PDA

Zobacz pełną wersję : Wiedźmy, czarownice, czarodzieje.


ultraviolence
06.09.2008, 20:12
Dobra, moja cierpliwość definitywnie się skończyła :D Ciągle łażę po parcelach publicznych w różnych otoczeniach, a czarownic zero. Jak je przywołać? Nie mówcie tylko o boolPropie, bo wystrzegam się go jak ognia. Próbowałam z Przywoływaczem sąsiadów w InSIMenatorze, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wiedźm :(

MacieK
07.09.2008, 02:19
Wieczorem, do parku udaj się. Późną godziną polecam. W mojej grze wiedźmy lubią też kawiarnie. Na Przedmieściu spotkać je możesz też w Ustroniu Romka :D Jednak zawsze polecam Ci iść na parcele około godziny 20:00. Jeśli na jednej ich nie będzie to idź na drugą. Na pewno w końcu pojawi się jakaś wiedźma. Aha, o tej porze zawsze trafiałem na złe wiedźmy. Raz tylko jedyny spotkałem bardzo dobrą wiedźmę na ulicy Słusznej przy odzieżowym markecie ale to było wczesnym po południem :D

blakistoni
07.09.2008, 07:40
Jeśli chcesz spotkać dobrą to idź rano, a złą wieczorem ;)

W Jaskini pokrzyku u mnie lubią taki mały spożywczak xD

A jak nie chce Ci się kombinować zrób tak: jest rodzina Serducho.One znają wiedźmy.Więc zaproś do nich te wiedźmy i zrób tak,żeby nauczyły chociaż jedną z nich magii ;)
Potem tą co zna magię wprowadź do rodziny która ma być magiczna,zaprzyjaźnij ich i już :D potem możesz robić co chcesz :)

ultraviolence
07.09.2008, 07:40
Dzięki, Maciek wypróbuję :) A, jeszcze mam jedno pytanie dotyczące tych wiedźm. Słyszałam, że jak pojawia się zła, to są pioruny. Jak dobra, to ulica rozświetla się białym blaskiem. Czy to dzieje się zaraz po wejściu naszego sima na parcelę, jeśli jest tam czarownica, czy może być on tam, powiedzmy przykładowo 5 godzin simowych i dopiero coś takiego się pokazuje, jeśli przyjdzie?

EDIT: Jaśniej, to chodzi mi o to, czy wiedźma przychodzi na parcelę równocześnie z naszym simem, czy może on tam być jakiś czas, a czarownica może sobie przyjść później?

blakistoni
07.09.2008, 07:54
Może on tam być np.3 simowe godziny i wtedy może przyjść jakaś wiedźma i będą efekty wizualne ;)

Tak od razu z naszym simem nie przychodzi..a przynajmniej mi nie ;)

ILOnka
07.09.2008, 11:50
Mnie tez się pojawia jak już chwile posiedze na parceli i faktycznie przybycie wiedzmy poprzedzaja pioruny lub blask w zaleznosci od jej charakteru :) potem czesto mozna zobaczyć chownce :) Ogólnie strasznie mi sie pomysl z wiedzmami podoba (musiałam dodać) :)

Björk
07.09.2008, 12:11
No ja wreszcie spotkałam czarownice i to dwie za jednym razem...
Są super :)
Dzięki za radę, żeby pojechać do Romka - to chyba Maciek był :)

ultraviolence
07.09.2008, 13:21
Ja również, w tym, że jedną :) Mój sim został... wiedźminem na najwyższym poziomie :D Tylko teraz mam "maleńki" problem. Ściągnęłam z Modthesims2 hacki, które sprawiają, że zarówno zła wiedźma jak i dobra, zachowują własne skóry. Sęk w tym, że mój sim będąc czarnoksiężnikiem, zachowuje własną twarz, ale od szyi jest już zielony... Brzydko to wygląda. Jak zrobić, żeby był w całości normalny? Może to jakieś wadliwe hacki, czy co? Jak był na poziomie "wredny czarownik...", wszystko było okej. Dopiero od statusu "Zły...", zaczęło się tak dziać.

blakistoni
07.09.2008, 13:29
Te hacki tak działają...trzeba poczekać na łatkę/lepszy hack,bo mi też tak się dzieje..paskudnie to wygląda :/

ultraviolence
07.09.2008, 13:30
Kotka22, uspokoiłaś mnie. Myślałam, że tylko ja tak mam...

EDIT: Miałabym prośbę, jakby ktoś zobaczył, że te hacki pojawiły się w lepszej wersji, byłabym wdzięczna za umieszczenie linka w tym temacie :)

FrAiSe^^
10.09.2008, 17:07
JA juz nie wiem co robic , bylam na wszystkich parcelach, w dzien i w nocy, nawet bylam u Romka i wrozek nie ma =( =(

Dami
10.09.2008, 17:11
Dobra, moja cierpliwość definitywnie się skończyła :D Ciągle łażę po parcelach publicznych w różnych otoczeniach, a czarownic zero. Jak je przywołać? Nie mówcie tylko o boolPropie, bo wystrzegam się go jak ognia. Próbowałam z Przywoływaczem sąsiadów w InSIMenatorze, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych wiedźm :(

na insimenatorze wiedzmy sa w npc.

