PDA

Zobacz pełną wersję : Mój pierwszy "Clean" :D [BRAK ZDJĘĆ]


Kuba_xD
03.07.2007, 12:51
Nareszcie naszła mnie wena i ochota na zrobienie domu bez dodatków z neta :)
Posiadam The Sims Zwierzaki i The Sims 4 PR, dlatego miałem marny wybór środków, ale coś tam mi wyszło ^^ Lookajcie i oceniajcie ;D

SORCI WIELKIE ZA JAKOść ZDJęć, ALE INSTALOWAłEM NA NOWO sIMY I ZAPOMNIAłEM USTAWIć... :ohmy: A NIE CHCE MI SIE NA NOWO FOT PYKAC...

MilQa
04.07.2007, 11:45
noo dobra, nie zaowazylam go ale juz oceniam:)
Bryla: ekhm...taka no..typowa. znowu ta elewacja, jesli nie wiesz jak to nie lacz, prosze cie:) najlepsziej ci to wyszlo przy wejsciu, potem cala sciana w tych cegielkach a potem na nastepnej nie ma ich wcale. widziales kiedys taki dom ? :D
Ogród: jest tam w ogole ogrod?? :D czemu dom jest tak dziwnie usytulowany na dzialce...przez to jest baaardzo biednie, bo jest duza przestrzen niczym nie wypelniona.
Przedpokój: postawiles wieszak, slopneczniki i miskę w jednym miejscu a wszedzie pusto...niee
jadalnia+salon+kuchnia: kolorystyczny cyrk, jakies cegly na scianie w kuchni, reszta scian jakas blada w porowaniu z reszta...
Sypialnia: łóżko na oknie, nie powinno tak być...kolorystycznie moze byc.
Łazienka: plus za to ze jest kolor, ale kazdy sprzet innego koloru. najbardziej nie pasuje mi prysznic, jesli juz chcesz to moze wybrac wanne z natryskiem?
Pokój dzicinny: najlepzy pokój w tym domu, twoje szczescie ze go tam masz bo nie dosaniesz za calosc tak malo. dlaczego reszta nie jest tak pomyslana?
moja ocena : 6.5/10
dam ci rade, kiedy robisz dom, zastanow sie czy w realu tez by tak wygladal, staraj sie budowac takie domy aby byly rzeczywiste. no i niestet y jakos zdjec wplywa na moja ocene bo na pewno kolory byly by inne.

Kuba xD
04.07.2007, 12:00
Wiem, wiem ze zdjecia nie tego... zapomnialem zmienic jakosc, pisalem o tym :P

A co do kolorow i umeblowania. Naprawde ciezko jest cos zrobic z tyych samych maxisowych rzeczy, uwierz...

MilQa
04.07.2007, 12:55
Wiem, wiem ze zdjecia nie tego... zapomnialem zmienic jakosc, pisalem o tym :P

A co do kolorow i umeblowania. Naprawde ciezko jest cos zrobic z tyych samych maxisowych rzeczy, uwierz...

wiem dlatego dalam 6.5 ale bez przesady, nie dali takich znowu koszmarnych kolorów.

Malwa7
04.07.2007, 15:50
nIE PODOBA MI SIe ZABARDZO BO MASZ MAŁO DODATKÓW Z NETTAA !!!!!!! :)

Kuba xD
04.07.2007, 15:58
A moze przeczytaj temat i to co napisalem na poczatu. To jest CLEAN! Tu nie ma zadnych dodatkow... :O

ShiinaLP
11.07.2007, 18:06
A ja właśnie tym bardziej podziwiam. Każdy głupiec potrafi stworzyć piękny dom przy pomocy setek dodatków z neta. Gratuluję, 8/10

tuttifrutti
25.07.2007, 11:58
Domek niczego sobie. Najbardziej podoba mi się pokój dziecka i łazienka. Co do ogródka to troszke pusto, ale stawek jest superancki :D
Za całość daje 8/10, bo jak na clean-a jest bardzo fajnie urządzony :D

Castaway
25.07.2007, 12:41
Jak na pierwszy dom to całkiem całkiem ;) Mi sie podoba ;] Ja mam zamiar dać na forum swój dom ale jak będę gotowa :) 10/10 :)

Juziol
01.08.2007, 17:49
Kuba_xD - Po obejrzeniu parceli mieszkalnej, której jesteś twórcą, postanowiłem napisać swoją opinię. Zrobię to w następującej kolejności, żeby było estetycznie: bryła, wnętrza, ogród, błędy, wrażenie. Nie chcę się po prostu pogubić, bo znając siebie, czasem potrafię się niepotrzebnie rozpisać i pogubić w tym, co miałem do przekazania, a zatem:

