PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy w grze


Fizzly
11.09.2007, 13:59
Jak wiadomo, nowy dodatek wiąże się nie tylko z nowymi przedmiotami, interakcjami i innymi atrakcjami, ale również z błędami. W tym temacie proszę o wypisywanie problemów lub bugów, które powodują właśnie "Podróże".

Ja gram dopiero od 5 minut, i już znalazłem głupi błąd w tłumaczeniu na język polski. Opcja na hamaku, która brzmi "Baw się dalej" - beznadzieja... Czy oni to naprawdę tłumaczą na ślepo bez sprawdzania? :con:
---Dodano
Uwaga, teraz to będzie dopiero śmiech na sali. Wiecie jak przetłumaczyli żeńską formę figurki lwa? Otóż Panie i Panowie, Lew i ... Lwa! Jeej, no zaraz wpadnę pod stół, żeby nie znać poprawnej formy - "Lwica", wygląda na to że zespół tłumaczenia na język polski składa się z 7 latków. :shifty:

Wickoo
11.09.2007, 14:10
Tak, tłumaczą to na ślepo ;)
Wiesz.. czasami powtarzają się*te same opcje. Podam przykład ze zwierzaków - mamy w menu opcję "Ucz komendy", ale mamy też "Ucz komend" - powinna być jedna i ta sama, a są dwie ;)

No i na drzwiach na przykład. Jest "Zamknij na klucz" oraz "Blokada" - to też powinna być jedna opcja.

Fizzly
11.09.2007, 14:15
Tak, tłumaczą to na ślepo ;)
Wiesz.. czasami powtarzają się*te same opcje. Podam przykład ze zwierzaków - mamy w menu opcję "Ucz komendy", ale mamy też "Ucz komend" - powinna być jedna i ta sama, a są dwie ;)

No i na drzwiach na przykład. Jest "Zamknij na klucz" oraz "Blokada" - to też powinna być jedna opcja.
Dokładnie, też to zauwarzyłem, tak samo jak w tym dodatku jest "Poza" i "Pozuj" - szlag mnie trafi, za co oni im płacą w tej ekipie? Ja bym to wolał sam przetłumaczyć porządnie i zebrać kasę za ten cały zespół. Eh... :no:

mario
11.09.2007, 14:47
To prawda... tak jakby nie mogli zrobić Poza i Pozuj w jednej opcji. W 'Pozie' masz dużo opcji, a w 'Pozuj...' jest tylko jedna. Tak jakby kurde nie mogli tego w jedno wsadzić. :P Teraz nie pamiętam tych błędów w tłumaczeniu. Jak sobie przypomnę, to napiszę. ;P

pocia
11.09.2007, 15:00
hehe, faktycznie ten hamak to przesada xD. ale nie przesadzajcie - przecież lepiej mieć polską wersję z paroma błędami, niż w języku, którego się nie zna, nie? poza tym mieli mało czasu. no, ale fakt, powinni mieć osobę, która po przetłumaczeniu przegląda całą grę i sprawdza, czy wszystko jest dobrze...

KubaS
11.09.2007, 16:16
U mnie gdy wskaźnik przyjaźni spada do ok. 53% to pojawia się okienko:

"Od dawna sie nie odzywasz. Czy wszystko w porządku Posterunek policji? Ja mam urwanie głowy, ale chcę gdzieś razem wyskoczyć i pogadać. Odezwij się do mnie, dobrze?"

Zabawne. Zamiast imienia Posterunek policji. Miałem już to kilka razy.

Lilith
11.09.2007, 17:10
Opcja na hamaku, która brzmi "Baw się dalej"

U mnie jest "Graj dalej" :P :D

mario
11.09.2007, 17:34
Ooo, 'Graj dalej'... jeszcze lepiej. :D Nie wiedziałem, że na hamaku można grać, tym bardziej dalej! ;P :D Oczywiście jest też parę wybaczalnych/niewybaczalnych błędów, typu kobieta ma imię i nazwisko faceta. Dużo tego doszło właśnie w Podróżach. Ale to zależy jak ktoś do tego podchodzi. Ja staram się na to nie zwracać uwagi, ale coś mnie zmusiło, żeby jednak napisać tu o tym. ;P ;)

Natka
11.09.2007, 18:32
A ja zauważyłam, że jak ktoś dzwoni do mojego sima (Wojtka) to zamiast coś w stylu "Hej Wojtek! Długo się nie odzywasz..." itd. mówią "Hej POSTERUNEK POLICJI..." !!! Jaka beka w ogóle :D

Janvier
11.09.2007, 18:33
A u mnie jest jak się klika na szafe zamiast Piżama pisze PIDŻAMA

Teo
11.09.2007, 23:09
A u mnie jest jak się klika na szafe zamiast Piżama pisze PIDŻAMA


tu akurat nie ma błędu ;) Obie formy językowe są dopuszczalne z tego co wiem :)

Na marginesie. "Graj dalej" na hamaku zwaliło mnie z nóg ;)

Sylvanna
12.09.2007, 08:46
U mnie zauważyłam jeszcze 2 błędy. 1 - wtrybie tworzenia rodziny jak założę bransoletkę to nie mogę jej "zdjąć". I 2 - jak wracam z udanych wakacji i wybieram z nagród dodatkowe pragnienie - ono znika jak kolejny raz pojadę na wakacje - wkurza mnie to :wacko: .

