PDA

Zobacz pełną wersję : Sims 2 czy 1 ?


el ziomallo
10.10.2007, 14:04
Osobiście uważam, że simsy 1 są lepsze. Może dlatego, że więcej w nie grałem i było więcej dodatków. Sam nie wiem co o simsach sądzą inni. Napiszcie czy wolicie simsy 1 czy 2 i napiszcie dlaczego. Ja na przykład nie lubię simsów dwójki, ponieważ już mnie nudzą i mają dziwną kamerę. Odechciewa mi się już kupować dodatków, bo prawie ciągle wymyślają to samo co w 1. Chciałbym, żeby już dali 3 a jak nie to dodatki do jedynki. :con:

Naruto
28.10.2007, 17:40
A ja wole jedynke z podobnych powodów co ty ale również gdyby nie 1 nie byłoby 2;)

luja
28.10.2007, 19:15
Ja wole TS2. Lepsza grafika, bardziej rozbudowane itd. Ładne domki można wybudować, samemu stworzyć simy od podstaw itd. [/QUOTE]
Może dlatego, że więcej w nie grałem i było więcej dodatków.
Co znaczy więcej dodatków??
Ja na przykład nie lubię simsów dwójki, ponieważ już mnie nudzą i mają dziwną kamerę.
Kamerę zawsze można przestawić. A ta i tak jest dobra, ładniejsze zdjęcia wychodzą.

Naruto
28.10.2007, 22:22
Ja wole TS2. Lepsza grafika, bardziej rozbudowane itd. Ładne domki można wybudować, samemu stworzyć simy od podstaw itd.

Co znaczy więcej dodatków??

Kamerę zawsze można przestawić. A ta i tak jest dobra, ładniejsze zdjęcia wychodzą.[/QUOTE]

więcej dodatków tzn np. abrakadabra, wakacje, randka itp

MiNuTkA15
29.10.2007, 06:00
Ja wole 2, ładniejsza grafika,starzenie sie simów, nowe funkcje(czyli na przykła odpręż się) A o dodatki to pragne zauwazyc ze nie bylo w jedynce podobnego dodatku do na studiach, cztery pory roku,własny biznes już nie mówiąc o mini packach. Dla mnie dwojka jest superowa a jeszcze lepsza jest ta genetyka psów i kotów w zwierzakach, a nie tak jak w jedynce, 6 ras na krzyż, wszystkie zwierzaki tej samej wielkości :| Owszem, plusem jedynki jest to że tam są wystawy i troche więcej zwierzaków bo jest iguana,żółw,i papużki faliste i nierozłączki. Ale pozatym według mnie jedynka niema sie w czym równać z dwójką.To jest moje zdanie więc prosze sie na mnie rzucać.Owszem grałam kiedyś(nawet niedawno) w jedynke ale to tylko dlatego że niemiałam możliwości wgrania dwojki.A może nie którzy poprostu nie mogą mieć dwójki i oto mają za złe? Tylko prosze nie rzucać się na mnie za to zdanie bo ja mam na przykład kilka takich osób w klasie, które z powodu tego że nie mogłam im pożyczyć dwojki sie na mnie obraziły i mnie obgadywały za plecami.Dziwni ludzie...

Sandy
30.10.2007, 13:54
Osobiście wolę 2. Ładniejsza grafika, więcej opcji... Poza tym masz nastolatków i małe dzieci, czyli grupy wiekowe których nie ma w ts1...

Olcia
30.10.2007, 14:18
W TS1 dodatki były chyba bardziej rozbudowane chodzi mi o wakacje, abrakadabra itp.. I nie nudziły się tak szybko.

Tonetti
31.10.2007, 09:39
więcej dodatków tzn np. abrakadabra, wakacje, randka itp

Co z tego, że więcej? Dwójka jest wg mnie lepsza pod względem grafiki itp. Jedynka też jest nawet fajna, ale dziwię się tym którzy sądzą, że The Sims I jest lepsze. Przecież w The Sims 2 bez żadnych dodatków można jeździć na parcelę publiczną, a w The Sims I dopiero w Randce... Wg mnie 2. jest lepsza i tyle.

Edit

W TS1 dodatki były chyba bardziej rozbudowane chodzi mi o wakacje, abrakadabra itp.. I nie nudziły się tak szybko.

Aha, czyli Podróże w The Sims II nie są rozbudowane??? Są, i to nawet bardziej niż w The Sims I. Jedyny plus wakacji w I to to, że jest kilka parcel ze śniegiem. Pewnie każdy wie, o które mi chodzi :P

Caesum
31.10.2007, 12:05
Ja uważam że obie gry są świetne.

The Sims za to, że dodatki ładniej wyglądają(bo są to same obrazki) a i dlatego bo łatwiej się w nie gra(dla początkujących w tym świecie) poza tym ma klimat! :)

The Sims 2, ponieważ dodano pory roku, bardziej zaawansowaną pielęgnację ogródka, wampiry i oczywiście lepsza grafika ^^ nie podoba mi się zaś to, że została już tylko jedna Maxis'owa rodzinka z gry... Właśnie dlatego nie ma tego klimatu jedyneczki(według mnie) :(

To tyle, osobiście polecam na gorsze kompy jedynkę, zaś na lepsze dwójkę

PS - Jedynka+Randka na mieście ma fajną opcję bara-bara w przebieralni :D

KrysiekSZ
31.10.2007, 21:04
...Jedynka też jest nawet fajna, ale dziwię się tym którzy sądzą, że The Sims I jest lepsze. Przecież w The Sims 2 bez żadnych dodatków można jeździć na parcelę publiczną, a w The Sims I dopiero w Randce... Wg mnie 2. jest lepsza i tyle.
no cóż, każdy ma swoje zdanie i swój gust ;) wg mnie nic w tym dziwnego, że niektórym bardziej podoba sie ts1 xP ;)

ale jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie ts2 B) jedynka od zawsze mnie nudziła i właściwie nigdy w nią nie grałem (ale musiałem patrzeć godzinami jak robi to moja siostra :shifty: ). dwójka od razu mi się spodobała, szczególnie z grafiki i możliwości jakie ze sobą niesie. można by nawet powiedzieć że sam panel tworzenia rodziny w dwójce jest tak rozbudowany jak CAŁOŚĆ the sims 1 .. ;)

Ancalimë
01.11.2007, 18:22
więcej dodatków tzn np. abrakadabra, wakacje, randka itp

Wakacje to teraźniejsze The Sims 2 Podróże, Nocne życie zastępuje randkę, a wkrótce prawdopodobnie wyjdą The Sims 2 Magic

cosmo
15.12.2007, 08:35
TS2 popełniło karygodny błąd. Tak samo jak TS1 powydawała sto różnych dodatków po kilkadziesąt złotych każdy! Kup sobie podstawowe TS2 za ponad 100 zł, do tego kilka dodatków po 60 zł... Chyba bank trzeba by obrabować. Ździerają forse z czego się tylko da! Bardzo chciałbym mieć TS2 ale na pewno tego nie kupię! Niech się wypchają! Nie jestem milionerem! Gdyby np. wydali podstawowe TS2 z takimi możliwościami jak w NŻ i NS i jeszcze P i to wszystko za 100zł to już by się opłacało! A nie, po stówie każdy! Fanami TS są w większości młodzi ludzie a skąd oni mają na to wszystko wziąć forsę? Później dziwota wielka że piractwo jest... xP

