PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przywrócić Bellę Ćwir?


Incognito
02.02.2005, 16:00
Ostatnio coraz częściej pojawiają się na forum pytania jak przywrócić Bellę. Jest oczywiście oficjalna łatka do gry,po której Bella pojawia się w Dziwnowie jako "townie"(miastowy). Jednakże ,jak wszyscy wiemy, jest z tym dużo roboty i nie jest to oryginalna Bella (z Miłowa). Niestety nie mam własnego serwera,więc nici ze zdjęć,ale myślę,że to jakaś pomoc. Do przywrócenia Belli potrzebny jest Simpe i kod : BoolProp testingCheatsEnabled true . Trzeba :
# Otwórzcie Simpe
# Otwórzcie plik Moje dokumenty/EA Games/The Sims 2/Neighborhoods/N001/ plik Miłowa (nie pamiętam nazwy)
# W Menu po lewej stronie wybierzcie Sim Description
# Wybierzcie z listy po prawej plik Belli (bodajże 26 od góry)
# Wybierzcie zakładkę Plugin View
# Wybierzcie zakładkę Character
# Jeśli Bella jest zaznaczona jako duch (ghost) w pewnej tabelce odhaczcie to
# W Menu po lewej wybierzcie teraz Family Information
# Znajdźcie rodzinę Ćwir (druga od góry)
# Dodajcie Bellę do rodziny (Add Sim)
# Wciśnijcie przycisk COMMIT
# W Menu po lewej wybierzcie Neighborhood/Memory
# Znajdźcie Bellę
# NAJWAŻNIEJSZE! Skasujcie Belli wspomnienie "umarłam" !
# Wciśnijcie przycisk COMMIT.
# Wejdźcie do gry,do Miłowa,do Ćwirów.
# Wpiszcie kod podany przeze mnie wyżej.
# Trzymając przycisk SHIFT naciśnijcie na jakiegokolwiek Sima.
# Pojawi się dużo opcji . Wciśnijcie (trzymając SHIFT) "więcej"
# Będą tam opcje m.in : KILL,SPAWN,DISPLAY , trzeba wcisnąć SPAWN.
# Będzie tam opcja TOMBSTONE OF L AND D !!! Trzymając SHIFT wciśnijcie ją.
# Pojawi się grób.
# Kliknijcie na niego. Pojawi się dużo opcji. Kliknijcie ADD NEIGHBOR TO FAMILY.
# Poszukajcie imienia Bella i kliknijcie na nie.
# Pojawi się Bella.
Jeśli po ponownym włączeniu gry Bella będzie przeźroczysta i pojawi się napis : Bella umarła na innej parceli, to zrobiliście coś źle(ja mam wszystko OK).Jeśli dobrze,Bella będzie żyła. Można też przywrócić ją tym osławionym obrazem,ale nie wiem jak to zrobić. Niestety Bella nie będzie znała Mortimera.Jeśli ktoś zna się na Simpe,to ich szybko zeswata.Mam nadzieję ,że wszystko dobrze napisałem,i że ten poradnik zostanie przyklejony. Oby nikt już nie miał problemów z przywróceniem Belli. :)

Aithieel
02.02.2005, 16:25
2 sposób na przywrócenie Belli Łatwiejszy, ale mniej dokładny :D (ale jakiś :> )

1.Ściagamy Sims2 Enharacter (wersja 2 dniowa)
2. Tworzymy dowolna rodzinę z obowiazkowo z kobietą o imieniu Bella i nazwisku Ćwir (nieważne jak wygląda)
3. Wchodzimy do Sims2 Enharacter po załadowaniu plików Miłowa w drugiej tabelce od góry znajdujemy Bella Ćwir, wybieracie te którą stworzyliscie.
4. Wchodzicie do opcji tuż nad portretem sima albo tej przed tuż.
5. Macie tam dwa portrety tej naszej Belli (przyszłej) i danego sima. Suwakiem pod porteretem 2 sima wybieramy Belle Ćwir. Zaznaczamy opcje wygląd itp. chyba prócz charakteru bo nie będzie miała ,żadnej osobowości ;/ i naciskamy "Direct Clone" pod drugim portretem i naciskamy save w pasku menu.
6. Gotowe! Wyłączamy program i włączamy gre wchodzimy do rodziny z naszą nową Bellą ;d. Potem zrobicie z nia co zechcecie

