PDA

Zobacz pełną wersję : Przypadek:Duch


Chantelle
21.02.2008, 06:53
Jakie psikusy zrobiły wam duchy? U mnie w Dziwnowie w rodzinie Widmo(czy jakaś taka inna)duch włączył wodę i zaczęły latać bąbelki,a po chwili przestał. Albo inny głupek w niebieskim kimonie z rudymi włosami wyjadał mi żarcie z lodówki. :angry:

Milou
21.02.2008, 13:49
Heh, mi najczęściej włączają wszystkie telewizory jakie znajdują się w domu, straszą moich simów i również czasami odkręcają wodę w zlewozywakach i umywalkach.

ultraviolence
23.02.2008, 10:07
To moje w takim razie za bardzo się nie popisują :D Zwyczajnie straszą, albo wskakują do przedmiotów (najczęściej do krzeseł przed łukiem weselnym).

Tulia
23.02.2008, 10:21
To moje w takim razie za bardzo się nie popisują :D Zwyczajnie straszą, albo wskakują do przedmiotów (najczęściej do krzeseł przed łukiem weselnym).



u mnie tak samo. Duch Liliany Przyjemniaczek ( utopiła się w basenie. ) wskakuje w wanny, chwile tam posiedzi i wychodzi. :con: :wacko: dziwne nie?

Milka48
24.02.2008, 08:50
A moja simka która umarła bo się spaliła jako duch cały czas mi coś majstruje przy kuchence. Dziwne nie?

shiyo
24.02.2008, 09:40
U mnie też w Dziwnowie . :0 .

grałam sobie ćwir aż tu nagle jakiś duch się pojawia i straszy moich simów albo wyżera jedzenie z lodówki . heh ^

Maxiso
05.03.2008, 12:11
mnie jest gorsze przestraszyl mojego sima i wygonił go z miasta :P niewiem je jedzenia z lodowki lub topi dom niezły lol :1smutny:

Sweetberry
05.03.2008, 14:52
Przestraszył i wygonił go z miasta? Nie wierze...

SylveX
05.03.2008, 15:36
U mnie raz jeden w rodzinie Widmo grał na dziecięcych cymabałkach <lol2>

=>kl@udiaa<=
05.03.2008, 15:47
Duch psa przestraszył simkę na śmierć, a głupia tak pragnęła zobaczyć ducha.

Maxiso
06.03.2008, 10:57
lub wejdzie mi do krzesla i gra w warcaby albo coś je hehe u mnie kiedyś Opiekunka umarła krowokwiat ją zjadł:D

jajczens
07.03.2008, 21:33
U mnie duchy uwielbiają włączać radio...

Mamełe
08.03.2008, 09:09
Przestraszył i wygonił go z miasta? Nie wierze...
To jest coś takiego jak sim zle czuje sie w domu i odchodzi z rodziny z wlasnej woli

Maxiso
08.03.2008, 13:55
ale nie duch sam ją wygonil :laugh: niewiem jak ale smieszne:d

Litka333
09.03.2008, 11:57
MI najczęsciaj sa wszystkie urzadzenia elektryczne są właczone :);)

Lorena
09.03.2008, 17:11
Pamiętam, że miałam kiedyś takiego staruszka, który po śmierci namiętnie zażywał kąpieli w bąbelkach :).
Czytałam kiedyś, że duchy simów używają tych przedmiotów, których brakowalo im za życia (czyli wyszłoby że staruszek za mało się w życiu kąpał xD).
Poza tym, ja nie lubię duchów i zwykle kasuję nagrobki albo przenoszę na cmentarz :). Normalnie, nie lubię i się boję xD. Nie lubię tych dźwięków jakie wydają i w ogóle xD.

Sara.
09.03.2008, 20:14
Hmm... U Oliwki Widmo duchy wychodzą i rano wszędzie jest mnóstwo kałuży. No i jeden zabił Oliwkę. I wskakują do przedmiotów jeszcze :P

Hondirenda
09.04.2008, 15:11
Miałam kiedyś przypadek, że duch wskoczył do toalety :shy: . Sim usiadł na toalecie. Jak skończył duszek wyskoczył.
Albo kiedy indziej w tej samej rodzince dziewczynka grała na play station, a jak skończyła duch tatusia przez play station ją przestraszył. Szkoda, że skasowała mi się rodzinka i zdjęcia... ;( :1smutny:

tysiulek13
09.04.2008, 15:36
U mnie najczęściej wyjadają jedzenie z lodówki (żarłoki jedne xP ). A z wskakiwania do przedmiotów, to na razie zdarzyło mi się raz krzesło i parę razy sedes.

