PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie karier w SimPe


Vanillienné
12.11.2005, 20:27
Tworzenie własnych karier w SimPe - Poradnik

Wbrew pozorom to nie jest takie trudne - wystarczy uzbroić się w cierpliwość i trochę wolnego czasu. Ja też nie wiem wszystkiego o SimPe - dlatego nie liczcie na to, że odpowiem wam na wszystkie pytania i że się nie pomylę. Poradnik napisany na podstawie poradnika na stronie simpassion.pl.

Potrzebujemy:

• SimPE - do ściągnięcia TUTAJ (https://modthesims.info/d/30839/simpe-latest-version-0-75f.html) (nowa wersja), TUTAJ (https://sourceforge.net/projects/simpe/) (stara), lub TUTAJ (https://drive.google.com/drive/folders/1Z6dtTXD3ZJ0_rckkJMxV1D_-rH6KgDDy?usp=drive_link) (mirror).

• "SimPE Base Careers" - podstawy, za pomocą których zrobimy naszą karierę. Do ściągnięcia TUTAJ (https://sourceforge.net/projects/simpe/files/Extras/Base%20Careers%20%28v2%29/) lub TUTAJ (https://drive.google.com/drive/folders/1Z6dtTXD3ZJ0_rckkJMxV1D_-rH6KgDDy?usp=drive_link).

• Folder "Kariery" na pulpicie; dzięki niemu utrzymamy porządek i do niego radzę wrzucić wszystkie "base"

Krok po kroku

1) Rozpakowujemy zawartość "SimPe_base_careers.rar" do naszego folderu "Kariery".
2) Otwieramy plik "base.career" za pomocą SimPe (w File/Open trzeba wybrać opcję "All Files").
3) Klikamy na "Narzędzia" a następnie "Bidou's Career editor". Otwiera nam się okno, w którym będziemy wszystko robić.

https://i.imgur.com/UZQsik9.jpg

4) Zmieniamy podstawowe rzeczy.


Career Title - nazwa kariery - w moim wypadku Artysta
Language - język, 0x10 Polish
Reward - nagroda zawodowa


https://i.imgur.com/fXaC4xQ.jpg

5) Z zakładki "Job Levels" wybieramy 1 - "Królik doświadczalny".
6) W zakładce "Current Level" zmieniamy:


Title Male/Female - nazwa kariery dla sima/simki.
Desc Male/Female - opis kariery dla sima/simki.
Outfit - strój, w którym sim wychodzi do pracy. Są tam też wszystkie stroje NPC-ów. Przy wybraniu "none" sim idzie w ubraniu codziennym.
Vehicle - pojazd, który przyjeżdża po sima (jeśli nie ma własnego)


https://i.imgur.com/w2C4REF.jpg

7) Cały punkt szósty musimy powtórzyć 10 razy - dla wszystkich poziomów kariery.
Wybieramy po kolei z zakładki "Job Levels" i zmieniamy według upodobania.

8) Gotowe? Klikamy w drugą zakładkę - "Hours & Wages"
Tutaj ustalamy godziny pracy sima, dni, w które nasz sim pracuje, jak spada mu nastrój w pracy i wynagrodzenie.
Wybieramy pierwszą pozycję z "Job Levels" - jesteśmy na pierwszym poziomie kariery i modyfikujemy.


Start - o której się zaczyna praca (samochód przyjeżdża godzinę wcześniej)
Hours - godziny pracy, tj. jak długo nasz sim pracuje.
Wages - Ile dostaje simoleanów za dzień.
Dalej zahaczamy dni w których pracuje, i odchaczamy te które ma wolne.
Motives - to właśnie nastrój sima w pracy. Szczerze mówiąc, nie bardzo się w tym orientuję - jak rozpracuję system tych potrzeb, to napiszę.


https://i.imgur.com/7ZSB8K6.jpg

9) Powtarzamy te czynności dla każdego szczebla kariery.

