PDA

Zobacz pełną wersję : Pokaż mi swoje wnętrze! - wrzesień - pytania dotyczące konkursu


Eámanë
20.09.2007, 14:43
Tutaj rozwiewamy wszelkie Wasze wątpliwości co do interpretacji regulaminu konkursu ;)

Lilith
20.09.2007, 14:54
Można używać przedmiotów które pojawiają się w jakiś dodatkach typu podróże? ;)

EDIT: Nie moge pobrać domu:

Nie można wyświetlić strony XML
Nie można przeglądać wejścia XML przy użyciu arkusza stylów . Popraw błąd, a następnie kliknij przycisk Odśwież lub spróbuj ponownie później.


--------------------------------------------------------------------------------

Znaleziono nieprawidłowy znak w zawartości tekstowej. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'http://www.members.lycos.co.uk/sea...

Sims2 Packager 1.0


Odświeżam i nic. Czy to coś z moją przeglądarką czy z linkiem?


EDIT2: Udało się! Lece go urządzać :P

Eámanë
20.09.2007, 15:28
Można używać przedmiotów które pojawiają się w jakiś dodatkach typu podróże? ;)

EDIT: Nie moge pobrać domu:
Można używać wszystkich przedmiotów, jakie istnieją - oprócz ścian i fundamentów :P

Dodałam drugi link, spróbuj ściągnąć z niego ;)

Monia114
20.09.2007, 16:27
A półścianki??Czy ich też nie można uzywać?

Eámanë
20.09.2007, 16:55
Półścianki są dozwolone ;)

GRUSSSER
20.09.2007, 18:28
A basen? I kody?

Nasti
20.09.2007, 20:52
A ja znowu mam ten sam problem co w ostatniej edycji konkursu. Pobrałam dom, umieściłam go w okolicy i gdy do niego wchodzę pojawia się znany wszystkim komunikat i gra się zamyka. Bardzo proszę o pomoc, bo zależy mi na wzięciu udziału tym konkursie gdyż uwielbiam urządzać moje simowe domy w stylu azjatyckim i ten konkurs jest wprost stworzony dla mnie :P

Eámanë
21.09.2007, 16:51
A basen? I kody?
Tak.

Nasti, spróbuję coś wykombinować, ale nie obiecuję, że się uda. Może niech ktoś, komu działa, spakuje dom jeszcze raz i wrzuci na serwer?

GRUSSSER
21.09.2007, 19:34
A pokoje można roździelać PEŁNĄ ścianą?
I garaż?

Lilith
21.09.2007, 20:52
Wydaje mi się że nie. Nie wolno ruszać dodawać, usuwać scian. Ale niech jeszcze ktoś na ten temat się wypowie ;)

KubuS
21.09.2007, 23:19
Czy jeżeli użyję dodatków z neta, to mam je spakować razem z domem?

marandile
22.09.2007, 07:08
Czy jeżeli użyję dodatków z neta, to mam je spakować razem z domem?

to zalezy, czy autor zezwolił na redystrybucje

Eámanë
22.09.2007, 09:15
Nie pakujcie, wystarczą screeny. Nie wzięłam pod uwagę zasad redystrybucji, zaraz zmienię regulamin konkursu ;)

Grussser: Nie można używać pełnych ścian.

Nasti
22.09.2007, 22:49
Już znalazłam rozwiązanie mojego problemu, obok konkursowego domu umieszczonego w oklicy postawiłam parcelę o takich samych rozmiarach. Weszłam na tą parcelę, a w opcjach mam ustawione pokazywanie sąsiadów i sama odbudowałam dom co do kratki, wszystko się zgadza :D Mam nadzieję że zostanę dopuszczona do konkursu, gdyż tak jak mówie dom jest identyczny x)

Eámanë
23.09.2007, 07:58
Jeśli jest identyczny, to tak :)

A tu rzuty domu dla tych, którym nie udaje się wpakować go do gry:
- widok z boku (http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/konkursysimszone/wrzesien/rzut1.jpg)
- widok z góry (http://www.members.lycos.co.uk/seawhisper/konkursysimszone/wrzesien/rzut2.jpg)

Parcela ma wymiary 3x3 ;)

Chryzantem Złocisty
07.10.2007, 10:50
Pytanie może nie związane konkretnie z konkursem,ale to mnie rozbawiło.

Czy dom P_iotrka jest zbudowany w stylu azjatyckim? o.O
Jak tak,to on ma chyba jakieś inne poczucie stylu.
Po co dopuszczacie do konkursu dom,który nie spełnia regulaminu?
Podobno czytacie posty przed ich pojawieniem się na forum.