ultraviolence
13.09.2008, 09:51
Dami, owszem, są w NPC, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak mają na imię i nazwisko, aby jakąś wywołać. Niestety przy wiedźmach nie ma nic napisane, tak jak w przypadku wampirów (przy każdym z nich widnieje wyraz "hrabia"). Przecież nikt nie będzie wywoływał po kolei kilkudziesięciu simów, aby dowiedzieć się, który z nich jest wiedźmą/czarodziejem! :D

EDIT: U mnie jest taka jedna, zła wiedźma... Henryka Szkot, jakby się to komuś przydało. Spróbujcie, może a nuż się trafi, że i u Was posiada ona zdolności magiczne :)

Samantha
13.09.2008, 10:19
Ja musiałam kilka simowych dni spędzić w Arkadzie Archimedesa, by spotkać wreszcie Wiedźmę! Też traciłam cierpliwość ale udało się w końcu. Spotkałam Wiedźmę także w Parku Centralnym. :)

Lida
13.09.2008, 10:52
Ja spotykam wiedźmę za każdym razem, jak jeżdżę na parcelę publiczną.
Tyle że ja nie gram z magią i w sumie mnie to nie obchodzi xP

Beep
13.09.2008, 11:16
No dobra, spotkać wiedźmę jeszcze jakoś się da, ale co zrobić kiedy mimo romansu nie można się od niej nauczyć magii?

Björk
13.09.2008, 11:29
No dobra, spotkać wiedźmę jeszcze jakoś się da, ale co zrobić kiedy mimo romansu nie można się od niej nauczyć magii?

Nie trzeba mieć z Wiedźmą romansu ;)
Wystarczy pasek przyjaźni długotrwałej na poziomie 40 :)

Beep
13.09.2008, 12:53
No właśnie w tym problem, że u mnie nie ma znaczenia czy pasek na poziomie 40, czy najlepszy przyjaciel, czy romans, czy przyjaciel na zawsze - i tak opcji nie ma.

Björk
13.09.2008, 16:26
Może masz jakieś dodatki z netu, które psują grę?
Na pewno nie radzi sobie ten cały insiminator... jego trzeba wywalić, żeby odblokować większość opcji OŻ.

Woltuwa
13.09.2008, 16:32
No to skoro tak, to proponuje uaktywnić wiedźmę InSIMenatorem i kliknąć na "niemagiczną" simkę/sima i wybrać opcję: Rzuć zaklęcie -> <i tu nazwy nie pamiętam, ale jest to jedyne z możliwych>. :D

Samantha
13.09.2008, 17:42
No właśnie w tym problem, że u mnie nie ma znaczenia czy pasek na poziomie 40, czy najlepszy przyjaciel, czy romans, czy przyjaciel na zawsze - i tak opcji nie ma.

Ja miałam to samo! Dopiero gdy zaprosiłam Wiedźmę do domu (telefonicznie) ta opcja się pojawiła! :)

Björk
13.09.2008, 18:17
Mnie to trochę brakuje sów pocztowych :)
moglyby simy pisać listy do znajomych w ten sposób zamiast e-maili ;)

Lorena
13.09.2008, 22:05
A ja mam insima do OŻ i wszystko u mnie jest ok ;).

O własnie, sowy by się przydały :P.

A co do spotykania wiedźm na parcelach publicznych - nie mam z tym najmniejszego problemu. Niemal za każdym razem jakaś się w końcu napatoczy :).

mioko
14.09.2008, 09:30
Ja nie moglam za chiny znalesc wiedzmy, wiec zagralam rodzina Serducho- jedna z nich zna zla wiedzme, zaprosilam wiedzme telefonicznie i przyszla, poczym romansowalam z nia i zaproponowalam wprowadz sie i juz mam wiedzme. Pozniej wiedzma uczyla sie bialej magii tak dlugo az stala sie dobra wiedzma, ubranie zrobilo sie biale ,a skorra normalna.Jest tez opcja lec na parcele publiczna i wybieram Magia, tam jest Palac bialego swiatla i ciemnego.
,mozna tam spotkac dobre i zle wiedzmy.

ultraviolence
14.09.2008, 09:41
Jeszcze niedawno miałam problemy z wiedźmami... A teraz za każdym razem jakaś się pojawia. Ostatnio to nawet dwie na raz! To jest normalne...? XD

FrAiSe^^
14.09.2008, 17:45
No a ja nadal zadnej nie spotkalam , ale znalazlam inny sposob... wpisalam kod BoolProp... i na skrzynce pocztowej wybralam opcje 'Make me know everyone', pozniej na telefonie zadzwonilam do jednej wiedzmy, zaprosilam ja , zaprzyjaznilam sie z nia, no i nauczyla mojego sima magii :P :)

lojka95
14.09.2008, 17:57
A gdzieś mieszkają wiedźmy ? czy tylko na parcelach publicznych można je dostrzec ?

Milou
14.09.2008, 18:27
A gdzieś mieszkają wiedźmy ? czy tylko na parcelach publicznych można je dostrzec ?

Na początku tylko na parcelach publicznych, ale jak się zaprzyjaźnisz z daną wiedźma i nią zostaniesz, to odkryjesz Magiczny Świat(?, czy coś w tym stylu") i w nim są do wybrania dwa pałace- jedeno złej wiedźmy, drugi do dobrej.

Alisha
14.09.2008, 18:42
Hmm... Ma juz OZ, ale mam zepsuty komp...
Jak zrobic z sima/simki czarownice/czarodzieja?

Milou
14.09.2008, 18:53
Hmm... Ma juz OZ, ale mam zepsuty komp...
Jak zrobic z sima/simki czarownice/czarodzieja?