Bryła domu nie jest zbyt oryginalna. Przód ma dosyć ładny, ciekawie pomalowany, ale tył już jest ograniczony. Kiedy patrzę na niego (na dom) z tej perspektywy, odczuwam brak finezji w rozmieszczeniu ścian. Mogłeś dodać trochę pokoi, lub powiększyć istniejące, nadać im jakieś sensowne położenie, kształt a tym samym urok. Natomiast w tym przypadku na myśl przychodzi mi jedno – „zabawa w czworokąty”.
Obserwowałem właśnie w podobny sposób, jak robiła to moja koleżanka, mianowicie – dała kwadrat, powiedziała: „kuchnia”, dała prostokąt, powiedziała: „pokój”. Ja bardziej stoję za metodą wybudowania kształtu domu na początku, a następnie rozmieszczania w nim pokoi, aniżeli wstawienia pomieszczeń gdzie popadnie (obok siebie) nie zważywszy na kształt z zewnątrz, a przecież każdy przechodzień, który mija Twój dom, ocenia go po tym, co widzi na pierwszy rzut oka – czyli wygląd z zewnątrz, ewentualnie ogród, jak jest z przodu. Nie każdy ma dostęp do wnętrz.
Jeżeli natomiast Ty również zacząłeś od kształtu zewnętrznego, to może lepiej na wstępie spróbuj zrobić coś na przykładzie planów w gazetach, bo dzieła nie stworzyłeś, jeśli o to chodzi.

Przedpokój jest urządzony bardzo ubogo. Mało w nim obiektów. Wchodzący gość będzie odczuwał pustkę. Nie ma doniczkowych roślin, które by to wszystko ożywiły (nie licząc tych zerwanych słoneczników – nie lubię ich).
Na kolory nie narzekam, są naturalne, ale lepiej by wyglądały, gdyby oświetlała je choć odrobina słońca zaglądającego przez okna, których tutaj nie ma (to ala kibel, za bardzo się nie sprawdza).
Nie zauważyłem obrazów (po za tym jednym, którego ramy widać z rzutu „z góry”; jeśli się nie mylę to chyba jest na nim taki kwiat na szarym tle, a gdyby to była prawda, to bym był bardzo niezadowolony, bo oznaczałoby to, iż użyłeś bardzo nieprzyjemnego kontrastu, który psuję harmonię żółtych barw).
Nie podoba mi się połączenie w ten sposób przedpokoju z salonem, bo wówczas dalsza część korytarza wydaje się bez sensu – głupia. Według mnie mogłoby jej w ogóle nie być.
Na drzwi wejściowe również mógłbym ponarzekać, ale to, co wyżej wspomniałem – wystarczy (jeśli chodzi o przedpokój).

Salon jest straszny. Pusty. Nie posiada obrazów, bardzo mało roślin (jedna), wykładzina również rozpostarta po brzegi, ale żadnych głębszych dekoracji z tej strony brak.
Patrząc tak, wydaje mi się, iż po prostu meblowałeś to wszystko „na pośpiech”. Bez sensu są stojące obok siebie półki na książki. Nie podoba mi się też połączenie tego z jadalnią i kuchnią (do której nie ma zdjęć z bliska), brak zasłon na okna... Jednym słowem – pusta skorupa.

Sypialnia też urodą nie grzeszy. Łóżeczko, symetryczne udekorowanie po obu stronach (półka, lampeczka, obrazek, półka lampeczka, obrazek), szafka, lampka i nic po za tym. Gdyby pojawiło się lustro, toaletka to by nic się nie stało.
W tej sypialni nie ma nawet pozytywnego „feng shui”, simowie nie będą się tam czuć swobodnie „duchowo”.

Łazienka stosunkowo morze być, tylko gryzą się te odcienie błękitu pomiędzy ścianą a prysznicem. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Pokój dziecka, zrobiony w stylu „The Sims 2 Bonus” trochę budzi we mnie dziwne wrażenie. Mianowicie takie, jakby rodzice zbierali kasę i wydawali ją tylko na ten pokój a nie na wszystkie inne... bo on wygląda naprawdę ładnie w oczach dziecka (też chciałem kiedyś takie łóżko).
Jest znacznie na innym poziomie niż reszta. Tam było ubóstwo i ograniczenie, tu – raj dla oczu młodego sima.
Heh, nawet roślinka się znalazła, ale za to zasłonki poszły w panel.
Jeszcze jedno. Cały nastrój popsuła klatka z papugą. Szok. A już miałem powód, by dać Ci „wyżej” przy wystawianiu oceny.