Niech mi ktoś pokaże w jego domu chociaż jeden pokój w stylu azjatyckim.

mario
07.10.2007, 11:06
No właśnie, Chryzantem Złocisty :). Nie jest w stylu azjatyckim.

Ale uważam, że ograniczanie pola do po popisu tylko narzucaniem jednego wybranego stylu jest dla mnie niepoprawne. :con: Bo muszę się dostosować tylko do tego jednego i nie mogę urozmaicić zbytnio 'przerażającą' nowoczesnością dajmy na to. To ja w takim razie nie chcę brać udziału. Każdy powinien wyposażać według własnego wyczucia i uznania, a nie narzucanego przez kogoś. Proponuję to zmienić, bo widzę, że (być może z tego powodu) jak na razie jedna osoba (termin do 10.09 a jest 7.09) się zgłosiła. A i tak wcale nie wyposażyła domu w asiatyckim stylu. Zobaczymy... Jeżeli w trzeciej edycji będzie można wystrajać wg własnego uznania, to ja się na to piszę. :) Takie utrudnienie jest bez sensu, bo wszyscy będą mieli chociaż podobieństwo stylów, a każdy ma swój!

W poprzedniej edycji mieliśmy wolną rękę i prawie dom skończyłem, tylko już nie zdążyłem dokończyć na czas i przeminęło. Ale najważniejsze, że można było to robić przez swój własny styl... Ale ja tylko proponuję to zmienić, bo może mod się skusi i usunie utrudnienie, to wtedy od razu się zgłoszę (hihi :P). :)

vivien
07.10.2007, 12:48
Przecież właśnie o to chodzi ;)

Macie styl i próbujecie urządzić wnętrze w owym stylu. Przecież to konkurs ;D

Kalerisha
07.10.2007, 13:00
A można dobudować ogródek ?(nie wiem czy jest bo mi screeny nie działają)

Eámanë
07.10.2007, 13:13
Można ;) znaki

Chryzantem Złocisty
07.10.2007, 13:19
Khem.
A co z domem Piotrka?
Nikt nic nie powie?

W poprzedniej edycji się tak czepialiście,a teraz ani słowa.

mario
07.10.2007, 13:56
No właśnie... nawet nie ma opisu, dla kogo jest przeznaczony... :con:

Jeśli ktoś nie ma półścianek z NŻ, to może dobudować ściany zamiast dachu i obniżyć je za pomocą boolpropa constrainelevation floor? Wiecie, o co mi chodzi? O dobudowanie drugiego piętra i obniżenie tych ścian, żeby wyglądały, jak półścianki i to będzie jak dach. :con: Inaczej wytłumaczyć nie umiem.

Eveline
07.10.2007, 14:09
Ale uważam, że ograniczanie pola do po popisu tylko narzucaniem jednego wybranego stylu jest dla mnie niepoprawne. :con: Bo muszę się dostosować tylko do tego jednego i nie mogę urozmaicić zbytnio 'przerażającą' nowoczesnością dajmy na to. To ja w takim razie nie chcę brać udziału. Każdy powinien wyposażać według własnego wyczucia i uznania, a nie narzucanego przez kogoś. Proponuję to zmienić, bo widzę, że (być może z tego powodu) jak na razie jedna osoba (termin do 10.09 a jest 7.09) się zgłosiła. A i tak wcale nie wyposażyła domu w asiatyckim stylu. Zobaczymy... Jeżeli w trzeciej edycji będzie można wystrajać wg własnego uznania, to ja się na to piszę. :) Takie utrudnienie jest bez sensu, bo wszyscy będą mieli chociaż podobieństwo stylów, a każdy ma swój!