Musisz spotkać na parceli publicznej wiedźmę i zapoznać się z nią. Jeśli będziesz mieć z nią odpowiednie i wystarczające kontakty, to będziesz mogła prosić ją o nauki i staniesz się wiedźmą.

domilika
15.09.2008, 17:31
jak nie ma się żadnych hacków to możecie ubrac wiedźmę normalnie czy nosi te wredne ciuchy?
bo mi od razu załapało, że wiedźmy noszą zwykłe ciuchy :D ale ja mam hacka, żeby simki w ciąży można było ubierać dowolnie.
zastanawiam się tez czy to przez to na szafie oż (tej wbudowywanej) mam opcje lustra, bara-bara i ubierz się do pracy i nic poza tym. żadnych opcji zmiany czy planowania stroju. to normalne?

Świt
15.09.2008, 18:15
Tak, bez hacków można wiedźmę dowolnie ubrać i uczesać. Tylko przy przemianie w wiedźmę (także przy przemianie z dobrej w neutralną itp.) zmienia się jej ubranie, ale potem można ją przebrać.

domilika
16.09.2008, 11:31
A co z tą szafą?? tez nie macie opcji przebierania na wbudowywanej szafie?

Björk
16.09.2008, 12:45
A co z tą szafą?? tez nie macie opcji przebierania na wbudowywanej szafie?

Mam :)
I nawet bara bara można w niej robić, a lustrzane drzwi służa jako lusterko.

domilika
16.09.2008, 13:45
właśnie ja mam opcje lusterka i opcje bara bara (postaraj się o dziecko) a nie mam opcji projektowania ubrań i przebierania, tylko ubierz się do pracy.

Björk
16.09.2008, 14:29
A nie masz jakiegoś dodatku z netu, który Ci blokuje te opcje?
Może spróbuj wywalić downloads na pulpit i wtedy sprawdzić.
Bo jeżeli byś nie miała tylko zaprojektuj ubranie opcji, to znaczyłoby, że Twoi simowie mają tylko po jednym komplecie ubrań. Ale skoro nie ma przebierz się w ubranie wizytowe, albo sportowe to już gorzej...

Mamełe
16.09.2008, 15:14
A u mnie i w dzień i w nocy przylatuje dobra wiedźma

Odessa
26.09.2008, 15:11
bjork napisała wcześniej, że żeby się nauczyć magii od wiedźmy trzeba mieć 40 punktów na tym zielonym pasku w znajomościach(tym na dole) ja cały czas mam 6 :( jak zwiększyć te punkty??

Miyoki
26.09.2008, 15:17
No tak jak ze zwyklymi simami da sie zwiekszyc ten zielony pasek...

psychickid
26.09.2008, 16:33
czyli pogawędka i żarty. to powinno poskutkować. :)

Odessa
27.09.2008, 11:15
ehhh... no to zajmie mi sporo czasu bo moja wiedźma jest raczej niezbyt towarzyska xD

no i się udało :)

kubuss
27.09.2008, 12:02
A mi na parcele publiczne ciągle przylatują złe widźmy, co mam z tym fantem zrobić :D

mateusz812
27.09.2008, 12:07
te wiedźmy lubią H&M! xD spotykam je w h&M :P chcą być trendy czy jak? XD ja spotykam same złe w sklepach i w parkach ;p a dobrą to tylko raz spotkałem ale to sie zmieni bo jedna z sióstr w jaskini pokrzyku jest dobrą wiedźmą (samante zamieniłem ;p) i zaczaruje kogos tam i ktos tam kogos tam xD i będzie linia jasności ;p a w zwykłej okolicy zrobionej przeze mnie tez jakos znajde sposob na wiedzmy xD STRZEŻCIE SIĘ! xD

szyja007
28.09.2008, 10:58
ja znalazlam wkoncu wiedzme na parceli publicznej, jednak gdy wrocilam do domu to moja simka zniknela i juz jej nie ma. czy ktos mial cos podobnego??

Alisha
28.09.2008, 17:49
mi zniknéla kiedys Bella Cwir, ale nie po spotkaniu z czarownicá...

NekoTemari
02.10.2008, 08:29
Odkryłam, jak szybko znaleźć wiedźmę! Wystarczy otworzyć biznes, przyłażą stadami!

Sheogorath
03.10.2008, 08:30
Zawsze wiedźmę można kodem przywołać :P jest taki kod odblokowujący specjalne opcje dialogowe i jak jest aktywny można kliknąć na skrzynkę pocztową i tam jest opcja wezwania NPC i jest good witch i bad witch czy jakoś tak ale trzeba poszukać dobrze :P tyle że te wiedźmy są w innym przedziale nić inni npc, trzeba kliknąć parę razy na "więcej" i tam jest drugi raz wezwanie NPC i tam one są xDDD nie wiem po co tak to pogmatwali, jak bym umiał lepiej się posługiwać simpe to zrobił bym moda który porządkuje te opcje i spolszcza wygodniej by dużo było X3

Flavour
12.10.2008, 12:03
U mnie za każdym razem jak jadę gdziekolwiek na miasto to pojawia się któraś wiedźma xD

Mała
12.10.2008, 12:46
Jeżeli chcesz aby twój Sim/Simka stała/stał się wiedźmą to musisz grać w Jaskini Pokrzyku. A najlepiej iść koło godziny 24:00 do jakiejś publicznej parceli, tam powinna byc. Jeżeli jej nie ma czekaj aż przyjdzie. (Jeżeli, nie będzie można tam iść coś zjeść lub, iść do WC to używaj kodu: maxmotives)

Matti93
12.10.2008, 14:34
mam pytanie... Czy jest jakieś miejsce lub określona pora dnia kiedy można spotkać wiedźmę neutralną??

