PDA

Zobacz pełną wersję : czy podoba ci się, że w the sims 2 są różne nieprawdziwe rzeczy???


fajniutka
19.12.2008, 14:28
czy sądzicie, że the sims 2 to typowe życie człowieka??? no chyba nie do konca. w prawdziwym zyciu nie ma wrozek, wilkolakow, simorosli, nie mozna wypic eliksiru zycia... czy uważacie ze to dobrze, ze tak jest??? mnie wydaje sie, ze nie do konca, moglaby byc normalna gra, bez tych bajkowych rzeczy, ale kazdy ma swoj gust, innym sie to podoba, innym nie:)


zrobiłam ankietę, żeby każdy mógł wyrazić własne zdanie.

Vanitas
19.12.2008, 14:49
Mi tam sie te rzeczy podobają i nie mam nic przeciwko temu .

zelkam
19.12.2008, 15:10
Gra TS2 daje uczucie oderwania się od szarego życia, zamiast nas, męczą się simowie. Magiczne stworzenia, kosmici, czary nadają grze uroku. Nie mam absolutnie nic przeciwko, to tak jakby zapytać, czy magia w Harrym potterze jest potrzebna.

uczeńszkoły
19.12.2008, 16:45
Mi to się podoba średnio bo to trochę dziwne być wilkołakiem i w ogóle. Te eliksiry życia też są trochę beznadziejne ale z tymi wszystkimi rzeczami fajniej się gra. Bez tych rzeczy gra byłaby nudna

Alisha
19.12.2008, 16:49
No wlasnie, bez tych rzeczy gra bylaby NUDNA.
Wiec niby dlaczego tego nie lubisz? :|
I to nie jest beznadziejne! :((

Osobiscie uwazam ze to super rzeczy i super ze sa. ;)

doman145
19.12.2008, 17:20
dla mnie niektore rzeczy sie podobaja, np. randki w ciemno ;p ale jedyna rzecz jaka mi sie nie podoba to Czapka Humoru za 6000 pkt aspiracji dla mnie ta rzecz jest badziewna
tak samo jak modne lustrzanki po założeniu ich ty lubisz ta osobe bardziej ale ona ciebie tak samo ;/

Mamełe
19.12.2008, 17:29
Tak, podobają mi się, a jak chce żeby było realnie, to wtedy ich po prostu nie uzywam :)

Woltuwa
19.12.2008, 18:38
Nigdy nie zapomnę tych "dziwności" z "jedynki". To było coś. Niepowtarzalny klimat. W The Sims 2 również dodali te "udziwnienia", jednak nie odczułem już tej samej radości. "Jedynka" miała swój urok - Abrakadabrowo, żaby, węże, grafika, Balanga, Randka. Odniosłem wrażenie, że dwójkę chcieli "znormalizować", a potem dodali te różności. Jak dla mnie niepotrzebnych różności, dlatego, że jak gram w dwójkę, to buduję domy. W OŻ dochodzi magia? A po cholerę taka magia? Jedynka miała przynajmniej normalne inkantacje. I oddzielny dodatek do tego. I ogólniej lepsze czary i ciekawszy sposób dochodzenia do tego ;) A w dwójce? Mieszasz coś w kotle i zero przy tym radości, ekscytacji, zastanowień. Nuda.
Reasumując: Udziwnienia tak, ale w jedynce ;-)

Woltuwa.

PS
Rozpisałem się jak dziecko :D

@Down.
Fajniutka, polecam przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź i rozważyć, czy Twój cięty dopisek ("ale rozmawiamy o the sims 2 a nie the sims") miał sens.

fajniutka
19.12.2008, 19:21
ale rozmawiamy o the sims 2, nie the sims.