Elros
15.12.2007, 10:45
TS1 przyzwyczaiłem się do jedynki grafika mi nie przeszkadza...

mario
15.12.2007, 18:38
Wypiszę zalety i wady obu gier i podsumuję, pisząc, która gra bardziej mi się podoba. :D

The Sims 1

+ :
- wspaniała, niepowtarzalna muzyka
- klimat, którego 2 nie posiada
- wspaniały dodatek "Gwiazda" oraz "Abrakadabra"
- uwielbiane przeze mnie głosy simów (chodzi mi o słowa, np. comanshnala :P)
- ogromna ilość mebli itp. we wszystkich dodatkach

- :
- słaba, 2D grafika
- kanciaste ruchy simów
- mała różnorodność potraw
- mała okolica (fakt ten zmieniony z Zwierzakach)
- szare pole poza granicami parceli
- kiepskie animacje 3D
- takie same dachy

The Sims 2


+ :
- dość dobra grafika
- opcja kręcenia filmów
- przyjemna muzyka
- o wiele bardziej rozbudowane dodatki
- o niebo lepsza sztuczna inteligencja
- i wiele, wiele innych plusów :P

- :
- nie ma klimatu, który był w 1
- muzyka gorsza niż w poprzedniczne
- słaba konfiguracja
- ubogi asortyment mebli, nawet ze wszystkimi dodatkami dotychczas
- i na pewno jeszcze parę rzeczy, lecz nie chce mi się pisać :P

Ogółem rzecz biorąc wolę The Sims 2, ponieważ mimo wszystko, jest lepsza od TS1. :)

MiQued93
16.12.2007, 12:41
Ja osobiście wole The Sims 2, a dlaczego?
-Jest sto razy lepsza grafika, te ludziki z 1 były takie... Takie dziwne xD Teraz można nawet zrobic podobiznę znanej osoby oraz sima podobnego do prawdziwego człowieka (skóra i reszta ;) )
-Pod względem cało kształtu.. Panel i takie tam...
-Są lepsze zdjęcia i lepiej się kameruje.
-Więcej opcji a jeśli chodzi o dodatki to w internecie jest ich miliony.. Zawsze można w prosty sposób samemu je zrobic.
W jedynce drażniły mnie te dwie maski (Jedna uśmiechnięta a druga smutna) później horrory po nocach xD Tak samo te kwadratowe ręce i mało ubrań, fruzur... Dwójka jest fajna i nie wiem po co TS3. Jak nie bedzie tam odwiedzania znajomych to na serio nie wiem po co.. No ale to moja opinia ;)

angela94
22.12.2007, 12:15
Zdecydowania TS2!!! W jedynce wszyscy mają takie kwadratowe twarze, nie wspminając o tym że prawie wszystkie kobiety są IDENTYCZNE. W dwójce jest więcej funkcji o niebo lepsza grafika! Dwójka mi się zdecydowanie bardziej podoba.

Liv
22.12.2007, 15:57
Dla mnie najlepsza jest The Sims(1). Ma swój klimat, który "dwójka" straciła, muzyka jest cudowna, a sama gra strasznie wciągająca (jak się ma dodatki). Grafika mi w ogóle nie przeszkadza (chociaż ta z "dwójki" jest bez porównania lepsza) i bardzo fajne jest to, że gra się szybko ładuje.

sandusiaaa
27.12.2007, 23:28
Co to za pytanie ?! The Sims 1 to według mnie totalna porażka...The Sims 2 jest przede wszystkim lepsze jak sie robi rodzine.Jest duzo opcji.Po za tym macie racje.Lepsza grafika,simy sie starzeją...Bardziej przypomina prawdziwe życie tak naprawde.

kotopies
28.12.2007, 07:05
grałam prawie rok w jedynkę i było ok ale jak dostałam dwójkęc to w esdynkę juź nie grałam poprostu nienawidze sims 1 w dwójce simy się starzeja,więcej opcji i oczywiście lepsza grafika

cosmo
28.12.2007, 09:32
Mam juz The sims 2! Mam! Niestety na razie nie mam żadnych dodatków ale być może już wkrótce załatwię sobie jakiś. A więc nie spodziewałem się że TS2 jest tak wspaniałe! Grafika jest oszałamiająca! Tworzenie postaci jest tak rozbudowane że na myśl o wybieraniu gotowych twarzy w TS1 robi mi sie niedobrze. Nowe opcje trybu budowania - fundamenty i wiele mozliwości budowy dachów (chociaz czasami dobrze dopasowac dach do danego budynku jest męczace). Minusem jest mały wybór mebli i nieciekawe tapety. Mozna wybierać sobie w jakim kolorze będzie dany mebel. No to zajmijmy sie trybem rozgrywki. Sim teraz porusza się szybciej niż w jedynce (nie wlecze sie tak xP ...), mozna przyżadzac wiele potraw, ćwiczyć przed telewizorem, oglądać obłoki na niebie i wogóle wiele nowych mozliwości jest! W kalendarzu sa dni tygodnia i w niektóre dni masz wolne od pracy. I wogóle, wszystko jest lepsze w TS2! TS1 mozna spuścić w kibelku! xP Jestem zbyt oszołomiony by cos więcej napisac, mam nadzieje że mój post sprawi że ci wszyscy co uważają że TS1 jest lepsze kupią/pozycza/ściagną/ukradną/wyczarują TS2 i przekonaja się mam racje mówiąc że dwójka jest najwspanialsza grą na świecie!

Och! :D

Caesum
28.12.2007, 10:48
Cosmo - Oburzyłem się na widok twojego jakże oszałamiającego postu! :|

Może i Sims1 ma gorszą grafikę od 2, ale tu nie o nią chodzi(ale głównie), gra musi mieć klimat! Sims1 miało genialny klimat, którego zabrakło w Sims2, dziecięcia DffÓjEc|-|k!(albo Dziecięcia LegĘdy) tego nie czują, ponieważ ich obchodzi tylko grafika, takie dzieci neo, co nie rozumieją, że to nie grafika czyni grę świetną...

Na pewno gdybyś zagrał najpierw w TS1, dopiero potem w TS2, zrozumiałbyś, może nawet i zrozumiesz jak zagrasz chociażby i teraz, po liźnięciu TS2

Po prostu nie masz racji, TS1 to już klasyk/legenda, jak kto woli, ta gra ma COŚ, czego zabrakło w TS2...

Mnie TS2 nudzi, ale teraz mam TS2 podróże więc nie narzekam <jupi>

cosmo
28.12.2007, 12:30
Może i Sims1 ma gorszą grafikę od 2, ale tu nie o nią chodzi(ale głównie), gra musi mieć klimat! Sims1 miało genialny klimat którego zabrakło w Sims2,
I co, mam grać w TS1 bo ma klimat i zrezygnować od o wiele bardziej rozbudowanej gry? :wacko: TS2 ma swój niepowtarzalny, może nie klimat, ale klimacik.

dziecięcia DffÓjEc|-|k!(albo Dziecięcia LegĘdy) tego nie czują, ponieważ ich obchodzi tylko grafika, takie dzieci neo, co nie rozumieją, że to nie grafika czyni grę świetną...
Jeśli nazywasz mnie tak tylko ze wzgledu że uważam TS2 lepsze - według ciebie - tylko ze względu na grafikę (co jest kompletną nieprawdą) to pozwól że nie skomentuję tego...