10) Klikamy w zakładkę "Promotion".
Tam ustalamy, co nasz sim musi umieć aby dostać awans, i ilu musi mieć przyjaciół.
Wybieramy jak zwykle pierwszy szczebel kariery z "Job Levels", anstępnie zaglądamy do "Current Level..."


Cooking - gotowanie - ustalamy, ile jeszcze punktów nasz sim ma zdobyć (jeżeli zostawimy zero - nie musi zdobywać nic, jeżeli ustawimy 2, to musi zdobyć jeszcze dwa punkty)
Mechanical - technika
Charisma - charyzma
Body - aktywność
Creativity - kreatywność
Logic - logika
Cleaning - sprzątanie
Family Friends - przyjaciele rodziny - ustalamy, ilu jeszcze przyjaciół rodzina ma zdobyć do osiągnięcia awansu


https://i.imgur.com/2sffFTG.jpg

11) Chance Cards - karty szansy.
Tu ustalamy karty szansy, czyli te "niespodzianki" które wyskakują nam czasami w pracy.


Current Level - Szczebel Kariery
Chance of happening % - szansa trafienia w %
Choice A - Pierwsza opcja
Choice B - Druga opcja



Text Male/Female - tekst, główna treść tej karty szansy, to co wyskakuje na początku.



Pass A - To co przytrafi się naszemu simowi, gdy wybierze pierwszą opcję - efekt pozytywny
Fail A - To co przytrafi się naszemu simowi, gdy wybierze pierwszą opcję - efekt negatywny
Pass B - To co przytrafi się naszemu simowi, gdy wybierze drugą opcję - efekt pozytywny
Fail B - To co przytrafi się naszemu simowi, gdy wybierze drugą opcję - efekt negatywny


https://i.imgur.com/PKYsnJb.jpg


Effect - efekt wybrania tej opcji - tu można ustalać ile przybędzie/ubędzie punktów umiejętności, kary/nagrody pieniężne oraz czy nasz sim awansuje, czy spadnie na niższe stanowisko.
Text Male/Female - Tekst, który wyskoczy po wybraniu konkretnej opcij (A albo B)



Komputer losuje, czy to będzie "Pass" czy "Fail".

12) Powtarzamy punkt 11 dla każdego szczebla kariery (wiem, że to nużące, ale karierę można edytować i w każdej chwili zmienić)

13) Zrobiliśmy wszystko, co się dało. Teraz zapisujemy naszą karierę.
Zamykamy "Career Editor". Wybieramy "Plik" -> "Zapisz Jako" -> "nazwakariery.package".
14) Zamykamy SimPe (uff xD)
15) Otwieramy -> Moje Dokumenty -> EA Games -> The Sims2 -> Downloads. Tworzymy folder pt. Carrers i wrzucamy tam naszą karierę.
16) Włączamy grę, szukamy pracy w gazecie albo w komputerze i przy odrobinie szczęścia mamy własną pracę :)
17) Jeżeli po tych krokach Nasza nowa kariera podmienia jakąś Maxisową, należy wykonać kroki z TEGO (https://forum.thesims.pl/showthread.php?t=37570) tutoriala.

Poradnik zaktualizowany przez Caesum

Kash
13.11.2005, 17:35
Super poradnik, rzecz na pewno sie przyda. mam tylko dwa pytanka:

1) Czy karierę można edytować, jeśli się już ją zapisze i wsadzi do gry? Trzeba robić ją od nowa, jeśli chcemy coś zmienić?

2) Jak dac karierę do ściągnięcia? Ten plik,który potem wsadzam do folderu carrers?