Damian_8
14.11.2005, 19:29
2 sposób na przywrócenie Belli Łatwiejszy, ale mniej dokładny :D (ale jakiś :> )

1.Ściagamy Sims2 Enharacter (wersja 2 dniowa)
2. Tworzymy dowolna rodzinę z obowiazkowo z kobietą o imieniu Bella i nazwisku Ćwir (nieważne jak wygląda)
3. Wchodzimy do Sims2 Enharacter po załadowaniu plików Miłowa w drugiej tabelce od góry znajdujemy Bella Ćwir, wybieracie te którą stworzyliscie.
4. Wchodzicie do opcji tuż nad portretem sima albo tej przed tuż.
5. Macie tam dwa portrety tej naszej Belli (przyszłej) i danego sima. Suwakiem pod porteretem 2 sima wybieramy Belle Ćwir. Zaznaczamy opcje wygląd itp. chyba prócz charakteru bo nie będzie miała ,żadnej osobowości ;/ i naciskamy "Direct Clone" pod drugim portretem i naciskamy save w pasku menu.
6. Gotowe! Wyłączamy program i włączamy gre wchodzimy do rodziny z naszą nową Bellą ;d. Potem zrobicie z nia co zechcecie

Skąd ściągnać program sims2 enharacter?? :) ;( ;(

Lizzy
09.12.2005, 12:09
Wszystko mi dobrze szło, aż to tego momentu:
# Dodajcie Bellę do rodziny (Add Sim)
# Wciśnijcie przycisk COMMIT
# W Menu po lewej wybierzcie Neighborhood/Memory
# Znajdźcie Bellę
# NAJWAŻNIEJSZE! Skasujcie Belli wspomnienie "umarłam" !
# Wciśnijcie przycisk COMMIT.

Nie mam opcji Add Sim, Commit też nie, Memory tez nie!! Pomocy! :( (wcześniej z tą instrukcją też miałam problemy, bo większość poleceń mam po polsku, ale tych nie ma nigdzie w żadnym języku...)

Midey
17.12.2005, 17:20
A ja nie mam rodziny Ćwir, bo Kasandra wyszła za Darka Marzyciela, Mortimer umarł i został tylko Aleksander Ćwir, ale mieszka razem z Marzycielami. Czy mogę dołożyć Bellę do ich rodziny??

Mozesz i tylko masz SimPe noi ją masz tez jestem w takiej sytuacji i juz nią nie gram ciągle kogoś denerwuje i straszy :(

fordern
24.03.2006, 07:09
mi się udało przez Simpe po polsku mam i zrobiłem to teraz chce ich zeswatać ale najpierw poprawiam stosunki między nimi bo Bella nie znała nikogo ale pamięć miała tak jakby od początku gry była i pamięta tylko od momentu kiedy Alex dostał 6



--EDIT--
Od kiedy mam Bellę nie mogę włączyć cenzury!Nie chce oglądać ich pod prysznicem a mam siore ktora gra i musze wyłączyć!Ani kodem ani w opcjach SimPE nic sie nie zmienia!Pomocy!

myszka95
24.03.2006, 16:17
Błągam pomocy!!! RObię wszystko dobrz, ale ja wchodzę do Miłowa to mi się pisze że "bląd aplikacji.". O CO CHODZI??? Ja chcę MIŁOWOOOO!!!

Rampir
28.03.2006, 18:36
Kod na włączenie cenzury to intprop censorgridsize 5
A Miłowo się nie włącza, bo namieszałaś coś w SimPe.
A teraz mój problem. Chcę przywrócić Michała Kawalera, a jak tylko go ożywie, od razu mi pisze że umarł na innej parceli. Jak to zmienić ?

