PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop a Simy?


miracle
18.04.2008, 14:25
Cześć. Mam zamiar sobie kupić laptopa. To on:
http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875401_notebook_hp_6720s_t2370.aspx

Jak sądzicie, czy będą na nim płynnie chodziły Simsy? [wszystkie dodatki oprócz minipacków]

Proszę o odpowiedzi. :*

haughton
18.04.2008, 15:09
W grach takich jak The Sims 2 najważniejsze są 3 podzespoły komputera: karta graficzna, pamięć RAM oraz procesor. Laptop, który chcesz kupić spokojnie "uciągnie" grę wraz z dodatkami. Mam zastrzeżenia tylko co do systemu operacyjnego (na tym laptopie jest Windows Vista, który przeróznie reaguje na gry) i karty graficznej, która ma pamięć powiązaną z pamięcią operacyjną komputera. Jeśli masz mozliwość to poszukaj laptopa, który ma "samodzielną" grafikę (w specyfikacji przy opisie karty graficznej nie powinno byc dopisku "pamięć współdzielona".)

ILOnka
18.04.2008, 16:05
Ja mam simsy na laptopie z vista. Działa o wiele lepiej niz na komputerze. Żadnych problemów :) Słyszy się różne glosy co do laptopów i simów, kiedy ja kupowałam swojego to nikt nie dawał gwarancji że simy beda działać, a jednak. Tak więc miłego zakupu :) wsio powinno byc dobrze a w simy bedziesz mogła grac wszedzie :D

kaska94
18.04.2008, 16:22
powinny ci chodzic ale jezeli tak niue bedzie to kup sobie simsy historie z zycia wziete to napewno ci bedzie chodzilo... bo one sa specjalnie na laptopa

miracle
18.04.2008, 18:40
Hmm... A czy ta karta graficzna jest aż taka zła.?
Bo trudno znaleźć laptopa z parametrami jak ten, a z kartą 'samodzielną' w tej samej cenie. ;p [ niestety do dyspozycji mam tylko 2500 zł, a muszę wymienić komputer.]

Guanabanana
18.04.2008, 19:08
Jeśli chodzi o Vistę to akurat nie ma z nią problemu, wiem, mam i nie jest taka straszna jak to się często słyszy. Co do karty graficznej to cóż... nikt nie gwarantuje, że będą chodzić, ale to różnie bywa ;) W sumie ten komputer wygląda nieźle. Ja bym się mimo wszystko zdecydowała i zaryzykowała. W końcu kupując jakikolwiek laptop, nie będziesz miała raczej 100% pewności że TS2 będzie chodzić.

Alex
18.04.2008, 19:23
Ja też mam simy na laptopie z vistą i chodzi mi szybkom (bez problemu) a na drugim kompie normalnym też z vistą simy chodzą mi jak marzenie

Mamełe
18.04.2008, 19:47
Guanabanana, Alex bez sensu jest pisanie, że wam na laptopach z vistą śmiga, bo laptop tak samo jak pc nie ukażdego jest jednakowy. Podajcie specyfikację swojego sprzętu, to będzie można porównywać :)

Krystek175
18.04.2008, 20:07
ja też mam viste na lapotpie i chodzą pez problemówi bardzo szybko i mam wgrane wszytkie dodatki i napewt TH hisotie życia wziezie iz rzycia zwierzą i z bezludenj wyslpy

Guanabanana
19.04.2008, 07:26
Guanabanana, Alex bez sensu jest pisanie, że wam na laptopach z vistą śmiga, bo laptop tak samo jak pc nie ukażdego jest jednakowy. Podajcie specyfikację swojego sprzętu, to będzie można porównywać :)

Jest sens, bo niektórzy wciąż uważają, że jak jest vista to jakość grania dramatycznie spada lub nie chodzi w ogóle. Poza tym przy takim procesorze jak wymieniony przy tym laptopie można się zastanawiać czy jeśli jest vista to pójdzie, bo niby potrzebne są 2GHz. Mi gra działa normalnie przy posiadaniu wszystkich dodatków, większości minipacków oraz 6000 plików ściągniętych z internetu i procesorze 1,6 (lub 7). Wydaje mi się jak tak patrzyłam, to karta graficzna załączona do tego notebooka, jest w sumie standardowa jeśli chodzi o tę cenę. Jednakże problem polega na tym czy obsługuje funkcję T&L, jeśli nie, to procesor powinien być większy min. 2,4 żeby chodziły (to już 0,7 różnicy niż wymagania). Chociaż z drugiej strony nigdy nic nie wiadomo. W każdym razie ja bym się chyba zdecydowała, cena nie jest jakaś wygórowana i komputer wygląda (technicznie) nieźle. Poszukaj może jeszcze jakichś innych ofert, ale kupując w ogóle laptopy trzeba liczyć się z ryzykiem, że TS2 może nie chodzić.

