PDA

Zobacz pełną wersję : Grupy społeczne...


Björk
15.09.2008, 18:25
Tak głośno było o tych grupach społecznych, a tymczasem to ja jakoś w grze nie widzę specjalnie różnicy między simami.

Czy dobrze myślę, że simów dzieli się teraz na:
- sportowców - przywitanie 5
- technomaniaków - przywitanie podpucha
- elegancików - przywitanie serdeczny uścisk albo cmok, cmok?

Czekam z niecierpliwością na Wasza wypowiedzi...

A może sami dojdziemy, jakie są te grupy społeczne... i będziemy ilustrować je screenami? bo na pewno sportowcy chodzą w dresach, a eleganciki w takich fajnych ciuszkach ;)
tylko coś mało tych grup społecznych na razie naliczyłam ;)

legolas
15.09.2008, 18:29
Członków grup społecznych mozesz spotkac na miescie np. Łacet z numerkiem czy z czyms na brzuchu musisz pokąbinowac z przywitaniami a moze sie dostaniesz do jakiejs!

ultraviolence
15.09.2008, 18:31
Są chyba jeszcze tancerze... Ci, co wykonują uliczny breakdance :)

Björk
15.09.2008, 18:43
A mi się wydaje, że chyba jakoś specjalnie to do żadnej z nich nie można przynależeć...
ot po prostu chyba simowie ubrani w dresy lepiej się ze sobą dogadują i szybciej zaprzyjaźniają, ale to wszystko...

Miyoki
15.09.2008, 19:18
Do mnie czasami przychodzą w odwiedziny. Zdarza się tak, że jak przywitam ich normalnie, to oni później mnie witają własnym gestem.
Ja nie widzę (tzn. wiem, którzy są z grup społecznych, bo noszą ubrania i mają fryzury z tego dodatku, ale bez tego) zbytnio różnicy między nimi a innymi.
Myślałam, że będą jakoś podpisani w kontaktach albo gdzieś, żeby można było ich rozróżnić.
Ale mimo wszystko, to miłe, że przywitałam jedną simkę a ona mi dała plazmowy telewizor :D

domilika
16.09.2008, 11:23
Te grupy społeczne to jakiś lipton.

moim zdaniem jest 5 grup społecznych
m.in. celebryci w jakimś artykule było, że ci chodzą elegancko ubrani, witać się trzeba z nimi cmok, cmok i trzeba im opowiadać o sławie.
zapamietałam jeszcze, że ze sportowcami trzeba się witać mocnym uściskiem dłoni i można spotkać ich na siłowni.

tak sobie podpatrywałam czy spotkam jakiegoś sima w reputacją wyższą lub niższą niż przecietniak. ale jakoś raz widziałam tylko zachęcająca znajomość.

Searle
16.09.2008, 16:16
Podobno przez opowiedzenie odpowiedniej historii przedstawicielowi danej grupy społecznej można zyskać bonusy.

Osiłki - sport
Majsterkowicze - technika
Reprezentanci bohemy - sztuka
Dusze towarzystwa - sława
Technicy - komputery.

lithium
16.09.2008, 19:59
lal, nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje

flauma
16.09.2008, 21:30
Zauważyłam że bardzo często moimi sąsiadami są jakby panienki z okienka, tzn maja takie ubrania dość wyzywające ale nie mam pojecia jako to może być grupa sołeczna o ile to jest takowa.

Björk
17.09.2008, 07:40
Podobno przez opowiedzenie odpowiedniej historii przedstawicielowi danej grupy społecznej można zyskać bonusy.

Osiłki - sport
Majsterkowicze - technika
Reprezentanci bohemy - sztuka
Dusze towarzystwa - sława
Technicy - komputery.

No tak, ale te bonusy to chyba tylko "dodatkowe" punkty znajomości...
No może czasami ktoś Ci wciśnie telewizor plazmowy, albo komputer ;)

W ogóle to im więcej dodatków tym gra staje się łatwiejsza pod względem towarzyskim. Na studiach - jak się zaprzyjaźnisz z profesorem, czeka Cię szybszy awans w pracy.
Nocne życie - randki - wiadomo - znajomość rozwija się jak szalona...
4 pory roku jak się ma i zaprzyjaźnia latem, a flirtuje wiosną... wiadomo...
Czas Wolny i te szybkie zaprzyjaźnianie się z osobami na parcelach hobby...
Chyba tylko Własny Biznes i akcesoria nie powodują wzrostu poziomu znajomości...
Nawet uczyć simów teraz jest łatwiej, bo jak się jest czarwonicą, to pochłaniasz wiedzę w zastraszającym tempie ;)

dareczka84
17.09.2008, 07:56
W wydaniu specjalnym Komputer świat - gry extra jest wzmianka o grupach i powitaniach...moze zeskanuje

berata
17.09.2008, 13:13
W ogóle to im więcej dodatków tym gra staje się łatwiejsza pod względem towarzyskim. Na studiach - jak się zaprzyjaźnisz z profesorem, czeka Cię szybszy awans w pracy.
IMO wymiatają pod tym względem podróże gdy się ma laleczkę Voodo. ;)

Woltuwa
17.09.2008, 14:12
[...]Chyba tylko Własny Biznes i akcesoria nie powodują wzrostu poziomu znajomości...[...]

