PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 2: Podróże - Wrażenia z gry


Lilith
07.09.2007, 07:21
Tutaj możecie dzielić się waszymi wrażeniami z gry! :D

magda1984
07.09.2007, 08:57
Ogólnie fajna:)
Szkoda tylko ze nie mozna kierowac osobami,przyjaciolmi, ktorych zabieramy ze sobą.

Biżuteria też nie jest najfajniejsza:( lepsze można w necie znaleźć.
Jest pare ładnych kolczyków,ale reszta taka sobie.

Są też nowe ubrania,ale nic specjalnego.

Są nowe meble,niektore bardzo fajne:) :)

No i morze...fajniutkie:) tylko gdzies chyba ktos pisal ze są ratownicy,ja niestety nikogo takiego nie widze.

Todd
07.09.2007, 12:12
Ogólnie fajna:)
Szkoda tylko ze nie mozna kierowac osobami,przyjaciolmi, ktorych zabieramy ze sobą.

Biżuteria też nie jest najfajniejsza:( lepsze można w necie znaleźć.
Jest pare ładnych kolczyków,ale reszta taka sobie.

Są też nowe ubrania,ale nic specjalnego.

Są nowe meble,niektore bardzo fajne:) :)

No i morze...fajniutkie:) tylko gdzies chyba ktos pisal ze są ratownicy,ja niestety nikogo takiego nie widze.


to jest biżuteria? a w jakim dziale?

magda1984
07.09.2007, 13:33
Tak zwyczajnie to nie sprawdzałam,ale pewnie będzie jak klikniesz na lusterko a potem zmień wygląd. I tam powinna być taka dodatkowa ikona jakiej wcześniej nie było.

Ja tą biżuterie oglądałam jak tworzyłam rodzine.

Najpierw wybiera sie rodzaj glowy makijaze ubrania itd, i jest wlasnie nowy symbol i jak sie kliknie to jest wtedy bizuteria.

Podzielona jest na kilka kategorii: kolczyki,pierscionki,bransolety,naszyjniki, i jeszcze inne, np kolczyki na twarzy.

Jesli chodzi o bizuterie na reke albo na uszy to wtedy na dole są dwie dłonie, jedna oznacza prawą strone a druga lewą. I można na przyklad po lewej stronie dać taki kolczyk a po drugiej inny albo wogóle.

mario
07.09.2007, 13:39
Ogólnie nie jest źle... mimo wszystko jak zwykle zresztą przeceniłem ten dodatek, spodziewałem się czegoś lepszego, no ale... nie jest źle. Okolica Trzy Jeziora w ogóle nie przypadła mi do gustu. Dalekiego Wschodu jeszcze nie widziałem. Liczyłem też, że nowe potrawy będzie można przyrządzać u siebie w domu, i że... będą apetyczniej wyglądały. Na jakimś tam czacie pisali, że potrawy będą smakowicie wyglądały, a tu nic nadzwyczajnego. Szkoda. Największą zaletą jest morze, w którym nareszcie można pływać. Zaraz usunę InSIMenator i opalę moją simkę. :D To ja spadam grać. :)

The FerG
07.09.2007, 13:46
A mi się bardzo podoba :)
Dla mnie narazie najlepszy.

Podoba mi się że są fajne opcje nowe w ''Co cię kręci co cię odrzuca''.
Fajna jest też tabelka z tym co już zrobiłeś na wakacjach :smirk:
I ogólnie fajny :P

ToLaoi
07.09.2007, 14:11
[B]hm szczerze powiedziawszy to troche czegos wiecej sie spodziewalam po tym dodatku...bo np wyjedziemy na wszytskie 3 rodzaje podrozy ..w gory.nad morze..i daleki wschod wrocimy i co dalej wracamy do zycia z gry the sims 2 nic wceje nowego...jak dla mnie dodatek fajny ale z czasem staje sie nudny

pocia
07.09.2007, 14:44
jestem właśnie po instalacji <która nie chciała iść pomyślnie, bo się okazało, że brat mi cały dysk zawalił i nie nawet gb wolnego :wacko: . musiałam robić czyszczenie dysku, które "trochę" zajęło>. teraz muszę jeszcze przekopiować zapisy i idę grać;D.

