PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ulepszyć działanie gry?


psiulka
13.04.2009, 11:39
A więc mam zainstalowane zwykłe TS2 i Na Uniwersytecie. Dopóki nie zainstalowałam dodatku, gra działała w miarę bez zarzutu, ale np. jak przewijałam ekran w prawo czy w lewo to szło to tak mozolnie, jakby chciało a nie mogło. Albo wszystko się tak spowalniało jak w jednym miejscu zebrało się dużo simów. Gdy zainstalowałam dodatek jest jeszcze gorzej i strasznie źle się gra. Da się to jakoś naprawić? Gry są oryginalne.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

avenly
13.04.2009, 11:41
Po prostu masz za słaby komputer :P Też tak miałam, ale sprawiłam sobie trochę dodatkowego RAMu i teraz śmiga pięknie.

psiulka
13.04.2009, 11:42
Pamięci mam jeszcze sporo na dysku, gdzie są zainstalowane simsy. ^^ Może to przez kartę graficzną?

haughton
13.04.2009, 11:45
"Pamięć" na dysku (czyli wolne miejsce) to coś zupełnie innego niż pamięć, o której mówi avenly. Pamięci RAM powinno być jak najwięcej, więc możesz zacząć od dokupienia właśnie tego pozespołu. Napisz też jakie masz parametry komputera.

avenly
13.04.2009, 11:46
Chodzi o pamięć RAM :P Podaj najlepiej wszystkie parametry komputera, po za tym, było troszkę tematów na forum o tym, poszukaj dobrze ;]

psiulka
13.04.2009, 11:52
Właściwie to jest laptop, no ale podaję:

Procesor Celeron M 430 (1,73 GHz, 533 FSB, 1 MB L2)
Ram 512 MB DDR2 533 MHz
Grafika Intel Media Accelerator 950
Dysk 80 GB

haughton
13.04.2009, 11:54
Masz bardzo słabą kartę graficzną, pamięci też niewiele jak na komfortowe granie. Części do laptopa są niestety droższe niż do komputera stacjonarnego, ale jeśli chcesz grać płynnie to trzeba będzie wymienić grafikę i dokupić conajmniej 512 RAM'u.

psiulka
13.04.2009, 12:00
I to jedyny sposób?

haughton
13.04.2009, 12:04
Tak, to jedyny sposób żeby zauważalnie poprawić jakość gry. Na pewno trochę też pomoże wyłączenie wszystkich innych programów przed uruchomieniem Simsów i przestawienie opcji grafiki na najniższe, ale wtedy gra wygląda brzydko.

Vanitas
13.04.2009, 12:04
haughton ma rację, ja miałem bardzo podobne parametry (więcej pamięci na dysku i karta graficzna, no i komp stacjonarny) dokupiłem 512MB RAMu, przeinstalowałem Windowsa i wszystko super śmiga :D

vibratoria
13.04.2009, 20:55
Dodam od siebie, że jak już inwestować w RAM (czyli wykładać kasę) to lepiej dokupić kość 1024, bo za chwię może się okazać, że dodatkowe 512 to dalej mało. :)

mario
13.04.2009, 21:18
Fakt, lepiej kupić od razu kosteczkę 1 GB, gra od razu będzie lepiej chodziła, ale ta twoja zintegrowana grafika to jakiś marny shicik. xD Nie dziwię się, że tnie. :D Ale.. Jeśli się tnie przy dużej ilości bądź jakiejkolwiek ilości simów, to to wszystko się kręci wokół RAMu, także myślę, że jego dokupienie pozwoli ci na dość kąfortowe że się tak wyrażę granie. :)

Aya de Chat
13.04.2009, 23:45
A ja dodam, że jak się ma 30gb downloadu to i przy 4GB ramu potrafi się buntować ;)

ktoosiu
14.04.2009, 08:16
Masz bardzo słabą kartę graficzną, pamięci też niewiele jak na komfortowe granie. Części do laptopa są niestety droższe niż do komputera stacjonarnego, ale jeśli chcesz grać płynnie to trzeba będzie WYMIENIĆ GRAFIKĘ i dokupić conajmniej 512 RAM'u.

To w laptopie można Wymienić grafikę?

Björk
14.04.2009, 09:57
Można wszystko, ale jest to czasami nieopłacalne :)
Np. Nowy procesor = laptop z tym samym procesorem ale bez systemu opracyjnego.

Najlepiej i najtaniej w lapku polepszyć jakość dokładając Ramu.
Potrafi działać jakieś 5 razy szybciej.

figa
14.04.2009, 11:36
Właściwie to jest laptop, no ale podaję:

Procesor Celeron M 430 (1,73 GHz, 533 FSB, 1 MB L2)
Ram 512 MB DDR2 533 MHz
Grafika Intel Media Accelerator 950
Dysk 80 GBW tym laptopie opłaca się tylko dołozyć pamięci RAM, tak by było przynajmniej 1.5 GB. Układ graficzny zintegrowany więc w tym konkretnym przypadku nie wymienisz, procesor do gier dość słaby, trochę lepiej by się spisał Pentium M (jeśli by wszedł), ale to też raczej nieopłacalne.

