PDA

Zobacz pełną wersję : Język simgielski czyli mowa Simów.


MacieK
02.02.2009, 00:52
Taki temat chyba się tutaj jeszcze nigdy nie pojawił na forum. Pewnie wiele/wielu z Was uznaje język simów za zabawny i są wśród Nas tutaj słuchowcy, którzy tak jak ja pamiętają pewne śmieszne kwestie wypowiadane przez simów w grze. Możemy je tutaj zacytować tak jak je słyszymy i trochę się pośmiać. Niektóre z nich brzmią bardzo zabawnie.

Np:

Kiedy simowi ktoś zagrodzi drogę lub nie ma dostępu do przedmiotu: "Kusias ! Ela ganda !" lub "Łeeeej. Mingłej !"

Oczywiście słynna zgoda sima na wydane mu przez gracza polecenie: "Sul sul."

Kiedy sim woła kogoś kto jest dalej: "Diga diga !"

Gdy sim jest śpiący i słania się na nogach: "Mafasi ! Uuungu lungu."

Ten język czasem brzmi jak z dzikich plemion i jest zabawny.
Ciekawe czy Wy pamiętacie więcej takich zwrotów wypowiedzianych prze simów ;)

Aya de Chat
02.02.2009, 02:19
Sul, Sul to powitanie.

Eljon
02.02.2009, 04:50
Mnie zawsze rozwalał tekst który chyba w telewizji simowej był(?).

Oł jea, Szeamszaak! >D

To słowo jest genialne, szeamszak, szeamszak, szeamszak!

Okej, już przepraszam. Nie będę wariować na punkcie słowa. :<

lukas
02.02.2009, 12:55
ten język nazywa się Simlish, kiedyś o nim czytałem, podobno stworzyli go komicy specjalnie dla tej gry, nie zawiera żadnych zasad ani gramatyki, tylko słowa, które odpowiednio wymawiane brzmią jak sensowne zdania, są w necie nawet słowniki z simlish na angielski

Amanda
02.02.2009, 16:11
Jak się instaluję grę, to jedno z pytań odpowiada na jakiej bazie powstał język Simsów - mianowicie pocięto rosyjski i wszyło im coś oto takiego.

MacieK
02.02.2009, 18:12
Mnie zawsze rozwalał tekst który chyba w telewizji simowej był(?).

Oł jea, Szeamszaak! >D

To słowo jest genialne, szeamszak, szeamszak, szeamszak!

Okej, już przepraszam. Nie będę wariować na punkcie słowa. :<

TAK ! To też jest dobre :P To chyba jest taka przerwa na reklamę krótka w telewizji z tego co pamiętam dobrze :D

Racja "Sul sul" to powitanie jest. W The Sims 1 to było mówione gdy kazało się iść simowi do pracy ;) Już sobie przypomniałem :D

Jeszcze kilka teraz:

Gdy Sim (z wysoką tendencją charakteru do porządkowania) ucieszy się że kazaliśmy mu zmyć talerz: "Snisz !" Hehe. Lub jak każemy mu coś zrobić: "Żamblaaa." :D

Jeszcze jedno jak coś lub ktoś zagradza Simom drogę lub zajmuje przedmiot, który chceli używać: "Magablowa, magana !"

I jeszcze coś extra: http://www.youtube.com/watch?v=rnOqJ7O9EdQ&feature=related
Lilly Allen "Smile" w Simlish. Dostępne również w grze oczywiście. Hahahaha xD

Panna Lawenda
02.02.2009, 18:18
A ja kiedyś napisałam taki mini słownik :D
I się założyłam, ze cały czas bede gadac po simsku.
I gadalam.
Ale teraz juz dawno nie gralam i nic nie pamietam.

Liv
02.02.2009, 20:18
Moje ulubione:
"śin magazin"- zawsze jak mam włączony głos i Sim uczy się charyzmy przy lustrze to na to czekam :D
Poza tym porównałam sobie oryginalne "Hot`n`cold" (po angielsku) i tą wersją "po simowemu" (dochodzi w OŻ). I wile sylab brzmiało podobnie... Np. "wu"->"you" ;)
Czyli już wiemy, że "wu" po simowemu znaczy "ty" ;)
<odkrywca :D>

Ritty
02.02.2009, 20:22
Ja jakoś nigdy nie mogę trafić na tę piosenkę, ale inne też brzmią podobnie do oryginału.
Ogółem to bełkotanie simów jest bardzo fajne, najbardziej zapadło mi w pamięci jedynkowe "komans-nana?"

Guanabanana
02.02.2009, 20:47
Moje ulubione: "Shoeflee" (szuflii) - kiedy simka rodzi ;)

MacieK
02.02.2009, 21:33
Ach tak słynne "Komans nala" Hehehe. To przy telefonie było w The Sims 1 i jeszcze z jedynki pamiętam: "Fug ic not !" co brzmiało bardzo jak No it's not po angielsku :D

Co tam jeszcze w dwójce mamy ? O przypomniało mi się jeszcze kilka:

"Mosze fata każla."

