PDA

Zobacz pełną wersję : Patch


Björk
02.10.2008, 06:04
No - wreszcie jest :D

http://thesims2.ea.com/update/getpatch.php?appVersion=1.16&languageCode=1

Ponieważ nie jestem dobra w formie pisanej, ale postaram się przetłumaczyć:

Lista naprawionych błędów:

1. Wanny z "Kuchnia i Łazienka" mają opcje "majsterkuj"
2. Zdobywanie odznak zabiera teraz tyle samo czasu co w dodatku "Własny Biznes"
3. Działki się teraz resetują po wprowadzeniu kolejnej rodziny.
4. Simy mogą już prosić sąsiadów o opiekę nad dziećmi.
5. Kapelusz wiedźmy nie będzie więcej domyślną fryzurą kiedy wiedźma się starzeje.
6. Pokojówki i lokaj będą słać łóżka "Murphy?" i "Romantyczniejsze od Ciebie".
7. Współlokatorzy mogą zdobywać entuzjazm hobby.
8. Pies nie będzie się zawieszał podczas zabawy z simem.
9. Zajęte działki z apartamentami będą mogły być przenoszone w widoku otoczenia.
10. Nianie nie będą konczyły pracy jeżeli dziecko zaśnie na posłaniu dla zwierząt (przp. tłum. To coś takiego jest możliwe???!!!")
11. Parcela zapisana podczas, gdy wizytuje się wiedźma, po załadownaniu ponownym nadal na niej będzie przebywała czarownica (przyp. tłum. to mi wyszło strasznie koślawo, ale dlatego nie jestem zawodowym tłumaczem ;))
12. Sim nie będzie mógł odwiedzić sąsiedniego apartamentu, kiedy jest rzucony czar "zamrożenia czasu".
13. Nauczenie się fizjologii nie będzie powodowało, że tak łatwo się zdobywa inne umiejętności.
14. Osiedlowa skrzynka na listy będzie działała poprawnie, kiedy sim będzie chciał wyjąć z niej list miłosny.
15. Zrobienie "Mrocznej lampy podłogowej" zajmie dużo mniej czasu.
16. Poprawnie będą wyświetlane myśli sima, który czyta literaturę, jeżeli nie ma zainstalowanego Czasu wolnego.
17. Sim, który przebywa na wakacjach ze współlokatorem będzie wyprowadzony normalnie z hotelu po zakończeniu wakacji.
18. Niemowlęta i male dzieci nie będą mogly być zabierane na parcelę publiczną, jako część grupy (przyp. tłum. To w ogóle było mozliwe?)
19. Naprawiony został błąd z nieodpowiednimi klawiszami do wieszania ozdób na ścianach na róznej wysokości [ i ].
20. Naprawiona zostala lista piosenek w języku polskim w trybie budowania.
21. Dla wiadomości sieciowych będą wyświetlane poprawne imiona simów.
22. Stacja "Collage Rock" będzie dostępna nawet jeżeli nie ma zainstalowanych "Na studiach" i "Zwierzaki"
23. Głowy czarownic będą wyświetlane poprawnie po opuszczeniu przez nie Uniwersytetu.
24. Simom z umiejętnościami kondycji od 1 do 4 grozi wypadek przy rozkładaniu łóżka :D
25. Simowie będą grali na pianinie dopóki nie skończymy tej interakcji (przyp. tłum. To też mnie denerwowało, że kończyli grać po pół simowej godzinie)
26. Dorośli simowie nie mogą prosić simów ze studiów o zostanie współlokatorem.
27. Nie będzie więcej błędów po wprowadzeniu sima, który ukończył studia do mieszkania jego rodziców.
28. Komputer w apartamencie będzie zachowywał się prawidłowo podczas starania się o stypedium studenckie.
29. Wynajemca będzie prawidłowo dbał o ogród nawet jeżeli jest wynajęty lokaj.
30. Rodzina z siedmioma członkami nie będzie mogła mieć bliźniaków.
31. Lokaj nie będzie "uprowadzał" dzieci :)
32. TEGO NIE ROZUMIEM, bo się z tym nie spotkałam: Interakcja pomiędzy zwierzakiem a simem podczas "magicznego ognia" nie będzie więcej psuła panelu nagród.
33. Wszystkie wersje stojaka na klejnoty z dodatku "Podróże" będą dostępne.
34. Kocioł otrzymuje na nowe opcje po przerwaniu zaklęcia.
35. Simy mogą zapraszać swoich sąsiadów na przyjęcia domowe i sportowe.
36. Nastolatki z sąsiednich apartamentów nie będą więcej znikać w samochodzie i w swoich pokojach, jeżeli poprosi się je o "wymknięcie z domu".
37. Gra nie będzie się zawieszać, kiedy wyślesz wiedźmę na parcelę magiczną podczas randki w ciemno.
38. Czarownica, która używa Vivificus Zombiae nie będzie miała w pragnieniach i lękach interakcji z samą sobą.
39. Samochody umieszczone na parcelach osiedlowych będą powracć po wyprowadzeniu sima.
40. Sąsiedzi z pierwszych wprowadzonych do bloku rodzin będą ukrywani poprawnie.
41. Jakiś tam park z rzeźbami i Lulu Lounge (pewnie parcele w Jaskini Pokrzyku, której już nie mam, więc nie wiem, jak są przetłumaczone) nie będą dłużej zachodziły na siebie budynkami.
42. Simowie będą mogli prosić o wprowadzenie się i będą mogli brać ślub z wynajmcami mieszkań (coś co zainteresuje Nordin ;))
43. Simowie będą mogły obierać swoją komórkę i nie będzie ona znikała z ich wyposażenia.
44. Wynajemca, który się został zaproszony do wprowadzenia się do mieszkania sima nie będzie więcej pobierał czynszu.
45. Czar mrożenia czasu nie będzie powodował błędów z niezależnymi zwierzakami.
46. Chastity Gere (przyp. tłum. to chyba nazwisko sima niezależnego) nie będzie powodować błędów po poślubieniu go.
47. Kwiaty za randki i kartki za randki będą mogły być poprawnie umieszczane na półkach.