Po prostu nie masz racji, TS1 to już klasyk/legenda, jak kto woli, ta gra ma COŚ, czego zabrakło w TS2...
...ale TS2 ma COŚ czego zabrakło w TS1...
A poza tym nie mów kto ma rację a kto nie bo każdy ma inne zdanie na ten temat.

Mnie TS2 nudzi, ale teraz mam TS2 podróże więc nie narzekam <jupi>
Po co grasz w TS2 jesli tak bardzo upierasz się że TS1 jest lepsze? :wacko:
Mnie TS1 nudzi i tyle. Wyraziłem tylko swoje zdanie a ty już na mnie naskakujesz. Tak jak powiedziałem: KAŻDY MA INNĄ OPINIĘ NA TEN TEMAT. Wystarczy jedynie uszanować zdanie innych a nie ciagle upierać sie przy swoim. A poza tym, ci którzy uważają że TS1 jest lepsze maja po prostu za słabe komputery by TS2 chodziło dobrze więc wyżywają się na innych z tego powodu i wmawiając sobie że TS1 jest lepsze...

Naruto
28.12.2007, 12:53
Cosmo, ja mam kumpla do którego chodzę codzienie i on ma TS2 działające. Gdybym chciał to bym od niego pożyczył bo mam nowego CUD kompa. Ale nie zrobie tego bo te twoje aahhh jakże cudowne the sims 2 są dla mnie do tylnej części ciała. Także mój komp spełnia wymagania a i tak uważam że TS 1 jest lepsze i na nikim sie nie musze wyżywać tak jak ty to sobie sugerujesz. A on gra w TS 2 dlatego że dla prawdziwy fan simów gra w obydwie części. Ja tylko czsami gram w 2 bo wole u kumpla w san andreas :P

Czyli tak jak powiedziałeś każdy ma inne zdaie na ten temat ;P .

Caesum
29.12.2007, 14:39
A poza tym nie mów kto ma rację a kto nie bo każdy ma inne zdanie na ten temat.
przekonaja się mam racje mówiąc że dwójka jest najwspanialsza grą na świecie!
Ja tylko komentuję, co ty piszesz ;P Każdy ma inne zdanie to fakt, ale tu nie o to chodzi. ;]
Jeśli nazywasz mnie tak tylko ze wzgledu że uważam TS2 lepsze - według ciebie - tylko ze względu na grafikę (co jest kompletną nieprawdą) to pozwól że nie skomentuję tego...
Jeśli widzisz gdzieś w moim poście słowo "Ty jesteś dziecięciem neostrady" to bardzo przepraszam, jeśli jednak nie, to radzę czytać ze zrozumieniem ;]
Po co grasz w TS2 jesli tak bardzo upierasz się że TS1 jest lepsze?
A po co ty grasz w TS2? ;]
Wyraziłem tylko swoje zdanie a ty już na mnie naskakujesz.
Swoją opinię, którą na silę chcesz wcisnąć innym :)
TS1 mozna spuścić w kibelku!
Tworzenie postaci jest tak rozbudowane że na myśl o wybieraniu gotowych twarzy w TS1 robi mi sie niedobrze.
A mi się robi nie dobrze, gdy patrzę na ten twój chaotyczny post :) Jednak tu się zgodzę, denerwujące jest w Sims1 to, że nie można bardziej się udzielać w tworzeniu postaci, co najwyżej wybraniu ubrania i twarzy, czego było zadziwiająco mało :/
Ale nie zrobie tego bo te twoje aahhh jakże cudowne the sims 2 są dla mnie do tylnej części ciała.
Myślę podobnie, ja kupiłem TS2, ponieważ wszyscy tylko mówili o tym takie ohh i ahh jakie to piękne, jednak po zagraniu byłem rozczarowany :(
Jednak z dodatkami jest powoli coraz lepiej, ale i tak to nie to samo co w Sims1 :(

Wickoo
29.12.2007, 20:21
Pamiętam jeszcze takie zamierzchłe czasy jak premiera The Sims 1, czy SimCity 3000.
Taa, grało się, grało.

Ta gra nie miała klimatu jako takiego. Była bardzo fenomenalna jak na swoje czasy, dlatego wtedy wiele osób tak namiętnie w to ciupało.
Dziś to dziadek, prehistoria, gra zacofana.
Osoby, którym się to nie podoba, a kochają TS2, to nie, jak mówicie, "dzieci dfójki" - po prostu one ciupią w to tak samo jak wy kiedyś w TS1, dla nich ta gra ma dużo lepszy klimat, niż TS1.

Punkt widzenia zależy od siedzenia. Jeszcze raz zobaczę jak ktoś wyzywa kogoś od dziecka neo, bo ma swoją idiotyczną tezę, to mnie krew zaleje..

19kamila94
29.12.2007, 20:57
mam sims 1 ale i tak wole 2 mają lepszą grafike więcej obcij oraz podziły wiekowe

cartoon
05.01.2008, 21:35
Kiedyś upierałam się, że 1 ma klimat, a 2 tego brak. Teraz nie mogłabym tego powidzieć. Zależy kto jaki świat sobie w 2 wyreżyseruje, w jedynce mankamentem jest to, że jest on jeden. Nie ma nic do planowania, grasz i ciąglę dzieje się to samo. Myślę, że to już nie są te same gry, nie można porównywać czegoś tak innego.

cosmo
08.01.2008, 19:02
Głupio mi trochę ale... musze stwierdzić że TS1 jest jednak lepsze od TS2...
TS2 znudziło mi się... To prawda że czegoś tam brakuje... To nie to samo co TS1... Wracam do jedynki...

Carmine
08.01.2008, 20:12
A teraz ja wyrażę swoje zdanie. Jestem fanką simsów, jak każdy zresztą na tym forum. Przed dwójką pykałam dobre dwa lata w jedynkę, jak nie więcej miałam dodatki i patrzyłam jak gra w to mój brat. Wyszła dwójka mam ją z trzema dodatkami. Zgodzę się, że jedynka miała ten swój cały klimat i w ógóle, ale według mnie dwójka jest bardziej dopracowana, można zmieniać cąłą twarz, a nie tylko wybierać jednoczęściowy strój.Wiem też, że jedynka jest starsza i takie tam. Jednak ja chciałabym obstawić za dwójką, bo niby nie ma tego całego wielkiego klimatu, ale jest większa rozrywka. Więcej do tworzenia, wyobrażenia. Nie będę na nikogo naskakiwać.
''O gustach się nie dyskutuje''.

MiNuTkA15
09.01.2008, 07:27
Co do mojego poprzedniego posta w tym temacie to... wogóle teraz mam odmienne zdanie. Tamtego posta pisałam bo strasznie byłam zafascynowana petsami(zwierzakami) The Sims 2 szybko mi sie znudziło, jak już tu wiele osób powiedziało niema tego klimatu, no i oczywiście brakowało mi mojego kochanego misia Podjadka:) On jest super, może i budzi moich simów w środku nocy, ale to nic:) Podjadek rządzi! :D Teraz zdecydowanie jestem bardziej za jedynką, moze i grafika jest gorsza, itp ale jedynka ma w sobie to coś czego w 2 zabrakło. Uważam tak samo jak Cosmo.