Byczu
16.09.2007, 14:57
Opcja na hamaku, która brzmi "Baw się dalej" - beznadzieja...
nie baw się dalej tylko graj dalej :P

Rasputina
16.09.2007, 20:55
no właśnie z tą biżuterią to jest jakieś nieporozumienie, żeby zdjąć pierścionki czy bransolety trzeba je odznaczyć, wrócić do screenu rodzin i dopiero wtedy znikną.

nie wiem też czemu ten koleś z Tajemniczej Chaty nazywa się WIEDŹMA, skoro to płeć męska =d ale ok, lubię androgynię i crossdressing :)

nadii
17.09.2007, 21:06
ja podczas gdy miałem taki bug, że po przesłuchaniu historii o smoku, wiosce i mongołach (Daleki wschód) nie pojawił mi się zwój w plecaku ani ikona w wspomnieniach, tak samo mam z yeti - jest on moim najlepszym przyjacielem ale ikony w wspomnieniach wcale nie mam tak jakbym go nigdy nie poznał.

Co do Pidżamy:
- Ściągnęłam Pidżamę :)
- :)
- :D
- :D
- :)
- ^^
- ALBUM PIDŻAMY IDIOCI!

przykład z życia wzięty (a dokładnie z IRCA) jednak nazwa może trochę mylić i przyjęło się już od dawna, iż raczej używały "Piżama"a nie "Pidżama".

Rose
18.09.2007, 14:23
Oj, coś się czepiliście tej pidżamy, czy też piżamy. Obie formy są poprawne (pytałam się ciotki - polonistki). Mnie najbardziej wnerwia z tym Poza i Pozuj. Tylko zaśmieca ekran.

Gootek
18.09.2007, 19:07
Mnie najbardziej wnerwia z tym Poza i Pozuj. Tylko zaśmieca ekran.


Z tego co ja wiem, to nie zależy od tłumaczy, raczej od programistów od Maxisa. Po prostu zrobili dwie podobne opcje, a "translator" miał problem z sensownym przełożeniem tego na polski. Stąd taka rozbieżność.


nie wiem też czemu ten koleś z Tajemniczej Chaty nazywa się WIEDŹMA, skoro to płeć męska =d ale ok, lubię androgynię i crossdressing :)

Ja też :D

Samantha
19.09.2007, 18:59
Ogólnie nie jest tak żle! Nie popadajmy w paranoję!;) Ważne,że dodatek fajny!!

The FerG
25.09.2007, 22:07
Patrzcie na mój błąd:
Jak wchodzę do body shopa i biorę na faceta to czasami ma zarost i fryzure wielkiej stopy :D
I to tak niechcący i nie ma tego w fryzurach i zaroście.
http://img215.imageshack.us/img215/6059/jydp2.png (http://imageshack.us)

Oskikop
30.09.2007, 14:36
ja mam błąd z helikopterem mój sim kiedy wraca z tej wycieczki to nie dość że poza helikopterm unosi się sam w powietrzu to potrze by spadają mu na maxa

Natuśka____
30.09.2007, 17:52
Nie zwracam na to uwagi :P ważne żeby gra mi się nie zacinała i żeby wszytsko chodziło ok :) Ale z tym hamakiem to jest już przegięcie ;/

Stokrotka
30.09.2007, 19:43
Szczerze powiedziawszy błędy w Podróżach nie denerwują mnie tak jak w CPR. Opcja na hamaku "graj dalej" nie razi mnie tak jak pamiętne pomidors, fasolkas, czy zamiast papryki pieprz.

Alicja008
01.10.2007, 15:45
Z tym ze kobieta ma imie i nazwisko meskie tez zauwazyłam, jak znajde to dam, bo pamietam tam taką babke co miała imie faceta a nazwisko damskie, niby nic takiego no ale sory... I do tego wyglada jak facet z piersiami, smieszne to zrobili! Mi sie z tych niektorych rzeczy smiac chce...
hehe...

The FerG
17.10.2007, 13:03
Ja znalazłem nowy błąd:
Simka w ciąży po cwiczeniach tai chi rozbiera się nago :D

mario
17.10.2007, 20:43
Taak? Muszę wypróbować. xD Ale ludzie! Nie martwcie się, wychodzą patche i wszystko jest poprawiane (szkoda, że po premierze...) :)

Lilith
18.10.2007, 07:44
wszystko jest poprawiane (szkoda, że po premierze...)

To mam coś komputerem. Ściągnełam patcha a błędy nadal się pojowiają :O . Ach ten maxis... :laugh: