PDA

Zobacz pełną wersję : Apartament na plaży?


Tidus2004
19.09.2008, 13:00
Mam problem z dodatkiem "osiedlowe życie". Otóż jak sobie buduje blok, ładny , luksusowy ale na działce z plażą, nie na tym zwykłym, wpisuje kod na zmiane statusu z mieszkania na osiedle, wprowadzam rodzinke, to dzieją sie dziwne rzeczy. Dom sam z siebie wkopuje sie w działke, bez sensu bo obniża sie też to wszystko co nie da sie obniżyć, po prostu cała parcela sie obniża, ale ta tafla wody, pozostaje na swojej wysokości, tak jak i pozostałe działki sąsiednie, i generalnie jest tak że woda z plaży jest na wysokości pierwszego piętra... nie wiem czy zrozumiale pisze ale nie mam teraz jak zdjęcia wrzucić. Można to łatwo sprawdzić, zamieniając działke z plażą , zrobić jeden chociażby pokój z drzwiami apartamentu i wprowadzić tam rodzine. Czy po prostu nie mozna zrobić osiedla na plaży? dlatego tak sie dzieje? bo generalnie wszystko działa, tylko ta tekstura z wody jest za wysoko.

OlaBernacik
19.09.2008, 13:14
Mam problem z dodatkiem "osiedlowe życie". Otóż jak sobie buduje blok, ładny , luksusowy ale na działce z plażą, nie na tym zwykłym, wpisuje kod na zmiane statusu z mieszkania na osiedle, wprowadzam rodzinke, to dzieją sie dziwne rzeczy. Dom sam z siebie wkopuje sie w działke, bez sensu bo obniża sie też to wszystko co nie da sie obniżyć, po prostu cała parcela sie obniża, ale ta tafla wody, pozostaje na swojej wysokości, tak jak i pozostałe działki sąsiednie, i generalnie jest tak że woda z plaży jest na wysokości pierwszego piętra... nie wiem czy zrozumiale pisze ale nie mam teraz jak zdjęcia wrzucić. Czy po prostu nie mozna zrobić osiedla na plaży?

Zapada się ?! Może jest w nim za dużo rzeczy ? Dziwne..... Dawaj fotkę , bo nie wiadomo jak pomóc ....

Woltuwa
19.09.2008, 13:20
A czy dom jest na fundamentach? Bo jeśli tak, to może zwyczajnie wystarczy podwyższyć teren do oryginalnych kształtów?

Tidus2004
19.09.2008, 13:34
http://img185.imageshack.us/img185/7168/snapshot95d7401595dfdc5bl0.jpg
http://img212.imageshack.us/img212/1236/snapshot95d7401595dfdc5ub9.jpg
http://img212.imageshack.us/img212/6877/snapshot95d7401555dfdc6pk1.jpg
http://img212.imageshack.us/img212/6402/snapshot95d7401515dfdc7ko6.jpg

tak t wygląda. I to dzieje sie tylko jak zamienie na osiedle. Jako działka mieszkalna po wprowadzeniu sie do domu , wszystko jest normalnie. Po tym obniżeniu też wszystko niby działa, i pływanie też, ale denerwuje mnie ta woda na wysokości jednego piętra... i to nie ważne czy są fundamenty czy nie, wystarczy że ma status osiedla i jest chociaż jeden pokój z drzwiami apartamentu (tak zrobiłem też, że na pustej działce zrobiłem jeden pokój bez fundamentu z drzwiami żeby móc tam kogoś wprowadzić), i tak sie dzieje TYLKO jak wprowadze rodzine. Jak np apartament jest niezamieszkały i wejde na niego żeby np go umeblować czy coś dobudować to woda jest normalnie.


PS" no i zaznacze że normalnie budynek i woda są na prawidłowej wysokości, obniżenie dzieje sie tylko po wprowadzeniu rodziny na parcele.

Świt
19.09.2008, 14:02
Mi się dzieje to samo, nawet nie na parceli z plażą. Jak zmieniłam parcelę na "apartamentową", to się zapadło wszystko. Ponad to w otoczeniu nie działa funkcja przesuwania tej parceli (myślałam, że może to coś pomoże) :(

Woltuwa
19.09.2008, 14:02
Wiem o co chodzi. Po zmianie parceli na osiedlową, gra nie czyta jej już jako plażowej i wyrównuje wszystko do poziomu morza, lecz woda pozostaje w tym samym miejscu.
Na pewno nie da się tego wyrównać, nawet z kodem: boolProp constrainfloorelevation false ??