W poprzedniej edycji mieliśmy wolną rękę i prawie dom skończyłem, tylko już nie zdążyłem dokończyć na czas i przeminęło. Ale najważniejsze, że można było to robić przez swój własny styl... Ale ja tylko proponuję to zmienić, bo może mod się skusi i usunie utrudnienie, to wtedy od razu się zgłoszę (hihi :P). :)
Właśnie dobre jest to, że styl narzucony jest odgórnie. Inaczej może być kilka genialnych domów w zupełnie różnych stylach i trudno wybrać, a tak łatwiej ocenić, kto najlepiej wywiązał się z tematu. Poza tym zawsze można to potraktować jako wyzwanie - nie znasz dobrze danego stylu? Pooglądaj zdjęcia, poczytaj, zapoznaj się z tematem. Krótko mówiąc- poczuj się jak prawdziwy architekt lub dekorator wnętrz - wykonaj zlecenie ;). To często bardzo ciekawe doświadczenie ;)
Poza tym nie trudno zbudować dom w swoim ulubionym stylu, z rzeczy, które ma się pod ręką. A jeśli ma się temat narzucony, trzeba trochę poszperać, popracować. To chyba o to w tym chodzi. To właśnie nie jest ograniczeniem pola do popisu, a właśnie daniem go na całej linii. Jak już mówiłam - nie trudno zrobić coś, co się potrafi. Sama również nie przepadam za nadawaniem tematów moich prac, jednak myślę, że w konkursach właśnie o to chodzi. Dla mnie z kolei nieatrakcyjnym jest przymus budowania tylko z maxisowych obiektów, bo tu właśnie jest mało pola do popisu (trudno uchwycić konkretny styl, epokę itp. bo zwyczajnie nie ma z czego tworzyć a każdy używa tego samego i wszystko jest podobne).
I na koniec, nie wiem, jaka jest prawda, jednak wiele osób często trzyma swoje prace do ostatniej chwili w ukryciu. Ja przeważnie swoje publikuję dość późno, żeby wprowadzać ewentualne poprawki (np. jeśli natrafię na ciekawe przedmioty) i aby nikt nie "zrzynał" moich pomysłów.

mario
07.10.2007, 14:35
Może masz trochę racji. ;) Też myślałem, że to jest wyzwanie i o tym: "Inaczej może być kilka genialnych domów w zupełnie różnych stylach i trudno wybrać, a tak łatwiej ocenić, kto najlepiej wywiązał się z tematu." też myślałem, ale jednak nie każdy lubi narzucany przez kogoś styl. Jakbym miał wszystkie superowe i wszystkie potrzebne do tego meble (tak jak architekt, ma ogromny wybór mebli) to bym spokojnie coś wykombinował. Ale nie mam zbyt dużo tych dodatków, żeby coś konkretnego wymyślić. :/ A na płatne szkoda mi kasy, bo to bez sensu... Nie dość, że wydaję forsę na same Ts2, to jeszcze mam płacić za dodatki!? Te simsy to same wydatki. :P Gdybym miał kasy pod dostatkiem, to bym spokojnie mógł sobie pozwolić, ale niestety mnie nie stać. :)

Eveline
07.10.2007, 14:48
Może masz trochę racji. ;) Też myślałem, że to jest wyzwanie i o tym: "Inaczej może być kilka genialnych domów w zupełnie różnych stylach i trudno wybrać, a tak łatwiej ocenić, kto najlepiej wywiązał się z tematu." też myślałem, ale jednak nie każdy lubi narzucany przez kogoś styl. Jakbym miał wszystkie superowe i wszystkie potrzebne do tego meble (tak jak architekt, ma ogromny wybór mebli) to bym spokojnie coś wykombinował. Ale nie mam zbyt dużo tych dodatków, żeby coś konkretnego wymyślić. :/ A na płatne szkoda mi kasy, bo to bez sensu... Nie dość, że wydaję forsę na same Ts2, to jeszcze mam płacić za dodatki!? Te simsy to same wydatki. :P Gdybym miał kasy pod dostatkiem, to bym spokojnie mógł sobie pozwolić, ale niestety mnie nie stać. :)
Piszesz, że architekt ma ogromny wybór mebli. Przecież są tysiące stron, z których można ściągać dodatki. Nie tylko płatne są ładne. Jest też wiele darmowych ładnych dodatków. Masa stron robi porządne rzeczy, za które płacić nie trzeba. Trzeba ich tylko poszukać ;) Często nie są to gotowe zestawy, jednak umiejętne połączenie ich ze sobą może stworzyć nieoczekiwany efekt :)
Co do tego, że nie każdy lubi narzucany temat. Pewnie że nie! Ja też nie lubię. Ale to konkurs. We własnym stylu można budować domy i wrzucać do galerii. Konkurs jednak musi mieć jakąś tematykę, coś przez pryzmat czego będzie można oceniać. Jakiś wyznacznik.

Eámanë
07.10.2007, 14:54
Khem.
A co z domem Piotrka?
Nikt nic nie powie?

