PDA

Zobacz pełną wersję : Jak i gdzie wgrać dodatki? - krótki poradnik


Strony : [1] 2 3

Eámanë
28.01.2007, 14:17
W związku z powtarzającymi się na forum tematami tego typu postanowiłam stworzyć poradnik dotyczący ściągania i instalowania dodatków do gry.

------------------------------------------------------------------

Jak ściągnąć?

To zależy od strony, z jakiej ściągasz dodatki. Zazwyczaj ich nawigacja jest dość intuicyjna, na pewno sobie poradzisz. Wystarczy wyszukać jakiś obiekt/fryzurę/itp. i, w zależności od strony, kliknąć na obrazek, napis Download lub coś takiego, a rozpocznie się pobieranie.

Uwaga! Jeśli chcesz, aby ściągnięte dodatki działały bez zarzutu, musisz poznać kilka pojęć. Zazwyczaj do każdej pobranej fryzury, a także do niektórych mebli potrzebny jest mesh. Mesh to coś w rodzaju bryły, kształtu, szkieletu fryzury, która pokrywana jest później odpowiednią teksturą, czyli kolorową powłoką - na stronach z dodatkami określaną jako recolor. Jeśli ściągasz kilka dodatków o takim samym kształcie, tylko w różnych kolorach, wystarczy do nich jeden mesh i kilka odpowiednich recolorów.

Spójrz np. na stronę http://www.xmsims.com. Można z niej ściągnąć m. in. meble do sypialni.

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/lozko.jpg

Żeby pobrać np. łóżko, klikasz na jego wybrany kolor. Mesh dołączony jest jednak tylko do brązowego łóżka (patrz napis na powyższym obrazku). Jasne i czarne to tylko recolory (patrz poniżej):

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/lozko2.jpg

Więc aby działało Ci czarne łóżko, musisz ściągnąć także jego brązową wersję (bo brązowa ma dołączony mesh).

Zazwyczaj jednak z meblami nie ma takiego zamieszania, najczęściej wszystkie mają meshe i nawet nie musi to być wyraźnie zaznaczone ;)

Gorzej jest z fryzurami. Tutaj meshe bardzo często będziesz musiał ściągać oddzielnie.

Na stronie http://freearea.peggysims2.net niektóre fryzury mają już dołączonego mesha (świadczy o tym napis "mesh include"). Wystarczy kliknąć na Download i ściągnąć gotową fryzurę.

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/meshinclude.jpg

Na innych stronach, np. http://www.4eversimfantasy.net mesh trzeba ściągnąć oddzielnie. Jak widać na poniższym obrazku, aby mieć tę fryzurę, musisz najpierw pobrać mesh, a później możesz ściągnąć 4 recolory. Fryzura będzie wtedy dostępna w 4 różnych kolorach, jak na zdjęciu.

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/meshoddzielny.jpg

------------------------------------------------------------------

Gdzie umieścić już ściągnięty dodatek?

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/package.jpg

Wszystkie dodatki do gry w formacie package umieszczamy w folderze Moje dokumenty/EA Games/The Sims 2/Downloads. Jeśli folderu Downloads nie ma, wystarczy go po prostu stworzyć :)

Zazwyczaj jednak ściągnięte dodatki mają format zip lub rar. Oznacza to, że są spakowane. Do rozpakowania archiwów zip wystarczy zwykły Windows XP (klikamy wtedy na ikonę pliku prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie Wyodrębnij pliki), ja polecam jednak używanie programu WinRAR. Można go ściągnąć ze strony http://www.winrar.pl.

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/winrar.jpg

Po zainstalowaniu programu spakowany plik można otworzyć, zobaczyć, jakie pliki wchodzą w jego skład oraz je wypakować.

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/wypakuj.jpg

Na obrazku widzimy, że w skład ściągniętego archiwum CDdreads_femlong.zip (akurat jest to fryzura) wchodzi kilka plików package: jeden mesh i kilka recolorów (tutaj akurat widać to po nazwach, jednak nie zawsze tak jest). Aby rozpakować pliki klikamy na przycisk Wypakuj do...

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/gdzie.jpg

Pojawia się okienko, w którym wystarczy wpisać ścieżkę folderu, do którego chcemy wypakować pliki (czyli Moje dokumenty/EA Games/The Sims 2/Downloads) i kliknąć OK.

Jeśli ściągamy dużo dodatków na raz, nie musimy otwierać każdego pliku i rozpakowywać oddzielnie. Wystarczy zaznaczyć je (kliknąć na wszystkie po kolei przytrzymując Ctrl), kliknąć na jeden z nich prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Wypakuj pliki...

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/duzoplikow.jpg

Jeśli ściągamy całe simy, zazwyczaj są to pliki w formacie sims2pack.

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/sims2pack.jpg

Wystarczy dwukrotnie na nie kliknąć i w okienku, które się pojawi wybrać Instaluj, a simy pojawią się w grze ;)

http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/dodatki/instaluj.jpg

INSTRUKCJA OBSŁUGI PLIKÓW Z CZŁONEM "COLLECTION" W NAZWIE (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=738236&postcount=133)

gruszka.
20.07.2007, 08:55
UWAGA!!!

Od dzisiaj tematy z pytaniami na tamat wgrywania dodatków nie będą akceptowane!
Już wiele razy była o tym mowa, a ten poradnik jest naprawdę bardzo dokładny.

Kubcia
20.07.2007, 11:54
<tu był zacytowany cały poradnik>
nie rozumiem!!!!!!!!

Darlene
20.07.2007, 12:01
Nie cytuj ze zdjęciami x_X.
Czego dokładniej nie rozumiesz?

Jaredka
21.07.2007, 16:09
mam takie pytanko czy w folderze Downloads moge zrobić inne foldery i czy gra bedzie działała??

Isi
21.07.2007, 16:29
mam takie pytanko czy w folderze Downloads moge zrobić inne foldery i czy gra bedzie działała??
Tak, można sobie zrobić w Downloads foldery, jeśli chce się mieć porządek.
Sama tak mam i wszystko poprawnie działa, a wszystkie dodatki się pojawiają w grze. ;)

monisiaczek
22.07.2007, 09:26
Ja właśnie tak sciągam i połowy z tyż żeczy nie mam w grze! Dlaczego?

Rocket
22.07.2007, 09:51
Ja właśnie tak sciągam i połowy z tyż żeczy nie mam w grze! Dlaczego?
Może być kilka przyczyn:
- możliwe że nie ściągnęłaś meshy
- możliwe że to co ściągałaś nie jest kompatybilne z dodatkami które masz: np. ściągnęłaś ubranie wymagające Nocnego Życia a masz tylko Zwierzaki
- możliwe że te rzeczy są po prostu wadliwe, albo uszkodzone

Jaredka
22.07.2007, 16:01
Dzięki Isi :) i takie pytanko mam jeszcze czy pliki SIMS2PACK trzeba koniecznie rozpakowywać?? Jeśli tak to czy jest jakiś sposób aby rozpakować większą ilość na raz?? Bo już sie mi w głowie kręci od nich :wacko:

Rocket
22.07.2007, 17:24
Dzięki Isi :) i takie pytanko mam jeszcze czy pliki SIMS2PACK trzeba koniecznie rozpakowywać?? Jeśli tak to czy jest jakiś sposób aby rozpakować większą ilość na raz?? Bo już sie mi w głowie kręci od nich :wacko:
Plików SIMS2PACK nie rozpakowywujesz tylko klikasz dwa razy aby je zainstalować w grze. Rozpakowywuje się tylko pliki w formatach .zip i .rar.

Alicja008
22.07.2007, 19:36
chciałam bardzo podziekowac załozycielowi tego tematu, bardzo mi trn temat pomógł :)
fenx xD

Jaredka
23.07.2007, 11:42
Plików SIMS2PACK nie rozpakowywujesz tylko klikasz dwa razy aby je zainstalować w grze. Rozpakowywuje się tylko pliki w formatach .zip i .rar.


Ale każdy trzeba pojedynczo tak? Nie można kilku na raz?

Isi
23.07.2007, 17:29
Ale każdy trzeba pojedynczo tak? Nie można kilku na raz?
Tak, każdy się pojedynczo instaluje (niestety ;)).

Na zagranicznym forum mts2 jest narzędzie do instalowania większej ilości takich plików naraz:
http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=37577
Ale ja niestety jeszcze się z nim nie zapoznałam wczoraj wieczorem to sobie znalazłam) i w tej chwili nie potrafię go obsługiwać.
Ale z tego co tam widzę to nie jest bardzo skomplikowane - trzeba zainstalować biblioteki stąd -> http://www.modthesims2.com/files/, żeby działało, potem program rozpakować, otworzyć i wybrać z komputera pliki do rozpakowywania.

mabda
23.07.2007, 20:36
mozna kilka jednoczesnie:
trzeba stworzyc katalog z tymi plikami do zainstalowania i za pomoca clean instalera wyswietlic zawartosc katalogu. potem klikamy z shiftem pierwsza i ostatnia pozycje na liscie [znaczy zaznaczamy wszystkie pozycje] i klikamy install. wtedy wyskakuje okienko, czy wszystkie elementy i klikamy tak :) u mnie tak dziala i przypuszczam, ze u was tez powinno :)

Jaredka
24.07.2007, 08:09
Mabda dzięki działa na szczęście :D A czy te pliki muszą być w folderze Downloads? Czy jak je zainstaluje to można je wyrzucić?

Isi
24.07.2007, 09:41
Mabda dzięki działa na szczęście :D A czy te pliki muszą być w folderze Downloads? Czy jak je zainstaluje to można je wyrzucić?
Pliki .sims2pack po zainstalowaniu można wyrzucić - dodatki są już zainstalowane jako pliki .package w Downloads). :)

Edit: U mnie nie działa niestety sposób podany przez mabdę, tzn. jak otwieram Clean Installer i wybieram do wyświetlenia katalog z dodatkami .sims2pack, to nic się nie pokazuje (Clean Installer wyświetla mi tylko dodatki typu .package), no i nie ma ikonki "Install" po otwarciu Clean Installera (można tylko przeglądać, a nie instalować).
Natomiast jak kliknę na jakiś dowolny dodatek .sims2pack, to otwiera się nieco inne okno Clean Installera, gdzie jest opcja "Install", ale tutaj z kolei nie można sobie wybierać i otwierać zawartości dowolnego katalogu.
I zawsze miałam tak jak jest, może mam jakieś inne wersje. :P Nie mam pojęcia.

Jaredka
24.07.2007, 13:28
Isi wrzuć je w jakiś folder i potem kliknij na niego i będzie taka opcja ''Install all'' i wyświetli sie takie okienko i tam też bedzie Install klikasz na nie, no i zrobione :) mi tak działa :)

Isi
24.07.2007, 14:39
Isi wrzuć je w jakiś folder i potem kliknij na niego i będzie taka opcja ''Install all'' i wyświetli sie takie okienko i tam też bedzie Install klikasz na nie, no i zrobione :) mi tak działa :)
Tak rzeczywiście działa. :) Opcję widziałam wiele razy, ale nie kojarzyłam jej z Clean Installerem, bo nie było ikonki...
Dziękuję. :*

Alene
26.07.2007, 11:43
nie wiem dlaczego ale potem jak klikam na to wypakuj do (w programie winRar ta ikona taka duza na górze) to pisze ze "nie ma zaznaczonych plików.musisz wybrac pliki do tej opccji"o.O.help jak mam to zrobic pomocy.jestem kiepska z kompa:(:(:(:(

Lilith
26.07.2007, 11:47
Trzymając Shift kliknij na pliki i dopiero wtedy na wypakuj.

Alene
27.07.2007, 12:29
aha.dzieki.a jak juz chce wypakowac pliki to do czego mam wypakowac??tzw.napiszcie mi tą sciezke tak jak moje dokumenty/ea games/the sims 2/downalds/........itd.itp. to jak tutaj mam zrobic?? :wacko: bo juz nie wiem

Lilith
27.07.2007, 15:59
C:\Documents and Settings\Nazwa twojego konta\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Downloads
Jeżeli nie ma tego folderu musisz do sama stworzyć :D

Alene
30.07.2007, 16:04
dzięki :D ale nie weim dlaczego... w takiej sciezce mam zawsze napisane [to co ty napisałas]i potem po downloads/(mam napisane jeszcze nazwe pliku) i co mam z nia zrobic z ta nazwą??usunac czy zostawic??bo czasem jak za dłuzo jest o tej samej nazwie plików (konczy sie na downloads) to potem mam jakis komunikat :ze "taki plik juz istnieje czy chcesz go zamienic na nastepujacy" cos w tym rodzaju :con: co to jest?niby juz jest cos takiego a nie mam tego w grze

Eámanë
30.07.2007, 17:35
Przy rozpakowywaniu, w ramce Nadpisywanie, wybierz Automatycznie zmień nazwę pliku i powinno być ok ;)

tysiacpostaci
15.08.2007, 11:40
skad sie sciaga meshe? i czy sa potrzebne tez do np. koni, dywanow itp?