"Koże flaaa."

"Keżłaa." - to gdy sim godzi się np. na wspólny taniec w klubie :D

"Flaaa, kone czene !" - resteurator przy telefonie na Przedmieściu jak ktoś zawraca głowę przez telefon bardzo ;)

Miyoki
02.02.2009, 22:00
Hehe, ciekawy temat :D
Fajnie się czyta te słowa w języku Simlish ^^
Ja dawno nie grałam i nie pamiętam, ale wiem, że zawsze śmiałam się z tego, jakby:
"diupa lupa"
Czy jakoś.
Jak będę grać (a to się na pewno stanie w te ferie), to napiszę parę.

O! Właśnie mi się przypomniało takie coś, co znam na pamięć i dość często sobie gadam.
To chyba z tv było:
"żiu bisz pisz baba, sia bana ziabanaba.
Zia bana ba!"

Hah :P

Abigail_Kocur
03.02.2009, 18:36
Raz usłyszałam jak Simka podrzucając małe dziedzko wreszczy "za duupe"^^'.
Simki często powtarzają przy telefonie "O potejtoł!"-czyli o ziemniak^^
Jeszcze w telewizji ktoś gada "Mołgi,mołgi,mołgi"co mi się od razu kojarzy z "Księgą Dżungli".

Muszę się jeszcze bardziej przysłuchać i jak ktoś już mówił pogadać po Simlish(na polski to będzie chyba Simliski..)

Alisha
03.02.2009, 18:40
Ojoj...:
1. Byl taki temat
2. To jest Simlish, a nie 'Simgielski'! Nawet jesli jest English - Angielski to nie tlumaczy sie Simlish! :redface:

Szufla ;) Mówi tez kiedys czegos potrzebuje :)
A chyba wszyscy znaja 'komans nana' :P
Kiedys mój sim powiedzial grajac na kompie 'znane Polskie przeklenstwo na K'! Przysiegam! :O
Albo jeszce 'bara-bara' w telewizji, na kanale pogody w reklamach :P

Ritty
03.02.2009, 19:23
"żiu bisz pisz baba, sia bana ziabanaba.
Zia bana ba!"
Ooo tak, pamiętam :) Albo w telewizji dziecięcej jak robot atakuje miasto (z gry SimCity) taka śmieszna piosenka :P Zawsze zgłaśniam jak ją usłyszę xD
Albo w ts1 facet przy telefonie "petelu" czy coś w tym stylu... ;)

Nemezis
06.02.2009, 15:56
ten język nazywa się Simlish, kiedyś o nim czytałem, podobno stworzyli go komicy specjalnie dla tej gry, nie zawiera żadnych zasad ani gramatyki, tylko słowa, które odpowiednio wymawiane brzmią jak sensowne zdania, są w necie nawet słowniki z simlish na angielski

Tak,ja też o tym czytałam x)

Milka84
06.02.2009, 16:48
Ja zaczyna opowiadać dowcip to mówi: Obi, oł baj cobalasa.
Jak podziwia drugiego sima: łuw tu la morgan lub jerego ogly, tarła le mir.
I jeszcze w telewizji: Galabi o, oooo yop pi.
No to tyle. ;)

zelkam
06.02.2009, 16:50
A tak jest, jak simka rodzi;
<ma bóle>O mastabo, o mastabo, oo (obraca się) (urodzila już)(trzyma dziecko) Aaa, mastabi!

shiyo
06.02.2009, 19:48
W tv simowym jest jakiś tam kanał i leci serial czy coś.W pewnym momencie pada taki zwrot 'Yo a BI' czyli tak jak ktoś tam w tym tv byłby biseksualny ;D

<nieumietlumaczyc>

:D

simswerka
06.02.2009, 19:52
a nastolatki jak odrabiają lekcje to bluźnią po polsku (słowo na k;>)
aaa i tak poza tym: Milka84: też kocham Zmierzch <3
aghh jeszcze się przysłucham jutro napisze kilka fajnych ^^

aneta_zyleta
07.02.2009, 08:47
a raz mi powiedział po polsku jedno słowo, sim jak szła jego dziewczyna pokazał na nia i krzyknął "laska!" xD
jak nastolatki proszą rodziców o wyjscie z domu to jest cos takiego" iwo wana kas (kas mi sie skojarzyło w wymowie z hiszpanskim casa;chyba tak sie pisze ;); co oznacza dom, wiec by pasowało xD)

Shinobu
07.03.2009, 15:23
Kocur,jak laska w telewizji to mówiła,to druga jej odpowiedziała chyba oh!just by(lub me)! co oznacza ,,Oł!blisko!''.Może ta druga była chłopczycą?

