PDA

Zobacz pełną wersję : Może "mała" petycja do twórców?...


Cay
22.03.2006, 06:15
Są dwie rzeczy, któe w nowym dodatku przynajmniej dla mnie sa nie do przyjęcia.
Pomijam wszystkie dziwne i malo realne często rozwiązania do których mozna się przyzwyczaić ale te "nowe bugi mnie drażnią i wrecz przeszkadzają w grze.

Pierwszy z nich ( w mojej ocenie mniej istotny dla samej gry a więcej dla zachowania zdrowego rozsądku)
Robot - sługus
----------------------
A raczej humanoidaly android z potzrebami życiowymi i aspiracjami!
To jest jakaś kosmiczna pomyłka.
Rozumiem, ze zasilanie nalezy uzupełniać ale co ma robot wspólnego z zaspokojaniem potrzeby zabawy i towarzystwa???!!!!
Już nie wspomnę o tak idiotycznych zachciankach jak zjedzenie hamburgera !
To jakaś lekka paranoja!
Na marginesie dodam, ze mój humanoidalny android mając towarzystwo i zabawę na zero ( bo wogóle mnie nie interesują jego potzreby - ma robić co mu każe i kwita) postanowił się rozerwać i wskoczył do basenu!
Oczywiscie zaraz się popsuł.
Gdy naprawiono nawet nie zdazyłem wcisnąć pauzy a on już zpowrotem był w basenie!!!!
Idiotyzm ale wynika z tego, że nikomu się nie chciało tak naprawdę przyłożyc do narysowania postaci takiego robota i jest w rzeczywistości zwykłym simem ze zmniejszoną listą potrzeb do zaspokojenia.
(dobrze ze nie ma zamiaru isc na studia!!)
-------------------------

2. Prowadzenie biznesu.

Rozumiem, że jest to wszystko z przymrużeniem oka, ale wiem też że na grę klienci wydają kolosalne pieniądze i jest to prosukt wysoko medialny, którego wbrew pozorom wcale nie uzywają jedynie dzieci (rodzice wstydza się przyznać:D) dlatego skoro twóecy wpadli na pomysł symulacji biznesowej niech to będzie symulacja made in sim z najlepszych wzorów sim city choćby a nie jakaś kaszanka!
Symulacja ma na celu symulowanie jak samo okreslenie wskazuje i takie symultaniczne życie nastawione na rozwój jednak a nie na pustą klikaninę!

Żle a nawet z pelną nonszalancją potraktowano czas w grze.
Przeciez nie może być tak aby jechac w inne miejsce, być tam tydzień po czym wrócić do domu w tym samym dniu, godzinie, minucie i sekundzie!!!!
To jest bardziej podróż w czasie a nie symulacja życia jakiegokolwiek.
Możmna nad tym przejść do porządku dziennego?
Może można (z resztą póki co nie ma innego wyjścia:D)

Jedbnak rozwój biznesu jest kompletnie niedopracowany.
Skoro "powołano" instytucję kierownika", który zgodnie z instrukcją moze prowadzić sklep podczas naszej nieobecności dlaczego tego nie robi????
Dla mnie prowadzenie biznesu pod moją nieobecność to bilans zysków i strat i bilans ten nigdy nie moze być zerowy.
Czy z naszej kasy każdego dnia nie powinna znikać sunka którą wypłacamy pracownikom?
Czy biznes powinien przynosić dochody lub straty?
Powinien ale nie w Sims 2 WB.
A szkoda.
Oczywiście jak gdzies tu przeczytałem zawsze można zagrać w tycoona, tylko, że tycoon nawet najlepszy nie będzie simsami i odwrotnie więc prosze mnie nie odsyłąć tam gdzie niekoniecznie chce iść....


