PDA

Zobacz pełną wersję : Jak stworzyć skróty do kodów!!!


denisgruba
14.10.2005, 14:57
To stosunkowo proste wystarczy pare tricków

wejdź w "Mój komputer" X:\Program Files\EA Games\The Sims 2\TS Data\Res\Config\globalStartup.cheat
uwaga 1"x" to twój dysk twardy na którym zainstalował(a/e)ś the sims
uwaga 2jeśli masz the sims 2 na studiach lub the sims 2 nocne życie to wejdź w: "Mój komputer" X:\Program Files\EA Games\The Sims 2 University\TS Data\Res\Config\globalStartup.cheat albo (nocne życie) wejdź w: "Mój komputer" X:\Program Files\EA Games\The Sims 2Night Life\TS Data\Res\Config\globalStartup.cheat lub coś podobnego im nowszy dodatek mamy to do tego folderu wklejamy.
uwaga 3 zrób kopię zapasową pliku

otwieramy plik globalStartup.cheat za pomocą edytora tekstu ja użyłem notatnika zobaczymy taki tekst:


#
# Sims2 global startup cheat file - this file is run on startup of the
# game application. It's meant to reflect "production defaults".
#
# Do not modify this file locally -- instead create
# UserData/userStartup.cheat and modify that.
#
# ----------
# alias real command brief help full help
# ----------
alias exit hide "Hide the cheat console window" "Hide the cheat console window"
alias x expand "*Expand the cheat console window" "Hide the cheat console window"
alias h help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"
alias ? help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"
# ----------

zamiast niego wstawmy :

#
# Sims2 global startup cheat file - this file is run on startup of the game application. It's meant to reflect "production defaults".
#
# Do not modify this file locally -- instead create UserData/userStartup.cheat and modify that.
#
#--------------------------------------------------------------------------------------------
# alias real command brief help full help
# ------------- ----------------------------------------------- ---------------------------------- --------------------------------
alias exit hide "Hide the cheat console window" "Hide the cheat console window"

alias x expand "*Expand the cheat console window" "Hide the cheat console window"

alias h help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"

alias ? help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"

alias rusz "moveObjects on" "możesz ruszac nieruszalne obiekty" "możesz ruszac nieruszalne obiekty"

alias nierusz "moveObjects off" "nie możesz ruszac nieruszalnych obiektów" "nie możesz ruszac nieruszalnych obiektów"

alias niekratka "boolProp snapObjectsToGrid false" "możesz ruszac przedmiotami nie przyklejając ich do kratek" "możesz ruszac przedmiotami nie przyklejając ich do kratek"

alias kratka "boolProp snapObjectsToGrid true" "obiekty kleją się do kratek" "obiekty kleją się do kratek"

alias podłoga "boolprop constrainFloorElevation false" "możesz zmieniac wysokośc podlogi nawet gdy coś na niej jest" "możesz zmieniac wysokośc podlogi nawet gdy coś na niej jest"

alias niepodłoga "boolprop constrainFloorElevation true" "nie możęsz ruszac podłogą" "nie możęsz ruszac podłogą"

alias kody "boolprop testingCheatsEnabled true" "nowe zablokowane interakcje klikając shift n przedmiocie, simie lub zablikowane postacie w trybie tworzenia rodziny klikając shift+n" "nowe zablokowane interakcje klikając shift n przedmiocie, simie lub zablikowane postacie w trybie tworzenia rodziny klikając shift+n"

alias niekody "boolprop testingCheatsEnabled false" "wyłacza dodatkowe interakcje i simy" "wyłacza dodatkowe interakcje i simy"

alias impreza "intProp maxNumOfVisitingSims 50" "duże imprezy tylko w tle miasta" "duże imprezy tylko w tle miasta"

alias 1000 "kaching" "dostajesz 1000 simoleonów" "dostajesz 1000 simoleonów"

alias 50000 "motherlode" "dostajesz 50000 simoleonów" "dostajesz 50000 simoleonów"

alias starzenie "aging on" "simowie starzeją się" "simowie starzeją się"

alias niestarzenie "aging off" "simowie nie starzeją się" "simowie nie starzeją się"

alias cenzura "intprop censorgridsize 8" "włącza cenzurę" "włącza cenzurę"

alias niecenzura "intprop censorgridsize 0" "wyłącza cenzurę" "wyłącza cenzurę"

alias bliźniaki "twinzr2cute" "rodzą się bliźniaki" "rodzą się bliźniaki"

alias parcelamieszkalna "changeLotZoning residential" "zmienia aktualną parcelę na dom" "zmienia aktualną parcelę na dom"

