PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa bloku/mieszkań ?


MacieK
31.08.2008, 03:55
EDIT by Bjork:

W tym temacie przeczytacie jak zbudować własny blok, ile w bloku może być mieszkań, ile pięter itp. itd.
Polecam też zajrzeć tutaj (http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=46276) zanim założysz kolejny temat o budowie mieszkań...

______________

Zdaje się, że twórcy niezbyt byli pewni tego, że gracze będą chcieli zbudować swoje własne bloki/apartamentowce bo mnie osobiście wcale nie satysfakcjonują te gotowe mam natomiast problem z budową takiego obiektu.

Co należy zrobić aby zmienić status budynku na "osiedlowy" ?
Wstawienie drzwi mieszkaniowych separacyjnych nie wystarcza.
Gdzie dostępna jest skrzynka czynszowa ? Jak sprawić by simowie wynajęli poszczególny lokal a nie traktowali cały blok jako wspólną własność z innymi simami ?

Ponoć istnieje kod, którym zmieniamy status budynku. Proszę Was serdecznie o pomoc bo twórcy nie zechcieli nam ułatwić zadania i nigdzie nie jest to opisane odpowiednio. Osobiście uważam że jest to utrudnienie i brak wyobraźni ze strony Maxis'a.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję !

Björk
31.08.2008, 06:26
Trzeba po skończonej budowie napisać kod "changeLotZoning apartmentbase"

Do jednego mieszkania mogą być tylko jedne drzwi. Pamiętaj o tym podczas budowy :)

Poszczególnie mieszkania muszą buć oddzielone od siebie wysokimi ścianami i nie może być między nimi przejść.

Skrzynka czynszowa to będzie zmieniona zwykła skrzynka na listy, kiedy z powrotem wejdziesz na parcelę.

Ponoć istnieje kod, którym zmieniamy status budynku. Proszę Was serdecznie o pomoc bo twórcy nie zechcieli nam ułatwić zadania i nigdzie nie jest to opisane odpowiednio. Osobiście uważam że jest to utrudnienie i brak wyobraźni ze strony Maxis'a.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję !


Kod już podałam, ale wystarczyło przeczytać plik readme po instalacji ;)

Polecam się na przyszłość :)

stotka
31.08.2008, 07:33
Ponoć istnieje kod, którym zmieniamy status budynku. Proszę Was serdecznie o pomoc bo twórcy nie zechcieli nam ułatwić zadania i nigdzie nie jest to opisane odpowiednio. Osobiście uważam że jest to utrudnienie i brak wyobraźni ze strony Maxis'a.
jak to nie?!
a zajrzales do przeczytaj.txt (readme.txt)?

magda.
31.08.2008, 16:19
wpisuje kod i...nic...

Constantia
31.08.2008, 16:22
Wpisujesz kod i wychodzisz z działki.

MacieK
01.09.2008, 03:07
Wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuję za pomoc. Aaa, faktycznie zamknąłem od razu 'Read me' po instalacji. Hehe. Wielkie dzięki i zwracam honor Maxisowi zatem.

Mamełe
01.09.2008, 09:02
czy jak buduje sama blok, to musze umeblowac wszystkie mieszkania dla simow niezaleznyh?

magda1984
02.09.2008, 12:07
hehe nie musisz, ale sami sobie nie omebluja, wiec jak pojdziesz w odwietki swoim simem do niech to zastaniasz puste sciany :)

Mamełe
02.09.2008, 12:50
hehe nie musisz, ale sami sobie nie omebluja, wiec jak pojdziesz w odwietki swoim simem do niech to zastaniasz puste sciany :)

Dzieki magda za odpowiedz :) Strasznie mi sie nie chce meblowac tylu mieszkań ;)

Vanesca
02.09.2008, 12:57
A ja sobie wszystkie umeblowałam a tu bach - pusto. Zostało tylko podstawowe wyposażenie kuchni i łazienki :(

MAM PYTANIE:
zbudowałam sobie apartamentowiec, gdzie na dole, w części wspólnej są podjazdy i garaże. Teraz, kiedy moja Simka chce mieć autko, nie mogę go postawić ani przed ani w garażu. CO JEST GRANE?

Mamełe
02.09.2008, 13:00
A ja sobie wszystkie umeblowałam a tu bach - pusto. Zostało tylko podstawowe wyposażenie kuchni i łazienki :(

Mi narazie nic nie wyrzuciło, ale po użyciu kodu nie zmienilo mi skrzynki na listy na te apartamentową :(

Vanesca
02.09.2008, 13:01
Trzeba wyjść do okolicy i już. Pamiętałaś o tym?

Mamełe
02.09.2008, 13:09
Trzeba wyjść do okolicy i już. Pamiętałaś o tym?

No jasne. Jest zielona ikonka nad budynkiem, przychodzi wlasciciel, tylko ta skrzynka.
Bede musiala chyba przerobic jakis istniejacy apartament :)

magda1984
02.09.2008, 19:13
A wstawiles te separujace drzwi ? do kazdego mieszkania ? bo musza byc, dzieki nim wyznaczana jest ilosc mieszkan,wiec pewnie Twoj dom traktowany jest jako apartament,ale jedno mieszkaniowy i dlatego skrzynka sie nie zmienila.