Vanillienné
13.11.2005, 17:46
1) Tak, można. Po prostu klikasz jeszcze raz w ten plik,zmieniasz co chcesz, wybierasz "zapisz jako", itd. (Warto robić kopie zapasowe).
Nie jestem tylko pewna, czy te zmiany widać od razu w grze. Muszę to sprawdzić.
2) Znam dwa sposoby.
Wrzucasz go na rapidshare - tak jak każdy inny plik, np. simkę do konkursu.
A jeżeli chcesz go wrzucić na interię/wepbark, to musisz go "zapakować" np. w WinRarze.
(Prawy przycisk myszy na pliku - "Dodaj do archiwum")

nossace
18.11.2005, 16:03
Ja mam pytanko.
Czy można zmienić obraiery? W tym wypadku tą fiolkę?

koslawy
18.11.2005, 17:14
A co to obraiery? <lol> Jeśli chodzi o ikony to da się :P

Eksportowanie ikon:
1. Zamykamy "Bidou's Career editor".
2. Klikamy na "jpg/tga/png Image" w "File Types"/"Typy plików"
3. Klikamy Plik->Extract all/Wypakuj wszystko
4. Zapisujemy pliki.
5. Usuwamy wyeksportowane pliki XML.
6. Plikom graficznym zmieniamy nazwę: z ".tga" na ".jpg".

Przerabiamy w dowolnym programie graficznym (polecam raczej programy bardziej rozbudowane niż Paint).

Importowanie ikon:
1. W "Packed files"/"Spakowane pliki" wybieramy pierwsze "jpg/tga/png Image" (Instancja 0x00000001).
- klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Replace"/"Zastąp"
- wybieramy plik graficzny z końcówką "0x00000001"
2. W "Packed files"/"Spakowane pliki" wybieramy drugie "jpg/tga/png Image" (Instancja 0x00000002).
- klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Replace"/"Zastąp"
- wybieramy plik graficzny z końcówką "0x00000002"
3. W "Packed files"/"Spakowane pliki" wybieramy trzecie "jpg/tga/png Image" (Instancja 0x00000003).
- klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Replace"/"Zastąp"
- wybieramy plik graficzny z końcówką "0x00000003"
4. W "Packed files"/"Spakowane pliki" wybieramy czwarte "jpg/tga/png Image" (Instancja 0x00000004).
- klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Replace"/"Zastąp"
- wybieramy plik graficzny z końcówką "0x00000004"
5. W "Packed files"/"Spakowane pliki" wybieramy piąte "jpg/tga/png Image" (Instancja 0x00000005).
- klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Replace"/"Zastąp"
- wybieramy plik graficzny z końcówką "0x00000005"

Zapisujemy i gotowe :P

arek_91
20.11.2005, 07:57
Chyba rozpracowałem te Motives. Wybiera się w tych oknach o ile co godzinę ma zmienić się nastrój (o ile punktów ma podnieść/obniżyć) obok wyskakuje o ile punktów zmieni się nastrój gdy sim wróci z pracy.

Scarlet_Dragon
24.11.2005, 08:01
A ja nie moge ściągnąć tego Base w ogóle co to i jak to zrobić jeśli kiedy tam klikam to nic się nie ściąga :wacko:!!!A jakby co SimPe mam.

arek_91
26.11.2005, 11:33
Ok, udało się stworzyłam sobie karierę, ale.......... jak włączyłam simsy wyskoczyło mi że są dodatki które mogą powodować zakłócenia itd. (to wyskakuje ponoć w Nightlife-mi wyskoczyło pierwszy raz) Dałam-włącz dodatki ale jak szukam na komputerze-nie ma. W gazecie-nie ma. Następnego dnia-nie ma W innej rodzinie-nie ma.
Co z tą karierą? Czy ona wogóle się zainstalowała? I jak mam zrobić zeby była?

Jeśli wyskoczyło to tobie po raz pierwszy i wtedy włączyłaś dodatki, oznacza to że dodatki zmodyfikowane są niedostępne w tej sesji, w której je włączyłaś (trzeba czytać) nic dziwnego że jej nie ma, by była musisz ponownie włączyć grę.