alias parcelapubliczna "changeLotZoning community" "zmienia aktualną parcelę na społecznośc" "zmienia aktualną parcelę na społecznośc"

alias parcelabractwo "changeLotZoning greek" "zmienia aktualną parcelę na bractwo" "zmienia aktualną parcelę na bractwo"

alias parcelaakademik "changeLotZoning dorm" "zmienia aktualną parcelę na akademik" "zmienia aktualną parcelę na akademik"

alias parcelatajne "changeLotZoning secretsociety" "zmienia aktualną parcelę na tajne stowarzyszenie" "zmienia aktualną parcelę na tajne stowarzyszenie"

alias zwolnij0 "slowMotion 0" "normalne tempo" "normalne tempo"

alias zwolnij1 "slowMotion 1" "zwolnienie stopnia 1" "zwolnienie stopnia 1"

alias zwolnij2 "slowMotion 2" "zwolnienie stopnia 2" "zwolnienie stopnia 2"

alias zwolnij3 "slowMotion 3" "zwolnienie stopnia 3" "zwolnienie stopnia 3"

alias zwolnij4 "slowMotion 4" "zwolnienie stopnia 4" "zwolnienie stopnia 4"

alias zwolnij5 "slowMotion 5" "zwolnienie stopnia 5" "zwolnienie stopnia 5"

alias zwolnij6 "slowMotion 6" "zwolnienie stopnia 6" "zwolnienie stopnia 6"

alias zwolnij7 "slowMotion 7" "zwolnienie stopnia 7" "zwolnienie stopnia 7"

alias zwolnij8 "slowMotion 8" "zwolnienie stopnia 8" "zwolnienie stopnia 8"

alias otoczenie "temperate" "otoczenie pustynne lub normalne" "otoczenie pustynne lub normalne"

alias widoksim "bollprop displayLookAtBoxes true" "widac co sim widzi" "widac co sim widzi"

alias niewidoksim "bollprop displayLookAtBoxes false" "wyłącza widok z oczu sima" "wyłącza widok z oczu sima"

alias drogasim "bollprop displayPaths true" "widac gdzie sim idzie" "widac gdzie sim idzie"

alias niedrogasim "bollprop displayPaths false" "nie widac gdzie sim idzie" "nie widac gdzie sim idzie"

alias piętra "sethighestallowedlevel 20" "maksymalna liczba pięter max to 255" "maksymalna liczba pięter max to 255"

alias manipulujwiek "agesimscheat" "zmieniasz wiek sima" "zmieniasz wiek sima"

alias aspiracja "lockaspiration on" "blokujesz aspirację" "blokujesz aspirację"

alias nieaspiracja "lockaspiration off" "odblokujesz aspirację" "odblokujesz aspirację"

alias szczęście "maxmotives" "simowie mają potrzeby na maxa" "simowie mają potrzeby na maxa"

#--------------------------------------------------------------------------------------------

aby dodac nowe dopisujemy:alias (nowy kod) "nazwa orginalnego kodu" "opis 1" "opis 2"

uwaga nie można wpisywac zmiennej albo ja o tym nie wiem

1.)mam nadzieje że poradnik się wam przydał jakby co piszcie. służę pomocą


2.)mogą pojawic się błędy więc mówcie jak coś zauważycie

3.)jeżeli chodzi o kod o piętra możecie zamiast "20" wpisac inną wartośc (max 255) ale musicie mniec super hiper komputer do tego (mi się pc zawiesza przy 10)

4.)możecie włączyc grę i zamiast pisac np. motherlode piszemy 50000
to na tyle powodzenia.


Poradnik zaczerpnięty z modthesims2.

Fraise
18.10.2005, 18:03
OK,mam wpisane te kody tam gdzie mówiłeś,ale tak w ogóle o co chodzi w tym poradniku? Jak można stwarzać WŁASNE (MOJE) kody?

Aithieel
18.10.2005, 19:45
Tutaj chodzi chyba o zmienienie NAZWY kodu nie jego właściwości. Żeby np. było go łatwiej zapamiętać ^^

moniak1993
18.10.2005, 21:00
Napracować się moze i sie napracowałeś, lecz mogłeś to równie dobrze skopiować a co do tematu no to jestem ciekawa czy takie kody działają, bo ja natomiast nie proboje takich rzeczy jak SimPe i cos w tym stylu,boje się ze gre uszkodzę...