A co do stawiania samochodu to mialam ten sam problem,i to chodzi chyba o to ze nie zrobilas drzwi z garazu do mieszkania. I bez drzwi takich wlasnie zwyklych do mieszkania garaz traktowany jest jako miejsce poza parcela.

Vanesca
02.09.2008, 20:02
no to trzeba będzie przerobić... ;)

Mamełe
03.09.2008, 04:51
A wstawiles te separujace drzwi ? do kazdego mieszkania ? bo musza byc, dzieki nim wyznaczana jest ilosc mieszkan,wiec pewnie Twoj dom traktowany jest jako apartament,ale jedno mieszkaniowy i dlatego skrzynka sie nie zmienila.

Wstawiłam, bo czytało jako 12 mieszkań.

Juz sobie poradziłam. Znalazłam dziada, który mnie tak urządził. Oczywiście niekompatybilny dodatek. Nie było łatwo, bo CI go wcale za takiego nie uważał. Spakowałam parcele do pliku a potem w CI sprawdzilam co tam jest i od po nazwie razu namierzyłam "podejrzanego".
Był nim plik SEDD_BuyMailboxBV.package Już go wywaliłam i jest ok :)

domilika
08.09.2008, 12:18
A wstawiles te separujace drzwi ? do kazdego mieszkania ? bo musza byc, dzieki nim wyznaczana jest ilosc mieszkan,wiec pewnie Twoj dom traktowany jest jako apartament,ale jedno mieszkaniowy i dlatego skrzynka sie nie zmienila.


A co do stawiania samochodu to mialam ten sam problem,i to chodzi chyba o to ze nie zrobilas drzwi z garazu do mieszkania. I bez drzwi takich wlasnie zwyklych do mieszkania garaz traktowany jest jako miejsce poza parcela.

po zmianie parceli na apartament można dostawić autka i wtedy simowie mieszkający w apartamentowcu mogą ich używać, chociaż nie są ich prywatne.
jesli dostawi się je gdy tryb budowania jest jeszcze dostepny to znikną.

Vanesca
08.09.2008, 12:20
A co do GARAŻU. Mój cudowny, genialny i wspaniały chłopak odkrył, że aby garaż przy apartamencie działał, to oprócz tego, że musi być bezpośrednio z apartamentem połączony drzwiami, to jeszcze musi być w nim zamontowana ta NOWA BRAMA.(Poniżej fotka) Stara nie działa. Takie proste, a ja z tym pół dnia walczyłam na różne sposoby

http://www.glorek.xoop.pl/brama.JPG

MysiaPysia19971
12.09.2008, 13:26
Mam takie pytanko, było już parę razy pytane ,ale się spytam...

Zbudowałam blok 4 piętra,ma sypy na śmieci,windy (z OŻ),cztery mieszkania,reszta 2 to zwykłe drzwi,boisko plac zabaw i balkony.

No więc skończyłam budowę i wpisuję:

changeLotZoning apartament base

kod się wpisuje,wychodzę i zapisuję działkę i nic :p

Co mam zrobić???????????????????????????????????????????? ?????????????????

Woltuwa
12.09.2008, 13:47
Mam takie pytanko, było już parę razy pytane ,ale się spytam...

Zbudowałam blok 4 piętra,ma sypy na śmieci,windy (z OŻ),cztery mieszkania,reszta 2 to zwykłe drzwi,boisko plac zabaw i balkony.

No więc skończyłam budowę i wpisuję:

changeLotZoning apartament base

kod się wpisuje,wychodzę i zapisuję działkę i nic :p

Co mam zrobić???????????????????????????????????????????? ?????????????????


źle wpisujesz kod ;)

Poprawny:

changeLotZoning apartmentbase * **

pomiędzy "apartment" a "base" nie ma spacji :P


* Podziękowania dla Vanescy za zwrócenie uwagi.
** hmm... jednak poprawnie, jest "apartment". (źródło: Plik ReadMe)

MysiaPysia19971
12.09.2008, 14:12
Ach wielkie dzięki ;)

Vanesca
12.09.2008, 14:44
i nie "apartAment" tylko "APARTMENT"

MysiaPysia19971
12.09.2008, 15:52
Rany Vanesca wielkie DZIĘKI ;)Bo cały czas mi wyskakiwał błąd jak wpisywałam tamte ,,apartAment"
I jeszcze raz dziękuję!!!!!!!!!!!!!

EJ70
16.09.2008, 07:28
Gdzie mogę znaleźć ten plik który blokuje zmianę skrzynki pocztowej?

Mamełe
16.09.2008, 07:29
Gdzie mogę znaleźć ten plik który blokuje zmianę skrzynki pocztowej?

W Downloads

EJ70
16.09.2008, 08:55
Dzięki! Szukałam ale podanego tutaj pliku nie znalazłam. Pozbyłam się wszystkiego i teraz gra działa normalnie.

Mamełe
16.09.2008, 12:13
Dzięki! Szukałam ale podanego tutaj pliku nie znalazłam. Pozbyłam się wszystkiego i teraz gra działa normalnie.