Maadzialenaaa
23.01.2007, 07:38
Ja to robie inaczej:

1.Zakładam Rodzinkę w Dziwnowie(Faceta)
2.Czekam jak Bella przejdzie i zapoznaje się z nią
3.Żenie się
4.Transportuje do skrzyni rodzin
5.Robie im Mieszkanie w Miłowie
6.Czekam jak Mortimer będzie przechodził ;P
(Choć jeszcze Mortimer nie przyszedł. :|)

Ja nie mam czegoś takiego że Bella umarła !? Tak ja ty :|

Alatáriël
23.01.2007, 14:27
Bella została porwana przez kosmitów, i pojawiła się w Dziwnowie. Więc nie wiem o co wam chodzi.

Isi
23.01.2007, 16:53
Poradnik skopiowany z tego samego forum ;):
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=13602

ola669
05.02.2007, 09:35
Ale belli nie przywrócisz bo ona zyje w dziwnowie

Isi
05.02.2007, 10:34
Ale belli nie przywrócisz bo ona zyje w dziwnowie
To jest o tym, jak przywrócić oryginalną Bellę z Miłowa.
W Dziwnowie jest inna Bella, podstawiona przez twórców gry.

ola669
05.02.2007, 15:51
Po_pierwsze w dziwnowie jest ta bella ćwir i pisze nawet jej nazwisko i ma te same ubrania! bo została przez kosmitów transportowana do dziwnowa!

edit by eamane: wyluzuj, dziewczyno

Eámanë
05.02.2007, 15:59
W Miłowie jest druga Bella. Technicznie rzecz biorąc, to dwie różne simki, chociaż nazywają się i wyglądają tak samo. Tej z Miłowa nie da się spotkać w grze, dlatego trzeba ją przywracać podanym wyżej sposobem. To Bella z Miłowa jest prawdziwa, ta w Dziwnowie to tylko jej kopia, która nigdy nie miała do czynienia z Mortimerem, Kasandrą i Aleksandrem.

ola669
06.02.2007, 11:37
to w dziwnowie dlaczego pisze ze kosmici z miłowa porwali belle cwir i jest w dziwnowie???

ola669
06.02.2007, 11:41
Ja to inaczej robie w dzinowie stwarzam faceta przechodzi bella cwir i transportuje ja do miłowa:)

Isi
06.02.2007, 13:26
to w dziwnowie dlaczego pisze ze kosmici z miłowa porwali belle cwir i jest w dziwnowie???
Bo twórcy gry chcieli zrobić (i zrobili) taką ciekawą historię, że Bella została porwana i że znajduje sie w Dziwnowie.
Więc niby jest, ale tak naprawdę w Miłowie była inna Bella, a ta z Dziwnowa nie ma w kontaktach nikogo z rodziny Ćwirów i z tego co wiem trochę inaczej nawet wygląda...
Zobacz do tematu o Belli:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27952&page=1&pp=10&highlight=bella
Jak przeczytasz od deski do deski i przejrzysz zdjęcia (są obie Belle), to powinno być wszystko jasne.

ola669
07.02.2007, 09:58
nie ma belli ćwir w kontaktach u ćwirów poniewaz dzinowo i miłowo to inne miasta i dałas mi stronke ktora sie nie wyswietla:)

Rampir
07.02.2007, 12:41
Trzeba się trochę pobawić w SimPe. A temat był poruszany ze sto razy na tym forum...

Isi
07.02.2007, 14:00
nie ma belli ćwir w kontaktach u ćwirów poniewaz dzinowo i miłowo to inne miasta i dałas mi stronke ktora sie nie wyswietla:)
Stronka powinna się wyświetlać - to jest temat na TYM forum (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27952). Może akurat był chwilowy problem, trzeba czasem spróbować kilka razy, bo forum ie zawsze działa sprawnie.

