PDA

Zobacz pełną wersję : Zainstalowałam oryginał i łatke...


dagsia
07.02.2005, 18:10
Słuchajcie właśnie zainstalowałam sobie oryginalne THE SIMS 2 no i łatke.... wszystko dobrze sie grało no i zaadoptowałam sobie dziecko... przywieźli mi i tego, no i gra jak zwykle sie zacieła! Zacina sie zawsze przy: bara-bara, gorące pocałunki, adpotowanie dzieci, zaprzyjaźnianie się, porywanie przez UFO itd itp.... Prosze pomóżcie... aHa.... mam wszystkie wymagania gry ;( ;( ;( :1smutny: :1smutny: :1smutny:

35C4R00N
07.02.2005, 18:29
Przekroczenie wielkości pamięci otoczenia, patch miał to naprawić ale ... Podobno Maxis :
"pracuje nad usunięciem problemu"
koniec cytatu.
Było na forum - poszukaj tematów o zawieszaniu gry. Działającego w 100% lekarstwa nie ma.

dagsia
10.02.2005, 19:17
Słuchajcie.... jak już powiedziałam w poprzednim temacie... moje simsy wieszają się przy ważnych wydarzeniach... teraz zaadoptowałam sobie dziecko i odziwo gra mi sie nie zawiesiła. Ale był problem, ponieważ zamiast dać imię niemowlakowi poprostu zostawiłam przypadkowo "dziewczynka" więc wyszłam z gry i uradowana, że gra sie nie wiesza włączyłam jeszcze raz i potoczyłam los tej rodzinki jak wtedy... przyjechała ta furbonetka i dałam dziecku imionko no i gra się zacieła ;( Teraz ciągle próbuję i ciąle mi nie wychodzi... a może to przez to, że daje imię?
Jeśli wiecie jak mi poradzić to.... klawiatura nie gryzie :) :1smutny: :1smutny: :1smutny: :1smutny: :1smutny:
Słuchajcie mam pytanko... od czego to zależy, że z adopcji dostaje się chłopca bądź dziewczynkę?

..::PIRATKA::..
10.02.2005, 19:39
adopcja tak jak narodziny jest losowa i płeć dziecka nie zależy od niczego. jeśli chodzi o zacinanie się no to przykro mi, ale masz chyba za słaby komputer. nie wiem, podaj parametry to sie zobaczy. jeśli zacinanie jest dla ciebie uciążliwe to nie rób zbyt dużych rodzin, domów i ustaw sobie najniższe ustawienia, myślę że to pomoże ...

rainne
11.02.2005, 13:16
nie masz racji ostatno kliklam facetem na babke i urodzily mi sie blizniaki chlopcy...
ma po części rację. tak samo jak ciasteczka nie gwarantują bliźniąt, tak płeć osoby starającej się o dziecko, nie gwarantuje urodzenia się dziecka płci, której byśmy chcieli. wszystko to zwiększa jedynie szanse, ale nadal istnieje ileś procent, które spowodują, że dany sposób zawiedzie.

adopcja to jest dopiero loteria (bo nie przypuszczam, aby płeć osoby dzwoniącej miała wpływ na przyjeżdżające potem dziecko).

dagsia
11.02.2005, 18:27
Słuchajcie.... założyłam sobie nową rodzinke i wprowadziłam ją do skromnego domku... mebelki tanie i złej jakości, żeby gra mi się nie wieszała gdy zaadoptuję dziecko (tak poradziła mi pewna osoba...) wszystko było dobrze, przyjechała furbonetka, a u mojej simki pojawiła się opcja "odbierz dziecko". Zaczęła iść w stronę wyjścia z domu i gra...... zawiesiła się! :1smutny: Najgorsze jest to, że kiedy zadzwoniłam już do ośrodka adopcyjnego zapisałam gre i teraz nie będę mogła grać tą rodzinką, ponieważ nie da się cofnąć (o ile wiem) prośby o adopcję i będzie się ciągle wieszało :1smutny: Prosze was... co mogę zrobić w tej sytuacji? :1smutny: :1smutny: :1smutny: :1smutny: :1smutny:

dagsia
15.02.2005, 16:35
Więc tak.... moja simka urodziła dzidziusie (bliźniaki ;D) i nad nią pojawił się taki niebieski dymek czy cóś (pod tym diamencikiem, który oznacza aktywnego sima) i gra sie zawiesiła. Chce też podkreslić, że działo się już tak kilka razy i postanowiłam zrobić taką wariację mieszkaniową czyli: wprowadziłam tą rodzinkę na pustą parcelę i kupowałam rzeczy tak na kilka chwil, żeby nie zajmować pamięci na tej parceli, bo by sie zacinało. Wszystko ekstra no i właśnie sie zacieło. Tak samo jest przy tym jak ufo porwało mojego sima, przyleciał i też zaszedł w ciąże... parcela też była pusta. Acha no i identyczna sytuacja jak moich 2 simów robiło "figo fago" ;p no czyli bara-bara (przy aspiracji romanse, pokazał sie filmik, ten dymek no i bum... Jeszcze jest kilkanaście takich sytuacji np. rozpacz za straconym dzieckiem.... HELP CO JA MAM ZROBIĆ!? :1smutny: :1smutny: :1smutny: :( :( :( ;( ;( ;(