Dami
19.04.2008, 09:00
a jak by ci jednak nie chodzily simsy na laptopie to masz jeszcze do dyspozycji historie.

Lorette
19.04.2008, 09:06
Dobra, nie musi 10 osób pisać, że ma simsy na laptopie i ma viste i mu działa. Ja też mam simsy zainstalowane i chodzą bez problemu, ale za to laptop mi trochę zamula ;/ Ale to może być wina zawalonej pamięci [przez pół roku zapełniłam 1/3 dysku, może nawet więcej...] Wydaję mi się, że problemów z samą grą nie powinno być ;p

Pingwin
19.04.2008, 09:28
Vobis to nie sklep - i tam się nie kupuje - tak ogólnie...
A co do lapka:
procek - zupełnie wystarczający - Sims2 powstawało w czasach gdzie liczyły się MHz... więc te dzisiejsze 1.5GHz - 2.5GHz starych (przykładowo)
ram - ilość ok
układ graficzny - na nim będzie ciężko - nie chodzi, że nie jest to osobny układ - poprostu integry Intela do gier się nie nadają.


Aczkolwiek w tej cenie ciężko byłoby znaleźć coś lepszego...
Lepszego - dla zwykłego użytkownika, bo co niektórzy robią tak:

- kupuje się oryginalny XP Home (250zł
- a za ~2250zł bierze się takie coś:

http://www.allegro.pl/item347631820_vbi_compal_fl90_t5450_2gb_160gb_8600 gt_bt_wi_fi.html

(niekoniecznie allegro)

Laptopy na podzespołach firmowych, robione przez dostawców dla HP/Toshiby/itd, na gwarancji.
Decydując się na mniej wyszukany design, brak loga wielkie firmy i brak odrazu zainstalowanego system otrzymujemy ogólnie o wiele wydajniejszy produkt...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Compal

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

perslyy
19.04.2008, 10:41
Wszystko jest ok po za grafiką.
Muszę Cię zmartwić bo ona nie jest tak wydajna jak nvidia czy ati readon.
Z tego co wiem to ma to 256 MB ale może nie pociągnąć simsów,a w laptopach karty grafiki zmienić się nie da więc popatrz na bardziej wydajny sprzęt taki jak ten ale z lepszą grafiką. Ja dałam za swój laptop 3200zł (też jest to hp z tym,że z rodziny pavilion :P ) Ma on 2GB Ram,Procek 2 rdzenie oczywiście Intel,dysk 160,karta grafiki nvidia geforce 8400GTS ma 256MB i może z ramu uszczypnąc do 1GB(obsluguje directx 10,bardzo sie z tego cieszę bo the sims 3 może bedzie wymagać directxa 10),vista Home Premium.
A ty tutaj masz Vista Home basic. Czyli twoja karta jest słaba bo viste home basic się daję do komputerów ze słabszą grafiką bo inne visty np home premium czy ultimate już mogą obsłużyć w viście aero glass a nie tak jak home basic.
Moja ciotka dała za laptopa 2500zł asusa i ma już karte ati readon,2GB razm,procesor intel core 2 duo.

Pingwin
19.04.2008, 13:00
Nie ma w lapkach 8400GTS.
Dwa - na grafice klasy 8400 dx 10 to czysty marketing - i tak grafa tego nie uciągnie

A za 3200zł:
http://allegro.pl/item344158323_vbi_compal_fl90_t8300_250gb_4gb_gf86 00gt_wawa_raty.html 3000zł + 250zł na viste home premium

perslyy
22.04.2008, 08:30
Nie ma w lapkach 8400GTS.
Dwa - na grafice klasy 8400 dx 10 to czysty marketing - i tak grafa tego nie uciągnie

A za 3200zł:
http://allegro.pl/item344158323_vbi_compal_fl90_t8300_250gb_4gb_gf86 00gt_wawa_raty.html 3000zł + 250zł na viste home premium


Co? żal... Wiesz jesteś żałosny/na bo w tym momencie to nawet mi Wiedźmin idzie na dużych detalach i nie gadaj głupot czyli nie wprowadzaj dziewczyny w błąd. Sprzętu z allegro sie nie kupuje ponieważ może być uszkodzony jeszcze za tyle pieniędzy.Najlepiej niech kupi w sklepie a przy o kazji sprzedawca wszystko jej objaśni.

xD żaL LOL

haughton
22.04.2008, 10:30
Sprzętu z allegro sie nie kupuje ponieważ może być uszkodzony jeszcze za tyle pieniędzy..