Bo mogleś to wrzucic z jakims instalowanym domem i plik ma teraz nazwe np 745475684sdbgdgfusgfdjbduirgudyr.package :( Ja mialam takie aż 3!
Sprawdzalam Clean installerem i wtedy ten plik wyskakuje bodajze pod nazwa mailbox. Mozna tez spakowac wadliwy apartament do pliku i podejrzec w CI nazwe pliku i wywalic :)

Odudu
16.09.2008, 16:17
Dobrzy ludzie pomóżcie prosze !!!

Wpisuje ten kod na zmiane parceli na apartament na różne sposoby i nic :( nic nie dziala. Robiłem wszystko jak pisaliscie i nic. Pomóżcie co mam zrobić ??? O co tu chodzi ?.

Björk
16.09.2008, 16:38
po wpisaniu kodu trzeba wyjść do otoczenia.
Dopiero wtedy się zmienia na osiedle.
I jeszcze sprawdź czy piszesz APARTMENT bo to najczęstszy błąd... oczywiście z małych liter :)

legolas
16.09.2008, 16:45
a mi kiedys jak zbudowałem dom towyskoczyło okno ,że mam nie prawidłowo zbudowane mieszkanie ale blok był normalny to jest błąd w grze czy cos??Może mi ktos to wytłumaczyc??

Björk
16.09.2008, 16:53
Mogę. Prawdopodobnie mieszkanie "nie było zamknięte" - brak jednej ściany, ogrodzenia tarasu, schody z tarasu do ogródka, dodatkowe drzwi wstawione przy wyjściu z mieszkania, winda w mieszkaniu...

na początek proponuję używać tylko jednych drzwi z tą wycieraczką... a reszta wyjdzie w praniu ;)

Odudu
16.09.2008, 16:53
Dobrze wpisuje kod o tak changeLotZoning apartment i pokazuje mi w oknie kodów że nieznana komenda albo kod zly. zwariuje ze zlosci. prosze pomozcie !!!!! wrrrrr !!!

legolas
16.09.2008, 16:56
Bjork wstawić drzwi po wpisaniu kodu??czy jak to??
@up changeLotZoning apartmentbase nie apartment

Björk
16.09.2008, 16:57
A masz w ogóle dodatek Osiedlowe Życie?

Sorka za pytanie, ale czasami najprostsze rzeczy są niezauważalne...

legolas
16.09.2008, 16:58
Ale o kogo to pytanie było??
Jak do mnie to ja mam ;D

Björk
16.09.2008, 17:02
o zapomniałam o base na końcu ;)

Legolas - budujesz wszystko najpierw, a później zmieniasz kodem...
inaczej stracisz możliwość budowania :)
A że Ty Legolas masz OŻ to wiem :)

Odudu
16.09.2008, 17:04
No tak sorki na koncu base,,,,
"changeLotZoning apartmentbase" tez nie dziala ta sama informacja w oknie ze zla komenda wogole ze wszystkich kodow podanych przez producenta dziala tylko jeden - "changeLotClassification" reszta nie dziala. ???????????????

Tak mam osiedlowe zycie :) CO robic co robic, pomozicie juz dwa dni sie z tym męcze !!!

Odudu
16.09.2008, 17:33
DZIALA !!! zle wpisywalem cos albo to od drzwi balkonowych ktore usunalem teraz. Dziekuje za pomoc, zmykam grac. Sory za post pod postem ale musialem napisac ze dziala

simonek
17.09.2008, 20:31
ehhh, to garaż MUSI przylegać do mieszkania?

Woltuwa
18.09.2008, 13:30
No tak sorki na koncu base,,,,
"changeLotZoning apartmentbase" [...]

Na przyszłość: changeLotZoning apartmentbase *

Brakowało "a" :)

@Edit. Jednak poprawny kod jest bez "a"

* podziękowania dla Mamełe za zwrócenie uwagi.

Mamełe
18.09.2008, 13:45
Na przyszłość: changeLotZoning apartamentbase

Brakowało "a" :)

Nie brakowało. Ma byc apartment

Woltuwa
18.09.2008, 16:53
Ahh.. To jak w końcu ma być? "apartment", czy "apartament" ??

@Edit.

Faktycznie, jest apartment
Źródło: plik ReadMe.

zelkam
18.09.2008, 16:55
Ma być apartAment.

Björk
18.09.2008, 18:17
Ma być apartAment.

nie kłócić się ;)
APARTMENTBASE i koniec...
wystarczy przeczytać plik readme...

Woltuwa
18.09.2008, 19:47
nie kłócić się ;)
APARTMENTBASE i koniec...
wystarczy przeczytać plik readme...

