PDA

Zobacz pełną wersję : Noir Papillon [BRAK ZDJĘĆ]


Noir Papillon
22.12.2006, 17:41
Jest to mój pierwszy dom na forum. Poza tym jestem nową użytkowniczką, więc serdecznie wszystkich witam:)
Dom nazwałam moim nickiem, ponieważ chciałam aby jakoś zapadł wam w pamięć. Może nie jest najlepszy, ale i nie najgorszy to szczerze go oceńcie.
Klimat domu nawołuje do czasów wielkiego kunsztu meblowego:P
Różne zdobienia i obrazy ze staroświeckiej epoki.
Podwórko może nie zachwyca, bo jedyne co widać to drzewa... Lubię je i chyba to dlatego:)
Ponieważ jesień to moja ulubiona pora roku również przybrały one
pomarańczową szatę.

Historia domu:
Niegdyś na miejscu domostwa stał wielki pałac hrabiego Gertwina. Słynął on z okrucieństwa wobec zwierząt, posądzono go także o czarną magię, kobiety obwiniały go o nie kulturalne odnoszenie się do nich.
Hrabia zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając pałac. Mieszkańcy dawnej wioski postanowili go zburzyć. Niszczyli obrazy, wybijali okna, meble doszczętnie niszczyli... Lecz gdy na następny dzień wracali wszystko stało nienaruszone, jakby wogóle nie tknęli przedmiotów. Wkońcu dom dał ustąpić i zburzyli go doszczętnie. Z tyłu na podwórzu wśród wierzb w stawie znaleźli szczątki ludzi i zwierząt... Więcej tam nie wrócili nawet żeby ściąć drzewa. W latach 20 XX wieku do miasteczka Miłowo wprowadziła się kobieta Vanessa Newton, która postanowiła mimo strasznych historii jej opowiedzianych przez mieszkańców wybudować na tym miejscu dom. Budowa trwała dwa lata. Piękno drzew tak nią zachwyciło, że postanowiła ich nie ścinać. Vanessa ożeniła się z Carlem McCalisterem, z którym miała dziecko... Małą córeczkę Rose. Cała rodzina zmarła z powodu straszliwej choroby. Ci którzy przechodzili i dalej przechodzą obok domostwa słyszą płacz dziecka, jęki i wrzaski zmarłych...

Nie bijcie za mocno ^^

czarna magia
22.12.2006, 18:25
hm, domek całkiem ładny, powiem szczerze. nie pasuje mi tylko kuchenka w kuchni, i jakoś średnio podoba mi się łazienka u góry, ale jest fajnie. 9,5/10

Nastulka92
22.12.2006, 18:43
fajnie, fajnie, ładne stonowane kolory pasujące do siebie i śliczne kolory jesieni. Tylko dom wydaje mi się trochę pustawy, nie wiem może to przez zdjęcia.
8/10 pozdrawiam:)

ignis
22.12.2006, 20:14
Hmmm.... Z zewnątrz dom jest jedną nieciekawą, rozlazłą bryłą. Jak na mój gust za mało okien. Ogród też pustawy, może przydałyby się tajemnicze ściezki, prowadzące do ciemnych zakamarków straszliwego miejsca, lub parę rabatek zaniedbanych kwiatków? :P W środku również nie prezentuje się najlepiej. Pusto, bez żadnego wyrazu. Owszem ładne dodatki, ale przecież to nie żadna filozofia poustawiać mebelki specjalnie dopasowane do klimatu. Zrobić śliczne wnętrza z podstawowych mebli, to jest wyzwanie!! ;) Włąsciewie jedyne, co mi się podoba to to, że ładnie dobierasz kolory, nic się nie gryzie...
Ogólnie 2/10
pozdrawiam

PS. Ktoś na tym forum kazał mi kiedyś podkreślać iż wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu. A więc podkreślam: TO TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA...

Noir Papillon
22.12.2006, 21:33
No tak... ŻADNA filozofia znaleść także te dodatki. Powiem ci szczerze, że to co MI napisałaś mogło tyczyć się także innych domów, które PRAKTYCZNIE wszystkie mają ściągnięte, dobrane mebelki. Sztuką jest to jak dobrać kolory i gdzie postawić mebel. Przeczytałaś wogóle co napisałam? No właśnie...
A co do pustości domu, to nie lubię gdy jest tak bardzo nawalone. Tu kwiatek tu rzeźba no bez przesady.
Ale dziękuje za te komentarze. Następnym razem postaram się dostosować do waszych wymagań. Ale nie zgodze się do tego, że OGRÓD jest pusty! Czy wspomniałam wogóle, że to ogród? Chyba nie... Dom jest bez ogrodyu a jedyne co to są drzewa z tyłu domu, bo chciałam by klimat był bardziej chłodny.
Czytajcie historie, bo drzewa to część tego:P
Dziękuje.