Mała
12.10.2008, 18:16
Neutralną? Czytałeś temat: "Księga czarów" i zaklęcia neutralne prawda? To, chyba wszystkie wiedźmy (te bardzo zielone), uczą wszystkich zaklęć. Jak i dobrych, złych i neutralnych. Tak, mi się wydaje.

Björk
12.10.2008, 20:40
Neutralną? Czytałeś temat: "Księga czarów" i zaklęcia neutralne prawda? To, chyba wszystkie wiedźmy (te bardzo zielone), uczą wszystkich zaklęć. Jak i dobrych, złych i neutralnych. Tak, mi się wydaje.

Nie dobre wiedźmy mają błyszczącą i jasną skórę i uczą zaklęć neutralnych i dobrych.
Złe wiedźmy mają zieloną błyszczącą skórę i uczą zaklęć złych i neutralnych.
A neutralne wiedźmy mają normalną skórę i znają trochę takiej i trochę takiej magii.

ultraviolence
12.10.2008, 20:59
No dobra, to może tylko pośrednio do tematu, ale poszukuję sprawnego hacka (bo ten, który mam jest błędny) do eliminacji zielonej skóry u strasznie złych czarnoksiężników. Posiadam już jeden hack tego typu - jeśli sim na status "zły", wtedy jeszcze działa. Schody zaczynają się dopiero od drugiego stopnia wtajemniczenia (tj. sim ma normalną twarz, z własną karnacją, ale od szyi jest już jadowicie zielony :P)... Ma ktoś ten poprawiony hack? Prosiłabym tu o linka :)

karasss
14.10.2008, 11:37
Nie znalazłem tego o co mi chodzi o wiedźmie ...


Jak ona może "zarazić" żeby stać się wiedźmą (jak to się odnosi do mężczyzn)
I nie widać ich wcale ;(

Gio
14.10.2008, 11:40
W takim razie niezbyt dobrze szukales, bo juz sa takie tematy. czarownica-czarownikiem mozna zostac jak sie spotka innego czarownika lub wiedzmie, a to, ze sie nie pokazuja, to musisz bzc cierlpliwa

karasss
14.10.2008, 11:41
Cierpliwy ! :)

(wkurza mnie że nigdzie nie pisze płci)

legolas
14.10.2008, 11:48
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=46419 Czytamy,czytamy:D

LadY BiRd =)
14.10.2008, 12:06
Jak ja chce żeby moj sim stał się wiedźmą to w otoczeniu wpisuję kod boolProp TestingCheatsEnabled true , wchodzę do rodziny sima i z shiftem klikam na skrzynkę i szukam opcji Good Witch lub Bad Witch czy jakoś tak. Wtedy (nie ważne czy jest dzień czy noc) przyjdzie wybrana wiedźma. Można spróbować tradycyjnych metod ale to będzie trochę trwało, więc klikamy na nią z shiftem i wybieramy opcję MAKE SELECTABLE. Wchodzimy w jej pasek kontaktów i podnosimy myszką wszystkie wskaźniki znajomości z danym simem (noo, wcześniej musi go moznać). Z naszym simem robimy to samo. Teraz ponownie wybieramy wiedźmę i rzucamy na naszego sima to zaklęcie przemieniające. Wiedźmę naczelną kasujemy opcją (z shiftem) MAKE UNSELECTABLE i żegnamy się z nią. Gotowe :) Mam nadzieję że zrozumiałe... xD

Woltuwa
14.10.2008, 13:21
Poszukaj na parcelach hobbystycznych :P Ja ostatnio znalazłem tam aż dwie!!

mibo
02.11.2008, 09:06
Ja poszłam na łatwiznę i wprowadziłam 3 babki do tych serduco no i te 2 były złe a 1 dobra jedna zła zaczeła się uczyc magi neutralnej i sie neutralna zrobiła. Tą dobrą poleciałam do zamku ciemności i dałam naucz mnie sztuki ciemnoscxi (czy jakoś tam) no i nagle się stała z miłej wiedzmy straszne złą :) a tą złą pojechałam do zamku swiatła i jest teraz bardzo dobrą obydwie miały od razu zrobiony charakter na najwyszy. Problem tylko polega na tym bo ja nie wiem jak tej neutralnej charakter zobic;(

ultraviolence
04.11.2008, 18:15
Wiedźma neutralna nie będzie miała, jak Ty to ujęłaś, "charakteru". Na tym właśnie polega jej neutralność - nie jest ani dobra, ani zła. Pewnie zauważyłaś, że pomiędzy paskiem charakteru dobrego a złego widnieje kropka. Właśnie ona określa neutralność Twojej wiedźmy.

