PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie Osiedla w dodatku Osiedlowe Życie


Björk
30.08.2008, 22:56
Aby zbudować blok mieszkalny trzeba wybrać parcelę mieszkalną i zbudować blok, o jakim marzą Twoje simy.

Uwaga 1: Pojedyncze mieszkanie może mieć tylko jedne, specjalne drzwi (takie z dywanikiem z jednej strony) i musi ze wszystkich stron być zamknięte ścianami.

Po skończonym budowaniu wpisujemy kod "changeLotZoning apartmentbase" i wychodzimy do otoczenia.
Możemy wprowadzić simów :)

Oto kod, który pozwala stawiać różne rzeczy poza mieszkaniem simów, kiedy simy już zamieszkują parcelę:

boolProp aptSubLotSpecificToolsDisabled false / true przywraca zakaz wychodzenia mebelkami poza mieszkanie.

Aby budować w apartamentach pełną parą wpiszcie:

boolProp aptBaseLotSpecificToolsDisabled false

Przejdźcie do trybu życia, zróbcie cokolwiek i z powrotem wejdźcie w tryb budowania.

I jeszcze uwaga na temat wieszania ozdób na ścianach na różnej wysokości.
Aby tą wysokość zmienić używamy klawiszy "[" i "]", a nie tych, które podano w ulotce dołączonej do gry.

shizeR
01.09.2008, 10:40
fajne na pewno skorzystam

Citronné
01.09.2008, 12:47
Dzięki ;] szukałam tego kodu na budowanie w apartamencie ;]]

Chantelle
01.09.2008, 14:29
Thanks,na pewno skorzystam.Miałam problemy z tymi rzeczami.

Rainbow
07.09.2008, 15:30
No więc wybudowałam sobie blok,no i wykasowałam skrzynkę (tą taką zwykłą,nie czynszową).

Wpisałam kod,wprowadziłam o bloku rodzinę i nie mam skrzynki czynszowej! Czy to dlatego,że wykasowałam tamtą? A może trzeba ją postawić samemu?

Björk
07.09.2008, 17:51
Oj Rainbow trzeba :)
NIE MOŻNA KASOWAĆ SKRZYNKI!!!
Ona sama się zmieni po wpisaniu kodu :)
Pozostaje zbudować Ci kolejną parcelę...

Rainbow
07.09.2008, 18:25
E tam,aż tak źle nie będzie,bo zanim wpisałam kod to sobie ją spakowałam :D

Ale lepiej dopisz to w poradniku,dla takich łośków jak ja ;)

asiolek
16.09.2008, 18:06
Super, zaraz też wybuduję sobie apartament :)
Bardzo fajny poradnik.

Kaska117
16.09.2008, 20:01
Super pordnik bardzo potrzebowałam tego jak regulować wysokość obiektów.

corvus
21.09.2008, 18:37
Dziękuje!!!!
Nareszcie moge zbudować Apartament!
Dziękuje jeszcze ze sto razy ;P
Regulowanie...e to się naciska "i"?

asiolek
21.09.2008, 19:15
nie naciska sie "i" ;p reguluje się tymi klawiszami : "[" "]"

Woltuwa
21.09.2008, 19:33
Uściślając są to nawiasy kwadratowe :P
Załączam zdjęcie:
http://i33.************/2gxmir9.jpg

Pozdrawiam :)
Woltuwa

PS
Aby zamieścić obraz na ścianie, oprócz w/w czynności trzeba jeszcze wcisnąć Ctrl + Alt i kliknąć, lub (łatwiejsze rozwiązanie) wpisać kod "move_objects on" i po obniżeniu/podwyższeniu po prostu kliknąć :D

Kolorowo
15.10.2008, 18:38
Przydatne :)

karasss
15.10.2008, 19:42
Dzięki ,właśnie mam zamiar zacząć budowę :)

mabda
19.10.2008, 14:06
nie dziala mi ten kod na budowanie w apartamencie :/ a plotek mi sie przypadkiem ustawil zanim zrobilam parcele apartamentowa :/

Woltuwa
19.10.2008, 14:22
Wpisujesz kod po zakończeniu budowy? Bo po wpisaniu go nalezy zapisać grę i wyjść do otoczenia, po czym powrócić do "już" osiedla :)

mabda
19.10.2008, 17:24
aha, czyli nie bedzie dzialac jakl juz mieszka sobie tam rodzinka i dopiero wtedy go wpisze?