A te sieci kontaktów co dochodzą w bonusach, za rozwijanie własnego biznesu... Jest chyba premia "kontakty"??


- Kontakty – to wysokie premie za zawarcie nowych znajomości. Im jest bardziej rozwinięte, tym bardziej znana jest nasza firma, a nowi klienci przyjaźniej nastawieni. Ponadto możemy zadzwonić do każdej osoby z okolicy, bez względu na to czy ją znamy, czy nie.
Znalezione w internecie.

Björk
17.09.2008, 15:18
A rzeczywiście :)
Całkiem zapomniałam o Podróżach i tych kontaktach z WB...
A sobie dzisiaj z nudów czytałam ulotkę S&E i tam też jest coś, że eleganccy simowie lepiej się ze sobą dogadują :D

Z jednej strony to fajnie, ale z drugiej...
W podstawce męczylam się żeby simy zdobyły szczyt kariery, a teraz już pierwszego dnia pracy ją zdobywają...
No i każdy sim ma platynową aspirację do konca życia (raz to nawet nastolatek dostał, bo jesienią rozwinął wszystkie umiejętności...
NUDY :)

Björk
18.09.2008, 18:16
Dzięki Dareczka :)

Callineck
19.09.2008, 15:36
Górny rząd - obrazek po prawo - Join Vincent - "...przyłączamy sie do niego w momencie, w którym jest on właśnie w trakcie uprawiania swojego hobby."

Dolny rząd - pierwszy obrazek z lewej - "Zaczynamy opowiadać historię o jego hobby." - Tell a story... (środek) a póżniej od góry zgodnie z ruchem wskazówek zegara Mechanics, Art, Sports, Computers, Fame (zaznaczone Computers :))

Dalsze interakcje nieczytelne nawet w gazecie :(

legolas
19.09.2008, 15:40
No to wszytko Jasne z grupami społecznymi
Aby wstąpic do grupy musisz sie ubierac tak jak oni gadac z nimi aż pokajwi się opcja
Poproś... Wtęp do grup społecznych

ultraviolence
21.09.2008, 19:48
Legolas, to prawda z tym wstępowaniem do grup społecznych? :O Kurczę, o tym to ja nie wiedziałam... Wiesz może na jakim poziomie nasz sim musi mieć kontakty z tym drugim, aby pojawiła się taka opcja?

EDIT: Callineck, myślę, że w przedostanim i ostatnim obrazku w dolnym rzędzie chodzi o te przywitania - na pierwszym o mocny uścisk, wykonywany na sportowcu, a na drugim o całowanie w policzek eleganckiej simki. Bynajmniej tak wnioskuję z opisów i pokazanych obrazków ;) Czyli obrazek number one: Gest... -> mocny uścisk dłoni, a potem drugi: Gest... -> cmok, cmok (Tyle, że po angielsku, ale to wiadomo :) )

Callineck
21.09.2008, 20:00
Tak, wiem, ale chciałam przybliżyć tekst tym, którzy gazety nie mają a te opisy obok obrazków widać na ekranie, więc... Ale oczywiście masz 100% racji :D

legolas
21.09.2008, 20:28
na górze musi byc 100 i na dole i potem pokazuje się opcja "Poproś o Wstąpienie"

noalenumer
25.09.2008, 09:25
Czy to musi byc jakis przedstawiciel grupy spolecznej? jakas konkretna osoba do tego powolana czy z kimkolwiek mam sie zaprzyjaznic i bede mogla wejsc do jego grupy spolecznej? Zaprzyjaznilam sie z jedna elegantka (sasiadka), mam 100/100, milosc nawet, moj sim jest elegancko ubrany gadamy o slawie, cmokamy sie, ale nie mam opcji popros o przyjecie do grupy czy jakos tak... Czy ktos juz wstapil do jakiejs grupy czy rozmawiamy czysto teoretycznie? Pozdrawiam wszystkich.

ultraviolence
25.09.2008, 16:58
Noalenumer, wydaje mi się, że tak - to musi być przedstawiciel jakiejś społecznej grupy (przedmieściacy, czy NPC z innych dodatków nie wchodzą tutaj w grę). Simy należące do jakiejś subkultury noszą ubrania z Osiedlowego Życia, więc łatwiej się domyśleć, którzy to. Z tym przyjęciem do grupy to niestety Ci nie pomogę, bo też pierwszy raz o tym usłyszałam od Legolasa. On powinien to bliżej wyjaśnić ^^

legolas
25.09.2008, 17:43
Jeśli często chodzisz na miasto w Jasikni pOkrzyku to po pewnym czasie po 22:30 pokazuje sie banda i wtedy działamy

noalenumer
29.09.2008, 12:26
Laze i laze i laze i laze po tych publicznych, ale bandami mi sie nie pokazuja. Przychodza normalnie - pojedynczo. Czy oni faktycznie maja wejsc grupa na parcele? jakos tego nie kumam...