denisgruba
21.10.2005, 14:44
a co do popsucia się gry... to nie powinno dla tego że ja przekopiowałem tekst co do literki z mojego pliku ( a mi gra działa bez zastrzeżeń chociaż mam komputer identyczny z minimalnymi wymaganiami...) ale jeżeli się boicie to poprostu dopiszcie do orginalnego pliku nowy skrót za pomocą szablonu: (oczywiście możęcie to zmienić{rzeczy w nawiasie możecie zmienić )
alias (kasa) "(motherlode)" "(to nie wymagane{opis})" "(to nie wymagane{opis})"

denisgruba
11.11.2005, 16:57
nie jestem pewien ale ci którzy korzystali z mojego poradnika możecie sprawdzic to.

u mnie są problemy z kodem podłoga i niepodłoga jeśli też tak macie to piszcie a zaktualizuje poradnik

ps jak zauważycie kolejne błędy piszcie to je naprawie

a tu nowsza wersja dla tych którym powyższy kod nie działa

uwaga gdy wam działa nie zmieniajcie starszej wersji na nową


#--------------------------------------------------------------------------------------------
# alias real command brief help full help
# ------------- ----------------------------------------------- ---------------------------------- --------------------------------
alias exit hide "Hide the cheat console window" "Hide the cheat console window"

alias x expand "*Expand the cheat console window" "Hide the cheat console window"

alias h help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"

alias ? help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"

alias rusz "moveObjects on" "możesz ruszac nieruszalne obiekty" "możesz ruszac nieruszalne obiekty"

alias nierusz "moveObjects off" "nie możesz ruszac nieruszalnych obiektów" "nie możesz ruszac nieruszalnych obiektów"

alias niekratka "boolProp snapObjectsToGrid false" "możesz ruszac przedmiotami nie przyklejając ich do kratek" "możesz ruszac przedmiotami nie przyklejając ich do kratek"

alias kratka "boolProp snapObjectsToGrid true" "obiekty kleją się do kratek" "obiekty kleją się do kratek"

alias podłoga "boolprop constrainfloorelevation false" "możesz zmieniac wysokośc podlogi nawet gdy coś na niej jest" "możesz zmieniac wysokośc podlogi nawet gdy coś na niej jest"

alias niepodłoga "boolprop constrainfloorelevation true" "nie możęsz ruszac podłogą" "nie możęsz ruszac podłogą"

alias kody "boolprop testingCheatsEnabled true" "nowe zablokowane interakcje klikając shift n przedmiocie, simie lub zablikowane postacie w trybie tworzenia rodziny klikając shift+n" "nowe zablokowane interakcje klikając shift n przedmiocie, simie lub zablikowane postacie w trybie tworzenia rodziny klikając shift+n"

alias niekody "boolprop testingCheatsEnabled false" "wyłacza dodatkowe interakcje i simy" "wyłacza dodatkowe interakcje i simy"

alias impreza "intProp maxNumOfVisitingSims 50" "duże imprezy tylko w tle miasta" "duże imprezy tylko w tle miasta"

alias 1000 "kaching" "dostajesz 1000 simoleonów" "dostajesz 1000 simoleonów"

alias 50000 "motherlode" "dostajesz 50000 simoleonów" "dostajesz 50000 simoleonów"

alias starzenie "aging on" "simowie starzeją się" "simowie starzeją się"

alias niestarzenie "aging off" "simowie nie starzeją się" "simowie nie starzeją się"

alias cenzura "intprop censorgridsize 8" "włącza cenzurę" "włącza cenzurę"

alias niecenzura "intprop censorgridsize 0" "wyłącza cenzurę" "wyłącza cenzurę"

alias bliźniaki "twinzr2cute" "rodzą się bliźniaki" "rodzą się bliźniaki"

alias parcelamieszkalna "changeLotZoning residential" "zmienia aktualną parcelę na dom" "zmienia aktualną parcelę na dom"

alias parcelapubliczna "changeLotZoning community" "zmienia aktualną parcelę na społecznośc" "zmienia aktualną parcelę na społecznośc"

alias parcelabractwo "changeLotZoning greek" "zmienia aktualną parcelę na bractwo" "zmienia aktualną parcelę na bractwo"

alias parcelaakademik "changeLotZoning dorm" "zmienia aktualną parcelę na akademik" "zmienia aktualną parcelę na akademik"

alias parcelatajne "changeLotZoning secretsociety" "zmienia aktualną parcelę na tajne stowarzyszenie" "zmienia aktualną parcelę na tajne stowarzyszenie"

alias zwolnij0 "slowMotion 0" "normalne tempo" "normalne tempo"

alias zwolnij1 "slowMotion 1" "zwolnienie stopnia 1" "zwolnienie stopnia 1"

alias zwolnij2 "slowMotion 2" "zwolnienie stopnia 2" "zwolnienie stopnia 2"