Nesca
27.11.2005, 18:06
Och naprawdę dużo czasu trzeba poświęcić na zrobienie jakiejkolwiek kariery . Najtrudniej jest mi wymyślać tych 10 stopni kariery....
Kto chce mi je wymyślić xD xP to na pm :)
Naprawdę podoba mi się ten poradnik lecz też mnie gryzie to o tym ile energi,...itd. się traci przebywając w pracy.
Edit:
Och Arek sorry już mam xD
Edit:
Mam pytanie :) dopiero co zaczełam sie uczyć angielskiego wiec możecie mi przetłumaczyć na polski nazwy tych ubrań w jakich sim wyhodzi do pracy , ale też nazwy tych autek xD ?
Robie kariere weterynarza więc prosze jej nie robić.Nawet jak ktoś zrobi przede mną to i tak ją opublikuje xP

Sahem
28.11.2005, 14:52
Z tego co zrozumiałem to mogę sobie np.: jednego dnia zrobić 2 szczeble kariery, drugiego następne dwa i tak dalej do dziesiątego? I wtedy dopiero wrzucić do Downloads? Czy tak się nie da? No i czy jeżeli robie nową karierę na "kucharzu", to czy "kucharz" i moja kariera będą w grze? Jeszcze coś (ale ja upierdliwy :P): to ważne gdzie zapiszę karierę, tzn. przed wrzuceniem do Downloads?

Rudolf11
01.12.2005, 09:47
I TO WIELKI robie sobie karierke mam już 10 roździałków chce pozmieniac ciuchy i się nie da jak ttoo się robi ;P

Pawlik9
03.12.2005, 10:20
Jak się sciąga Base bo nic nie kapuje!!!

Trzeba przejechac na sam dól strony i nacisnac "free downoald". Pózniej w okienku wpisz kod podany obok i nacisnij downoald.

I TO WIELKI robie sobie karierke mam już 10 roździałków chce pozmieniac ciuchy i się nie da jak ttoo się robi

W zakladce "Job Details" trzeba nacisnac na szczebel kariery, w którym chce sie zmienic ubranie i wybrac jedna opcje z "Outfit" i stój do pracy bdzie inny.

Jak mozna ustalic wysokosc emerytury?

ptasiex
12.12.2005, 19:39
Czy jest jakieś miejsce, gdzie można sprawdzić jak wyglądają np. ubrania NPC (czy jakoś tak) lub inne, bo nie zabardzo się na tym znam.. :)

Kash
26.12.2005, 16:21
Ech. Ludzie mi się skarżą, że moja kariera nauczyciela podmieniłą im się z kariera chemika. Jak to naprawić??

Sesca
26.12.2005, 18:36
Nie można dodawać swoich ciuchów do pracy?
Muszą być stworzone przez Maxisa? Lipa :|

Kash
26.12.2005, 19:03
Carmit, nie do końca. Chcesz, żeby twoja prostytutka chodziła do pracy w takim, a takim ubranku - robisz karierę, wybierając ubranie na "None", a przed wyjazdem do pracy ubierasz Sima w określone ubranko.

Mikolay
27.12.2005, 08:35
no wlasnie.... wracajac do tych karier zamiast chemika to jest prawda! ja tez zrobilem kariere rapera i jak wszedlem do rodziny cwir to moritern byl "rap star"!!!

kataryna1
28.12.2005, 10:41
Słuchajcie... Czy za Base Premium się płaci, bo Free to chyba tylko 30-dniowy shareware... :(

P.S. Witam - jestem tutaj nowa :)

Mikolay
01.01.2006, 09:56
za premium sie placi ale wystarczy sciagnac za free i jest ok :)

_nancy_
01.01.2006, 15:04
A trzeba mieć Ns lub NŻ, żeby móc robić te kariery ? Bo mi coś nie działa ... ;( !!!