Eámanë
15.08.2007, 12:23
Mesh do danego obiektu powinien być na tej samej stronie, z której ściągasz dodatek. Czasem jest nawet spakowany w tym samym archiwum, wtedy nie trzeba się o nic martwić. Po prostu szukaj na stronie downloadu informacji o meshach, czasem autorzy dodatków podają np. link do innej strony, z której należy pobrać mesha - bo nie jest on ich autorstwa. Meshe są potrzebne do wszystkiego, ale niektóre obiekty korzystają z meshy Maxisa, zawartych już w grze, a inne mają je zawarte w sobie. Oddzielne meshe ściąga się zazwyczaj tylko do fryzur i ubrań ;)

Caesum
17.08.2007, 13:35
Cze, mam pytanie :P

No bo dodatki zapisywane w downloads można wsadzać do pod-folderów(np. downloads/dodatek1), a czy można tak robić z całymi kolekcjami(folder Collections)?

Coli
18.08.2007, 15:10
Elo,
Mam takie pytanko do jakiego folderu mam wypakować domek. I jeśli posiadm tylko Kwitnące Wzgóża to ten domek wypakuje mi się tam ?? :(

Tonetti
18.08.2007, 16:28
[QUOTE=Coli]Elo,
Mam takie pytanko do jakiego folderu mam wypakować domek?[QUOTE]

mam to samo pytanie. Pakowałem domy do Downloads i nie działało.

Coli - dom będzie w skrzyni domów. Będziesz mogła go gdziekolwiek go posadzić. Np. w miłowie, weronie, kwitnących wzgórach no... gdziekolwiek :) jeśli pomogłem proszę o punkt :D

Coli
18.08.2007, 17:06
Dziękuję, dała bym ci pkt ale nie mam zielonego pojęciak jak się je daje :P

Proszę niech ktoś napisze do jakiego folderu wypakować dom :(:(:(:(:(:(:(

Pamela
18.08.2007, 17:30
Coli punkty reputacji dodaje się pod profilem danego usera, na takiej wadze :)

Isi
18.08.2007, 18:03
Proszę niech ktoś napisze do jakiego folderu wypakować dom :(:(:(:(:(:(:(
Domu się nie wypakowuje do żadnego folderu, tylko instaluje dwoma kliknięciami myszką. Pojawi się wtedy nowe okienko z komunikatem o instalacji dodatku i domek sam się wypakuje do Twoich folderów gry. Wtedy plik domku możesz wyrzucić, bo nie będzie potrzebny (chyba, że wolisz sobie zachować, gdybyś miała go kiedyś ponownie instalować).

tysiacpostaci
18.08.2007, 20:43
http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=178460 mam takie przykladowe konie. czy tu gdzies jest link do mesha? no i jeszcze jedno. pisze tam tak: programs used
Wings
simPE
Photoshop
uvmapper classic

I based by textures off of beautiful custom painted resins fromDragonflight Studio
*
NIE ROZUMIEM! czy to ze ona ma uzywane programy to znaczy ze ja tez mam miec simPE itp?;/ gdzie to w ogole wszystko mozna sciagnac? i winrar i winzip? i co znaczy to ostatnie zdanie bo w ogole nie moge go rozszyfrowac?
ps. aha i jeszcze cos co sie tyczy koni- one juz po sciagnieciu sie same ruszaja, biegaja sobie itp. czy musze jeszcze cos do tego sciagnac?:/

Caesum
19.08.2007, 01:50
nie, sądzę że to znaczy jakiegoś programu używano podczas jego tworzenia, ciebie nie ma obchodzić "programs used" tylko "expansion-packs used" ;)

Eámanë
19.08.2007, 07:24
Mesh jest już zawarty w pliku, który ściągasz, nie musisz się o nic martwić ;) Jeśli działają, to znaczy, że wszystko jest ok :)
gdzie to w ogole wszystko mozna sciagnac? i winrar i winzip? i co znaczy to ostatnie zdanie bo w ogole nie moge go rozszyfrowac?
Link do Winrara jest podany w pierwszym poście tego tematu. A ostatnie zdanie znaczy, że korzystała z tekstur z fromDragonflight Studio ;)

mabda
19.08.2007, 12:17
ej, czy u was tez 90% mebli sciagnietych z neta pojawia sie w content managerze na liscie potencjalnych hackow?
przez to wlasnie moje dzieciaki nie przynosza pracy domowej, a jak sciagnelam cos w rodzaju pracy domowej z neta, to ona tez znika po kilku minutach :( opieka spoleczna zabiera mi dzieci, bo te sie nie ucza ;(

Isi
19.08.2007, 13:50
ej, czy u was tez 90% mebli sciagnietych z neta pojawia sie w content managerze na liscie potencjalnych hackow?
przez to wlasnie moje dzieciaki nie przynosza pracy domowej, a jak sciagnelam cos w rodzaju pracy domowej z neta, to ona tez znika po kilku minutach :( opieka spoleczna zabiera mi dzieci, bo te sie nie ucza ;(
Tak, w Content Manager właśnie dużo dodatków jest oznaczonych jako hacki,a tak naprawdę nie są hackami. ;) Nie jestem pewna, w jakiej sytuacji dodatek jest oznaczony na czerwono, ale chyba wtedy, kiedy jest zrobiony na innym meshu niż maxisowy...
Lepiej się Content Managerem nie kierować przy szukaniu hacków, można użyć Clean Installera - on je zaznacza na czerwono (choć kilka hacków, jakie ściągnęłam, nie oznaczył).
Jeśli chodzi o problem z pracą domową, to jakieś dodatki mogły zaszkodzić, ale Content Managerem się ich nie zlokalizuje.

sasetushka
20.08.2007, 15:38
słuchajcie,mam problem z clean installerem, w ogóle nie widzi plików typu *.sims2pack :O :O :O

kombinowałam już na wszystkie sposoby, teraz instalatory siedzą w oddzielnym folderze i po prostu nie mam pojęcia, jak to rozwiązać, aż mnie głowa rozbolała :con:

Isi
20.08.2007, 16:35
słuchajcie,mam problem z clean installerem, w ogóle nie widzi plików typu *.sims2pack :O :O :O

kombinowałam już na wszystkie sposoby, teraz instalatory siedzą w oddzielnym folderze i po prostu nie mam pojęcia, jak to rozwiązać, aż mnie głowa rozbolała :con:
Hmm, jak nie widzi?

Jeśli klikniesz 2 razy na pliku .sims2pack, to powinien się on otworzyć w Clean Installerze, aby móc go zainstalować. Jeśli nie otwiera się w Clean Installerze, tylko w maxisowym okienku, to kliknij na nim prawym przyciskiem myszki Otwórz za pomocą->Clean Installer i zaznacz, żeby zawsze pliki .sims2pack otwierały się tym programem.

A jeśli otwierasz sobie program Clean Installer, aby przeskanować swoje dodatki, np. z Downloads to właśnie tak ma być, że nie widzi dodatków .sims2pack - podczas skanowania program widzi tylko rozpakowane już dodatki .package.

Czyli w skrócie - programem Clean Installer możesz instalować sobie dodatki typu .sims2pack i przeglądać dodatki typu .package. ;)

martacz
21.08.2007, 00:34
Ściągnęłam dodatki z netu, sa w downloads, widac je w grze w trybie kupowania a nie moge ich postawic do domu, dlaczego tak się dzieje? Kasy mam wystarczająco duzo, zeby je kupic więc to nie to.

sasetushka
21.08.2007, 10:12
Isi, dziękuje, już sama na to wpadłam:) ale zasługujesz na punkcik, bo widzę, że bardzo angażujesz się w pomoc potrzebującym simomaniakom ;)

btw:dlaczego wagę widzę tylko pod swoim nickiem? :shy:

Isi
21.08.2007, 14:28
Ściągnęłam dodatki z netu, sa w downloads, widac je w grze w trybie kupowania a nie moge ich postawic do domu, dlaczego tak się dzieje? Kasy mam wystarczająco duzo, zeby je kupic więc to nie to.
Tak podobno jest, kiedy ściągnęłaś dodatek, który wymaga jakiegoś dodatku (lub mini-dodatku) do gry, którego Ty nie masz...
A jeśli na 100% masz, to nie wiem... Może nie masz zainstalowanego CEP-a? Albo te dodatki są wadliwe.
btw:dlaczego wagę widzę tylko pod swoim nickiem? :shy:
Na razie widzisz wagę tylko u siebie, bo masz nowe, nie zaakceptowane jeszcze przez Admina konto i nie masz wszystkich uprawnień (zakładanie tematów, dawanie reputacji itd.). Wkrótce Ci zaakceptuje (jak każdemu) i wtedy u innych userów też będziesz widzieć wagę. ;)
I dziękuję. :)

uno
21.08.2007, 15:30
Każdy użytkownik ma 7 dni okresu testowego, potem, jeżeli administrator nie ma żadnych zastrzeżeń, konto zostaje automatycznie aktywowane.

Wymagania: użytkownik jest na forum dłużej niż 7 dni i napisał przynajmniej 5 postów

tysiacpostaci
25.08.2007, 21:18
żałosne. próbowałam stosować się do tego poradnika i myślałam że wszystko robię dobrze. używałam winrara, rozpakowałam do Downloads, zaakceptowałam je gdy po uruchomieniu gry wyskoczył mi komunikat. chyba wszystko dobrze? najwyraźniej otóż nie bo mam parę problemów myślę trudnych do rozwiązania:
1. wiekszosci dodatkow po prostu nie ma chociaż na liście dodatków do zaakceptowania były
2. prawie żadne fryzury się nie ściągnęły chyba 1 na 6
3. ściągnęły sie NIEKTORE ubrania ale wiekszosc z nich (to byly sari) zmienily sie w jakies normalne bluzki ze spodenkami chociaż nazwe maja prawidłową.
4. konie które ściągnęłam się nie ruszają (chyba ze one sie nie mialy ruszac, ale myslalam ze jednak tak)
5. niektórych koni nie ma.
6. domów nie ma w skrzyni rodzin.
7. koń z siodłem którego ściągnęłam trzeba było ustawić na podjeździe. miał wtedy takie same opcje jak samochód. gdy kazałam mojej simce "przejażdżkę" ona najpierw otworzyła niewidzialne drzwi a koniowi zapaliły się ŚWIATŁA :/
8. nie ma simów takich całościowych, nie pokazuje mi sie nic gdzie mogę dwa razy kliknąc by je zainstalować.
9. ogolnie dupa:/ dobrze sciagnal sie tylko jeden samochod.
co robić?

Coli
25.08.2007, 22:27
Ja jak wypakowuje fryzury i włosy do folderu downloads to również ich nie mam. HELP

Isi
25.08.2007, 22:45
Ja jak wypakowuje fryzury i włosy do folderu downloads to również ich nie mam. HELP
A ściągasz meshe dodatków i masz zainstalowanego CEP-a? Jeśli nie, to najprawdopodobniej dlatego Ci nie działają.
3. ściągnęły sie NIEKTORE ubrania ale wiekszosc z nich (to byly sari) zmienily sie w jakies normalne bluzki ze spodenkami chociaż nazwe maja prawidłową.
Jeśli ściągnięte ubrania pokazują się maxisowe, to na bank coś jest nie tak z meshami, tzn. albo nie pobrało się meshy, albo pobrało się nieodpowiednie meshe, albo pliki meshy są wadliwe...
6. domów nie ma w skrzyni rodzin.
A to jest taki błąd gry przy pakowaniu parceli... Autor pakując dom może być nieświadomy, ze jego dom po instalacji nie pokazuje się innym. Tak się często dzieje, jeśli nie przetestuje tego u siebie w grze.
7. koń z siodłem którego ściągnęłam trzeba było ustawić na podjeździe. miał wtedy takie same opcje jak samochód. gdy kazałam mojej simce "przejażdżkę" ona najpierw otworzyła niewidzialne drzwi a koniowi zapaliły się ŚWIATŁA :/
Tak właśnie miało być, bo koń jest zrobiony na bazie samochodu. ;) Dlatego właśnie wymaga dodatku Nocne Życie.

A co do innych problemów... Jeśli nie ma fryzurek czy koni, to możliwe, ze nie zostały pobrane odpowiednie meshe (kształty) do nich albo w grze nie jest zainstalowany najnoszy CEP i dlatego dodatki nie pojawiają się.

A jeśli chodzi o to, ze nie ma Simów całościowych, to nie do końca zrozumiałam... Sim jest spakowany jako plik .sims2pack (czasem oczywiście trzeba najpierw rozpakować go WinRarem ). I właśnie w ten plik .sims2pack trzeba kliknąć 2 razy, aby zainstalować Sima. Nie widziałam nigdzie, żeby ktoś pakował Simy inaczej, ale może nie znam stronki, z której Ty je pobierasz.