MiNuTkA15
09.04.2008, 16:31
Mi się wydaję ze duchy kiedy przychodzą, "bawią" się tymi przedmiotami które kojarzą się z ich śmiercią. Na przykład sim sie spalił to jako duch wskakuje do kuchenki. Sim umrał z głodu to jako dcuh wyzera jedzenie z lodówki, ten sim ktory sie utopil, wskakuje do zlewu, wanny, czy innego z tego typu urządzeń, sim ktory umarl przez porażenie prądem włącza wszystkie urządzenia elektryczne(telwizor,radio,gry) I tak dalej i tak dalej:) Przynajmniej mi sie tak wydaje :P

Rooxia
10.04.2008, 13:47
Lorena mam tak samo, też nie lubię duchów i nagrobki odrazu kasuję... Miisiia13 chmm dobra teoria, rzeczywiście tak może być ;)

Iminashi
10.04.2008, 14:44
ech... tez nie cierpie nagrobkow... a szczegolnie odglosowa wydawanych przez duchy i ich psikusow... brrrr...

zelkam
23.04.2008, 19:12
Ja zawsze buduję cmentarz na parceli publicznej. I tam nigdy nie pojawił sie duch.

Alex
23.04.2008, 19:41
A mnie nigdy nic nie zrobił duch O.O

Alderlain
24.04.2008, 20:03
U mnie nie robią nic specjalnego.Zazwyczaj włączają telewizory i radia,wyżerają żarcie z lodówki i robią miny.Czasem też staną nad jakimś przedmiotem i zaczynają ryczeć -.o''

nelciagroch
03.05.2008, 08:56
misia to nie prawda bo jak Moritmer umarł ze starosci to mi sie włączał telewizor a on nie umarł od prażenia prądem ;[

iskierka446
03.05.2008, 09:29
ja też nienawidzę duchów w simsach i nagroibki kasuje

tenebres
03.05.2008, 12:41
Mnie przestraszył na śmierć -.-, głupi... czerwony był ten duch xd

edzia114
06.05.2008, 17:25
Jak np. weszłam se w rodzinkę Widmo to duchy grały na cymbałkach,wyżerały jedzenie z lodówki,bawiły się misiem(nie pamiętam ale chyba głowę mu obracały) no i ogólnie takie różne inne rzeczy jak tu piszą ;D

Callineck
06.05.2008, 18:12
bawiły się misiem(nie pamiętam ale chyba głowę mu obracały)

Dokładnie tak samo u mnie :)
Tylko duch wszedł do tego misia i miś zaczął lewitować.

W jednej rodzince duch psa ciągle kopie dołki. Jak właściciel koło niego stanął to pokazywał, że nie może przejść a psa się nie bał. Wywnioskowałam z tego, że duchy zwierząt nie straszą, ale jak widać błędnie :O

Tak samo też nie cierpię cmentarzy w ogródkach i ściągnęłam sobie cmentarze jako parcele publiczne - jeden dla Simów i jeden dla zwierząt ("Smętarz dla zwierzaków" ;P )

iskierka446
24.05.2008, 13:02
ja jak weszłam so rodziny ćwir i zobaczyłam ducha najpierw parę razy wskoczył mi do krzesła przxed lukiem weselnym a potem wskoczył do stołu i jak wyskoczyl zaczął przeraźliwie ryczeć aż podskoczyłam na krześle przy kompie jak to zobaczyłam

Krystek175
24.05.2008, 13:13
i//??? co sie stało??

BrAtZ_98
28.05.2008, 12:51
a skąd macie te cmentarze?xD
Mi wskakują w przedmioty i straszą moich simów/XXX

Shinobu
07.03.2009, 19:49
skoro duch wskakuje w rzecz która kojaży się z jego śmiercią,to czy jest jakieś podobieństwo gdy sim pożarty przez krowokwiata wskakuje do misia?

N9999
18.03.2009, 13:54
Mi kiedyś jak była impreza wystraszył wszystkich gości ( z domownikami ). Nic się nie stało. Za to miałam super impre.