Woltuwa
19.10.2008, 18:55
aha, czyli nie bedzie dzialac jakl juz mieszka sobie tam rodzinka i dopiero wtedy go wpisze?

w żadnym razie :) budujesz blok na parceli mieszkalnej i po skończonej budowie wpisujesz kod i dopiero wprowadzasz rodzinę :)

Björk
19.10.2008, 20:01
To chyba nie o to chodzi...
Mabda z tego co rozumiem wybudowałaś na parceli mieszkalnej blok, zmieniłaś go na osiedle, wprowadziłaś rodzinę, ale chcesz coś zmienić w bloku? Tak?
To wpisz ten kod, który podałam (a najlepiej dwa - nie wiem czemu, ale wtedy mi zawsze działają ;) - brak logiki) trochę pożyj simami, wejdź do trybu kupowania, postaw jakieś krzesło poza mieszkaniem i wejdź dopiero do trybu budowy. Powinien się odblokować... Ten kod niestety nie działa od razu...

Woltuwa
20.10.2008, 13:17
To chyba nie o to chodzi...
Mabda z tego co rozumiem wybudowałaś na parceli mieszkalnej blok, zmieniłaś go na osiedle, wprowadziłaś rodzinę, ale chcesz coś zmienić w bloku? Tak?
To wpisz ten kod, który podałam (a najlepiej dwa - nie wiem czemu, ale wtedy mi zawsze działają ;) - brak logiki) trochę pożyj simami, wejdź do trybu kupowania, postaw jakieś krzesło poza mieszkaniem i wejdź dopiero do trybu budowy. Powinien się odblokować... Ten kod niestety nie działa od razu...

Dziwne, mi działa(ją) od razu. Ale fakt, faktem ja już profilaktycznie wpisuje dwa od razu. Jeżeli na parceli mieszkają dwie rodziny a ty zmienisz coś poza domem w rodzinie A, to w rodzinie B będzie poprzednie rozmieszczenie przedmiotów. Tak więc lepiej wyprowadzić rodziny, zmienić parcelę w dom, wprowadzić poprawki i z powrotem zamienić w blok :)

mabda
20.10.2008, 19:47
ok, sprobuje w srode i zdam relacje :)

EDIT
dziala! udalo sie! oba kody pozwalaja na budowe w juz wybudowanym bloku :D

KREWT
16.11.2008, 08:25
Bóg zapłać. Miałem tyle wątpliwości. mam nadzieję, że teraz wszystko wędzie OK.

Ilona
18.11.2008, 23:03
tutaj jest hak,żeby wprowadzić się do umeblowanego Apartamentu

http://www.sims2workshop.com/viewtopic.php?t=2900&sid=

http://www.piggis-sims.net/Bienchen83/deutsch/index_d.html

olka1945
25.11.2008, 21:19
Ada sie bez dodatku OŻ mieć blok lub apartament moze jest jakiś hak lub kod

ultraviolence
09.02.2009, 16:18
Hej, a co zrobić z fantem znikających samochodów? Stawiam na parceli mieszkalnej samochody, mające imitować osiedlowy parking. Zmieniam typ parceli na apartament i co? Samochody znikają... Da się coś z tym zrobić?

Gio
09.02.2009, 16:23
U mnie nie znikają <głowi się, czy jest INNY>
Myślę, że nic nie powinno znikać z otoczenia, skoro jest po za mieszkaniem.

Edit: Możesz spróbować z tym kodem, na ustawianie rzeczy po za mieszkaniem. Gdzieś on tu był na forum...;)

Iminashi
09.02.2009, 16:38
nie, nie jesteś inny, tez tak mam...
"boolProp snapObjectsToGrid false - umożliwia ustawianie obiektów poza siatką
boolProp snapObjectsToGrid true - deaktywacja powyższego kodu"
nie wiem czy o to chodziło... ale trudno :D

Jaheira
11.02.2009, 09:14
Świetny poradnik! Od razu wróciła mi chęć budowania :))

aluminium.
28.02.2009, 19:30
Bjork.
Mam problem z tym kodem, bo jak już zbudowałam sobie blok i wpisuje te dwa kody (jeden po drugim) i nic nie działa.Nawet jak wpisze kod, zapiszę zmiany, wyjdę i od nowa wejdę, to nie mam tej dużej skrzynki ani w otoczeniu takie domku ruszającego sie na moim domem.
HELP .!!

Paka
28.02.2009, 21:24
Björk!
Jesteś cudna!
Osiedle już umiałem budować, ale pomogłaś mi z kodem, który nie pozwala meblom wystawać poza ściany!!:D
Dzięki:) ;]

Björk
01.03.2009, 08:54
Bjork.
Mam problem z tym kodem, bo jak już zbudowałam sobie blok i wpisuje te dwa kody (jeden po drugim) i nic nie działa.Nawet jak wpisze kod, zapiszę zmiany, wyjdę i od nowa wejdę, to nie mam tej dużej skrzynki ani w otoczeniu takie domku ruszającego sie na moim domem.
HELP .!!

Może wpisujesz kod na zmianę apartamentu w zwykłą parcelę?
Nie można tego kodu "changelotzoning..." używać jeżeli parcela jest zamieszkana.
Pozostałe dwa kody, które podałam działają, ale tylko "jak chcą" ;)
Nie widzę w tym żadnej logiki...

Paka - dzięki :)

aluminium.
12.03.2009, 15:08
Mi ten kod nie działa.
HELP.!

dżin.
12.03.2009, 18:14
A na pewno wszystko dobrze wpisałeś?
A może miałeś jakąś rodzinę wprowadzoną do domu, który chcesz zamienić w osiedle?

Bush
01.04.2009, 10:59
na pewno coś żle wpisujesz
sprawdź dokładnie :P

anie_1981
12.04.2009, 20:11
U mnie obydwa działają. Ale zauważyłam dwie rzeczy, po pierwsze, jeżeli mamy puste blokowisko do edycji, to lepiej jest używać changeLotZoning. Po drugie, obydwa kody do edycji zamieszkałych blokowisk działają, ale lubią jak się klika na tryb budowy i tryb budowania. To znaczy, jeśli wpiszemy je nie w trybie życia, tylko w trybie budowy, to nic się nie zmienia. Trzeba kliknąć na kupowanie i znowu na budowę. U mnie tam zawsze działają. A jeszcze przy okazji mam pytanko. Stworzyłam blokowisko z jednym parkingiem, dzięki kodom postawiłam na parkingu samochód i przez prawie tydzień facet jeździł nim bezproblemowo do pracy. Aż tu nastał poniedziałek, szefowa domu kazała płacić czynsz i wtedy coś się popsuło. Gostek próbował użyć samochodu żeby jechać do pracy, ale czynność znikała mu ciągle, ja też próbowałam klikać na samochód. Była tylko komenda "jedź do pracy" i nie szło gościa wysłać do pracy. Co ciekawe, pracodawca nie wysłał komunikatu ani o opuszczeniu dnia pracy, ani o skorzystaniu z urlopu. Wie ktoś co z tym fantem zrobić? Nie wiem czy we wtorek pojedzie gostek normalnie do pracy, kupiłam po godzinach pracy nowy samochód, ale jak mam kupować go co tydzień to już chyba wolę zrezygnować z auta albo mieć go tylko do wyjazdów na miasto.

αγάπη
05.05.2009, 21:05
Mi nie działał kod na budowę apartamentu bo zamiast
wpisać 'changeLotZoning apartmentbase' to
wpisywałem changeLotZoning apartamentbase.
Zauważcie że piszemy ....apartment... a nie apartament. :)

tomek.966
09.09.2009, 15:46
Szukałem tego kodu! Super poradnik!

Aeera
07.05.2010, 19:31
Pomocy ! Mi to nie działa ! Zbudowałam blok , wpisałam kod i wyszłam na otoczenie. Później znowu weszłam na parcele, i nic ! Wszytsko tak jak było ! ;( Normlana parcela. :(

Liv
07.05.2010, 20:11
Co rozumiesz pod pojęciem "normalna parcela"?
Jedyne, co miało się zmienić, to zablokowany w większości tryb budowania. (odblokowane tylko ściany i podłogi)

D_K
25.06.2011, 16:19
Szukałam na forum informacji o tym, czy podane kody w jakikolwiek sposób psują grę. Mam już w tym temacie bogate doświadczenie, więc teraz staram się sprawdzić każdy kod, którego zamierzam użyć. Mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi?

Liv
25.06.2011, 16:38
Jeśli nie będziesz się bawić nieznanymi opcjami boolpropa, na pewno gry sobie nie zepsujesz :)
Te mniej rozbudowane kody (typu moveobjects on i boolprop constrainfloorelevation false) są niegroźne :)

D_K
25.06.2011, 16:53
Dziękuję :) Szczerze mówiąc wpadłam w panikę, jak tylko zobaczyłam przy tych kodach słowo "boolprop'' (fragment kodu, który zmusił mnie do odinstalowania gry)... Czyli kody "boolprop aptsublotspecifictoolsdisabled" oraz ''boolprop aptbaselotspecifictoolsdisabled" są absolutnie bezpieczne?

