PDA

Zobacz pełną wersję : Saved Sims!


alita
04.03.2005, 10:28
Mam taki problem otóż:Gram w simki i mam sporo dodatkow od pewnego czasu troszke wolniej gra chodzi(a sporo dodatkow jest mi niepotrzebnych nie kozystam z nich)wiec chce odinstalowac simki (wgrac mniej ,nowych dodatkow)ale szkoda mi moich rodzinek..wiec ..czy sa saved (sejwy)w simach bo potem jak juz zaistaluje ponownie gre chce te saved wgrac i grac dalej sw.simksmistarymi,jesli tak to gdzie one sa?Mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi.PROSZE WAS BARDZO O POMOC

Mesmerize
04.03.2005, 10:36
hmm... a nie mozesz poprostu oproznic katalogu DOWNLOADS ???

savy sa.. w moje dokumenty.. kat. neihboirhoods(okolice wraz z parcelami i simami mieszkajacymi na nich), savedsims(simy ktore sobie robilas w bodyshopie), packagedlots(spakowane parcele), lotcatalog(skrzynia domow)

alita
04.03.2005, 11:03
hmm... a nie mozesz poprostu oproznic katalogu DOWNLOADS ???

savy sa.. w moje dokumenty.. kat. (okoliceneihboirhoods wraz z parcelami i simami mieszkajacymi na nich), savedsims(simy ktore sobie robilas w bodyshopie), packagedlots(spakowane parcele), lotcatalog(skrzynia domow)
Dziekuje ci bardzo!Tylko że w pliku SAVED SIMS nic nie ma???to gdzie sa moje simy...???
Czyli będę musiała skopiowac przed odinstalowaniem simow ten plik neihboirhoods???A potem wkleic go do nowo zainstalowanej gry?

ebo
04.03.2005, 15:55
hmm... a nie mozesz poprostu oproznic katalogu DOWNLOADS ???
Przyłaczam sie do prośby ality, też mam zamiar to samo zrobić. Tylko zastanawia mnie wypowiedz truskafk4: czy jak wywalę pliki z downloads, to gra będzie poprawnie chodziła ? Rozumiecie o co chodzi ? np. tworząc córkę w rodzinie dałam jej włosy z jakieś strony,to ta córka będzie działała?

viper_88
04.03.2005, 16:15
Przyłaczam sie do prośby ality, też mam zamiar to samo zrobić. Tylko zastanawia mnie wypowiedz truskafk4: czy jak wywalę pliki z downloads, to gra będzie poprawnie chodziła ? Rozumiecie o co chodzi ? np. tworząc córkę w rodzinie dałam jej włosy z jakieś strony,to ta córka będzie działała?
Nie będzie miała tych części (ubranie, skóra itp.), które zostały usunięte

Mesmerize
04.03.2005, 16:17
wtedy bedzie lysa... albo gra sama "da" jej wslosy z gry.. ale wyjdzie na to samo jak zatrzymacie swoje rodzinki i wgracie je po ponownym zainstalowaniu gry.

ok, po kolei katalogi, ktore chcecie miec zpowrotem w grze musicie skopiowac w jakies "bezpieczne" miejsce, a pozniej wgrac do moje dokumenty/ea games/sim2 (czyli na stare miejsce):

neigboirhoods - CALA okolica, z domami i simami ktore w nich mieszkaja (jezeli chcecie miec swoje rodzinki to musicie to skopiowac)

savedsims - jezeli robiliscie jakich simow w BodyShopie i ich zapisywaliscie.. (simy z gwiazdka) to beda wlasnie tutaj, jezeli nie to nie.. to nie sa simsy z gry

packagedlots(spakowane parcele) - katalog, w ktorym sa spakowane domy i parcele (jak klikacie na dom to jest strzalka z gwiazdka, sluzy do pakowania domu do pliku sims2pack)

lotcatalog - skrzynia domow.. czyli wszystkie domy jakie amcie w skrzyni :)

Eveline
04.03.2005, 16:21
Przyłaczam sie do prośby ality, też mam zamiar to samo zrobić. Tylko zastanawia mnie wypowiedz truskafk4: czy jak wywalę pliki z downloads, to gra będzie poprawnie chodziła ? Rozumiecie o co chodzi ? np. tworząc córkę w rodzinie dałam jej włosy z jakieś strony,to ta córka będzie działała?
A nie możecie po prostu wejść do gry i tam w grze pousuwać to, czego nie potrzebujecie? Jest taka możliwość w trybie kupowania, budowania i przy tworzeniu sima. Wybieracie to, co wam nie jest potrzebne i wyrzucacie. I zobaczycie, jak wam po tych drobnych korektach będzie gra chodziłą. Jeśli nadal źle, to wywalacie coś jeszcze itd. :)

Karo
04.03.2005, 18:41
A nie możecie po prostu wejść do gry i tam w grze pousuwać to, czego nie potrzebujecie? Jest taka możliwość w trybie kupowania, budowania i przy tworzeniu sima. Wybieracie to, co wam nie jest potrzebne i wyrzucacie. I zobaczycie, jak wam po tych drobnych korektach będzie gra chodziłą. Jeśli nadal źle, to wywalacie coś jeszcze itd. :)