Vanillienné
04.01.2006, 10:18
Skoro ci nie działa... to możliwe. Ale wydaje mi się, że nie potrzeba O_o

Cicha
10.01.2006, 13:17
Już nie trzeba. Ściągnęłam sobie "Base" z tej samej strony co SimPe :)

Gdzie ty to znalazłaś? Bo ja ściagnełam z tej strony co podane było i jak chce otworzyć to mi wyskakuje że "to nie jest prawidłowe archuwum". Wie ktos o co chodzi? ;(

anka02
18.01.2006, 15:43
jak sciągnąć to baste (weszłam na tą strone i niewiem gdzie kliknąc)

Scarlet_Dragon
19.01.2006, 20:27
A czy gdy sie robi kariere i sie wyłączy edytor to ona się zapisze i będziesz mógł ją później kontynułować?

patrykszela
28.01.2006, 12:42
zrobić własny element w karierze (jeżeli któś nie rozumie to co napisałem, to przetłumaczę: Czy można zrobić własną nagrodę za dobrą pracę (np.: za któryś awans kucharza, on dostaje Fabrykę Czekolady) czy da zrobić się nagrodę)??? ;(

aninowic
31.01.2006, 13:14
Mógłby ktoś dć tu na forum opisy tych ubrań bo nie za bardzo kapuje :D

abacusca
12.02.2006, 20:02
Pomocy! SimPe mi się nie włącza tylko pokazuje się okno z napisem: "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x0000135)." ;( Pomocy, z góry dzięki. :)

abacusca
03.03.2006, 13:33
Sorka że post pod postem. Odświeżam temat i ponawiam pytanie.
SimPe mi się nie włącza tylko pokazuje się okno z napisem: "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x0000135)." ;( Pomocy, z góry dzięki. :)

Asik88
17.03.2006, 11:12
Wiem ze jestem glupia ale ja niewiem jak sciaglac te base normalnie nie wiem i juz moglby mi ktos pomoc :( bede bardzo wdzieczna

Isi
17.03.2006, 11:44
Wiem ze jestem glupia ale ja niewiem jak sciaglac te base normalnie nie wiem i juz moglby mi ktos pomoc bede bardzo wdzieczna
Wchodzisz na tą podaną stronę, w tabelce klikasz na "free". Gdy załaduje się strona, czekasz, aż skończy się odliczanie (nad tabelką). Gdy skończy się odliczanie, będziesz musiała wpisać do okienka kod, który zobaczysz obok (3 znaki) i kliknąć "Download". I zacznie się ściągać. :)

krooliczka
29.04.2006, 15:24
Już chyba ze dwie osoby zadały to pytanie, a nikt nie odpowiedział :con: CZY MOŻE NAM KTOŚ POWIEDZIEĆ JAK ZROBIĆ ŻEBY NOWA KARIERA NIE PODMIENIŁA STAREJ?????? Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

Eudoksja
24.05.2006, 20:18
Widzę, że to "bardzo" gorący temat... ale

Mam dwie sprawy, okno tego Bidou's Career Editor'a nie ma u mnie tych zsuwaków do przesuwania, a jest ono większe niż mój monitor przez co nie mam dostępu do wszystkich opcji ("nie dosięgam" zwyczajnie), przez co:
1. Nie wiem jak zmienić ilość punktów sprzątania potrzebnych do awansu (są za nisko)
2. Domyślam się, że prawdopodobnie przez to nie mogę zmienić języka z angielskiego na 0x010 Polish.

Oczekuję od Was odpowiedzi na pytania:
1. Czy Wy też tak macie?
2. Jak sobie z tym poradzić?

Moja wersja SimPe to 0.58 (alpha)
Chcę po prostu edytować karierę naukowca, żeby nie musiał zdobywać punktów gotowania i sprzątania, tylko techniki i kreatywności. Pomóż mi to Ci podziękuję :)

Lizek
10.03.2007, 11:22
a jak ja wchodzę na stronę z czymśtam co się "base" nazywa, to mi wyskakuje okienko "file not found". f***! i jest tylko jakaś reklama.

Isi
10.03.2007, 15:17
a jak ja wchodzę na stronę z czymśtam co się "base" nazywa, to mi wyskakuje okienko "file not found". f***! i jest tylko jakaś reklama.
Base są niedostępne, bo Vanillienné bardzo dawno temu je wrzucała i link już nie działa. ;)

Możesz je pobrać tutaj:
http://sims.ambertation.de/en/download/realdownload/
(zjedź na dół strony, i pod dużym napisem "Additional Downloads" kliknij w link "SimPE Base Careers (0.689 mb)" i zacznie się ściągać - to jest właśnie ta baza).

