Ida, Helena, Antonia, Ismena, Sonia, Celina, Diana, Qwejt(to akurat adoptowane dziecko, jak się późnej okazało była to wcześniej simka mojego brata) Matylda, Ksenia, Łucja, Maria Adela oraz Marcel, Ignacy, Gordon, Izydor, Salwador, Florian, Beniamin, Borys, Teodor, Ksawery, Fabian

Savigge
20.03.2011, 06:14
Ja mam dużą rodzinkę, używam jakiś starodawnych imion dla dziadków, seniorów rodu. Ok zaczynam(niektóre są wzięte od Kapuletów)Adelajda,Scholastyka,Paulina,Lilia,Kryst yna,Andromacha,Wiktor,Genowefa,Oliwia,Jan,Maciej,S ylwia,Wawrzyniec,Patryk,Szymon,Teodor,Lucjan,Ksawe ry,Inga,Tekla,FilipJulia,Natalia,Justyna,Sabina.
Ma na nazwisko Sosna

theqatrick
20.03.2011, 13:05
Crispin Meyrick - mój najnowszy sim. ;)

Livia
25.03.2011, 19:47
Ja najróżniejsze, nawet se zrobiłam listę wg alfabetu, na każdą literę z 20 ;)ale tylko dla dziewczyn, dla chłopaków wymyślam na bieżąco, np. Tom, Brian. A dziewczyn najbardziej podobają mi się:
Brenna, Chelsea, Diana, Elyon, Ellen, Fiona, Felicity, Jem, Jemma, Karina, Kylie, Lilly, Leanne, Lena, Lottie, Hella, Hilary, Macy, Monica, Meggie, Mitshi, Nicole, Nina, Norma, Olivia, Livia, Oktavia, Olena, Pollyanna, Prissy, Stella, Sissy, Silvia, Taylor, Tessa, Trianna, Yvonne, Yori, Yasmin, Wininie, Vivian, Waleria, Rose, Rachela, Ivona, Issy, no i moja ulubione, na A (sama też się nazywam na A) Alice, Anna, Azalia, Amelka, ARIANA, Assana, Amy, Ally, Alex,Angie, Arielka, Aurelia, Allyson, Ashley, Aisha, Amasy.
Uwielbiam wymyślać imiona dziewczyn, i jak ktoś chce to wystarczy podać literę, nawet Q czy coś, to spróbuję . Niie nawidzę emotikonków, nie będę wstawiać buziek.

L. edit: pomijając, że te imiona już zostały wcześniej przez kogoś wymyślone, a Ty ich tylko używasz...

Szary 766
01.04.2011, 00:17
Genowefa Pigwa,

Janek Pięta

Henryk Amarena

Lech Piwowski

Moje ;DDD

miłośniczka zwierząt
09.04.2011, 11:53
ja ostatnio stworzyłam rodzinkę fiołek był to Matt i Clover Fiołek fajna rodzinka .

patryk916
09.04.2011, 12:42
Anna Kowadło
Bartek Metal
Daria Kujawiak
Patryk Zioło

oto kilka przykładów z mojej gry

podejrzany22
21.04.2011, 16:59
george, alex, isobel, christina, agelina, brad, johnny, meredith, paul, derek, preston xD lubie zagraniczne mam rodzinkę z zagranicznymi imionami tylko matka jest Teresa :) więc zabawnie wygląda :))

Fisia
07.07.2011, 12:40
U mnie w dzrzewie jest jakieś 70 Simów, a 60 z tego mają imiona angielskie i takie co chyba mogą być w Polsce ale brzmią jak angielskie. Niektóre wymienię (mam taki zeszycik, dla obu płci ok 40 imion na rezerwę :D). Dziewczyna: Katy, Rose, Dia, Amanda, Vicky, Rachel, Claudia, Pixie, Nicole, Tina, Kim, Charlotte, Courtney. Chłopak: Matt, Joe, Jake, Tom, Mark, Dan, Cody, Simon, Marcus, Jeremy, Mike, Darren (moje naj <3) Luke, Chris... No i dużo więcej tylko nie będę wszystkiego wymieniać :)

bubel-96
08.07.2011, 12:59
Dla facetów mam absolutną słabość do anglojęzycznych imion na literkę "J": Jonah, James, Justin, Johny, Joe, Jacob, Jamie, Jude, Jeremy, Jake, Joseph :] Jak mam dzieciakom wymyślić jakieś imię, nie mogę wymyślić nic innego :P

