PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zostać wilkołakiem?


stagnacja
24.02.2007, 18:31
Zamieszczam tu poradnik na to jak stać się wilkołakiem. Jest to troszeczkę skomplikowane, bo w dużej mierze zależy od przywódcy wilków.

Sposób bez kodów:

Aby przywódca wilków przyszedł musimy wstawić dużo drzew iglastych i liściastych oraz dopuścić do tego aby ogród zarósł chwastami. Można także wybrać bardziej skomplikowany sposób i poczekać na to aż Simom urodzi się dziecko. Przywódca na pewno przyjdzie zaraz po urodzeniu dziecka... albo i później,
Przywódcę rozpoznasz po brązowej sierści (inne wilki są: czarne, białe i szarawe) i świecących oczach (czasami nagle gasną i wtedy zobaczysz oko brązowe i niebieskie),
Z wilkiem należy się bawić aby na panelu związków było 100 %. Jeśli wilk przyjdzie, a twój Sim nie będzie nic robił to wtedy wilk pójdzie sobie i zaprzepaścisz szansę spotkania,
Gdy stosunki pomiędzy Simem, a wilkiem będą duże (wystarczy aby były na 100) niech twój Sim przestanie się bawić z przywódcą i stać w miejscu, a wtedy pewnie zobaczycie interakcję "Kąsa mnie",
Jeśli wilk ukąsił cię wtedy gdy był dzień, twój Sim nie przemieni się. Jeśli ugryzie w nocy to Sim przemieni się, a wokół niego rozbłyśnie pomarańczowe światło,
Twój Sim będzie o 20.00 przemieniał się w wilkołaka o żółtych oczach i ciele z długą sierścią. Pojawią się nowe interakcje takie jak: wyć i przywołać wilki. Natomiast o 6.00 rano przemieni się znów w człowieka (wskazówka: najlepiej gdyby całą noc twój Sim był aktywny ponieważ gdy np. będzie spał i nie przemieni się o 6.00 Sim zostanie z wyglądem wilkołaka natomiast naprawdę będzie człowiekiem; oczywiście nie zostanie on taki na zawsze),
Jeśli znudzi ci się wycie po nocach zadzwoń do tresera zwierząt lub do cygańskiej swatki (jeśli masz NŻ) aby wykupić Likantropinę-B.


Sposób z kodem:

Wpisz w okolicy kod: boolProp testingCheatsEnabled true,
Wejdź w rodzinę i naciśnij (trzymając Shift) na skrzynkę pocztową i wybierz opcję: Make NPC--->Leader of pack,
Przywódca zjawi w ciągu 5 simowych minut (lub więcej),
Naciśnij na niego (trzymając Shift) i wybierz opcję Make Selectable (wilk dołączy do rodziny),
Zrób jakąś interakcje z wilkiem aby pojawił się na panelu związków,
Na panelu związków wilka chwyć za licznik kontaktów z twoim Simem i przeciągnij w lewo. Tą samą czynność wykonaj z Simem,
Poczekaj aż wilk ukąsi Sima.

Monitkowa
25.02.2007, 11:05
Dobry poradnik... :smirk:
Wilkołaków kilka mi sie przyda...
I dziekuje Olciu
=)

rzezU
25.02.2007, 13:08
Bardzo fajny...
Tylko że... nie mam zwierzaków :D

Eámanë
25.02.2007, 21:46
Pojawią się nowe interakcje takie jak: wyć, przywołać wilki i wyliż do czysta (chodzi o talerz).
Wylizywać talerze do czysta mogą nawet zwyczajni simowie :P

Idil
25.02.2007, 22:09
Dobry poradnik ;) Czy można "krzyżować" np. wilkołaków i wampirów?

stagnacja
26.02.2007, 09:14
Dobry poradnik ;) Czy można "krzyżować" np. wilkołaków i wampirów?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chodzi ci o to czy np. żona wampir a mąż wilkołak? xD Jeśli tak... to jak będą mieć dziecko to i tak będzie normalne ;( ta przypadłość nie zostaje w genach :( nie wiem dlaczego...

rosex
26.02.2007, 18:07
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chodzi ci o to czy np. żona wampir a mąż wilkołak? xD Jeśli tak... to jak będą mieć dziecko to i tak będzie normalne ;( ta przypadłość nie zostaje w genach :( nie wiem dlaczego...
Idil chyba chodzi o to, czy jeden sim może być jednocześnie wilkołakiem i wampirem. Dosyć ciekawe zestawienie, heh xd. Przypuszczam, że da się to zrobić, chociaż nigdy nie próbowałam. No, ale może w końcu nadszedł czas, żeby coś pomixować. Heh, no zobaczymy co z tego wyjdzie.

stagnacja
26.02.2007, 18:17
Aaaaa.... xD naturalnie, że można. Ja raz zrobiłam z Technika Zapylacza#9 wampa... nie pytajcie jak wyglądał... Bleh...