Lilith
07.09.2007, 17:09
Ja właśnie wróciłam ze sklepu nie dla idiotów (gdzie nie powinni mnie wpuścić :D) Już siedeze na przystanku a tu nagle widze, że pudełko jest pęknięte... To za mało powiedziane! Jest w nim dziura! I lecimy z kumpelą do punktu obsługi... Facet gada że z płytą wszystko okej, a ja mu z nerwów wysakuje: Ale z pudełkiem nie! Ostatecznie wymienił mi grę. Idę ją instalować!

Verget
07.09.2007, 17:10
Cóż, jak zwykle mogło być lepiej, ale nie jest źle. Udalo mi sie spotkac wielka stope ;] tzn najpierw mape rzecz jasna( wbrew pozorom nie jest to trudne, śmiem wysunac wniosek ze od nastroju Sima zalezy co znajdzie, nie wiem czy ma to pokrycie z prawda). Fajna animacja morza choc w nocy dziwnie sie swieci. Gra oczywiscie wolniej chodzi bo na mojej konfiguracji tj. 1280x1024 i max ustawieniach zdarza jej zaciac na kilka sekund np. nad morzem. Troche to denerwuje ale coż... , Dodatek fajny, lecz bez rewelacji. Widac doskonale ze jest to produkt nastawiony na zysk , niestety. Mimo wszystko maniacy beda usatysfakcjonowani. Wydanych pieniedzy nie zaluje , ale jak na taki dodatek jest to cena troche wysoka....


Pozdrawiam

Kuba xD
07.09.2007, 19:59
Hmm... No tak se czytam Wasze opinie i cieszę się, że nawet nie myślałem o kupieniu Podróży... Jest to już 6 dodatek i cały czas, dodatek po dodatku poziom gry, nie oszukujmy się spada :O Oczywiście wspaniałe opisy, zdjęcia itd. itd., ale jak przychodzi co do czego, to heh, nic nadzwyczajnego. Okazuje się, że dodatek się robi szybciutko nudny i gramy tak jak w The Sims 2. Tak więc jednak miałem rację: "Nie ma co przeżywać i podniecać się tylko dlatego, że tu czy tam coś przeczytaliśmy". Pozdrawiam. ;P

pocia
07.09.2007, 20:03
mnie się tam ten dodatek podoba;). poza faktem, że przez pół pobytu na dalekim wschodzie szukałam ninji>.<. zawsze gdy udało mi się go znaleźć, to albo był "zablokowany" <np. prze teleportował się pomiędzy dwoma ogrodzeniami, "w dołku", itp. >, albo zanim moja simka do niego podeszła, teleportował się gdzie indziej... a mi tak bardzo zależało na nauczeniu się teleportacji ;( . ale spróbuję następnym razem, bo teraz jestem nad morzem;p. i też bardzo podoba mi się opcja "opowiadania historii" xD. te obrazki są świetne xD.

P.S. ej, a u was też, gdy sim ma włączoną własną wolę co chwila chce tańczyć tai chi <czy jakoś tak>? o_O bo moja to bez przerwy>.<. wchodzi na parcelę - tańczy. zje coś - tańczy. skończy tańczyć - zaczyna jeszcze raz...

Janvier
07.09.2007, 20:39
Osobiście mi się podoba,Wszystko jest fajne i narazie (jak dla mnie najleprzy dodatek) ale może rzeczywiście szybko się znudzi. :) Pozdro

Stokrotka
08.09.2007, 09:48
Ten dodatek jest (jak dla mnie) najlepszy, chociaż może na równi z CPR. Narazie nie grałam za dużo, ale bardzo polubiłam wyspę Twikki.

kloe
08.09.2007, 11:46
mam pytanie czytałam gdzieś że będzie można wybrać się w góry przyczepą,czy to prawda?