Córka jacka
07.11.2008, 14:45
Chce bardzo zmienić mojego sima szybko w czarownice.Bardzo szybko.Próbuje wszystkie sposoby ale one nie są szybkie.Musi działać w 100%.Proszę o pomoc.

zelkam
07.11.2008, 14:57
No więc tak. Wpisujesz przy wyborze otoczenia kod: "boolProp testingCheatsEnabled true". Wchodzisz do domu, gdzie mieszka sim, który ma zostać zamieniony w czarownika/czarownicę. następnie przytrzymujesz klawisz Shift i dalej przytrzymując klikasz na skrzynkę pocztową. Jest tam opcja make NPC...ale są teraz dwie takie opcje. Więc wybierasz tą, gdzie są tylko 2 opcje; god witch i bad witch. Wybierasz, którą wiedźmę chcesz przywołać. God- dobra, bad-zła. Gdy już pojawi sie wiedźma, klikasz na nią z wciśniętym Shift-em i na ostatniej "stronie" opcji jest opcja "make my sim contact" wybierasz ją, wtedy twoje stosunki z wiedźmą się poprawią, robisz taki kilka razy, aż do momentu, gdy na wiedźmie pojawi sie opcja; "naucz mnie sztuki światła/ciemości.
Wtedy czarownica zamienia twojego sima w czarownika.

Córka jacka
07.11.2008, 16:57
U mnie tego nie ma.Umiem tylko ją przemienić w zła na początku ale potem zmieniam ją na lepszą.

Callineck
07.11.2008, 17:08
Nie wiem czy działa, bo sama niedawno znalazłam ;)
http://nene.modthesims2.com/download.php?t=305916 - dobra czarownica
http://nene.modthesims2.com/download.php?t=305553 - zła czarownica

Nieznana
07.11.2008, 20:27
Ja byłam raz w jakiejś kawiarence i nie było wiedźm nie było aż w końcu przyszły trzy ;-o Ale mniejsza oto ! nie mogę spotkać dobrych zawsze przychodzą złe!
PS czekałam 2 razy po kilka dni. ; (

Dancia
09.11.2008, 10:26
Mam nadzieję, że to pytanie do tematu. Otóż mam problem z nakłonieniem wiedźmy do nauki magi. Znam 2 wiedźmy: są najlepszymi przyjaciółkami na zawsze, wprowadziły się do mnie. Ale nadal nie ma tej opcji poproś o nauczenie magii (dokładnie brzmi to inaczej).
Dodam, że mam wszystkie dodatki oryginalne, żadnych modyfikacji do gry. Wcześniej dobra wiedźma nauczyła magii jedną z tych sióstr, które stworzył Maxis. A mojej za nic w świecie nie chce. Ktoś może mi powiedzieć dlaczego? Czy to jakiś błąd w grze?

Björk
09.11.2008, 10:33
Nie do końca zrozumiałam, ale skoro grasz jedną wiedźą i jedną normalną simką na jednej parceli to ta opcja jest niedostępna :)
Jeżeli chcesz z tej drugiej simki uczynić czarownicę, to Wiedźma musi mieć w wyposażeniu potrzebne składniki i dość umiejętności magicznych, by rzucić na tą simkę czar Magus Mutatio.
O to chodziło?

Córka jacka
09.11.2008, 11:18
To nie działa ;(

Dancia
09.11.2008, 22:32
Nie do końca zrozumiałam, ale skoro grasz jedną wiedźą i jedną normalną simką na jednej parceli to ta opcja jest niedostępna :)
Jeżeli chcesz z tej drugiej simki uczynić czarownicę, to Wiedźma musi mieć w wyposażeniu potrzebne składniki i dość umiejętności magicznych, by rzucić na tą simkę czar Magus Mutatio.
O to chodziło?

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałam, że ta funkcja jest niedostępna. Już sobie poradziłam i mam wiedźmę. Chodziło mi o to, że wcześniej w ogóle jakiekolwiek zaklęcie było zablokowane. Dzięki za odpowiedź.

Swoją drogą nie odkryłam całego magicznego świata, szkoda że nie ma możliwości pojedynkowania się jak w 1. To mogłoby być efektowne ;)

I na koniec pytanko: czy są tu również jakieś ukryte zaklęcia, czary np. jak w 1, że można było łączyć produkty z lodówki albo ogródka i wychodziło coś magicznego?

Björk
09.11.2008, 22:57
Długo już gram w OŻ i tego nie zauważyłam. Do rzucania czarów są potrzebne składniki wymienione w książce czarów, które możesz sama stworzyć w kotle lub kupić u naczelnej czarownicy.

KotMiPogryzuyłRękląmówę
10.11.2008, 23:13
Już mi sie znudziło...Tzn o 16 mi sie podobalo,ale o 24 to jest nudne.Bylam wszytskimi czarownicamy(złe wymiatają,odzwierciedlaja mnie...zeby nie bylo).Waliłam zakleciami na lewo i prawo,jak ktos tamował kible to dostawał bata,albo jak mnie zlapala na ucieczce bez placenia to jej wszystkie zle zaklecia nawtykałam.;pp

kubuss
11.11.2008, 12:27
Łeee ja już nie lubię czarownic, znudziły mi się. Na początku to była nowość, a teraz już nie :D

Pucca pl
11.11.2008, 17:32
ja też zawsze ide wieczorem, właściwie w nocy koło 24:00, ale czasami można je spotkać w dzień

Alisha
11.11.2008, 18:27
A ja nawet ich nie poznalam :(
Widzialam tylko screen'y...
Wy szczesciarze, nie macie popsutych kopów :((

Miau
11.11.2008, 19:07
@up I tu się nie zgodzę, ja mam popsutą kartę graficzną i simy mi prawie nie działają. Ciągle muszę hibernowac kompa i odhibernowywac co jest męczące. Do tego nie działa na klawiaturze litera 'ć' (teraz skopiowałem ją z charmapa). Ale mama mi kupi nowego kompa w czwartek i będzie wszystko dobrze :)

A co do tematu ja przywołałem wiedźmę boolpropem bo nie mogłem bez kodów znaleśc.