A kto tu się kłóci? :P

"Apartment" to angielska forma, której polskim odpowiednikiem jest "apartament" - tak dla zainteresowanych :D

PS
Nawet na angielskiej okładce widnieje "Apartment Life"
http://img84.imageshack.us/img84/3972/256pxthesims2apartmentlbp8.png

karasss
12.10.2008, 21:14
100 SETNY POST ___ NARESZCIE :P ... Od 04.01.2008 ... pisałem i .... pisałem aż napisałem Jublieusz :) fFAJNIeE i w dzień Kupna Osiedlowego Życia:O

Mam TO !!!! JAK JA SIĘ CIESZĘ ;)


:):):P:P:D:O

"Idę sobie rynkiem Wrocławia mówię do siostry , wejdźmy (do EMPiKA) i kupiłem !!!! "



Pytanie :

- Da się mieszkać w "bloku" chodzi mi o taki 5 piętrowiec i sobie tak mieszkać w "małym" , albo w apartamencie ... ` bo ja - na próbę bo szybko włączyłem bo brat chciał na kompa i wszedłem do tego nowego otoczenia (nie pamiętam nazwy) i tam takie "domki" piętrowe - "małe"
...
No właśnie czy są takie ``bloki`` ^^ jak wyżej ? /\ /\


Z ^^ DZIĘKI

Björk
12.10.2008, 21:18
Możesz sobie zbudować 5 piętrowy blok.
sethighestallowed level 255 taki jest kod na wysokie budynki.
Budujesz na parceli mieszkalnej, ale resztę doczytaj w poradnikach na forum...

karasss
12.10.2008, 21:23
Dzięki , ale mi chodzi czy są takie maxisowkie już bloki - albo czy ktoś na forum zrobił?

kawka0
01.11.2008, 14:57
Dzięki temu wspaniałemu forum wreszcie znalazłem kod na budowanie własnego bloku:)Ale mam jeszcze jedno pytanie : Czy w moim bloku mogę zbudowac więcej niż 4 mieszkania???(Jakbyście mogli to dajcie od razu kod na budowe bloku to Changing... i kod żeby móc budowac wiecej niż 5 pięter żebym już wszystko miał w jednym temacie :P)

Björk
01.11.2008, 15:18
sethigheestallowedlevel 255 - piętra
changeLotZoning apartmentbase
Może być więcej niż cztery mieszkania

kawka0
01.11.2008, 17:19
wielkie dzieki!!!:)

mabda
02.11.2008, 09:15
mieszkan moze byc dowolna ilosc, ale tylko do 4 mozesz wprowadzic swoje rodziny

kawka0
02.11.2008, 12:37
ok dzieki!!;)

baisers
02.11.2008, 15:02
A ja mam kolejny problem..Wybudowałam sobie super mieszkanko...i zapomniałam wstawić drzwi :((...zatwierdziłam kodem na blok i teraz jedna wielka klapa. Da się jeszcze to zmienić aby mogła wstawić drzwi do pokoju?

Björk
02.11.2008, 15:26
Da. Wystarczy przeszukać forum
Polecam Poradniki :)

Woltuwa
02.11.2008, 15:28
A ja mam kolejny problem..Wybudowałam sobie super mieszkanko...i zapomniałam wstawić drzwi :((...zatwierdziłam kodem na blok i teraz jedna wielka klapa. Da się jeszcze to zmienić aby mogła wstawić drzwi do pokoju?

changelotzoning residential - wpisz kod, wyjdź z parceli i wróć do niej. Wstaw drzwi i wpisz kod:

changelotzoning apartmentbase i gotowe! :P

PS
Koniecznie wyprowadź wszystkie rodziny przed rozpoczęciem tych zmian!!

baisers
02.11.2008, 17:09
Dziękuję :)

legolas
02.11.2008, 17:16
a ja muszę powiedzieć ,że te kody co bjork napisała mi teraz nie działają :((

Flavour
04.11.2008, 13:39
Pewnie w duchu śmiejecie się, i pomyślicie żebym skorzystała z wyszukiwarki, ale dajcie kod na zmienienie domu w apartament, tj. blok z OŻ.

I powiedzcie tez:
Czy apartament mam budować na parceli publicznej czy zwykłego domu?

***
Jak odpiszę że już mam to można skasować temat.

legolas
04.11.2008, 15:29
pierw bierzesz parcele mieszkalną i budujesz blok
potem wpisujesz changelotzoning apartmentbase

Przeczytaj (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=46701/)
Lub TO (http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=46276/)

ultraviolence
04.11.2008, 17:12
Flavour, myślę, że to bez różnicy na jakiej parceli najpierw budujesz, ale osobiście poleciłabym Ci mieszkalną - sama od takiej zaczynałam, budując apartamentowiec :)

krys_wroclaw
23.11.2008, 10:01
Słuchajcie Ja z moją drugą połówką namęczyliśmy się nad budową domu na parceli publicznej. Wybudowaliśmy tam sklepy, sauny, siłownie, fryzjera itd. Wpisaliśmy "changeLotZoning apartmentbase" (uwaga duże litery mają znaczenie!) i wyszliśmy do okolicy zgodnie z poradami na forum. Wszystko ładnie ślicznie. Jest kwadratowy domek nad parcelą - myślę YES! UDAŁO SIĘ! Chwilę potem daje na sima wprowadzam go i on tam jest, lecz po załadowaniu miejsca pojawiają się tylko tryby Meblowania i Budowania. Niema natomiast trybu Sima (ten pierwszy z postura sima na niebieskim tle). Teraz będę prubować zmienić parcele kodem "changeLotZoning residential" i potem użyje znów kodu "changeLotZoning apartemtbase" i powiem wam czy to da rade.. Staram się zrobić na jednej parceli 4 rodziny i sklepy żeby nie tracić czasu na dojazdy do innych parceli. Jeśli się mi uda to będzie dla mnie przełom w grze The Sims 2 :) Pozdrawiam i do zobaczenia :) !!