Fisia
02.08.2011, 09:22
Ocho wszyscy dają imiona to dorzucę od siebie trochę nazwisk. Ale tylko kilka (:p):
Bryan, Rowling, Tresco, Leah, Jayning, Sticker, Meyer i Guardiane :) Właściwie moja rodzina się rozrasta i nie zmienia nazwisk, ale czasem...

kovalenko14
02.08.2011, 22:29
Imiona męskie:Christopher,Tommy,Thomas,David,Michael,Deni s ...
Imiona żeńskie:Agnes,Rebecca,Beatris,Beata,Renata,Dorota, Angelika,Anastazja...
Nazwiska:Schneider,Wagner,Zimmermann,Müller,Gessne r,Kästner,Johansen,Petersen,Petrescu,Cortes,Henriq uez

hare_krishna
06.08.2011, 21:35
Ja najczęściej ddaję takie 'simsowe' imione i nazwiska typu Dolores Miednica, Antonina Krzesło itp.

Liv
07.08.2011, 07:44
Kalendarz+net+pamięć+wyobraźnia = ok. 250 własnych Simów bez powtórzonych imion :D (parę razy mi się powtórzyło+skończyły mi się pomysły i fajne imiona w kalendarzu :()
Część nazwisk wymyślam sama (Oliszek, Fraszkiewicz, Inek, Henryś), część zerżniętych żywcem z reala (Czajkowski, Kucharczyk, Graczyk, Martin), jeszcze inne to rzeczowniki/przymiotniki (Kołek, Radny, Urzędnik, Pierwszy), a reszta to "pomieszane z poplątanym" :D

Jak dotąd 99% z nich brzmi po polsku :D

moulak123
09.08.2011, 10:29
ja tam biorę dziwne jak Zykfryt i takie tam

pozdro
moulak123

Arisane
01.09.2011, 09:38
Ja dam kilka nietypowych:

Kobiety: Rozalia, Dalida, Hiermeglinda, Hirdegalda, Teodozja, Naomi

Mężczyźni: Hipolit, Alojzy...

Do mężczyzn nie mam pomysłów.

Maszka
01.09.2011, 10:17
Ja teraz gram rodzina Booth :D Nazwisko wzieta co prawda z serialu [ Bones] ale mi sie podoba :D i nazwisko jeszcze Brennan. Montenegro.

Tu żeńskie imiona: Angela, Camilla, Marysia [ kocham to imię :) ], Laura, Bella, Alice, Emma, Rosalie, Esme, Wiktoria, Gosia, Beata, Jane [ Dżein],

Męskie: Silly, Zac, Feliks, Filip [ kocham to imie :P ], Robert, Jasper [ moja koszatniczka tak sie nazywa :) ], Emmet,


Niektóre wziete z serialów lub/i filmów

Avie
15.09.2011, 12:10
Zazwyczaj nie daję simom polskich nazwisk, rzadko zdarzają się też nasze ojczyste imiona. Szukając nazwiska dla sima przegrzebuję listy popularnych angielskich nazwisk, nazwiska postaci z seriali lub gwiazd. Np. Aktualnie gram rodzinką o nazwisku STAN - co chyba każdemu kojarzy się z Alexandrą Stan. Właściwie nie wiem, skąd mi to przyszło do głowy. Nie słucham jej! xD Nic to. Natomiast jeżeli chodzi o imiona, metoda jest raczej ta sama. Najpierw myślę, jeżeli nic nie mogę wymyślić - google, seriale, gwiazdy. Coś wreszcie do głowy przyjdzie, prawda? :D

Moja rodzinka, Stan, nosi imiona: Marc, Abby, Kyle, a mama zwie się Stella. Ojciec nazywał się Krystian, ale on miał z góry przesądzony los. Już dawno nie żyje. :D

Wiki99
31.10.2011, 15:19
Przeważnie nadaję imiona z filmów , No chyba że tworzę takie dziwne rodzinki (naukowcy, goci, kosmici...) .Ale moje ulubione to Tatiana, Daniel, Chanel i Jessie

Almarie
29.12.2011, 15:32
Istnieje tyle pięknych imion:) Na przykład Seweryn, Sergiusz, a dla kobiety Marianna czy Izabela. Mam dziwny nawyk nadawania simom płci męskiej imion zaczynających się na literę S. Nigdy nie nadaję innych.

Estella Sanchez
31.12.2011, 13:25
Ja podobnie jak Liv biorę imiona z kalendarza, ale wybieram takie mniej popularne :)

Nazwiska jak mi przyjdzie do głowy, tylko dbam, żeby się nie odmieniały. teraz mam rodzinę Słomka, tam jest Liliana, Henryk, Kaja , Maja i Pola.

miłośniczka zwierząt
30.05.2012, 12:30
Ja w obecnych rodzinkach mam dzieci o imionach: Mateusz , Edward, Piotrek, Franek, Alicja, Patrycja, Sandra ,Nicole, Julka, Maciek, Janek,Martyna. Ja zazwyczaj biorę takie które mi do głowy przyjdą:D. Zazwyczaj są to imiona moich znajomych bądź z mojej rodziny, czasami zdarzają się imiona z książek bądź filmów.:D

Psychosis
11.06.2012, 07:35
Imiona? Hmm...używam tych trochę starszych, ale wiecznie modnych(według mnie). Uwielbiam Klarę, Iwonę,Liliannę, Sandrę, Wandę. Nazwiska? Tu już zdaję się bardziej na inwencję twórczą w danym momencie, ale ostatnio cały czas stosuję nazwisko Adamczyk i Zuryś. Nie znoszę zagranicznych imion Oo :3

Meryam
11.06.2012, 13:46
Imiona zazwyczaj biorę ze słownika imion albo używam tych, które aktualnie mi się podobają. Natomiast nazwiska albo wymyślam sama, albo biorę z książek/filmów/seriali.

Orzechowo
11.06.2012, 15:41
Imiona i nazwiska moich simów zawsze są polskie. Używam imion, które lubię (Franek, Antonina, Helena <3), takich, które są nieco rzadziej spotykane (won mi z Juliami i Kubusiami!), a gdy nie mam pomysłu, to szukam ich w swoim kalendarzu (czasem to nawet przydatna rzecz!). Z nazwiskami jest dużo gorzej. :C Często nie mogę nic wymyślić. Wtedy patrzę, jak nazywają się miastowe simy, twórcy gry maja lepszą wyobraźnię niż ja. :>

Malin
11.06.2012, 17:51
Nigdy nie nadawałam Simom polskich imion, właściwie sama nie wiem, czemu. Nie mam do nich jakiejś strasznej urazy, ale jakoś mi tak nie pasowały do moich postaci (co innego u innych o.O). Raz czy dwa próbowałam, ale ciężko mi się teraz przestawić (chyba, że stworzę kiedyś jakąś okolicę pod nazwą polskiego miasta :P). Uwielbiam za to imiona skandynawskie, a zakochałam się w nich od czasu lektury "Sagi o Ludziach Lodu" <3 Teraz tylko zaglądam na strony z takimi imionami i coś wybieram. Najczęściej się nie zastanawiam - tworzę Sima i przeglądam imiona. To jest impuls, po prostu jak zobaczę jakieś imię, to wiem, że jest ono stworzone dla zrobionego właśnie Sima. Rzadko myślę "może to, a może tamtoo...". Przeglądałam te imiona już tyle razy, że praktycznie znam je na pamięć i ostatnio coraz częściej robiąc Sima od razu nadaję mu imię, jakie mi się samo nasunie.
Co do nazwisk - to koszmar. Kompletnie nie mam pomysłów, więc (wstyd przyznać) biorę do ręki jakąś płytę z muzyką i przeglądam creditsy. Czasem mi się przypomni coś z jakiejś książki, czasem znów wpadnie do głowy jakieś proste słówko w obcym języku... Tak, nazwiska nadaję zupełnie bez polotu :P

Quixley
10.07.2012, 11:30
Imiona nadaję tylko polskie, rzadko spotykane i nietypowe. Wymiana z Danią na której byłam zainspirowała mnie do stworzenia duńskiej rodzinki, ale jednak wolę Polaków ;p (Imię Duńczyka odgapiłam od chłopaka z wymiany a nazwisko od mojej Dunki xd)

Hallgerd
16.03.2013, 14:31
Znalazłam fajną stronę, która może się przydać osobom mających problemy z nadawaniem imion i nazwisk swoim Simom. Strona generuje przypadkową osobowość - jest możliwość określenia "narodowości" imienia i nazwiska. I tak np. grający w Monte Vista mogą wygenerować sobie włoskie imiona i nazwiska, a w Aurora Skies - islandzkie (wiem, że temat dotyczy Sims 2, ale bezsensowne chyba jest zakładanie identycznego w Sims 3 )
http://pl.fakenamegenerator.com/advanced.php?t=country&n%5B%5D=it&c%5B%5D=it&gen=0&age-min=20&age-max=30

asimka97
19.03.2013, 17:38
To chyba lepiej wejść w zakładkę "the sims" na stronie którą podała Hallgerd. Tam można wybrać ilu simów ma mieć rodzina, podać typ (np. amerykański) I jeżeli się chce, to można dostosować ile ma być kobiet, a ile mężczyzn. Wtedy dostanie się tyle losowych imion i zawodów ile się chciało mieć simów. Co prawda wszyscy będą mieli te same nazwiska ale to można popróbować pare razy. Jak dla mnie tak by było lepiej ;)

Valerie
23.03.2013, 11:31
Co do imion wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpowiedniki_imion_w_różnych_językach
Znalazłam tam już wiele ciekawych imion;)
Co do tego generatora, też polecam.
Raczej nie daje simom polskich imion i nazwisk. Nazwiska czasem wymyślam sama. Imiona... Najczęściej używam tych, które naprawdę istnieją, jednak tworzę też czasem kombinacje:D

LovettBon
23.03.2013, 11:38
Gdy miałam fazę na język niemiecki to wszystkie moje simy miały niemieckie imiona i nazwiska - po fazie została tylko rodzinka Sieger z polskimi imionami :P Potem była faza na Azję, więc mam rodzinkę Shinobu, Takahashi i Gong, gdzie wszyscy są skośnoocy. Reszta ma polskie imiona i nazwiska, ale te mniej popularne - mam Ireneuszów, Romualda, Józefinę, Korneliusza itd. :)

amelkaamelka2
01.05.2013, 21:14
Damskie: Amelia, Aleksandra, Alicja, Celina, Daniela(sama wymyśliłam :D),
Paula, Roksana (mojee ;p), Justyna,Karolina, Wiktoria,Izabela, Jokasta

Męskie: Darek, Arek, Jarek, Amadeusz,Remigiusz, Bartek, Gustaw(haha żart), Rafał, Kacper,Oskar...


A moje ulubione z simsów to Bella. xD

Danziger
09.05.2013, 14:36
Ja często nazywam simy "śmiesznymi" imionami i nazwiskami,tak żeby pasowało, np. Niechciana (to imię) Przez los (nazwisko),itp.:)

revallsay
02.07.2013, 21:19
Ja najczęściej daję imiona ze sztuk Szekspira, nawet nazwisko rodowe do Falstaff :)

amiii
24.07.2014, 20:41
Ja najczęściej daje imiona i nazwiska angielskie :P .

