PDA

Zobacz pełną wersję : Hodowla drzewek ambrozyjnych


Gootek
10.03.2007, 10:28
Mam taki nieduży problem z hodowaniem drzew ambrozyjnych. :1smutny: Gdy tylko nadeszła wiosna na Kwitnących Wzgórzach, wszystkie drzewka zmieniły status na "chorobliwe". Próbowałem je czymś "wyleczyć", jednak na próżno. Gdy klikam na nie, nie pojawiają sie żadne opcje typu" środek owadobójczy" czy "podlej" - jedynie komunikat "Nie można wykonać żadnej czynności". Co robić? Zbudować szklarnie? ;)

Gra to oczywiście oryginał.

Sarah
10.03.2007, 10:34
hmmm ja tez tak mialam ale chodowalam jesczez pomidorki i dzieki temu dostalam zlota range i moglam gadac z roslinami i jak drzewko bylo chorobliwe zaczelam z nim gadac gadalam gadalam i gadalam az w koncu zmienilo status na kwitnące :D

pocia
10.03.2007, 10:49
no niestety tak juz jest... musisz sie z tym pogodzic, albo zrobic ogrodek z warzywami i czekac na zlota range.
P.S. szklarnia jest (chyba) tylko dla warzyw. i truskawek;D.

Gootek
10.03.2007, 11:02
A środek owadobójczy? Słyszałem, ze podobno jest coś takiego w grze. Można go jakoś użyć na drzewach? I skąd go wziąć? Ani w trybie kupowania, ani budowy nie znalazłem nic takiego. :1smutny:

pocia
10.03.2007, 11:06
A środek owadobójczy? Słyszałem, ze podobno jest coś takiego w grze. Można go jakoś użyć na drzewach? I skąd go wziąć? Ani w trybie kupowania, ani budowy nie znalazłem nic takiego. :1smutny:

środek owadobójczy twój sim "już ma". w takim znaczeniu jak np. wędkę. kiedy drzewa zostaną opanowane przez robaki to wtedy po kliknięciu na nie pojawi się opcja "opryskaj", albo "opryskaj wszystkie".

Gootek
10.03.2007, 11:14
no niestety tak juz jest... musisz sie z tym pogodzic, albo zrobic ogrodek z warzywami i czekac na zlota range.
P.S. szklarnia jest (chyba) tylko dla warzyw. i truskawek;D.

Czyli najlepiej pozbyć się drzew i zając sie nimi po osiągnięciu Złotej Rangi?
B)

vanity
10.03.2007, 13:39
Czyli najlepiej pozbyć się drzew i zając sie nimi po osiągnięciu Złotej Rangi?
B)

No dokladnie, ja akurat mam ulatwione i mam zlota range i moge gadac z roslinkami :D Radze ci zajmij sie jakimis ogorkami, pomidorami czy innymi i zdabadz zlota range, potem zajmij sie drzewkami :D

Paczek28
11.03.2007, 22:04
Nie koniecznie szklarnia tylko dla Kwiatkow i warzyw.Ja Posadziłem Drzewka Ambrozyjne.Cytrynki i inne se hoduje.Umnie Sie za 2 Konczy Zima wiec je Posadziłem i zaczynam piekna Przeprawe z nimi.
Hmmm Moze Posadz je na nowo?

tenebres
14.03.2007, 11:40
Ja też się tym martwiłam, ale to nieproblem...rób to co możesz, czyli:
1. Jak drzewka zarosną to je pielęgnuj
2. Kup domek biedronki co zmiejszy problem z insektami
3. Rozmawiać z drzewami możesz też jako simoroślina
4. Opcja opryskaj pojawia się gdy drzewko jest opanowane przez insekty
Gdy nadejdzie czas zbiorów to wszystko będzie OK, tylko, że owoce mogą być smaczne, niesmaczne i bardzo smaczne, więc jednak lepiej mieć zdrowe drzewko :P

keeper280
14.03.2007, 22:48
Gadanie z drzewami sie oplaca jak widac. :P
Chociaz ja jeszcze nie mialem tej opcji u swojich simow. Musze kupic drzewko i sprawdzic czy na zlotym statusie ogrodnika da sie gadac do kory. :P

Magi442
14.03.2007, 23:51
tylko ze masz przewalon jak mmasz duzo drzewek sim z jednym drzewkem gada przez pol simowego dnia i do tego wszystkie potrzeby szybciej spadaj a wiec dla tych roslinek musisz miec duzo czasu :P

tenebres
15.03.2007, 19:15
Dlatego lepiej być simorosliną B) , ponieważ ma mało potrzeb, a dokładnie trzy:
-słońce
-woda
-czułość
Wieć jak gadasz z nimi w dzień to leci ci i słońce i czułość ;)

Idil
16.03.2007, 20:51
A właśnie, gdy masz sima rośline to czy działa na niego kod maxmotives?

szynszylam
16.03.2007, 22:02
Tak działa.

Alatáriël
17.03.2007, 19:25
Mam pytanko ^^ Jakie owoce dają "drzewka ambrozyjne"?

Justa95
17.03.2007, 19:41
Jabłka, cytryny i pomarańcze.

gotrig
27.01.2008, 00:50
gdzie kupuje sie takie drzewko?

SylveX
27.01.2008, 09:02
W trybie budowania w dziale ogrodnictwa, w tym miejscu gdzie kupuje się działke ogrodową, szklarnię, itp.

Parsley
29.01.2008, 15:12
Jeśli chcesz mieć od razu złotą rangę ogrodnika i gadać z drzewkami (:D) to musisz mieć włączony kod boolProp testingcheatsenabled true i z włączonym shiftem kliknąć na sima, tam jest jakaś opcja, chyba badge juicer czy jakoś tak. pojawia sie taka zabaweczka, klikasz na nia i wybierasz rangi.

Ancalimë
29.01.2008, 15:24
Jak wpiszesz kod to nie musisz już kasować drzewek. Radzę Ci, spróbuj!^^

zelkam
29.01.2008, 17:21
W menu głównym wpisz kod: boolProp testingCheatsEnabled true z wciśniętym shift kliknij na drzewko ambrozyjne i wybierz opcję ...Make Harevestable czy jakoś tak. Wtedy pojawią się owoce a drzewko będzie jako "kwitnąca".