PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dom by Tonetti


Tonetti
01.08.2007, 19:31
Budowałem ten dom 8 godzin ( licząc z przerwami) (bez przerw 5 godz) i uznałem że nadaje się do oceny publicznej. Dom nadaje się dla jednej osoby. (ja zmieścił bym w nim 4)

Z zewntątrz:
http://images27.fotosik.pl/44/d9f88153169a02d0.jpg (www.fotosik.pl)
Przyznam że jestem z siebie dumny że wpadłem na taki balkon w dachu.
Salon:
http://images28.fotosik.pl/44/5292d87bbf996c12.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/44/ad53559fbb17cec7.jpg (www.fotosik.pl)
Kuchnia:
http://images26.fotosik.pl/44/2495e5826ec04149.jpg (www.fotosik.pl)
Poddasze:
Na poddaszu jest mały korytarzyk ale tak mały że zdjęcia było by brzydkie więc zobaczycie go na rzutach.
Sypialnia:
http://images27.fotosik.pl/44/a087cf800f48e272.jpg (www.fotosik.pl)
Łazienka:
http://images25.fotosik.pl/44/05f35de3dd03ba04.jpg (www.fotosik.pl)
Sorry za brak odbić w lustrach ale kod mi się zgubił.

Ogród:
http://images24.fotosik.pl/44/8e7b5c434d3f01b8.jpg (www.fotosik.pl)

Znajduje się tam jeszcze basen.
Rzuty:
http://images28.fotosik.pl/44/d2fd29547e2a98f0.jpg (www.fotosik.pl)
Poddasze:
http://images26.fotosik.pl/44/083a478a5ada7e88.jpg (www.fotosik.pl)

Wielebny
02.08.2007, 11:33
a po co kod na odbicia w lustrach wystarczy w opcjach zaznaczyć odbicia światła i to wszystko a co do domu fajny najbardziej podoba mi się salon i sypialnia a reszta taka sobie ale daje 8\10 bo dawno nie widziałem fajnego domu tym forum

Jaredka
02.08.2007, 15:01
Super domek :tu: , ten balkon w dachu to ciekawy pomysł ;) , salon w zielonym kolorku jet extra :) . Bardzo się mi podoba :) :) 10/10 a dasz do ściągnięcia?? :)

Komurka
02.08.2007, 17:45
hmm bardzo ciekawy pomysł z tym balkonem, poza tym podoba mi się bardzo ta wiata dom wygląda bardzo aytentycznie i ma swój klimacik, co nie oznacza że bryła jest superowa, bo nie jest. Może gdybyś tą bryłe ożywił jakims kolorkiem, bardziej odważym i ciut nowoczesnym =] Fajnie na dachy by wyglądały szyberdachy!!
Bardzo mi się nie podoba ta sciana w salonie jest zbyt zlewajaca sie z meblami :/ co daje w posumowaniu taka dziwna montonie :( brak zaslon na oknach tez daje sie beznaki. WC to tragedia widac ze poszedles tutaj na latwizne i poprostu ja olales. sypailnia tez jakos mi sie nie podoba taka bardzo "duszna" Ogrod nic nowego pare drzew kwiaty na krzyz i tyle.

Ogolnie to za bryle daje 5/10 a za calos domu 3/10

Chmelcor
02.08.2007, 20:37
Ksztalt taki retro, bo takie ksztalty, kazdy robil jak zaczynal gre w simsy, ale podoba mi sie. Wewnatrz dom wydaje mi sie taki pusty, a to okno mansardowe jest nieladne. Lepiej by wygladalo okno dachowe(widzialem poradnik jak stworzyc takie okno na sims2wiki.info). Moja ocena 6/10.

basia11
03.08.2007, 08:08
Fajny domek taki przytulny a ten balkon świtny pomysł 8\10 :D

Ylva
03.08.2007, 16:24
Naprawdę, pomyslowe i co wazne: estetyczne. Robisz postępy :)

Tonetti
13.08.2007, 18:39
sypialnia fajna, zabałaganiona jak u mnie (heh). gdzie ściągnąć te łóżka? i czy sim może na nich spać? ale nie ma zasłon. a okna tak duże że sąsiedzi mogą łatwo zaglądać np. kiedy robisz bara-bara B)



Łóżko ściągnąć można sciągnąć na simsinparis
http://simsinparis.com lub http://siminparis.com

A co do dużych okien w sypialni to jest na poddaszu więc sąsiedzi tak dużo by nie zobaczyli... :)

Katia
13.08.2007, 21:49
Jakoś nie przypada mi do gustu:/.Może i ma dodatki z neta ale wszystko jest byle jak zrobione!Łazienka jest okropna!Moja ocena to 4,5/10

Chryzantem Złocisty
14.08.2007, 08:22
Khem.
Czegoś tu brakuje...Od początku miałam takie wrażenie.
Powiem Ci że nad oceną salonu mam problem.Bo lubię zielony i ten odcień,ale nadmiar go w pokoju jest trochę "oczo***ny" i wręcz denerwujący.Ale jako że lubię ten kolor...Bez oceny :P
Kuchnia taka zwyczajna.
Sypialnia bardzo ładna ^^
Ale łazienką zmaściłeś cały urok.Wszystko inne zrobione,wycyckane,mua mua,a łazienka zrobiona na "odwal się".Tylko kibel,umywalka i prysznic o.O
Jak już używasz dodatków z neta,to można było dopieścić choćby szafkami bądź roślinami,ręcznikami czy innymi pierdółkami.Wbrew pozorom takie drobiazgi są ważne :P
Musze się zgodzić jednak z przedmówczynią,że ten dom nie za bardzo mi przypadł do gustu. :(
Cóż...Naprawdę nie wiem,jak ocenić,ale chyba 6,5/10...

Tonetti
12.10.2007, 12:43
Dziękuje za ocenki.

Rainbow
12.10.2007, 13:02
No to tak :)

Po pierwsze-źle robione zdjęcia,za bardzo "od góry"-od tego są rzuty :P

Bryła nie podoba mi się-zdecydowanie za prosta.Dach wg mnie wyszedł fatalnie,dom wygląda jak stodoła,przydałoby się go jakoś urozmaicić i obniżyć.Balkonik w dachu to bardzo dobry pomysł,świetnie :)

Salon z jadalnią wyszły ładnie,lubię soczystą zieleń.Przydałoby się pokombinować z tapetkami,bo teraz saln sprawia wrażenie nudnego i pustego.Brakuje mi tu obrazów,stoliczków do kawy i,przede wszystkim,kwiatów :P

Ujęcie kuchni jest naprawdę fatalne,niewiele widać.Jednak z tego,co zdołałam dostrzec,to jest zimna,ponura,bez życia,kojarzy mi się z kostnicą.Jeśli koniecznie chciałeś utrzymać czarno-białą kolorystykę,przydałoby się urozmaicić to pomieszczenie wstawkami np. czerwieni (tapety,lampki,ozdóbki na szafkach).

Sypialnia wyszła bardzo ładnie,przytulnie,nowocześnie.Plus za dobór ślicznych mebli ;)Tylko brakuje mi firanek i zasłonek w oknach :P

Łazienka nie podoba mi się.Pusta,bez pomysłu,wygląda jak robiona "na odwal".Ja też nie lubię robić łazienek,ale następnym razem postaraj się przy niej troszkę bardziej :)

W ogródku szał pał z drzewkami.Za dużo różnych gatunków!Leżaki wyglądają jak rzucone,bez składu i ładu...widziałabym tam schludny tarasik :P
I to,czego brakuje mi w 3/4 domów na tym forum-TERENY!!!Wszędzie ta obleśna Maxisowa trawka.Pościągaj sobie jakieś realistyczne trawki,kwiatuszki,kamyczki i "maż" sobie po parcelce,dorób pagórki i podkreślaj je kamyczkami,ziemią.Od razu ogrody nabiorą charakteru i schludności :)

Ogółem jest średnio,ale we wnętrzach widać,że miałeś pomysł.Salon za bardzo się odcina kolorystyką od reszty pomieszczeń,chyba,że o to chodziło :) Elewacja zewnętrzna na 1= -pokombinuj z cegiełką i innymi kolorami,podkreśl atuty bryły,będzie o wiele lepiej :)

Mam nadzeję,że krytyka Cię nie zrazi,początki zawsze są trudne :) Weź się w garść i pokazuj następne dzieło! :)

Tonetti
15.10.2007, 17:12
Rainbow - ja nie zmieniam pokrycia terenu dlatego, iż nie mam najlepszej karty graficznej ale wszystko wygląda wporządku tak jak z grafiką na fulla (bo mam ją ustawioną) ale kiedy zmieniam pokrycie terenu jest takie zamazane, brzydkie. Boję się, że będzie tak również z pokryciami z internetu. Jeśli ktoś ma tak samo i pokrycia z internetu proszę o pomoc. (oczywiście czy ładnie wygląda)

Rainbow
15.10.2007, 17:37
To już wina karty...ale możesz pobawić się pokryciami,będzie o wiele ładniej niż z tą nudną Maxisową trawką :D

Tonetti
15.10.2007, 17:39
Dobra, dobra spróbuje ;)

mario
15.10.2007, 18:12
Bryła: Za duża. Byłaby ładna, gdybyś trochę ją zmniejszył. ^^ I brzydki tynk i okna. Średnio. Jednak bryła coś w sobie ma. Kiedyś takie budowałem, jak miałem 10 lat i grałem bez dod. z neta. ^^ Bardzo lubiłem swoje domy, ale nie o tym teraz. :D Daję (mimo, że coś w sobie ma, to jak dla mnie za niski poziom) 5.5/10.

Ogród: Jako takiego nie ma. Ale od razu mi się spodobało. ^^ Tak jakoś drzewiasto. Byle jak poustawiane drzewa, ale mi się to nawet podoba. Tylko troszeczkę za łyso... :P 7/10

Wnętrze: Salon pusty jak cholera. Ten zielony kolor jest ohydny. Meble nie są aż tak brzydkie, ale mogłeś tam więcej wszystkiego napchać. Oczywiście w przyzwoity sposób. :) Kuchnia zimna, pusta i nieciekawa. Jak w piwnicy... :con: Dosłownie. W życiu nie chciałbym takiej kuchni. Chociaż meble ładne. ^^ Poddasze nie takie złe, ale chyba najlepsze pomieszczenie w domu. Łazienka... obleśna. Kibel tu, wanna tu, a zlew tam. Co za problem tak ustawić... :O Co do zewnętrza: Ten basen widoczny z każdej strony, jak patrzysz na dom mi się nie podoba. Chciałbyś, żeby ci sąsiedzi z każdej strony mogli widzieć, co robisz w ogrodzie? :O Dam za wnętrze 5/10.

5.5/10
7/10
5/10
------
17.5/30 czyli mniej więcej 5.5/10.

UWAGI: Masz jako taki gust. Dobierasz ładne meble z internetu, które bardzo mi się podobają. Jednak nie potrafisz dobrać kolorów podłóg i ścian do mebli przez co psujesz totalnie cały efekt końcowy. Myślisz, że dałbym Ci 5/10 za wnętrze, gdyby nie te kolory? Co ty! :) W życiu. Dlatego czekam na kolejny Twój dom z ładniejszymi kolorami i nie tylko. Pomyśl też trochę nad ogrodem. To ważna część prezentacji. No i nad bryłą, bo nie jest zbyt wymyślna. Tak samo łazienka. Postaraj się ładnie rozmieścić w niej meble. :)

Pozdrawiam, Désignér

Tonetti
15.10.2007, 18:27
Désignér - tapety itp. są brzydkie gdyż nie znam fajnych stron z podłogami i tapetami.