Ps
Kopiuj zawsze ostatni link na imageshacku :P

Tidus2004
19.09.2008, 14:16
eee tam, nie było tam chyba jakiś kompromitujących fotek XD

A kod nie działa z tego względu, że kiedy sim jest na parceli apartamentowej to mi nie działa kod na budowanie w apartamencie. ten kod działa mi tylko kiedy apartament jest niezamieszkały, dlatego wyrównywania terenu po prostu nie ma.... może nie czyta jej jako plażowej jak mówisz, stąd moje pytanie czy po prostu nie można budować apartamentów na plaży?

Björk
19.09.2008, 14:31
Nio wtrącę swoje trzy grosze... w ulotce do OŻ jest wyraźnie napisane, że nie polecają robić osiedli na parcelach plażowych, bo będą z tym problemy. Tak samo, jak zmiana statusów parceli podczas zamieszkiwania na niej simów...
Więc... uważam, że bez sensu się z tym użerać.
teoretycznie można to naprawić (w poradnikach podałam kody, jak zrobić, by tryb budowania był dostępny na parceli apartamentowej...
Ale moim zdaniem nie warto się bawić....

Tidus2004
19.09.2008, 14:36
acha, no ja nie czytałem ulotki bo dodatek pożyczyłem od koleżanki... zresztą i tak bym nie przeczytał bo na ogół nigdy nie czytałem XD

Co do twojego poradnika, to robiłem według twoich wskazówek, wprowadziłem sima, wpisuje kod na budowe, wchodze na tryb życia, potem na tryb budowy i nic.

Björk
19.09.2008, 14:48
Ciekawa jestem od czego to w takim razie zależy...
Bo u mnie i u moich znajomych działa bez problemów...
A może coś źle wpisujesz?

A tak przy okazji to popełniłam błąd, bo to nie w ulotce jest napisane tylko w pliku przeczytaj <wstydzi się> :D

Tidus2004
19.09.2008, 14:54
ao, plików readme też nie przeglądam XD po prostu instaluje i gram, do całej reszty próbuje dojść sam :) wpisywać, raczej źle nie wpisuje, bo kopiuje te polecenia z twojego poradnika klawiszami Ctrl + C i wklejam Ctrl+v, więc one są dokładnie te same co podajesz, no i też konsola wpisywania kodów nie wyświetla żadnych błędów. MOŻE problemy stwarza windows vista w którego jestem posiadaniu.


Ok, próbowałem z kodami, no i zadziałały te na budowanie w apartamencie, teren wyrównałem ale nic sie nie zmieniło. No cóż chyba będe musiał sie pogodzić z tym że nie będe mieszkać w apartamencie na plaży ;(

Ale to pretensje kieruje do twórców gry! powinni pomyślec o ludziach którzy chcą mieszkać z sąsiadami na plaży! XD na karaibach też żyją ludzie! o!

magda1984
22.09.2008, 12:29
A ja mam pytanie, czy jak mam zwykly dom dla Simów to moge miec plaże i wode w której simy mogą pływać? tak jak to jest gdy się jedzie na wakacje do 3 jezior?

Bo bardzo bym chciala dom z plażą, podkreślam dom a nie apartament :)

jeśli się da,napiszcie jak to zrobić

z góry dziękuje

Björk
22.09.2008, 14:47
Da się :)
Tylko musisz wykorzystać parcelę plażową do zbudowania domu o jakim marzą Twoje zimy :)

W Miłowie drogi są za daleko od morza, ale w lazurowej Promenadzie już nie będzie tego problemu :)

Albo stwórz własne otoczenie :)

magda1984
22.09.2008, 16:15
tzn ja wiem ze mozna nad woda parcele i z reguly widac to niby morze :) ale nie można w nim się kapać a ja bym chciala zeby było tak jak na wakacjach,ze wchodza sobie do wody (szum fal itd) i pływają :)

i jeszcze pytanie,czy jest jakiś hack na to żeby w domu,tzn parceli mieszkalnej a nie wakacyjnej działały takie opcje jak opalaj się,zbuduj zamek,ogladaj fale?

lithium
22.09.2008, 17:00
no jak wejdziesz w otoczeniu w parcele->parcele plazowe i ustawisz je miedzy ulica a woda to beda te wszystkie opcje

magda1984
22.09.2008, 18:17
Dziękuje, udało sie w Jaskini pokrzyku nawet sięgneło :)

Woltuwa
22.09.2008, 19:23
[...]
i jeszcze pytanie,czy jest jakiś hack na to żeby w domu,tzn parceli mieszkalnej a nie wakacyjnej działały takie opcje jak opalaj się,zbuduj zamek,ogladaj fale?

Hack z możliwością opalania sie w domu (http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=295611). :) Radzę jednak używać go rozważnie, ponieważ niektórym działa, a niektórym powoduje błędy w grze. PS Opcja "opalaj się" jest po polsku. :)