Liv
25.06.2011, 18:15
Tak, gra się po nich nie psuje :)
Sama jakiś czas temu musiałam korzystać z tego drugiego :) Blok, na którym był użyty, dalej stoi i ma się dobrze :D

D_K
25.06.2011, 19:36
Dzięki za odp ;)

Weraxera
15.10.2014, 06:24
Najbardziej przydatne to są te kody na budowanie i wystawianie mebli poza mieszkanie ;)

milena182
07.06.2015, 08:08
Ściągnęłam ładne osiedle, trzy mieszkania niestety na fundamentach wiec nie moge nikogo wprowadzic puki nie usunę drzwi do ogródka i do garażu który jest jakby pół piętra niżej. Do tej pory przebudowywałam mieszkania tak aby dało się żyć simem ale tutaj brak możliwości aby osiedle zachowało swoją atrakcyjność :( znacie jakieś sposoby na to?

Liv
07.06.2015, 09:44
Jedyny sposób to grać bez ogrodu i garażu, albo nie grać wcale.

Vanitas
07.06.2015, 11:02
Nieprawda :) Wystarczy postawić niewidzialny płot w odpowiednim miejscu. Tutaj (http://www.moreawesomethanyou.com/smf/index.php/topic,12828.msg367457.html#msg367457) jest poradnik ;)

milena182
07.06.2015, 19:29
Nie wierzę ale działa :D
co prawda nie na ten dom który ściągnęłam (nie wiedzieć czemu) ale jestem zachwycona :) dziękuję Ci bardzo :*

milena182
23.10.2015, 11:23
Takie małe pytanko mi się nasunęło. Może jest jakiś hack/kod dzięki któremu do bloku w którym jest np 5 mieszkań można wprowadzić 5 rodzin a nie standardowe 4?

milena182
05.01.2016, 17:10
Ponawiam pytanie :)

Liv
05.01.2016, 17:43
Gdyby był taki, to byłam pierwszą, która by o tym wiedziała, bo sama chciałabym takiego moda. No a tak...

Dżiglipaff
04.02.2017, 23:47
Jejuniu, nawet nie wiecie jak jestem sfrustrowana! Wbudowalam setki bloków, apartamentowców itp, ale najnowszy odmawia posuszeństwa i braknie mi już pomyslów, co może być z nim nie tak.
Nie dziala wpisanie kodu changeLotZoning - pojawia się okno, że jeden lub więcej apartamentów jest nieprawidlowy - są 2. Po zapisaniu i wejściu do otoczenia parcela wyświetla się jak apartamentowiec, liczba mieszkań: 0. Czyli obydwa są zle.

Patrzylam na wszelkie szparki, usunelam saunę (ona mogla być powodem :( ) i zupelnie nie wiem co może być przyczyną.
Zrobilam fotki i wstawiam wam, może wy coś znajdziecie/doradzicie co zmienić, żeby dzialalo.

fotka z otoczenia, dla pokazania, jak bardzo zależy mi na tej parcel, bo pięknie wpisuje się w uklad mojego otoczenia
http://i64.************/1zj80i.jpg
sam budynek
http://imgshare.free.fr/uploads/a83591d700.jpg
i rzuty
piwnica:
http://imgshare.free.fr/uploads/627b3549db.jpg
parter
http://imgshare.free.fr/uploads/8ffc00a340.jpg
I piętro
http://imgshare.free.fr/uploads/1193e5270e.jpg
II piętro
http://imgshare.free.fr/uploads/9de1d480ac.jpg
strych
http://imgshare.free.fr/uploads/21c951337a.jpg
dach
http://imgshare.free.fr/uploads/2f3d5f482d.jpg

możecie mi pomóc i powiedzieć, co może być nie tak z tą parcelą?

Liv
05.02.2017, 07:25
Wyjścia na ogród. Sposób (http://www.moreawesomethanyou.com/smf/index.php/topic,12828.msg367457.html#msg367457).

Dżiglipaff
05.02.2017, 15:39
Dzięki! Nie wiedzialam, że tak nie wolno, zwykle buduję bloki bez ogródków, a jak już, to trafialy się tylko bezfundamentowe...