legolas
23.11.2008, 10:33
Nie nie to nie tak
Pierw wybierasz parcelę na której chcesz wybudować sklep czyli tą społeczeństwo
a na koniec budowy wpisujesz

changeLotZoning residential i już i działać i zbijać kasę :D
changeLotZoning apartmentbase na apartament/blok kto jak woli a w apartamencie/bloku nie można mieć sklepu

krys_wroclaw
24.11.2008, 12:41
No właśnie. Napisze tylko dla początkujących że aby móc grać wogóle jako "w bloku" trzeba zacząć budować na parceli mieszkalnej a potem wpisać kod "changeLotZoning apartmentbase" i można normalnie śmigać w grze. Natomiast nie można grać jeśli zacznie się budować na parceli publicznej i po wpisaniu kodu co prawda pojawi się ikonka z "blokowiskiem" ale po wrzuceniu tam sima okazuje się że można sobie tylko kupować meble i malować ściany a nie można wogóle grać! To tak żeby nikt nie tracił czasu tak jak Ja ;) PZDR! Wszystkich!

izusia_wroc
27.11.2008, 13:04
Ok a jeżeli mam taki problem , że gdy chcę wprowadzić simów do mojego bloku pojawia mi się komunikat , że nie ma w nim mieszkań ! sprawdziłam wszystko , drzwi, połączenia ścian czy czegoś nie brakuje ale wszystko jest. Kod wpisałam prawidłowo bo po wyjściu z praceli pojawiła się nad moim blokiem odpowiednia ikonka. Budowałam na praceli mieszkalnej więc wszystko powinno być dobrze...więc dlaczego nie mogę sie tam wprowadzić ?!

Gio
27.11.2008, 13:32
Ale musisz mieć odpowiednie drzwi, tzn. te z od razu taką wycieraczką przed nimi.
a może wszystkie mieszkania są już zajęte?

izusia_wroc
27.11.2008, 13:48
właśnie wszystkie drzwi wejściowe do mieszkań to są te z wycieraczką. Zwykłe drzwi są tylko wejściowe do bloku (dokładnie te w stylu gregoriańskim). A problem tkwi w tym , że pomiędzy dwoma blokami mieszkalnymi wybudowałam 3, w którym mają być pomieszczenia wspólne... wkleiłabym zdjęcie, ale coś mi nie wychodzi ...może te pomieszczenia wspólne mają mieć jakieś odpowiednie drzwi ??

Gio
27.11.2008, 13:53
A, coś w stylu takich pomieszczeń gospodarczych, dodatkowych pokoi, piwnic, skłądzików, tak? Więc o ile dobrze mi wiadomo nie da się zrobić takiego czegoś.
Jedynie przez połączenie tego mieszkania przejściem, do tego drugiego pomieszczenia.

Mam nadzieję, że choć nie pomogłem rozwiązać problemu, mój cenny czas na pisanie tego posta nie został stracony na marna. Pozdrawiam! :)

izusia_wroc
27.11.2008, 14:07
dzięki Ci ślicznie za poświęcenie czasu...będę coś kombinować :)

Bart667
07.12.2008, 14:36
Hej...
Mam pytanie jezeli mam wstawione elementy szklarni do mieszkania z cztery pory roku czy moge przekszatlic je na apartament z osiedlowego zycia za pomoca kodu czy wszedzie musza byc sciany??
Bardzo prosze o pomoc.....

Alisha
07.12.2008, 18:44
Zdaje sie, ze nie... :rolleyes:
Ale nie jestem pewna... :(

YouWontEverKnowMe
31.01.2009, 15:04
Czy w jednym bloku może mieszkać więcej niż 4 simowe rodziny?
Czy jest na to kod, albo trick?

surczak
05.02.2009, 12:41
A ja mam taki problem: zrobiłam śliczne mieszkania, ale grze nie podoba się, że każde mieszkanie ma własny ogródek: taras i zielony kawałek terenu, ogrodzony tym wysokim kamiennym płotem (jak w Osiedlu Nadmorskim, jednej z kamienic maxisa). czy grze przeszkadza to, że każde mieszkanie ma ten taras i z niego schody do ogródka? przecież każdy ogródek jest ogrodzony dokładnie... (no i w tym osiedlu nadmorskim też są ogródki)
da się jakoś temu zaradzić?
z góry dzięki za pomoc

Björk
05.02.2009, 13:15
A ja mam taki problem: zrobiłam śliczne mieszkania, ale grze nie podoba się, że każde mieszkanie ma własny ogródek: taras i zielony kawałek terenu, ogrodzony tym wysokim kamiennym płotem (jak w Osiedlu Nadmorskim, jednej z kamienic maxisa). czy grze przeszkadza to, że każde mieszkanie ma ten taras i z niego schody do ogródka? przecież każdy ogródek jest ogrodzony dokładnie... (no i w tym osiedlu nadmorskim też są ogródki)
da się jakoś temu zaradzić?
z góry dzięki za pomoc

Niestety nie. Próbowałam, ale wrzeszczało, że nie można utworzyć osiedla, ponieważ przynajmniej jedno mieszkanie jest nieprzepisowe.
Można tylko zrezygnować z fundamentów. I wtedy mieć ogrodzony ogródek :(

Czy w jednym bloku może mieszkać więcej niż 4 simowe rodziny?
Czy jest na to kod, albo trick?