Aha no i zastanawiam się czy już warto tą łatkę ściągać skoro do CW wyszły trzy różne, każda coraz większa i naprawiająca coraz więcej błędów :)

Zobaczyłam, że łatka ma 89,9 MB - może będzie dobra :)

No dobra nie nadaję się na tłumaczkę ;) Z tego co zauważyłam, to dużo błędów naprawili, ale nigdzie nie widziałam znikania telefonu komórkowego, który sim chce odebrać.
EDIT: Już grałam po zainstalowaniu łatki i telefon komórkowy działa poprawnie :)

No przynajmniej lokaj nie będzie wynosił dzieci ;)

I ciekawe czy simy będą traciły umiejętności gotowania po wprowadzeniu się do bloku. Czy to tylko ja miałam taki błąd?

Uff. Zmęczyłam się tym pisaniem :)
A dla ciekawskich, oto co mi się stało w parceli osiedlowej po zainstalowaniu łatki ;)

http://i233.photobucket.com/albums/ee228/Bjork1978/Screenshot-1.jpg

Świt
02.10.2008, 11:59
Dzięki Bjork. Widzę, że kwesta podestów nadal pozostaje nierozwiązana.

Björk
02.10.2008, 14:54
Niekoniecznie :) Jeszcze nie przetłumaczyłam wszystkiego :)

shizeR
02.10.2008, 15:25
Dzięki,długo na to czekałem

agnieszka130187
02.10.2008, 15:26
Czekam na dalsze tłumaczenie może naprawia mi błąd, że nie mogę zapłacić czynszu. :(

Björk
02.10.2008, 15:28
Aga - zainstaluj i zobacz :)
A jak nie pomoże, to pozostaje zbudować blok od nowa :)
Lub przenieś go do skrzyni domów i postaw ponownie...

ultraviolence
02.10.2008, 15:49
WRESZCIE! Wielkie dzięki Bjork za tłumaczenie, odwaliłaś kawał dobrej roboty :D Strasznie cieszę się, że został naprawiony błąd z komórkami i grą na pianinie... No i oczywiście lokajem-porywaczem :D Te trzy błędy najbardziej mnie denerwowały.

