PDA

Zobacz pełną wersję : Włączanie kodów przy starcie simów


denisgruba
04.12.2005, 17:24
znudziło cię ciągłe wpisywanie kodu na manipulację terenem?
znudziło cię ciągłe wpisywanie kodu na zapraszanie większej ilości osób na imprezy?
lub masz dośc ciągłego wpisania kodu move_objects on?
jak tak dobrze trafił(e\a)ś


To jest proste (znowu?)



lista kodów do simów jest tu link (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=23281)
wchodzimy w<b> MOJE DOKUMENTY\EA GAMES\THESIMS2\CONFIG\userstartup.cheat </b>za pomocą edytora tekstu najlepiej notatnika

ujżycie pusty tekst chyba że macie moda na brak cenzury zainstalowanego to zobaczycie tam pewien napis - to kod na brak cenzury

to właśnie tak działa piszemy tam po prostu kod jaki chcemy mniec po włączeniu gry na przykład <b> move_objects on </b>wpisujemy tam ten kod
włączamy grę i włączamy tryb budowania\kupowania i klikamy na sima (podczas gry nie włączając żadnego kodu [{żeby sprawdzic czy masz to dobrze zrobione}])
jeżeli nie włączał(e\a)ś move_objects on a sima możesz przemieścic to zrobił(e\a) to poprawnie tak.
możesz tam wklejac dowolny inny kod jak i ten na cenzure :P

Mam nadzieje że wyraziłem się jasno.
jak nie to pytajcie mnie o wszystko(prawie).

Pawlq
01.01.2006, 14:09
u mnie nie ma takiego czegoś jak userstartup.cheat . ;( ;(

i jeszcze jedno. co to jest to <b> ?? :O :O
Jak dobrze sie znam na htmlu to znaczy pogrubienie

Dzięki denisgruba

Hunter666
21.02.2006, 08:47
Ja w C:\MOJE DOKUMENTY\EA GAMES\THESIMS2\CONFIG nie mam czegoś takiego jak "userstartup.cheat" . To zapewne było wyjaśnione bo widzę że w poprzednim poście Pawlo zacytował osobę o podobnym problemie ale ktoś chyba skasował posta z rozwiązaniem więc prosiłbym o pomoc.

ewcia1992
03.03.2006, 21:39
Pragnę ponowić prośbę mojego przedmówcy: czy może ktoś napisać o jaki plik chodzi,,, bo jakoś takiego pliku mi brak... jak narazie zrozumiałam, że żeby mieć ten plik trzeba mieć jakiegoś patcha na cenzure czy coś w tym stylu... Mi on nie potrzebny ale zależy mi na tym całym pliku (musze wpisać kod do luster). Więc jak ktoś może, niech wyjaśni (plosieeee) jak to z tym wszystkim jest.... albo chociaż link na ten patch dać...

linkinhay
17.03.2006, 14:49
Fajny poradnik. Przydatne :P

Eveline
17.03.2006, 15:34
jak narazie zrozumiałam, że żeby mieć ten plik trzeba mieć jakiegoś patcha na cenzure czy coś w tym stylu... Mi on nie potrzebny ale zależy mi na tym całym pliku (musze wpisać kod do luster). Więc jak ktoś może, niech wyjaśni (plosieeee) jak to z tym wszystkim jest.... albo chociaż link na ten patch dać...
Chyba raczej nie, bo ja mam ten patch na cenzurę, a pliku o którym mówi autorka to ani widu, ani słychu.

ewcia1992
17.03.2006, 15:42
A może można samemu jakoś ten plik utworzyć...
Tylko chyba wątpię, czy to będzie działać.
Ale pytam z ciekawości, może wreszcie ktoś, tak jak Eveline zauważy wreszcie tą
PrOśBę O pOmOc!

Odpiszcie proszę, bo już to irytujące się staję ciągłe wpisywanie kodu przy starcie simsów za każdym razem...

Adik
26.03.2006, 17:36
Jak nie ma tego pliku to spróbujcie sami go utworzyć... i może zadziała a nawet powinno...

denisgruba
30.03.2006, 14:58
Dawno się nie odzywałem.

co do tego pliku na cenzure to chodzi o to że na komputerze jest nagrywany ten plik
(global startup) lekko podmieniony.(Normalnie plik jest zwykłym [pustym] dokumentem tekstowym) z tym modemw środku jest ten kod (na cenzure) więc jak ktoś nie ma tego pliku to niech zainstaluje ten mod. i wpisze kody według uznania. lub pousuwa niektówe kody. jak co to piszczie.