P.S. gdyby nie ta jakże przez was zmieszana błotem jedynka nie było by tej waszej Cud, Miód dwójki. xP Troche szacunku dla klasyki...

cosmo
09.01.2008, 12:26
To jest Niedźwiadek Niejadek a nie podjadek. :P

Jean
09.01.2008, 14:44
Mnie się wydawało tak samo. E. ts2 sa za trudne do kierowania itp. , ale 2 jest o niebo lepsze od 1. Nie grasz caly czas tymi samymi ludzmi, oni sie zmieniaja, starzeją lub rodzą nowi. A jesli Ci się podstawówka znudzi kup sobie dodatek. Na 100 % znow Cię zainsteresuje. A jesli nie, to wystarczy zrobić 2 tygodniową przerwe, a potem znow masz ochote na simsy ;)

cosmo
09.01.2008, 15:58
Miałem trzy dodatki. Nuda. :P

MiNuTkA15
10.01.2008, 16:40
Jean no ja niewiem czy po 2 tygodniach znow dopada nas ochota na simy, ja na przykład mogłam 3 miesiące nie grac i jakoś mnie nie ciągneło do komputera żeby włązyc ts2. I teraz tez mnie nie ciagnie ;)


Acha no fakt, pomyliło mi sie, myślałam ze Podjadek :P

Vega
11.01.2008, 15:28
Ja osobiście wolę Sims 1. Mimo, że mają gorszą grafikę i są 'stare' ja wolę tą część. The Sims 2 jest za bardzo przereklamowana i za dużo dodatków, które 'trzeba koniecznie kupić!'

Kasiulec1203
11.01.2008, 19:29
Zdecydowanie 2 jest lepsza, jest bardziej rozbudowana, więcej opcji i na począku sprawiło to, że nie mogłam odejsć od komputera. Nadal mi sie podobają, ale nie ma to jak 1... Grafika zła? No i co z tego? Nie to jest przecież najważniejsze w grze.
Jak tak pisaliście o tej jedynce to, aż mi się łezka w oku zakręciła... Tak dawno nie grałam, chyba sobie znowu wgram... :)

SimsManka
15.01.2008, 08:50
dziwię się tym którzy sądzą, że The Sims I jest lepsze
A ja się dziwię tym, którzy w ogóle porównują TS1 do TS2.
W TS1 gram od chyba 5 lat i nie mam zamiaru rzucać w kąt nawet, jeśli będę miała możliwość zainstalować TS2 (już niedługo....:)
Ma klimat, czego za grosz nie ma dwójka, choć po części rekompensuje to ładną grafiką i większym realizmem.
Ale co podstawa to podstawa to podstawa.
Pozdrawiam :)

Caesum
16.01.2008, 12:39
SimsManka ma rację, nie warto porównywać Sims 1 do 2, ponieważ to zupełnie dwa różne światy.

W Sims1 jest klimat, simy, których nigdy nie zapomnimy, tak samo NPC, niektórzy są naprawdę pomysłowi i brakuje ich w 2.
W Sims1 są animacje chociaż trochę "mechaniczne" i kiepskie w stosunku do Sims2, to jednak jako taki klimacik dają.

Zaś Sims2 to rozwinięty graficznie i nie tylko świat, dodali to co było w Sims1 i ulepszyli to(nie zawsze dobrze ale jednak), każdy mebelek ma wiele "odsłon", przez co możemy dom urozmaicić różnymi kolorami.

Na innym forum(forum o Tomb Raider) dałem niegdyś listę plusów i minusów, teraz też ją dam:

Opinia Sims1:

Plusy:
+ Wciągająca gra
+ Ładna oprawa dźwiękowa
+ Duża ilość dodatków oficjalnych, jak i nieoficjalnych
+ Optymalność

Minusy:
- Pseudo 3D
- Kiepski system tworzenia postaci
- Bardzo wyogólniony tryb tworzenia terenu/domów

The Sims2:

Plusy:
+ Ładna grafika
+ Większa integracja z otoczeniem(więcej opcji)
+ Bardziej szczegółowy tryb tworzenia terenów/domów
+ Bardziej szczegółowy tryb tworzenia postaci

Minusy:
- Brak klimatu jedynki(nie wciąga fanów pierwszej części)
- Kiepski soundtrack(zbyt cukierkowy, uszo***ny, robiony na odwal)
- Mało dodatków oficjalnych jak i nieoficjalnych
- Optymalność(mam komputer spełniający minimalne wymagania, jednak po wyłączeniu wszystkich opcji gra dalej się przycina, często wiesza*)

Oczywiście to tylko moja opinia, każdy ma inną :)

* - W porównaniu do TR Legend bez nextgen path, mój komputer nie spełnia w ogóle minimalnych wymagań, jednak gra zadziałała i nie zacinała się ani razu, jedynie czasami lekko zwalniała.

Camerio
16.01.2008, 13:56
Erestor - nie przesadzaj, okej? Dziękuję. :)

Chodzi mi głównie o tą(/tę)kłótnię z cosmo... Każdy ma swój gust.

Monitkowa
11.02.2008, 19:50
Jedynki bardziej mnie cieszyły niż dwójki ;)

cosmo
16.02.2008, 19:06
Ja jednak wracam do TS1... Jest lepsze po prostu... TS2 mnie nudzą... xP

Fizzly
16.02.2008, 20:22
Cosmo - Oburzyłem się na widok twojego jakże oszałamiającego postu! :|

Może i Sims1 ma gorszą grafikę od 2, ale tu nie o nią chodzi(ale głównie), gra musi mieć klimat! Sims1 miało genialny klimat, którego zabrakło w Sims2, dziecięcia DffÓjEc|-|k!(albo Dziecięcia LegĘdy) tego nie czują, ponieważ ich obchodzi tylko grafika, takie dzieci neo, co nie rozumieją, że to nie grafika czyni grę świetną...

Na pewno gdybyś zagrał najpierw w TS1, dopiero potem w TS2, zrozumiałbyś, może nawet i zrozumiesz jak zagrasz chociażby i teraz, po liźnięciu TS2

Po prostu nie masz racji, TS1 to już klasyk/legenda, jak kto woli, ta gra ma COŚ, czego zabrakło w TS2...