PS Jak to TRZY łatki do CW? O__o Mogłabyś podać do nich linki? Ja widziałam tylko jedną :)
PS 2 Jeśli zainstalowałabym teraz tamte pozostałe dwie łaty do CW, nie popsułoby mi to gry?

Björk
02.10.2008, 15:53
WRESZCIE! Wielkie dzięki Bjork za tłumaczenie, odwaliłaś kawał dobrej roboty :D Strasznie cieszę się, że został naprawiony błąd z komórkami i grą na pianinie... No i oczywiście lokajem-porywaczem :D Te trzy błędy najbardziej mnie denerwowały.

PS Jak to TRZY łatki do CW? O__o Mogłabyś podać do nich linki? Ja widziałam tylko jedną :)
PS 2 Jeśli zainstalowałabym teraz tamte pozostałe dwie łaty do CW, nie popsułoby mi to gry?

Dzięki, ale tłumaczenie jest bardzo kulawe :)

A co to łatek do CW, to tylko ostatnia (ta która teraz znajduje się na stronie) poprawia "prawie" wszystkie błędy. Poprawia też błędy, które naprawiały dwie poprzednie łatki.
Tutaj to EA skiepściła i wypuszczała łatki niepełne.
A już dla zaspokojenia Twojej ciekawości; tamte dwie łatki były do pobrania ze zwykłej strony The Sims 2.com, ale teraz są zastąpione tą najlepszą. Więc wiele nie straciłaś. Ja przy instalowaniu tej ostatniej miałam problemy, bo musiałam odinstalowywać CW i ponownie instalować, bo ona jednocześnie naprawia błędy w Ikea i w Kuchnia i Łazienka. Dlatego polecam od tej pory instalować CW na końcu mimo, że później wyszły dopiero w/w akcesoria.

ultraviolence
02.10.2008, 15:57
Eeee tam kulawe. Przynajmniej mniej więcej wiadomo o co chodzi :)

Aha, dziękuję :) W ogóle w grze mam tylko ostatnią łatkę do CW i teraz ściąga się do OŻ... Kiedyś chciałam pościągać i zainstalować wszystkie, ale doszłam do wniosku, że to nie miałby chyba racji bytu ^^

Searle
02.10.2008, 16:03
Patch i cała lista poprawionych błędów po polsku jest tu: http://thesims2.ea.com/update/getpatch.php?appVersion=1.16&languageCode=16

Björk
02.10.2008, 16:06
Hihi męczyłam się bez sensu :D
A właściwie, to mamy stronę The Sims 2.com po polsku?
I jak się na nią wchodzi?

berata
02.10.2008, 16:11
Hihi męczyłam się bez sensu :D
A właściwie, to mamy stronę The Sims 2.com po polsku?
I jak się na nią wchodzi?Nie mamy, ale łatki są tłumaczone. Wchodząc w link z daną poprawką, na końcu adresu www, po languageCode= wpisujemy 16 :)

Björk
02.10.2008, 16:25
A tego błędu nie naprawili:
http://i233.photobucket.com/albums/ee228/Bjork1978/Bez_tytuu_1-2.jpg

legolas
02.10.2008, 17:20
Bjork jakby to ująć u mnie bez łatki nie porywa dzieci,lokaj normalnie sie zachowuje,dozorca dba o ogród i ta piecyk normlanie wygląda wiec mi łatka nie potrzebna

Vanitas
02.10.2008, 19:22
Wkońcu patch! Jak ja sie ciesze!

Mamełe
02.10.2008, 19:44
13 punkt zupełnie mi sie nie podoba!!! :/
:P

tintalle
02.10.2008, 20:25
Witam!

Kiedy instaluję patch pojawia mi się informacja. "Wystąpił błąd w procesie instalacji poprawki itd." Radzi odinstalować i zainstalować ponownie. Nic to nie pomaga. Czy ktoś może miał taki problem lub wie jak go rozwiązać? Będę wdzięczna za pomoc :) Pozdrawiam!

agnieszka130187
02.10.2008, 20:31
Aga - zainstaluj i zobacz :)
A jak nie pomoże, to pozostaje zbudować blok od nowa :)
Lub przenieś go do skrzyni domów i postaw ponownie...