Coli
25.08.2007, 23:14
A ską ściągne najnowszy CEP ? :(

tysiacpostaci
25.08.2007, 23:39
no wlasnie skad sciagnac ten cep? ja pobieram wszystko z modthesims2.com czy jakos tak. co za badziewie z tymi dodatkami co nie rusze to cos nie dziala xD ale najgorsze ze ja mam meshe jakby tak "razem" z fryzura a i tak ich nie ma, to samo domu nie ma...

vanity
26.08.2007, 00:42
http://modthesims2.com/showthread.php?t=35224 tu możecie pobrać CEP.

A co do meshy, jeśli chodzi ci, że jest jeden plik, ta fryzura. To mesha nie masz =/ Może źle patrzysz, coś przeoczyłaś, albo ściągasz dodatki wymagające innych dodatków, tzn. np. Nocnego Życia, itp.

Coli
26.08.2007, 15:09
Na co mam kliknac tam zeby ten CEP sciagnac i gdzie go mam wypakowac/wkleic ? :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Isi
26.08.2007, 15:31
Na co mam kliknac tam zeby ten CEP sciagnac i gdzie go mam wypakowac/wkleic ? :(:(:(:(:(:(:(:(:(
Tutaj jest temat z działającym linkiem do najnowszego CEP-a:
http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=92541 (żeby pobrać, trzeba kliknąć w link " CEP_Windows-AutoInstaller.zip" na dole pierwszego posta, a żeby zobaczyć link, trzeba być zarejestrowanym).
Można też CEP-a pobrać bez rejestracji tutaj:
http://sims.ambertation.de/en/cep/ ("Download CEP")

CEP-a należy zainstalować dwoma kliknięciami myszką, a potem zatwierdzić wszystko w okienku, które wyskoczy. CEP wypakuje się sam do folderu Downloads.

Caesum
26.08.2007, 16:15
A ja mam kłopot...

Ściągnąłem z http://www.xmsims.com/ włosy i wgrałem je do folderu downloads ale nie działają mi :( Są meshe i recolory i nie działają, zainstalowałem CEP'a ale dalej nie działa! DogFun pościągał w swoim stylu wszystko ale i tak nie działało, wszystko powywalałem do głównego folderu downloads... Dalej nie działa!!! XD

Mam Sims2 Nocne Życie i 4 Pory Roku, mam ustawione by pokazywał obiekty i wszystko... Nie wiem dlaczego tak się dzieje =(

Tak sie dzieje tylko z fryzurami, skinami i wszystkich co związane z genetyką x(

tysiacpostaci
26.08.2007, 17:43
http://modthesims2.com/showthread.php?t=35224 nie widze tu tego napisu, nie widze tu tego cepa:/ a jestem zalogowana.
powiedzcie mi PROSZE co mam zrbic zeby mi dzialaly te fryzury! tam NAPRAWDE nie ma zadnego mesha, jest po prostu download i tyle. zreszta moze cos przeoczylam np. na tej stronie: http://modthesims2.com/showthread.php?t=208206 pobralam oba pliki ktore sa tam na dole. jeden to mesh. wiec dlaczego nie ma tej fryzury?!
ps. gdy laduje sima do winrara znaczy sie calego sima to pokazuje sie "niespodziewany koniec archiwum". co to znaczy?

Caesum
26.08.2007, 18:25
pobralam oba pliki ktore sa tam na dole. jeden to mesh. wiec dlaczego nie ma tej fryzury?!
Też tak mam... HELP ;(

ps. gdy laduje sima do winrara znaczy sie calego sima to pokazuje sie "niespodziewany koniec archiwum". co to znaczy?
To znaczy że archiwum jest uszkodzone albo WinRar kiepsko wypakowuje, polecam 7-zip:
http://www.programs.pl/program,287.html :P

tysiacpostaci
26.08.2007, 18:51
DZIEKI chyba go sciagne. a tak poza tym to kiedy wlaczam simy pokazuje sie po tych dodatkach "dzialanie programu zaklocone aplikacja zostanie zamknieta" i najgorsze jest to ze nie wiem po ktorym! to jakas popaprana sprawa:/ w necie tyle ladnych rzeczy A NIC NIE DZIALA ehhh chyba sobie po prostu odpuszcze:/

Coli
26.08.2007, 19:30
Eh ja to samo raczej zrezygnuje z nowych fryzur bo tylko nerewicy sie nabawie. Moze ktos poda linka z fryzura skad moge sciagnac i zeby to bylo przetestowane juz przez inne osoby, wtedy sparwdzimy co jest grane

Coli
26.08.2007, 20:47
Chciałabym jutro aby moja simka wyszłazamaż jednak co sciagne sukienke z tej str http://www.pronupsims.net/ i wypakuje sukienke do download o jej nadal nie ma:/ juz nie wiem o mam robic.

Caesum
26.08.2007, 20:49
Był kiedyś program, który sprawdzał czy dodatki nie są wadliwe, na tym forum dawano to! Poszukaj ;)

Isi
27.08.2007, 07:50
Tak sie dzieje tylko z fryzurami, skinami i wszystkich co związane z genetyką x(
Niestety tutaj nie potrafię pomóc...
Na innych forach były chyba ze dwie osoby, którym właśnie pojawiały się obiekty, ściany, podłogi itp., a z genetyki i fryzur nic... Nie wiem, w jaki sposób sobie z tym problemem poradziły (planowały reinstalki gry itp.), w każdym razie też miały wszystko niby dobrze zrobione, a mimo to dodatki nie pojawiały się. :/
No po prostu nie przychodzi mi do głowy nic, co mógłbyś zrobić... Pewnie gdybym sama była w takiej sytuacji, to zaczęłabym robić reinstalki gry (a nawet systemu :P) i w miarę możliwości zobaczyłabym, czy wszystko jest OK na innym komputerze.
http://modthesims2.com/showthread.php?t=35224 nie widze tu tego napisu, nie widze tu tego cepa:/ a jestem zalogowana.
Bo to jest link, gdzie była stara wersja CEP-a, teraz jej nie ma.
Podałam wcześniej nowy link, gdzie CEP jest do pobrania:
http://modthesims2.com/showthread.php?t=35224
ps. gdy laduje sima do winrara znaczy sie calego sima to pokazuje sie "niespodziewany koniec archiwum". co to znaczy?
To jest błąd, jak już wspomniał Erestor Narmolanya, coś musi być nie tak z plikiem, który pakujesz...
Jeśli ściągniesz jakiś dodatek i będzie przy wypakowywaniu tego typu błąd, to musisz ściągnąć dodatek jeszcze raz (bo nieprawidłowo się ściągnął i nie masz wszystkich jego części, więc nie będzie działać).
Moze ktos poda linka z fryzura skad moge sciagnac i zeby to bylo przetestowane juz przez inne osoby, wtedy sparwdzimy co jest grane
No na przykład ja mam te fryzurki:
http://xmsims.com/sims2/ehtm/hair/hair05.htm
http://xmsims.com/sims2/ehtm/hair/hair21.htm
http://freearea.peggysims2.net/hair.do?pagemethod=searchpage&direction=thistenpage&searchpage=58&pagesize=2&submit.x=10&submit.y=12
i działają.
Chciałabym jutro aby moja simka wyszłazamaż jednak co sciagne sukienke z tej str http://www.pronupsims.net/ i wypakuje sukienke do download o jej nadal nie ma:/ juz nie wiem o mam robic.

Jeśli pobrałaś sukienkę, mesh i masz tego CEP-a, to powinnaś zajrzeć do ubrań wizytowych (bo Simka automatycznie nie ubiera się w nią na ślub :P). A jeśli to zrobiłaś i nie ma jej, to jest chyba podobna sprawa, jak u Erestora Narmolanya (odpowiedziałam mu na początku posta)...
Był kiedyś program, który sprawdzał czy dodatki nie są wadliwe, na tym forum dawano to! Poszukaj ;)
Teraz to już go nie ma na forum. ;)
Można wadliwych dodatków szukać programem SimPE, ale jest to żmudne i bez poradnika raczej trudno do tego wszystkiego dość (ja nie pamiętam, co się po kolei robiło).
Można też sobie ręcznie przenosić jakieś dodatki z Downloads gdzie indziej (albo pomóc sobie programem do przeglądania, usuwania i przenoszenia dodatków, np. Clean Installer - http://sims2pack.modthesims2.com/) i zobaczyć, z którymi dodatkami błąd występuje w grze, a z którymi nie... Ale to również jest żmudne.

mabda
27.08.2007, 13:37
(albo pomóc sobie programem do przeglądania, usuwania i przenoszenia dodatków, np. Clean Installer - http://sims2pack.modthesims2.com/) i zobaczyć, z którymi dodatkami błąd występuje w grze, a z którymi nie... Ale to również jest żmudne.
taaa... jeszcze jakby to pomagalo... posprzatalam sobie i z ci i z cm i jakos dalej dzieciaki nie przynosza pracy domowej, a na dodatek ich rodzice nie moga jechac do pracy
i badz tu madry i pisz wiersze no... :/

Isi
27.08.2007, 15:16
taaa... jeszcze jakby to pomagalo... posprzatalam sobie i z ci i z cm i jakos dalej dzieciaki nie przynosza pracy domowej, a na dodatek ich rodzice nie moga jechac do pracy
i badz tu madry i pisz wiersze no... :/
A próbowałaś może przenieść gdzieś cały folder Downloads w inne miejsce i zobaczyć w grze, czy wtedy ten błąd też występuje?

tysiacpostaci
27.08.2007, 16:25
w jakie inne miejsce?
na tym nowym linku co któaś z was podala tez cepa nie widze :) moze jestem slepa:P ja zaraz z tymi dodatkami dostanę nerwicy. nie ma ani fryzur ani koni. wrrrrr
a tak poza tym to jak myslicie gdzie sa mniej wadliwe dodatki na modthesims2.com czy na tym http://xmsims.com/sims2/ehtm/hair/hair26.htm ???

Isi
27.08.2007, 16:57
w jakie inne miejsce?
W obojętnie jakie, np. na Pulpit.
Wtedy po odpaleniu gry gra uruchomi się bez dodatków i będzie można zobaczyć, czy błędy występują, jak ich nie ma.
na tym nowym linku co któaś z was podala tez cepa nie widze :) moze jestem slepa:P ja zaraz z tymi dodatkami dostanę nerwicy. nie ma ani fryzur ani koni. wrrrrr
a tak poza tym to jak myslicie gdzie sa mniej wadliwe dodatki na modthesims2.com czy na tym http://xmsims.com/sims2/ehtm/hair/hair26.htm ???
Tutaj podałam działające linki do CEP-a:
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=671672&postcount=52
Rzeczywiście pierwszy był nieprawidłowy (nie spokpiwał mi się dobrze), przepraszam... Teraz podmieniłam i jest tam CEP jako link "CEP_Windows-AutoInstaller.zip" do pobrania.
Albo można wejść na drugi podany w tamtym poście link i kliknąć "Download CEP". ;)

I osobiście myślę, że "mniej wadliwe" dodatki są na xmsims.com, bo tam są "sprawdzeni" autorzy, a na nmodthesims2 mogą dodawać dodatki wszyscy, zarówno bardzo doświadczone osoby, jak i amatorzy (to jest po prostu forum, gdzie na przykład Ty albo ja możemy dać swoje dodatki, pod warunkiem, że Moderator zaakceptuje - jeśli wszystko będzie zgodnie z Regulaminem :) ).
Choć na modthesims2 jest w tej chwili wielu doświadczonych Kreatorów, którzy starannie dopracowują swoje dodatki i znają się na rzeczy. ;)

tysiacpostaci
27.08.2007, 18:44
no coz moze tak byc ale sciagnely mi sie dodatki tylko z xmsims.com . aha i mam problem bo działają mi już simy i ciuchy i wszystko jest okej, ale mam jeszcze pościągane konie i co ważniejsze domy. zainstalowałam te domy i chyba przez nie wyskakuje mi tabliczka "działanie programu zakłocone. aplikacja zostanie zamknięta" gdy tylko na nie kliknę czy coś. da sie je teraz odinstalowac, bo chyba sa wadliwe? a jesli tak to gdzie?