Łezka
20.03.2009, 16:18
Hmm... zwykle duchy wchodzą do lamp, krzeseł itp., ale w jednej rodzinie, a mianowicie u rodziny Wojtylów uzbierałem 13 nagrobków i każdej nocy miałem jakieś 4 duchy to kiedyś, gdy zrobiłem wesele w ogrodzie i ściemniło się wylazły te 4 duchy i kiedy mój sim skończył jeść tort i miał obniżone potrzeby to duch jego pierwszej żony go przestraszył i zmarł ten sim przez te potrzeby wesele skończyło się katastrofą.

Kurczaczek
27.03.2009, 07:31
to jest duch psa?? :O

Milencia606
01.04.2009, 19:20
Ja tylko w tej rodzinie Widmo miałam ;)
Włączali petardy telewizory . ;p

Bella Ćwir
05.04.2009, 20:26
Ja jak grałam u Ćwirów (oni mają dużo grobów) to w nocy Aleksander wyszdł na dwór i ciągle go duchy straszyły jeden po drugim i tak sie przestraszył że umarł

magTom
08.05.2009, 17:18
Mój duch grał kiedyś na pianinie. Czy to ma jakikolwiek związek z jego śmiercią? Mój Sim jak się spali to później jest czerwony, a inne są białe lub niebieskie. W każdym razie mam kolorowe duchy.

gladi95
28.06.2009, 20:51
Wyżera mi jedzenie z lodówki, zostawia kałuże wody, itp

annamaria93
29.06.2009, 14:57
Mi wskakują do lampy i stolika, straszą domowników.
O, albo niedawno umarła mi taka staruszka, co miała platynową aspirację, to po śmierci pojawiała się mężowi jako duch i go... całowała.
Nikogo nie straszy, tylko chodzi po domu i się uśmiecha.

Albo jest tak, że te, co zmarły na skutek jakiegoś nieszczęścia, to są u mnie w kolorze lekko czerwonym, a te co ze starości, to białawe.

Ritty
29.06.2009, 17:00
U mnie kiedyś było sporo zmarłych z platynową aspiracją, a i tak straszyły :(

emila454
29.06.2009, 19:44
Czynności jakie robią są powiązane z ich śmiercią.
Śmierć z głodu - zagląda do lodówki i je czasem coś z niej
Śmierć z utopienia się - wchodzi do wanny itp.
Śmierć ze spalenia się - majstruje przy maszynach gazowych
A co do innych śmierci to nie wiem. Wyjaśnię też wam kolory itp.
spalenie się - duch czerwony, dymi
utopienie się - duch niebieski, zostawia po sobie kałuże
starość - prześwitujący
satelita - pomarańczowy albo różowy (skleroza xDee)
muchy - fioletowy
innych tez nie pamiętam (powtarzam - skleroza ^^)

Miczka
04.07.2009, 19:12
Wskakują do stolików i straszą mi domowników.

kitka^^
18.07.2009, 15:31
mój tylko bąbelki do wanny wlewa:)
Bo zginął podczas gdy moja simka go malowała więc chyba jej nie lubi ;)

Violet
22.07.2009, 11:58
a mam pytanie jakie sa kolory duchow kopnietych pioronem i uderzonych przez grad

Sherlock
22.07.2009, 12:46
Odkryłem coś takiego:

~ Jeśli sim się spali, będzie się dymił podczas nawiedzania.
~ Jeśli sim został porażony prądem, będzie się elektryzował i 'umierał' podczas nawiedzania.
~ Jeśli sim się utopi, będzie zostawiał co kawałek kałużę wody podczas nawiedzania.
~ Jeśli sim umrze z głodu - będzie kradł jedzenia z lodówki lub huśtał się na jej drzwiczkach podczas nawiedzania.
~ Jeśli na sima spadnie satelita, będzie co chwilę na niego spadała (tylko że niewidzialna) podczas nawiedzania.