W poprzedniej edycji się tak czepialiście,a teraz ani słowa.
Nie mamy żadnej skali oceny "stopnia azjatyckości" domu. Nie możemy stwierdzać, czy coś jest bardzo japońskie, a coś za mało. Piotrek zamieścił taki dom, jaki zamieścił - może nie przeczytał regulaminu, może według niego tak właśnie wygląda ten styl. Fakt, że jego praca jest niezgodna z tematem to tylko jego problem - najwyżej otrzyma mało głosów ;) Nie widzę tu powodu do bulwersów z Waszej strony :)

mario
07.10.2007, 14:55
Dobra, wygrałaś. :P Masz większość racji. :)

Eveline
11.10.2007, 12:43
Z tego co widzę, przedłużyliście termin oddawania prac. Przeboleję, choć uważam za niesprawiedliwe. Mam tylko nadzieję, że reszty regulaminu nie będziecie zmieniać przed samym końcem zabawy.

P_iotrek
11.10.2007, 14:00
ah...ale ze mnie gupek xP
Musiałem zapomnieć..ah,przeboleje.
Ale ja tak samo jest za własnym poczuciem stylu,nie dlatego że zrobiłem nie do tematu tylko że każdy lubi budować po swojemu,nie słuchać sie innych.Przynajmiej ja i może większosć.Więc mam nadzieje że dostane przynajmiej ten jeden,mały,maciupienki głos od kogoś :)

Mathea
11.10.2007, 19:53
3. Prezentacja swojej pracy odbyć się musi poprzez umieszczenie 1-3 zdjęć z każdego pomieszczenia, 1-3 zdjęć robionych na zewnątrz, a także rzutu całego domu. Pomieszczeń jest 7 (łącznie z balkonami i werandami), dlatego liczba zamieszczonych screenów powinna mieścić się między 9 a 25. Do zdjęć należy dołączyć także krótki opis – dla kogo jest przeznaczony, itp.

http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=690032&postcount=6 Widzę 36 zdjęć, czy ta praca nie powinna zostać wycofana? No, chybaże nie umiem liczyć. ;-)

haughton
11.10.2007, 20:43
Jako, ze powyzsze pytanie dotyczy mojej pracy, rowniez prosze o odpowiedz, chociaz moim zdaniem sformulowanie "dlatego liczba zamieszczonych screenów powinna mieścić się między 9 a 25" nie zabrania zamieszczania powyzej 25 zdjec. ;)

Eveline
11.10.2007, 21:02
Jako, ze powyzsze pytanie dotyczy mojej pracy, rowniez prosze o odpowiedz, chociaz moim zdaniem sformulowanie "dlatego liczba zamieszczonych screenów powinna mieścić się między 9 a 25" nie zabrania zamieszczania powyzej 25 zdjec. ;)
Jednak jest jasno napisane, że z każdego pomieszczenia można pokazać max trzy foty. A ogólna liczba fotek (25) wyraźnie pokazuje, że chodzi o pomieszczenia oddzielone ścianami, a nie wygospodarowane przez usera. Sama chciałabym pokazać więcej fotek z największego pomieszczenia (wtedy zupełnie inaczej rozplanowałabym dom), jednak jak dla mnie regulamin wyraźnie mówił o 3 screenach, a nie ich dowolnej ilości, dlatego do niego się zastosowałam.

Mathea
12.10.2007, 09:16
Skoro wszyscy się stosowali do tego regulaminu dlaczego miałbyś/miałabyś być wyjątkiem? :-) Według mnie przedział ten jest oczywisty i nie powinno się umieszczać zdjęć w ilości przekraczającej 25.
Pozdrawiam
Mathea

mario
13.10.2007, 10:04
Co się stało? Czemu sonda jest zamknięta? :O

Camerio
13.10.2007, 10:15
Przepraszam, już poprawiam :)

Mathea
13.10.2007, 13:34
"UWAGI: haughton - dyskwalifikacja - zbyt duża ilość zdjęć.
@eamane: Dodałam użytkownika haughton do ankiety - wczoraj po 18 post zgłoszeniowy został wyedytowany do 25 zdjęć, nie zauważyliście ; p"
Pragnę zauważyć, że w domu haughton nie chodziło tylko o liczbę fotek ale i o zbyt dużą liczbę z poszczególnych pomieszczeń, co jest sporym ułatwieniem dla usera i daje szansę na lepsze pokazanie domu, której to szansy nie mieli Ci, którzy dali fotki zgodne z regulaminem...
Poza tym dziwne jest dla mnie to, że pozwalacie edytować posty zgłoszeniowe.. to tak, jakby ktoś nagle edytował post, zmieniając całkowicie zdjęcia, bo uznał, że teraz, po obejrzeniu reszty zgłoszeń nie ma szans na wygrane... zresztą, jak sobie wolicie. Ja tylko wyrażam swoją opinię... ;]