Searle
19.12.2008, 21:31
A ja bym mogła grać bez problemów, bez tych rzeczy. Nie są mi do szczęścia potrzebne ;)

Flavour
20.12.2008, 07:10
Ja mam uczucia mieszane. Niby nie jest to zgodne z ideą gry, ale rzeczywiście urozmaica. Osobiście, przeszkadzają mi w grze, np. ta wszędobylska wiedźma, co mi zawsze psuje pogodę lub lata z kotem... No żenujące po prostu. Simorośle są moim zdaniem badziewne, nic ciekawego nie mogą, Wilkołaki to samo. 2 nowe opcje i ubaw po pachy? To nie dla mnie!
Wampiry są ciekawsze, bo można dzięki nim zrobić większy klimat mroku. Najlepszy "wydziwiacz" w całej serii.

Liv
20.12.2008, 11:11
Jedyne dwie nierealne postacie, które wg mnie naprawdę dodają grze klimatu, to wampiry i kosmici (chociaż u mnie, w Miłowie, mam na razie tylko 1 swojego wampira :D)

Jestem zwolenniczką realistyczności. Rzadko kiedy używam nagród z aspiracji (jeżeli już, to tej czapeczki, dzięki której Simy szybciej się uczą, kiedyś jeszcze tej maszyny, co podnosiła potrzeby na maxa). Nie buduję jakichś dziwacznych domków, Simy u mnie zachowują się jak najzwyklejsi ludzie. Po prostu: jak to w naszym życiu, bo przecież o tym jest ta gra.
Ale jak komuś zbytni realizm zacznie się nudzić... Czemu nie? Ale tak normalnie, urozmaicenia "nieżyciowe" są mi to po prostu niepotrzebne.

uczeńszkoły
20.12.2008, 11:19
Ja kosmity nigdy nie miałem ale według mnie kosmici są beznadziejni. Ale z tymi innymi rzeczami np. drzewo pieniężne albo zmieniacz aspiracji (w na studiach) się fajniej gra i łatwiej

Rainbow
20.12.2008, 12:51
Ja kocham te "udziwnienia"-u mojej największej rodziny,Piórków,którymi gram już ponad rok ;) mam na razie dobrą nastoletnią czarownicę,studenta-wilkołaka,simoroślinnego złego czarnoksiężnika i dwójkę zielonoskórych-ale nie kosmitów,karnacja z boolprop'a,bo kosmici są parszywi :P
Wampirami kiedyś grałam,ale wkurzało mnie to,że się nie starzeją.
No a zombiaki są odrażające :D

nikodem
20.12.2008, 13:46
wszystkie dziwadła uwielbiam oprócz zombie. nie za bardzo mam co z takim zombie robić. nie starzeje się i wygląda... krzywo :D i wyleczyć się nie da. mam dlatego tylko jednego zombie i już więcej ich nie wyprodukuję.
u mnie masowo dominują kosmici, na drugim miejscu wilkołaki i simorośle. bardzo lubię zwłaszcza simorośle. ciekawy i oryginalny pomysł. wampiry to u mnie elita i tylko wybrane simy mogą nimi zostać. czarownic mam całkiem sporo, zarówno dobrych i złych. aha i mam jednego robota ^^ ale od niedawna więc ciężko mi się wypowiedzieć o nich.

Iminashi
20.12.2008, 13:53
mi sie podobaja, super sa ;)
a jak ktos nie chce byc np.wilkolakiem to nie musi nim byc :/

uczeńszkoły
20.12.2008, 14:13
Ja najbardziej lubię simorośle. Nie są poprostu tak odrażające jak zombie albo wilkołaki

asiolek
20.12.2008, 16:34
Kurde! zrobiłam tak a chciałam nie :/
Uważam że nigdy niedałoby się zrobić gry w pełni naturalnej a te wszystkie simorośle i wilkołaki sprawiają że gra staje się różnorodna i ciekawsza.

arbuzuje
20.12.2008, 16:56
Normalne życie jest zwykle... nudne (oczywiście nie zawsze ;D). Chodziło o urozmaicenie. Bo ile można te Simy karmić, PRZEWIJAĆ (xD) i wysyłac do pracy/szkoły?