***

U Mnie:

- zostawiają kałuże
- włączają sprzęt
- kąpią się
- wskakują do przedmiotów
- straszą xd
- jedzą i huśtają się na drzwiach lodówkowych
- znikają i pojawiają się nagle

***

Ciekawostka: Jeśli sim ćwiczy grę w szachy i na parceli jest duch, można na niego kliknąć i będzie interakcja 'Zaproś'. Jednak pomimo tego, duch nie przyjdzie zagrać partyjki :D

yuppie
22.07.2009, 14:53
Fajne ja tez musze to zaobserwoać;))
Nigdy na to nie zwracałam uwagi ;D

ultraviolence
22.07.2009, 23:22
Odkryłem coś takiego:

~ Jeśli sim się spali, będzie się dymił podczas nawiedzania.
~ Jeśli sim został porażony prądem, będzie się elektryzował i 'umierał' podczas nawiedzania.
~ Jeśli sim się utopi, będzie zostawiał co kawałek kałużę wody podczas nawiedzania.
~ Jeśli sim umrze z głodu - będzie kradł jedzenia z lodówki lub huśtał się na jej drzwiczkach podczas nawiedzania.
~ Jeśli na sima spadnie satelita, będzie co chwilę na niego spadała (tylko że niewidzialna) podczas nawiedzania.
To akurat żadne odkrycie, ale... ta ciekawostka jest niezła :). Muszę kiedyś spróbować.

Dżiglipaff
28.07.2009, 00:02
u mnie tez kobitka, ktora umarla z głodu wskakiwala do mikrofalówki (drzwiczkami)

a z ta platynowa aspiracja to jakas lipa, juz kilka takich simow mi zmarlo i zawsze wszystkie strasza ;/

Coccinelle
28.07.2009, 12:12
U mnie najczęściej to duchy wskakiwała do krzesła xD

Ale tesh zdażało się że wskakiwały do lodówki i się kąpi w wannie B):D

Gienka
28.07.2009, 16:00
A mi się zerzygał do kibla ;))

Patiglr
29.07.2009, 07:13
U mnie zawsze dorosłe duchy pierwsze co robią to idą do sypialni, stają przy pustym dwuosobowym łóżku i zaczynają klaskać, wiwatować i się cieszyć.. ^^" Nie wiem czemu, ale to szczegół.. Gdy zaczynałam grać, to raz grałam u tej Oliwki w Dziwnowie.. Wyszłam na chwilę do kuchni, wracam, a tu połowa ogrodu zalana.. Od tamtej pory postanowiłam, że nie będę trzymać nagrobków.. ^^

Sherlock
12.08.2009, 13:17
Bardzo często włączają telewizor ;D

Nattalciaa
18.09.2009, 11:52
Włączają TV, wyjadają z lodówki, rozwalają zabawki moich niemowląt i ostatnie (najgorsze) zabierają mi kasę żeby mieć więcej potomków. To było straszne :(

Liv
18.09.2009, 14:28
zabierają mi kasę żeby mieć więcej potomków. To było straszne :(
Wydaje mi się, że masz zbyt bujną wyobraźnię ;]
Albo wytłumacz mi to jaśniej, daj screena albo coś.

@topic: duchy u mnie w grze nie występują, bo staram się likwidować nagrobki z obrębu parceli (zazwyczaj zostają w wyposażeniu Sima, najczęściej małżonka lub dziecka, który akurat mieszkał ze zmarłą osobą :P)
Robię tak, gdyż mnie wkurzają.

Łezka
18.09.2009, 14:34
What? "Zabierają kasę żeby mieć więcej potomków"? OMG Można jaśniej. ;)

blakistoni
19.09.2009, 16:57
Ja zazwyczaj nie mam nagrobkow na parcelach,trzymam je w wyposazeniu pierwszego lepszego sima z rodziny xd Ale kilka razy zapomnialam je 'schowac' . Ale duchy tylko wskakiwaly do przedmiotow i bodajze wlaczyly tv,wiec nie tak zle ;)

Łezka
19.09.2009, 17:23
Aktualnie mam jeden nagrobek, ale duch wstał tylko raz w noc po swojej śmierci minęło 6 dni i się nie pokazuje.

Anique
21.09.2009, 15:09
Ja zazwyczaj nie mam nagrobkow na parcelach,trzymam je w wyposazeniu pierwszego lepszego sima z rodziny xd Ale kilka razy zapomnialam je 'schowac' . Ale duchy tylko wskakiwaly do przedmiotow i bodajze wlaczyly tv,wiec nie tak zle ;)
A jak 'schowac' nagrobki do wyposażenia sima?