Lilith
08.09.2007, 12:53
Yyy... Nie spotkałam się z taką opcją. Ok. moja opinia jest taka, że gra się fajnie, choc podejrzewam że bedę miała dzisiaj niebieskie sny. Mam dosyć wiecznego wczytywania! :)

Sacline
08.09.2007, 13:51
denerwuje mnie kiszonkowiec .I jakis ludz(z wyspy Tiwkkii) i nad jego głowa pojawaiło sie +1 250 ,a to nei był kieszonkowiec .Wkurzyłam sie ,skasowałam ludzia i przerwałam wakacje .

pocia
08.09.2007, 14:02
denerwuje mnie kiszonkowiec .I jakis ludz(z wyspy Tiwkkii) i nad jego głowa pojawaiło sie +1 250 ,a to nei był kieszonkowiec .Wkurzyłam sie ,skasowałam ludzia i przerwałam wakacje .

okradli cię? jak to wygląda?:P moja simka ma w obawach kieszonkowca...

ToLaoi
08.09.2007, 14:09
mam pytanie czytałam gdzieś że będzie można wybrać się w góry przyczepą,czy to prawda?
hm szczerze powiem ze ja takiej opcji nie odkrylam iii nie widzialam nigdzie takiego czegos jak przyczepa..moze chodzilo o kemping pod namiotem tobie albo temu komus na innym chacie

ToLaoi
08.09.2007, 14:11
okradli cię? jak to wygląda?:P moja simka ma w obawach kieszonkowca...
kieszonkwioec ma na glowie taka duzy czarny cilinder..i cie wita i wkreca jakas historyjke i lapie za tylna kieszen ...jak cie okradnie ty ma w opjach do niego bij sie ii sie z nim bijesz i tyle jak wygrasz on ucieka ale potrfelu nie odzyskujesz ...ale on generalnie malo kradnie jakies 150 simoleonow

Eveline
08.09.2007, 14:36
ale on generalnie malo kradnie jakies 150 simoleonow
To zależy od zasobności portfela simów. Mojej simce ukradł 1500. Ale go pobiła i 500 odzyskała ;)

Co do wrażeń ogólnych, pisałam już w innym temacie, że najbardziej podoba mi się to, że simy mogą się opalać na brązowo i nowa zakładka - biżuteria (z możliwością dopasowania do odpowiedniego stroju, jak w przypadku fryzur) są kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki i inne. Co prawda póki co biżuteria jest dość tandetna i sztucznie wygląda (jedynie parę wisiorków mi się spodobało), ale liczę na kreatywność wielbicieli gry i czekam aż pojawią się w necie jakieś bardziej realistyczne rzeczy. Jeszcze fajna rzecz to możliwość posiadania domku letniskowego. Na pewno jakiś zbuduję :)

Rainbow
09.09.2007, 08:31
Moim zdaniem to zdecydowanie najlepszy dodatek do The Sims.Na wakacjacnie sposób się nudzić-odkrywanie wszystkich tajemnc każdego terenu zajmuje długie godziny ;)
Interakcje,animacje i efekty dzwiękowe są w bardzo "simsowym" stylu-z humorem :)

kloe
09.09.2007, 10:49
aha no to dzieki

ToLaoi
09.09.2007, 10:54
[QUOTE=Eveline]To zależy od zasobności portfela simów. Mojej simce ukradł 1500. Ale go pobiła i 500 odzyskała ;)
hmm a myslalm ze duzo nie kradnie gdyz ja mialam w potrfelu ok 30tys siomoleonow i mi tylko 150 ukradl