legolas
29.09.2008, 14:02
Albo w grupach albo pojedynczo. ;)

noalenumer
29.09.2008, 16:30
no to ja juz nic nie wiem. skoro to ma byc dowolna osoba ubrana jak na dana grupe przystalo, to dlaczego nie moze mnie sasiad wprowadzic do grupy spolecznej i jesli nie moze to byc sasiad z apartamentu to po czym poznam, ze to jest wlasnie ta osoba, ktora moze? skoro stroj nie jest jedynym warunkiem. przepraszam, ze nudze. po prosu nikt nie umie powiedziec naprawde jak to ma byc. Czy Tobie Legolas udalo sie wejc do jakiejs grupy?

legolas
29.09.2008, 17:13
Facet nie ma koszulki żadej tylko napic np. pomoarańczowe nieskie i na srodku 56.
Tak udało mi się.

esef
30.09.2008, 06:35
bonusy, które mi się przytrafiły za zadawanie się z grupami społecznymi (czyli głównie odpowiedni gest i odpowiednia historia):
- dostawałam różne przedmioty, głównie elektronikę
- rośnie poziom "reputacja", ale ta nowa, i za to jak poznajesz nową osobę, to ona już może cię lubieć. Jednego sima moja nastolatka przywiozła ze szkoły, pierwszy raz w życiu i od razu był jej przyjacielem.

MacieK
01.10.2008, 03:23
Do bonusów w kontaktach społecznych należą również awanse w pracy. Mianowcie jeśli pracujesz z kimś na tym samym szczeblu kariery i zaprzyjaźniacie się to zdarza się, że ta osoba "poleci Cię innej osobie którą ona zna" i automatycznie masz awans w karierze o jeden stopień wyżej. Tak się u mnie miło akurat złożyło że moja simka była panią Senator i dzięki takiej rekomendacji została Burmistrzem :D Jakaż miła niespodzianka. Rzadko jednak to się zdarza ale zdarza ;)

noalenumer
02.10.2008, 06:43
Maciek, tego typu bonusy to masz bez wzgledu na to, czy nalezysz do grupy spolecznej czy nie. Jak jestes mily i przyjacielski i trafisz na wlasciwa osobe to bedziesz mial taki bonus. Ja mam klopot z wejsciem w grupe spoleczna. Chce do niej oficjalnie nalezec a nie moge.

Mek
05.10.2008, 11:56
Co trzeba zrobić żeby należeć do jakiejś grupy społecznej ? ;P
Legolas podziel się ta wiedzą ;)

legolas
05.10.2008, 12:05
Idziesz na jakąś parcele w Jaskini pokrzyku najlepiej bo tam najczęsciej sie zdażają...
I wtedy zaprzyjaźniasz sie z jakimś kolesiem 100 na dole i na górzye w paskach znjamosci i potem pokazuje się opcja jak juz jestes przyciealem poproś o wstęp do grupy społecznej

Mek
05.10.2008, 12:11
Hmm.. a co mi to da, że będę w jakiejś grupie ? ;]

legolas
05.10.2008, 12:15
Nic chyba ,:D satysfakcje :D
Dokładnie nie wiem bo dołączoczyłem tylko do grupy i już nic wiecej wiem ,że wtedy reputacja idzie w góre :)

noalenumer
05.10.2008, 18:15
Zaprzyjaznilam sie juz z cala chmara ludzi z dodatku Osiedlowe zycie, z wiekszoscia mam stosunki 100/100 i ani razu w zadnych okolicznosciach przyrody nie pojawilo mi sie "wstap do grupy"...

legolas
05.10.2008, 18:33
uzyłeś przywitań typu uscisk dłoni ,cmok cmok??

noalenumer
05.10.2008, 20:17
tak, mnostwo tego typu gestow (w zaleznosci od sima z ktorym sie chcialam skumac), opowiesci o sporcie, slawie itd. i zwykle rozmowy o hobby ktore pokrywaly sie z preferowanymi opowiesciami i gestami. Mimo wszystko - nic.

legolas
06.10.2008, 13:48
a to ja nie wiem mi wszytko działało odrazu

Miyoki
06.10.2008, 19:31
Ja też ne mogę się dostać do żadnej grupy społecznej a z jedną mam kontakt 100/100 :/
Nie wiem o co chodzi...

W ogóle nie wiedziałam, że może być coś takiego. Myślałam, że tylko coś oferują itp.