Mnie TS2 nudzi, ale teraz mam TS2 podróże więc nie narzekam <jupi>
No przepraszam, ale nalatujesz na cosmo, a sam(a) jedziesz na tym samym wózku. Ja wolę dwójkę niż jedynkę, a wychowałem się właśnie na jedynce. I nie mów mi, że "patrzysz na grafikę", bo tak nie jest. Fakt faktem, że grafika jest o niebo lepsza niż w jedynce, to chyba oczywiste, ale nie mów, że dwójka nie ma klimatu, bo to nie prawda. Z dalszych postów mogę co najwyżej wnioskować, że dla ciebie dwójka nie ma klimatu, bo ci się wiesza czy tnie tnie. W takim wypadku -> wymień sprzęt, a nie czaruj, że jedynka jest ideałem. Owszem, TS1 to klasyk, który nie umiera, aczkolwiek TS2 to godny następca tego klasyka. Jeśli nie potrafisz dostrzec klimatu w 2-ce, to twoja sprawa. Dla mnie jednak bardziej klimatyczna jest właśnie następczyni tego klasyka. Te wszystkie dopieszczenia obiektów, możliwość budowania domków tak zbliżonych do naturalnych budowli, "cukierkowa" - jak to nazwałaś - muzyka (klimatyczna, wg mnie), te wszystkie nowe możliwości i opcje. Nie ma sensu wymieniać, bo jest tego od groma, natomiast warto wspomnieć o jedynce. Tam działka ograniczone "szarym końcem", na której można było stawiać schematyczne domy, nawet bez ingerencji w dach (no, poza tymi teksturami). Blokujące się wiecznie postacie, dodatki które wnosiły nowe przedmioty z jedyną opcją "Oglądaj", dzieci, które nie dorastają i ten magicznie biedny interfejs tworzenia simów... Owszem, klasyk, ale "klasyk" nie jest równy w zestawieniu ze słowem "lepszy/idealny". Poza tym, jeszcze porównując obie gry, w 2-ce jesteśmy praktycznie na końcu, jeśli chodzi o dodatki i gra śmiga aż miło, choć bugów kilka by się znalazło - wiadomo, natomiast jedynka - niezależnie od sprzętu, z wszystkimi dodatkami wręcz się sypie... Simy wciąż potrafią się zablokować, bo nie potrafią się wyminąć w drzwiach, w mieście błąka się tyle simów, że na słabych kompach gra zamula niemiłosiernie, podczas gdy w dwójce już sam program gry ingeruje w to, ilu simów dopuścić na parcelę, żeby zoptymalizować grę. Zgodziłbym się z jednym z przedmówców co do tego, że całość TS1 nie jest tak rozbudowana, jak chociażby panel tworzenia simów w TS2.I choć TS1 zawdzięczam wiele, to dla mnie ich era już się skończyła... A największym atutem, za który podziwiam TS2 jest cały silnik związany z architekturą. ^^ TS2 górą! ;)

lollypopek
16.02.2008, 21:50
Często mam takie napady, że strasznie chce mi się grać w TS1 ale wtedy przypominam sobie, że na moim systemie nie działają. No niestety mam taką kiepską wersję simów :/

Koornela
18.02.2008, 15:16
Ja grałam w obie części najpierw byłam przekonana na stówkę,że 1 jest o wieeele wieele lepsze, ale gdy zagrałam I-wszy raz w 2 u kolegi odrazu poleciałam do sklepu i kupiłam 2..Dlaczego uważam że 2 jest lepsza???
Sama nie wiem lepsza grafika gra ma tyle twarzy,że zawsze znajduje coś dla siebie

Origáme
18.02.2008, 18:21
Mi pasują oby dwa
Pozdr.:)

mario
18.02.2008, 18:34
Oczywiście, że wolę TS2 z prostego powodu - opcja kamery. No i trochę lepsza grafika. Przynajmniej 3D (wow, postarali się normalnie! :laugh: ). Ale TS1 ma ten niezapomniany klimat, który dwójka gdzieś zgubiła. :(

Cróffcia
19.02.2008, 10:51
Chyba bardziej to dwójke wole. Jak wszyscy mówią - lepsza grafika. Jak w the sims (1) gram to mnie oczy bolą :laugh: No i w the sims 2 można lepiej stworzyć sima, bo można twarz kształtować i wogółe. Ale w jedynce jest taki "klimat". Gdy pierwszy raz zagrałam w jedynke gały mi wyszły. A dwójka, jak dwójka.Jakoś tak sztucznie mi się zrobiło jak odpaliłam the sims 2 puierwszy raz. No i przez dłuższy czas grałam w the sims 1 (miałam balange i światowe życie) Ale jak nielegalnie przegrałam od koleżanki studia, nocne życie, zwierzaki, własny biznes - to odrazu the sims 1 odinstalowałam i dwójka była dla mnie tym czymś czego pragnęłam. Ale na szczęście zmądrzałam i wywaliłam nielegalne płyty. Teraz mam już tylko legalne podróże, mode z h&m i zestaw świąteczny i jestem zadowolona ! Choć czasem tęsknie za urokami the sims 1 i mam occhote zainstalować gre...

simunia
06.08.2008, 11:56
mi sie podoba 2 i wlasnie opd niej jest mnie trudno oderwac teraz mozna np kupic the sims 2 na alegro ja tak zrobilam i mam jeden dodatek do the sims 2 czyli zwierzaki i ghram i mnie odciagnac nimozna a pozatym niedlugo ma wyjsc ts3 ktore jak czytlam ma byc lepsze od ts2 ale nie wiem czy mi sie spodoba

Souris
06.08.2008, 12:26
zdecydowanie dwójka, gra się wygodniej, ma ciekawsze twarze, ekstra dodatki i w ogóle jest milion razy bardziej realistyczna od jedynki

reas1
07.08.2008, 08:48
ja jednak wolę 2....nie to że od razu rzucam 1 bardzo ją lubię...jednak sims 2 jest dla mnie lepsza..
głównie za to że jest bardziej realistyczna i dlatego żę jest więcej interakcji :)

Holly
07.08.2008, 11:47
Tak, dwójka zgubiła gdzieś ten klimat... ale jedynka szybciej się nudziła.

arbuzuje
07.08.2008, 22:17
ale jedynka szybciej się nudziła.

Naprawdę? Pamiętam, że w jedynkę potrafiłam grać cały dzień i pół nocy i tak kilka dni/tygodni z rzędu (piękne czasy :rolleyes:), a w dwójką nudzę się po 3 godzinach grania.

justinea4
07.08.2008, 22:22
Osobiście można powiedzieć że wychowałam się na 1 chociaż miałam tylko podstawowy dodatek. dzięki pierwszej serii poznałam drugą. Wole oczywiści 2. Simowie się starzeją, wszystko wygląda bardziej realistycznie, no i grafika jest niezła. Najgorsze jest to, że Maxis daje tyle tych serii 1, 2,3 . .. Kupiłam kilka gier pierwszej serii za nie małe pieniądze i teraz się kurzą, a ludzie wcale nie chcą ich już kupować. Teraz wychodzi 3, ale postanowiłam że na razie nie będe się w nią bawić. Tyle zainwestowałam ze swojej forsy, że teraz bym się chyba zabiła jakby to poszło do śmieci ;P

schogetten
04.12.2008, 20:10
Ja wolę jedynkę. Przyjemniej mi się gra po prostu P:

Adamsims
04.12.2008, 21:39
Naprawdę? Pamiętam, że w jedynkę potrafiłam grać cały dzień i pół nocy i tak kilka dni/tygodni z rzędu (piękne czasy :rolleyes:), a w dwójką nudzę się po 3 godzinach grania.
Też tak mam. Czasami jak gram w dwójkę momentalnie mi się nudzi i muszę zagrać w jedynkę tak mam co 3 miesiące a póżniej wogle nie gram w simsy przez 2 miesiące teraz tak mam.

schogetten
04.12.2008, 22:27
ja tez tak mam, ostatnio raz grałam w simsy pół roku temu xd tak czasem mnie nachodzi, że muszę zagrać. :D

Alisha
05.12.2008, 18:37
Jasne ze Sims 2! A jesli sims 2 vs. Sims 3 - to Sims 3. :P

yuppie
05.12.2008, 18:46
The sims 2 oczywiście ...;]

Adamsims
05.12.2008, 19:06
Ja się czasami zastanawiam czy nie usunąć albo sprzedać!