Abigail_Kocur
08.03.2009, 11:59
Dzieciak w foteliku i czeka na jedzenie:daj,daj,daj,dalej,daj!!!
Sim chce siku skwierczy "sisi"

ultraviolence
08.03.2009, 12:04
Jak simce rośnie brzuch (ciążowy, nie od tłuszczyku :D) i macha do kamery, to jest coś w stylu: "ooo gaga bu".

szant
07.06.2009, 23:02
a w cas można usłyszeć "u la la" z francuskiego
ale mnie najbardziej śmieszy "oh dziadozi" czyli na polski napewno "oh dziadostwo"

Makss99
12.06.2009, 20:17
Ja mam jedno słówko "Szabadu szappalappa." ROZWALIŁO MNIE :DD

ZuuZaa
12.06.2009, 20:21
mmmm mniami! -kiedy coś jedzą XD

Layzie
13.06.2009, 09:25
Podczas rapowania za napiwki rapuje "Klikli, klooooooo".

Mere
13.06.2009, 15:46
Czasami emeryci mówią "Borżyn skaniaaa" z takim jakby rosyjskim akcentem.

PS: Zauważyliście, że w TV często występują Przyjemniakowie?

klaudia330
16.06.2009, 14:08
Hehe te słówka są zabójcze :D
Ja jak tylko usłyszę cos śmiesznego to edit i wam napiszę, bo właśnie włączam gre ;)
Najlepsze dla mnie jest chyba mołgi,mołgi,mołgi w telewizji ^^
Edit:
-podczas rozmowy nastolatków: kaczipowo la moooo
-podczas kłótni dorosłych: palatetetete! ; hubli da hubli! ; habla huba hino!
-nastolatka podczas zabawy w wannie: szalona! :D

Chryzantem Złocisty
16.06.2009, 14:12
ulubiony okrzyk moich simek "AGABU!"
facecic krzyczeli też,gdy coś blokowało im drogę "ELAGANDA!"

mołgi też kojarzę,no i nieśmiertelne komons nana

Rosemarie
16.06.2009, 14:21
Raz wzięłam moją simkę na randkę umówiłam i sim jej się oświadczył po czym ona krzykneła coś zboczonego,ale oczywiście się zgodiła :D

Keramzyt
17.06.2009, 22:11
A ja uwielbiam:
+ Tishna! (wołanie do telefonu)
+ Ulagabojaa... Liwagawa! (Sim głodny, albo brak towarzystwa, już nie pamiętam xD)
Ale i tak to nie przebija pioseneczki z trójki xD

Ametyzd
18.06.2009, 20:04
"Szi, poka dupa!"
zdaje się nastolatki tak krzyczą radośnie xd
"Podaj łapę" to u nich jest "szyrr"

To chyba z tv było:
"żiu bisz pisz baba, sia bana ziabanaba.
Zia bana ba!"
Dla mnie to bardziej "żąparapa" xd
Jak na tym kanale z gotowaniem coś podpalą, to jest "Holdżik! Holdżik!"
Kanał z aerobikiem - "Czrap!"

Jeszcze jest "la muuuuuuuu ha!"

annamaria93
01.07.2009, 16:06
jući - tak mówią nastolatki, jak im bodajże potrzeby spadają

Toya
08.07.2009, 16:58
Mój ulubiony okrzyk facetów bardzo śpiących: "Loga!! Lega de szła!!"

zelkam
20.07.2009, 13:21
Lokaj, który obserwował poród swojej pracodawczyni:
-O maj go.
XD

brzos
20.07.2009, 18:15
Taki temat chyba się tutaj jeszcze nigdy nie pojawił na forum. Pewnie wiele/wielu z Was uznaje język simów za zabawny i są wśród Nas tutaj słuchowcy, którzy tak jak ja pamiętają pewne śmieszne kwestie wypowiadane przez simów w grze. Możemy je tutaj zacytować tak jak je słyszymy i trochę się pośmiać. Niektóre z nich brzmią bardzo zabawnie.

Np:

Kiedy simowi ktoś zagrodzi drogę lub nie ma dostępu do przedmiotu: "Kusias ! Ela ganda !" lub "Łeeeej. Mingłej !"

Oczywiście słynna zgoda sima na wydane mu przez gracza polecenie: "Sul sul."

Kiedy sim woła kogoś kto jest dalej: "Diga diga !"



Gdy sim jest śpiący i słania się na nogach: "Mafasi ! Uuungu lungu."