Lizek
23.03.2007, 16:13
Dzięki! :) Właśnie mi się ładuje ta strona.
Moment, moment. Jest jakiś error :O
Ale i tak dziękuję, że się pofatygowałaś :)

Nie wiem, bo to po angielsku (;P), ale tam się trzeba gdzieś rejestrować czy cuś?
OK, znalazłam sama :D

Isi
23.03.2007, 16:34
Lizek, post wyżej napisałam, że ten link nie działa, bo autorka dawała go dawno i jest nieważny. ;) Więc zobacz na link w moim poście powyżej - jest działający. ;)

No i przede wszystkim potrzebujesz programu SimPE (bo to co podała Vanillienne to plik, który trzeba otworzyć programem SimPE), a link do programu SimPE jest tutaj:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=13928

Lizek
23.03.2007, 16:39
Lizek, post wyżej napisałam, że ten link nie działa, bo autorka dawała go dawno i jest nieważny. ;) Więc zobacz na link w moim poście powyżej - jest działający. ;)

Właśnie o Twoim linku mówię :) Próbowałam parę razy i się nie da :> Znalazłam inny na http://www.simy.pl/images/poradniki/kariera/kariera.zip :)

Isi
23.03.2007, 16:52
Właśnie o Twoim linku mówię :) Próbowałam parę razy i się nie da :> Znalazłam inny na http://www.simy.pl/images/poradniki/kariera/kariera.zip :)
A to przepraszam. :)
Link jest prawidłowy, ale z tego co widzę strona ma teraz problemy z bazą danych, dlatego nie można pobrać.
To dobrze, że na innej stronie znalazłaś. ;)

klaudiasim
10.04.2007, 18:37
Przydatny poradnik

Rocket
25.07.2007, 15:31
Kurcze czy możecie mi powiedzieć jak zmienić obrazek kariery? czytałam instrukcje którą podał Koslawy, ale u siebie (mam najnowsze SimPE) po prostu nie widzę takich opcji...

Fizzly
31.07.2007, 13:36
Czy ktos moze raz jeszcze wrzucic "base" kariery? Bo plik juz usunieto...

XfdPłatek
24.03.2008, 11:25
Odświeżam temat i proszę o odpowiedź - jak zmienić obrzek kariery w SimPE 0.66?

PS to mój pierwszy post :shifty:

Perejro
25.10.2008, 13:53
Czy da się coś zrobić, aby stworzona kariera nie podmieniła kariery "Nauka", tylko "Sport"?

Sim_Ronaldinho
07.06.2009, 12:21
Czy ktoś może podać link do "base" bo wyskakuje : File not fund :Frown::Mad:

chupa_chups
07.06.2009, 12:53
Czy ktoś może podać link do "base" bo wyskakuje : File not fund :Frown::Mad:

Ja poszukałam tego pliku na jakieś stronce, chyba blogu, poszukaj w google.


Edit: base.package (http://www.speedyshare.com/260563933.html)

Sim_Ronaldinho
12.06.2009, 08:37
też delted

Charionette
26.07.2009, 12:46
Hm... Wybaczcie, że odświeżam temat, ale...
1. Jaka jest szkodliwość używania własnych karier i tego, że coś pójdzie nie tak?
2. Co mam zrobić z gotową karierą, którą ściągnę z internetu?

Bożydar
21.02.2010, 19:53
Coś ten sposób mi nie działa, jestem na 3 punkcie i po kliknięciu żadne okienko się nie otwiera, a w programie nic nie mopżna kliknąć, nawet wyłączyć.

Sherlock
12.07.2010, 06:55
AAAAAAAAAAA!
Szukałem tego poradnika!
Dzięki!!!
<szykuje się do tworzenia własnej kariery>