PDA

Zobacz pełną wersję : Bliżej Maroka [BRAK ZDJĘĆ]


Sahem
13.02.2006, 16:28
No, po bardzo długiej przerwie postanowiłem pokazać dom ;) Przez ten czas nie próżnowałem i zbudowałem wiele parceli, ale tą postanowiłem opublikować ;) Parcela jest prawie clean, oprócz paru szczegółów, które były prawie niezbędne.

Melisa Daniels poznała Sebastiana Spretime'a. Po roku znajomości postanowili zamieszkać razem. Jednak to nie wystarczyło. Pewnego wieczoru kiedy wszystkie gwiazdy świeciły jasno Sebastian oświadczył się Melisie. Ta się zgodziła i została jego narzeczoną. Sprowadzili się do Sezamu gdzie wybudowali wspólny dom. Sebastian jako zapalony kolekcjoner wszystkiego co marokańskie, ona jako pół marokańczyczka nie mogli wybudować nic innego, jak coś na kształt marokańskiego domu. I tak powstało to maleństwo:

Bryła w dzień:
Bryła nocą:
Wejście:
Salon:
Kuchnia połączona z salonem:
Łazienka na parterze:
Piętro:
Korytarz:
Łazienka na piętrze:
Sypialnia:
Gabinet/garderoba:
Taras:
Altanka:
Widok z lotu ptaka na dom i altankę:


To już wszystko ;) Dziś bez opisów (dom dawałem dość szybko, więc nie miałem czasu). Mam zamiar się "reaktywować" i dawać co jakiś czas moje twory ;)
Życzę miłego oceniania.

Ziomka_1112
13.02.2006, 16:42
W środku puusto.....i według mnie bryła wydaje się dziwna...
5/10

Calintz
13.02.2006, 18:21
Dziwna bryła, niektóre rzeczy nie pasują do tego domku jak dla mnie... :con: Moja ocena to 5/10

konwallia
13.02.2006, 18:28
A mnie sie podoba, bo jest ORYGINALNE i czuc te gorace, marokanskie klimaty. Moze jest kilka niedociagniec, ale zawsze mozna sie do czegos przyczepic. Wazny jest pomysl i efekt koncowy. A to wyszlo Ci wspaniale. :) ... no, poza tym wypasionym samochodzikiem przed domem... Wielblad bardziej by pasowal :)

Cocco
13.02.2006, 18:33
Bryła fajna, w środku nie podobają mi się te białe ściany.
W dodatku wieszak i gitara w sypialni wogóle nie pasują.
Ocenię po zobaczeniu bryły w dzień i łazienki.

riannon
14.02.2006, 08:47
Fajnie czuc klimacik:P Moze rzeczywiście jest pare niedociągnięc i przydało by sie zdjęcie bryły w dzień, ale ogólnie bardzo mi się podoba:)

Numack :)
14.02.2006, 21:21
całkiem całkiem :) naprawde sympatyczna budowla , za całokształt dam 7/10 :) powodzenia na przyszłośc.To powiedział : Numack znawca mody i architektury B)

Sahem
14.02.2006, 21:23
Dodałem te brakujące zdjęcia ;) Dzięki za wszystkie komenty, nie spodziewałem się tak wysokich ocen (biorąc pod uwagę, że dom budowałem nie na pokaz, tylko dla gry). Myślę, że zbędne będzie umieszczanie go na Maxsisie, skoro nie wzbudza entuzjazmu :P Jeszcze raz dzięki ;) No, widzę, że belka podniesiona wysoko ;) Muszę popracować trochę nad moimi domkami :P

Piszący bez krzesła i po ciemku (lol)
Sahem

konwallia
14.02.2006, 21:39
Oj Sahem! Ale skopales... na trzecim zdjeciu... co to za dziura na tym daszku??? XCo to ma byc wogole??? A ja juz myslalam ze to taka calkiem calkiem parcelka!

Numack :)
14.02.2006, 22:14
Konwalia nie przeżywaj , każdemu sie zdarza, a tak wogoleto tą dziuremożesz sobie załatac

Sahem
15.02.2006, 10:06
Tam dach jest :con: Tylko się nie pojawia, nie wiem czemu. Nie myliłem się co do oceny domku ;)

smart_blonde
15.02.2006, 10:17
a mnie sie podoba, co prawda nie jest to arcydzielo, ale ogolnie sprawia przyjemne wrazenie:) wnetrze jest kiczowate ale przez to domek ma swoj urok:):).

kataryna1
15.02.2006, 14:13
1) Z zewnątrz 7/10 - No jest dobrze. :) Nie za bardzo ten płot...

2) Wejście 10/10 - Bardzo ładne :)

3) Salon 8/10 - Prawie wszystko jest ładne. Ale ten stolik w telewizorze :con:

4) Kuchnia 10/10 - Ładnie.

5) Łazienka 9/10 - No też ładnie. Nie podoba mi się tylko lampa.

6) Korytarz na piętrze 6/10 - Może być, jest trochę pusty.

7) Łazienka na piętrze 9/10 - Taka sama (mniej-więcej) jak na dole.

8) Sypialnia 9/10 - Taka sobie. :)

9) Gabinet/garderoba 7/10 - No ładnie. Ale dlaczego to połączyłaś?