Dovelly
09.09.2007, 11:54
Strasznie podoba mi się "Daleki wschód". Było to pierwsze miejsce które przetestowałam... :P
Nowe ubrania mi sie nie podobaja... po za tymi tunikami zywcem ze wschodu.. B) ... sa całkiem niezle :D
Ogólnie wrażenia sa wspaniałe...
--------------------------------------------------------
Ja właśnie wróciłam ze sklepu nie dla idiotów
ja patrzalam w Media Markcie i nie było
Musiałam zamówic na merlinie :P

Miau
09.09.2007, 12:05
Ja kupiłem właśnie w sklepie dla idiotów (czy jakoś tak) 7 września i było dużo egzemplarzy. Przynajmniej w Toruniu tak było... A co do tematu to uważam, że jest to jeden z najlepszych dodatków do TS2 (obok NS, CPR i ewentualnie WB, chociaż Z też nie było najgorsze).
Edit: Czy ktoś wie jak usunąć opaleniznę ?

Eveline
09.09.2007, 13:03
.
Edit: Czy ktoś wie jak usunąć opaleniznę ?
Sama znika po kilku dniach.

Janvier
09.09.2007, 13:27
A gdzie znaleść Ninje bo ja nie moge :(

pocia
09.09.2007, 13:46
kieszonkwioec ma na glowie taka duzy czarny cilinder..i cie wita i wkreca jakas historyjke i lapie za tylna kieszen ...jak cie okradnie ty ma w opjach do niego bij sie ii sie z nim bijesz i tyle jak wygrasz on ucieka ale potrfelu nie odzyskujesz ...ale on generalnie malo kradnie jakies 150 simoleonow
ech, wczoraj mnie okradli>.<. tylko nie udało mi się z nim powalczyć, bo simka potrzebowała pomocy specjalisty xD <załamała się xD> i gościu uciekł...

Natka
09.09.2007, 13:47
Grałam na razie tylko godzinkę, ale to mogę stwierdzić - ciuchy fajne, ale tak mało, że mogłoby w ogóle ich nie być :/ za to bardzo spodobała mi się nowa biżuteria ;) ale szkoda, że są tylko 3 zegarki. mebelki te co są to fajne, ale też ich mało :/
jeszcze nie byłam na wczasach i nie mogę się doczekać kiedy znowu sobie pogram ;)
na razie oceniam na 7/10 (jak wyjade na wczasy to napisze nowa ocene :P)

Sacline
09.09.2007, 17:16
A co do kieszkonkowca ,nie okradł mnie ,ale jak byłma podróżnikami w trzech jeziorach ,na polu namiotowym przyszedł ,tak jak by ,,weszył" i chciał witac moich simów .Anulowałam .Potem jkiegos matriksa przywitał ,boze jak to wyglądało !

Lilith
09.09.2007, 17:43
Ja kupiłem właśnie w sklepie dla idiotów (czy jakoś tak) 7 września i było dużo egzemplarzy. Przynajmniej w Toruniu tak było... A co do tematu to uważam, że jest to jeden z najlepszych dodatków do TS2 (obok NS, CPR i ewentualnie WB, chociaż Z też nie było najgorsze).
Edit: Czy ktoś wie jak usunąć opaleniznę ?

yyy... Ja też! Byłam z kumpelą. Myślałam, że z Torunia tutaj nikogo nie ma a tu taka niespodzinka :laugh:

Sylvanna
11.09.2007, 10:50
Szkoda tylko ze nie mozna kierowac osobami,przyjaciolmi, ktorych zabieramy ze sobą.
Kod boolProp controlPets true załatwia ten problem :).

Mnie gra się podoba. Wiadomo, że po jakimś czasie i wyjazdy na wakacje się znudzą, ale wg mnie zajmuje 2-gie miejsce po 4PR. Najbardziej podoba mi się to, że simy mogą kąpać sie w morzu. No i że mogą się teleportować - ogromna oszczędność czasu :P.