Nuuuda x)

yuppie
20.12.2008, 17:00
Mi się to podoba.../
Nie mam nic przeciwko temu.../

Alisha
20.12.2008, 17:01
Wiesz co, gdyby nie bylo tych elementów, nie kupiono by tyle simsów.
Miedzy innymi dlatego gra jest slawna.
A jak jakies elementy nam sie nie podobaja - mozemy odistalowac dodatek z nimi lub po prostu je ignorowac, no nie? :|

Kascoona
28.12.2008, 19:35
Moim zdaniem bez tych "udziwnień" gra byłaby za nudna.

Alraris
17.01.2009, 19:01
A ja kocham moich kosmitów, gram w Dziwnowie i zainstalowałam sobie nawet kilka skinów z internetu, korych używam - np. Pixie Incubi - taka szara z tatuażem na twarzy. Lubię atmosferę baśniowości, czegoś innego niż na codzień. W najbliższym czasie zamierzam wypróbować wampiry i czarownice. Dotychczas nie miałam tych dodatków, to nie mogłam nimi grać. Tworzę też sobie otoczenia będące rodzajem podróży w czasie - średniowiecze, XVIII wiek...
Uważam, że jak komuś przeszkadza jakaś część gry, nie musi korzystać z tej opcji. NP ja nie mam żadnego wilkołaka ani żadnego zombie, bo mi się nie podobają. Wystarczy nie zaczepiać tych głupich psów, co przychodzą na działkę, aby NIGDY nie mieć wilkołaka. I gra jest wtedy naturalna i taka jak się chce. Bo to jest największa zaleta The Sims - można wykreować świat swoich marzeń, tak jak się komu podoba. I gra nie reklamuje się sloganem: "100% prawdy" tylko "Create your world".

RoxyFM
21.01.2009, 11:07
Mi się podobają udziwnienia. Ciekawsze;)

madusiaX
23.01.2009, 10:17
Zaznaczyłam "raczej tak: ponieważ czasami najdzie mnie na zrobienie rodzinki wampirów, albo wilkołaków. Także bez nich dałabym sobie radę, ale wole jednak gdy są.

nicram01
27.01.2009, 08:36
simsy powinny być troche bardziej realne... :/ ale z tym też sie fajnie gra :P :)

cherrie
09.02.2009, 20:24
nie ma śmieciarek! :(

Jaheira
10.02.2009, 08:11
Ja tam lubię bo bez tego gra byłaby strasznie nudna

aneta_zyleta
10.02.2009, 14:35
Mi to się podoba ale np w OŻ jest to wszystko zbyt proste, fajnie by było gdyby można było "szukac" nowych zaklec, składników lub np zdobywać je tylko podstepem, byłoby ciekawiej...

Invidia Semper
10.02.2009, 18:17
Jest ciekawiej, chyba o wiele bardziej magiczne od kosmitów jest zdobywanie awansów z dnia na dzień:D

Nomad
10.02.2009, 18:51
Mi się podobają, jak by była realna do bólu to nie było by radochy z grania.

rusia2008
11.02.2009, 12:21
czy sądzicie, że the sims 2 to typowe życie człowieka??? no chyba nie do konca. w prawdziwym zyciu nie ma wrozek, wilkolakow, simorosli, nie mozna wypic eliksiru zycia... czy uważacie ze to dobrze, ze tak jest??? mnie wydaje sie, ze nie do konca, moglaby byc normalna gra, bez tych bajkowych rzeczy, ale kazdy ma swoj gust, innym sie to podoba, innym nie:)


zrobiłam ankietę, żeby każdy mógł wyrazić własne zdanie.

The Sims 2 to gra stworzona z fanatazji... moze i w prawdziwym zyciu nie ma wilkolakow, i nie ma eliksiru zycia... ale nie zgodze si z toba bo wrozki sa przeciez w prawdziwym zyciu.. ale nie umieja czarowac.. mnie osobiscie sie bardzo podoba gra The Sims 2...;)

Upadła Dusza
12.02.2009, 11:05
Nie przeszkadzają mi te nieprawdziwe rzeczy. Ale to daje grze urozmaicenia. Czasem lubie zagrać wampirami, bo gra się nimi troche inaczaj niż zwykłymi simami. Lubie używać eliksiru młodości, by przedłużyć życie moim ulubieńcom. Czasem też lubie zagrać bez tych wszystkich rzeczy. I myśle że bez tego gra była by troche nudna.