***********************************

PS
Będę niezmiernie zobowiazany jeżeli "podpiszą" się tu ci gracze, których kierownicy biznesowi przysporzyli zysków ich firmom.
Jestem ogromnie ciekaw czy w ogóle jest ktoś taki.
Ja załozyłem hurtem już ponad setkę rożnych biznesów z kierownikem i jedynie pietwszy z nich po zakupie gry przynosi dochód i jest prowadzony pzrez kierownika.
Moze własnie tak ma być że tylko jeden biznes na grę na jednym komputerze jest dochodowy???:D

VioletSoul
22.03.2006, 07:39
a ja jestem za przeproszeniem wiekowa i sie nie wstydze przyznac ze gram w simy w dodatku zarazam innych simowa choroba
ale co racja to racja slugus jest niedopracowany gdy przebieram go w stroj wizytowy ma jeszcze czesc simowej mordki biznes tez nie jest przemyslamy a dodatki? no coz nie ma co sie tak znowu strasznie zachwycac to juz na stronie peggy lub the mood sa lepsze ale gre kupilam bo to jest jedyna gra przy ktorej odpoczywam gram od jedynki i jestem maniakiem dzieki temu maz nie ma problemu z kupowaniem mi prezentow dla siebie kupilam nie dla dziecka bo aktualnie nie mam jeszcze takowego w inwentarzu chociaz przyznaje ze przez ta gre jestem ukochana ciocia moich siostrzenic
zawsze mnie zastanawialo dlaczego EA nie zlapie tych najlepiej robiacych dodatki i ich do wlasnych celow nie wykorzysta wydajac jakies porzadny zbior tych dodatkow a nie pare drobiazgow jak ten swiateczny dodatek bo na nim to zawiodlam sie na calej lini przeciez przy rejestracji jest pytanie czy chcesz brac udzial w tworzeniu przeciez firma ktora zarabia kupe kasy na danej grze (a przypominam ze to jest najlepiej sprzedajaca sie gra na swiecie) powinna lepiej zadbac o klijenta bo to jest tak jak trzymac kure znoszaca zlote jajka w gnojowisku jak przezyje to dobrze jak nie to trudno prawdobodobnie uwazaja ze tacy maniacy jak ja i tak kupia i tak wiec nie ma po co sie starac i niestety maja racje bo nie wiem co bym zrobila gdyby nie bylo simow gdzie ucieklabym chociaz na pare chwil przed domowym kociolkiem
pewnie wrocilabym do rpg ostatnio mam nadzieje ze blizzard wyda diablo 3 ;P

Guralka
22.03.2006, 08:40
a ja jestem za przeproszeniem wiekowa i sie nie wstydze przyznac ze gram w simy w dodatku zarazam innych simowa choroba
ale co racja to racja slugus jest niedopracowany gdy przebieram go w stroj wizytowy ma jeszcze czesc simowej mordki biznes tez nie jest przemyslamy a dodatki? no coz nie ma co sie tak znowu strasznie zachwycac to juz na stronie peggy lub the mood sa lepsze ale gre kupilam bo to jest jedyna gra przy ktorej odpoczywam gram od jedynki i jestem maniakiem dzieki temu maz nie ma problemu z kupowaniem mi prezentow dla siebie kupilam nie dla dziecka bo aktualnie nie mam jeszcze takowego w inwentarzu chociaz przyznaje ze przez ta gre jestem ukochana ciocia moich siostrzenic
zawsze mnie zastanawialo dlaczego EA nie zlapie tych najlepiej robiacych dodatki i ich do wlasnych celow nie wykorzysta wydajac jakies porzadny zbior tych dodatkow a nie pare drobiazgow jak ten swiateczny dodatek bo na nim to zawiodlam sie na calej lini przeciez przy rejestracji jest pytanie czy chcesz brac udzial w tworzeniu przeciez firma ktora zarabia kupe kasy na danej grze (a przypominam ze to jest najlepiej sprzedajaca sie gra na swiecie) powinna lepiej zadbac o klijenta bo to jest tak jak trzymac kure znoszaca zlote jajka w gnojowisku jak przezyje to dobrze jak nie to trudno prawdobodobnie uwazaja ze tacy maniacy jak ja i tak kupia i tak wiec nie ma po co sie starac i niestety maja racje bo nie wiem co bym zrobila gdyby nie bylo simow gdzie ucieklabym chociaz na pare chwil przed domowym kociolkiem
pewnie wrocilabym do rpg ostatnio mam nadzieje ze blizzard wyda diablo 3 ;P

dobrze, że tylko w formalnym wydaniu. Ja swojemu z ciekawości zmieniłam rysy twarzi i nie wyszło to ciekawie. Teraz po domu łazi mi takie mieszane nie wiadomo co
:con: :con: :con:

filipw3
22.03.2006, 09:02
Na bugi jest patch (http://thesims2.ea.com/update/getpatch.php?appVersion=1.3&languageCode=16)

Dan
22.03.2006, 09:14
To co dla jednych jest problemem innym sprawia przyjemność.

Co do prywatnych producentów dodatków do gry, to dobrze jest jak jest. Robią świetną rzecz, którą można mieć za darmo (w większości przypadków). Powinniśmy się cieszyć, że EA nie zabroniło czegoś takiego, tylko pragnie by gra się rozwijała.
Co do przedmiotów z dodatków od EA to uważam, że są świetne i naprawdę starannie dopracowane. To można zauważyć perfekcje choć użytkownicy gry ich doganiają, to mało jest takich osób.

PS Też jestem "wiekowy" i jakoś nie robię z tego problemu.

arttysta
22.03.2006, 11:38
Ja też jestem wiekowa hehehehehehe, ale lubie grać w sims2, przynajmniej tu życie jest idealne, heheheheehehhehe :D , ale nowy dodatek denerwuje mnie swoją niefunkcjonalnością, jest jakby trochę nudny i nieciekawy. w rpg też lubie grać w78r. hehheh ja jestem 80r

Cay
22.03.2006, 12:49
zrobiło się o wieku a chciałem o zarządzaniu...:D

Czy naprawdę nie ma gracza, ktory by zarabiał na biznesie prowadzonym przez kierownika?
ten patch nie naprawia błędów o których mówię...

Lea
22.03.2006, 14:35
Cay jesli chodzi o niezrozumialy dla Ciebie brak uplywu czasu gdy jestes na parceli publicznej to powiedz mi jakbys to rozwiazal w grze jesli w domu zostaje zona z 3 dzieci gdy maz jedzie zajac sie biznesem? Wyobrazasz sobie ze co? Dzieci same sie naucza i dorosna bo Ty (gracz) wolisz sie bawic w biznes niz zajmowac domem? Pamietaj ze to gra! To nie realne zycie gdzie gdy Ty jedziesz zarabiac pieniadz to zona odwala wszystko przy dzieciach. Do tego potrzebny by byl drugi gracz. Mi akurat ta opcja z brakiem uplywu czasu bardzo odpowiada. U mnie dzieci nim wyrosna na nastolatkow ucza sie wszystkich umiejetnosci na 8 poziom. Ty wiesz jaka to by byla strata czasu dla mnie jakby zycie bieglo "w domu" gdy my jestesmy na parceli publicznej??

Co do patcha: Nigdy zaden z tych bledow ktore ponoc leczy u mnie sie nie zdarzyl. Sama nie wiem instalowac go czy nie? :D

Cay
22.03.2006, 15:17
a propos
Załozylem kolejny biznes, już nie wiem który
Zatrudniłem kierownika, który wczesniej pracował u innego sima w innym biznesie, gfdzie nie zaroobił ani grosza ...
I oto eureka - firma przynosi zysk bez mojego udziału!
Dlaczego?
Nie mam pojęcia, zwłaszcza że w sklepie sa jedynie dwa stojaki z ubraniami:D:D:D

Czy ktoś może próbował gdzies w ustawieniach ręcznie spowodować zyski?
Jest w ogóle taka możliwość?

Mgiełka
22.03.2006, 16:00
Co do upływu czasu, to mogliby to rozwiązać w taki sposób, że:
W przypadku jeśli sim mieszka sam, to normalnieby jechał i czasby też upływał.
W przypadku gdy jest rodzina więcejosobowa, ekran dzieliłby się na dwie części i możnaby grać równocześnie na publicznej i zwykłej parceli. Albo byłby przełącznik, żeby można patrzeć co robi matka z dziećmi w domu i sterować nimi i gdy kliknie się drugi raz widzieć, co robi mąż w sklepie. :D Lub jakos połączyc te opcje.