Ten język czasem brzmi jak z dzikich plemion i jest zabawny.
Ciekawe czy Wy pamiętacie więcej takich zwrotów wypowiedzianych prze simów ;)

to na pewno brzmi "Kusias"?
ela gandaa, kocham ich jak to mówią xd

lejdddi
20.07.2009, 19:48
prócz wyżej wymienionych znam jeszcze libilabiisz

Ametyzd
21.07.2009, 00:23
Jak sim facet coś ma zrobić, co bardzo lubi, (chyba się to zdarzało przy sprzątaniu albo coś), to wrzeszczy "NI KRAAAAAAAAAA!", na drugim poziomie przyspieszenia to brzmi...nie do opisania.

cherrie
24.07.2009, 18:33
hej, ja czytałam, ze ten język to nie simgielski, tylko simlish...
sorry, że trochę nie na temat ...

alishia
24.07.2009, 18:45
o tym była mowa już wcześniej ;]

Toya
26.07.2009, 14:11
"Makoil" to może być "Kocham cię" - mówią tak oba simy pod koniec zaślubin, ale nie tych takich pod łukiem, tylko takich zwykłych, bez zbędnych że tak powiem ceremonii :)

Poza tym uwielbiam, kiedy nastolatki pozdrawiają innych simów okrzykiem "Glube dzivko!" [napisałam przez "v", bo z "w" mi cenzura wykasowała :D]

Gienka
28.07.2009, 14:26
Jak ćwiczysz przy TV to jest taka piosenka i mówią tak :
Asel mi ędrzaw ędrzaw...
A w The Sims 3 w piosence dla dzieci jest:
Kuku sisi łysz łysz ewi ti bum
Jeszcze jest:
Helo bugi halo tata fusaniała gimi gimi

hehe śmieszne to jest xD

Liv
29.07.2009, 20:09
I mój kolejny fav.
Dorosły Sim się cieszy:
ciasz, szpokaja!

:D
No i nauczyłam się wyliczanki dziecięcej :D
Cipi tambalumba buba snubu, cipi tambalumba buba snoub :)

EDIT: Dzisiaj, jak starszy Sim mi się bodajże wkurzył, nie obyło się bez wulgaryzmów:
alalala h**a
:|

Malakacha
02.08.2009, 16:56
Do Toya:

Simki (chyba nastolatki) gdy wchodzą do jakiegoś pomieszczenia z innymi simami to machają ręką i mówią: ,,Ufe dzivko" x D

-Smok-
03.08.2009, 23:51
Jak po raz pierwszy grałem w akademiku rozwaliło mnie powitanie kucharza:
Saaaamaratajnaa!

Albo dzisiaj - zacięła mi się gra, jak simka zaczynała zdanie, i wyszło mi szybkie powtarzanie dwóch głosek. Oto, co usłyszałem:
kujwa, kujwa, kujwa, kujwa, kujwa, kujwa, kujwa

Co do języka Simlish - podejrzewam, że "Agojo" znaczy "aż do smierci" czy coś w tym stylu. Simowie mówią to pod koniec zawierania małżeństwa.

Sherlock
12.08.2009, 13:14
Noszka makabloba lababa tulija

Fatamorgana
12.08.2009, 21:02
"Kazorg" słyszę przy tworzeniu Sima.
"O, init żama" przy rozmawianiu.

Miu Miu
13.08.2009, 12:14
Kiedy kazałam swej Belli pocałować namiętnie Jonathana, złapała go za ramiona, powiedziała "kadan" i wpiła się w niego ;D A na dodatek mówiła to takim dziwnym tonem ;)

Alene
13.08.2009, 14:04
Z jedynki pamiętam jak podczas rozmowy sim/facet mówi: łod ea dimna? (moja znajoma twerdzi, że mówią: łod ea winna co twierdzimy, że znaczy to: Czy chcesz wina :D

*w telewizji w dwójce pamiętam coś takiego: "Ziuba ziuba"
*dorosła simka denerwujaca się o coś (chyba na gracza xD że spadła jej jakaś potrzeba): "Łosi! Aloł! "
:D

caalam
22.11.2009, 14:15
sul sul - powitanie
eleganda - kiedy coś im stoi na drodze
żublish - nie pamiętam z czego ._.

oraz inne rzeczy, które znaczenia nie znam:
hagabili, lipa [? bodajże było przy rozmowie], hubli da hubli, nishka, pastur [usłyszałam podczas przytulania w łóżku], komisz ?, naszli huluma.

Anique
24.11.2009, 18:38
A ja zauważyłam, że zawsze (ale to zawsze), gdy sim zaprasza kogoś przez telefon do domu, to mówi kilka charakterystycznych słów, bardzo tajemniczym tonem :D zapomniałam co to były za słowa...
Jak sobie przypomnę to napiszę :D

EDIT: Zaobserwowałam kilka takich sytuacji i wyłapałam słowa jakie wypowiadają simowie...