10) Taras 10/10 - Taras ładny.

11) Altanka 10/10 - Piękna :)

Nox
15.02.2006, 14:37
Super! bardzo podoba mi sie rozmieszczenie pomieszczeń i umeblowanie, zewnątrz tez ciekawie, jak dla nie spoxik;) daje 9/10

sasha fierce
15.02.2006, 22:24
yyy, rozumiem, ze probowales trzymac sie raczej orientalnych klimatow - nawet ci to wszylo, chociaz wiele rzeczy bym zmienila - przedewszytystkim calusienki srodek, meble sa nie prawidlowo rozmieszczone przez co jest troche pustawo gdzie nie gdzie. bryla, afe, koszmarna, szczegolnie sztuczna tapeta i te okna, no masakra. 3.

Moriquendë
17.02.2006, 14:57
Bryła

- Niestety, ale dom jest po prostu brzydki. Nic mnie w nim nie urzekło, strasznie dużo niedoróbek i tak dalej... Przypomina mi to typowy dla naszego, jakże wspaniałego przecież kraju, budynek: gomułkowską kostkę. Zdecydowanie nieudana produkcja!
- Zawaliłeś dachy, które, sądząc po wykonaniu, przeciekają. Nie podoba mi się również rozmieszczenie okien, zwłaszcza z tyłu. Nienawidzę okien przy samej krawędzi ściany...
- Za niedopracowanie uważam przede wszystkim ten dach na rogu, przy ukośnej ścianie. Jak już wspomniałem, przecieka.

Wnętrze

+ Na pierwszy rzut oka widać, że jest funkcjonalne i wygodne.

- Korytarz jest jakby przeniosiony wprost z nowoczesnego domu. Wyjątkowo nie pasuje do reszty pomieszczeń.
- Niedopracowania: Pustki, przede wszystkim na ścianach, telewizor na środku pokoju, z kablami walającymi się po podłodze i ochydny, pusty korytarz. A także parapet przenikający przez sofę na tarasie.
- Miejscami dom w ogóle nie wygląda na marokański. Białe ściany, ultranowoczesny kominek, szklane schody, nowoczesne balustrady...

Ogród

+ Wygląda na przemyślany i w miarę staranny, o czym przekonują mnie dwa baseny i altanka.
+ Ciekawy i interesujący, mimo wszelkich niedoróbek. W życiu nie widziałem takiej altanki, a i takie baseniki nieczęsto się spotyka.

- Niestety jest dosyć brzydko. Tego ogrodu zdecydowanie nie można nazwać ciekawym i marokańskim. Jeśli się orientuję, w Maroko spędza się czas w pięknych, urządzonych z przepychem ogrodach czy patiach. Tutaj widzę tylko nędznego kaktusika i szeroką ścieżkę, przygotowanej jakby specjalnie dla stada kur i kaczek.
- Jedyna droga na tyły ogrodu prowadzi przez publiczny chodnik? Zdecydowanie mi to nie odpowiada.

Rozkład wnętrz

-Nie wygląda zbyt funkcjonalnie. Nie wiem po co ten kominek, skoro nie można przy nim posiedzieć, nie widać go z salonu (telewizor zasłania), jedynie z kuchni coś niecoś można wypatrzeć. Czy to nie dziwne? Do tego wejście do łazienki na parterze (która, nawiasem mówiąc, jest za duża - wystarczyłoby tylko wc) jest na widoku. Oglądasz telewizję i wsłuchujesz się w delikatny szmer wody płynącej rurami. A potem z łazienki wychodzi twoja ukochana, spoglądasz na nią znad telewizora, patrzysz jak zapina rozporek. Czyż to nie romantyczne?

Razem 3,5/10

Kenji
17.02.2006, 15:14
nienawidze takiego stylu marokańskiego ale już ocenię.Moja niechęć nie ma wpływu na ocenę.
z zewnątrz-bryła jakaś taka kwadratowa le spoko.6/10
wewnątrz-niektóre obiekty są zrobione za pomocą kodu.i nie załadnie wygląda 5/10
ogród 7/10
razem 28/30 6?

Xantypa
17.02.2006, 15:35
ładnie tylko oczoje*ne kafelki z zewnątrz, chyba bardziej pasowały by roche bladsze i jaśniejsze albo taki "gliniany" tynk, jakoś dziwnie wygląda takie podłoże w ogrodzie, troche puste są niektóre pomieszczenia
poza tym ładnie :D szczególnie ta altanka i gabinet mi się bardzo podoba

Sahem
17.02.2006, 15:39
Tam jest podjazd, zapewniam. To tylko niewidzialny recolor. Ściągnięty z jakiejś stronki ;) Dzięki wszystkim za ocenki, postaram dostosować się do dzisiejszych wymogów xD Sam uważam ten dom za niewypał, ale jedynie jego zdjęcia miałem w pobliżu x P (jak ja nie lubię kiedy poprawia mi na taką "xP" buźkę) Zrobione w dodatku gdzieś w grudniu ;)

Moriquendë
17.02.2006, 15:42
No to zwracam honor, Sahem! Chociaż nie sądzę, żeby zmieniło to moją ocenę chociaż trochę... W każdym razie już edytuje mojego poprzedniego posta...