PDA

Zobacz pełną wersję : Japońskie klimaciki... [BRAK ZDJĘĆ]


JuStYnKa
14.02.2006, 19:43
Niedawno oglądałam sobie japoński dom Martencji :) i także postanowiłam zbudować japoński dom. Pewnie nie jest on tak ładny jak jej ale to co przejdźmy do rzeczy :)
Pewna japońska para postanowiła przeprowadzić się do Polski lecz przyzwyczajeni do swego japońskiego domu, który mieli w ich kraju rodzinnym kazali wybudować im typowy japoński dom. Z zewnątrz jest on jak już pisałam typowo japoński natomiast w środku chcieli aby był urządzony dosyć nowocześnie zachowując w pomieszczeniach brązową barwę według której urządzone są japońskie domy. A o to i oni rodzina Iwasaki:

Teraz osobno mama Makiko oraz córeczka Ania. Rodzice postanowili dać jej polskie imię bo odtąd to polska jest ich ojczyzną ;)

Mam nikłą nadzieję, że spodoba wam się mój dom :)

Marei
14.02.2006, 19:47
Domek ładny, aczkolwiek jak zauważę jakieś błędy to dopiszę. 8,5/10.
PS. 1 po raz 1 >3.

riannon
14.02.2006, 19:48
Bardzo ładny domek. Czuć klimacik. Fajnie wygląda bryła i to, ze domek stoi nad jeziorkiem. Pokój dziecka lekko odstaje od reszty. 10/10

Mateo
14.02.2006, 20:06
domek bardzo ładny, jedyne co mnie zdziwiło to to, że we wszystkich pomieszczeniach w oknach wiszą te same 'firany' ale i tak jest bosko

konwallia
14.02.2006, 20:13
Na samym poczatku zaznaczam ze absolutnie nie jestem fanka kraju wisni, japonskich samurajow itepe. Kultura zapewne oryginalna i bogata, ale mi nie lezy i juz. Wole europejskie bulwarowe kamienniczki :) Twoje nowe dzielo na moje nieszczescie, wyszlo bardzo japonsko. :) I to duzy plus dla Ciebie, gdyz taki wlasnie byl twoj zamiar i plan. A to juz wieksza polowa (mimo to ze polowy sa rowne) sukcesu. Bryla ciekawie ulozona, nad, albo i pod jeziorkiem, symetryczna. Dach pasuje do calosci. Bardzo przytulny a jednoczesnie nierzytlaczajacy salonik. Jednakze, skoro mowimy o japonskim stylu to jakos nie pasuje mi kuchnia. Wprawdzie nie mam zielonego pojecia jak wyglada taka tradycyjna japonska, ale wydaje mi sie ze nie jest na pewno w czerni... No i pokoik dziecka koliduje mi z caloscia. Wrazenie ogolne > typowo japonskie. Czyli pewnie super :))

nossace
14.02.2006, 20:16
w oknach wiszą te same 'firany'
Hurtem jest taniej :D

Domek ładny acz nie lubię domków zapchanych dodatkami z neta (przez czystą zazdrość, bo ja nie mogę sobie pościągać =.=). Ogólnie jest dobrze, ale tej dobrości nadają właśnie te dodatki. To co mi się szczególnie nie podoba to rozmieszczenie okien. No dobra już się nie czepiam dostajesz 8/10. :P

Numack :)
14.02.2006, 21:25
naprawde domek pierwsze klasa :) bardzo łądnie wkomponowany w tło przyrody , bardzo łądne zdjęcia ,jestem pod wreżeniem ,doceń to bo topowiedział : Numack-znawca mody i architektury B)

JuStYnKa
15.02.2006, 06:12
Dziękuje wam za oceny^^! Co do firanek to jakoś tak wszędzie mi one pasowały. Pokój dziecka rzeczywiście nie pasuje do reszty ale nie chciałam dla dziecka robić ciemnego brązowego pokoju...

Blue__Lagoon
15.02.2006, 09:35
Super :) Lubię ten styl. Podoba mi się ta narożna wanna :p Jak już ktoś zauważył, to jest w nim ten "klimat"

Xsiver sim
15.02.2006, 18:59
Domek ładny.Gustowny w japońskim klimacie.10/10 Mam pytanie udostępnisz?
PS Skąd masz skiny? :D ;)

sasha fierce
15.02.2006, 22:17
bryla jest zarypista, perfekcyjnie oddaje orientalny klimat, te okna, ta woda - wszystko jest jak najbardziej wporządku. w srodku trochę gorzej, a szczerze to beznadziejnie - wystroj wnetrza srednio przedstawia tradycyjne chinskie umeblowanie, w sumie mamy 21 wiek, ale jakis orientalnych akcencikow trochę tutaj by sie przydalo, chociaz kanapy, parawan czy mały wazonik - znacznie lepiej by to wygladalo, ale i tak jest dobrze, w zasadzie nawet bardzo. jezeli chodzi o glebsza opinie umeblowania, jakby patrzec na to dzisiejszym okiem - to calkiem, calkiem. troche 'zapaprane' jak dla mnie w pokojach, nie ktore rzeczy sie wrecz gryza ze soba (najbardziej drazni mnie pokoik dla dziecka, no po prostu go nie trawie) czyli podsumowujac wnetrze mnie troche zniechecilo co do dania ci tak wysokiej noty, ale bryla wszystko poprawia. w koncu sasiedzi nie wpatruja sie co jest w srodku, tutaj chodzi o bryle, o ogrod, o ten sliczny moscik i odpowiednio ustawione pietra - cud, miod i orzeszki. 5+. (poniewaz jestem nie zmiernie wdzieczna mojej kryteriom oceniania, 5 i to z plusem to naprawde niezla ocenka) gratulacje, masz talent dziewczyno ;)