NP.: Kiedy simka (Dina Kaliente) stała twarzą do ściany a ja kazałam jej iść i położyc się na kanapę, ona żeby to zrobić musiałam obrócić się o 180 stopni. i powiedziała przy tym: Mak erand! ZAbrzmiało jak angielskie słowo: around.

I jeszcze było coś takiego: Szie, szie. Mana! (coś jak: Tak, tak. Właśnie.)
Albo: ee... bzi bzu ee... la... :D

Czop92
19.12.2009, 13:05
Mi się podoba jak simy oglądają telewizje i na programie kulinarmym, bardzo często jest "sima and na bara-bara fulasifa and fa '' Fajne to jest

matixziomal
29.12.2009, 17:14
albo brara brara brara- co oznaczo komede wypedzi

Nattalciaa
29.12.2009, 18:58
Pani Zadecka uderzyła Moją Simkę torebką, a ona powiedziała coś w stylu ''Inorito!'' :P

Kitty22
30.12.2009, 23:02
Jak simowi coś przeszkadza na drodze: Aste! Na frewyc na bluum!!! Braul?...

Vanitas
31.12.2009, 13:56
Przeczytałem kilka stron tematu i wg. mnie 'bara bara' to bardziej 'bana bana' no ale nvm

Ana021
16.01.2010, 19:42
U mnie kiedyś dwie simki,jak śpiewały karaoke to śpiewały "goła dookoła" xD:-)))

Simona
02.02.2010, 15:03
To jest świetne! Znam parę:

Dziadeee! - dzieciak, kiedy woła kogoś z łóżeczka, co mi przypomina słowo "dziadek" xD

Kiedy sim nie może przejść:
Oh, kapa, stubija.
Łosz, ola szutupiko giero giero

Hot n Cold - kiedy jest kawałek refrenu i śpiewa słowo "Cause" jak "gaba", więc to może znaczyć "dlatego" albo "ponieważ"

Kab Hun
21.03.2010, 19:27
Często się zdarza, że gdy dorosła simka huśta się na huśtawce (ale gramatycznie...), to krzyczy "Piz..." No, żeński narząd płciowy. ;p

Unknown_Girl
12.04.2010, 11:29
Czasem w telewizorze simów idzie takie coś:
- Żaba, żaba be du
- Żaaabaa
- Żubi żisz baba :D

Wiktoria__07
15.05.2010, 08:16
ja pamiętam w jedynce kiedy sim ogladal kreskowki to kultowa muzyczka "tariii rariiii tam tarara tam tarararara tam!" hhahah dalej nie umiem napisac ale boskie to bylo w jedynke grala tez moja mama i tata i tata zawsze kiedy sim szedl ogladac kreskowki to dal glos na fulla i tylko dudnilo to "tariiii rariiii taam...!" haha boskie to! dzisiaj gramy w dwojke ale ciagle tak z nudow tata se lubi to mruczec pod nosem :)

owocowa761
19.05.2010, 19:09
pamietam diga diga bo juz w th2 nie gram
ale pamietam jak w THE SIMS ( w pierwszej czesci ) przy myciu zębów robili taka krótką przerwę, patrzyli w lustro i mówili - MOKI HOKI ; )


AHA! jeszcze w TV u simów w TH@ jak jest reklama pizzy to mi sie smiac chce - pale źiuziaa..
albo piosenka tej bajki dla dzieci z tym robotem co idzie po miescie i rozbija budynki ... spiewa piosenke ale nie pamietam słów wiem ze na koniec jest takie podkreslenie - koko rej ! ; p hahaha

ahh i jeszcze w telewizji jak jest aerobik to mowia - klap di norbul
to mi sie kojazy ten ostatni wyraz z nogą ;)

Tusiov
21.05.2010, 19:50
W telewizji (chyba ten dla Kucharzy) ciągle się powtarza ''Oł, kamoning''. Jakiś mężczyzna najwidoczniej to mówi... :)

Anique
21.05.2010, 20:03
Gdy simka nie może przejść, bo jej coś przeszkadza to staje, tupie nogą i wścieka się mówiąc: "Never", a że mówi to szybko, to brzmi jak "Nefe" (a akcentem na pierwsze "e"). Potem pokazuje rękami przed siebie i dodaje: "Fromenade", następnie macha ręką w górze i woła: "Haluu!". Na koniec odpuszcza sobie, rozkłada ręce i bełkocze coś pod nosem, jakby: "Frydning..."

Tak to jest, jak ma się nagrany film, gdzie Balbina się wścieka, z nie wiadomo jakiego powodu, bo niby nie może na ławkę usiąść. : )

Reserved
25.05.2010, 20:27
Ja uwielbiam tekst z telewizji jak te bliźniaczki Przyjemniaczki są. To ,,O ja pi !" :)

Simka18
23.06.2010, 19:44
a ja uwielbiam jak, simy rozmawiają z roślinami jak, mój sim rozmawiał z roślinami brzmiało to trochę, jakby rozmawiał z tymi roślinami w języku hiszpańskim czy, jakimś podobnym do hiszpańskiego.