Mieszkań może być więcej niż 4, ale tylko cztery będą mogły być zamieszkane przez simów, którymi kierujesz. Resztę mieszkań zajmą postacie niezależne.

surczak
05.02.2009, 19:03
dzięki, bjork. takiej odpowiedzi się obawiałam... a ja tak lubię fundamenty - jest wtedy tak ślicznie! sniff.

Świt
05.02.2009, 19:36
No właśnie. Mi też bardziej się podobają domki na fundamentach, a tu takie niedopatrzenie ze strony twórców gry :(. Po cichu liczę na nowego patcha.

surczak
06.02.2009, 10:50
ech, no i mam kolejny problem... (a nie znalazłam takiego wątku, ale może wyszukiwarka mnie przerasta). co mam zrobić, żeby winda działała. próbowałam już umieścić ją na różne sposoby, ale wyświetla się komunikat: sufit jest za nisko. mimo, że na wyższym poziomie nie ma podłogi...
mam nadzieję, że sposób okaże się tak prosty, że załamię się swoją głupotą. XD

ddo bwayo
06.02.2009, 12:55
A no właśnie chyba chodzi o to by była podłoga... :P Chyba...

Liv
06.02.2009, 14:58
@up: NA PEWNO. Jak się nie ma podłogi na piętrze, nigdy nie będzie się dało zbudować windy.

beata18ns
20.03.2009, 11:25
sluchajcie a ja nie mam skrzynki na czynsz.. tej takiej powiekszonej wogole jej nie ma i w tych apartmanetach co ja robie i wtych blokach juz w grze.. zainstalowalam latke, usunelam te pliki ktore mi sugerowal CI, weszlam do gry i ciagle tam byla sciagnieta przypadkowo skrzynka na listy, jednak nie moglam jej znalesc przez CI, wzielam wiec i usunelam ja w trybie kupowania, nie mam teraz wogole skrzynek ani jednej ani drugiej, pomozcie bo jzu trace cierpliwosc do tej gry.. chcialabym sobie wkoncu zagrac majac ta powiekszona skrzynke .. pomozcie

avenly
20.03.2009, 22:12
zwykła skrzynka po zmianie parceli na mieszkania do wynajęcia się zmienia w tą na czynsz.
A mi się takie dziwne coś stało, wybudowałam sobie swoj blok, zrobiłam 6 mieszkań, w każdym umeblowałam tylko kuchnie i łazienkę i wprowadziłam swoją rodzinę. No i wszystko by było ok, gdyby nie to, ze jak wchodze do mieszkań innych simow, to nie mają nic umeblowane tylko tą moją kuchnie i łazienkę, a przecież chyba powinni sami sobie umeblować wszystko ? I w jednym mieszkaniu, w którym mieszka jakiś niezależny sim nawet bez wchodzenia do niego widac całą kuchnię i moi simowie zamiast myc naczynia u siebie chodzą do tej jego kuchni . Co jest grane ?

Björk
21.03.2009, 06:13
Jeżeli chcesz by inni simowie mieli umeblowane mieszkania to sama musisz to zrobić w trakcie tworzenia bloku. Inaczej się nie da.
Prawdopodobnie ta kuchnia nie należy do żadnego mieszkania z powodu jakiegoś drobnego błędu - może zapomniałaś o jednej ściance, albo użyłaś tzw "złotych podziałów", które podobnież psują bloki.

avenly
21.03.2009, 09:22
Ech, a myślałam, że jak w blokach maxisa sami sobie meblują to tu też :O
Co do ścian to wszystkie są ;P a o co chodzi z tymi złotymi podziałami ? Bo oddzieliłam kuchnię taką małą ścianką działową od reszty mieszkania.

Emallie
21.03.2009, 18:13
Hmmm?? A u mnie sami meblują ci sąsiedzi i nie moji wchodze sobie na jakis bloczek który nie jest umeblowany i po jakims czasie Buhh umeblowane są i sąsiadów..;):)

Björk
22.03.2009, 07:16
Hmmm?? A u mnie sami meblują ci sąsiedzi i nie moji wchodze sobie na jakis bloczek który nie jest umeblowany i po jakims czasie Buhh umeblowane są i sąsiadów..;):)

Emilcia - bo pewnie wchodzisz w już wybudowane bloki. Jak sama budujesz, to musisz wszystko umeblować, by sąsiedzi mieli wyposażone wnętrza.

Łezka
22.03.2009, 09:54
Mam pytanie... czy kiedy wybuduję jedno mieszkanie i zmienię kodem na parcelę "blokową" to mój sim będzie mógł tam mieszkać sam i płacić czynsz? Czy tylko może być 3 lub więcej mieszkań?