Eveline
30.03.2006, 15:12
Ja mam zainstalowany ten mod na cenzurę. I nie mam pliku o tej nazwie. Kiedy utworyłam go sama to też nie dało żadnego efektu.

ewcia1992
30.03.2006, 16:16
Dawno się nie odzywałem.

co do tego pliku na cenzure to chodzi o to że na komputerze jest nagrywany ten plik
(global startup) lekko podmieniony.(Normalnie plik jest zwykłym [pustym] dokumentem tekstowym) z tym modemw środku jest ten kod (na cenzure) więc jak ktoś nie ma tego pliku to niech zainstaluje ten mod. i wpisze kody według uznania. lub pousuwa niektówe kody. jak co to piszczie.


o właśnie, błąd: w samym proadniku tzn w pierwszej notce napisane jest UserStartup a teraz global startup

no więc jak w końcu?? ;)

EDIT: tak wogóle plik o nazwie globalStartup.cheat znajduje się w: EA Games/The Sims 2(nazwa dodatku)/TSData/Res/Config/...

może o to ci chodziło??

denisgruba
06.04.2006, 13:25
sorry za błąd byłem na innym kompie gdy pisałem

ewcia1992
06.04.2006, 15:32
sorry za błąd byłem na innym kompie gdy pisałem

oks, przeprosiny przyjęte :P tylko jest małe, malutkie ALE: które w końcu, bo chyba tego nie napisałeś...

efciaq
07.04.2006, 13:49
Ja weszłam w folder E:\Gry zainstalowane\The sims 2 university\TSData\Res\Config

Nie było u mnie pliku o nazwie userstartup.cheat . Był globalsetup.cheat . Weszłam w niego
za pomocą notatnika. Kiedy weszłam, pojawiło się coś takiego:

#
# Sims2 global startup cheat file - this file is run on startup of the game application. It's meant to reflect "production defaults".
#
# Do not modify this file locally -- instead create UserData/userStartup.cheat and modify that.
#

#--------------------------------------------------------------------------------------------
# alias real command brief help full help
# ------------- ----------------------------------------------- ---------------------------------- --------------------------------
alias exit hide "Hide the cheat console window" "Hide the cheat console window"
alias x expand "*Expand the cheat console window" "Hide the cheat console window"
alias h help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"
alias ? help "*Show the cheat help" "Show the cheat help"

#--------------------------------------------------------------------------------------------

No i w czym rzecz ? Jak mam to zrobić ? Nie mam tego pacza.

(w realu wygląda to tak (http://i2.************/t70283.jpg) )

ewcia1992
07.04.2006, 22:16
ten plik global(cośtam) służy do robienia skrótów literowych do kodu (żeby nie pisac teog całego boolPr........blablabla.... ale np. dodatki itp.) jest o tym poradnik napisany również przez denisgruba (nie mam pojęcia jak odmienić ten nickname).
Miałam nadzieje że to pisanie kodów do startu simsów można napisać właśnie w tym pliku. A skoro autor się pomylił (raz) to ja to wykorzystałam :D .
Chyba zamiast tak sie udzielać w tym temacie, napiszę do niego na gg jak będzie, najwyżej potem dodam to co mi (może) napisze, tak dla innych... (widzicie jaka jestem dobra?? B) zart)

denisgruba
15.04.2006, 21:19
na samym początku poradnika pisze że to jest w moich dokumentach

Caesum
01.06.2006, 08:07
Piszę we wszystkich znikniętych tematach żeby inni mogli je łatwo znaleźć :)
Przepraszam za to... możecie mnie zbanować ale to dla dobra innych simowiczów

Chmelcor
15.08.2007, 23:18
Wiem, ze jest to odswiezanie tematu, ale zaryzykuje.
Otoz jesli nie macie pliczku userstartup.cheat to poprostu go zrobcie i wpiszcie kody.
Mi wszystko pieknie dzieki temu dziala, ale pamietajcie, zeby nie wpisywac tam kodu boolprop useshaders on, bo to zwalnia bardzo gre.