Annbe
18.07.2010, 12:51
pamietam, że jak jest głodny to mówi coś takiego: "amkam, amkam!" :D

kotecek
18.07.2010, 14:28
u mnie simy dwa razy w dwójce powiedziały takie polskie brzydkie słowo na k... raz jk simka skończyła lekcje, a za drugim razem to jak mąż rozstawał się z żoną :D

.mirror
26.07.2010, 15:00
Zauważyłam dzisiaj, jak simka flirtowała ze swoim narzeczonym, że mówi coś w stylu 'Look at you!' :) Ale tak szybko, że brzmiało to jak 'Lukadu' :P
A kiedy rozmawiała z siostrą o fabrykach to powiedziałą coś w stylu 'Dymki robi' :P

Oliwia13
03.08.2010, 17:31
Język Slimish jest oparty na mowie ukraińskiej,filipińskiej oraz na języku Indian Navajo.
Wiem to z kalendarza z ciekawostkami o The Sims 3 z sierpniowego wydania Popcorn'u :)

Dastina
03.08.2010, 17:34
@up-bardzo możliwe,bo to brzmi tak jak jakieś pomieszane z poplątanym :P

Oliwia13
03.08.2010, 21:13
Tak,niektóre słowa naprawdę wydają się być znajome.Szczególnie te,które lepiej nie pisać w całości ,ponieważ nie są zbyt ładne :)

Mycia
11.08.2010, 20:58
Albo, jak simowie rozmawiają: "a bigeta solo?" xd.
"Ou aby loł am sysybrum" haha.

Mycia
11.08.2010, 21:03
Ja uwielbiam tekst z telewizji jak te bliźniaczki Przyjemniaczki są. To ,,O ja pi !" :)

To jest mistrzowskie xd.

Mycia
11.08.2010, 21:11
O jeszcze xd:

Nastolatki często to mówią:

"kala poci?" xdd.

Albo dorośli simowie jak w jacuzzi gadają:

"Kie pasa!"

Albo jak się sim oświadcza to czasami mówi tak:

"łot majkna kajze".

.mirror
12.08.2010, 09:15
To 'kie pasa' to bardziej z hiszpańskiego. 'Que pasa?' - jeżeli się nie mylę to 'O co chodzi?'.

Ebonys
12.08.2010, 16:38
U mnie "sul sul" występuje tylko wtedy, kiedy jakiś sim się wyprowadza, a drugi go żegna.

Dora
12.08.2010, 18:48
to w tv jest jeszcze bana - bana

kotecek
12.08.2010, 21:06
ciekawe czy twórcy wiedzą, że w grze jest polskie przekleństwo :D

kotex10
12.08.2010, 21:14
moje ulubione: szuuuur (to jest z takim angielskim r) - jak sim uczy zwierzaka żeby podał łape. Czyli logicznie zecz biorąc znam juz 1 słowo :)

simka334player
22.08.2010, 09:33
Cześć!
Świetny temat! I świetne komentarze! Fascynujace jest poczytac co ludzie słyszą ( grając) i jak to interpretują! Swietny temat na pracę licencjacka z pogranicza lingwistyki porownawczej! Don't you think so, Liv?
Liv edit: Yeah, I do! xD
Ja osobiscie kocham Simlish! I uważam że bazą jest English, może z jakimis hinduskimi elementami....
Super temat! Piszcie dalej proszę!
Pozdrawiam i milego simowania!

Nessyy
25.08.2010, 14:41
mnie rozwala zawsze ,, kusias! Ela Ganda''! czy coś w tym stylu.:)

Master of Disaster
26.08.2010, 00:45
Wiecie, kiedyś mój Sim chciał objąć jakąś Simkę, ale ona go odepchnęła i krzyknęła coś, co brzmiało jak, UWAGA: "Zboczeńcu!". Serio, do dziś sobie pluję w brodę, że tego nie nagrałam, ale z drugiej strony - skąd miałam wiedzieć?
Było jeszcze klika fajnych tekstów w Simlish, ale w tej chwili ich nie pamiętam. Może sobie przypomnę, jak będę robić zdjęcia do swojego FS.

Meona
27.08.2010, 12:39
I Dżipi lasa - Coś takiego usłyszałam jak simka chwaliła sima :P
Meno blesz? - Jak chciała grać w łapki. Z takim akcentem na "o" xD
Masa lubi szek - Lubi?!! xD Przy przemowach

No to tyle wyłapałam xD Będzie więcej.

CrazyNatii
31.08.2010, 17:07
"Munsia longan" "MMM,żyge laka"
To chyba przy flirtowaniu.