dżin.
02.03.2009, 11:39
Mnie się raczej podoba, bo to urozmaica życie naszych Simów :D

Paka
02.03.2009, 12:42
Ja się podpisuje z zelkam ;]
Ciesze się ,że tam jest dużo zmyślonych rzeczy
Dzięki temu to "życie" simowskie jest ciekawsze, inne od prawdziwego życia ;]

Matti93
02.03.2009, 14:40
Dzięki tym dodatkom można się oderwać od zwykłej szarej codzienności i gra jest ciekawsza

Kasia.^^
02.03.2009, 14:44
Dokładnie. Chociaż gdyby gra była bardziej realistyczna moglibyśmy tworzyć jakieś tam np. lubiane osóbki z rzeczywistości i nimi kierować xDD

shiyo
02.03.2009, 15:35
Według mnie fajnie ze są takie nierealne rzeczy.
przecież simsy nazywają się the sims nie ?
a nie the life czy coś takiego ;)

Charionette
02.03.2009, 15:54
Mi również podobają się te wszystkie Bardzo Inteligentne Stwory Z Innego Układu (heh) bez tego gra byłaby co najmniej nudna...
Pozdrawiam N.

aluminium.
02.03.2009, 16:37
Gra TS2 daje uczucie oderwania się od szarego życia, zamiast nas, męczą się simowie. Magiczne stworzenia, kosmici, czary nadają grze uroku. Nie mam absolutnie nic przeciwko, to tak jakby zapytać, czy magia w Harrym potterze jest potrzebna.

Popieram.
GRA BYŁABY NUDNA.

Black LaDy
05.05.2009, 20:15
Beż tych różnych ,,dziwnych rzeczy" gra byłaby nudna.A tak to przynajmniej jest w grze ciekawie i zabawnie.

Naru
05.05.2009, 20:37
Gry są właśnie po to, żeby się oderwać od rzeczywistości :) Dlatego TS2 nie byłoby już takie fajne bez różnych ciekawych postaci i przedmiotów.

Panda
11.05.2009, 19:16
Tak. Czy byłby sens robienia gry, w której wszystko jest jak w realu? Po co jak mamy to na codzień. Nie wiem jak was, ale mnie nie porywa ufo jak obserwuję gwiazdy, a chciałbym coś takiego. A to jest nierealne. Nie mógłbym grać bez tych urozmaiceń.

Krzykaczus_Pospolitus
11.05.2009, 20:34
Zagłosowałam na "raczej nie", ponieważ nie lubię simorośli itp. Całkiem spoko jest eliksir, dzięki któremu moje simy żyją drobinę dłużej. Także mam mieszane uczucia...

Simoleon
09.04.2010, 13:03
Skoro gry komputerowe są po to aby wyluzować się i odstresować, a gra The Sims 2 jest symulatorem życia to jest po to żeby oderwać się od realnego życia. Prościej mówiąc bez tego gra przypominała by nam normalne życie, takie jak nasze i niczym by nas nie zaskoczyła. Tak samo jak w Grand Thef Auto jest plecak odrzutowy (SA) albo w Gothicu czy też Wiedźminie magiczne stworzenia.

Ana021
09.04.2010, 17:04
Bez postaci fantastycznych moim zdaniem gra byłaby realistyczna do bólu,a jak wszyscy piszą gry są po to żeby się od niej oderwac:)

Kamis
09.04.2010, 17:12
Moim zdaniem ta gra byłaby bez sensu :D.