Isi
27.08.2007, 18:57
no coz moze tak byc ale sciagnely mi sie dodatki tylko z xmsims.com . aha i mam problem bo działają mi już simy i ciuchy i wszystko jest okej, ale mam jeszcze pościągane konie i co ważniejsze domy. zainstalowałam te domy i chyba przez nie wyskakuje mi tabliczka "działanie programu zakłocone. aplikacja zostanie zamknięta" gdy tylko na nie kliknę czy coś. da sie je teraz odinstalowac, bo chyba sa wadliwe? a jesli tak to gdzie?
Domki to pliki .package, możesz je znaleźć w folderach Downloads i Teleport, tak samo jak inne dodatki możesz je sobie ręcznie usunąć. Jeśli masz trudności z ustaleniem, które to, możesz sobie pomóc programem Clean Installer (przeskanować Downloads i Teleport).

tysiacpostaci
27.08.2007, 20:03
no ale wlasnie ja recznie usunelam a nadal sa w grze:O

Isi
27.08.2007, 23:24
no ale wlasnie ja recznie usunelam a nadal sa w grze:O
Widocznie jakieś pliki domków musiały zostać...
Jeśli na pewno skasowałaś odpowiednie pliki to jeszcze w folderze Moje dokumenty -> EA Games -> The Sims 2 -> LotCatalog są jakieś pliki domków, ale nie mam zbyt dużego pojęcia o nich... Nazwa folderu wskazuje, że to mogą być domki z katalogu parcel, więc może i tu trzeba coś usunąć... Ale pewna nie jestem. ;)

Jeśli już dom postawiłaś w okolicy na podłożu i nie możesz go ręcznie usunąć (bo gra się wtedy zacina), to znaleźć go możesz w folderze Moje dokumenty -> EA Games -> The Sims 2 -> Neighborhoods -> numer sąsiedztwa -> Lots. I tu są wszystkie domki z całej okolicy, niestety nie wiem, jak mogłabyś je rozróżnić, proponuję po dacie modyfikacji (przypomnieć sobie, w którym dniu stawiałaś ten dom w okolicy i wziąć pod uwagę pliki, które mają ten dzień podany jako datę modyfikacji).

tysiacpostaci
28.08.2007, 11:32
nietety nie ma tego tam. a domy sie sa w otoczeniu, tylko w skrzyni rodzin...

Isi
28.08.2007, 12:34
nietety nie ma tego tam. a domy sie sa w otoczeniu, tylko w skrzyni rodzin...
Nie masz folderu LotCatalog?
Jeśli tak, to pliki widocznie są w Downloads albo Teleport i nie zostały usunięte wszystkie... Albo są w jeszcze innych folderach (nie znam się niestety).
Natomiast na 100% pliki domków muszą być gdzieś w folderze EA Games, bo po jego usunięciu/przenisieeniu/zmienieniu nazwy po odpaleniu gry tworzą się na nowo okolice i w skrzyni domów ściągniętych doków nie ma. Także ich pliki muszą gdzieś jeszcze być, skoro domki pojawiają się u Ciebie w grze. W Clean Installerze takie domki mogą pojawiać się bez zdjęć i opisu, nie należą do żadnej kategorii.

Coli
28.08.2007, 17:44
Witam, mam znowu problem.
Ściągnełam sobie postać simki z tej str:http://www.sims2cri.com/eng_simscompleti_5.php, to jest ta ostatnia simka-Viktoria zainstalowałam packa, w chodze do gry i nie mam tej simki tam gdzie moge wybrać rodziny już stworzone, również jej nie ma tam gdzie się tworzy postać, to znaczy się chyba jej oczy są tylko do wyboru i rzęsy reszty nie ma, czyli ogólnie zarysów twarzy na których mi tak bardzo zależy.
Czy ktoś mi pomoże.... :(

Dodam jeszcze, że klikłam tylko na download nic więcej nie ściągałam, ponieważ ściągnoł mi się pack.

Lilith
29.08.2007, 08:43
Plik, który trzeba ściągnąć oddzielnie to:
http://www.xmsims.com/sims2/ehtm/hair/hair57.htm
Rysy twarzy, chyba sie nie ściągają. Pod spodem wypisane są pliki które są załączone: Skintone, Eyebrows, Eyes, Noise blush, Makeup. ;)

Damian_Sim
30.08.2007, 10:51
Ja mam miesiecznik z plytą CD i są na niej dodatki zainstalowałem wszystkie i działaja ale jak zainstaluje Domy to nie_dzialaja wchodze w gre wlączam miasto milowo i chcę te nowe domy postawic nie_moge gra sie zacina i sie wylącza po 3 - 4 minutach... Proszę o pomoc!

Damian_Sim
30.08.2007, 10:55
A i proszę pisać na Prywatne wiadomości!

tysiacpostaci
30.08.2007, 12:13
ja z powrotem wracam do tych domków. nadal mam ich pliki, i nie mam pojęcia gdzie one mogą być, w folderze lotcatalog nie mogę ich odróżnić od reszty, a nie kojarzę po datach. wszystko było happy dopuki wyłączałam je za kazdym razem gdy wlaczalam gre, ale teraz zainstalowalam nowe pliki package czy jakoś tak i nie da sie włączyć ich żeby nie włączyć domków. kurcze! i co ja mam teraz zrobic? ma ktos moze jakas rade? :)

Isi
30.08.2007, 17:27
Witam, mam znowu problem.
Ściągnełam sobie postać simki z tej str:http://www.sims2cri.com/eng_simscompleti_5.php, to jest ta ostatnia simka-Viktoria zainstalowałam packa, w chodze do gry i nie mam tej simki tam gdzie moge wybrać rodziny już stworzone, również jej nie ma tam gdzie się tworzy postać, to znaczy się chyba jej oczy są tylko do wyboru i rzęsy reszty nie ma, czyli ogólnie zarysów twarzy na których mi tak bardzo zależy.
Czy ktoś mi pomoże.... :(

Dodam jeszcze, że klikłam tylko na download nic więcej nie ściągałam, ponieważ ściągnoł mi się pack.
Nie wiem, czy próbowałaś instalwać przez program Clean Installer - jeśli nie, to możesz sobie zainstalować jego, a potem Simkę (większa szansa, ze się pojawi).

Jeśli instalowałaś Clean Installerem to możliwe, że nie masz jakiegoś dodatku do gry, którego Simka wymaga (nie mówię, że Clean Installer jest winny, tylko jak Sim wymaga jakiegoś dodatku i się go nie ma, to jak się instluje bez Clean Installera pojawia się komunikat, ze Sim pojawia dodatku; jak się instaluje Clean Installerem, to nie ma tego komunikatu) i dlatego się nie pojawia.

No i musisz pamiętać, że Simkę ściągnęłaś bez włosów i mogłaś jej po prostu nie rozpoznać, choć się pojawiła. :P

Jeśli jesteś pewna, że nie wymaga dodatków, których nie masz i że powinna się pojawić, to radziłabym ściągnąć jeszcze raz i zainstalować ponownie, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.
ja z powrotem wracam do tych domków. nadal mam ich pliki, i nie mam pojęcia gdzie one mogą być, w folderze lotcatalog nie mogę ich odróżnić od reszty, a nie kojarzę po datach. wszystko było happy dopuki wyłączałam je za kazdym razem gdy wlaczalam gre, ale teraz zainstalowalam nowe pliki package czy jakoś tak i nie da sie włączyć ich żeby nie włączyć domków. kurcze! i co ja mam teraz zrobic? ma ktos moze jakas rade? :)
Jeśli nie zależy Ci za bardzo na swoich okolicach, domkach i Simach, to możesz przenieść gdzieś folder EA Games lub zmienić mu nazwę, zeby po odpaleniu gry wszystko utworzyło się na nowo (bez ściągniętych domków). Wtedy mogłabyś do gry wrzucać od nowa te, które sobie ściągniesz.

Albo mogłabyś zrobić tak, jak napisałam wyżej, tylko że potem skopiowałabyś sobie pliki swoich okolic ze starego folderu EA Games do nowego (który gra utworzy po odpaleniu), żeby mieć swoich Simów i domki i wszystko, co do tej pory zrobiłaś. Tylko dodatki byś musiała od nowa sobie pościągać.

tysiacpostaci
30.08.2007, 20:43
hhmmm a czy pomoze jak odinstaluje ostatni dodatek i zainstaluje go od nowa?? bo niedlugo i tak bede instalowala nastepne dwa wiec gralam przez caly czas lotario i tylko tak zeby zabic czas wiec mi nie szkoda...

Isi
30.08.2007, 21:00
hhmmm a czy pomoze jak odinstaluje ostatni dodatek i zainstaluje go od nowa?? bo niedlugo i tak bede instalowala nastepne dwa wiec gralam przez caly czas lotario i tylko tak zeby zabic czas wiec mi nie szkoda...
Tak, jak odinstalujesz ostatni dodatek, to usunie się razem z nim folder EA Games, a więc te feralne domy razem z nim. ;)
Tylko że o wiele prościej i szybciej byłoby po prostu usunąć sobie folder EA Games zamiast robić reinstalkę. Ale jak wolisz. :P

tysiacpostaci
31.08.2007, 11:55
ale ja sie boje usuwac tego folderu... :) juz chyba lepiej zmienic mu nazwe ale z kolei nie wiem w czym to ma pomoc jesli chodzi o zainstalowane pliki :D

joasia014
03.10.2007, 08:27
ja mam takie male pytanko. widze ze znasz sie na simsach i problemach ich dotyczoncych. mam sims 2 i sims 2 moda z H&M ale po zainstalowaniu moda z H&M nie moge tego wlaczyc umiesz mi pomoc? :( :( :( :fist:
:fist:

Rocket
03.10.2007, 15:48
ja mam takie male pytanko. widze ze znasz sie na simsach i problemach ich dotyczoncych. mam sims 2 i sims 2 moda z H&M ale po zainstalowaniu moda z H&M nie moge tego wlaczyc umiesz mi pomoc? :( :( :( :fist:
:fist:
jak to nie możesz? tj co się dokładnie dzieje po kliknięciu na ikonkę dodatku?

monisiaczek
17.10.2007, 14:31
hej, mam problem z sciaganiem dodatkow.Jak klikam na download zaczyna sie samo ladowac,(nie kliknelam ani na zapisz ani na otworz) i jak sie naladuje pokazuje sie komunikat, pisze w nim:'nie moge otworzyc C:\Documents and Settings\ustawienia lokalne\ Temporary Internet Files\Content.IE5\8GOKOTVC\number9_FearLiner[1].rar
Probowalam sciagnac z "number9sims" ale z innych stron tez nie chce. Mozecie jekos pomoc? Byla bym bardzo wdzieczna

Isi
17.10.2007, 17:08
hej, mam problem z sciaganiem dodatkow.Jak klikam na download zaczyna sie samo ladowac,(nie kliknelam ani na zapisz ani na otworz) i jak sie naladuje pokazuje sie komunikat, pisze w nim:'nie moge otworzyc C:\Documents and Settings\ustawienia lokalne\ Temporary Internet Files\Content.IE5\8GOKOTVC\number9_FearLiner[1].rar
Probowalam sciagnac z "number9sims" ale z innych stron tez nie chce. Mozecie jekos pomoc? Byla bym bardzo wdzieczna
Myślę, że musiałaś kiedyś niechcący kliknąć na link do dodatku i ustawiło się, że ma być otwierany przez jakiś program (a nie pobierany).

No więc jak chcesz ściągnąć jakiś dodatek, to kliknij na linku DOWNLOAD prawym przyciskiem myszki i wybierz opcję "Zapisz element docelowy jako..." i wybierz miejsce na komputerze, gdzie ma się ściągnąć. Wtedy na 100% Ci się pobierze - będziesz musiała rozpakować go programem np. WinRar (żeby rozpakować, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszki na dodatek i wybrać "Rozpakuj", wtedy program WinRar rozpakuje dodatek) i po tym będziesz mogła wrzucić go już do swojego folderu z dodatkami.

Żeby za każdym razem przy pobieraniu dodatku nie trzeba było klikać tego "Zapisz element docelowy jako...", musiałabyś sobie ustawić w opcjach przeglądarki, żeby plik nie próbował się otwierać za każdym razem, jak klikniesz na link, lecz niestety, szczerze mówiąc, nie wiem gdzie w ustawieniach można to znaleźć w przeglądarce Internet Explorer (jeśli taką masz)... Zazwyczaj jak sobie niechcący tak ustawię (czasem mi się zdarza) to cofam sobie system do poprzedniego dnia (Start -> Programy ->Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu) i jest po staremu. :P Ale Ty chyba nie wiesz, kiedy dokładnie tak się ustawiło, więc musiałabyś to zmienić w ustawieniach, pewnie w Internet Explorer jest to gdzieś w Narzędzia -> Opcje internetowe, może ktoś inny wie. ;)
A jeśli chodzi o przeglądarkę Firefox, to w menu wybiera się Narzędzia -> Opcje -> Treść i następnie Typy plików -> Zarządzaj, tam szuka się na liście plików ZIP albo RAR, zaznacza je i klika "Usuń czynność" - wtedy już nie będą się próbowały automatycznie otwierać po kliknięciu, tylko będziesz mogła pobrać.

monisiaczek
18.10.2007, 18:33
ok,dzieki za pomoc

Beep
19.10.2007, 20:01
A ja mam takie pytanie-czy jeśli instaluję kolejne dodatki to muszę je instalować w oddzielnych folderach? Lepiej będzie jeśli np. na dysku D mam oddzielne foldery The Sims 2, The Sims 2 Na Studiach itp.? Bo właśnie kupiłam nowe dodatki i nie chcę mieć problemów z grą.