Minutte
07.12.2008, 11:00
The Sims 1.
Tak jak wcześniej wspominano, 'jedynka' ma ten klimacik.
W 'dwójce' tego niestety nie ma.

annamaria93
23.05.2009, 15:18
Ja zdecydowanie wolę the sims 2.
Dużo lepsza grafika, te wszystkie szczegóły, lepsze planowanie wyglądu simów, jak dla mnie lepsza praca kamery.
Ale w sims 1 była taka lepsza atmosfera grania. W dwójce tego zabrakło, a szkoda.

Nanami
03.06.2009, 16:48
Zdecydowanie 2. 1 jest spoko, nawet bardzo. Ale w 2 jest wiele szczegółów bardziej dopracowanych i wg, nie mówiąc o grafice :)

shopgirrl
05.06.2009, 16:59
oczywiście, że dwójka. jest już wszystko bardziej dopracowane :D

blakistoni
05.06.2009, 17:07
Tak,dwójka lepsza,więcej opcji,lepsze postacie,grafika,wszystko tak w ogóle.

dirty_job
05.06.2009, 19:44
Ja uważam że the sim 2 jest lepsze ! Chociaż nigdy nie odstawie 1 . To mój narkotyk .

słoneczko
05.06.2009, 20:44
moim zdaniem the sims 1 było fajne napoczątku aż niepojawiły sie sims 2 ja lubię i the sims 1 i the sims 2

Makss99
05.06.2009, 20:57
Ja bym na 100% wybrał sims 3:-D

aluminium.
06.06.2009, 11:16
2 lepsza <3 Lepsza grafika, więcej opcji. Inna fabuła.
Edit. Do jedynki mam jakiś sentyment i czasami jeszcze sobie pogrywam.

Pisarz
06.06.2009, 17:54
Dobrze by było by wypowiedział się ktoś, kto się zna. Sam jestem za The Sims 2, a nawet 3 ale coraz bardziej pasuje mi zostać przy Sims 1. Oto plusy TS1:
-wymagania sprzętowe, nie potrzebny jest jakiś doskonały komputer
-grafika 2D - czasem ciężko jest się połapać w The Sims 2, chociaż uważam że warto by poprawić lekko grafikę
-prostota - The Sims 1 są po prostu łatwe, wszystkie funkcje pojąłem jeszcze jako przedszkolak

Sam chętnie zagrałbym sobie właśnie w Sims 2, ale pożyczyłem koleżance i dostałem uszkodzoną płytę, w końcu żadna z oryginalnych płyt nie będzie mi działać. Co najgorsze, mój komputer udźwignie jedynie Sims2 z pierwszym dodatkiem.

Dżiglipaff
06.06.2009, 17:59
nie mozna porownywac jednej gry do drugiej ;/

powstawaly w zupelnie innych czasach i takie gadanie, ze lepsza grafika i w ogole jest troche nie na miejscu ;/

tedi PT
07.06.2009, 17:53
A ja uważam że lepsza jest 2 bo ponieważ gdyż w sims 1 było zbyt mało opcji tworzenia sima nie mogłem rozwinąc zkrzydeł, byłem jak Kubica w zakorkowanej ulicy.

KisS
07.06.2009, 20:12
Druga część jest fajniejsza. Bardziej cool i popular, i fajniej wyglądają simiowie tak w 3D.

Pisarz
08.06.2009, 05:27
Tylko poda mi ktoś logiczny powód porównywania TS2 z TS1? To tak jakby ktoś porównywał Win95 do WinXP.

Zuzul
09.06.2009, 13:08
Zdecydowanie "dwójka".
Bardziej rozbudowana grafika, większa możliwość obrotu kamerą, lepszy wygląd Simów, który można edytować wg własnego gustu. Psy małe i duże, a nie tylko szczeniaki, starzenie się Simów i naszych podopiecznych, więcej kolorów do jednego mebla no i... W sumie to chyba wszystko (;

Ale sentyment do "jedynki" pozostał ;D

Anusia
10.06.2009, 07:45
Ja wole The sims 2 ;D
Jest więcej opcji, lepsza grafika, dochodzą aspiracje, pragnienia, obawy. Dzięki temau gra stała się bardziej realna.

Pisarz
10.06.2009, 16:18
Czyżby mój post był niewidzialny? Pisałem, że porównywanie TS1 do TS2 nie ma sensu, bo to tak samo jakby ktoś porównywał starego DOS'a do Windowsa XP. Wiadomo, że zdecydowanie wygrywa Windows XP, bo jest prostszy w obsłudze itp. mimo że brakuje mu niektórych cech, które ma DOS, np. stabilności.

Ametyzd
10.06.2009, 16:24
Wiadomo że wygrywa DOS!

A do tematu: dwójka pod wieloma względami, ale jedynka - jednak jest sentyment, no i są rzeczy, które nie wróciły w dwójce, chociażby te rzeczy do spa, albo jaszczurki, albo czary. No i brakuje mi w dwójce zmieniania nachylenia dachu tak normalnie, w grze - a nie kodem.

Pisarz
10.06.2009, 19:52
Ja zamierzam wreszcie wgrać sobie z powrotem dwójkę na kompa, a na pendrivie zostawić TS1 (zawsze gdyby mi się okropnie nudziło mógłbym podłączyć pendriva i pograć sobie na komputerze siostry).

Dżiglipaff
10.06.2009, 20:23
w dwojce jeszcze nie ma wesloych miasteczek

buu~ na wakacje jezdzilam tylko po te nagrody ;d

hotel bez miasteczka - hotel nie do mieszkania ;>

Pisarz
10.06.2009, 20:34
Ogólnie Sims 2 są lepsze, ale jeśli to ma być gra która się szybko włącza (Sims1 bez dodatków), albo gra w którą możemy sobie pograć nawet bez instalacji, z pendriva (jak ktoś coś napisze w temacie Sims Ultimate to dam linka do uruchamiacza The Sims Portable) no i oczywiście jako gra, w którą możemy sobie pograć na jakimś starym komputerze to Sims 1 wygrywa.

ariadna18
10.06.2009, 20:53
The sims 2 jest o wiele lepsza od 1
pod każdym względem :D
Ale teraz wolałabym pograć w the sims 3 xD

Pisarz
11.06.2009, 08:40
Nie pod każdym, Sims2 ma wyższe wymagania, czyli na starsze komputery jest beznadziejna, np. mój komputer spełnia wymagania tylko pierwszego dodatku do Sims2. Jeśli się ma starszego kompa to pozostaje Sims1 lub nie grać wcale w Simsy.

Miksztain
11.06.2009, 08:43
A dla mnie Sims 1 :d mam do tej części sentyment i tyle xd

Dżiglipaff
11.06.2009, 10:32
Nie pod każdym, Sims2 ma wyższe wymagania, czyli na starsze komputery jest beznadziejna, np. mój komputer spełnia wymagania tylko pierwszego dodatku do Sims2. Jeśli się ma starszego kompa to pozostaje Sims1 lub nie grać wcale w Simsy.