Shèène
15.02.2005, 16:41
Podstawowe pytanie. Masz oryginał? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz mało pamięci RAM.
No a jeśli pirat, to wiadomo :p

FaNtA
15.02.2005, 16:53
te niebieskie dymki oznaczają że coś zapisuje się we wspomnieniach...swoją drogą mi na 128 mb ramu wszystko chodzi...tylko ze jak masz win xp to musisz mieć minimalnie 256...to raczej to, ale ile masz ramu? bo pirat tu chyba nie ma nic do rzeczy, chyba że jakiś kopnięty ;]

dagsia
15.02.2005, 19:08
te niebieskie dymki oznaczają że coś zapisuje się we wspomnieniach...swoją drogą mi na 128 mb ramu wszystko chodzi...tylko ze jak masz win xp to musisz mieć minimalnie 256...to raczej to, ale ile masz ramu? bo pirat tu chyba nie ma nic do rzeczy, chyba że jakiś kopnięty ;]

Mam xp i 256 mb ramu i oryginalne simsy :1smutny:

FaNtA
15.02.2005, 22:51
hm a ile simów w domu? dom urządzony mocno czy jest troche luzu? dużo wspomnień?

jakbyś dokupiła ciut więcej ramu to raczej by się to rozwiązało.

Mesmerize
16.02.2005, 07:38
ja obstawiam ze to wina pamieci. i tak jak napisane w tamtym temacie, jak masz wlaczone w tle gg(nawet niepolaczonego) antyvira i cos jeszcze to gra moze zaczac szalec, zwlaszcza pod xp. a na zapisanie wspomnienie (bo przy tym sie wywala) gra jednak zuywa troche wiecej pamieci. u mnie czasem (na szczescie teraz juz rzadko) gra na moment zlaguje a mam 640mb ramu (tyle ze ja juz antyvira nie wylaczam).

WITAMINKA
16.02.2005, 21:04
Może to wina jakiś ściągniętych dodatków. :O

Charlottka
16.02.2005, 21:29
Może to wina jakiś ściągniętych dodatków. :O
No tu sie zgadzam...Opisz jak sie zacina.
Gra staje i nie możesz w nic kliknąc?
Ładuje się z pół godziny i nic?Jezeli jest coś zładowaniem to możesz w trakcie tego ładowania kliknać Alt+Ctrl+Delete( Delete jest nad tymi 4 strzałeczkami co się nimi gra) wtedy sie wyświetli takie okienko i bedzie napisane:

Zadanie: Stan:
The Sims 2 Uruchomiony/Brak Odpowiedzi

Jak będzie napisane Stan: Uruchomiony to jest ok. ale jak Brak Odpowiedzi to sie zacina na amen:P
Możesz spróbowac zrobić rodzine z jednym simem i żeby jego dom to była ściana z telefonem i moze niech zadzwoni po adopcje i tyle....
Nic wiecej powiedziec nie moge bo na tych RAM-ach sie nie znam :\
Może coś z mojej wypwoiedzi bedziesz miała B)

Ancia Pingwin
16.02.2005, 22:01
Myślę, że to nie jest błąd gry i łatka nie pomoże i to czy gra się zatnie nie zależy czy moment jest ważny, czy nie. Ja jednak myślę, że to jednak coś z pamięcią RAM, nio a jak nie, nio to nie wiem.

Detch
17.02.2005, 08:11
Taak, masz za malo pamięci, albo jak ja to naywam balagan w kompie. Simsy lepiej wgrywac na czystego kompa, ze tak to nazwe...

dagsia
17.02.2005, 11:50
Może to wina jakiś ściągniętych dodatków. :O

Nie mam żadnych dodatkOf :|

D'A'V'I'D
17.02.2005, 14:06
Zgadzam się z poprzednikami co do pamięci RAM ja sam mam windows XP i 512 RAM i Simy jeszcze mi się ani razu nie zacieły, a mam pirata :).

dagsia
17.02.2005, 14:31
Zgadzam się z poprzednikami co do pamięci RAM ja sam mam windows XP i 512 RAM i Simy jeszcze mi się ani razu nie zacieły, a mam pirata :).

No to zostaje tylko dokupić :* THX za odpowiedzi.... a jeśli macie jeszcze jakieś pomysły dlaczego mi sie zacina gra to nie bronie pisać :*