Björk
22.03.2009, 10:00
Już dwa mieszkania mogą być :)
Ale z jednym nie próbowałam :) <ale offtop ;)>

Łezka
22.03.2009, 10:06
Jeszcze jedno moje pytanie... czy kiedy wezmę współlokatora to gdzie on będzie spał?? Kiedy, np. ja swoim simem będę jeszcze coś robił, a to będzie noc to czy współlokator pójdzie spać do swojego łóżka czy do mojego?? I w ogóle jak mu powiedzieć, który to jego pokój?

Björk
22.03.2009, 10:31
Na każdych drzwiach jest opcja "wstęp tylko dla..." i w ten sposób możesz zamknąć swoją sypialnię przed współlokatorem.
A on może spać nawet na kanapie.

Łezka
22.03.2009, 10:33
OK... bardzo Ci dziękuję Bjork za pomoc.

WOoo!
30.03.2009, 20:35
Może być tylko jedno wejście do mieszkania. Czy można więc zrobić balkon? Pytam choć jeszcze nie mam OŻ

Björk
30.03.2009, 20:39
Może być balkon, ale musi być cały zagrodzony, bez żadnych wyjśc do ogródka itp. I nie może być wspólny taras dla kilku mieszkań

anie_1981
23.04.2009, 13:20
Każde mieszkanie musi być wyraźnie odgrodzone od reszty budynku, ale można zrobić wspólne pomieszczenia. Ja mam blok z piwnicą, do której wstawiłam basen, yakuzie, karaoke. Teraz ciągle wysłuchuję, "wysokich inaczej, umiejętności wokalnych moich sąsiadów..." Ktoś tu pisał, że samochody znikają po wyjściu do otoczenia, a potem nie można ich postawić na parkingu, jeżeli parking się znajduje na części wspólnej. Otóż polecam patch, u mnie było to samo. I już jest OK. Ten patch poprawia też to że te najtańsze schody spiralne nie mogły być ustawiane jedne na drugich.

lejdjikacha
10.10.2009, 18:04
ja mam takie pytanko .. :)

bo jak zrobiłam swój własny blok , wpisałam kod , wyszłam ok . Jest blok . Wprowadziłam już tam własną rodzinkę i okazało się że zapomniałam im zrobić drzwi na balkon :/ wyszłam do otoczenia wyprowadziłam rodzinkę i chciałam dorobić drzwi . Ale nie mogłam . Drzwi ,ściany itd. były nie podświetlone . Czy może istnieje jakiś kod żeby blok stał się normalnym domem żybym mogła dorobić te drzwi ? Bo zrobiłam tam grilla , plac zabaw dla dzieci i szkoda mi tego . :(
z góry dzięki :):)

Björk
10.10.2009, 18:09
Zmień przed budowaniem na zwykłą parcelę i ponownie na osiedle.

lejdjikacha
10.10.2009, 18:12
ale ja już ten blok zrobiłam i wrazie co to przeniosłam go do katalogu . i teraz nie wiem jak moge zmienić te osiedle na zwykłą parcelę i znów ten blok przerobić .

Milou
10.10.2009, 19:30
Wejdź w to osiedle i wpisz kod:
changeLotZoning residential

lejdjikacha
11.10.2009, 12:32
aha :)
dzięki bardzo Milou :)
o to mi właśnie chodziło .
pozdrowionka :) :) :)

KAJA401
29.12.2009, 12:20
A ja mam inny problem:/ otóż zrobiłam sobie blok który ma 2główne wejścia że wychodzi tak jak by były 2klatki schodowe na parterze w jednej klatce mam 2 mieszkania to samo w drugiej i potem na piętrze w jednej i drugiej klatce mam po kolejne 2mieszkania to razem wychodzi 8mieszkań do wynajęcia.I tu zaczyna się problem do wynajęcia po zmienieniu tego w apartament są tylko 4mieszkania te na piętrze:/ale nie to jest wkurzające jak zamieniałam ten budynek w apartament to pojawiał mi się napis "jedno z mieszkań jest niestandardowe/nieprawidłowe wejdź w otoczenie i następnie usuń/napraw wadliwe mieszkanie".No i szukałam i szukałam wszystkie mieszkania są pozamykane mają wszystkie ściany mają po 1parę drzwi wszystko jest szczelne.Tylko że czytając tu przeczytałam iż może być tylko dla moich rodzin 4mieszkania do zamieszkania to prawda???no i mam zamiast schodów windę prowadzącą z parteru na 1piętro może to ona szkodzi i przez nią nie są odczytywane te dolne mieszkania, a no i mam zbudowany ten b lok na fundamentach a coś czytałam że z fundamentami to coś jest nie tak:/ więc ja już nie wiem co mi szkodzi:/ pomoże mi ktoś???

Björk
29.12.2009, 12:28
Jeżeli dobrze zrozumiałam, to masz windę w mieszkaniu dwupoziomowym?
No tak tak nie może być :)
Winda może być tylko na klatce schodowej.
A czy nie masz tarasów?
A najlepiej, jakbyś mi podesła rzuty tego bloku na maila, to zobaczę co może być nie tak...
Ilość mieszkań w bloku nie ma żadnego znaczenia.
Możesz mieć ich nawet 15 :)
Ale tylko cztery rodziny, którymi chcesz grać możesz wprowadzić...