Delivered
05.09.2010, 18:24
Kiedyś, gdy simka rozmawiała przez telefon udało mi się usłyszeć, jak mówi o swojej pracy coś takiego:
- Szap ni kula am!
Dodatkowo bardzo wyraźnie zaakcentowała to "kula".

shan
18.09.2010, 09:47
Przypomniało mi się jak w simsach 1 simka rozmawiała przez telefon i mówiła słowo '' Pająbyla" to jest świetne z takim akcentem fajnym :P

Bacardi
21.09.2010, 12:28
moja simka czasami chyba jak rozmawia mówi:
"ja piku!":D
albo:
"A sisi brum"

martys
21.09.2010, 15:03
u mnie w the sims 3 simka zaczęła krzyczeć "NIEEEEE" nie pamiętam podczas jakiej sytuacji xD

Sims987654321
23.09.2010, 15:13
Mi się podobają:

Szufli - Pragnienie Simki czy coś....
A! Jo ton son! - Wściekłe dziecko

Susu to powitanie.

Bacardi
24.09.2010, 16:37
Ktoś oglądał Hot n Cold Katy Perry w Simlish? Warto!:

http://www.youtube.com/watch?v=ucYv1zX13zU&feature=channel

Avantys Impremia
17.10.2010, 19:02
Albo jak pada śnieg !

- O, szlib szlib ych

Lub jak piorun sima walnie :P

- A,a,a isk crom de palasta !

pensivelane
17.10.2010, 19:54
ja lubie te 'jęki' jak im sie chce siku xd.
i sul, sul!

Avantys Impremia
17.10.2010, 20:13
Bierze sim psa/kota na ręce i tak:

- Mu mu mu mu mła,och !

pensivelane
17.10.2010, 20:17
o, i jeszcze jak simy kładą dzieci do kojca
PA PA xD
Albo jak simce powieksza sie brzuch:
Magawlowa!

Avantys Impremia
17.10.2010, 20:20
Hah albo jak porywają kosmici

- Jaaa, ach , ach , yyyy , aaaa, jaach, blafasyja xD

Wiktoria__07
22.10.2010, 06:43
Mi się zawsze podobało jak simowie się uczyli przez książki i takie
-Ahaaaa!

Dżiglipaff
12.01.2011, 22:35
widział ktoś kiedyś slowniczek angielsko-simowski?

jestem simo-frikiem, ludzie uczą się tolkienowskiego elfickiego, to czemu nei uczyc sie simskiego? : O

Lissa
13.01.2011, 15:47
Ja Nigdy nie zapomnę tego z simowej telewizji: Mołgi, mołgi, mołgi :D

Edit:
Dziś Nina przez telefon: Chaba Ganda! (Czaba ganda) Nie wiem, co to mogło znaczyć ^^

Pan_Laptop
13.01.2011, 16:20
Sim krzyczy gdy jest pożar:
-Aaa!Do-do-do-du** ja!!!

caalam
13.01.2011, 17:32
dupa to nie przekleństwo.

chyba jak simowie są zakochani w sobie i mają jakąś romantyczną interakcje to mówią: moszki ma.

Wiktoria__07
16.01.2011, 07:28
W telewizji jest fajne "Mołgi,mołgi,mołgi" Haha jeszcze takim poważnym tonem albo "Good night biii ziii" Takim głosem jakby całej nocy nie przespała! ten odgłos Tarzana ;p Albo jeszce jak Maciek (synek, nastolatek) czytał książke Amandzi (córka,dziecko) To coś takego "Hi! I'm Mr. (albo Msr. zawsze mi się teskróty pylą) Egg" a w dymku miał tego pluszowego misia! Hahaha miło cię poznać panie jajko!

Agataa103
16.01.2011, 14:50
moi simowie mówią:
"O jaaa, miśna wagi"

albo "o młana, asz pani sej, am naszna puud" :) dobre to jest

kessaris
20.01.2011, 12:11
' mołgi, mołgi, mołgi ' (z telewizji) rządzi xd
ale ostatnio moja simka rodziła i mówiła coś takiego : ' naga bu '

Wainwright
22.01.2011, 20:35
Czasami simowie przy odrabianiu lekcji krzyczą przekleństwo na K

P.S. Agataa103 jest opcja Edytuj

Savigge
22.01.2011, 21:10
Sulisu Akairu! Nonocho. Rych. Często tak mówią gdy robią coś w ogródku.

amber
23.01.2011, 12:25
"Ugu mimo!" - simka grała ze swoim bratem na konsoli i krzyczała coś takiego xD

caalam
23.01.2011, 13:04
o, ostatnio usłyszałam:
kaszima, ulunika pa!

whizzy
23.01.2011, 13:49
Mi się podoba dziecięca wyliczanka :)

theqatrick
20.03.2011, 13:16
Ciekawe linki:
Słownik: http://learnsimlish.xanga.com/568004922/simlish-dictionary/
FB: http://www.facebook.com/group.php?gid=10278450917