Gold_Chocolate
09.04.2010, 20:44
Gra bez tych rzeczy byłaby nudna. ; )) Dobrze , że są ,dzięki temu mamy w grze tzw. różnorodność , i nieskończenie wiele pomysłów na nowe rodzinki m.in z ufoludkami i simroślinkami (;

aluminium.
09.04.2010, 21:37
Dzięki takim nieprawdziwym rzeczom można nieźle się bawić, a nie tylko same "normalne" rzeczy. Sama gra bez takich rzeczy byłaby ogromnie nudna :)

Kamis
10.04.2010, 09:26
Ja bym jej nie kupiła, jakby była taka 'normalna' xP

kotecek
21.04.2010, 20:17
hmnnnn.... trzeba mieć w tj grze coś czego nie ma inaczej gra była by trochę nudna... ja najbardziej lubię ufo :)

Wiktoria__07
15.05.2010, 08:08
Mi one nie przeszkadzają jak chce grać w bardziej "normalne" życie to poprostu nie używam nagród typu czapka radochy albo te lustrzanki. A jeśli chce mieć bardziej nietypową rodzinkę to se robie kosmitów,niemowlaki co to mleko piją,simorośle i takie tam.

Sherlock
16.05.2010, 12:03
Fajnie, że wprowadzili takie niecodzienne rzeczy ^^
Dzięki temu życie simów jest bardziej urozmaicone, co sprawia, iż nie jest takie nudne.

EDIT: Jezus... źle zagłosowałem, bo nie przeczytałem dobrze pytania :(

Kalinka
29.10.2010, 11:29
Mi się podobają takie rzeczy bo można dodać fajnych rzeczy do życia simsów żeby było wyjątkowe.

.mirror
29.10.2010, 18:28
Ja tych rzeczy używam tylko, gdy chcę stworzyć taką dziwną rodzinkę.
A bez nich da się przecież grać. Simsy miały być wyobrażeniem życia, prawda?

Avantys Impremia
29.10.2010, 19:06
Zdecydowanie nie. Przecież dla większości userów liczy się w simsach zabawa ! A bez tych dodatków, gra byłaby nudna.

Rademenes_
29.10.2010, 22:07
@ up

Zgadza się. Jest to wprawdzie symulator życia, ale... nie można zapominać, że to mimo wszystko gra, a poza tym w życiu również zdarzają się różne nieprzewidziane rzeczy. Nie da się wszystkiego zaplanować co do minuty ;-).

inoue
30.10.2010, 11:59
Kurcze, ja też źle zagłosowałam bo źle przeczytałam pytanie : (
W każdym razie nie uważam że simsy byłyby lepsze bez tych "dodatków". Byłaby nuuuda :D

Lorette
30.10.2010, 14:29
prawdę mówiąc ja nigdy nie mam cierpliwości do zaprzyjaźnienia się z wilkołakiem i bycia nim, raz byłam wampirem, ale to tylko dlatego, że bawiłam się insiminatorem, chociaż fajne są wampiry w tych nocnych klubach. simoroślą też nigdy nie byłam, hm a trzeba w końcu spróbować <mysli>

agatkaa
01.11.2010, 13:15
moim zdaniem stwory, ktore pojawiają się w dodatkach tj. wampiry, wilkołaki, zombie itd. nie psują całego obrazu gry. Wręcz przeciwnie. Simsy to bardzo realistyczna gra, wszytko sie dzieje jak w prawdziwym życiu, a takie stwory i "inne" postacie są dodatkiem i sprawiają, że gra jest ciekawsza. Nie są oni zaliczani do normalnych simow, bo przeciez w rzeczywistosci wszystkie stwory to fikcja. Mi osobiscie nie przeszkadają, a dla niektórych tworzą większą frajdę w grze, a o to przecież chodzi:)
ps. z podrowieniami dla wszystkich simsomaniaków:)

kessaris
28.01.2011, 18:00
Te "rzeczy" dodają grze uroku - nie mam nic przeciwko żeby były one w grze. Dzięki nim życie Sima jest jeszcze bardziej ekscytujące : magia, różne stwory etc.

amber
28.01.2011, 19:54
Urozmaicają grę, to fakt. Przydają się, gdy planuję stworzyć dziwną okolicę, ale nieco przeszkadzają, gdy chcę, by simy prowadziły zwykłe życie.

miłośniczka zwierząt
22.04.2011, 15:23
mi sie to podoba bo bez tego gra była by nudna a tak to jest przynajmniej jakieś urozmaicenie i gra nie jest taka nudna ;).