Ogród, a raczej trawnik – już kompletnie zrujnował cały „efekt”. Jezioro mogło by być trochę bliżej (Ty wcisnąłeś je w róg, jak śmieć jakiś), strasznie mało drzew i roślin, niewykorzystanej przestrzeni... słabo.

Jeszcze chyba tylko dach został. Otóż, dach to ostatni element, jaki nadaje naszemu domu charakter, powinien być oryginalny, niepowtarzalny, ładny. Niestety wymaga odpowiedniej bryły, więc w tym przypadku również się nie sprawdził.

Błędów raczej dużo nie ma drobiazgowych, no bo niby w czym i gdzie mają one być? Mam jednak jeden, nie licząc powyższych: miska dla psa stoi tuż obok drzwi. Nie pomyślałeś o simach? Ktoś wchodzi do domu, załóżmy nowy sim, jest noc, bo wraca z pracy, zmęczony, wie jako tako, gdzie wieszak, podchodzi by zawiesić palto i potyka się o miskę rozwalając sobie głowę o stojak. Leży. Krwawi. Chce wezwać pomoc, ale z kolei telefonu nie ma tam i umiera. Tak samo umiera moje dobre zdanie o tym, co zaprezentowałeś.

Nie podoba mi się ta parcela. Ratuje Cię jedynie to, iż jest to wszystko „clean”, a ja bardzo lubię osoby, które tworzą domy, w oparciu o rzeczy stworzone przez maxisa. Nieprzyjemnie się gra (mi) mając dodatki które stworzono poza studiem, które często mają sporo wad i niedociągnięć.

Daję 2/10 (1 za jakiekolwiek pofatygowanie się i 1 za "clean").

marandile
03.08.2007, 11:54
Co do poprzednika - oficjalniej się nie dało O_o ??

Jak na pierwszy dom to jest całkiem nieźle. Bryła jest taka sobie, ja wole bardziej nowoczesne. Wnętrza mi sie nie podobają, ale jak już mówiłam - jak na pierwszy raz jest w miare dobrze. Prosze cie, pościągaj sobie jakieś dodatki, polecam Holysimoly, sims2credible, muranomobilia.

Chmelcor
03.08.2007, 15:52
Fajny dom i nie radze ci sciagac po tysiac dodatkow jak to niektorzy robia.
Bryla taka standardowa, ale ladna. Ogrod przyjemny, bo dzieci se moga pobiegac, a nie jest zagracony drzewami i krzaczorami. Wnetrze mi sie bardzo podoba, bo nie zabardzo lubie nowoczesne domy, a jedyne co mi nie pasuje to dziwna symetria w sypialni doroslych. I mowie ci nie sciagaj ogromu dodatkow z neta, bo to zwalnia kompa, a na dodatek wcale nie poprawia jakosci domu(bo niby jak), a maxisowe mebelki sa bardzo ladne jak robisz dom nienowoczesny. Wszyscy mowia, zebys sciagal dodatki, bo maxis nie zamiescil rzeczy nowoczesnych, a wiekszosc uzytkownikow tego forum lubi domy w takim stylu.

Przemol12343
27.10.2009, 15:06
Witam! To mój pierwszy post. Dobrze przejdźmy do domku :D

WG mnie jest b. dobrze wykonany! Dostajesz także big+ za cleana!
ogółem 9,5/10 bo trochę za mało w ogrodzie... mógłbyś dać downloada?

amite
27.10.2009, 18:17
Witam! To mój pierwszy post. Dobrze przejdźmy do domku :D

WG mnie jest b. dobrze wykonany! Dostajesz także big+ za cleana!
ogółem 9,5/10 bo trochę za mało w ogrodzie... mógłbyś dać downloada?

Hahahah. Sorki. Po jakiego grzyba piszesz w temacie z 2007 roku ? O.o :|

Esterkaa
07.11.2009, 22:03
Powiem tak. Jak na domek bez żadnych dodatków neta jest ok. Ale jednak mam kilka uwag.
Pokój dziecka jak dla mnie jest brzydki te kolory sa za ostre jak dla mnie...
W ogródku jest za mało roślin fakt jeziorko fajne ale i tak czegos mi tam brakuje;) sypialnia fajna.:) W łazience jakos za pusto i w korytarzu też..
Najbardziej podoba mi się kuchnia;) lubię takie kąty kuchenne:D przytulne..
jak za domek clean daję 9/10
Pozdrawiam:)