PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z grafiką w the sims gwiazda


sucha
26.12.2008, 20:44
Mam problem bo jak gram w the sims gwiazda rozmywa mi się grafika. Jest jakiś sposób żeby ekran mi sie nie rozmywal tz. w tej grze tylko mi sie jakoś zacina. A i jak zmienić jezyk w the sims gwiazda?

rapit7
26.12.2008, 21:02
Mam problem bo jak gram w the sims gwiazda rozmywa mi się grafika. Jest jakiś sposób żeby ekran mi sie nie rozmywal tz. w tej grze tylko mi sie jakoś zacina. A i jak zmienić jezyk w the sims gwiazda?

Podaj jakieś screeny, więcej informacji. Może wtedy będzie ci ktos w stanie pomóc....

Raven
27.12.2008, 13:55
czy tylko The Sims Gwiazda ci szwankuje?
jak sterowniki graficzne? DirectX?

Hunter
27.03.2009, 06:53
Witam. Przepraszam, że się podpinam pod ten Topic, ale jestem nowym użytkownikiem i nie mam jeszcze aktywnego konta. Otóż mój problem tez dotyczy problemów z grafiką w The Sims (część pierwsza + wszystkie dodatki).

Specyfikacja komputera:
- GeForce GTX 280 Gigabyte 1GB (PCI-E)
- 22" LG Flatron W2252TQ-PF

Rozdzielczość standardowa monitora to 1680 x 1050, ale wiadomo, że podczas gry rozdziałka zmniejsza się do 640-480. Połączenie monitora z kartą za pomocą złącza HDMI (cyfrowe), próbowałem też za pomocą DVI (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, chyba nie) i problem jest nadal.

DirectX jest w wersji 9.0c. System to Vista Home Premium (64 bitowa).

I teraz moje pytanie. Co może powodać taki obraz w grze? Czy to wina za dużego monitora, którego gra nie jest w stanie obsłużyć? Czy może systemu operacyjnego?
Jak z tym problemem sobie poradzić (o ile da się coś zrobić)?

Screen z gry:
http://img161.imageshack.us/img161/7180/ahaaaaaa.jpg

Liv
27.03.2009, 10:40
Wiesz, jak patrzę na ten screen, nie widzę nic niepokojącego. Rozdzielczość masz dobrą... Chyba, że chodzi Ci o to, że obiekty w grze są rozmazane. To już się ustawia w opcjach gry ;) A poza tym- zdjęcie jest zrobione na maksymalnym oddaleniu. Z bliska będzie to wyglądało jeszcze inaczej ;)
Poustawiaj sobie w opcjach wszystko na max., bo naprawdę nie sądzę, żeby Twój sprzęt był jakiś nie teges ;] I koniecznie sprawdź z przybliżenia, jak to wygląda po zmianie ustawień.

Hunter
27.03.2009, 13:46
No ale gdy ten screen rozszerzysz do wielkości 22" to nie wygląda najlepiej. Pamiętam kiedyś grałem w to na starym komputerze i wyglądało to znacznie lepiej.

Screen z przybliżeniem oraz też porpzedni w rozmiarach monitora. (daje tylko linki bo zdjęcia są za duże)
http://img158.imageshack.us/img158/8980/ahaaaaaab.jpg
http://img158.imageshack.us/img158/6140/simsu.jpg

haughton
27.03.2009, 15:30
Moim zdaniem nic się z tym nie da zrobić i jest to wina gry. Masz bardzo duży monitor, a The Sims jest przystosowana do niskiej rozdzielczości, więc w powiększeniu będzie wyglądała tak, a nie inaczej. W końcu to gra sprzed 9 lat, wtedy nie było 22 calowych panoramicznych monitorów.

Hunter
28.03.2009, 10:53
Ok dziękuje za odpowiedzi. Jutro sprawdzę to, na monitorze 17" z mniejszą rozdziałką.

Sprawdzilem to na monitorze 17" i wygląda wszystko dużo lepiej. I wpadłem na taki pomysł, zeby na tym dużym monitorze grać w simsy w oknie. Czy jest taka możliwość? Albo jakaś łatka? cokolwiek?

Liv
29.03.2009, 15:46
Z tego co mi wiadomo, do TS1 nie ma żadnych łatek. Pozostaje tylko spróbować gry w oknie.

Hunter
30.03.2009, 21:09
No ale jak włączyc gre w oknie o to mi chodzi? Bo ja najwyraźniej nie potrafię.

Liv
31.03.2009, 16:02
Klikasz na ikonę Simsów (która jest na pulpicie) PPM i na dole masz "właściwości". Na dole tego okienka, które Ci wyskoczy, jest "uruchom" i tam się wybiera. Domyślnie masz wybrane "normalne okno" (pełen ekran), a żeby grać w oknie wybierasz jedną z pozostałych dwóch opcji.

Hunter
31.03.2009, 17:50
Dziekuje bardzo za pomoc. Z mojej strony koniec tematu, no chyba, że autor coś dorzuci. Jeszcze raz dziękuje :)

Crashman
21.06.2009, 12:38
Witam,

Też sorry że się podpinam ale problem chyba ten sam co autora a nie mogę jeszcze tworzyć tematów.

No więc w The Sims Gwiazda robi mi się jakaś galareta zamiast tekstur:
http://img188.imageshack.us/img188/9728/simsy2.png

Wygląda to tak jakby połowa była wyświetlana normalnie a to co ma być nad tym jest wyświetlane z dołu. Od razu mówie że tryby da się zmieniać tylko na f1 f2 itd ale nie wyświetlają się one, więc nie mam dostępu do ustawień gry.

Ponowna instalacja nic nie dała, ma ktoś jakiś pomysł?

aluminium.
21.06.2009, 15:01
Za małe wymagania (raczej nie) zła karta graficzna. Zainstaluj sterowniki i spróbuj.
Więcej nie przychodzi mi do głowy.