Ancalimë
14.09.2007, 17:37
Wg mnie najlepszy dodatek. Najbardziej podobają mi się wakacje na wyspie Twikkii i w Trzech Jeziorach... E tam wszystkie są fajne!

Greenlyme
14.09.2007, 17:41
Bardzo mi się podoba.Chyba nawt lepsze od CPR, ale pewnie jak każdy dodatek, szybko mi się znudzi.

Oladelbezel
14.09.2007, 17:47
Mi tez sie narazie najbardziej ten dodatek najbardziej podoba, a w szczegolnosci wyspa na ktorej jest morze ;d podroze RLS :))

juice
15.09.2007, 11:39
Biżuteria też nie jest najfajniejsza:( lepsze można w necie znaleźć.
Jest pare ładnych kolczyków,ale reszta taka sobie.

Są też nowe ubrania,ale nic specjalnego.



Mi biżuteria się podoba ;P . Ale co do ubrań się zgadzam :smirk: .

P.S. Jak wygląda kieszonkowiec ?

Lilith
15.09.2007, 11:56
Kieszonkowiec nosi taki kapelusz, i stroj lokalny. Zagaduje cie i wyciąga Ci kase z kieszeni <chyba>

Tonetti
15.09.2007, 15:43
Podróże bardzo mi się podobają. Najlepsza jest wioska Takemizu (czy jakoś tak). A z takich drobiazgów podoba mi się rzut siekierą, opalanie się, pływanie w morzu czy Wielka Stopa. Fajne stworzenie ;) . Jeszcze wiele rzeczy mi się podoba ale już nie chce mi się pisać :) B)

Isia_xD
15.09.2007, 16:31
Ogólnie dodatek mi się podoba ;] Jak na razie chyba najlepszy ;) Heh ja widziałam tego kieszonkowca ;)

mario
16.09.2007, 14:11
A ja nawet się nie spodziewałem, że simy ze skinem z internetu mogą się opalić. Właśnie opalałem jedną simkę ze skinem z neta (z myślą, że nic się nie stanie), jak się skończyła opalać, zwinęła koc i jej skóra była ciemniejsza. Naprawdę nie myślałem, że to możliwe. :)

Byczu
16.09.2007, 14:48
Désignér - mi tez sie tak stało nawet raz sie simka spaliła
a co do wrazen z gry to jest fajna ciekawa ,pzm\na wiele przygod miec ja mam juz 45 wspomnien z wakcji

P_iotrek
17.09.2007, 07:38
MNie nic nei zaskoczyło ani nie mam żadnych wrażen :| Wiedziałem większośc przed premierą...lecz zaskoczyło mnie to ze z ziemi mozna wykopac rzeczy np.wazon...
i jeszcze to ze wielka stopaprzynosi graty agd do domu :|

Angie96
17.09.2007, 15:00
A ja uważam że KAŻDY dodatek daje to coś np. Jeśli mamy wszystie dodatk to :Mozemy zrobic rodzinke, gdzie będzie miała salon fryzjerski obok domu, latem jadą na wakacje, chodzą na studia a studenci na dyskoteki ;) I mają np. kotka w domciu :) i jest weoło :D Aż za wesoło...

Gootek
18.09.2007, 19:01
Klimat Podróży jest całkiem niezły. Co prawda odwiedziłem na razie tylko góry (na więcej nie miałem czasu), niemniej jednak podczas wyprawy "czuć" ducha biwaku. Mam nadzieję, że z pozostałymi otoczeniami sprawa wygląda podobnie. :)

Tworzenie rodziny... niby fajne zegarki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki etc. Nie mogę jednak oprzeć sie wrażeniu, że jest ich nieco za mało. Brakuje jakichś fajnych kolczyków z czachami, pieszczoch na ręce, wisiorków z pentagramem :D :D etc. , a na to skrzycie liczyłem. Cóż... Fajnie by było, gdyby dodali możliwość wyboru pasków lub butów - te "doszyte" do ubrań nie są zbyt ciekawe. :(