Ilona
18.11.2008, 22:54
tutaj jest hak,żeby stać się czarownica


http://www.insimenator.net/showthread.php?t=95684

Swampfire
20.11.2008, 11:55
Dzięki Ilona!

OlaBernacik
14.12.2008, 14:13
Te czarownice są nie do rozgryzienia!
Moi simowie ostatnio byli w klubie kręgalskim i tam się pobrali i tam moja simka zaszła w ciąże. W trakcie ich całowania widziałam iskierki - okazało się , że to była dobra czarownica! Niestety odleciała :( Czy dobra czarownica chciała im coś powiedziec ? bO JA WYOBRAŻAM SOBIE , że jeszcze do nich przyleci zapewnic im przyszłośc czrodzieji.

Swampfire
14.12.2008, 14:37
OlaBernacik na mts2 jest hack na czrownie/czarodzieji A czarowince dobra znajdziesz w parkach

Pati11
27.12.2008, 21:53
jeśli chodzi o spotkanie czarownicy, ja zrobiłam tak:

stworzyłam Klub Nocny "Wypij" xDD i przychodziłam tam wieczorami z moimi simami codziennie i zawsze pojawia się tam ta sama wiedźma: Strasznie Zła Wiedźma Hildegarda Kaszelek i zawsze jak przyszła [przepraszam, przyleciała] to zawsze coś tam robiła swoją różdżką i była burza z piorunami, nawet jak poszła,przez całą noc, mój sim się z nią zaprzyjaźnił, a ja chciałam,żeby uczyli się moi simowie dobrej magii a nie złej, czy można się nauczyć i złej magii tak samo jak dobrej?

Lapis
02.01.2009, 21:03
ja najczęściej spotykam je w nocy w parku ale moim zdaniem to zależy od szczęścia;p

FREEQ
03.01.2009, 11:50
Ja zrobiłem biznes i przychodziły różne czarownice to poznałem je dość mocno, po powrocie do domu zaprosiłem je i doszedłem do "Zaproponuj>Wprowadź się" i takim sposobem miałem jedną czarownicę, potem nią osiągnąłem max lvl czarnoksięstwa czy czegoś tam i parę osób w czarodziei zamieniłem.

dżin.
28.01.2009, 11:11
Ja czarownice najczęściej spotykam w sklepach(supermarketach), w jednym supermarkecie, pojawiły się trzy pokolei(jedna przyszła i poszła, przyszła następna itd.)

Milka84
28.01.2009, 12:29
Ja sama zwykle chodzę po parcelach i siedzę na nich parę simowych godzin i po jakimś czasie pojawia się koło telefonu. Radze nie czekać dłużej niż 10 godzin (simowych oczywiście)

Ritty
03.02.2009, 14:57
Ja wiedźmy spotykam bardzo często, najczęściej te złe. Czasem mnie to irytuje, bo są totalne pustki w wampirach, ale magia też jest fajna ;)

ewciaewa
26.05.2009, 23:52
spotkalam czarownice, moja simka z nia gadala.. ale jak moja simka ma sie nia stac? dodam ze jest studenetem, czyli mlodym dorosłym, moze w tym wieku nie moze stac sie czarownica?

bouffe
27.05.2009, 15:09
spotkalam czarownice, moja simka z nia gadala.. ale jak moja simka ma sie nia stac? dodam ze jest studenetem, czyli mlodym dorosłym, moze w tym wieku nie moze stac sie czarownica?

Młody dorosły może uczyć się magii. Z tą czarownicą musisz się zaprzyjaźnić i mieć jak najmocniejsze kontakty (zapraszaj często, spędzaj czas z tą czarownicą) a później się pojawia opcja, żeby się nauczyć magii światłości/ciemności/neutralnej (zależy jaką magię praktykuje czarownica, którą zna Twoja simka).

Rossëhelin
13.06.2009, 12:16
Ja spotkałam taką zieloną, przy której były takie też zielone bąbelki. To jest zła czy dobra czarownica? Moglibyście mi opisać resztę? I właśnie nie wiem jak wygląda czarodziej, ma on może taki wysoki cylinder na głowie?

ultraviolence
13.06.2009, 18:25
Ja spotkałam taką zieloną, przy której były takie też zielone bąbelki. To jest zła czy dobra czarownica? Moglibyście mi opisać resztę? I właśnie nie wiem jak wygląda czarodziej, ma on może taki wysoki cylinder na głowie?

Nie cylinder, ale tiarę :) Cylinder nosi Nikczemny szarlatan, ale nie radzę się do niego zbliżać, bo może okraść Twoich simów :D Tak, czarownica z wściekle zieloną skórą jest tą złą, a ta, która ma na cerze żółte gwiazdki, stoi po stronie dobra. No i trzeba pamiętać o aurach: zielono-żółta towarzyszy złej wiedźmie, a błękitno-biała - dobrej. Myślę, że nie będziesz miała problemów z ich identyfikacją :D

Rosemarie
13.06.2009, 18:28
U każdego gdzie indziej,ja ostatnio w WB grałam rodziną Noga [w dzielnicy handlowej lazurowa promenada] udałam simkę Elizę Nogę do ich sklepu meblowego i tak.O 17:00 pojawiła się dobra czarownica,porozmawiałam z nią,poleciała.O 19:00 była zła i tak samo jak z dobrą.Mój przepis jeśli masz WB i parcelę publiczną to czarownice częściej tam są.Dobra jak się pojawia to wszystko się rozświetla,a zła są pioruny.[chyba jak masz CPR]

kavala
19.06.2009, 16:28
Czy gdy simka zostaje czarownicą to zawsze zmienia jej się skóra? Nie da się tak, żeby została taka sama? Ja mam simkę murzynkę i chcę, żeby była wiedźmą. Jak wtedy będzie wyglądać? Czy wiedźmy chodzą normalnie do pracy i maja dzieci? Czy dzieci są normalne?