*******isz
o_0

to samo moge powiedziec o jedynce - na poprzednim kompie dzialaly mi tylko 4 pierwsze dodatki i nie moglam grac w nastepne
a nowy kupilam sobie dopiero po wyjsciu 2 dodatku do dwojki...

za 5 lat bedziecie wszyscy gadac, ze 2 jest lepsza od 3, bo dziala na kazdym kompie i ma male wymagania

rotfl

Milou
11.06.2009, 13:32
2 jest dla mnie lepsza pod każdym względem, chociaż 2 nie ma niektórych brakujących mi rzeczy, co w 1. Fajnie się w nią grało, ale to już przeszłość. Pozdr.

Mermaid_
12.06.2009, 17:01
A dla mnie Dwójeczka rządzi :D. Bez obrazy dla fanów TS1, ale to już trochę prymitywna gra, w porównianiu do The Sims 2 :).

Rosemarie
13.06.2009, 18:35
No tak bez TS1 nie było by TS2.I TS2 o wiele lepsze.Wiadomo pierwsza część niezbyt udana,jak powszechnie wszyscy wiedzą 1 najlepsza,ale myślę,że 2 lepsza.

Dżiglipaff
13.06.2009, 20:44
No tak bez TS1 nie było by TS2.I TS2 o wiele lepsze.Wiadomo pierwsza część niezbyt udana,jak powszechnie wszyscy wiedzą 1 najlepsza,ale myślę,że 2 lepsza.

no tak, bo maslo robione z mleka jest maślane, bo mleko dała krowa, i z niego robi sie maslo, dlatego lepiej smarowac kanapki maslem, bo bez mleka nie byloby masla

Nemezis
13.06.2009, 20:51
Oczywiście 2
Najczęściej kontynuacja każdej gry jest od niej lepsza :P

Nati97
19.12.2009, 16:28
Ja mam 1 i 2. Ale ciekawsze wydają mi się Simsy 2. Lepsza grafika, więcej rzeczy... :D

Charionette
19.12.2009, 16:58
Zdecydowanie dwójka :D

Karolka1231
22.12.2009, 15:48
Oczywiście, że dwójka.
Więcej przedmiotów , wspomnienia, lepsze dodatki, aspiracje.....
Dwójka najlepsza :)

Searle
22.12.2009, 16:10
Oczywiście, że dwójka. Bez dwóch zdań ;)

Łezka
22.12.2009, 18:57
Nie będę wyróżniał się z tłumu. :P Również wolę TS 2 choćby ze względu na udoskonalenia trybu życia Simów. :)

Master of Disaster
22.12.2009, 21:08
nie mozna porownywac jednej gry do drugiej ;/

powstawaly w zupelnie innych czasach i takie gadanie, ze lepsza grafika i w ogole jest troche nie na miejscu ;/
Też mnie się tak wydaje :) A grafika to nie wszystko - ja ostatnio dużo gram w Heroes III i Might and Magic VII, a to gry z poprzedniej dekady... Zdarza mi się nawet wracać do Herosów II, a nawet pierwszej części (choć jak dla mnie i tak trójeczka rządzi, jeśli chodzi o cykl HOMM). To taki przykład. No i zapomniałabym - mój brat gra w Prince of Persia (z 1989 roku bodaj). Grafika jest ważna, ale nie najważniejsza, liczy się grywalność. Przyznam, że mój komputer nie jest najszybszy, ale cóż...

A co do Simsów - mnie najbardziej podoba się dwójka z dodatkami, ale mam OGROMNY sentyment do jedyneczki... I dlatego wkurzam się na siostrę, która gdzieś posiała płytę do Abrakadabry ;( Jedynka miała to coś, czego nie ma dwójka...

jekyll
25.12.2009, 13:11
A ja zgadzam się z Emiko oraz Katherine.

Oczywiście, że Dwójka jest lepsza, ale należy spojrzeć, kiedy ona powstawała, a kiedy Jedynka, gdzie jeszcze nie było tak wszystko rozwinięte, heloł.

wojownikmierci
25.12.2009, 16:48
Porównywanie TS1 do TS2 jest głupotą ;P. Obie gry są świetne, mają swój klimat itp. Gdybym miał wybierać między TS1, a TS2 to nie wybrałbym żadnej. Obie bym wybrał, bo są świetne na swój sposób :)

Volturia
25.12.2009, 22:07
Porównywanie TS1 do TS2 jest głupotą ;P.

Dokładnie, zastanawiam się po co tworzyć tego typu temat jak widać taką przepaść techniczną i również różnicę możliwości pomiędzy tymi grami :P
Juz bardziej myslałabym o porównywaniu TS2 i TS3 ;p

saluminesia
29.12.2009, 22:59
Kiedyś wolałam 1 ;p ale jakoś się przekonałam do 2 ;D
podoba mi się to, że rozbudowano tryb tworzenia rodziny, bez żadnych dodatków można jechać na parcelę publiczną itp ^^

matinis
14.01.2010, 19:21
E tam dla mnie sims 1 (Dodatki,Można było zrobić duke nukema ze skinów ;p,Dzieci fajne miały ubrania itp,itd)

I sims 2 (Dodatki,miasta,grafika ,Można zrobić harrego pottera ;p,Kamera,filmy da sie robić,Dobre filmy na you tube wychodzą)

Simsy 3 nie podobają mi sie Dlatego:Nie steruje sie jak w klasyce sims 1 sims 2,W sims 3 da sie walczyć,Mało miast ;/,Mało Możliwości,To wogule nie klasyka ;/ !!!,Żal mi tej gry ;p,Co to za tytuł The sims 3 Podróze rozumiem The Sims 3 Adventure ale podróze ;/ (mogli dać po angielsku tytuł),Nie pasi mi Tytul The Sims 3 a dlaczego w reklamach Jest (THE!!!) THE Sims 3 a w innych częsciach w reklamach Mówiono :Sims 2 Tylko w sklepach albo Szybko idź do sklepu I Zakup symulator życia Sims One(czy coś)

Jednym razem THE SIMS 3 NUUDA

Fajne części:The sims 2 Takie o jeden procent gorsze( o jeden % !!) :The sims 1 ,The sims śwaitowe życie

PS.Sorry za ortografie ;p(nowy jestem)

Alexiel
18.01.2010, 21:28
Juz bardziej myslałabym o porównywaniu TS2 i TS3 ;p
Hm, za jakiś czas, rok, dwa - kiedy powstanie więcej dodatków do Trójki to właśnie między 2 i 3 również będzie przepaść jak pomiędzy 1 a 2. Nie techniczna ale jednak.. przypomnijcie sobie jak 2 wyglądała kiczowato bez dodatków..

Młody
19.01.2010, 16:02
Wg. mnie w the sims 1 spotykamy się z niezwykłym klimatem gry. Poznajemy początek naszej ulubionej serii. Nie można też pominąć świetnych dodatków! Randka, Balanga, Gwiazda, Wakacje, Zwierzaki i Abrakadabra sprawiały, że zimowe wieczory spędzone na grze mijały miło i przyjemnie. Wymagania sprzętowy na obecne czasy to nic. Każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność jak The sims 1.

Gdy ostatnio włączyłem dwójkę to zbudowałem dom i odechciało mi się grać. W jedynce nigdy czegoś takiego nie miałem.

Jestem więc zdecydowanie za the sims 1...

Ktosiaxxx
15.03.2010, 08:39
Ja zdecydowanie wolę jedynkę ;) Nie wiem dlaczego... chyba z sentymentu. Poza tym w jedynce nie ma takiego natłoku funkcji i możliwości. gra jest prosta simy przygłupawe i nie trzeba się za bardzo namęczyć żeby zdobyły dobrą pracę ;) Gdyby tylko w jedynce dzieciaki kiedyś dorastały...