Isi
19.10.2007, 20:23
A ja mam takie pytanie-czy jeśli instaluję kolejne dodatki to muszę je instalować w oddzielnych folderach? Lepiej będzie jeśli np. na dysku D mam oddzielne foldery The Sims 2, The Sims 2 Na Studiach itp.? Bo właśnie kupiłam nowe dodatki i nie chcę mieć problemów z grą.
Nie tylko można, ale trzeba instalować każdy dodatek w oddzielnym folderze - w przeciwnym razie mogą wystąpić błędy, które uniemożliwią grę.
Także zrób tak, jak sobie zaplanowałaś. :)

Beep
19.10.2007, 21:07
Aha, dzięki :)

paulusiaa92
20.10.2007, 09:05
Zrobilam wszystko tak jak napisalas sciagnelam mesh do fryzur i same fryzury i nic. Gdzie ja je teraz znajde? Probowalam w oknie tworzenia nowego sima w fryzurach i nie bylo, probowalam w opcji zmien wyglad i tez nie znalazlam. Sciagnelam tez nowe lozko i nie bylo go w przedmiotach do kupienia...

Rocket
20.10.2007, 14:02
Zrobilam wszystko tak jak napisalas sciagnelam mesh do fryzur i same fryzury i nic. Gdzie ja je teraz znajde? Probowalam w oknie tworzenia nowego sima w fryzurach i nie bylo, probowalam w opcji zmien wyglad i tez nie znalazlam. Sciagnelam tez nowe lozko i nie bylo go w przedmiotach do kupienia...
masz włączone obiekty zmodyfikowane?
albo ściągnęłaś rzeczy wymagające dodatku ktorego nie masz

xaska007x
01.12.2007, 14:49
Mam problem z dodatkami...
Od jakichś 3 tyg ściągałam dodatki do The Sims'a 2 typu fryzury, ubrania itd. Wszystko było ok - dodatki były i w tworzeniu rodziny, i w lustrze, bez żadnych błędów itd. Dzisiaj włączyłam grę i chciałam stworzyć nową rodzinę. Jednak tam dodatków już nie było... Nie wiem co się stało :con: Dodam jeszcze, iż pliki w folderze "Downloads" cały czas są. W warsztacie dodatki są także. Tak samo, gdy wybrałam losowego sima. Na simie ściągnięta fryzura była, w wybieraniu już nie.

Wiem też, że ostatnio młodsza, pięcioletnia siostra ubierała jakieś simy. Mogła kliknąć na coś, co powoduje takie coś?

Byłabym wdzięczna za pomoc :)

Monitkowa
02.12.2007, 13:13
Dobry poradnik, znowu se przypomniałam o meshach.. ;)

paulamisia5
03.12.2007, 10:50
mam pytanie, czy w the sims 2 cztery pory roku jest możliwość posiadania zwierzat bez zainstalowanego dodatku zwierzaki???

xaska007x
03.12.2007, 17:59
mam pytanie, czy w the sims 2 cztery pory roku jest możliwość posiadania zwierzat bez zainstalowanego dodatku zwierzaki???
Nie ten dział tak raczej, ale ok :D
Nie, bez "Zwierzaków" nie można mieć zwierząt w żadnym innym dodatku, z tego co się orientuję.

Mój wcześniejszy post nie jest już aktualny... Już jest wszystko ok dzięki innym użytkownikom ;)

Rëñáës
19.12.2007, 15:26
Mam pytanie: Czy najpierw mam wgrać mesh czy recolory? Czy jest to bez znaczenia? :)

Eámanë
19.12.2007, 15:41
Bez znaczenia ;) Ale nie odpalaj gry bez wgrania mesha :> Recolory zawsze można 'dograć' potem.

Rëñáës
19.12.2007, 15:44
Dzięki Eamane.
:)

Nuneczka15
20.12.2007, 17:24
robie tak jak mowiles i lipa nie dziala zaden dodatek:((

Rëñáës
20.12.2007, 17:29
robie tak jak mowiles i lipa nie dziala zaden dodatek:((
To jest dziewczyna.
A wgrałaś meshe?

Karooola :*
27.12.2007, 21:01
AAA....help me!!!! NA win rarze wyświetla mi się, że za kilka dni wygaśnie subskrypcja! Co się stanie wtedy z moimi dodatkami?! Ściągałam win-rara z miesiąc temu tak, jak pokazała Eamane x( Pomocy, ludzie!!!

Eámanë
28.12.2007, 12:41
Z dodatkami, które już masz, nic się nie stanie :) Najwyżej nie będziesz mogła rozpakowywać nowych, które ściągniesz ;)

psychickid
28.12.2007, 14:29
Karooola:* czy Ty już gdzieś nie dawałaś takiego tematu?

sandusiaaa
29.12.2007, 12:06
Super poradnik...Dziekuje ci bardzo ***

anusia12888
29.12.2007, 16:17
a same meshe mozna sciognoc i bedo wtedy np. fryzury czy trzeba tez recol

Rocket
29.12.2007, 17:12
musisz mieć i meshe i recolory żeby działało

AntyPanty
05.01.2008, 17:59
Mam problem. Nie grałem 3 miesiące i wchodzę do gry. Nie ma moich save'ów, dodatków (god bless me - mam kopie). Trudno.
Tworzę folder Downloads i wciskam tam te pliki. W grze ich nie ma!!! Zaznaczyłem opcje typu Uaktywnij zawartość modyfikowaną (czy jakoś tak). Co robić???

Karooola :*
05.01.2008, 18:10
Mam problem. Nie grałem 3 miesiące i wchodzę do gry. Nie ma moich save'ów, dodatków (god bless me - mam kopie). Trudno.
Tworzę folder Downloads i wciskam tam te pliki. W grze ich nie ma!!! Zaznaczyłem opcje typu Uaktywnij zawartość modyfikowaną (czy jakoś tak). Co robić???

Rozpakowałeś wszystkie?

Rocket
05.01.2008, 18:11
Mam problem. Nie grałem 3 miesiące i wchodzę do gry. Nie ma moich save'ów, dodatków (god bless me - mam kopie). Trudno.
Tworzę folder Downloads i wciskam tam te pliki. W grze ich nie ma!!! Zaznaczyłem opcje typu Uaktywnij zawartość modyfikowaną (czy jakoś tak). Co robić???
wejdź jeszcze raz. dodatki nie uaktywniają się za pierwszym włączeniem gry.
jeżeli są aktywne na górze tej ramki jest napisane "w tej sesji gry zawartość zmodyfikowana jest włączona"

avenly
05.01.2008, 18:15
A gdzie tworzysz ten folder downloads?

AntyPanty
05.01.2008, 18:16
Rozpakowałeś wszystkie?
W kopii mialem rozpakowane :/ No i wszedłem dwa razy... Może za trzecim sie ruszy XD
Dzięki za pomoc

Karooola :*
05.01.2008, 18:19
Tak jak napisała Rocket, po włączeniu się gry pokazuje się taka duża, niebieska ramka, w której wymienione są wszystkie dodatki z komunikatem, że mogą wywołać niepożądane efekty w grze itd. i czy akceptujesz zawartość zmodyfikowaną : )

tysiacpostaci
06.01.2008, 17:40
hej tym razem ja mam pytanie:
zainstalowalam we wlasciwrej kolejnosci podstawe, nocne zycie, zwierzaki, cztery pory roku. 2 miesiace pozniej kupilam jeszcze wlasny biznes i zainstalowalam, ale gram na płycie 4 pory roku. czy dodatki mam wgrac do folderu wlasnego biznesu czy 4 por roku??

Isi
06.01.2008, 19:55
hej tym razem ja mam pytanie:
zainstalowalam we wlasciwrej kolejnosci podstawe, nocne zycie, zwierzaki, cztery pory roku. 2 miesiace pozniej kupilam jeszcze wlasny biznes i zainstalowalam, ale gram na płycie 4 pory roku. czy dodatki mam wgrac do folderu wlasnego biznesu czy 4 por roku??
Dodatków nie wgrywa się w folderach z ŻADNĄ grą (nie wkłada się ich do folderu, gdzie jest zainstalowana podstawowa wersja TS2, ani do folderu żadnego z dodatków).
Obojętnie jakie sobie zainstalujesz dodatki do gry, dodatki z sieci zawsze wrzuca się do folderu:
Moje dokumenty -> EA Games -> The Sims 2 -> Downloads
I to się nigdy nie zmienia, nawet jeśli doinstalujesz sobie np. Podróże.

tysiacpostaci
06.01.2008, 21:57
nom ale u mnie jest EA Games-> The Sims 2 i koło folderu The Sims 2 są foldery dodatków. dlatego się pytam. czyli mam w The Sims 2-> Downloads??

Rocket
06.01.2008, 22:46
nom ale u mnie jest EA Games-> The Sims 2 i koło folderu The Sims 2 są foldery dodatków. dlatego się pytam. czyli mam w The Sims 2-> Downloads??
ale tak masz tam gdzie gra została zainstalowana, w moich dokumentach jest zawsze tylko jeden folder -the sims 2

tysiacpostaci
06.01.2008, 22:54
u mnie to jest troche inaczej bo mam nowy komp na ktorym sa przeniesione pliki ze starego i nie wiedziec czemu sa 3 foldery EA Games.
no ale dobra wgrałam. fryzury są, sukienki tez. a koni (które powinny byc jako rzeźby) nie!! sciagalam je dosyc dawno. czy moglo byc tak ze "stracily na waznosci" i musze je sciagac jeszcze raz??
gdy wchodze do gry pokazuje mi sie tabliczka ktora pyta czy wlaczyc elementy zmodyfikowane. (na liscie sa nazwy koni, chodz nie wszystkich). mowie ze tak. i tak ich nie ma.

Isi
06.01.2008, 23:32
u mnie to jest troche inaczej bo mam nowy komp na ktorym sa przeniesione pliki ze starego i nie wiedziec czemu sa 3 foldery EA Games.
W Moich dokumentach są 3 foldery EA Games? Raczej niemożliwe, bo nie mogą w jednym miejscu znajdować się trzy foldery o tej samej nazwie. ;) Chyba, że nazywają się np. EA Games, EA Games (2), EA Games (3), w takim wypadku gra używa tylko tego, który nazywa się dokładnie EA Games, a pozostałe są niepotrzebne (chyba, że masz tam coś ważnego ;)).

Konie mogą się nie pojawiać dlatego, że nie masz CEP-a, dzięki któremu pojawiają się obiekty w grze. Może nigdy nie miałaś CEP-a, a może masz jego starą wersję. Najnowszą możesz pobrać tu:
http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=92541 (plik CEP_Windows-AutoInstaller.zip), potem trzeba go rozpakować i zainstalować - zainstaluje sie automatycznie w Downloads.
Jeśli masz teraz starego CEP-a, to musisz go usunąć przed instalacją nowego. Jak nie wiesz, czy go masz, to wejdź do folderu Downloads i zobacz, czy nie ma tam pliku _EnableColorOptionsGMND (powinien być gdzieś na początku, jeśli masz pliki posortowane po nazwie)- to jest właśnie EP i trzeba go usunąć.

Jeśli konie nadal nie będą sie pojawiać, to możliwe, że winne są Cztery Pory Roku, w których ten akurat dodatek nie działa, bo były robione na bazie samej podstawowej wersji gry albo gry + poprzednich dodatków... Wtedy pozostaje sprawdzić, czy może autor nie zaktualizował swojego dodatku i nie dodał go jeszcze raz dla posiadaczy np. CPR.

tysiacpostaci
07.01.2008, 08:13
okej zobacze, wlasnie mozliwe ze to przez tego cepa, bo go też ściągałam strasznie dawno.
ja nie mam w nowych dokumentach EA Games tylko na dyskach. i nie wiem czemu sa 3 foldery na dysku C. dlatego zadko kiedy wiem gdzie mam ladowac. chyba bede musiala zrobic porzadek na tym kompie...

Aishh
09.01.2008, 11:52
Aplikacja lub bibliopteka DLL c\windows\system32\dsfd nie jest poprawnym obrazen systemu windows NT , sprawdz z dyskietką instalacyjna" a jak sobie proadzic z tym kedy zainatalowałam simsy i nie dizłąaj?????????????

avenly
09.01.2008, 13:33
A masz orginał??

boginirapu.
12.01.2008, 20:36
B. dziękuje .
Wreszcie znalazłam fryzury :D .
Ale nie znalazłam ubrań ;( . . .
Mógłby ktos pomóc.?
B. proszę .
Jeśli już,było gdzieś o tym pisane,przepraszam .

Lilith
13.01.2008, 08:30
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=37967&page=1 - w dziale simModa poszukaj ;)

Ineska
14.01.2008, 11:39
Ta strona jest jakaś dupkokowata bo nie mogę się sie zalogować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaggooda
23.01.2008, 13:10
Ściągnełam ubranie z tej strony http://www.vitasims2.com/sims2.htm .
Nie widze tam nic o meshu czy jak to się pisze :P. Kliknełam download, pobrałam i wypakowałam i jest tylko jeden plik package ...
Co mam zrobić? :(
Dokładnie to ściągnełam ten dodatek: http://www.vitasims2.com/Clothes/child/JS_KidsFashion_fltop&pant.rar
i jeszcze jedno. ;p
Z tego co przeczytałam to można dla porządku tworzyć w folderze downloads inne foldery...ale czy może to być tylko kilka folderów np ubrania i fryzury czy może być ich więcej i nie wpływa to na gre.
Z góry dziękuje za odpowiedz. :)

Rëñáës
23.01.2008, 13:21
Mesh jest na samym dole.
DOWNLOAD Mesh by JS.