haughton
13.10.2007, 14:36
Mathea, nie wiem dlaczego tak uczepilas sie mojej pracy, nie bierzesz nawet udzialu w konkursie. Owszem, wstawilem zbyt duza ilosc zdjec (zle zinterpretowalem regulamin - moj problem), i po uwagach na ten temat ograniczylem ich ilosc - jak sama slusznie zauwazylas jest mozliwosc edycji prac zgloszonych do konkursu, wiec z niej skorzystalem.
Aby zakonczyc temat prosze moderatorow o usuniecie mojej pracy z sondy, jesli uznaja to za stosowne.
Pozdrawiam. ;)

Eveline
13.10.2007, 15:40
Nie tylko ona się Ciebie uczepiła, ja też miałam "ale" co do Twojej prezentacji domu. Jak już wcześniej wspomniałam, można było opacznie zrozumieć "powinno mieścić się pomiędzy", jednak regulamin jasno mówił, ile fotek z każdego pomieszczenia wolno pokazać.
Jednak w tym temacie ja (podejrzewam, że Mathea też) głównych pretensji nie kieruje do Ciebie (źle zinterpretowany regulamin - mocno naciągane, jednak możliwe - stało się), a do opiekunów konkursu (moderatorów, administratorów), którzy w tej sprawie nie zrobili kompletnie nic. Nie wypowiedzieli się ani negatywnie, nakazując np. usunięcie nieregulaminowych zdjęć lub całego zgłoszenia, ani pozytywnie, przyznając, że regulamin rzeczywiście można zinterpretować w ten sposób, co dałoby możliwość innym na ewentualne poprawki w swoich pracach. Jednak reakcja była zerowa i chyba stąd całe to "halo". A to, że Mathea nie bierze udziału w konkursie chyba nie odbiera jej prawa do wypowiedzi prawda? Chryzantem Złocisty i Désignér również zwrócili uwagę, że dom P_iotrka nie jest w stylu azjatyckim, choć nie biorą udziału w konkursie.

Mathea
13.10.2007, 16:36
Ależ ja się Ciebie nie uczepiłam, zwróciłam tylko uwagę na Twoją pracę które wg. mnie jest niezgodna z regulaminem. Moderatorzy/administratorzy oczywiście nic sobie z tego nie zrobili i pozwolili Ci brać dalszy udział w konkursie, co według mnie jest niesprawiedliwe dla innych osób.
Nie wiem po co w ogóle ten tekst o tym, że po co się odzywam skoro nawet nie biorę udziału w konkursie - mam prawo wyrazić swoją opinię, więc to robię, mimo iż nie uczestniczę w konkursie. Proste.
Pozdrawiam
Mathea

Eámanë
14.10.2007, 07:15
Jednak w tym temacie ja (podejrzewam, że Mathea też) głównych pretensji nie kieruje do Ciebie (źle zinterpretowany regulamin - mocno naciągane, jednak możliwe - stało się), a do opiekunów konkursu (moderatorów, administratorów), którzy w tej sprawie nie zrobili kompletnie nic. Nie wypowiedzieli się ani negatywnie, nakazując np. usunięcie nieregulaminowych zdjęć lub całego zgłoszenia, ani pozytywnie, przyznając, że regulamin rzeczywiście można zinterpretować w ten sposób, co dałoby możliwość innym na ewentualne poprawki w swoich pracach. Jednak reakcja była zerowa i chyba stąd całe to "halo".
Reakcja była, ale w Prywatnej Wiadomości skierowanej do użytkownika haughton. Poprosiłam o wyedytowanie zgłoszenia i zmniejszenie liczby zdjęć, i tak się stało.

mario
14.10.2007, 18:05
Również uważam, że nie powinno być możliwości edytowania postów w obojętnie jakimkonkursie, bo można uznać (tak jak zauważyła Mathea), że się nie ma szansy na wygraną i zmienia się kompletnie zdjęcia. Zbyt dużo wymiany zdań powoduje możliwość edytowania postów konkursowych. Najlepiej wyłączcie możliwość edycji postów i nie będzie problemów. ;)

olliss
21.10.2007, 16:33
Słuchajcie, co z rostrzygnięciem? Kiedy następna edycja?

Eámanë
24.10.2007, 21:08
Przepraszam za opóźnienie, miałam problemy z komputerem. Niedługo kolejna edycja ;)