PDA

Zobacz pełną wersję : Tajemnicza półka na książki


Chantelle
29.08.2008, 20:15
O co chodzi z tą tajemniczą półką na książki?Ona naprawdę ma jakieś tajne przejście?I dlaczego nie mogę jej ustawić???
A i mówię o OŻ

SKiter404
29.08.2008, 21:37
Jak grałem rodziną Serducho, mieli dwie szafki ustawione z obu stron. Chciałem poczytać tajemnice, a tajemniczo się przeniosłem :P. Więc trzeba poustawiać te szafki z obu stron i wybrać (choćnie jestem w 100% pewny) "Czytaj... Tajemnice"

Fizzly
31.08.2008, 01:47
Nie poustawiać z dwóch stron, tylko ustawić "na ścianę". Z tego co mi się wydawało, ta szafka automatycznie jest dwustronna-obrotowa. Trzeba przeczytać "Tajemniczo tajemniczą księgę tajemnic", czy jakoś tak, żeby się przenieść x3 Dzięki temu można robić tajemnicze komnaty ;D

Chantelle
31.08.2008, 06:43
Ale ja nie mogę jej ustawić.Pojawiają się tylko cztery czerwone pola na podłodze i bye.

stotka
31.08.2008, 07:32
a chcesz ja ustawic w bloku? jesli tak, to nie mozesz. musisz w domu.

Lucy
31.08.2008, 08:48
a chcesz ja ustawic w bloku? jesli tak, to nie mozesz. musisz w domu.

Nie prawda. Instrukcja do bloku:
1. Znajdź kawałek pustej ściany, która rozdziela pomieszczenie w którym jesteś z pomieszczeniem do którego możesz przejść dzięki półce.
2. Wstaw półkę tak samo jak drzwi, okna itp. czyli na ścianie.
3. Kliknij twoim simem na półce daj czytaj Tajemniczo Tajemnicza Księga Tajemnic.

Gacia90
31.08.2008, 10:45
Nie prawda. Instrukcja do bloku:
1. Znajdź kawałek pustej ściany, która rozdziela pomieszczenie w którym jesteś z pomieszczeniem do którego możesz przejść dzięki półce.
2. Wstaw półkę tak samo jak drzwi, okna itp. czyli na ścianie.
3. Kliknij twoim simem na półce daj czytaj Tajemniczo Tajemnicza Księga Tajemnic.

no właśnie, tak samo jak drzwi i okna, których również nie można w bloku wstawiać

Ustycha01
31.08.2008, 14:13
Tajemnicza półka nigdzie was nie przenosi tylko Tajemniczy regał i on jest automatycznie z dwóch stron w bloku go nie postawisz ale w domku tak

ShiinaLP
31.08.2008, 14:25
W jednym bloku jest w mieszkaniu ta szafka już przed wynajęciem

Odessa
31.08.2008, 17:26
a gdyby użyć kodu boolProp aptBaseLotSpecificToolsDisabled false ??

Mamełe
31.08.2008, 18:15
W jednym bloku jest w mieszkaniu ta szafka już przed wynajęciem

Może właśnie trzeba ją ustawić przed wynajęciem?

stotka
31.08.2008, 18:33
Ajeczka13, mozna sprobowac.

Mamełe, tak wlasnie jest - trzeba ja ustawic podczas budowania/przerabiania mieszkan. potem juz nie ma mozliwosci niestety :( (tak samo jak z nowymi szafami, z tego co kojarze)

Gacia90
31.08.2008, 18:50
Tak, jeśli użyje się tego kodu to można ją wstawiać.

Milou
03.09.2008, 07:35
Napiszę to tu. Temat podchodzi do półki na książki.
A więc kupiłam tę biblioteczkę i wstawiłam ją pod ścianą w pokoju. Z drugiej strony ściany zostawiłam wolne miejsce. Klikłam simem, żeby czytał, ale tylko mam Tajemnice! Nie mam "Tajemniczo Tajemnicza Księga Tajemnic". Ale czytali tylko tajemnice. Nic się nie stało, wziął sim książkę, poczytał i odłożył i nic. Co jest? Używam bardzo często boolpropa, ale tylko mi nie mówcie, że to przez to. A jeśli tak to można jakoś to odwrócić? Aha i mówię, że mam oryginał.

Björk
03.09.2008, 07:51
Aby wybudować tajemną komnatę do której wejście znajduje się za regałem na książki musicie zrobić to w trybie budowania parceli (tzn. jeszcze przed wprowadzeniem lokatorów - najlepiej jeszcze przed wpisaniem kodu :)).
To przejście "regałowe" znajduje się w dziale hobby > regały z książkami na przedostatniej pozycji. W trybie życia na parceli regał już nie jest dostępny.
Umieszcza się go z jednej strony ściany na dwóch kratkach i zdrugiej strony także muszą być dwie kratki wolne.
Ot i wszystko :)

Asiulek - jest bardzo podobny regał, ale jednak nie jest przejściem i pewnie ten znalazłaś ;)

Milou
03.09.2008, 16:20
Oo, dzięki bjork. Martwiłam się czy coś nie pasi, ale zaś okazało się, że wszystko jest na miejscu. Dzięki i pozdr. :)

Björk
03.09.2008, 19:52
Już gdzieś pisałam, że ten regał jest dostępny tylko w trybie budowania zanim zmienisz parcelę na apartmentbase :)
Później znika :)

Świt
10.09.2008, 08:29
Czy ten regał działa pomiędzy mieszkaniami w bloku? Ustawiłam go w ten sposób i się okazało, że mieszkania, które połączyłam, są nie aktywne (nie mogą się do nich moje simy wprowadzić). Pozostałe mieszkania w tym bloku działają.

domilika
10.09.2008, 09:24
wydaje mi się, że nie działa pomiędzy mieszkaniami.

wyprowadź rodzinkę, zmień parcelę znowu na prywatną, wywal regał, zmień na apartament i sprawdź ile jest mieszkań w bloku, na niewynajętym budynku pojawia się ilość mieszkań w widoku otoczenia. liczba mieszkań powinna się zwiększyć o 2.