Spróbuj pograć na mniejszej rozdzielczości ekranu.

mario
14.04.2009, 12:25
To w laptopie można Wymienić grafikę?
Można. Gdyby nie było takiej możliwości, nikt nie produkowałby kart graficznej specjalnie do nich. Ale oczywiście zależy, czy na lapie jest integra czy jej nie ma. Jeśli nie, to da się.

MuchaaA
14.04.2009, 12:26
no ja sie szykuje na dodatkowe 2 GB ;) ale.. ma podrozec ponoc wiec radze jak najszybciej sie wybrac do sklepu;)

psiulka
15.04.2009, 16:58
Przeinstalowałam wszystko na komputer stcjonarny i wszystko już szybko śmiga. ;) Dziękuję za rady.

Gio
15.04.2009, 17:13
1. Najprostszy sposób ze znanych mi możliwych- zmniejszyć detale na minimum. (Jakby ktoś nie wiedział: wchodzimy w ustawienia gry- ustawienia grafiki, wydajności i zmieniamy co możliwe)
2. Sprawdzić wymagania gry z parametrami komputera. Często jest tak, że macie za mało pamięci ram. Jednakże można poczekać z jej dokupywaniem, najpierw przeczytać dalszą część poradnika.
3. Pożegnać się z folderem downloads ;)
4. Zrobić reinstal- czasami jest tak, że gra nie zainstaluję się prawidłowo, pomimo, iż macie oryginalną. (Miałem tak ostatnio. Zabrakło mi Miłowa, Werony i Dziwnowa. Po za tym gra była jakaś dziwna…)
5. Zwiększyć pamięć wirtualną o 1/3 np. macie 1000 to 1300 i tak dalej… (Dla początkujących: pamięć wirtualną możecie zmienić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę Mój komputer- właściwości – zaawansowane- wydajność ustawienia- zaawansowane- pamięć wirtualna – zmień , po czym zmieniamy na tym dysku na którym mamy simy i klikamy na OK.)
6. Na dysku z grą musi być co najmniej ¾ wolnego miejsca.
7. Skan komputera.
8. Defragmentacja dysku. Osobiście nie próbowałem, ale podobno pomaga.
9. A więc może to dziwne, ale skutkuje. Pomysł zawdzięczam Baby-V, a jest to mianowicie- gra w oknie. Próbowałem było lepiej, ale niestety nie działa tam przewijanie na krawędziach. (Aby uruchomić grę w oknie klikamy prawym przyciskiem muszy na ikonkę gry- właściwości , a w elemencie docelowym dopisujemy: -w (przed –w musi być spacja inaczej nie zadziała)
10. Wyłączyć jakie tylko możliwe programy działające w tle. Np. antywirus, Internet. programy komunikacyjne np. gg, tlen, skype. Najlepiej powyłączać je z paska zadań (to z prawej strony na dole)


No to jeszcze takie głupotki, ale pomagają:
11. Nie bawić się z boolpropem. Może nas spotkać np. efekt skrzynki pocztowej i simowie, którzy przejdą obok niej strasznie się wleką.
12. Grać nie więcej niż 4 simami na danej parceli.
13. Unikać domów z dużą ilością pięter.

To takie praktyczne poprady, jak zwiększyć wydajność gry, ale sprawdzałem- skutkują ;)

mario
15.04.2009, 18:44
9. A więc może to dziwne, ale skutkuje. Pomysł zawdzięczam Baby-V, a jest to mianowicie- gra w oknie. Próbowałem było lepiej, ale niestety nie działa tam przewijanie na krawędziach. (Aby uruchomić grę w oknie klikamy prawym przyciskiem muszy na ikonkę gry- właściwości , a w elemencie docelowym dopisujemy: -w (przed –w musi być spacja inaczej nie zadziała)
Mi to skutkuje jedynie tym, że mogę się bez problemu przemieszczać pomiędzy różnymi okienkami, m. in. gg. WCALE nie przyspiesza działania gry, cóż to za herezja w ogóle. :D

WOoo!
15.04.2009, 19:37
Ja mam tak że wybudowałem sobie wielką szczegółową wille na największej możliwej działce i gra mi się strasznie tnie. Przy simsach zwykłych wszystko miałem spoko i gra uruchamiała się bardzo szybko. Zainstalowałem OŻ już trzeba czekać. NŻ znowu trzeba dłużej czekać. 4 PR już mi się zacina... A i jeszcze Ikea... Mam GeForce 9600 GT, 2GB RAM, 320 GB pamięci... i nie wiem co się kurde dzieje bo komp wypas...

mario
15.04.2009, 19:44
Wow, zazdroszczę ci tego kompa... :>> Powinno ci śmigać, na serio. Ale wiadomo, że simsy to źle zoptymalizowana gra, więc to raczej nic dziwnego.