Damianek7
22.12.2006, 21:36
mam pytanie domek spoko :) ale jakie ty masz simsy ze widac domy sąsiadów :O ? u mnie tak nie ma :1smutny: :1smutny: :( ;( ? za odp dzieki

Natix
22.12.2006, 21:51
Ładny.
9,5/10
Pozdrawiam

marandile
22.12.2006, 22:44
Nie podoba mi się dach i tapety z zewnątrz oraz lazienka, troche kuchnia i przedpokój na górze. Ale wielki plus za pięękne mebelki w sypialniach i ten telefon... mmm, miodzio. 9/10. Aha, ustaw sobie w grafice w grze wielkość zdjec i ich jakość.

ignis
23.12.2006, 10:30
Oczywiście, że przeczytałam opis, Motylku, zawsze to robię, gdyż przy swoich domach również umieszczałam obszerne opisy, możesz sprawdzić, serdecznie zapraszam ;). Przepraszam, że zbeszcześciłam "drzewa za domem" mianem ogrodu. Błagam o wybaczenie, lecz całe życie spędziłam w mylnej świadomości iż teren wokół domu ogrodzony murem nazywa się ogrodem. Jeszcze raz przepraszam...
Poza tym, zgodnie z prośbą któregoś z jakże wspaniałych użytkowników tego forum, podkreśliłam, iż jest to tylko i wyłącznie moja opinia. Nie musisz się bronić. Jak widać, jestem osamotniona w mojej opinii, więc nie masz powodu, by się unosić ;)
Pozdrawiam

Baorti
26.12.2006, 18:00
Narazie ten dom należy do czołówki moich ulubionych domków 9/10

Noir Papillon
27.12.2006, 09:10
Ignis, eh to nie chodzi o to, ja BARDZO szanuję twoją opinię... Naprawdę, ale ja też mam chyba prawo bronić swojej własności czyż nie?
Pozdrawiam i wielkie buziolcie dla ciebie Ignis i pozostałych formuowiczów:*

P.S. Patrzyłaś do słownika języka francuskiego? Bo widzę, że ty jedyne mnie z rasa psa nie mylisz:P

ignis
28.12.2006, 11:32
Do takich słów słownika nie potrzebuję ;P Jak cię zamęczają sześć razy w tygodniu francuskim, to się w końcu wbije do głowy xD.

karolcia92
08.01.2007, 20:42
Ja daję ocenę 9/10(bez jednego punktu, bo trochę za mało ozdób). Opis domu pasuje do jego wystroju.
Ps.Na jaką chorobę zmarła cała rodzina?

Noir Papillon
08.01.2007, 22:09
Wiesz... Nie mam pojęcia^^ Nie przemyślałam tego.
No, ale nie wiem... Może trąd, cholera? Hmmm...

anthea
09.01.2007, 18:12
Ja też uczę się francuskiego ;-)
Noir Papillon-Czarny motyl,mroczny motyl.
Ja to tak rozumiem możliwe że chodziło ci o coś innego ;P

weris
09.01.2007, 18:27
Najładniejsza kuchnia i pokój dziecka Domek bardoz łądny 9/10 :D

Noir Papillon
11.01.2007, 13:59
anthea zgadłaś:) o to, o to^^
Tylko, że ja nie jestem mroczna.
Motylem jestem:D:D
Dziekuję, że wam się pdooba mój domek^^ Jutro będzie drugi możliwe

Paranormalny
11.01.2007, 14:11
ale jakie ty masz simsy ze widac domy sąsiadów :O ? u mnie tak nie ma :1smutny: :1smutny: :( ;( ? za odp dzieki
W każdych simsach tak jest tylko w opcjach trzeba ustawić.
A domek fajny 9/10

kyku
12.01.2007, 13:08
mi nie za bardzo odpowiada ten styl.. wolę nowoczesne domki.. i na zewnątrz też jest nieciekawy.
poza tym:
bardzo ładne łazienki i hole
6,5/10

Oladelbezel
18.01.2007, 16:55
fajny domeq 9/10 ;P

Kasiunia14lat
18.01.2007, 19:08
Domek z zewnątrz mnie nie zachwycił. Masz natomiast śliczne mebelki :) Najbardziej podoba mi się jadalnia ;D Jest taka romantyczna ;D Ładna też jest łazienka na górze i pokój dziecka :)
Myślę, że dom dużooo gorzej wyglądał by bez dodatków z neta. Już mówiłam w środku mi się nawet podoba, choć kuchnia jest za duża, salon jest pusty i taki mało stylowy. Może być.... Podoba mi się Historia Domku i jego nazwa więc daję 7/10 bo to moja pierwsza ocenka na tym forum ;D
Pozdrawiam

kornelia911
29.01.2007, 11:18
ładny;) 9,5/10 jakies niedociągniecie male jest:P

Rainbow
22.03.2007, 22:35
Domek może i jest pusty,a z zewnątrz nie przypadł mi do gustu,ale szczerze mówiąc wnętrzami jestem oczarowana...pasują do nazwy,mają swój klimat-brawo!