Co za bzdura.. Firmy komputerowe sprzedają na allegro sprzęt tak samo jak w sklepach - nowy i z gwarancją. Jedyna róznica polega na tym, nie fatygujesz się osobiście, tylko odbierasz przesyłke od kuriera. Trzeba po prostu kupowac umiejętnie.

perslyy
23.04.2008, 16:34
Co za bzdura.. Firmy komputerowe sprzedają na allegro sprzęt tak samo jak w sklepach - nowy i z gwarancją. Jedyna róznica polega na tym, nie fatygujesz się osobiście, tylko odbierasz przesyłke od kuriera. Trzeba po prostu kupowac umiejętnie.


Masz racje..zapedziałam się bo mi takie głupoty ten ktos pisze.

Picard
25.04.2008, 08:00
Witam. Ten laptom ma do bani kartę graficzną. Poszukaj czegoś z gforce 8400 lub ati. Choc gforce będzie mniej kłopotliwy (czyli nVidia) Powiem tak Acer jest nie drogi a dobry. Ja mam model 5520 i grafikę bym tylko zmienił z 7000m na 8400. Intel strasznie potrafi się grzac. Z moją maszynkę dałem 2000 ale posiada procesor Athlon 1.9 ghz dwórdzeniowy, ram 2Gb. dysk twardy (hdd) 160Gb, kamerkę, wifi, i simsy śmigają.

Pingwin
25.04.2008, 14:47
Wprowadzam błąd ? Czym ?
Twierdząć, że GF8400 jest bardzo słabym układem graficznym (co prawdą jest) ? I że obsługa DX 10 na nim to marketing ?
Gry obsługujące DX10 potrafią zagiąć grafy klasy wyższej (8600GT/9600GT) czy najwyższej (8800,9800), a co dopiero niszowego 8400...

Czy tym, że za 3200zł mogę mieć o wiele lepszy laptop ?
Który bez problemu można zakupić w porządnym i stacjonarnym sklepie...
Owszem - nie twierdzę, że nie warto dopłacać do sprzętu z logo:
Jeżeli ma być to laptop przenośny, z mocną baterią...
Jeżeli ktoś uparcie poszukuje czegoś z ciekawszy wzornictwem...
Jednakże laptop który znakomitą większość czasu spędza w domu... + ograniczony budżet...


http://allegro.pl/item347619757_vbi_compal_fl90_t2370_2gb_160gb_8600 gt_wi_fi_dvdrw.html

2rdzenie, 2GB ram i lepsza grafa za 1999zł...

*miki2207*
26.04.2008, 00:09
Ale już niemal topoff zrobił się całą gębą.

Gra na tym laptopie będzie chodziła tak sobie, bez jakiś specjalnych "zacięć" ale też nie będzie "śmigała". takie 3+ no może 4-.
Ale to do momentu jak nie rozubujesz za mocno otoczenia. Jak postawisz dużo domów i będzie w nich mieszkało dużo simów laowanie takiego otoczenia będzie trwało.
JAk wybudujesz duży (np.5x6) dom napakujesz sporo dodatków z neta i wprowadzisz do tego domu 8 osobową rodzinę z psem i kotem to obrócenie widoku (kamery) będzie trwało.... Spokojnie zrobisz sobie herbatkę w tym czasie ;)
Podsumowując: musisz się zastanowić do czego komputer jest ci potrzebny. Jak gry będą tylko dodatkiem dla ciebie to wybór nie jest taki zły. Choć może jeszcze poszukaj czy inny model może będzie lepszy w tej cenie.
Jeśli zaś głównym zadaniem tego laptopa będą gry to zdecydowanie odradzam. Komputer stacjonarny o tych parametrach kupisz za 500-800zł.
ZA te 2200 jakie chcesz przeznaczyć kupisz taki stacjoonarny na którym każda gierka będzie śmigała jak rakieta w porównaniu z tym co reprezentuje laptop.
Pozdro
*miki2207*

perslyy
05.05.2008, 17:11
Wprowadzam błąd ? Czym ?
Twierdząć, że GF8400 jest bardzo słabym układem graficznym (co prawdą jest) ? I że obsługa DX 10 na nim to marketing ?
Gry obsługujące DX10 potrafią zagiąć grafy klasy wyższej (8600GT/9600GT) czy najwyższej (8800,9800), a co dopiero niszowego 8400...