Liv
21.09.2009, 15:17
W panelu sima masz taką ikonkę "nagrody". Zaraz jak na nią klikniesz wyskoczy Ci plecak. Weźmiesz jakąś rzecz (jak w tr. budowania i kupowania) i po prostu ją w tym plecaku umieścisz ;)

Milencia606
24.09.2009, 16:37
u Mnie raz właśnie w rodzinie Widmo ta młoda spała i duch zaczął puszczać wode w jej łazience (rozbudowałam im dom) A jak matka myła naczynia to duch wyskoczył i pokazał coś w rodzaju GŁUPEK

Thea
16.12.2009, 14:05
Ja jak gram u Oliwki Widmo to mam całe podwórko w kałużach. Albo w mojej własnej rodzince mam nawiedzoną mikrofalówkę .. xd

Elajza
16.12.2009, 20:01
Śmierć ze starości:duch biały
Spalenie:duch czerwony i będzie się dymił
Porażenie elektryczne:duch żółty i będą z niego sypały iskry
Śmierć głodowa:duch pomarańczowy i będzie wynosił jedzenie z lodówki
Utonięcie:duch niebieski i zostawia kałuże
Mordercze muchy:duch fioletowy
Choroba:duch zielony
Śmierć ze strachu: duch różowy
Przygniecenie satelitą:duch taki przezroczysty i spada na niego satelita

TojaJestem
23.12.2009, 18:55
U mnie najczęściej się kompię :P

PS:Duch Może wszystko co zwykly sim :P

Desire
26.12.2009, 08:01
mi duch weszedł w zabawkę

Meona
26.12.2009, 08:10
Mi najczęściej wskakują do miśków. :P

Matti93
26.12.2009, 09:52
mi najczęściej psują w domu wszystko to co można ;/ (telewizor, komputer itp.)

NedaPL
26.12.2009, 12:13
Ja mam rodzinkę Lock, w której jest 16 grobów i duchy przodków ciągle straszą moją dorosłą simkę i nastolatkę w nocy gdy one śpią.

matixziomal
29.12.2009, 16:28
zauważaliście że zachowania duchów się powtarzają ? zależy to od śmierci czytałem o tym w poradnikach temat ''12 sposobów na śmierć" czy jakoś tak

Wiktoria__07
15.05.2010, 09:25
hahaha!!! pamietam jak gralam na cwirach tylko ie pamietam czy w 1 czy w 2 byla noc przyszlyduchy i taka muzyczka byla a ja mialam gdzies 7 lat i jak byla ta muzyczka to tak siewystraszylam ze az wyszlam z domku hahahahah!!!

Wiktoria__07
13.06.2010, 12:22
A ja mam tak:

~Utopienie
-Niebieski
-zostawia kałuże
~Spalenie
-czerwony
-dymi
~Zagłodzenie
-biały
-wynosi żarcie
~Porażenie prądem
-żółty
-samoistnie rażą się prądem
~Strach
-różowy <lol>
~Choroba
-zielony
~Muchy
-fioletowy
~Satelita
-pomarańczowy
-KASA! Wystarczy sprzedać satelitę, która nigdy nie kosztuje mniej niż 1000 §.
~Starość
-Przezroczysty
Jest jeszcze:
-Piorun
-Grad
-Oparzenie słoneczne
Do tych pozostałych waymagane CPR
uff no mam nadzieję że pomogłam :)

Meliona
13.06.2010, 13:13
matixziomal: Też to czytałam.

Wiktoria__07: Jest opcja edytuj...

angel14
13.06.2010, 13:29
ale mam pytanie, przeczytałam chyba w dwóch albo w trzech wypowiedziach że sim moze umrzec przez jakies "mordercze muchy" co to znaczy?? czy te muchy sa rowniez w zwyklej dwojce czy tylko w ktoryms z dodatkow??

Wiktoria__07
13.06.2010, 13:43
One są w zwykłej dwójce jak twój sim długo nie zmywa naczyń to się muchy zlatują i jak ich jest ta strasznie dużo to jak sim wchodzi do tych much to one go zjadają xd próbowałam :):):) fajnie przed nimi ucieka :D

rukia
15.06.2010, 11:18
Mnie ciągle straszą duchy które zginęły ze starości

Starość-Biały/szary
Pożar-Czerwony
Utonięcie-Niebieski
Strach-szary(jakoś tak)
Grad-Nie wiem
Satelita-Nie wiem
Choroba-Chyba zielony

