PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy domek


Aisha_x
31.05.2008, 14:47
Mój pierwszy domek w simscah : :)

http://i28.************/2mq9ovr.jpg
http://i31.************/rmli8k.jpg
http://i31.************/5my3op.jpg
http://i28.************/15pfi1s.jpg
http://i32.************/ejg84g.jpg
http://i30.************/25gunev.jpg
http://i25.************/714uox.jpg

Nati
31.05.2008, 15:27
beznadziejny!! beznadziejna bryła wielki klco, mało oświetlony ,mało dekoracji ,brak ogordu sim sie kąpie w basenie wszyscy widzą, 0/10
skróce i powiem w czterech słowach: wielki bezkształtny bezgustny kloc

Koornela
31.05.2008, 15:39
matko jedyna! Zgodzę się z Nati...Jak możesz robić taki domek? I jeszcze wstawiać go na forum? Pewnie tobie się podoba,ale...1/10 tak na zachęte

velvecik94
31.05.2008, 15:50
noo...niezafajny ten domek... robisz strasznie wielkie pomieszczenia..mało mebli... jak można wanne dać zaraz koło szafki??
0/10

cassant
31.05.2008, 16:30
ciemno, zimna kolorystyka,wielkie pomieszczenia a mało umeblowane. Popracuj jeszcze sporo nad nim, dopiero wtedy umieśc na forum.

wampiś
31.05.2008, 16:31
ta niebiesko-zielono-biała łazienka mnie zabiła..=P

i ten kwiatek obok wc xDDD

bueee. w ogóle mi się nie podoba..=x

Souris
31.05.2008, 16:32
zgadzam się ze wszystkimi ale nie biorą pod uwagę, że to twój pierwszy dom...niestety i tak 0/10

Sheba
31.05.2008, 17:32
Prosze was. Uspokujcie się,dziewczyna co dpiero mze dostała the sisms 2 ucieszyła sie z tego a wy jej tą przyjemność odbieracie.Zgozdze sie z wami ze dom jest brzydki ale nieh sie dziewczyna uczy i mamy jej w tym pomagac a nie zbesztać.Napawde w takich sytuacjach wyrażąmy swoje zdanie ale bezkonkretnie-moim zdaniem,bo jej to w niczym nie pomaga.

Co do domku jak inni napisałi Strasznie ciemny,brzydki - potrenuj troche z oświeteniam ,ponieważ z oświetleniem zdjęcia wypadują ładnie i staraj sie wchodzić do pomieszczen tak aby były całe ściany :) co najważniejsze wyostrz sobie ostrość grafiki w opcjach gry ^^

Pozdrawiam:
Sheba

Björk
31.05.2008, 22:04
Ha - wyłamie sie od poprzedników, bo mi się dom kolorystycznie podoba... Fakt, że są za wielkie pomieszczenia i mało okien/ światła, ale to zawsze można poprawić... I meble ustawione są tak przypadkowo... Ale widziałam gorsze domki ;P
Na zachętę 5/10 - i się nie przejmuj i wkrótce oczekuję, że wystawisz kolejny domek, mniejszy z większą ilością okien :D
Pozdrawiam

Nandelle
01.06.2008, 17:34
Musicie być tak niemili (?) pisze przeciesz że to jej pierwszy dom ....
A pamiętacie swój pierwszy dom , jak on wygladał ? bo zapenie nie lepiej niz ten , sama pamietam pierwszy dom który wybudowałam w simsach był podobny : kwadratowa stodoła, okna brzydko porozmieszczane , duze pomieszczenia itd. troche czasu minie i nauczy sie robić ładne domki. :D

ZuuZaa
01.06.2008, 20:00
ej spokojnie, nie jest aż tak źle! bryła jest nieładna, to fakt. ale w środku jest w miarę dobrze, jak na pierwszy domek. 4/10- za to że pierwszy :D

RoxyFM
01.06.2008, 20:16
Nie uważam, że trzeba ten dom oceniać na 0/10. Jak dla mnie jest 4 lub 5/10
Dość ładnie jak na pierwszy dom. Ja wogóle nie mam do tego talentu, więc nie znam się za bardzo;p Rób mniejsze pomieszczenia, ciekawsze...pościągaj jakieś dodatki z internetu...poprostu popracuj, a będzie dobrze:)