Kab Hun
18.03.2010, 13:35
Cóż... Tu mam uwagę podzieloną. TS 1 lubię za klimat, ścieżkę dźwiękową, ciekawe opisy mebli i przedmiotów (większość z nich zawiera inteligentne żarty, aż się chce to czytać) oraz - według mnie - ciekawe i innowacyjne dodatki. TS 2 zaś oferuje większy realizm, bardziej rozbudowany mechanizm gry i możliwość tworzenia ciekawszych storyline'ów... Jednak po namyśle jestem za pierwowzorem. Dwójka tylko powiela i ulepsza to, z czym mieliśmy okazję obcować przy jedynce. Poza tym niektóre dwójkowe rozwiązania są wkurzające - czego przykładem może być granie studentem w miasteczku akademickim, podczas gdy rodzina owego studenta jest zamrożona w czasie.

Profesor Parker
06.04.2010, 13:59
ts2 w sumie nie lubie. w ts3 nie gralam. ale the sims 1.....

uwielbiam te gre, bo ma taka dzika atmosfere. poza tym jest pelna takiego kiczu i ironii. kocham muzyke, zwlaszcza loadloop ze swiatowego zycia >D. the sims 2 jest takie cukierkowe i nudne. kompletnie bez klimatu.

Rhagius
28.05.2010, 17:33
@Mały Refresh - nikt już się nie wypowiada?

Więc ja wolę The sims 1.
Ten "Klimat" zauważyła już znaczna część forum =P
Poza tym, w młodszym wieku spędziłem miłe chwile z Jedyneczką.
Jest mniej napakowanych opcji, łatwiej to ogarnąć - i przyjemnie się gra.
Uwielbiam dodatek Abrakadabra, hehe - podoba mi się ten pomysł z "Kamieniami" w sims 2 tylko ludzie łażą i czarują, a te kamienie - to bardzo dobry pomysł na urozmaicenie gry. w końcu te "większe zaklęcia" są w kamieniach.

Bardzo żałuję że The Sims 1 nie będzie kontynuowany.
Chociaż - Kto wie, Kto wie...

@Edit
No i nie zapominajmy o tych Urwisach - Smokach ;P
Tego mi bardzo brakowało w TS 2.


@Następnego dnia.
No i... Wiecie co mi się podoba w TS1 a czego nie ma w TS2?
Zagadki, i mini gry w Abrakadabrowo ;P

"Pojedynki Magiczne" "Wyścigi w zbieraniu grzybów" Ooo tak.
Podoba mi się to że jak czarodziej zaatakuje czarodzieja to sam się w to zmieni <ahh te emocje> tego nie ma w TS 2 ;/

Bardzo fajne jest to - że czarodziejem zostaje się od razu <Paczka przychodzi od nieznajomego> a w TS2 bez kodu trwa to wieki, zanim się zaprzyjaźnimy z Wiedźma.

TS1 jakoś łatwiej ogarnąć i dobre są dla Początkujących - A w rękach Zaawansowanych... Miodzio xd

miłośniczka zwierząt
08.12.2010, 20:37
Ja tez wolę the sims 1 . Ma właśnie ten fajny klimat który sprawia, że chce się grać. ;)

Fisia
06.07.2011, 07:39
Według mnie TS2 oczywiście, chociaż nie miałam okazji zapoznać się bardziej z pierwszą częścią. Nie miałam żadnych dodatków, a tylko raz koleżanka mi przyniosła. Plusem było to, że gra mogła po zainstalowaniu działać bez płyty, co w dwójce niemożliwe. Wiem że na początku nie ogarniałam tego, koleżanka mi tłumaczyła a ja i tak nie wiedziałam. A ponieważ moja kolejność grania w Simsy to TS3, TS1 a na końcu TS2, więc się tak zdziwiłam, że za narzędzia terenu się płaci, a również za jedzenie się płaci, odechciało mi się w to grać, bo okno kodów inaczej się otwierało. Nie wiedziałam po co jest potrzeba ''pokój'', kupowałam obrazy i je oglądałam ale nic. W dodatku jak moi Simowie z samouczka poszli do pracy, przyszedł włamywacz i ukradł mi mikrofalkę a ja nie wiedziałam gdzie kupić alarm. Dwójka na początku też mnie nie podniecała. Nie wiedziałam, jak wyłączyć starzenie się (w TS3 jest taka opcja gry) a ja nie znałam kodów. Potrzeby mi spadały, a ja chciałam skupić się na relacjach... Eh, wolę nie mówić. Dopiero pół roku później ze wszystkimi dodatkami zrobiłam ''wielki powrót'', znałam najpotrzebniejsze kody i tricki, i 2 zwyciężyło nad 3. A jedynkę usunęłam, chociaż teraz tego żałuję... Chciałabym mieć trzy dodatki to tego: abrakadabra, randka (ze względu na Panią Zadecką) i Światowe życie. Bym pograła sobie w TS1, tak po prostu. No ale wróćmy do rzeczy, bo się rozpisałam. TS2 lepsze, ale TS1 ma u mnie szansę :)

kamilek20052
25.07.2011, 11:46
Ja wole dwójkę. Lepsza kamera, więcej opcji, więcej opcji przy tworzeniu simów, nowe narzędzia budowy, można kupić se brykę i nią jeździć(Nocne życie) , porki roku się zmieniają(Cztery pory roku) i dużo więcej. Początkowo trudno mi było przejść z 1 na 2 i grałem i w to i w to, ale w końcu je wywaliłem i do dziś gram w dwójkę.

shan
30.07.2011, 09:06
Oczywiście że dwójka. Jedynka też fajna, ale mniej rozbudowana. :)

piostrze
03.08.2011, 00:36
Co prawda nie mam dwójki, grywałem w nią jedynie u kogoś, ale i tak stwierdzam, że wolę jedynkę, mam bardzo duży sentyment, gra jest prosta i była łatwa do opanowania dla jedenastolatka (tyle miałem, gdy zacząłem grać), dwójka ma zbyt wiele opcji, łatwo się w niej gubię (choć to pewnie kwestia tego, jak bardzo rzadko w nią grałem), ale też ma dużo plusów, fazy życia to chyba największy, jednak pozostaję wierny pierwowzorowi:)

Savigge
03.08.2011, 04:51
Wolę 2. Wiele opcji, aspiracje, drzewa genealogiczne, chociaż do 1 mam duuży sentyment ;)

Fleur Rebelle
11.08.2011, 13:50
Oczywiście 2 :) W jedynkę mało grałam, chociaż jeszcze leży u mnie na półce. TS2 jest bardziej rozbudowane, realistyczne. No i można zrobić wielopokoleniową rodzinkę z dużym drzewem genealogicznym, nad czym teraz pracuję, bo wcześniej mi się nie chciało ;)

Julek1515
22.09.2011, 19:38
1 jest najlepsza, 2 też jest spoko, ale to nie to samo co 1

mariciui
01.11.2011, 11:59
ja uważam że 1 choć mam od niedawna 2 to często idę na 2 kompa i gram w jedynkę. ech moja Alice Tori była wielkim magikiem :rolleyes: