PDA

Zobacz pełną wersję : Poparzenie


Libby
16.05.2008, 12:44
Jedna z moich rodzin była dawno temu na wakacjach. Wszystkim zeszła opalenizna, tylko ojcu zostały oparzenia. Czy to możliwe, żeby mu to zostało na stałe?:/ Co z tym zrobić? Proszę o pomoc.

Souris
16.05.2008, 15:54
Po jakimś czasie oparzenia powinny zejść, przynajmniej u mnie zawsze schodziły

Björk
16.05.2008, 18:22
też miałam podobny problem i wydaje mi się, że to z powodu dodatków z netu (mam mody na tatuaże, które są zawsze widoczne). Problem odszedł po zainstalowaniu kolejnego dodatku, kiedy folder downloads się automatycznie wyłącza). Więc proponuję przenieść na chwilę folder dowloads, pograć w "czystą" grę, poczekać aż zejdzie poparzenie i ponownie wrzucić downloads :-)
Mam nadzieję, że pomoże.
Pozdrawiam

Libby
16.05.2008, 19:50
Nie mam żadnych tatuaży z neta, ale pomysł wydaje się dość rozsądny. Spróbuję. Wystarczy chyba chwilowo wyłączyć obiekty zmodyfikowane?

Milou
17.05.2008, 10:42
U mnie również występują oparzenia, ale żeby zeszły to biorę ich pod zimniutki prysznic, to schodzi natychmiast.

Libby, żeby wyłączyć chwilowo te elementy zmodyfikowane to tak:
wejdź w jakąś rodzinkę->opcje gry i po prawej stronie będą te elementy włącz/wyłącz- zaznaczasz co chcesz. Pzdr. :)

Libby
25.05.2008, 10:50
Ile simowych dni(po wyłączeniu obiektów zmodyfikowanych) mam czekać, żeby oparzenie zeszło?

Björk
25.05.2008, 10:55
Hejka, to to oparzenie jeszcze Ci nie zeszło?
Moim sposobem, który tak naprawdę był niechcący, to natychmiast...
Może o coś innego chodzi...
Spróbuj się "przeziębić" na maxa a potem szybko rozgrzać, to też czasami mi pomaga...
Żeby się przemarznąć albo lep bałwany długo, albo dużo lemoniady pij :D

Libby
25.05.2008, 11:07
Ostatnio nie miałam czasu i po wyłączeniu dodatków z 1 simowy dzień tylko grałam... U mnie aktualnie nie ma śniegu, więc bałwan odpada. Chyba, że pójdzie popływać...
Skąd wziąć lemoniadę?

Björk
25.05.2008, 15:37
Lemioniadę zrobisz na Stoliku do robienia lemioniady, lub przez wyciskarkę soków (musisz mieć cytryny.
Można też pić dużo wody z kranu :-)

Libby
25.05.2008, 17:47
Woda z kranu? Zaraz przetestuję;).
EDIT:
Przemroziłam go aż zsiniał i potem ogrzałam przy kominku. Niby trochę oparzenie zeszło, ale po zbyt długim grzaniu jest jeszcze gorzej....

brzos
26.05.2008, 17:30
To jeszcze bardziej go wyzięb, a potem minutę albo mniej przy kominku.

Libby
26.05.2008, 18:13
Wczoraj tak go ziębiłam, że wyziębiłam go na tamten świat. Na szczęście nie zapisałam gry, więc dziś spróbuję nie przesadzić...
Edit:
Doprowadziłam go 2 razy do stanu bryły lodowej, że żona musiała go rozmrażać suszarką a po grzaniu przy kominku ma oparzenia jakby większe...
Nie wiem, co robić... Chyba mu tak zostanie... I będzie poparzony na ślubie swojej najstarszej córki(w ogóle wszystkich dzieci).;(

Björk
26.05.2008, 22:14
A może trzeba było zapisać grę i zrobić sobie nowego tatę na ślub ;)
Zbyt okrutny pomysł :D
Ale bardzo dziwny masz problem - możesz podesłać mi screeny, bo aż jestem ciekawa... U mnie często sąsiedzi marźli albo się przegrzewali, ale wtedy zapraszałam ich np. do basenu, jak sie przegrzali i oparzenie schodziło nawet po czterech simowych tygodniach, albo na kanapę przed kominek i też moment odmarzali... hmmm

brzos
27.05.2008, 07:27
Ach, to biedny tatulek :)
Ale jak będzie poparzony, to będzie realistyczniej :D tyle,że chyba nie za ładnie.
No i właśnie, daj screeny, ciekawa jestem tego tatka :)

Libby
27.05.2008, 17:07
Nowy ojciec nie wchodzi w rachubę. Jestem do tego sima bardzo przywiązana i mam do niego sentyment. Poza tym tworzą kochającą się rodzinę...
Jak tylko będę miała chwilę, by pograć, dodam screeny.
Po grzaniu przy kominku ma poparzenia, więc może poczekać, aż ono zejdzie razem z tym starym...? Trochę glupi pomysł...

brzos
27.05.2008, 17:09
Poczekaj, właśnie, poczekaj.
Wtedy się zobaczy :D

Libby
27.05.2008, 17:28
Tylko nie ma pewności, czy jak nowe będzie schodzić "zabierze ze sobą" stare. Przez ten czas musiałabym grać bez zapisu, bo już wolę mieć stare średnio mocne oparzenie niż nowe fest czerwone...

Björk
28.05.2008, 06:53
http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=286932

Libby - popatrz co znalazłam na mod the sims 2 :D
Jest to prysznic, który "leje" zimną i ciepłą wodę i jest kompatybilny z Czterema Porami Roku...
Daj znać czy poparzenie już zeszło, albo daj screeny.

Libby
28.05.2008, 15:52
Nie mam czasu pograć, ale zaraz sprawdzę. Jeśli podziała, będę Cię wielbić :D!

Edit:
po wklejeniu tego prysznica do downloads i uruchomieniu gry, w tej zakładce z wypisanymi dodatkami, przy tym prysznicu mam żółty wykrzyknik. w takim razie gdzie go wkleić?

Björk
28.05.2008, 19:11
To jest mod, który sprawia, że możesz w jakimkolwiek prysznicu brać zimną kąpiel...
Ale jeszcze od czasu ściągnięcia go nie sprawdzałam...
A mody mają to do siebie, że prowokują żółte wykrzykniki :D

Edit: właśnie uruchamiam grę i sprawdzę jak u mnie działa...
Poczekaj i pozdrawiam :D

Edit2:
Sprawdziłam u mnie działa... znaczy jak sim bierze prysznic (masz dwie opcje: "take a shower > hot albo cold" i hot rozgrzewa a cold - schładza...
Daj znać jak Tobie poszło.

Libby
28.05.2008, 20:41
Nadal są poparzenia. Zgrzał się na bieżni dodatkowo, wziął prysznic i nic... Może spróbuję jeszcze raz, jak mu higiena spadnie...
Ostatnie screeny po prysznicu:
http://img217.imageshack.us/img217/83/snapshotf3c21d1a9549f52on4.jpg

http://img73.imageshack.us/img73/2425/snapshotf3c21d1a7549edfim5.jpg
Edit:
Czyżby zaczynało mu powoli schodzić...?

Björk
28.05.2008, 20:45
AAA - i sobie przypomniałam, że czasami można zrobić makijaż - wtedy będzie lepiej wyglądał, a jak usuniesz makijaż to przynajmniej poparzenia piorunem u mnie zeszły :D
A Sim wygląda uroczo... Ale naprawdę frapujący problem :D

Libby
28.05.2008, 21:14
Uroczo? Bez oparzeń, tak:). Makijaż zwykły? Tzn. rzęsy tylko?