alias zwolnij3 "slowMotion 3" "zwolnienie stopnia 3" "zwolnienie stopnia 3"

alias zwolnij4 "slowMotion 4" "zwolnienie stopnia 4" "zwolnienie stopnia 4"

alias zwolnij5 "slowMotion 5" "zwolnienie stopnia 5" "zwolnienie stopnia 5"

alias zwolnij6 "slowMotion 6" "zwolnienie stopnia 6" "zwolnienie stopnia 6"

alias zwolnij7 "slowMotion 7" "zwolnienie stopnia 7" "zwolnienie stopnia 7"

alias zwolnij8 "slowMotion 8" "zwolnienie stopnia 8" "zwolnienie stopnia 8"

alias otoczenie "temperate" "otoczenie pustynne lub normalne" "otoczenie pustynne lub normalne"

alias widoksim "bollprop displayLookAtBoxes true" "widac co sim widzi" "widac co sim widzi"

alias niewidoksim "bollprop displayLookAtBoxes false" "wyłącza widok z oczu sima" "wyłącza widok z oczu sima"

alias drogasim "bollprop displayPaths true" "widac gdzie sim idzie" "widac gdzie sim idzie"

alias niedrogasim "bollprop displayPaths false" "nie widac gdzie sim idzie" "nie widac gdzie sim idzie"

alias piętra "sethighestallowedlevel 20" "maksymalna liczba pięter max to 255" "maksymalna liczba pięter max to 255"

alias manipulujwiek "agesimscheat" "zmieniasz wiek sima" "zmieniasz wiek sima"

alias aspiracja "lockaspiration on" "blokujesz aspirację" "blokujesz aspirację"

alias nieaspiracja "lockaspiration off" "odblokujesz aspirację" "odblokujesz aspirację"

alias szczęście "maxmotives" "simowie mają potrzeby na maxa" "simowie mają potrzeby na maxa"

#--------------------------------------------------------------------------------------------

patrykszela
28.01.2006, 13:02
Kodów tworzyć się nieda na 1 i 2 sposób, więc najlepiej zmień sobie nazwę tematu! OK??

denisgruba
30.01.2006, 16:02
Kodów tworzyć się nieda na 1 i 2 sposób, więc najlepiej zmień sobie nazwę tematu! OK??
Jakbyś nie widział to zmieniłemtylko że nie wyświetliło na forum ale jak spojrzysz na samą górę to zobaczysz nową nazwę

berata
30.01.2006, 16:13
Jakbyś nie widział to zmieniłemtylko że nie wyświetliło na forum ale jak spojrzysz na samą górę to zobaczysz nową nazwę
Zmieniłam nazwę, aby w dziale również była ta. ;)

denisgruba
30.01.2006, 16:45
Zmieniłam nazwę, aby w dziale również była ta. ;)
dziex Berata Jesteś faktycznie super moderator :P

lampard23
18.03.2006, 19:41
denisgruba to do ciebie:

w tym poście:: ///|||http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=25172|||\\\ napisałeś że w tym poście jest spis kodów do gry wchodzę i patrze: JAK STWORZYĆSKRÓTY DO KODÓW!!! czy to jest spis kodów::?::?::?::?::?::?::?::?:

ewcia1992
20.03.2006, 17:07
Jeśli chodzi o spisy kodów to proszę cię bardzo:


- http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=18616 kody do The Sims 2 i The sims 2 NS

- http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=13657&highlight=kody "boolProp testingCheatsEnabled - Poradnik"

- http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=28705&highlight=kody kody do WB


To narazie znalazłam, chociaż zanim napisałes ten post, mogłeś skorzystać z wyszukiwarki. Ale cie nawet rozumiem bo sama nie lubię jakoś korzystać... :P

redkakredka
19.04.2006, 16:56
Strasznie się już przyzwyczaiłam do korzystania ze skrótów kodów, żyć bez tego nie mogę, poradnik stworzył geniusz i zawsze będę go błogosławić, tylko że....
...
(Podtrzymanie napięcia)
...
...
Nie działa mi to za cholerę (przepraszam, za opisowe określenie) z nowym minidodatkiem. Zainstalowałam w RR i w WB, na niepamiętny i nie idzie, wrrrr
Czy jest możliwość zrobienia z tym jakiegoś cusia??? Jak ktoś coś wymyśli to nawet na priva niech mi to podeśle, thx. :(

Caesum
01.06.2006, 09:05
Piszę we wszystkich znikniętych tematach żeby inni mogli je łatwo znaleźć :)
P.S. - Hehe... ciekawe ale ja tego nie wypróbuję bo się boję że simy znikną i sims2 sie rozwali :(