mario
15.10.2007, 19:57
No ja oczywiście rozumiem, ale na drugi raz już poszukaj jakichś ładnych. Żeby wyszło coś ładnego, to trzeba się niestety wysilić. ;)

ulmille
15.10.2007, 20:00
Najlepiej samemu zrobić ;) Wtedy ma się jakie dusza zapragnie (no i potrzebuje :))

mario
15.10.2007, 21:27
Najlepiej samemu zrobić ;) Wtedy ma się jakie dusza zapragnie (no i potrzebuje :))

O to to. :D Ściągnij sobie The Sims 2 Majster Plus. A ja nie umiem robić podłogi w stylu panele, bo mi się nie łączą panele ze sobą i wychodzą takie kostki. :(

Tonetti
22.10.2007, 07:51
Najlepiej samemu zrobić ;) Wtedy ma się jakie dusza zapragnie (no i potrzebuje :))

ulmille - ja nie jestem zbyt dobry w tworzeniu tapet, podłóg itp. Z lepszych programów graficznych używam GIMPA ale w nim i tak nie da się fajnych tapet zrobić. Ale cuż, spróbuję. Tylko raz się żyje ;)

Zapraszam do dalszego komentowania :)

Parker
22.10.2007, 12:31
MI również się podoba a zwłaszcza że lubię zielony kolor. Jedna moja uwaga popracuj nad łazienką. Daję 9/10

Tonetti
22.10.2007, 17:34
Parker - wiem, wiem, że ta łazienka to komplenta porażka. Po prostu nie miałem żadnych fajnych mebli którymi mógłbym umeblować łazienkę. Ale teraz pobrałem bardzo fajnie dodatki z sieci, więc zapewniem, że mój następny dom będzie o wiele lepszy.

Pozdrawiam,

Tonetti

luja
22.10.2007, 18:27
Z zewnątrz mi się nie podoba. Ogród wydaję mi się taki pusty, jaby bez życia. Ale w wewnątrz jet o wiele lepiej. Tylko łazienka taka smutna.

Rëñáës
22.10.2007, 18:38
Dom bardzo ładny.
Nie mam nic do powiedzenia po prostu jak z bajki...
10/10

Tonetti
26.10.2007, 14:25
Szymonek - no nie przesadaj. Dom nie jest taki ładny i piękny ;)

Edytka
26.10.2007, 14:40
Mi tez sie bardzo podoba. Salon najbardziej, bo kuchnie i sypialnie taka mam, no ale z lazienka mogles bardziej sie postarac.
Daje 9/10

Rëñáës
26.10.2007, 14:42
Naprawdę jest piękny.
Fajne te wcięcie w dachu na balkon.
A tak w ogóle to mój 100 post

simonek
26.10.2007, 18:03
bez rewelacji
Budowałem ten dom 8 godzin ( licząc z przerwami) (bez przerw 5 godz)
szczerze? - nie widac po nim tego

Przyznam że jestem z siebie dumny że wpadłem na taki balkon w dachu.
balkon w dachu to żadne wielkie mi odkrycie!

wogóle słabe zdjęcia... lepiej rób je podczas gry wciskając klawisz PrintScreenSys Rq a następnie wklejając do painta np.

ale się tym wielce co powiedziałem nie przejmuj;p
może kiedyś będzie lepiej

Tonetti
27.10.2007, 11:30
simonek9 - może ocenisz dom, a nie będziesz mi mówić jak mam zdjęcia robić?

Karolcia_91
29.10.2007, 20:12
5 godzin? Nie musiałaś tu wiele zrobić... nie wiem nad czym siedziałaś tyle czasu... Domek... nie w moim guście ale da się przezyć ;)

xxxxxmichalxxxxx
29.10.2007, 20:23
Bryła: Fajna , podoba mi się balkon,
Lazienka: Nic mi w niej nie przypadło do gustu,
Kuchnia: Podoba mi się,
Salon: Najlepszy pokuj w domu , świednie dobrane meble i kolory śc
Ocena ogólna 8.5/10