Rocket
23.01.2008, 13:40
i jeszcze jedno. ;p
Z tego co przeczytałam to można dla porządku tworzyć w folderze downloads inne foldery...ale czy może to być tylko kilka folderów np ubrania i fryzury czy może być ich więcej i nie wpływa to na gre.
Z góry dziękuje za odpowiedz. :)
możesz mieć folderów ile dusza zapragnie, nie ma to wpływu na grę. przynajmniej ja takowego nie zaobserwowałam.

sl0neczko
23.01.2008, 14:24
Mesh jest na samym dole.
DOWNLOAD Mesh by JS.
Ale nie przy wszystkich.
Przy niektórych jest tylko 'DOWNLOAD' co wtedy? ;O
Prosze o odp. :(
I jeszcze coś :P
Bo na tej stronie są jeszcze 'całe pokoje'
czy jak to nazwać... np ten: http://www.vitasims2.com/sims2objects_51.htm
Jak to sie wgrywa?

Lilith
23.01.2008, 17:12
I co wtedy? Wtedy meshe są już spakowane ;d
Gdy są całe "pakiety" mebli kopiujesz wszystkie pliki do downloads O.o

sl0neczko
23.01.2008, 17:32
I co wtedy? Wtedy meshe są już spakowane ;d

Ale po rozpakowaniu jest tylko jeden plik package i nie ma mesha...

sl0neczko
24.01.2008, 08:03
Ale pomijając już to...
Ściągnełam inne ubrania z meshami i kilka mebli
i meble działają wszystkie a ubrania żadnego nie ma w grze! ;/
Co z tym zrobić?

Rëñáës
24.01.2008, 08:13
1. Może są to błędne dodatki.
2. Upewni się czy ściągnąłeś właściwe meshe.
3. Nie masz takiego dodatku (Do The Sims 2), do którego jest potrzebny ten dodatek.

Lilith
24.01.2008, 09:04
I czy masz zaznaczone żeby się wyświetlały ;d
Ale po rozpakowaniu jest tylko jeden plik package i nie ma mesha
To oznacza że przedmiot jest meshem.

sl0neczko
27.01.2008, 14:30
Wziełam z kilku stron nie z jednej a nie ma ani jednej rzeczy... :(
I meshe też sa dobre bo sprawdzałam wszystko dokładnie kilka razy...
A czy do każdego ubrania trzeba mieć jakiś dodatek? ;O

Anako
27.01.2008, 16:31
Hej, mam dziwny problem ;) mianowicie nie działają mi dodatki z rozszerzeniem *.Sims2Pack. teoretycznie ich instalacja przebiega normalnie i bez żadnych zakłócen, jednak ani nie pojawiają się nowe pliki .package, ani owych dodatków nie ma w grze.

czy ma ktoś jakąś diagnozę? z góry dziękuję. ^^

Karooola :*
29.01.2008, 19:51
Jeśli można, to rozwinę trochę ten poranik o kwestię, o którą często się pytacie:

KOLEKCJE

Często ściągacie pliki, które mają w nazwie słowo "collection".

Może to być kolekcja ubrań, makijażów, mebli.

W praktyce wygląda to tak:

http://img444.imageshack.us/img444/901/collections2yc5.jpg (http://imageshack.us)

Zamiast wypakowywać je do Downloads, zrób to w folderze Collections:


http://img444.imageshack.us/img444/9328/collectionsny9.jpg (http://imageshack.us)

Kolekcje to dobry sposób na przemycenie do gry wielu dodatków jednocześnie.

--------------------------------------------------------------------------
Może komuś się to przyda.

Rocket
29.01.2008, 22:02
Oooo super Karooola, przyda się na pewno ^^. Pozwoliłam sobie w głównym poradniku rzucić link do Twojego posta =)

Zelda
09.02.2008, 18:26
Cześć. :) Mam takie pytanko. Jak ściągnąc tą błyscczącą podłoge z tej strony? www.muranomobilia.pl Pomożecie?

Dami
09.02.2008, 18:36
po pierwsze to nie www.muranomobilia.pl tylko www.muranomobilia.com :P

ja tam nie umiem ściągać, ale bodajże tu można ściągnąć (trzeba się zarejestrować): http://www.thesimsresource.com/artists/Murano/downloads/sims2/sets/objects/546583/

Wziełam z kilku stron nie z jednej a nie ma ani jednej rzeczy...
I meshe też sa dobre bo sprawdzałam wszystko dokładnie kilka razy...
A czy do każdego ubrania trzeba mieć jakiś dodatek? ;O

często przy ubraniu i innym dodatku pisze, czego wymagają. ;)

Zelda
09.02.2008, 18:55
Zalogowałam sie na tej stronie ale tu też nie bardzo wiem jak sciągnąć.

Lilith
10.02.2008, 11:58
http://www.thesimsresource.com/artists/Murano/downloads/free/sims2/objects/ - klikasz na zieloną strzałkę (oczywiście jak jesteś zalogowana) ;d

ania-problemy
13.02.2008, 22:22
Mam problem, serio nie wiem co robić, ściągam te dodatki i kasuje, ściągam i kasuje i nic ;/ zrobiłam foldery ściągam te meshe czy nie meshe i nic nie ma w grze ;/ Mógłby mi to ktoś wyjaśnić... Ktoś kto się troche lepiej niż ja orientuje i dał sobie radę z takim problemem? Proszę o pomoc! a to moje gadu 4836781 . z góry dziękuje :)

hub2ert
16.02.2008, 09:52
A więc, u was widze pełno folderów te Collecion. Czy to jest w Moich dokumentach? Sami to utworzyliście?

hub2ert
16.02.2008, 09:57
I jeszcze 1 pytanie. Np. utworze sobie folder w dowloands np. Samochód 1. I te mesh razem z recolerami wgrać?

Rocket
16.02.2008, 14:46
NIE PISZ DWÓCH POSTÓW POD RZĄD!
1. folder collection jest tu: Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2. tworzy go gra i jest jeden, czemu pełno?
2.to obojętne. możesz razem, możesz osobno, to nie ma znaczenia.

nelciagroch
18.02.2008, 15:52
a ja kupiłam dodatki z gazetą gry extra tam było napisane jak to robić ale ja niechcący wywaliłam tą gazete i co mam teraz zrobić napisz czy ja musze robić to wszystko co napisałeś lub napisałaś ???

Rëñáës
18.02.2008, 16:26
a ja kupiłam dodatki z gazetą gry extra tam było napisane jak to robić ale ja niechcący wywaliłam tą gazete i co mam teraz zrobić napisz czy ja musze robić to wszystko co napisałeś lub napisałaś ???
Musisz to zrobić.

kama_kizia
20.02.2008, 15:08
jednak nie rozumiem za bardzo. jak chcem ściągnąć sofę i w takim kolorze jakim chcem ściągnąć, to jest ten mesh. ale co dalej??? znaczy co dalej mam zrobić??

1 dopisek: sory. nie przeczytałam do końca. sory jeszcze raz

2 dopisek: a jednak! nie mogę wypakowac. coś mi wyskakuje że jest błąd i nic. próbowałam parę razy i nic! możeciew mi pomóc??


@Rocket: zedytowałam ci ten post i wrzuciłam treść z tych dwóch usunietych ale następnym wywale wszystkie po kolei

avenly
20.02.2008, 16:31
może jest błedny dodatek...

Rocket
20.02.2008, 16:32
a możesz nie pisać 1000000000 postów pod rząd?

Virus
29.02.2008, 18:14
A jak ja skopiowałem te dodatki do Downloads i mi nie działają.
A one są z "Gry" i powinny działać, bo z płyty (nieporysowania, nie nic).

Rocket
29.02.2008, 19:02
A jak ja skopiowałem te dodatki do Downloads i mi nie działają.
A one są z "Gry" i powinny działać, bo z płyty (nieporysowania, nie nic).
Jaki mają format? jeżeli to sim2pack (poznasz po charakterystycznej niebieskiej ikonie) to nie wrzucaj do Downloads tylko kliknij dwa razy na każdy i zainstaluj :)

Virus
29.02.2008, 19:11
Jaki mają format? jeżeli to sim2pack (poznasz po charakterystycznej niebieskiej ikonie) to nie wrzucaj do Downloads tylko kliknij dwa razy na każdy i zainstaluj :)
Nie, bo Rar.

Rocket
29.02.2008, 19:25
rozpakowałes je?

Virus
29.02.2008, 19:27
otworzylem fordel z płyty (automatik) i skopiowałem all RaR do Downloads

Rocket
29.02.2008, 19:30
to źle. powinieneś je przedtem rozpakować. wróć na pierwszą stronę tematu i poczytaj o tym.

Virus
29.02.2008, 19:31
Edit: Inaczej - Posiadam płytę z czasopisma GRY. Na niej są pliki z dodatkami. Ok. Otwieram opcje, np. "Obiekty" . wchodze do fordelu, np. pt. Sypialnie. Tam mamy obraz, plik rar, obraz, plik rar, itd.. Trzymam Ctrl i lewym po all ( bo ich jest ok. 6-7) i prawym na któryś z zaznaczonych i Wypakuj Pliki. Wybieram z listy EA GAMES/THE SIMS 2/DOWNLOADS i Ok. Ściągamy na downloads. Ale... zapisuje mi się jako plik Adobe :/ I jak zrobić znów na RaR?

avenly
29.02.2008, 20:01
musisz je rozpakować do downloads, a nie kopiować .

Virus
29.02.2008, 20:06
musisz je rozpakować do downloads, a nie kopiować .
Nie kopiuje tylko rozpakowywuję

avenly
29.02.2008, 20:36
No to jak rozpakowujesz, to wszystko powinno być ok :)

Virus
29.02.2008, 20:54
No to jak rozpakowujesz, to wszystko powinno być ok :)
Właśnie, że nie. Jak go rozpakowuję do downloads to jako plik Adobe a nie Rar.
Aha i jak prawym na Ekportuj czy jak to t osię składa s samych plików Adobe :/

moniakug
29.02.2008, 21:24
Witam.
Mam pytanko, czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem,
sciagnelam dodatki ze str www.simgedoehns.de/de/set_wc01.htm
sa one w dziwnym formacie, pliki koncza sie rozszerzeniem .iff a nie
tak jak wszystkie inne .package. W grze niestety nie widac danych
przedmiotow :( Czy da sie cos z tym zrobic?? Prosze o rade :)

Virus
01.03.2008, 10:25
To kto pomoże? Bo pliki są ok, tylko jak je wrzuce do Downolads to one nie działają :/

Rocket
01.03.2008, 14:24
Witam.
Mam pytanko, czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem,
sciagnelam dodatki ze str www.simgedoehns.de/de/set_wc01.htm
sa one w dziwnym formacie, pliki koncza sie rozszerzeniem .iff a nie
tak jak wszystkie inne .package. W grze niestety nie widac danych
przedmiotow :( Czy da sie cos z tym zrobic?? Prosze o rade :)
To są dodatki do the sims 1. w dwójce nie pójdą.
Virus, to chyba wina wydawcy płyty, skoro zamiast plików .package umieścił .pdf. czy inne dodatki z netu Ci działają?

Virus
01.03.2008, 14:42
Nie, bo teraz jest wszystko git, są takie jak powinny być (.package) tylko jak je wrzuce do Downloads to nici :/

moniakug
01.03.2008, 17:43
Rocket dziękuje za odpowiedz!!
Pozdrawiam

Virus
01.03.2008, 18:08
Pff, mi nikt nie pomógł :/
A może źle wklejam? Bo z neta też nie chodzą :/

avenly
01.03.2008, 18:42
Virus- rozpakuj normalnie dodatek do downloads i po sprawie. Jeżeli pobrałes meshe, a dodatki nie sa uszkodzone to wszystko powinno być ok.

Rocket
01.03.2008, 18:44
Pff, mi nikt nie pomógł :/
A może źle wklejam? Bo z neta też nie chodzą :/
spokojnie każdy problem ma rozwiazanie ;p
sprawdź kilka rzeczy:
- czy folder do którego wrzucasz nie ma literówki w nazwie. poprawna brzmi Downloads
- czy wrzucasz do dobrego folderu Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Downloads
- czy podczas włączania gry włączasz zawartość zmodyfikowaną.

cosmo
02.03.2008, 16:19
Ja mam pytanko (nie chce mi się przegrzebywać całego tematu...). Słyszałem że jest jakiś taki program który wykrywa wadliwe dodatki, które mogą powodować błedy w grze. Gdzie mogę taki program znaleźć?