Monitkowa
27.02.2007, 13:38
ja zrobilam wampira i zombie...
:laugh:
Niezła mieszanka

Alatáriël
27.02.2007, 14:20
Omg... Owłosiony wampir z sierścią... LOL :D :D :D

pocia
01.03.2007, 20:13
juz duzo osob to pisalo, ale bardzo dobrze, ze w koncu jest taki poradnik;). osoby, ktore nie sledzily tych tematow od poczatku nie beda musialy prze pol h sklejac podpowiedzi innych w calosc;D
P.S.nie wiedzialam, ze kodem mozna przywolac przywodce wilkow o_O. wiedzialam, ze zwyklego mozna...
dzieki:*

monisiaczek
20.07.2007, 16:05
Dlaczego wilki przychodzą gdy rodzi się dziecko? Czy one mogą mu coś zrobić?

The FerG
20.07.2007, 16:26
Dlaczego wilki przychodzą gdy rodzi się dziecko? Czy one mogą mu coś zrobić?
Mi nigdy wilk nie przychodzi jak rodzi się dziecko.
Pewnie po prostu przypadek B)

Super poradnik tylko że za pierwszym razem nigdy mi się nie udaje ,a potem już drugi raz wilk nie przychodzi ;(

Dodaje reputacje ;)

kloe
25.08.2007, 09:57
2. Wejdź w rodzinę i naciśnij (trzymając Shift) na skrzynkę pocztową i wybierz opcję: Make NPC--->Leader of pack

i właśnie ja nie mam tej opcji Make NPC--->Leader of pack :(
gdzie ona jest??

Poziomka
18.10.2007, 08:37
Ja zrobiłam tak jak kazałaś posadziłam dużo drzew iglastych i liściastych i potem troche chwastów i gotowe no i pżyszedł pies tej raczej rasy jak na obrazku i ciągle mi przychodził co dzienne i nawt nie musiałam się z nim witać ale on nie miał żołtych oczu!
Co się nie udało?

stagnacja
18.10.2007, 13:44
Ja zrobiłam tak jak kazałaś posadziłam dużo drzew iglastych i liściastych i potem troche chwastów i gotowe no i pżyszedł pies tej raczej rasy jak na obrazku i ciągle mi przychodził co dzienne i nawt nie musiałam się z nim witać ale on nie miał żołtych oczu!
Co się nie udało?

Czasami oczy gasną. Ale ten pies jest brązowy, tak? Jeśli tak, to sprawdź czy wilk ma jedno oko niebieskie jedno brązowe. To będzie znaczyło, że to przywódca :)

Natuśka____
21.10.2007, 17:13
2. Wejdź w rodzinę i naciśnij (trzymając Shift) na skrzynkę pocztową i wybierz opcję: Make NPC--->Leader of pack

i właśnie ja nie mam tej opcji Make NPC--->Leader of pack :(
gdzie ona jest??

Właśnie mam podobny problem :( Posadziłam dużo drzew , było dużo chwastów , przychodziły ale zwykłe psy , a jak już przychodziło coś podobnego do wilka to nie świeciły mu się oczy i miał czarną sierść ;( więc wypróbowałam kod , ale na skrzynce nie mogłam wywołać żądnej opcji ;( Proszę o pomoc , grałam już zombie , wampirami , simoroślami tylko nie wilkołakiem :gu:

stagnacja
21.10.2007, 18:12
Właśnie mam podobny problem :( Posadziłam dużo drzew , było dużo chwastów , przychodziły ale zwykłe psy , a jak już przychodziło coś podobnego do wilka to nie świeciły mu się oczy i miał czarną sierść ;( więc wypróbowałam kod , ale na skrzynce nie mogłam wywołać żądnej opcji ;( Proszę o pomoc , grałam już zombie , wampirami , simoroślami tylko nie wilkołakiem :gu:

Z czarną sierścią to nie przywódca. Ale trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości, żeby przyszedł. Więc nie panikujcie. A, i na pewno wam przyjdzie jeśli Simka wasza będzie w ciąży, albo będziecie mieć małe dziecko. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Iminashi
22.10.2007, 06:05
najlepiej zarejestrowac sie na modthesims2 i sciagnac eliksir :)

Dami
23.12.2007, 15:11
Dobry poradnik ;) Czy można "krzyżować" np. wilkołaków i wampirów?

ja zmieniłem dorosłego aleksandra ćwira w simoroślinę, wilkołaka, zombie i wampira. juz nie pamiętam dokładnie jak wyglądał, ale wiem, że miał liście na głowie. :D

Bartosh
02.02.2008, 22:25
Czy ten wilk nie może przyjść po raz drugi do tego samego domu? Jak przyszedł to zdobyłem kontaktów gdzieś na 60 i nagle sobie poszedł. Nie chcę przywoływać go kodem.

bazik
03.02.2008, 21:00
Mam problem. Kiedy przychodzi do mnie wilk mogę mniej więcej trzy razy dać mu przysmak(mam jakieś 16 na 3 ). Potem ciągle mam minusy (on na mnie warczy i się denerwuje). Kiedy go zamknęłam na początku gryzł gryzak a potem ciągle chodził i wyświetlały mu się minusy.Kiedy kliknęłam simem miałam tylko ,,wygoń zwierzaka'' i ,,przepędź''. Co mam robić żeby się nie wkurzał? Proszę o szybką odpowiedź.

**LoL**
02.03.2008, 12:52
Kiedy kliknęłam simem miałam tylko ,,wygoń zwierzaka'' i ,,przepędź''. Co mam robić żeby się nie wkurzał? Proszę o szybką odpowiedź.
Chyba trzeba kodem (boolprop...) podwyższyć kontakty.