I w tamtym temacie są dowody na to, że Bella z Dziwnowa to "podróbka", a prawdziwa to inna.

kagosia
10.02.2007, 10:43
Wiesz, to niesprawiedliwe, że trzeba mieć SimPe! :1smutny: po prostu niesprawiedliwe! Mi Bella z Dziwnowa nigdy nie znika jak ja przywracam boolpropem... a w Miłowie to ją przywracam i ona umiera, znowu ją przywracam, ona znowu umiera i wkółko, z Mortimerem to kilkanaście razy już się pobierali,,,,, ;P

Eámanë
10.02.2007, 11:37
Ale przecież można przenieść fałszywą Bellę z Dziwnowa do Miłowa, zawsze to jakaś żona ;)

Caesum
11.03.2007, 10:37
Bardzo dziękuję za poradnik, teraz moge spokojnie wieść życie Ćwirów, no... musze tylko pozmieniać imiona i pousuwać to że Kasandrę pożucił Don i to pod Ołtarzem!! ;( Ktoś taki może sie tylko spalić ze wstydu

Ok, ale thx ^^

Lizek
01.08.2007, 13:40
Bella została porwana przez kosmitów, i pojawiła się w Dziwnowie. Więc nie wiem o co wam chodzi.

Dlaczego tak dużo osób tak twierdzi? Tyle razy było tłumaczone...

W Miłowie było tak:
W rodzince Ćwir były 4 osoby: Mortimer, Bella, Kasandra i Aleksander. Bella się wyprowadziła (a raczej twórcy ją wyprowadzili) i została skasowana przez twórców gry (w SimPE pojawiają się nawet skasowani Simowie, więc się nie burzcie).
A w Dziwnowie było tak:
Twórcy stworzyli Bellę Ćwir na nowo, jest ubrana tak samo, jak ta z Miłowa. Różni się jednak np. zainteresowaniami i tym "portretem" Sima, pod którym jest napisany wiek i godzina.

Mam nadzieję, że w końcu wszyscy będą wiedzieć o co chodzi z tą Bellą, bo jak na razie dużo osób myśli, że ta z Dziwnowa jest prawdziwa... -_-'
Nie żebym była jakąś myślicielką i wszystkowiedzącą panią, ale żeby takiej rzeczy nie móc pojąć...

gabisia12
25.09.2007, 18:28
Mi nie pojawia się Bella w Dziwnowie!Gram i gram a ona się nie pojawia.Można ją jakoś ... no nie wiem znaleść w np. parceli publicznej?? POMOCY!

Poli 96
22.10.2007, 15:20
A gdzie mieszka Bella z Dziwnowa ? Bo ja jej nie moge znaleść ! ;(

davidosss
03.11.2007, 18:44
A gdzie mieszka Bella z Dziwnowa ? Bo ja jej nie moge znaleść ! ;(
Bella z Dziwnowa jest NPC, czyli mieszka tam gdzie sprzataczki, ogrodnicy, miastowi itd.

MONIA
06.11.2007, 17:02
Ja mam problem.Aby zdobyć wskrzeszeniomat trzeba rozpocząć określoną karierę zawodową.Tyle że ja szukam w gazecie i na komputerze simów i nigdy tam nie ma tej pracy. Proszę o pomoc. Monia

Natuśka____
06.11.2007, 17:40
Ja mam problem.Aby zdobyć wskrzeszeniomat trzeba rozpocząć określoną karierę zawodową.Tyle że ja szukam w gazecie i na komputerze simów i nigdy tam nie ma tej pracy.Proszę o pomoc Monia
Szczeże to ja też nigdy nie znalazłam tej kariery za jaką się ma wskrzeszomat :/
Ale jak chcesz możesz skożystać z kodu unlockCareerRewards - odblokowuje wszytskie nagrody karier , ja bardzo często go używam ;)