Wspomnienia z wakacji - bardzo interesujący pomysł. Dzięki temu The Sims zyskuje...coś co nazywałby "elementami przygodówki". Zdobywanie wspomnień kojarzy mi się nieco z questami w RPGach. :D Aczkolwiek zastanawia mnie to dlaczego nie "wczepiono" owych wspomnień do systemu aspiracji. W końcu "Spotkać Wielką Stopę" może byc zarówno pamiątką z wakacji, jak i pragnieniem sima.

Największą wadą gry jest jej "krótkożywotność". Cztery Pory Roku w wielkim stopniu zmieniały The Sims, zaś Podróże tylko nieco rozszerzają świat simów. W końcu po odwiedzaniu wszystkich miejsc, mało kto będzie chciał wracać do nich po raz drugi. Jest to gra na "raz". Tak jak "Na Studiach".

Ogólnie rzecz ujmując jest to dodatek nader ciekawy - moim zdaniem plasuje się gdzieś pomiędzy CPR a NZ. Jak na razie dla mnie - 7/10.

nadii
18.09.2007, 22:05
Na początku trochę się napaliłem - nowy dodatek do the sims 2, łał!
Gdy odpaliłem dodatek pierwszy raz urzekło mnie już same logo.
Jak zawsze wszedłem do Miłowa i tu wiadomość! Abym przyporządkowała jakąś okolicę wakacyjną do mojego otoczenia, co prawda było ich trochę mało i bardzo brakowało mi zimowych pejzaży ale nie zrażony tym faktem dodałem trzy okolicę do Miłowa.
Odpaliłem swoją rodzinę i wywaliłem z niej matkę z dwójką niemowlaków (^^) i dzięki czemu miałem w końcu męskiego singla. Ucieszony podszedłem do telefonu i zamówiłem wakacje na wyspie - ciągle napalony na dodatek poleciałem na swoje pierwsze wakacje.
Oczywiście zameldowałem się w hotelu, który do złudzenia przypominał mi akademik ale nic. W pewnym momencie zauważyłem, iż klikając na trawię pojawiła się nowa opcja "kop w poszukiwaniu skarbów" (jadę z pamięci) - po paru minutach wykopałem 3 mapy prowadzące do tajemniczych lokacji i parę kamyków i kości. Z minuty na minutę i z wyspy na wyspę wakacje robiły się coraz nudniejsze - "misję" z tajemniczych lokacji co prawda fajne jednak nagrody już nie - jeszcze lalka voodoo to fajny pomysł lecz bardzo psujący grę (parę jej użyć i mam 30 bara-bara), historia starca była ... jak to powiedzieć ... przewidywalna - szkoda tylko, że nie można odczytać zwoju z legendą. Jednak przeraziła mnie ostatnie zadanie - przyjaźń z yeti, który był płci męskiej (wolał bym kobietę yeti). Inaczej mówiąc gra się szybko nudzi i myślę, że autorzy wyczuli to już na początku dlatego też pododawali takie coś jak 45 przeżyć z wakacji czy kombinacje różnych przedmiotów z wakacji na półkach (jeszcze tego nie oblukałem).

Podsumowując dodatek ten starcza na 1-2 dni zabawy, po tym czasie staje się nudnym rozszerzeniem nie wartym uwagi a za cenę prawię 80 zł to niezbyt zachęca, choć dodatek studia nadal jest po ok. 90 zł starcza na dłużej.

Camerio
20.09.2007, 17:34
Proszę nie zbaczać z dyskusji :) Dziękuję.

Poziomka
17.10.2007, 08:37
Magda nie można klikać na lustro ba jak klikne to nie moge mieć biżuteri i muszę lecieć na zakupy.
A ty Todd to musisz się rozglądnąć za taką szyjką no i wtedy na to klikasz.