MrsKiller
29.07.2009, 13:55
Jeśli Twoja simka nauczy się magii od na wskroś złej wiedźmy (tej z zieloną twarzą i poszarpaną kiecką), to na początku działalności też będzie zielona. Aby wrócić do zwykłej karnacji, należy uczyć się magii światłości (czy coś takiego, dokładnie nie pamiętam, ale będzie wiadomo o którą opcję chodzi) i po pewnym czasie zmieni się w zwykłą wiedźmę, później w dobrą, a na końcu w bardzo dobrą. Od tej ostatniej bije jasne światło. Można też darować sobie wszystkie te procesy i nauczyć się magii od dobrej czarownicy ;) Dzieci jeszcze moja wiedźma nie ma więc nie powiem Ci, czy dziedziczą dar.

Merve
29.07.2009, 14:50
A propo wiedźm. Moja Simka była nią kiedyś. W tym czasie nie mogła zajść również w ciążę, a przecież była młoda. Czy to był jakiś błąd gry czy faktycznie osoby mające nadprzyrodzoną moc nie mogą mieć biologicznych dzieci?

madej23
29.07.2009, 15:37
A propo wiedźm. Moja Simka była nią kiedyś. W tym czasie nie mogła zajść również w ciążę, a przecież była młoda. Czy to był jakiś błąd gry czy faktycznie osoby mające nadprzyrodzoną moc nie mogą mieć biologicznych dzieci?

No jasne że możesz ja miałem 2 magów i urodziły im się bliźniaki

Titellè
11.08.2009, 20:48
U mnie pojawiają się zawsze na jaką parcelę i o jakiej godzinie bym nie poszla ;] No chyba ze jakis sim zna już je to w tedy się nie pojawiają.

Alene
12.08.2009, 09:21
Mój przepis jeśli masz WB i parcelę publiczną to czarownice częściej tam są.

Oj, nie zgodzę się z tym. Nie mam WB, a jednak dużo czarownic miałam na jednej parceli (dokładnie tej specjalnej dla simów z hobby: "sztuka i rzemiosło"). Moje dodatki to: CPR, OŻ, NŻ, P (BV), CW.
Oto zdięcie ile ich było na tej parceli:
http://i29.************/24qr2u8.jpg
(Przepraszam za słabą jakość zdięcia)
P.S.: W jednym momencie nawet miałam ich tam 5 czarownic bodajże, które na zmiane złe rzucały deszczowe chmury na parcele, a potem dobre po nich rzucały światłość, a złe spowrotem poprawiały na chmury i tak przez cały czas pobytu mojej simki na tej parceli nieszczęsnej ;)

Krzykaczus_Pospolitus
17.09.2009, 09:31
Ja mam pytanie: Jak stać się wiedźmą? Bo ja kiedyś poznałam taką bardzo złą czarownicę, na slub ją zaprosiłam itd, ale nie podziałało, jak stac się wiedźmą?

aluminium.
17.09.2009, 13:01
Musisz być z nią bardzo, ale to bardzo blisko. Czasami musi dojść do miłości ;)

Matti93
17.09.2009, 14:09
Z miłością to może przesada ale najlepszy przyjaciel by się przydał ;)

Charionette
17.09.2009, 15:29
Tzn. nie. Ja miałam najlepszego przyjaciela i nic. A jak pojawiła się miłość to od razu... Zresztą zostali parą i dorobili się 2 dzieci :P

bartek_123
18.09.2009, 19:08
Te hacki tak działają...trzeba poczekać na łatkę/lepszy hack,bo mi też tak się dzieje..paskudnie to wygląda :/

Jest na to jeden jedyny sposób, sprawdzony przeze mnie. Mnie też strasznie wnerwiały te skóry. Ściągnąłem hacka z MTS2 no i orzywiście twarze zostały
zielone. xD
Aby temy zapobiec najlepiej stworzyć makijarz. Pełny makijarz twarzy. Trzeba zadbać o to aby był on niewidoczny. Czyli jak mamy Warsztat to w nim projektujemy tan pełny makijaż. Kiedy stworzymy projekt wchodzimy do folderu w którym go zapisaliśmy. Otwieramy to czarno - białe zdjęcie które oznacza kształt i zamalowywujemy je w jednolitą czerń. Wystarczy do tego Paint. Zapisujemy projekt w grze i powinno zadziałać.

whitewith
23.12.2009, 20:36
Mam takie pytanko , mianowicie jak wiedźma przyjdzie na parcele to co trzeba zrobić , by być magicznym simem?


PS.To mój pierwszy post.

A i jeszcze jedno.Czy facet może być czarodziejem?

lithium
23.12.2009, 21:52
nie pisz 2 postow pod rzad, uzywaj opcji edytuj.
co do 1 to nie pamietam, ale facet moze byc czarodziejem.