KAJA401
29.12.2009, 12:33
No mam na parterze ale karzdy taras jesty oddzielny nie sa nawet polaczone jednym fundamentem sa daleko od sieb ie one pelnia role balkonu tylko ze na parterze a w pierwszej klatce u gury tez mam balkony by mozna bylo zejsc do placu zabaw i ogolnie na teren do zabawy.

Björk
29.12.2009, 12:43
A masz zejście z tarasu do ogródka?
Bo tak też nie może być...

KAJA401
29.12.2009, 12:47
Tak ale jest zamknięte bramką:/zresztą tak jak u góry.
A już ci wysłałam na maila żuty bloku:)

Björk
29.12.2009, 14:11
A może ktoś skorzysta - furtka też jest traktowana jako drzwi. Nie może być furtek. TYLKO JEDNE drzwi do mieszkania. Koniec. :)

KAJA401
29.12.2009, 14:13
ahaaa no to dzięki przynajmniej wiem co jest nie tak:) zaraz to naprawię i dam puźniej znać czy się już wszystko dobrze ułożyło:)

impreza
08.02.2010, 17:42
Pomocy!
kilka dni budowałam apartament, wszytko jest jak należy, zrezygnowałam z garaży i do każdego z mieszkań prowadzą oddzielne drzwi, wpisuje kod , wychodzę do otoczenia i tam mam nad budynkiem te domki z zakresem cen, skrzynka nie zmieniła się. Gdy wprowadzam rodzinę okazuje się że teoretycznie rodzina jest ale w rzeczywistości rodziny brak, tak jak by tam nikt nie mieszkał. Co mam zrobić?

Starlight
08.02.2010, 18:28
Impreza... Data..Ale ok
Jeśli ktoś mieszkał tam i zmieniłaś Dom na Apratament no to tak sie dzieje http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=46276
polecam.

Sherlock
18.02.2010, 16:39
Nareszcie nie będzie problemów z budowaniem bloku/mieszkania :]

Bartix12
27.02.2010, 21:04
To jest jakieś dziwne! Normalnie wszystko buduje, tak jak mówicie, dobrze wpisuje kod wychodze z parceli a to i tak zostaje jako "parcela mieszkalna" (aha i dodałem te "specialne" drzwi, i każda chata jest oddzielona ścianami)...

Ilona
03.01.2011, 12:55
od lutego nie grałam w dwójkę...,a skleroza ma to do siebie,ze nie boli :-),wiec jak przebudowuje-przemeblowuje się apartamenty i okolice bloku?

Liv
03.01.2011, 12:58
Kod na parcelę mieszkalną, robisz co chcesz, z powrotem kod na osiedle.
I nie mogą tam mieszkać simowie.

Ilona
03.01.2011, 13:00
wielkie dzięki

taraorzech
17.03.2011, 07:24
Wybudowałam sobie domki jednorodzinne - tzw szeregowiec
Na fundamentach, każdy domek ma przed wejściem osobny taras, schodki do ogródka, płotek i furtkę.
(Oczywiście do wejścia domieszkania użyłam tych drzwi z wycieraczką)
Każdy domek ma przedpokój (wiatrołap) , i przez pomyłkę w jednym domku nie wstawiłam drzwi z przedpokoju do dalszej części domu.
Po skończeniu wpisałam kod: changeLotZoning apartmentbase (Budowałam gdy na parceli był sim)
Kod zadziałał i to NIE WYCHODZĄC Z PARCELI :) odrazu mój sim mógł wynająć sobie domek i zamieszkać.. magłam nawet nadal przestawiać ściany drzwi i okna.. ale zewszystkich domków zniknęły meble oprócz ztego w którym - jak już pisałąm "przez pomyłkę w jednym domku nie wstawiłam drzwi z przedpokoju do dalszej części domu".
No to wstawiłam te drzwi. Wyszłam do okolicy i znów weszłam na tą parcelę ale już żaden nie był umeblowany oprócz tego domku który wynajął mój sim.
I już nie mogłam budować ścian, drzwi, okien.
Poza tym żadne inne simy nie wprowadziłysię tam, a jak wprowadzam je sama, to znikają.
Wyszłam, wyprowadziłam wszystkie simy i jak weszłam na tą parcelę to już nie było żadnych mebli.

Z tego co tu czytałąm na forum, to nie można budować takich mieszkań do wynajęcia na fundamentach ? I nie może być ogródków? tarasów? i w trakcie budowania nie może być zadnego sima?



Czy jeśli wybuduję jeszcze raz bez fundamentów, sima, tarasów i td i jak jak umebluję moje domki, to NAPEWNO nie znikną mi meble ???
Pytam, bo się znów tak napracuję a potem trach.. wszystkie meble mają zniknąc to mi się budować nie chce ..

Björk
17.03.2011, 09:03
Mebli widzisz tylko w wynajętym mieszkaniu. Aby zobaczyć w innych trzeba odwiedzić sąsiadów. Gra z zasady ma tak, że jak wprowadzasz sima do nowego mieszkania to jest ono nieumeblowane. Można jednak wynająć umeblowane za pomocą kodu http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=52717