Jest ich jeszcze wiecej

rudzielec
15.06.2010, 21:02
Jeden z moich simów utopił się w basenie, jak przyszedł pewnej nocy, to zaczął zostawiać tyle kałuż z wodą że moja simka nie nadążała ich zmywać. Chciało mi się śmiać bo jęczała że jest głodna, a po chwili narzekała na bałagani i tak w kółko :D

Nieraz też duchy wskakiwały mi w różne przedmioty które lewitowały przez kilka chwil a potem opadały na ziemię :D

Czyli nic szczególnego :P

rukia
17.06.2010, 12:47
Jeden z moich simów utopił się w basenie, jak przyszedł pewnej nocy, to zaczął zostawiać tyle kałuż z wodą że moja simka nie nadążała ich zmywać. Chciało mi się śmiać bo jęczała że jest głodna, a po chwili narzekała na bałagani i tak w kółko :D

Nieraz też duchy wskakiwały mi w różne przedmioty które lewitowały przez kilka chwil a potem opadały na ziemię :D

Czyli nic szczególnego :P

Racja duchy które umarły z głodu żrą ci jedzenie a duchy które się utopiły zostawiają kałuże. Duchy które umarły przez pożar chyba wskakują w przedmioty-a może te ze starości ?

Sherlock
17.06.2010, 13:05
@up: Wszystkie duchy mogą wskakiwać do przedmiotów, ale każdy z osoba ma inną "interakcję" ;) (Zależy w jaki sposób umarł ;p)

Ana021
17.06.2010, 13:58
Spalony:dymi się
Przez elektryczność:samoistnie poraża się prądem
Choroba:Co jakis czas zachowuje się tak jakby umarł z głodu
A pozostałe nie wiem,bo nie sprawdzałam:)

Kinkarus
17.06.2010, 15:03
Pamiętam jak 2 duchy wyjadały mi żarcie z lodówki. Albo jak mój ulubiony sim umarł kiedy duch go wystraszył. :(

Wiktoria__07
17.06.2010, 15:06
Podobno jak sima wystraszy jakiś duch tak że nie przeżyje to potem ten różowy (bo taki jest kolor ducha który umarł na "zawał") duch będzie jakby chciał się zemścić i będzie częściej straszyć naszych simów :):):)

Sherlock
17.06.2010, 15:09
Podobno jak sima wystraszy jakiś duch tak że nie przeżyje to potem ten różowy (bo taki jest kolor ducha który umarł na "zawał") duch będzie jakby chciał się zemścić i będzie częściej straszyć naszych simów :):):)

O, tego nie wiedziałem. Dzięki ;)

Wiktoria__07
17.06.2010, 15:17
W sumie też tego nie wiedziałam dowiedziałam się tego od mojej koleżanki która jest koleżanką jednej dziewczyny która jest specem simowym

Simka18
21.06.2010, 05:57
U mnie raz było tak , że duch mojej simki która umarła ze starości nie straszyła tylko np poszła do swojego syna i go okryła czy cos takiego ;)

Sherlock
21.06.2010, 07:44
Jeszcze taka mała ciekawostka - jeśli za życia simowie będą mieli złe relacje, a potem jeden z nich umrze, to ten drugi będzie mógł kopnąć nagrobek ;) A jeśli zamiast nagrobka postawi się urnę, to wtedy ten sim będzie mógł ją rozbić ;)

Nie wiedziałem, gdzie to dać =)

Simka18
21.06.2010, 07:50
Aha fajna ta ciekawostka bo ja o tym nie wiedziałam a tyle juz gram w the sims 2 he he ;)

Duch_Utopienia
05.09.2010, 21:35
hmmmmm u mnie to gosci lub wrogow topie i wychodza duchy nawet zone utopilemXD a dziecko se zostawilemxD kurcze klopotu z tymi duchami caly czas za nimi woda sie pojawia a potem chwasty rosna;/ musze wokol grobow oczko wodne robic bo nie przejda chociasz czasami przeplywaly jak gralem dziwnowe u jakiejs widmo to tam duzo grobow bylo :O a c do levitovania jak gralem na rodzince widmo to tam mloda spala a duch miska nad nia levitoval o pamietam ze duch calyczas wchodzil w krzeslo;/ jak usiadl to on zszedl z krzeslaxD raz jeden ukradl mi jedzenie z lodowki to chyba sim ktory umarl z glodu;O