Zaraz sprawdzę czy działa, problem w tym, że mi to płacenie czynszu nie działało na żadnej parceli, nawet maxisowej. :(:(:( Trefna płyta ???

Björk
02.10.2008, 21:16
Witam!

Kiedy instaluję patch pojawia mi się informacja. "Wystąpił błąd w procesie instalacji poprawki itd." Radzi odinstalować i zainstalować ponownie. Nic to nie pomaga. Czy ktoś może miał taki problem lub wie jak go rozwiązać? Będę wdzięczna za pomoc :) Pozdrawiam!

Ja miałam taki problem z CW. Pozostaje przenieść CAŁY folder EA Games, który znajduje się w Moje Dokumenty na pulpit (w ten sposób będziesz miała swoje rodzinki), odinstalować Osiedlowe Życie, zainstalować ponownie i zainstalować patch.
No i przed uruchomieniem gry włożyć folder EA Games z powrotem do Moje Dokumenty :)

agnieszka130187
02.10.2008, 21:32
No i super łatka naprawiła błąd pojawiła się opcja płacenia czynszu. :):):):)

tintalle
02.10.2008, 22:08
Ja miałam taki problem z CW. Pozostaje przenieść CAŁY folder EA Games, który znajduje się w Moje Dokumenty na pulpit (w ten sposób będziesz miała swoje rodzinki), odinstalować Osiedlowe Życie, zainstalować ponownie i zainstalować patch.
No i przed uruchomieniem gry włożyć folder EA Games z powrotem do Moje Dokumenty :)

Niestety to nie działa... Jak zainstaluję Osiedlowe Życie to nadal wyskakuje błąd, nawet kiedy folder EA Games jest pusty :/ Będę próbowała dalej, dzięki ;)

Matti93
05.10.2008, 17:34
a jak ja nigdy nie instalowałem zadnego pacha to teraz musze instalować wszystkie te do których mam dodatki, czy wystarczy ten najnowszy??

Björk
24.10.2008, 07:09
No i miałam rację ;)
Wyszedł kolejny patch...
Tym razem poprawia te straty umiejętności gotowania po wprowadzeniu się do apartamentu :)

legolas
24.10.2008, 17:02
znowu będą z Patche??
Ja tego nie pobieram bo nie mam błędów w grze jakoś;/

Woltuwa
24.10.2008, 17:32
Patch to łatka, która modyfikuje błędne zachowania gry, na poprawne.

Znajdziesz ją pod adresem:
http://thesims2.ea.com/update/getpatch.php?appVersion=1.16&languageCode=16

Po ściągnięciu kliknij na to dwa razy i masz już zaktualizowaną grę!

karasss
25.10.2008, 08:43
Jak usunąć tego patcha !? PLLS

Björk
25.10.2008, 09:55
patcha nie da się usunąć. On aktualizuje pliki gry.
Pozostaje odinstalować grę i zainstalować ponownie.

legolas
25.10.2008, 11:39
karasss ja tego nie rozumiem po co pobrałeś go jak teraz chcesz odinstalowywać??
Da się ale musisz mieć program TS2 Patcher jest on płatny wiem narazie tyle ,ale nie wiem gdzie go można pobrać...

karasss
25.10.2008, 12:37
Juz jest dobrze :)

Nordin
04.01.2009, 21:28
Ooo nie zauważyłam tej łatki. Jupii będę mogła spełnić pragnienie mojej simki ^^ (mam nadzieje, że ją jeszcze mam...:/ )

Psychosis
12.07.2012, 13:42
10. Nianie nie będą konczyły pracy jeżeli dziecko zaśnie na posłaniu dla zwierząt (przp. tłum. To coś takiego jest możliwe???!!!")


Temat trochę stary, ale coś dzisiaj zauważyłam. Wstawiam fotkę jak dziecko śpi na posłaniu dla zwierząt, samo z siebie - bez kodów. Jest opcja "śpij". Oprócz tego nie jestem pewna czy potrzebuję tej łatki, choć podoba mi się w niej opcja zostawiania bachorków u sąsiadów.

http://i.imgur.com/h38de.jpg