PDA

Zobacz pełną wersję : problem techniczo- budowlany


frecia
25.02.2005, 14:50
a wiec tak, na stronie mikeinside sa rózne pomysly jak co budowac miedzy innymi schody http://www.mikeinside.illusionfxnet.com/sims2/building/stairs/index.html

punkt 4 rysunek 5 i 6 (z kolei), wszystko robię według instrukcji, podnoszę tą pierwszą górke 4 razy tak jak kazal etc. niestety jak daje te sciany obok p[odniesionych fundamentow (odleglosc dokladnie ta sama co na rysunkach) to efekt jest tak, ze fundamenty staja sie krzywizna i nie mam pojecia jak to zniwelowac.

Zadnych kodow nie mialam aktywnyc, probowalam tez innymi technikami, ale gdy stawiam fundamenty roznioce sie od sibie wysokoscia wielekrotnosci liczby 4 to i tak ten nizszy staje sie krzywy i juz nie moge umiescic schodow, pomozcie :)

bede wielce zobowiazana

Lapis_Lasuli
25.02.2005, 18:28
Z Twojego opisu wygląda, że wszystko robisz ok i nie powinno być problemów. Może jednak jakieś kody (np. boolProp constrainFloorElevation false)? Ale jeśli piszesz, że nie... Może tą ścianę jakoś na tej górce stawiasz (chociaż się nie da) albo za blisko? Albo jeszcze myśle, że może nie trafiasz tymi schodkami z fundamentu na piętro (co jest raczej niemożliwe)... Jeszcze mi przychodzi na myśl tylko jedno, co nie zgadzałoby się z opisem: może spróbowajć najpierw obniżyć teren a potem zbudować tą ścianę obok, albo odwrotnie, że najpierw zbudować ścianę a potem obniżyć? (bo nie wiem w jakiej kolejności to robisz) Więcej już nie wymyślę... :\

frecia
26.02.2005, 08:19
Robie tak jak jest instrukcja na stronie do ktorej dalam odnosnik, czyli podnosze teren o 4, nastepny o 8 na obu klade fundamenty i jak klade ten drugi (objetne ktory) to sytuacja sie powtarza, czy robi mi sie krzywy fundament tak w pionie, czyli jak mamy prostopadloscian to on pod skosem ma uczety "lepek" posataram sie zamiescic tego zdjecie

frecia
27.02.2005, 11:03
http://torhild_opalek.w.interia.pl/Screenshot.GIF

wiec tak, tak jak na rysunku szary prostopadloscian jest zrobiony ze scian ma 16 wysokosci czyli standart, natomiast fundament ma 8 i problem pojawia sie zawsze gdy stawiam wyzszy element, ten wyzszy jest sciety.

Nie mowcie o odleglosci bo ta sytuacje robilam szybko i wiem, ze jak roznica jest osmio stopniowa to odleglosc miedzy "klockami" powinna byc 8, ten problem pojawia mi sie nawet jak mam dobre wszystkie odleglosci i wysokosci.

POMOZCIE :(

rysunek nie byl widoczny, ale juz jest :)

frecia
11.03.2005, 18:57
blagam niech ktos wpadnie czemu mi sie tak glupio robi :/