Ale to napewno byłoby na bardzo dobre komputery, bo wąpi czy słabeuszby to wytrzymał. (Sorki, za to "by" wszędzie)

Lea
22.03.2006, 18:06
Katherina fajny pomysl. Ja kombinowalam w kierunku ze najpierw czas plynie z simem w biznesie a potem jak on daje opcje jedz do domu to sie przelacza na dom i tam ten sam czas uplywa ale bez niego.
Twoj pomysl jednak lepszy :D
Cay to jak zrobic zeby kierownik jednak przynosil zyski? Najpierw zatrudnic go na kierowniczym stanowisku u innego sima a potem u nas?

Ayla
23.03.2006, 13:19
Proszę, proszę...
A więc jednak nie jestem jedyną osobą, która ma żal do twórców TS2 WB za wydanie tego bubla ;)
W innym poście napisałam jakie jest moje zdanie na temat dodatku (bo to był post: co myślisz o nowym dodatku) i niestety zostałam ZAKRZYCZANA przez innych użytkowników! Bo dodatek jest SUPER, NIC się nie psuje, NIE MA żadnych błędów, jest IDEALNY , PRZEMYŚLANY, REALNY i w ogóle powinnam dopłacić Maxisowi conajmniej 99,99zł za to, że go w ogóle wydał :O

Spoko...

Moja młoda simka założyła biznes. Ale chciała mieć dziecko. Więc zatrudniła kierownika, żeby spokojnie wychować małego. No i to tyle. Sklep ma kierownika. Nie wiem po co, bo jeszcze nic nie zarobiłam odkąd on tam rządzi.

Dziękuję Ci, o Wielki Maxisie :D

P.S
A tak w ogóle: dlaczego kiedy ja piszę, że najnowszy dodatek tylko zepsuł i pogorszył działanie gry na MOIM komputerze, to zaraz połowa forumowiczów pisze, że to NIEMOŻLIWE bo u nich nic się nie zepsuło :O :O :O

VioletSoul
23.03.2006, 15:15
[QUOTE=Ayla]Proszę, proszę...
A więc jednak nie jestem jedyną osobą, która ma żal do twórców TS2 WB za wydanie tego bubla ;)
W innym poście napisałam jakie jest moje zdanie na temat dodatku (bo to był post: co myślisz o nowym dodatku) i niestety zostałam ZAKRZYCZANA przez innych użytkowników! Bo dodatek jest SUPER, NIC się nie psuje, NIE MA żadnych błędów, jest IDEALNY , PRZEMYŚLANY, REALNY i w ogóle powinnam dopłacić Maxisowi conajmniej 99,99zł za to, że go w ogóle wydał :O

bo tu sie "starszyzna" forum wypowiedziala :smart: a ciebie mlodsi pewnie zakrzyczeli :D

Ayla
24.03.2006, 09:59
Zapewne masz rację w78r ;) Tak mogło być!
Może poprosimy adminów o osobny dział dla nas - "wapniaków" po dwudziestce :D

Ale, ale!!!
Wyobraźcie sobie, że wczoraj, po trzech godzinach gry, moja simka zarobiła nie wychodząc z domu 77 simoleonów!!!
Chyba dam podwyżkę kierowniczce :O

Zaznaczam, że mam (tam w grze ;) ) sklep z zabawkami, piętrowy, dobrze wyposażony, z profesjonalną obsługą (złote rangi) i kiedy tam jestem zarabiam 2-3 tysiące !!!

To się chyba nazywa sukces... :O :O xP

Anula
24.03.2006, 12:59
Tu macie rację...Simy nie są i obawiam się, że jeszcze długą nie będą całkowicie wiernie odwzorowywać życia...to tylko zabawa...wiadomo , że mogłoby być lepiej, ciekawiej...ale cóż nie zapominajmy, że Simy mają na celu ośmieszyć niektóre poważne elementy prawdziwego życia...takie jak poród, sex,wychowywanie dziecka,randki,biznesy itd.....według mnie The Sims 2 to gra , która ma dobrze bawić :D :D :D ...

