PDA

Zobacz pełną wersję : Osiedlowe Życie, a ogródki


Björk
30.08.2008, 16:06
Znalazłam sobie taki w sumie drobny błąd, ale irytujący...
W OŻ nie działają ogródki. Każde mieszkanie może posiadać tylko jedne, specjalne drzwi. Eliminuje to możliwość "miecia" wyjścia na ogródek. Szkoda :(
Bo dużo opcji z chodowaniem warzyw i drzewek owocowych z CPR nie działa...

blakistoni
30.08.2008, 16:12
No mnie też to wkurza :C
A jeszcze jak simka ma pragnienia "zasiać nasionko" czy "kupić drzewo owocowe" no to w ogóle..porażka..
ale z drugiej strony ogródek w bloku..:P
Trzeba poczekać na łatkę..może ona to naprawi :D

Sacline
30.08.2008, 16:45
Ja widziałam na fotkach te bliźniacze domki, jeden obok drugiego.
No więc, czy nie można zmienić typu parceli na mieszkalną, zrobić ogródek w tym domku, w którym będą mieszkać simsy, ogrodzić go płotem, zrobić schody do mieszkania, drzwi tylne...A potem na apartamenty...Nie można tak? O_o

Fizzly
30.08.2008, 20:41
Jak to nie można? Dajecie zwykłe drzwi z tyłu i ogradzacie ogródek, żeby tylko mieszkańcy domu mieli tam wstęp.

Björk
30.08.2008, 21:31
Jak to nie można? Dajecie zwykłe drzwi z tyłu i ogradzacie ogródek, żeby tylko mieszkańcy domu mieli tam wstęp.

Zgadzam się :)
Teoretycznie - do praktyki nijak to się ma...
Chyba, że wszystko budujesz na jednym poziomie (bez fundamentów), wtedy owszem działa...

Kolejna rzecz, to winda nie może być w mieszkaniu. Bo wtedy gra nie rozpoznaje tego jako mieszkania.

Fizzly
31.08.2008, 01:44
Żartujecie, prawda? O.O Winda odpada, pół-ścianki odpadają, ogródek odpada w domach z fundamentami... No bez jaj x3 Muszę to sprawdzić!

Björk
31.08.2008, 06:28
No nie - tak tragicznie nie jest, że nie można półścianek stawiać :)

tiki taki i kasztanki
01.09.2008, 16:45
Moze jak zmieni się kodem blok w dom a po budowie odwrotnie i zrobi się miejsce na ogródek to cos da.
Ja nie wiem jak jest ja gram w bloku i nie robie ogrodów i tym podobnych rzeczy

domilika
08.09.2008, 12:23
Nie żartujemy.
Schodów modułowych nie można budować z podestem, bo wtedy podest będzie jeszcze w lokalu, a wyższe piętro już nie.

Mam nadzieję, że łata wyjdzie szybciutko.

Domki szeregowe można budować, fajnym pomysłem jest wspólny teren wokół bliźniaka, wtedy można użądzać wspólne imprezki przy grillu.

Skoro opcja działa gdy wyjścia na ogródek z ogródkiem nie łączą schody to ciekawe czy da się zrobić to wyjście na zasadzie garazu w domu z fundamentem :D
musze spróbować :D

Woltuwa
08.09.2008, 16:52
changeLotZoning residential <- Zmienia parcelę na teren mieszkalny (domek jednorodzinny).

domilika
08.09.2008, 18:27
changeLotZoning apatramentBasic ---Zamienia w blok (ps.drzwi wstaw jak wpiszesz kod :) serioo mówie )

konkretniej: changeLotZoning apartmentBase

agnieszka130187
09.09.2008, 12:00
changeLotZoning residential <- Zmienia parcelę na teren mieszkalny (domek jednorodzinny).

Dzięki o ten kod mi właśnie chodziło,żeby blok zmienić w domek jednorodzinny. ;]

domilika
09.09.2008, 12:42
wpisujecie czasem help w konsolę kodów........ tam można sporo znaleźć.............