PDA

Zobacz pełną wersję : Jak stworzyć sima/ów klona/ów jedynie za pomocą move_objects?


mario
27.09.2007, 19:08
Psotanowiłem zrobić poradnik. Wpadłem na ten pomysł właśnie w tej chwili. Może niektórzy znają ten sposób, ale może znajdą się takie wyjątki, jak ja. Do tej chwili oczywiście. :) Ja chciałem klonować sima za pomocą SimPE, ale po co tyle roboty? Za pomocą Move_objects on możesz stworzyć dowolną ilość klonów i to od razu. A więc przedstawiam krótki poradnik (bez obrazków, raczej zbędne):

1. Wchodzimy do jakiejkolwiek rodziny z jakimikolwiek simami.

2. Po wejściu na parcelę wywołujemy konsolę (CTR+SHIFT+C)

3. Wpisujemy move_objects on.

4. Wchodzimy w tryb kupowania.

5. Narzędziem ręki zaznaczamy sima.

6. Teraz trzymamy wciśnięty SHIFT i klikamy lewy przycisk myszy.

7. Klona (identyczny i idealny :P) można ustawić gdziekolwiek chcemy. Nie ma obawy, że po wejściu do trybu życia zniknie.

8. Od tej chwili możemy stworzyć dowolną ilość klonów naszych simów.

Mam nadzieję, że wielu osobom pomogłem w tej sprawie. Przeglądnąłem cały spis treści w tym dziale. Nic podobnego nie znalazłem. A jeśli mimo to znalazłeś/aś gdzieś podobny temat, to podaj jego adres. Uprzedzam, że poradnik ten jest całkowicie mojego autorstwa, ale jeśli gdzieś znajduje się podobny i o podobnej treści, to wyłącznie przypadek. :) Pozdrawiam, komentujcie! :)

Edit: Niestety są pewne minusy tego sposobu. Gra w ogóle nie rozróżnia tych dwóch simów. Traktuje ich jako jedną osobę. Dlatego bez InSIMenatora ani rusz. Jeżeli chcesz sterować klonem, to tylko i wyłącznie w ten sposób: Klikasz na niego i wybierasz "Aktywuj sima..." i "Uczyn aktywnego". Tylko wtedy można nim sterować. Inaczej nie da rady. Sciągnij InSIMa - http://www.insimenator.org/index.php/topic,100226.0.html

Dami
28.09.2007, 15:15
szczerze mówiąc to znam to od dawna, ale innym może się przydać. ;)

IgaAnne
28.09.2007, 15:19
Również to znam. Szkoda, ze nie da się sterować klonem bez InSimenatora, ale może się przydać "na pokaz" np. do fotostory. Mi poradnik się nie przyda, ale innym może tak. :)

Natalijka
02.10.2007, 19:50
ale ja nie znam ;) dzieki swietny poradnik!

Sims-Kasia
19.11.2007, 14:34
kazdy to wie, beznadziejny poradnik. :( jeszcze bez zdjec... fuuj.

Rëñáës
19.11.2007, 16:36
kazdy to wie, beznadziejny poradnik. :( jeszcze bez zdjec... fuuj.
Wskazane jest dodawanie zdjęć? Ja nie wiem i co ? Jak beznadziejny to po co piszesz ? :wacko:
------------------------------------------------------------------
Poradnik świetny naprawdę. 10/10