Jutka6
22.03.2007, 23:33
Kształt domu raczej przeciętny, taki monotonny, bez żadnych zróżnicowań, a już najbardziej dokucza mi wejściowy taras. Bez okien czy dachu wydaje się taki podłużny i pusty. Przed pokój jest fajny od razu pokazuje się ten klimacik. Może mi sie tylko wydaje, ale mam takie wrażenie jakby w salonie tak mało mebli było. Kuchnia trochę odchodzi od klimatu domu, ale spoko. Najgorsza jednak jest lodówka i kuchenka. W łazience mam takie same wrażenie jak w salonie. W przedpokoju na górze za mało obrazów, a za dużo lamp. Potem wszystkie pokoje fajne. 7/10

Aleks
23.03.2007, 12:29
Bardzo fajny. Z zewnątrz taki niby normalny dom, ale w środku "ucharakteryzowany" na starodawny dworek. Pokoje fajnie urządzone, wszystko do siebie pasuje, oprócz kuchenki w kuchni, ale to szczegół. Jedyne co odstrasza to...historia domu :P , ale osobiście mało co mnie może przestraszyć :) . Duży plus za drzewa- jest ich sporo, a ja je bardzo lubię.
Moja ocena: 10/10
Pozdrawiam ;)

Fizzly
24.03.2007, 00:27
Cóż, bryła jest straszna -ani ładna, ani ciekawa, ale powiem szczerze że wnętrza mi się podobają. Może troszkę pusty ten jasny korytarz i wanna na środku łazienki odrzuciła, ale ogólnie mi się podoba - taki klimat dworku/zamku. Ładnie w środku. ;) Bryła i ogród - odpada... ^^

Trosia
24.03.2007, 17:07
Śliczny domek, 19,999/20 (te 0,001 za ściany z zewnątrz i dachówkę), tak to śliczny. Czy i jeśli to jak można go ściągnąć??? A jeśli nie dasz do ściągnięcia, to masz przynajmniej link do tego fortepianu i telefonu, tylko o to proszę :)

Kenji
24.03.2007, 22:38
no z zewnątrz b.źle...wewnątrz elegancko...jak na pierwszy dom to b.dobrze xD
6/10

szynszylam
24.03.2007, 22:54
No tak zastanówmy się. Nareści widać jakieś początki dobrego gust. Bryła domu za banalna. Wnętrze trochę za puste. Jedynie meble są jakie takie. Moja ocena 4,5/10

vanity
25.03.2007, 00:15
No wiec bryla zwyczajna, nudna. TO tez nie moj styl, ale pamietam, ze gdy bylam mala dziewczynka to marzylam o takim wlasnie palacu :D Dlatego masz plusa xD Fajne mebelki, wystroj, ladnie dobralas kolory, dodatki, nie mam zastrzezen co do wnetrza dlatego 8/10 A i jeszcze mialam dodac, ze odjelam jeden punkt za ogrod, bo tez nie podoba mi sie.

mario
25.03.2007, 00:41
Wg mnie bryla powinna byc jednolitym kwadratem lub prostokatem... wnetrze ciekawe choć kuchnia troche za duza i ta lazienka ... :con: .... daje 7,5/10 ;)

jeszcze mala prosba.... gdyby ktos mi powiedzial skad mozna sciagnac fajne szafki wiszace to bylbym wdzieczny :P

!?Baile!?
06.05.2007, 14:53
Wszystko jest FruTTi. Osiągnęłaś całkowity efekt takiej starości. Taki styl był kilka wieków temu :) Dla Ciebie + za to, bo ja bardzo lubię taki styl.
Są minimalne niedociągnięcia, ale mało istotne.
9,9/10 :)

kasiuleczka
11.05.2007, 11:16
ladny ale troche w nim ciemno 8/10 ;)

Nandelle
18.05.2007, 00:12
Taki dziwny, ale może być ocenka:8/10

Powerpuff_Girl_xD
19.05.2007, 12:01
To mnie zaczarowało. ;)
10/10.
Domek jest piękny, taki elegancki.
Pzdr;*;*

Babajaga
19.05.2007, 14:51
Najbardziej mi się nie podobała łazienka na górze, a najbardziej mi się podobała kuchnia :P.bryła trochę za kwadratawa, mogłaś zrobić daszek nad wejściem.

Ocenka: dobry +

Camilla's Dark Side
28.05.2007, 22:05
Fuuj.. starocie.. ojejku.. jedyne co mi sie nawet podoba to kuchnia.. moglabym w czyms tak interesujacym siedziec caly dzien XD
Nie bede pisac wszystkiego co mi sie nie podoba bo mi to zajmie caly dzien..
4/10

PS. Przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam.. nie lubie byc nie mila ale jestem zbyt szczera :3

martka95
30.06.2007, 13:59
ciekawy...8/10

Hejlok
30.06.2007, 18:03
Nawet fajny. Najbardziej podobala mi się kuchnia i jadalnia :)

7/10

olinkaz93
12.07.2007, 14:39
mam pytanie domek spoko :) ale jakie ty masz simsy ze widac domy sąsiadów :O ? u mnie tak nie ma :1smutny: :1smutny: :( ;( ? za odp dzieki

W The Sims 2 Nocne Życie ,można w opcjach tak ustawić, że widać sąsiedztwo domu.