Robię dokładnie tak jak mówi Eveline.Jest to chyba najprostszy sposób pozbycia się niepotrzebnych dodatków,zwłaszcza,że widać co usuwamy.Ostatnio opróżniałam DOWNLOADS ze wszystkich obiektów ściągniętych z netu za pomocą
S2PCI .Po uruchomieniu gry okazało się,że usunięte obiekty zostały zastapione
innymi dostępnymi w grze.Jeśli chodzi o twarze, włosy, makijaż, ubrania , oczy itp, to usuwam je z poziomu tworzenia rodziny.Niechcianych domów można się pozbyć ,usuwając je z kosza domów, w widoku okolicy.I naprawdę nie potrzeba do tego reinstalacji gry. :P

35C4R00N
04.03.2005, 18:47
Robię dokładnie tak jak mówi Eveline.Jest to chyba najprostszy sposób pozbycia się niepotrzebnych dodatków,zwłaszcza,że widać co usuwamy.
Słuszna uwaga, jest tylko jedno małe "ale" :) gra nie pokazuje w żadnym z katalogów ściągniętych uszkodzonych (niedziałających) obiektów i dodatków typu "hack" i "mod" (kariery na przykład).
Do pozbycia się ubrań i wyposażenia domu ten sposób jest idealny.

ebo
04.03.2005, 19:21
A nie możecie po prostu wejść do gry i tam w grze pousuwać to, czego nie potrzebujecie?
Dzięki Eveline :). Nie wiedziałam, że usuwa się w ten sposób pliki z dysku. Myśłałam, że w grze tych dodatków nie widać, ale dalej siedzą na dysku. THX :bow:
PS. A niby jestem brunetką ... :O

alita
05.03.2005, 13:31
Dzięki Eveline :). Nie wiedziałam, że usuwa się w ten sposób pliki z dysku. Myśłałam, że w grze tych dodatków nie widać, ale dalej siedzą na dysku. THX :bow:
PS. A niby jestem brunetką ... :O
Ja tak robię ale nie chca sie usunac(usuwaja sie tylko ubrania,pomatki.cienie w bodyshopie ale one usuwaja sie tylko z gry a i tak nadal sa w pliku downloads,sprawdzalam to)dlatego gre musze zainstalowac jeszcze raz i wgrac dopiero nowe dodatki.
Przenioslam sw.simy do katalogu tego gdzie sa rodziny.Będę odinstalowywać gre tylko nie mam pojęcia w którym teraz pliku znajdują sie moje simy zebym mogla ten plik skopiowac przed odinstalowaniem.
CZY KTOS MOZE WIE GDZIE MOGA BYC TERAZ TE SIMY KTORE PRZENIOSLAM DO SKRZYNI RODZIN?
A tak wogole to dziekuje bardzo wszystkim za pomoc i odpisanie na posta WIELKIE BUZIAKI I DZIEKUJE!

Mesmerize
05.03.2005, 15:09
juz to pisalam... WYWAL DODATKI Z DOWNLOADS RECZNIE... po co przeinstalowywac gre? poza tym.. jak usuniesz dodatki w grze to na dysku ich tez NIE MA. chyba ze mialas je po kilka razy. nie ma na pewno, bo ja tez sprawdzalam.

Karo
05.03.2005, 18:11
Ja tak robię ale nie chca sie usunac(usuwaja sie tylko ubrania,pomatki.cienie w bodyshopie ale one usuwaja sie tylko z gry a i tak nadal sa w pliku downloads,sprawdzalam to)dlatego gre musze zainstalowac jeszcze raz i wgrac dopiero nowe dodatki.
Przenioslam sw.simy do katalogu tego gdzie sa rodziny.Będę odinstalowywać gre tylko nie mam pojęcia w którym teraz pliku znajdują sie moje simy zebym mogla ten plik skopiowac przed odinstalowaniem.
CZY KTOS MOZE WIE GDZIE MOGA BYC TERAZ TE SIMY KTORE PRZENIOSLAM DO SKRZYNI RODZIN?
A tak wogole to dziekuje bardzo wszystkim za pomoc i odpisanie na posta WIELKIE BUZIAKI I DZIEKUJE!


Po co się upierasz z odinstalowywaniem gry? Nie czytałaś jakie inni mają problemy z ponowną instalacją? Nie kuś losu.Zrób jak mówi truskafk, wtedy wyrzucisz wszystko to , co ściągałaś z netu (po instalacji gry katalog download jest całkiem pusty).Możesz jeszcze użyć programu S2PCI (znajdziesz go w dziale
poradniki) i sprawdzić nim zawartość swojego "download".Pliki, które zaznaczy na czerwono to hacki, a te jasnoczerwone to właśnie mogą być te same rzeczy po kilka razy wrzucone do tego katalogu.Dzieje się tak kiedy ściągasz dodatki,które po rozpakowaniu są w postaci Sims2Pack lub Sims2Skin. One się same instalują ,a
gra nie mówi , że takowe już istnieją.Tak samo z domem można ściągnąć po kilka takich samych obiektów.Sama się o tym przekonałam , kiedy użyłam tego programu.

Jeżeli chodzi o twoje pytanie to rodziny z kosza są najprawdopodobniej w "LotCatalog" w moich dokumentach.Napewno cx_00000XX to domy z kosza a cx_Charakters to chyba rodziny (ale nie jestem do końca pewna) :P

alita
06.03.2005, 18:31
...noi sie doigrałam(za pózno przeczytałam posta od Karo)nie posłuchałam specjalistow z forum he he!
Zainstalowałam drugi raz i...gra jest ,dodatki tez ale owiele wolniej chodzi a do tego myszka mi miga..(nie wiem co to jest)ehh nie da sie grać..