Nati
01.06.2008, 20:35
ostro skrytykowałm ten dom przepraszam bo pamiętam jak skrytykowali mój pierwszy i wcale nietrzeba ściągać dodatków z neta aby dom był ładny tylko kolorki trzeba dopasowywać i żeby był stonowane i pasowały do siebie a nie jak kolorwanka że jeden pokuj zielony a inny niebieski(tak jak ja to zrobiłam) jestem pewna że nauczysz się z czasem tak jak ja(no mozna tak powieidzieć)
zresztą zobacz sama: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=33965

kubuss
01.06.2008, 21:24
Dom Ci nie wyszedł. Zrobiłaś jeden podstawowy błąd: za duże pomieszczenia. Na następny raz zrób starter lub mały dom dla singla. Brak w ogóle jakiegokolwiek porządku i ładu. Nie ocenię tego domu cyferkami. Jednak czekam na następny :)

pozdrawiam:
kubuss

Tonks
01.06.2008, 21:54
A ja będę oryginalna! Podoba mi się. Naprawdę. Cóż to za trudność ściągnąć meble z internetu i ustawić je tak jak na zdjęciu? Będzie super, jeśli zmniejszysz pomieszczenia i przestaniesz upychać po kątach.

shezza
01.06.2008, 22:30
O jezu, przyznajcie się lepiej, że po prostu mieliście ochotę pomarudzić. ; )
Ok, dom może cudem nie jest, ale widziałam gorsze. Dużo gorsze. Fakt, są błędy, jak chociażby to, że salon jest za ciemny, niektóre pomieszczenia zbyt duże, a kolorystyka w łazience z niebieskimi kafelkami się gryzie, ale FATALNIE nie jest.
No cóż, dom nie jest przynajmniej wielkim pubem, jak to było w przypadku naszej sławnej Misti. A to już chyba plus, nie?
Przesadzacie.
Nawet, jeśli pomieszczenia są byt duże, to nie jest to aż tak masakrycznie rażące, żeby robić raban na pół forum. Fakt, krytyka się przydaje, ale jakiś umiar by się chyba przydał. W każdym razie, ja wrzeszczeć nie zamierzam. : )
Najgorszą cechą domku jest, jak już zauważono, wygląd zewnętrzny. Następnym razem pomyśl nad jakimś urozmaiceniem bryły, żeby nie była taka koszmarnie kwadratowa. I na tak dużych powierzchniach używaj raczej jaśniejszych cegieł lub stiuków, bo ciemne kamienie dają nieprzyjemny efekt. I nie oszczędzaj na oknach. ^^
Kolejnym potknięciem jest wielkość działki. Bierzesz jedną z największych, a później nie wiesz, jak ją zagospodarować, czego dowodem jest ogromny basen i rzucone byle jak rośliny. Wyjścia są dwa:
1) pomyśl nad jakimś "planem" ogrodu, tzn. np. umieść jakieś stawki, huśtawki dziecięce, kąciki wypoczynkowe, poprowadź do nich ścieżki, poodzielaj je roślinami i kwiatami. W ten sposób pozbędziesz się wrażenia pustki. Ale w tym przypadku musisz uważać, żeby nie przesadzić i nie napaćkać w cholerę.
2) zbuduj dom na mniejszej działce.
Postaraj się budować nieco mniejsze pomieszczenia, żeby nie zostawiać tak dużo pustego miejsca. Kolorystyki używasz całkiem niezłej, ale np. łazienka z szarymi szafkami definitywnie leży. Ja bym takiej nie chciała mieć, a ty?
W twoim domku brakuje elementów dekoracyjnych. Może spróbuj powiesić gdzieś jakiś obraz, postawić niewielką rzeźbę, albo powiesić firanki? Od razu zrobiłoby się przytulniej i zwyczajnie przyjemniej.
Ostatnim błędem jest to, że najwyraźniej budujesz pomieszczenia, a później nie wiesz, co z nimi zrobić (mówię o pokoju z szarymi ścianami). Jeśli tak się zdarzy, możesz urządzić np. jakiś zgrabny gabinecik, albo salę rozrywkową z chociażby najzwyklejszym miszuno. Uwież, to od razu prezentowałoby się lepiej, niż nabździone bez sensu dziecięce fotele i rośliny doniczkowe.
Jak mówiłam, dom nie jest zły, ale dużo można w nim poprawić. ; ) Czekam na następne twoje prace.