avenly
05.12.2007, 16:36
Sorry,ale ile można mówic że są dwie Belle Cwir?!Jedna jest w Dziwnowie-to tylko niedokładny klon ,który na dodatek NIE MA NIC WSPÓLNEGO z rodziną Cwir-to osobny sim(NPC)stworzony na wzór "tamtej"Belii.A ta z Miłowa to prawdziwa Bella Ćwir-po przywruceniu jej możemy się dowiedziec że nie była żoną Motrimera,tylko matką jego dzieci i mieszkała z nim.Według wspomnień Motrimera została porwana przez kosmitów,lecz tak jak napisała Lizek twórcy ją najprawdopodobniej usuneli z gry,a w simpe naprawde pojawiają się usunięte postacie.Uwierzcie wreszcie,że Bella z Dziwnowa nie ma nic wspólnego z Bellą z Miłowa i rodziną Ćwir!

Cróffcia
14.01.2008, 20:39
Nie musicie mi wierzyć, ale to prawda. W rodzinie Ćwir sobie grałam.Dość długo Kasandra wyglądała przez lunetę. Jakieś dziwne ufo mi spadło i miało tom sukienkę co bella. Nie zdążyłam nic sprawdzić bo nogą wyłącyzłam komputer. Czy to jakiś zbieg okoliczności czy to ufo było Bellą ? A co do tej w dziwnowie to gdzie ona jesst ? W jakiejś rodzinie ? A wogóle to mi się wydaje że Bella leci tym wielkim balonem. Zobaczcie sobie sami :
http://img175.imageshack.us/img175/1471/snapshot00000004f497f7ftm9.jpg
Istna Bella z jakimś facetem w niebieskiej koszuli !

Poli 96
31.01.2008, 17:52
Masz racje, wygląda jak Bella ale to tylko zbieg okoliczności. Ja też mam w balonie kobietę w czerwonej sukience ale mam ją też w innych balonach więc nie wierzę żeby to była Bella

Lizek
11.03.2008, 17:58
Jakieś dziwne ufo mi spadło i miało tom sukienkę co bella.

Hęę...?
Sprecyzuj, bo nie rozumiem.

nelciagroch
12.03.2008, 09:00
a ja mysle że to bella

Kukila
12.03.2008, 16:21
Ja ja tak przywrucilam : ona chodzi po dziwnowie zaprzyjadznila sie z nia jedna baba i wprowadzila a potem beele przeprowadzilam i spakowalam do katalogu jak weszlam do milowa byla w katalogu i oto muj sposub
-----------------------------------------------------------------------------------
NIE CZEPIAC SIE BLEDÓW.DZIEX

ultraviolence
05.08.2008, 17:02
A ja mam o wiele łatwiejszy sposób na przywrócenie (chociaż nie wiem, czy można to tak nazwać) Belli Ćwir.
Wchodzę sobie na stronę: bogsims.com i ściągam oryginalną, maxisową Bellę. Potem używam InSIMenatora i grzebię w edytorze drzewa genealogicznego. Ustawiam tą ściągniętą Bellę jako żonę Mortimera, matkę Kasandry i Aleksandra, a tamten pierwowzór idzie w zapomnienie. Proste, nie? :D

baranek yellow
26.08.2008, 21:03
Ja tam robie tak samo :) Tą żenująco sztuczną Belle z Dziwonowa wprowadziłem do tego żółtego domku i ułożyłem jej historie że kompletnie zapomniała o Miłowie ;) A ta prawdziwa mieszka se z Mortim jakby była tam cały czas. hehe