Rocket
02.03.2008, 16:41
Ja mam pytanko (nie chce mi się przegrzebywać całego tematu...). Słyszałem że jest jakiś taki program który wykrywa wadliwe dodatki, które mogą powodować błedy w grze. Gdzie mogę taki program znaleźć?
skoro tobie się nie chce to innym ma się chcieć? owszem są takie programy, poszukaj sobie, to było juz wiele razy wałkowane

Virus
02.03.2008, 17:01
Nom, thx. Tylko teraz po intro komunikat: Działanie programu zostało zakłócone. Aplikacja zostanie zamknięta. I co teraz?

Rocket
02.03.2008, 17:05
Nom, thx. Tylko teraz po intro komunikat: Działanie programu zostało zakłócone. Aplikacja zostanie zamknięta. I co teraz?
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=39021

wyszukiwarka to potęga. może by tak z niej czasem skorzystać?

cosmo
02.03.2008, 18:02
skoro tobie się nie chce to innym ma się chcieć? owszem są takie programy, poszukaj sobie, to było juz wiele razy wałkowane
No tak, ale niektórzy uzywają tego programu i widza gdzie go ściagnąć. Więc po co mam przeszukiwac z 20 stron tematu skoro ktos mi może od razu podać linka? Forum jest chyba po to żeby pomagać...

Rocket
02.03.2008, 18:51
No tak, ale niektórzy uzywają tego programu i widza gdzie go ściagnąć. Więc po co mam przeszukiwac z 20 stron tematu skoro ktos mi może od razu podać linka? Forum jest chyba po to żeby pomagać...
nie mówię konkretnie o tym temacie, mówię tym że sprawa była bardzo wiele razy poruszana w wielu innych tematach. chyba nawet w poradnikach jest.

cosmo
02.03.2008, 19:51
Dobra już znalazłem...

aleesha
03.03.2008, 11:18
A jak myslicie czy beda chodzily te dodatki w The Sims Historie??

Haro
07.03.2008, 11:29
The Sims Historie nie sa samodzielnie dzialajacym dodatkiem i potrzebuja podstawy, aby sie uruchomic. Jesli podstawa jest rozbudowana o dodatki, to automatycznie beda one chodzic w The Sims Historie ;)

Musera
24.03.2008, 11:16
a czy dodatki ze stronki http://www.modthesims2.com/download.php? maja te meshy? mam jeszcze jedno pytanko, dowiedziałam się że jesli w trybie tworzenia postaci wcisnie sie shift + N to mozna miec dostęp do dodatkowy opcji, ale jak to zrobiłam to nic sie nie stało. a tak przy okazji jak sie pobierze jakiś dodatek to tylko trzba go włozyc do downoloads czy cos jeszcze robic?

Musera
24.03.2008, 11:24
ale czy te obiekty z http://www.modthesims2.com/download.php? maja meshy?

luja
24.03.2008, 11:29
Czasami są załączone a czasami trzeba pobrać z innej strony. Jeżeli to drugie to strona jest podana w ramce na samym dole "This download requires a mesh to work properly. The mesh is available here:" i link do strony.

psychickid
24.03.2008, 13:01
czy jeśli sama utworze folder "Downloads", to dodatki będą działać ?
<pewnie już było takie pytanie, jeśli tak, to przepraszam> .

bo zainstalowałam od nowa grę i nie mam tego folderu..

luja
24.03.2008, 13:14
Będą działać. Zazwyczaj tego folderu nie ma i trzeba go samemu tworzyć.

lithium
24.03.2008, 21:35
najpierw wpisujesz kod boolprop testingcheatsenabled true w otoczeniu i potem w trybie tworzenia rodziny klikasz shift+N : )

Limited
06.05.2008, 19:52
Klikam żeby mi sie te dodatki Sims2pack zainstalowaly np. dom, ale w grze ich nie ma... co musze zrobic ?

brzos
27.05.2008, 17:15
Sims2Pack? Klikasz dwa razy na nie, i potem "Instaluj"?
Popatrz, muszą być.

daisy150
18.06.2008, 17:18
Ja mam problem, bo jak dla mnie dzialaja tylko dodatki z caymi simami tam gdzie trzeba je instalowac, inne dodatki mi nie dzialaja;/ Mimo to ze zrobilam to tak jak jest to wytlumaczone.;/ Myslalam ze to przez to ze jak wypakowywalam pliki do folderu pokazywala mi sie informacja ze plik z taka nazwa juz istnieje i czy zastapic. Ale byla tam tez taka opcja ze "zmnien nazwe" i "zmien nazwe wszystkich" noo to kliknelam n a zmniem nazwe wszystkich i moze to nie dzialalo bo byla nazwa zmnieona.
Wiec usunelam wszystko i zaczelam od poczatku, poprostu posegreowalam te dodatki w foldery, np. jak sciagalam jedna fryzure z Meshem to rozpakowywalam to do folderu ktory wczesniej utwozylam w folderze "Download" Noo ale jednak to nic nie dalo bo i tak nadal dzialaly mi tylko te dodatki ktore trzeba bylo instalowac, simowie i domy.;/ Zadne fryzury ani ubrania nie dzialaja. Moze mi ktos powiedziec czemu? i jak to zrobic aby to dzialalo poprawnie?

Exist
18.06.2008, 19:45
daisy150, niestety też tak mam.

I ciągam gotowe simy z ubraniami i ciuchami, że COŚ mieć w tej grze...

daisy150
19.06.2008, 18:39
Exist noo wlasnie tez bym sciagala te cale simy ALE wiekszosc nie ma MESHy wiec tez mi nie dzialaja;/

A mozesz mi podac stronki z jakis sciagasz simy?

avenly
19.06.2008, 18:56
daisy150 jeżeli ściągasz simy, to zawsze jest napisane z kąd musisz pobrać meshe.

daisy150
20.06.2008, 02:50
simziaba094 noo wlasie nie zawsze!

Exist
20.06.2008, 14:44
No a ja mam meshe i i tak nie idą, więc...


Np. z tego forum :)

madusiaX
04.07.2008, 21:16
Kupiłam dawno temu taką gazete "GRY" i to było całe o sims2 i był dodatek a dokładniej to płyta z ponad 1000 nowych dodatków do the sims2 no i chciałam to wgrać ale nic mi nie działa :( Wiem że to trzeba do folderu "downloads" Ale mi nie chodzi i nie wiem gdzioe wgrywać domy bo nigdy mi nie chodziły :(

Björk
04.07.2008, 21:19
Może tych dodatków nie rozpakowałaś?
Nie można wrzucać do downloads plików z rozszerzeniem *.zip albo *.rar
A takie są na tej płycie..

madusiaX
04.07.2008, 21:20
Rozpakowalam za pomoca winrara

djbunio
13.07.2008, 13:01
Super. Wielkie dzięki za ten poradnik. Niektórzy, jak ja nie są szczególnie ''techniczni'' a tutaj wszystko staje się jasne.

No i już się ucieszyłam, ale niestety nawet po zrobieniu wszystkiego wg. instrukcji dodatków i tak niema w grze...http://forum.thesims.pl/images/smilies/frown.gif

irvette
13.07.2008, 15:41
ok to na XP działa niezawodnie, a jak to jest z dodatkami na Windowsie vista?
bo wgrywałam tak samo jak tu jest opisane, a nie działają żadne dodatki...

Rocket
13.07.2008, 15:45
djbunio nie pisz dwóch postów pod rząd.

Irvette czy dodatki są w bodyshopie?

irvette
13.07.2008, 16:44
tak tam dodatki są.
a w grze nie ma nic.

Rocket
13.07.2008, 16:46
wejdź jeszcze raz od gry, włącz zawartość zmodyfikowaną (po załadowaniu gry, przez wyborem otoczeń powinna pojawić się niebieska rama z wypisanymi dodatkami z netu, które masz, na dole zaznacz kwadracik "Włącz"), wyjdź. a potem wejdź jeszcze raz, znowu włącz zawartość zmodyfikowaną i zobacz czy będą.

irvette
13.07.2008, 17:26
hmmm nie rozumiem, jaka ramka? nigdy nic takiego przy włączeniu gry mi się nie pojawiało.

Rocket
13.07.2008, 17:57
powinno.
wejdź w opcje-> ustawienia gry i zaznacz Wł. przy "wyswietl po starcie okno dialogowe zawartosci zmodyfikowanej", wyjdź z gry i wejdź ponownie, powinno sie pokazać.
http://img232.imageshack.us/img232/5358/yhrhdyhlk1.jpg

irvette
13.07.2008, 18:11
heh... nie mam tego... jest tylko Zawartość importowana widoczna w katalogach, a dalej puste pole

19691
18.07.2008, 21:05
Witam :) Ściągnęłam już trochę dodatków - ubrań, mebli, fryzur, domów. Zapisałam tak, jak w instrukcji. A jednak w grze ich nie ma. Rocket wkleiła wygląd opcji gry. Jednak ja w ogóle nie ma czegoś takiego jak "wyświetl po starcie okno dialogowe zawartości zmodyfikowanej". Czy ktoś wie może, jak temu zaradzić? Dodam, że mam system Windows Vista.

irvette
23.07.2008, 21:00
Dodatki w Viście po prostu trzeba wgrać do innego folderu, bynajmniej u mnie działają jak wgrywam do C:/Uzytkownicy/Publiczny/Dokumenty publiczne/EA GAMES/The Sims 2/Downloads
Wgrane dodatki ani zapisy do C:/Uzytkownicy/Nazwa komputera/Dokumenty itd nie działały. Warto spróbować, może poskutkuje. ;)

s9314
05.08.2008, 18:31
przepraszam..jestem nowa i chyba poczatkujaca z tego co wyczytalam wiem niewiele a gram juz dosc dlugo(okolo 8 miesiecy) mam simsy 2 + nocne zycie...Przeczytalam posta z instrukcja bardzo dokladnie ale mam problem mianowicie z tym ze na stronie www.peggyzone.com (zarejestrowalam sie) i tam jest cos wspomniane o donate czy donator mam pytanie co to jest ? moze mi ktos po kolei napisac jak sciagnac jakas fryzure bez mesha ? i jeszcze jedno pytanie...jezeli zainstaluje najpierw mesha a potem fryzure czy to beda dwa osobne pliki czy jeden...i czy te dwa osobne pliki beda zapisane w tym samym miejscu i trzeba bedzie je odpakowywac obydwa??
naprawde przepraszam nie rozumiem tego wszystkiego :(((
bardzo prosze o pomoc

stotka
05.08.2008, 18:43
odnosnie peggyzone - to sa platne dodatki. zeby moc je sciagac, trzeba miec na tej stronie platne konto. sa tez darmowe - szukaj ich pod "free"

zeby fryzura dzialala potrzebny jest zawsze mesh. najlepiej wszystko wgrywac razem... aczkolwiek kolejnosc nie jest istotna. sa to dwa pliki - jeden to mesh, a drugi to sama fryzura. trzeba je wrzucic do tego samego miejsca (Downloads), obydwa. bo bez mesha nie bedzie fryzury.

ultraviolence
05.08.2008, 18:47
Donation, donate znaczy - płatne. Tych ściągnąć nie możesz. Jeśli chcesz ściągnąć stamtąd jakąś fryzurę, wchodzisz w:
Free Download->Hairs->Female Hairs (przyjmijmy, że chcesz ściągnąć fryzurę dla kobiety). Niestety na stronie Peggy do wszystkich fryzur potrzebne są meshe. Jeśli nie ściągniesz potrzebnego mesha, fryzura poprostu nie będzie działać. Aby ściągnąć fryzurę, klikasz "Download" na takim zielonym pasku. Jeśli chcesz ściągnąć do tej fryzury mesha, klikasz na czarne cyferki, obok których napisane jest na czerwono "MESH". Pojawia Ci się strona z meshami i wybierasz ten, który zgadza się z numerkiem fryzury. Wszystko :)

Stotka mnie wyprzedziła :D

s9314
05.08.2008, 20:37
dziekuje baRDZO xD kochani jestescie..sciagnelam 1 fryzure i 1 mash.. zaraz sprawdze czy to dziala!!! pozdrawiam

Boggy1988
16.08.2008, 20:32
Witam. Mam problem. posiada the sims 2 i chciałam wgrac dodatki ze stron, kiedys szlo mi gladko z tym bo mialam innego kompa z windowsem xp a teraz na nieszczescie mam viste. Wsadzam rozpakowane pliki package do C:\Users\Public\Documents\EA Games\The Sims 2\Download i niestety nic nie weszlo. wsadzilam na probe 5 łóżek ze strony która podałeś w poradniku, niestety nic sie nie pojawia. prosze o pomoc. pozdrawiam i czekam

Pralinka
21.08.2008, 17:24
Mam pytanie.. W niektórych plikach które ściągam po rozpakowaniu nie ma śladu po tym pliku do zainstalowania.. nigdzie nie ma po nim śladu.. ale w niektórych jest. O co chodzi? Pomóżcie

blakistoni
21.08.2008, 17:25
Plik do zainstalowania jest przy simach,domach,tapetach ;)

Jak ściągasz jakiś mebelek,szminkę, itp. to tego pliczku nie będzie ;)

brzos
21.08.2008, 17:27
Boggy - jakoś zawile to rozpakowujesz.
Czy chodzi ci o to, że ściągasz plik, wypakowujesz i dajesz do Moje Dokumenty/EA Games/ The Sims 2/ Downloads? (spróbuj z "Downloads" a nie "Download", literówka a może coś znaczyć).
I jeśli pokazuje ci się okienko zawartości zmodyfikowanej, wybierasz "włącz obiekty zmodyfikowane"?
>jeśli ci się pokazuje, może się nie pokazywać<

Pralinka
21.08.2008, 18:06
Aha.. nie wiedziałam :D
Ale mimo to połowa, a raczej 3/4 ubrań i fryzur mi się nie wczytuje :(

blakistoni
21.08.2008, 18:51
Może nie masz mesha,,?

xxxAnnemariexxx
22.08.2008, 21:37
a ja mam pytanko czy jeśli ściągnę mesh to musze go w oddzielnym folderze zapisc czy starczy w tym downloads?