Björk
28.05.2008, 22:23
Nie najlepsza będzie jakaś maska :D Np. błotna, łagodząca poparzenia...
Ale naprawdę Sim ma swój urok z tymi czerwonymi policzkami :D

Libby
28.05.2008, 22:56
Maska błotna? Jest coś takiego w simsach?:O

Björk
28.05.2008, 23:38
Nie no, żart :D
Ale są takie makijaże - maski... Próbowałaś tego?
Nałożyć, zaakceptować i zdjąć...
Czy on ma całe ciało tak poparzone?
A próbowałaś zminić karnację, jak Ci pisałam w PM?

Iminashi
29.05.2008, 07:09
U mnie poparzenia schodzą błyskawicznie, jeżeli mój Sim lub Simka siedzą dużo w saunie.
Nie wiem jednak, czy efektem tego nie są gorące źródła, w których dość długo przebywali...

Królik
29.05.2008, 12:34
Ja mam podobny problem, tyle że mojemu Simowi nie schodzi opalenizna xD W sumie to mi to nic nie przeszkadza xD
Pewnie to jakiś błąd w grze, ale niestety nie wiem jak ci pomóc :(

Libby
30.05.2008, 18:40
Z karnacją nie próbowałam, bo nie mam w czym...
Królik, gdyby to była zwykła opalenizna też by mi to zbytnio nie przeszkadzało. Natomiast to oparzenie bdziała mi na nerwy i brzydko wygląda. Jest na całym ciele...

miisia89
07.06.2008, 14:35
WItam!! Ja mam ten sam problem i nie wiem co robić ;/ Próbowałam z bałwanem, z wodą z kranu z lemoniadą, czekoladą i nic.. Spróbuję z tą sauną i kominkiem. Jak to nie wypali to już nie wiem co robić

Sandrine
28.06.2008, 16:12
Kiedyś też tak mi się stało. Bardzo długo mój sim miał poparzenie. I o ile pamiętam przyczyną było... zmienienie wyglądu gdy miał poparzenie. Jak drugi raz zmianiałam wygląd to przeszło ^^

ejdzikej
23.01.2009, 10:06
Najlepszy sposób na poparzenia (jeśli masz Podróże) - wyjedź na wyspę Tikki i wybierz opcję opalania się na plaży. Jeśli jesteś poparzony, to na pewno też możesz się opalić. Jeśli uda Ci się opalić, poparzenia znikną, gdy pojawi się Twoja opalenizna! ---> sprawdzony sposób! :]


Gorzej, jeśli masz tylko CPR... wtedy nie mam pojęcia, co trzeba zrobić. Poparzenia powinny same zniknąć po pewnym czasie. A jeśli nie, to zainwestuj w Podróże... ;]

Pozdrawiam

Łezka
24.01.2009, 12:03
Aktualnie ja mam identyczną sytuację mój sim Klemens Grzyb wyjechał w podróż poślubną ze swą obecną już żoną Leontyną na Wyspę Twiikki i tam Leontyna nie poparzyła się, ale Klemens poparzył się i przyjechali do domu już są tam drugi tydzień, a poparzenie nie znika.
Muszę wypróbować te sposoby zamieszczone powyżej.

aneta_zyleta
18.02.2009, 13:13
jednej mojej simce oparzenia nie chcą zejść, bo dorosła z poparzeniami ;/ musze pojechać sie opalić na wyspe, raz to mi zadziałało ;)

Invidia Semper
18.02.2009, 15:16
Moja simka jak się opaliła na plaży to jej do dzisiaj zostało:D

alishia
24.02.2009, 14:48
mam taki sam problem, próbowałam wszystkich wymienionych sposobów i nic. poparzenia utrzymują się mi już od 3 normalnych dni, a gram w simsy jakoś 2 godziny dziennie. znacie jakieś inne sposoby?