PDA

Zobacz pełną wersję : Simsy a antyviry


limonka_as
22.01.2005, 12:15
Mam pytanie do tych, którzy znają się na kompach :)
Tylko jedna prośba: jak ktoś nie wie to niech nie pisze "nie wiem jak to zrobić..."
niech poprostu nic nie pisze.


chciałabym wiedzieć czy jak jest zainstalowany program antywirusowy to bez względu na to czy jest włączony czy nie (jeżeli tylko jest zainstalowany na kompie) -sprawia że simsy chodzą wolniej? Czy może gdy przed grą jak wyłącze antyvirusa to gra będzie chodziła normalnie?


:) :) :) :)

35C4R00N
22.01.2005, 12:24
chciałabym wiedzieć czy jak jest zainstalowany program antywirusowy to bez względu na to czy jest włączony czy nie (jeżeli tylko jest zainstalowany na kompie) -sprawia że simsy chodzą wolniej? Czy może gdy przed grą jak wyłącze antyvirusa to gra będzie chodziła normalnie?
Nie licz na cud ...
Niektóre antywirusy (Panda, Norton, MKS ...) nawet po wyłączeniu skanera dalej obciążają system. Po prostu są załadowane do pamięci, i zawsze coś_tam_robią.
Inne po wyłączeniu znikają całkowicie z listy procesów (NOD32, AVP ... wszystkich nie znam), w takim przypadku może da się zauważyć jakąś różnicę w działaniu gry. Ale bez przesady, tylko Norton i Panda naprawdę mocno obciążają system, reszta nie jest aż tak wymagająca.

limonka_as
22.01.2005, 12:38
Nie licz na cud ...
Niektóre antywirusy (Panda, Norton, MKS ...) nawet po wyłączeniu skanera dalej obciążają system. Po prostu są załadowane do pamięci, i zawsze coś_tam_robią.
Inne po wyłączeniu znikają całkowicie z listy procesów (NOD32, AVP ... wszystkich nie znam), w takim przypadku może da się zauważyć jakąś różnicę w działaniu gry. Ale bez przesady, tylko Norton i Panda naprawdę mocno obciążają system, reszta nie jest aż tak wymagająca.

Dzięki Simsomaniak, ściągnęłam z neta jakiegoś antyvira nazywa się KAV Personal czy on też bardzo obciąża system?? A jeśli tak to jakiego antyvira byś mi polecił żeby mi zbytnio nie obciążał systemu??

35C4R00N
22.01.2005, 13:11
[...] ściągnęłam z neta jakiegoś antyvira nazywa się KAV Personal czy on też bardzo obciąża system?? A jeśli tak to jakiego antyvira byś mi polecił żeby mi zbytnio nie obciążał systemu??Każdy program antywirusowy obciąża system, szczególnie jeśli ma byc skuteczny.
Albo rybki, albo akwarium ...
Instalowanie mało skutecznego antywira nie ma sensu, a taki który naprawdę dobrze działa zawsze spowoduje jakieś obciążenie procesora/ pamięci.
Ja tam nic polecał nie będę, masz ranking:
http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=67&mnu=67
Sam używam Avast! v4.5 i Kaspersky Personal v 5.0 (w pracy mamy też zainstalowany MKS_VIR 2004)