Sory bardzo ale mu tu mówimy o Simsach 2 a nie oniewiadomo jakich grach które żrą multum wszystkiego...żal...

Pingwin
05.05.2008, 19:10
Co nie zmienia faktu, że w dalszej części posta piszesz o Sims3...

Naprawdę wierzysz, że pograsz komfortowo w Sims3 w domyślnej dla laptopa rodzielczości?
Życzę szczęścia...

miracle
07.05.2008, 12:01
Tamtego laptopa sobie darowałam.
Co sądzicie o tym:
http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875355_notebook_samsung_r60.aspx

[oczywiscie nadal biorac pod uwage Simy ; ) ]

Ilona
07.05.2008, 12:40
laptopa uzywa sie jako dodatkowego kompa np. jezeli mieszkasz w akademiku,ja Ci moge doradzic z wlasnego doswiadczenia,ze rowniez chcialam laptopa,bo zajmuje mniej miejsca,ale moj brat mi odradzil i dzisiaj mu dziekuje za to,ze go posluchalam.Jezeli zamierzasz duzo grac,to stacjonarny komp jest do tego lepszy,a za te pieniadze,ktore chcesz przeznaczyc na laptopa,to poszukaj lepiej wsrod znajomych dobrego informatyka i niech Ci zlozy dobry komputer,pamietaj,ze czesci i naprawy laptopa sa duzo drozsze od komputera stacjonarnego
:D

miracle
07.05.2008, 14:58
Tzn. u mnie gry to raczej dodatek. Więcej czasu spędzam w internecie. A stacjonarnego też będę miała. Tylko takiego 4 letniego jak teraz. ;p

Pingwin
07.05.2008, 15:55
Lepszy procek, bardziej udana karta graficzna zintegrowana... reszta podobnie.

Ilona
07.05.2008, 18:38
lepiej wyposaz za te pieniadze komputer,ktory juz masz,lepiej na tym wyjdzeisz,bo jeszcze Ci z tego sporo zostanie,a wydawac 2000zl na to ,zeby siedziec w necie.....ale jezeli koniecznie chcesz laptopa,to naprawde kup go z kims,kto sie dobrze na tym zna,a sprzetu nie ocenia sie po zdjeciu B)

Gootek
23.06.2008, 23:54
Sory bardzo ale mu tu mówimy o Simsach 2 a nie oniewiadomo jakich grach które żrą multum wszystkiego...żal...

Dziecinko, od razu widać, iż raczej nie znasz się na sprzęcie. 8400 to dość słaba karta, z pewnością uciągnie dwójkę, ale o trójce raczej bym na Twoim miejscu zapomniał. Jak już ktoś wcześniej wspomniał Dx10 to tylko markteting - karta o takim taktowaniu GPU w życiu nie uciągnie The Sims 3. Cytując Ciebie - "żal" ^^.
__________________________________________________ __________________

Swoją drogą - też mam pewne pytanie, a nie chcę zakładać nowego topicu. Do grających w sims 2 na kadłubkach (głównie chodzi mi o Compale JHL90/JFL90/FL90). Z lektur paru forów (nie tylko polskich) wyczytałem, iż GF 8600M GT ( z drr2) ma problemy z wyrenderowaniem TH2 - gra niekiedy się nie włącza, wywala się z errorem na pulpit, ewentualnie pojawiają się błędy w grafice. Rzecz jasna nie chodzi o moc obliczeniową GPU (ta z pewnością jest wystarczająca), ani o sterowniki (rzekomo nawet na najnowszych się wywala)- to chyba raczej kwestia architektury karty - więc - czy ktoś grał na kadłubku z 8600MGT w sims2? I czy gra w ogóle się uruchomiła?