tittta8
08.11.2008, 22:02
Ostatnio coraz częściej pojawiają się na forum pytania jak przywrócić Bellę. Jest oczywiście oficjalna łatka do gry,po której Bella pojawia się w Dziwnowie jako "townie"(miastowy). Jednakże ,jak wszyscy wiemy, jest z tym dużo roboty i nie jest to oryginalna Bella (z Miłowa). Niestety nie mam własnego serwera,więc nici ze zdjęć,ale myślę,że to jakaś pomoc. Do przywrócenia Belli potrzebny jest Simpe i kod : BoolProp testingCheatsEnabled true . Trzeba :
# Otwórzcie Simpe
# Otwórzcie plik Moje dokumenty/EA Games/The Sims 2/Neighborhoods/N001/ plik Miłowa (nie pamiętam nazwy)
# W Menu po lewej stronie wybierzcie Sim Description
# Wybierzcie z listy po prawej plik Belli (bodajże 26 od góry)
# Wybierzcie zakładkę Plugin View
# Wybierzcie zakładkę Character
# Jeśli Bella jest zaznaczona jako duch (ghost) w pewnej tabelce odhaczcie to
# W Menu po lewej wybierzcie teraz Family Information
# Znajdźcie rodzinę Ćwir (druga od góry)
# Dodajcie Bellę do rodziny (Add Sim)
# Wciśnijcie przycisk COMMIT
# W Menu po lewej wybierzcie Neighborhood/Memory
# Znajdźcie Bellę
# NAJWAŻNIEJSZE! Skasujcie Belli wspomnienie "umarłam" !
# Wciśnijcie przycisk COMMIT.
# Wejdźcie do gry,do Miłowa,do Ćwirów.
# Wpiszcie kod podany przeze mnie wyżej.
# Trzymając przycisk SHIFT naciśnijcie na jakiegokolwiek Sima.
# Pojawi się dużo opcji . Wciśnijcie (trzymając SHIFT) "więcej"
# Będą tam opcje m.in : KILL,SPAWN,DISPLAY , trzeba wcisnąć SPAWN.
# Będzie tam opcja TOMBSTONE OF L AND D !!! Trzymając SHIFT wciśnijcie ją.
# Pojawi się grób.
# Kliknijcie na niego. Pojawi się dużo opcji. Kliknijcie ADD NEIGHBOR TO FAMILY.
# Poszukajcie imienia Bella i kliknijcie na nie.
# Pojawi się Bella.
Jeśli po ponownym włączeniu gry Bella będzie przeźroczysta i pojawi się napis : Bella umarła na innej parceli, to zrobiliście coś źle(ja mam wszystko OK).Jeśli dobrze,Bella będzie żyła. Można też przywrócić ją tym osławionym obrazem,ale nie wiem jak to zrobić. Niestety Bella nie będzie znała Mortimera.Jeśli ktoś zna się na Simpe,to ich szybko zeswata.Mam nadzieję ,że wszystko dobrze napisałem,i że ten poradnik zostanie przyklejony. Oby nikt już nie miał problemów z przywróceniem Belli. :)


tylko jak się nazywał ten plik miłowa ?! nic nie zrobie dopóki się nie dowiem ...

Alisha
09.11.2008, 18:08
Znam juz 3 TAKIE tematy :((
Zamierzam skorzystac ze sposobu Heleny :)
Wierze ze tak Bella w Dz. nie jest prawdziwa Bella. Ja nawet nie moglam jej wprowadzic bo sie nie zgadzala :((

claudia_o
27.01.2009, 19:58
HURA! Wszystko mi wyszło :) Skorzystałam z tego pierwszego przedstawionego sposobu z simpe ;)

Nattalciaa
04.01.2010, 19:41
Kod zadziałał, ale mam pewien problem, chcę aby Bella wyszła za Mojego Sima, ale:

#- Zakochuję ich w sobie (O.K)
#- Bella wychodzi za Mojego Sima (O.K)
#- Wychodzą na wspólną randkę (O.K)
#- Bella boi się każdego Sima jakiego napotka na swojej drodze (problem)
#- Bella boi się teraz MOJEGO SIMA (problem)
#- Kobieta już go za bardzo nie lubi (problem)
#- Zakochuje się w Mortimerze, a ja tego nie chcę! (problem)
#- Bella już nienawidzi Mojego Sima (problem)

The End -.-

Sherlock
10.02.2010, 17:34
Wiedziałem o tym ;P