Nie zmienia to jednak tego, iż Ci faceci z EA mogliby lepiej traktować klientów i nie rzucać im jakiś ochłapów...lepiej poczekać parę miesięcy dłużej i otrzymać produkt, który nawet zagorzałym krytykom zamknie buzie niż szybko , bez dokładnego pomysłu produkować dodatki fajne , ale niedopracowane i jakby to ująć...niedorobione:P :P....
Ja osobiście wolę czekać...(jest czas na uzbieranie kasy:P)

Pozdr:*

Wickoo
25.03.2006, 00:25
Ayla.. ee, ten.. w galerii moja simka zarobila 50 tys. w jeden dzien ;-)

bez kodow =]

Lea
25.03.2006, 00:40
Ayla.. ee, ten.. w galerii moja simka zarobila 50 tys. w jeden dzien ;-)

bez kodow =]
Hem... Kierownik to jej zarobil a ona byla w domu? Bo rozmawiamy w tym temacie o tym ze kierownicy mianowani na to stanowisko w biznesie nie przynosza zyskow

Konrad 2
25.03.2006, 07:16
Ja zarobilem w 1 dzien w juz pelni wyposazony sklep z zabawkami jak w nim przebywalem ok 12 tys, ale to dlatego ze 2 razy przedmiotu ktory uzupelnia zachcianki, tak to sprzedawca po 5-6 sprzedarzach traci cala energia i ciagle marudzi o snie, to tez jest troche zle ze az tak go to wyczerpuje, moj sim kasjer moglby jeszcze 2 razy tyle przesiedziec niz moj sprzedawca.Teraqz jak wyjade uzupelnie paroma robotami i ostatnimi zabawkami w zlotej randze i w zanadzu duzo mi zostanie bo dlugo sie te rangi wybieralo.(jeszcze nie probowalem z kierownikiem, dzisiaj juz sprobuje bo mam spore zyski)

Sesca
25.03.2006, 16:32
Nie wiem jak wy gracie. W moim sklepie z robotami zarabiam ok. 30,000 codziennie, jak jestem na parceli wiecej.
Moze to nie twórcy, a WY cos nie tak robicie?

Zwalcie wine na kogos. Najłatwiej.
w78r - STARSZYZNA?! Wybacz, ale wymagasz niewiadomo czego. Pomyśl lepiej, czy DA sie to zrobic, starszyzno.

Ayla
27.03.2006, 17:51
Tak Sesca... robimy coś nie tak, wiesz. Ja na przykład przy instalacji dałam język japoński i teraz nic nie rozumiem...

Śmieszą mnie takie posty jak Twój. Wyjaśniłaś/eś coś? Wytłumaczyłaś/eś mi co robię nie tak? Wniosłaś/eś coś pozytywnego do tego wątku? To nie pisz, skoro sama/sam nie wiesz. Znajdź temat pod tytułem "Wszystko mi wychodzi dobrze" i tam się produkuj.

Bo najłatwiej to sie właśnie wymądrzać jak Ty.

arttysta
04.04.2006, 17:41
Tak Sesca... robimy coś nie tak, wiesz. Ja na przykład przy instalacji dałam język japoński i teraz nic nie rozumiem...

Śmieszą mnie takie posty jak Twój. Wyjaśniłaś/eś coś? Wytłumaczyłaś/eś mi co robię nie tak? Wniosłaś/eś coś pozytywnego do tego wątku? To nie pisz, skoro sama/sam nie wiesz. Znajdź temat pod tytułem "Wszystko mi wychodzi dobrze" i tam się produkuj.

Bo najłatwiej to sie właśnie wymądrzać jak Ty.

Zgadzam się z tym.

heheheeh ja zarobiłam najwięcej w jeden dzień 1000 simoleonów , buuuuu, ale nie mam tak dużo czasu na granie jak bym chciała, heeeh,