patryk916
22.04.2011, 15:41
przeważnie tak,ale czasami wkurza mnie jak przychodzi mi wilkołak albo z nie nie nacka porywa mojego sima UFO

Agataa103
23.04.2011, 10:26
Bez tych wszystkich nierealnych rzeczy byłoby nudnie i szaro. Np. KIedy Kasandra Ćwir za wcześnie ożeni się z Donem Lotario i on ucieka ze ślubu to jego ucieczka jest zabawna i dzięki temu nie czujemy się bardzo żle ;)

Albo wyobrażacie sobie kiedy nasz sim umrze to jak by to wyglądało gdyby było realistycznie??

Karolka1231
23.04.2011, 11:52
Uważam ,że różne niestworzone rzeczy sprawiają, że gra jest o wiele ciekawsza i bez nich byłoby nudno.

Bush
23.04.2011, 15:51
To jest gra, czyli, jak wiadomo, nie jest realna. Czyli te wszystkie wilkołaki i inne są tam na porządku dziennym. ;) I uważam, że są spoko. ;)

Owl Finch
23.04.2011, 15:58
Mnie się bardzo podoba, bo gdyby gra była zbyt realna to byłaby po prostu nudna.

Mixy
09.07.2011, 19:33
Gra TS2 daje uczucie oderwania się od szarego życia, zamiast nas, męczą się simowie. Magiczne stworzenia, kosmici, czary nadają grze uroku. Nie mam absolutnie nic przeciwko, to tak jakby zapytać, czy magia w Harrym potterze jest potrzebna.

Zgadzam się. Mi się podobają te rzeczy :]. Te tajemnice dotyczące Belli Ćwir... a poza tym gra opiera się również na przesądach, np. istnieniu UFO.

Fisia
09.07.2011, 19:53
Ja wręcz nie mogę bez tego grać! Mam specjalną rodzinę, która jest moją ulubioną, i tam są tylko kosmici, simorośle itp. I też pobieram z netu skrzydełka, strój syrenki itp. Gdyby tego nie było, nudziłabym się.

Master of Disaster
09.07.2011, 20:23
Nie zawsze z tego korzystam, ale lubię to. Zwracam też Waszą uwagę na to, że bez zgody gracza pół miasta raczej nie zmieni się w wampiry, simorośle czy wiedźmy :P

kalafjor
10.07.2011, 08:51
@up: No u mnie niestety zaobserwowałem "masówkę".:( Byłem moimi simami na randce i pewna hrabina zamieniła jakąś kobietę w wampa. Ta kobieta była jakaś niewyżyta i do końca pobytu na randce połowa restauracji została zamieniona w wampiry.:|

Ja uwielbiam różne dziwactwa tej gry. Bez wampów, robotów, simorośli i innych gra nie miałaby sensu. Mój najbardziej rozwinięty klan to właśnie rodzinka simorośli.:)

Piwusia
10.07.2011, 12:33
Raczej mi się to podoba,urozmaica grę,chociaż jak na razie nie udało mi się zostać żadną fantastyczną postacią.Nawet specjalnie nie próbowałam,bo np.takim wilkołakiem nie jest łatwo zostać (wilk zawsze ucieka zanim zdążę się z nim bardziej zaprzyjaznic i nie chce mnie ugryźć).A np.zombie czy wampirem nie mogę się stać bo jeszcze nie mam tych dodatków.

kamilek20052
12.07.2011, 10:20
Uważam że dobrze. Tak jak w jedynce życie było ciekawe jak się zainstalowało abrakadabrę bo były czary to i w dwójce fajnie że są nierealne rzeczy. Gra jest po prostu ciekawsza. Bez tego życie simów było by nudą.

Cam
12.07.2011, 10:43
Dobrze, że są. Stwarza to dużo nowych możliwości zabawy simami, jest ciekawiej. A jak chcę, to bez problemu mogę stworzyć normalną rodzinę. Przecież nawet, jeśli mój sim zostanie zaatakowany przez wampira z ADHD, to dość prosto to odwrócić - tak samo z wszystkimi simoroślami, wilkołakami itp. ;)