No i druga kwestia - GF9600M GT z JHL90. Ta karta jest niewiele silniejsza od poprzedniczki 8600MGT (raptem paręset punktów więcej w 3dmark06), jednakże - z tego co wiem - różni się od niej architekturą. Co prawda, premiera gf96mgt dopiero w połowie lipca - jednakże - myślicie, iż ta karta rozwiąże dość powszechny problem z gf86mgt? Ja spekuluję, iż może rozwiązać większość problemów z graniem na kadłubku, chociaż - im dłużej się zastanawiam, tym bardziej powątpiewam...

Waham się między JHL90, a FL90, więc ta kwestia jest dla mnie dość ważna.

Kroffka
24.06.2008, 08:03
Powinno być ok. Ale też według mnie zależy jakie oprogramowanie. Mój qmpel ma Viste i mu sie simsy scianaja

Pingwin
24.06.2008, 09:16
W teorii poza różnicami w budowie to taki 8600GT na ddr2 mobilny nie różni się od wersji desktopowej...
Ten sam rdzeń itd.
Więc tu raczej szukałbym problemów natury programowej/sterownikowej...

A 9600GT to nowsza seria, inny rdzeń, inne podzespoły...
Więc tu problemów nie powinno być.

A i nowszy (JHL90) lapek wydaje się lepszą opcją: nowsza platforma, nowsze podzespoły, lżejszy...
Więc nawet jeżeli przyrost wydajności na grafice będzie niewielki... to resza daje mocne argumenty.

btw. Widzę, że jednak ktoś się zna na tym czego używa... i nie daje się wrabiać w marketingowy bełkot..

claudia_o
24.06.2008, 11:38
Ja mam laptopa i system operacyjny Vista i u mnie The Sims 2 wolno się ładuje. Wydaje mi się, ze to przez tą Vistę.

Pingwin
24.06.2008, 15:53
Vista w wersji ładnej (tzn. ten standardowy wygląd Aero) potrzebuje porządnego kompa/lapka.
Jednostka pod gry z normalnym systemem (+ Service Pack1) to mocne dwa rdzenie, 4GB ram i 512MB grafa średniej klasy (8600GT/9600GT/HD2600XT/HD3850)... 1GB ram to kompletne nieporozumienie, a 2GB potrafi być wąskim gardłem...

Stąd zresztą duża popularność XP - owszem Vistę można poodchudzać - ale nie każdy użytkownik ma na to ochotę/odpowiednie umiejętności...
No i większość chce poprostu zainstalować system, poustawiać podstawowe rzeczy i grać/siedzieć na necie/słuchać muzyki/itd.

Gootek
24.06.2008, 16:34
A i nowszy (JHL90) lapek wydaje się lepszą opcją: nowsza platforma, nowsze podzespoły, lżejszy...
Więc nawet jeżeli przyrost wydajności na grafice będzie niewielki... to resza daje mocne argumenty.


Czy reszta to mocne argumenty... Wszakże jedyna zmiana(oprócz karty) w pozostałych podzespołach to drr2 800, zamiast 667. Nowinki takie jak HDMI czy Blu-ray to raczej mało przeciętnych graczy obchodzą (chyba, że ktoś chce oglądać filmy na Bluray w jakości HD :P )

Ja nieco się zawiodłem na specyfikacji JHL90, chociaż zawsze to jakiś krok do przodu.

Nordin
26.06.2008, 16:49
Co do samej Visty w laptopie. Wolałabym, żeby jej tam nie było... I kiedy dostanę sprzęt i system ten zawiesi się lub zamuli chociaż raz Vista poleci z lapka. Nie lubię tego ustrojstwa i nic nie poradzę xD Cudowne dziecko XP ze mnie. :D Co do prezentowanego wcześniej laptopa nawet fajny...chociaż procek 1.6 trochę niepokoi.

Gootek
27.06.2008, 09:07
Co do samej Visty w laptopie. Wolałabym, żeby jej tam nie było... I kiedy dostanę sprzęt i system ten zawiesi się lub zamuli chociaż raz Vista poleci z lapka. Nie lubię tego ustrojstwa i nic nie poradzę xD Cudowne dziecko XP ze mnie. :D Co do prezentowanego wcześniej laptopa nawet fajny...chociaż procek 1.6 trochę niepokoi.

Ale i tak Win98 był najlepszy xD

Nordin
27.06.2008, 14:56
heheh taaa, 95 też był zajefajny xD Nie lubiłam chyba tylko (nie licząc Visty) tego Windowsa Millenium to dopiero była porażka. Czasem mam ochotę zainstalować sobie pingwinka, ciekawe czy by mi się spodobał.