Boggy1988
22.08.2008, 21:49
Niestety zmiana literówki nie pomogła. Dodatki które sciagnelam poprostu nie pojawiaja sie w grze ani główne zapytanie o te przedmioty. prosze o pomoc kogos kto ma windowsa viste i wie jak to zrobic / do jakiego folderu trzeba wstawic te pliki z dodatkami. bede wdzieczna za pomoc

Rocket
22.08.2008, 23:22
a ja mam pytanko czy jeśli ściągnę mesh to musze go w oddzielnym folderze zapisc czy starczy w tym downloads?

musi być w downloads. ofc mozesz tworzyc w nim podfoldery, ale wszystko co z netu powinno trafic do downloads.*

edit: boggy troche wyżej, lub na poprzedniej stronie masz wypowiedź irvette http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=829759&postcount=202

probowałaś tak?

* po za dodatkami .sim2pack

anuss3211
24.08.2008, 11:28
pierwszy raz wgrywałam dodatki i u mojej kumpeli. ale nie działają. niewiem o co kaman. Downloads mam raczej wpisane dobrze. Normalnie ściągnęłam, rozpakowałam. Plik jest w formacie package więc jak klikam to nic nie ma no więc. Aha ściągnełam z thesimsresource czy coś takiego. ściągałam fryzury, i jeden komplet ciuchów. wiem, że potrzebny jest mesh czy coś takiego. ale to gdzieś osobno czy co? chyba razem sie powinno ściągnąć.

stotka
24.08.2008, 11:46
zalezy. czasami mesh jest zalaczony (a na stronie jest napisane "included mesh"), ale czasami nie - i wtedy zazwyczaj mozna znalezc linka do strony, z której potrzebny mesh mozna sciagnac. wiec, jesli jestes pewna ze wlaczylas zawartosc zmodyfikowana, to poprzegladaj od nowa strony, z ktorych sciagalas rzeczy dla kolezanki - powinno byc jakies info o meshach.

Morpheus05
11.09.2008, 10:39
DZIEKI chyba go sciagne. a tak poza tym to kiedy wlaczam simy pokazuje sie po tych dodatkach "dzialanie programu zaklocone aplikacja zostanie zamknieta" i najgorsze jest to ze nie wiem po ktorym! to jakas popaprana sprawa:/ w necie tyle ladnych rzeczy A NIC NIE DZIALA ehhh chyba sobie po prostu odpuszcze:/

Miałem ten sam problem. Gra działała bez zarzutu. Miałem gigantyczną ilość dodatków z netu. Pamiętam, że pewnego razu ściągnąłem kilka/kilkanaście naprawdę zarąbistych gadżetów, rozpakowałem i wrzuciłem do właściwego folderu. Odpaliłem grę. Chwilkę podziałała i po pewnym czasie grę trafia szlag a w jej miejsce pojawia się komunikat "działanie programu zostało zakłócone. aplikacja zostanie zamknięta." Co ja się nakombinowałem, to głowa mała. Wywaliłem wszystkie dodatki, odinstalowałem i z powrotem zainstalowałem grę wraz z oficjalnymi dodatkami i ... nic. Poszedłem nawet na całość i przeinstalowałem system (i tak już wymagał tej operacji). Podejrzewałem, że któryś z netowych dodatków wpieprzył się do rejestru i przez to, gra przestaje po jakimś czasie śmigać. Żadne z tych działań niestety nie przyniosło spodziewanego efektu. Krew mnie chciała zalać z powodu bezsilności w walce z kompem. Odpuściłem sobie...
Muszę jeszcze dodać, że korzystałem z takiej małej aplikacji, która bodajże nazywa się Q-express czy jakoś podobnie. Jest ona nota bene do ściągnięcia na stronce "modthesims". Pozwala ona na zainstalowanie prawie każdego dodatku z netu nie wymagając przy tym posiadania konkretnego oficjalnego dodatku (mam na myśli np. na studiach czy nocne życie).
pzdr

blakistoni
11.09.2008, 14:00
Można to zrobić po prostu skanując clean installerem dodatki z neta :D

BEZ przetrzepywania tych obiektów i BEZ odinstalowania ;)


nat9 - nie o to chodziło =.=............

Morpheus05
11.09.2008, 14:20
Można to zrobić po prostu skanując clean installerem dodatki z neta :D

BEZ przetrzepywania tych obiektów i BEZ odinstalowania ;)

Nie napisałem tego ale tym narzędziem też próbowałem.

nat9
11.09.2008, 18:55
Wchodzisz w moje dokumenty the sims 2 a potem Dowolans a potem przeciągasz to co chcesz ściągnąc do dowolandsa

Patka08
13.09.2008, 11:04
ściągnęłam z tej stronki http://www.4eversimfantasy.net kilka ubrań i 4 fryzury. ściągnęłam najpierw mesh a potem hairscolor i nie ma ich w grze! dlaczego?
liczę na szybką odpowiedź.

EDIT: Oczywiście wypakowałam w E:/Program Files/EA Games/The Sims 2/Downoloads i ich nie ma tam! [ps nie wiem czy dobrze napisałam ale ja mam na dysku E]

Patka08
15.09.2008, 19:50
proszę,napiszcie mi coś bo nie wiem co robić.

Rocket
15.09.2008, 19:58
sprawdź czy nazwa folderu brzmi Downloads i czy folder do którego wypakowujesz dodatki znajduje się w "moich dokumentach": C:\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Downloads
ofc możliwe, ze masz moje dokumenty na innym dysku, o ile ktos je przeniósł (np ja mam na E)

KasiaSims0704
28.09.2008, 11:04
Znam lepszy sposób ściągania dodatków:
Jest bardzo prosty wystarczy się zalogować podam hasło i użytkownika
strona:
thesims2.ea.com
Zalogować możesz się po lewej stronie log in;)
Uzytkownik:kika9407
hasło:miska
Jak już się zalogujesz masz dostęp do teledysków z simami do różnych mini gier i do downloadów:
1.Kliknij:Na górze jest różowa gwiazdka i pisze pod nią Exchange najedź na nią i nie klikaj jak już najedziesz wyskoczy ci tam:
Sims Lots Pets Stories itd.
Kliknij np.Sims
Wyskoczą ci różne rzeczy jeśli nic ci się nie spodoba możesz wpisać po lewej stronie w okienko Find A sims w pierwsze okienko wpisz np.Mermaid czyli syrena no i wyskoczą ci prawdziwe syrenki które są naprawde w simsach wystarczy je pobrać
2.JAK już ci się coś spodoba to kliknij w to i na prawie samym dole będzie pisać Download this sim.Jak klikniesz to daj pobierz plik a jak tego nie bedzie to nie martw się i tak się ściągnie w dwie minutki jak już się sciągnie to wyskoczy niebieskie okienko i daj Instaluj
i OK to jest bardzo prosty sposób wystarczy mieć konto na tej stronie ale wy nie musicie macie Moje hasło
Miłego ściągania mam nadzieje że pomogłam.;)

Yuaś
28.09.2008, 20:17
No cóż ja mam trochę inny problem którym jest to, że mam kilka dodatków do Simsów 2 lecz były one przenoszone przez komórkę i mój kumpel tak coś zrobił, że działają bez płyty. Ostatno ściągałam sobie dodatki z anime/mangi Naruto i zrobiłam wszystko jak należy, a działają tylko 3 rzeczy. Co mam zrobić by działała reszta?

November Rain
05.10.2008, 18:10
Jak ściągnąć mesh? i co zrobic z ściągniętą fryzurką

Rocket
05.10.2008, 18:45
to zalezy z jakiej strony, ale powinien byc podany link do niego. sciagnietą fyrzure tak jak inne rzeczy rozpakowywujesz i umieszczasz w downloads.

November Rain
06.10.2008, 13:24
Rozpakowałam i nie wiem co dalej

Rocket
06.10.2008, 15:04
wszystko jest napisane w tym poradniku, czego nie wiesz?

November Rain
06.10.2008, 16:04
No bo tam sie skończyło i dalej co z tym zrobić nic

blakistoni
06.10.2008, 16:13
Skończyło się na KOŃCU! :P

Wypakowujesz moje dok/EA Games /sims 2/ downloads

Nie masz downoads? STWÓRz go ;)

Ale wszystko było ;/

November Rain
06.10.2008, 16:33
mam downloads, ale dalej to on czy ona napisał o rozpakowywaniu czego innego;/

bbeetti1
15.10.2008, 10:26
Ludzie .. mam the sims 2 double delux gdzie wgrywac dodatki sciagniete z neta w tej wersji .. zrobilam jak bylo radzone do podstawowych simsow 2 ale nic z tego jesli ktos wie gdzie i jak wgrac dodatki do double delux to prosz pompcy!! z gory dzieki

haughton
15.10.2008, 10:38
Dodatki do The Sims 2 zawsze wkleja się do katalogu Moje Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Downloads na dysku C:. Jeśli nie widać ich w grze, powodów może byc wiele. Ten temat był poruszany wielokrotnie na Forum, skorzystaj z wyszukiwarki.

November Rain
22.10.2008, 15:02
Ok, dzięki bardzo

Andriel
28.10.2008, 23:03
A ja mam jeszcze takie pytanie. Nie mam oryginalnych simsów, tylko nagranych na płytę DVD, i wtedy też musze sobie dorobić folder 'DOWNLOADS'? Bo ja tak zrobiłam jak jest tu napisane i mi nadal nie działa:-( Sciągnełam sobie fryzure, sciągłam mesh'a do niej, zapisałam w folderze DOWNLOADS, potem rozpakowałam i nic....

Eámanë
29.10.2008, 06:37
Jeśli nie masz oryginalnych, to przeczytaj regulamin forum. I upewnij się, że utworzyłaś "Downloads" w odpowiednim miejscu (Moje dokumenty/EA GAMES/The Sims 2) i nie popełniłaś literówki w nazwie folderu. Jeśli nadal nie działa, to widocznie ściągasz wadliwe dodatki.

natalenkaa
11.11.2008, 12:46
Dzieki za pomoc :D
przyda sie i to bardzo:D
;*

Mizumi
12.11.2008, 22:06
Dobra zainstalowałam i włanczam simsy a tu nagle nie ma tego co instalowalam co mam zrobic

haughton
12.11.2008, 22:17
Poszukać! Od tego jest wyszukiwarka na forum. Ten temat jest wałkowany codziennie od nowa.

velvecik94
16.11.2008, 14:57
mam pytanie, bo zainstalowałam Sims 2 na dysku D i Moje Dokumenty też mam na dysku D no i ściągane meble mi wchodzą do gry, ale ubrania i fryzury już nie. Co jest nie tak ???

Alisha
16.11.2008, 16:25
Masz Mesh? :|
Nieodlaczna czesc do wielu dodatków... :rolleyes:
Jesli o nim zapomnialas, to jest nie najlepiej :(

velvecik94
16.11.2008, 19:12
no mam mesh
już nie raz ściągałam dodatki i chodziły, ale jak miałam grę na dysku C, a teraz mam na dysku D i meble wchodzą ubrania nie wchodzą ... ;/

zelkam
16.11.2008, 19:18
Ściągnęłaś na nowo CEP?

~~_Myszka_~~
17.11.2008, 12:06
ściągałem oczy z neta i dawałem to folderu Downloads dałem rozpakuj a one nie działają co muszę zrobić ściągam dopiero 1 raz i jestem w tym niekumaty

velvecik94
17.11.2008, 12:57
nie ściągałam wcześniej CEP, ale właśnie to zrobiłam :)
zobaczę, czy działa :)

dzięki ;*

Dzej dzej
19.11.2008, 16:22
gdzie trzeba ogrodzenia wgrac ??

Ariedale
19.11.2008, 19:01
Hmm. Może ktoś z wam ma ten sam problem co ja ? Od niedawna posiadam Vistę i nie działają mi ŻADNE dodatki z internetu. Wiem jak się rozpakowywuje itp. bo wcześniej miałam ok. 200 dodatków na XP-ku. Więc... co moge zrobić ? Chcę mieć dodatki z neta, a mi nie wchodzą przez Vistę ;/

avenly
19.11.2008, 19:31
Dzej dzej do downloads