kataryna1
16.02.2006, 06:15
Ładny domek bez zarzutu. 10/10

Moriquendë
16.02.2006, 11:17
Bryła

+ Dom z zewnątrz jest ładny. Takie było moje pierwsze wrażenie.
+ Wygląda na to, że włożyłaś w niego przynajmniej trochę pracy. Bo dom wygląda, jakby jej wymagał.
+ Ciekawy i oryginalny. Zdaje się, że widzę coś takiego po raz pierwszy.
+ Dobrze komponuje się z otoczeniem, wygląda jakby stał tam od dawna.
+ Ładna, naturalna kolorystyka.

- Nie podoba mi się rozmieszczenie okien. Niesymetryczne, lekko chaotyczne.
- Bryłę bym jednak urozmaicił troszkę bardziej. Przydałby się jakiś wykusz czy dobudówka.

Wnętrze

+ Ładne, od początku sprawia bardzo dobre wrażenie.
+ Wnętrze jest ciekawe, meble rozmieszczone w fajny sposób...
+ Wszystko do siebie pasuje, nie licząc pianina. Zmieniłbym też kuchnię...
+ Widoczne jest zgranie kolorystyczne...

- Kuchnia całkowicie nie pasuje do reszty domu. Pokój dziecka również nie za bardzo. Liczyłyłbym w nim chociaż na trochę japońskiego stylu.
- Może się mylę, ale wydaje mi się, że przy urządzaniu niektóych pomieszczeń po prostu ściagnęłaś całe zestawy mebli z internetu. Nie podoba mi się to...

Ogród

+ Jest tym czym być powinien - świetną otoczką dla domu.
+ Zdecydowanie inny niż wszystkie. Ciekawy, oryginalny pomysł!

- Niestety staw jest trochę zbyt prostokątny, do tego wierzba wyrasta prosto z jego dna...
- Niestety jest niefunkcjonalny. Przynajmniej na tarasach mogłabyś urządzić jakiś kącik wypoczynkowy czy coś. A tu tylko dwie ławeczki!


Rozkład wnętrz

-Niefuncjonalny. Jedna jedyna łazienka na parterze! Nie wyobrażam sobie schodzenia co rusz dwa piętra niżej tylko za potrzebą... Kuchnia i jadalnia na piętrze, daleko od salonu. Do tego do jadalni wchodzi się przez kuchnię... Jak już coś to na odwrót!

Razem 6/10

JuStYnKa
17.02.2006, 12:20
Domek ładny.Gustowny w japońskim klimacie.10/10 Mam pytanie udostępnisz?
PS Skąd masz skiny? :D ;)
Skiny mam z http://www.helaene.com/ :)

Pawlq
17.02.2006, 14:40
10/10
No coment

KAJA401
29.09.2008, 19:02
Bardzo fajny domek nie podoba mi się jedynie jego kolor na zewnątrz i ta zielona tapeta czy co to jest w pokoju niemowlaka nie lubię tego koloru a tak to domek bardzo ładny:) ocena: 8,9/10

Gio
29.09.2008, 19:09
Święta panienko! A przeczytał regulamin. Podobno starych tematów sie nie odnawia, a ten ma już z dwa lata!

JulitA=)
02.10.2008, 20:49
Ślicznie :) Super bryła, super wnętrze, rzeczywiście pokój Ani odstaje od reszty ale szczerze to sama bym nie miała pojęcia jak wygląda japoński pokój dziecka. I trudno o takie dodatki. PoZdRaWiAm =)

Panna Lawenda
03.10.2008, 17:24
Nie no, bardzo ładny. Aczkolwiek w łazience na pierwszej fotce jest troszkę "nawalone".
Usunęłabym przedewszystkim dywan. Ale oprócz tego jest okey.
Ocena końcowa: 7.5/10
Pozdrawiam,
Di
EDIT: Łuupss. Teraz spojrzałam na datę xD

pati16
06.10.2008, 14:46
Ten dom jest super!!!! Skąd masz takie super meble?????:):):):)

Komandos-94-
06.10.2008, 15:40
najpierw myślałam, że to będzie jakaś buda a'la oglądacz pokemonów, ale zwracam Ci honor ;) Mieszkanie jest super. sama kocham Japonię, więc mi się spodobało.
Oczywiście dach rasowej pagody wyglądałby ładniej, ale trudno

Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to siatkowe łóżeczko dla dziecka :/

Pozdrawiam

Molly
10.10.2008, 08:05
Nie podoba mi się bryła oraz ogród... Nie pasują też te białe kwiaty przed domem.. źle się łączą z odcieniem brązu...
Ja na towim miejscu jak bym miała budować taki dom to bym pościągała z neta jakieś dodatki przed dom... i właśnie chodzi mi tu o kwiatki..
Coś w nim jest.. nie wiem co ale jest xD
Jakoś tak Ci powiem , że przypadł mi do gustu..
Wnętrze za to jest super... :)
Ale..(u mnie zawsze jest jakieś ale...) nie jest one zbytnio podobne do Japońskiego klimatu ..
Wygląda ono jak w nowoczesnym domu dla zwykłego małżeństwa.. Chodzi mi o taki dom jak budujesz go dla jakieś zwykłej rodziny..
Dobra moja ocena to 6/10