PDA

Zobacz pełną wersję : Wszytsko w jednym: SimPe, animacje, memory manager itp.


=>kl@udiaa<=
25.05.2006, 14:43
Pzeszukiwałam forum przez kilka dni ale nie znalazłam odpowiedzi na moje problemy z grą.

1. najbardziej denerwujący z nich jest w opcjach spawn -> memory manager zamiast interrakcji. Nie mam Inteenminatora ani żadnych teenminatorów tak jak pisaliście w innych odpowiedziach do podobnego problemu. Mam natomiast TeenWoohoo czy coś takiego i pare innch hacków. Przy włączaniu gry pojawia sie komunikat włączyć/wyłączyć zawartość zmodyfikowaną a przy tych hackach pojawiają się wykrzykniki. mam chyba tysiące dodatków kumulowanych od zainstalowania pierwszej częsci The SIms i nie chciałabym ich wszytskich stracic. Spawn wystepuje od Na studiach ale dopiero tereaz zaczelam czesciej grac i mnie to strasznie wkurza. Mam wszystkie czesci gry. Jak mam sie tego pozbyć?

2. Nie wiem jak wyglądaja krótkie filmiki podczas np. zakończenia studiów, bara-bara itp. Tnie się niemiłosiernie, tak że widze poczatek (np. przy bara bara stopy, i koniec czyli jak sim sie przytula do partnera). Sądzę,, że to przez dodatki. Przy zainstalowaniu pierwszej częsci parę lat temu wszytsko działało normlanie. Ostatnio przy przinstalce wgrałam tylko pierwsza czesc, komp był czyściutki, dodatków zero,a animacjai tak sie identycznie cięła! O co chodzi?

3. Mam chyba najnowsze wersję SimPe. Potrzebuje programu jedynie do naprawy kontaktów miedzy poszczególnymi simami(przy wgrywaniu zapakowanych parceli kontakty znikaja). Kiedy jednak próbuje dodać jakiegos sima do znajomości z drugim, klikając na jego podobiznę prawym przyciskiem myszy, komputer natychmiastowo sie zawiesza. A może znacie jakis inny sposób ustawienia określonych kontaktów?

Bardzo proszę o pomoc w wymienionych wyżej kwestiach.

Isi
25.05.2006, 17:47
Moje odpowiedzi będą bardzo ogólne, powiem tylko tyle, ile wiem...

1. To, że przy hackach pojawaiają się wykrzykniki, to jeszcze nie przesądza o tym, że szkodzą. U mnie przy kilku dodatkach też się one pojawiają, ale z grą jest wszystko w porządku. Niewykluczone, ze jakieś dodatki lub hacki szkodzą. Radziłabym uruchomić grę bez włączania zawartości zmodyfikowanej i sprawdzenie, czy wtedy wszystko będzie w porządku+ przeskanowanie folderu Downloads programem Content Manager (tu (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=31347) podałam linka) albo SimPE (tylko wtedy, jeśli już to robiłaś, bo na forum nie ma poradnika, a bez poradnika nie radzę ;)). Może akurat wykryją jakieś szkodliwe dodatki.

2. U mnie też po zakupie komputera, gdy miałam tylko podstawową wersję The Sims 2 i 0 dodatków z sieci, filmiki chodziły płynnie. Ale potem zainstalowałam NS, NŻ, WB i mini-dodatki, dużo dodatków z sieci, oprócz tego "zawaliłam" komputer różnymi programami i teraz również w momencie filmów wszystko się tnie i nie mogę ich obejrzeć. Nawet po dokupieniu RAM-u iformatowaniu komputera jest to samo, więc może upływ czasu i długość "życia" komputera ma jakieś znaczenie, nie wiem.
Jeśli to zacinanie filmików Ci przeszkadza, wiem, że można to wyłączyć gdzieś w opcjach, ale co zrobić, żeby działały poprawnie, tego nie wiem.

3. Tego niestety nie wiem, korzystam tylko z SimPE i u mnei wszystko działa...
Chyba można to było zrobić przy pomocy obrazu MerolaMultiPainting (są o nim jakieś tematy na forum), ale nie jestem pewna...

Pozdrawiam

MamaMadzi
25.05.2006, 19:22
Co do tych kontaktów, to możesz sobie dowolnie ustawiać związki za pomocą kodu boolProp testingCheatsEnabled. W zakładce spawn masz opcję sim modern i tam jest relathions (sorki, jeśli pokręciłam słowa, ale napewno znajdziesz). I tam sobie ustawiasz jak i co chcesz. A jeśli chcesz dodać do kontaktó, to tym samym kodem na skrzynce pocztowej i tam będzie make me now everyone czy coś takiego i doda ci wszystkich simów z okolicy do znajomych.

Monitkowa
26.05.2006, 14:37
2. Filmiki te możesz włączyć przez opcje kamery a następnie Włącz podgląd wydarzeń specjalnych :) chociaż też na początku myslałam że to sprawka dodatków