Words/Phrases
Simlish | POSSIBLE English meaning
Ah, van vesua! Cummuns nala | Hello, how are you doing?
Arriba chandler | you annoying TV workout presenter
Araganda | Move away
Awasa poa | I'm bored
Atohteh | 'I want to go to the bathroom!'
Bum! Bum! | Woah! This is fun
Bloo Bagoo |Hey whats up? or hey hows it going?
Baba | I am pregnant!
Boobasnot | I don’t like you
cuh-teek-a-loo | Hey there, how’s it going
deepwa spanewash deepla blah | you! yes you! go away
Degg degg | bye bye
Dustin aey ball | and bend and streach now
Dis wompf es fredesche | This food is good
Elicanto | You are looking nice
Frabbit | "aw, dangit."
Go Spogando | Now you want to Preheat the oven
Geelfrob | See you soon
Hotty Baba along with Hotty Ba| I'm bored, what can I destroy next
Huree | I’m tired
Hallo! Hallo! | "uh, hello???"
Hooba Noobie | What’s up?
Jamoo | based on tone, "Oh my GAWD."
Nicloske Ga Gloope | I'd like a taxi to come pick me up
Ooo shanga day | Why me?
Ravasheen! | ooh, I look like a smokin' hottie in this
Shoo flee | Theres a problem!
Soy llaman | I need a cab/car
Veena Fredishay | Let’s play
Wee-bow | I do
Bam! Bam! (when playing cops&robbers)| BANG! (gun shooting sound)
Mychuno | Bingo!
Mogey mogey mogey | I am a politician and I am lying to you now
kabalocho ching cho! | Do you want to play kicky bag?
Elicantoo | I look like a freak
Uhh shamoo ralla poo | im soooo bored
Renato! Renato! | Go Away!
Nooboo | Baby
koomeba | Kaleidoscope
burbin nerbs | Broken glass
firbs | fast
rushe | rush
toochse | touch
juum | Zoom
Neeshga! Neeshga! | No, no, no!

Pozatym masa znanych piosenek jest w Simlish.

Oficjalny Stuff od EA: http://thesims2.ea.com/getcoolstuff/lyrics.php

Agataa103
19.04.2011, 19:24
Mnie to mój sim ostatnio rozwala XD

Jakaś babka z nim gada. Coś mu mówi, a on nagle wali " Och, KUPA" (!!!???)

Ja w totalny brecht wpadłam. On od tamtej chwili często tak mówi, co dziwne tylko podczas rozmowy z kobietami ... ;)

podejrzany22
21.04.2011, 16:42
coś w stylu rooberta to mnie rozwala, to chyba jak kogoś wołają

Doncellita
23.09.2011, 17:15
Jak dorośli uczą dzieci śpiewać wyliczankę to jest coś takiego xD : czibi can da luna u wac duu buu czibi can da luna u wac snyyr ;p
A jak uczą dziecka tej wyliczanki i weźmie się na najszybszy czas to słychać : dziewica dziewica :D
A jeszcze jak sim ma dziecko na rękach i je odkłada to dziecko mówi : dupaa xD

Noo noo, zboczone te simsy ;)

Arisane
25.09.2011, 16:40
Mi dzici czasmi mówią "ble, ołe sina ble" :D

To "ble" jest dobre :P

LovettBon
09.02.2012, 18:05
Ja lubię jak faceci rozmawiają, jeden potakuje kiwając palcem i słychać "theeee shoeeess" :D Albo "Desii... łebe tu se tun mue!". Jeszcze simki podczas rozmowy mówią coś, co brzmi trochę jak "yes sure, what's on?"

Simka Zabawy
02.01.2013, 17:57
Moja simka jak ogląda papugę do zawsze mówi do niej "niał, niał".

miłośniczka zwierząt
05.01.2013, 17:42
A u mnie ostatnio jak Mortimer uczył się, charyzmy to mówił coś co brzmiał jak "kobieta".

Tenebris
17.07.2013, 15:17
O jeszcze xd:

Nastolatki często to mówią:

"kala poci?" xdd.

Albo dorośli simowie jak w jacuzzi gadają:

"Kie pasa!"

Albo jak się sim oświadcza to czasami mówi tak:

"łot majkna kajze".

To "Kie pasa" to chyba "Que pasa" z hiszpańskiego. Ja uwielbiam jak simowie rozmawiają w jacuzzi "namani namani!" :D.

Mentosik57
12.07.2014, 22:18
hmm,ja pamiętam
-Comans Nala z TS1(gdy sim przez telefon gadał)
-Badiś czy jakoś tak,czyli podziękowanie
-Barzi!Mini poli,ta lu - czyli takie potwierdzenie,zgoda z ts3
A dalej zapomniałem