MrSiM
25.07.2014, 01:20
Zależy, raz robię osoby z otoczenia, czasem postacie z filmów. Simy z dziwacznymi imionami i nazwiskami też u mnie występują xD (Koko Dżambo, Unga Bunga, Sexy Klopsik, Dziunia Patyczak itp.)

Kędziorek
25.07.2014, 20:14
W TS3 na początku używałam imion i nazwisk polskich (raz stworzyłam rodzinę, gdzie wszystkie imiona zaczynały się na "M"), później angielskich, aż w końcu przeszłam całkowicie na japońskie dane osobowe. W TS2 używam jedynie polskich imion, a nazwiska to zawsze coś typu Gzyms, Schodek, Krzesło itd.

Laselight
25.07.2014, 21:37
Ja nazywam głównie po polsku, bez żadnej przyczyny. Imiona zazwyczaj biorę z głowy, wymyślam (np. Czesławomir czy Tomaszogniewomira) lub też biorę po jakiejś znanej postaci. Czasem też biorę zagraniczne, jakieś Dmitrije czy Justiny, ale to niezwykle rzadki przypadek.
A nazwiska daję zazwyczaj polskie, ewentualnie angielskie lub przerabiam polskie (np. Kowalenko zamiast Kowalskiego). Biorę je zazwyczaj po osobach sławnych, nazwach przedmiotów i zajęć
zajęć np. Kiełbasa, Rolnik, Hejter, Handlarz, Wyczesana, Kiepski, Bieber :D

Annetti
20.09.2015, 21:21
Kiedyś nadawałam moim simom głównie zagraniczne imiona i nazwiska. Teraz przestawiłam się na polski :) Często wyszukuję jakieś nazwiska czy imiona w różnych spisach albo kalendarzach. Albo po prostu inspiruję się prawdziwymi osobami. Np. rodzina Bąkiewicz z mojego otoczenia ma nazwisko po siatkarzu, który występował kiedyś w reprezentacji. Albo nazwisko Galon to panieńskie nazwisko jednej z mojej prababć :> Z imionami różnie bywa. Często potomkowie simów, których bardzo lubię otrzymują imiona, która w danej chwili mi się podobają. I obok tradycyjnych występują bardziej nowoczesne (tudzież będą występować, moje simy najwyraźniej chcą iść z duchem czasu :D)

Łezka
21.09.2015, 16:45
Pomysły na imiona dla Simów czerpię z takich niedużych książeczek wydanych w połowie lat 90-tych... Moi rodzice z nich korzystali, gdy byłem jeszcze w życiu płodowym :D Ponieważ znam je już niemal na pamięć, to mam dodatkowe materiały pomocnicze. Mianowicie, moja babcia nie tak dawno znalazła w szufladzie stary kalendarz, taki w formie notesu. Kalendarz na rok 1989 i 1990 ... Na końcu kalendarza jest alfabetyczny spis wszystkich imion łącznie, męskich i kobiecych, ze wskazaniem daty imienin. Tam spotkać można jeszcze wiele staropolskich, dziś już niemal zapomnianych imion, np. Bożymierz, Ostap, Paschalis, Dzierżykraj, Cieszymir, Witosława, Wiwanna, etc. Czasem inspiracją dla mnie bywają nagrobki na cmentarzu, tam również można spotkać wiele nietuzinkowych imion, takich jak, np. Salwin - francuskie imię męskie... lub chociażby Zinaida, czy Ligia. Ta ostatnia może być jeszcze kojarzona z jedną z bohaterek "Quo Vadis", ale Zinaida? Jeśli chodzi o nazwiska to wymyślam zazwyczaj sam... Czasem mogę wcielić do gry realnie występujące nazwisko, a czasem zwyczajnie sięgam do botaniki, biologii. :)