Fiorella
02.06.2008, 12:28
Nie podoba mi się. Więc w punktach:
- bryła: zwykły klocek
- ogród: mniejszy basen, wiecej roślin
- salon: przydały by się jakieś okna, za pusto, jakieś obrazy bym dała, za ciemno ( ale to chyba wina tego, że nie ma okien )
- kuchnia: ten morski kolor nie pasuje do kuchni, dałabym firanki w oknach, za pusto
- łazienka: powinna być mniejsza, kolor ścian nie pasuje do koloru podłogi, albo mniejsze okno, albo firanka w oknie
- różowy pokój: znów pusto, te meble do siebie nie pasują
- sypialnia: chyba najlepsze pomieszczenie, ale niewiele widzę, tylko łóżko
- łazienka druga: po co znowu taka duża, wszystko poustawiane wzdłuż ściany, meble do siebie nie pasują
- korytarz: matko, większy od salonu i jeszcze bardziej pusty, te fotele to z pokoju dziecinnego??? ( w ogóle nie pasują ), ściany jak elewacja domu

Ogólnie mówiąc za duży dom, rób mniejsze. Ocena: 2/10 ( za to, że Ci się chciało i na zachetę do budowania następnych, mam nadzieje, że lepszych.

Owieczka ^^
02.06.2008, 13:03
Skoro to twój pierwszy dom jest ok. radzę na przyszłość robić mniejsze pomieszczenia (szczególnie łazienka!) by nie było pustki w domu i więcej dekoracji, obrazów itp. I nie stawiaj wszystkich mebli w pokoju koło jednej ściany. Jeśli chodzi o ogród radzę robić domek na małej działce ;-) Wtedy nie ma problemu co zrobić z resztą miejsca i następnym razem jak już robisz basen rób mały. Z całego domu najładniejsza jest sypialnia, ładne kolory w niej panują, korytarz nie pasuje... taki duży i te fortele z misiami... 3/10 - za chęci.

Sheep-y
02.06.2008, 13:10
W mairę ładnie dobierasz kolory. Tylko rób mniejsze pomieszczenia ... :)

Tumikó
02.06.2008, 13:20
Raczej meble nie pasują do domu i kolorystyka także, lecz jako pierwszy domek na forum nie wyszedł najgorzej.
Następnym razem postaraj robić mniejsze bryły.
3/10
P.S. taki ciemny jakiś.....

Tumikó

19OlusiaSims92
03.06.2008, 13:55
Wszyscy uważają jak ważniaki. Ja też wybudowałam swój dom i był pierwszym i stawialiście mi ocenę 0/10. Ogólnie tak dam ci 6/10. Rada: Rób mniejsze pomieszczenia, wybierz najmiejszą działkę. Zbuduj jakiś domek dla singla parterowy lub piętrowy, jeżeli piętrowy to mały. Później weź się za stawianie okien i drzwi, podłóg i tapet. Wybieraj zawsze cieplutkie kolory np: zielony, żółty lub różowy. Później dopasuj do tego tapetę. A na sam koniec bierz się za budowanie. Jeżeli chcesz aby styl był taki wiejki to przecież logiczne że obok starego fotela nie postawisz supernowoczesnej plazmy. A na sam koniec budowania zadbaj o kolorystykę wnętrz tzn. daj jakieś kwiatki, obrazy, rzeźby i kiedy sim mieszka w jakimś twoim domu to kliknij na lampkę i wybierz Włącz wszystkie oświetlenia. I gotowe. Tak jak pisałam wcześniej daje ci 6/10. Aha i popracuj trochę nad zielenią, dawaj jakieś kwiatki na zewnątrz wtedy to ci super wyjdzie.
Pzdr.
od Olusii