Searle
23.12.2009, 22:09
Mam takie pytanko , mianowicie jak wiedźma przyjdzie na parcele to co trzeba zrobić , by być magicznym simem?


Trzeba zaprzyjaźnić się z ta wiedźmą i po jakimś czasie pojawi się opcja (o ile dobrze pamiętam) Nauczaj mnie magii, czy jakoś tak :)

Björk
23.12.2009, 22:09
Mam takie pytanko , mianowicie jak wiedźma przyjdzie na parcele to co trzeba zrobić , by być magicznym simem?

Jak Wiedźma przyjdzie na parcelę, to wystarczy, że Twój Sim ją tylko pozna. A żeby zostać wiedźmą/Czarodziejem to sim musi się z Wiedźmą zaprzyjaźnić, ale to już np. później poprzez pogaduchy telefoniczne. W końcu niech się spotkają i wtedy będzie opcja "Wprowadź na drogę światła lub ciemności"

Olik605
18.03.2010, 13:56
Czarownicę bardzo łato spotkać , bo pojawia sie nawet przed 19.00

Jak spotać wiedżmę ciemności , bo pojawia mi się tylko jasności.

aluminium.
03.04.2010, 17:28
Różnie one przychodzą ; ))
Ale możesz nauczyć się u wiedźmy jasności i potem przejść na "ciemną stronę" ; DD

Roxi
07.07.2010, 20:06
żeby przyleciała dobra wiedźma trzeba iść w dzień a zeby przyleciala zla wiedzma trzeba iść wieczorem na parcele publiczną

Sherlock
17.07.2010, 17:28
Ja tam nie narzekam na 'częstość' pojawiania się wiedźm :P Może dlatego, że rzadko je mam...

eS_guy
17.07.2010, 18:06
A czy neutralne widźmy występują w grze? Bo da się być neutralną wiedźmą, ale czy można ją spotkać?

Sherlock
17.07.2010, 18:18
Niestety nie - są tylko złe i dobre :)

rudzielec
18.07.2010, 10:15
żeby przyleciała dobra wiedźma trzeba iść w dzień a zeby przyleciala zla wiedzma trzeba iść wieczorem na parcele publiczną

No to by się akurat zgadzało, u mnie jest identycznie :)

Nestea
21.07.2010, 09:55
Tak, ale nie zawsze - kiedyś spotkałam złą dopiero nad ranem.

eS_guy
21.07.2010, 14:35
Tak, ale nie zawsze - kiedyś spotkałam złą dopiero nad ranem.

Mi czasem złe nawet w dzień się zlatują ;|

rudzielec
21.07.2010, 20:42
No a u mnie jest właśnie tak, jak napisałam powyżej :)
i nawet z jedną złą już się zaprzyjaźniłam B)
ale mój sim nie chce zostać "wiedźminem" :D ma to w obawach :P

Roxi
26.07.2010, 17:47
Są neutralne widźmy złe i dobre

Nieznajoma
26.07.2010, 19:47
Chyba neutralne Roxi :D

Gliterianka
29.08.2010, 09:35
Ja spotykam wiedźmę za każdym razem, jak jeżdżę na parcelę publiczną.
Tyle że ja nie gram z magią i w sumie mnie to nie obchodzi xP

Ja też tak mam xD
Ja gram z magią ale tylko czasami
A tak przy okazji czy jeśli simka jest czarownicą a sim czarodziejem i są małżeństwem to czy mogą mieć dzieci??

Chryzantem Złocisty
29.08.2010, 09:40
no oczywiście,a czemu mieliby nie móc? :P

Vanitas
29.08.2010, 22:47
Ba, mogą nawet bez małżeństwa, ale musisz sterować wtedy simką :).

Gliterianka
30.08.2010, 15:12
Aha dzięki moja czarownica jest już w ciąży xD
A dzieci będą normalne czy będą normalne aż do młodego dorosłego a później się same stają magiczne czy nie??

Ana021
30.08.2010, 15:59
Jak się urodzą będą normalne,poźniej możesz dać na matkę\ojca i "naucz się sztuki...":)

Vanitas
01.09.2010, 21:35
Dokładnie to odkąd dziecko stanie się nastolatkiem :).

Jadzia
03.02.2011, 16:06
Ja mam problem z tym ,że już mam z tą czarownicą 50 (życiowego) i ją zaprosiłam do domu a nie mogę zostać czarownicą.

Mixliarder
03.02.2011, 18:21
Potrzebujesz 50 pkt stałego

Jadzia
04.02.2011, 11:34
Tylko, że teraz są najlepszymi przyjaciółmi, a i tak nie mogę. (62 ma ta postać, a czarownica 66)

Cynthia
19.02.2011, 10:27
Dzięki za powiedzenie jak zrobić wiedźmę neutralną. Zadawałam to pytanie w dziale "Jak magia" ale zajrzałam tutaj za późno, bo już gram w trójkę ;)

Aperlaxive
12.05.2012, 07:45
Ja natomiast jak grałam w simsy 2 czarownice miałam wszędzie. Poszłam z psem do parku, po simowej godzinie wiedźma. W warzywniaku: wiedźma. W klubie nocnym: wiedźma. I to zazwyczaj złe, ale czasami zdarzało się, że miałam AŻ dwie: dobrą i złą. Wtedy zaczynały się bić... Ehh... chyba wrócę do dwójki;)